Najlepšie kolieskové korčule: TOP 6 modelov podľa recenzií a testov

Najlepšie kolieskové korčule Kolieskové korčule patria k najobľúbenejšiemu športovému vybaveniu každého aktívneho človeka. Ak chcete tento rok začať s inline korčuľovaním, ktoré prináša veľa benefitov, radi vám predstavíme tie najlepšie kolieskové inline korčule, aby ste sa vyhli “výhodnému nákupu” nekvalitných značiek, ktoré už privodili zopár odrenín až zlomenín. Takisto aj pre všetkých skúsených, ktorí sa rozhliadajú po niečom novom a lepšom – v našom rebríčku nájdete najnovšie modely od overených svetových značiek.

Vybrať si správne kolieskové korčule pre svoje potreby je hotová veda. Vizuál väčšiny inline korčúľ je v súčasnosti viac ako pútavý, no pre svoje budúce pohodlie a radosť z pohybu by ste mali poznať základné rozdiely medzi jednotlivými typmi korčúľ, zvážiť svoje skúsenosti a možnosti terénu v okolí.

Kolieskové korčule majú hneď niekoľko dôležitých parametrov v kategóriách ako veľkosť a tvrdosť koliesok, kvalita ložísk, rámu (podvozku), škrupiny, upínania, … Iné požiadavky musí mať na korčule začiatočník a iné budú postačovať skúsenému jazdcovi. A že ešte neviete, ako sa vo všetko zorientovať a dobre nakúpiť? Na základe testov a recenzií kolieskových korčúľ sme zosumarizovali rebríček aktuálne najžiadanejších modelov, ktoré vás môžu svojím prevedením zaujať. Okrem toho sme pre vás pripravili prehľad dôležitých delení a vlastností, nech nevyberáte iba podľa ceny a dizajnu, ale predovšetkým tak, aby vás korčuľovanie bavilo a nebolelo.

Najlepšie kolieskové korčule podľa recenzií

 ProduktParametreHodnotenie 
#1
K2 KINETIC 80 PRO M

Najlepšie pre rekreačných korčuliarov
✔️ Rám absorbuje vibrácie
✔️ Rýchle dotiahnutie korčúľ jedným zatiahnutím
✔️ Ložiská s protiprachovou úpravou majú dlhú životnosť
📌 od 100 €
Priemer koliesok: 80 mm | Tvrdosť koliesok: 80A | Ložiská: ABEC5
5 out of 5 stars (5 / 5) Pánske
#2Rollerblade ASTRO 84 SP
Pre náročných
✔️ Vysoko kvalitné fitness kolieskové korčule
✔️ Perfektne fixujú nohu
✔️ Nižšie položené ťažisko = vyššia stabilita
📌 od 140 €
Priemer koliesok: 84 mm | Tvrdosť koliesok: 84A | Ložiská: SG5
5 out of 5 stars (5 / 5) Pánske
#3K2 ALEXIS 84 PRO
Alternatíva pre náročných - dámske
✔️ Hliníkový rám zabezpečuje ideálny prenos energie
✔️ Rýchloupínacie šnurovanie
✔️ Vylepšený zvršok topánky, ktorý ešte lepšie sedí a je priedušnejší
📌 od 180 €
Priemer koliesok: 84 mm | Tvrdosť koliesok: 80A | Ložiská: ILQ5
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Dámske

#4Rollerblade ASTRO 80 SP W
Alternatíva cena/ výkon
✔️ Perfektne zafixujú nohy
✔️ Kvalitne spracovaná topánka s výborným upínaním
✔️ Nižšie položené ťažisko = vyššia stabilita
📌 od 120 €
Priemer koliesok: 80 mm | Tvrdosť koliesok: 82A | Ložiská: SG5
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Dámske
#5Zealot FAIRLIGHT
Pre rekreačnú jazdu
✔️ Určené na rekreačné korčuľovanie, hlavne pre začiatočníkov
✔️ Komfortná vyberateľná vnútorná topánka pre ľahké čistenie
📌 od 40 €
Priemer koliesok: 80 mm | Tvrdosť koliesok: 82A | Ložiská: ABEC5
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Pánske

Dámske
#6WORKER Lugos
Alternatíva pre rekreačnú jazdu
✔️ Korčule s veľmi ľahkým hliníkovým rámom
✔️ Príjemne priedušná, pohodlná a mäkká topánka
✔️ Systém pre správnu polohu členka
📌 od 73 €
Priemer koliesok: 80 mm | Tvrdosť koliesok: 82A | Ložiská: ABEC5
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Dámske

Ako správne vybrať kolieskové inline korčule?

Na začiatok by ste mali napríklad vedieť, že čím je priemer koliesok väčší, tým nadobúdajú korčule vyššiu rýchlosť, ale potrebujete silu v nohách, aby ste ich vôbec rozhýbali. Čím sú kolieska mäkšie, tým lepšie absorbujú nárazy a nerovnosť povrchu, no nedosiahnete na nich vysokú rýchlosť a klesá aj ich životnosť. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to ako vybrať kolieskové korčule, ktoré podporia váš štýl jazdy a urobia z korčuľovaniu obľúbenú fyzickú aktivitu.

📌 Pamätajte, že: “Stačí jedna jazda (a jeden pád) na nesprávne zvolených in-line korčuliach a už sa na korčule viac neodvážite postaviť.”

Aké sú výhody inline korčuľovania?

 • Ide o silovo vytrvalostný tréning, ktorý šetrí vaše kĺby a posilňuje srdcovo cievnu sústavu.
 • Už 2 tréningy týždenne sa môžu pričiniť o to, že sa zbavíte prebytočných kilogramov.
 • Inline korčuľovanie výborne formuje sedacie a stehenné svaly, spevňuje jadro tela.
 • Umožňuje nadväzovať nové sociálne kontakty.
 • Pri korčuľovaní sa vyplavujú endorfíny a znižuje sa úroveň hladiny stresu.

V nasledujúcich riadkoch nájdete základné delenia a parametre kolieskových in-line korčúľ, ktoré sa vám pokúsime priblížiť tak, aby ste si podľa nich dokázali vybrať korčule – či ste začiatočník, alebo už máte niekoľko stoviek kilometrov v nohách. Zohľadníme vaše skúsenosti, pohodlnosť pri jazde, frekvenciu jázd, odolnosť a životnosť komponentov.

ako vybrať kolieskové korčule

Typy kolieskových in-line korčúľ

Rekreačné in-line korčule

Rekreačné in-line korčule sú určené predovšetkým pre začiatočníkov a korčuliarov, ktorí si korčule obujú priemerne 1-2 krát týždenne. Majú stredne veľké kolieska nižšej tvrdosti (priemer cca 80 mm), a tak je jazda na nich dobre ovládateľná, pohodlná a zároveň aj odolná voči otrasom. Nižšie položené ťažisko vám zaručí lepšiu stabilitu. Výborne poslúžia pre udržanie kondície. Nie sú určené pre rýchle jazdy.

široký výber, nižšia cena, dobrá ovládateľnosť, nebolia z nich nohy

nevhodné na rýchle jazdy

Fitness in-line korčule

Fitness in-line korčule sú medzi spotrebiteľmi najpopulárnejšie, najmä pre ich všestrannosť a široký výber. Nájdete tu korčule na príjemné kondičné prejazdy, ale aj pre rýchle presuny. Veľkosť a tvrdosť koliesok možno zaradiť do strednej kategórie, no nájdete tu aj modely s parametrami rýchlostných in-line korčúľ. Ide o najširšiu, tzv. univerzálnu skupinu. Výrobcovia sa predbiehajú v kvalite spracovania a pohodlnosti nosenia, a preto sú všetky modely v našom rebríčku najlepších in-line korčúľ práve tohto typu.

výborne hodnotené modely, pomer cena/kvalita, široká využiteľnosť, svižná jazda, možnosť zlepšovať sa

u väčšiny korčúľ ešte nemožno namontovať väčšie kolieska

Rýchlostné in-line korčule

Tento typ korčúľ je vhodný pre všetkých, ktorý si už prešli predchádzajúcimi kategóriami a rýchle korčuľovanie sa stalo ich vášňou. Majú najtvrdšie aj najväčšie kolieska, ťažisko je pri jazde vyššie, rám je predĺžený a zvyčajne obsahuje až 5 koliesok. Je ťažšie ich rozhýbať, musíte už mať silu v nohách. Sú výborne pre intenzívny tréning vo vysokej rýchlosti aj pri častej záťaži.

ideálne pre vytrvalostnú, svižnú aj kondičnú jazdu, dosahujú vyššiu rýchlosť, pevná, no pritom pohodlná topánka, dôraz na odvetrávanie a zvýšenú odolnosť korčúľ

vyžadujú skúsenosti – sú ťažšie ovládateľné

In-line korčule pre agresívny štýl jazdy

Agresívne inline korčule sú stvorené pre nadšencov adrenalínu, ktorí skúšajú rôzne triky a skoky na rampách alebo cez prekážky. Majú veľmi malé a aj širšie kolieska s výbornou odolnosťou voči nárazom.

✅ vyššia odolnosť skeletu, malé stabilné kolieska (priemer 50-60 mm), vhodné pre triky, skoky a akrobaciu

úzkoprofilové využitie

Detské korčule s nastaviteľnou dĺžkou

Detské korčule sú zvyčajne určené na kratšie obdobie, keďže noha detí rastie. Prednú špičku alebo zadnú časť päty môžete do istej úrovne posúvať, určite však nevydržia viac ako 2-3 roky, preto sa ani pri ich výrobe nepoužívajú drahé materiály, ktoré by ich cenu navyšovali. Sú navrhnuté tak, aby jazda na nich bola pre dieťa pohodlná a bezpečná, bez zranení chodidiel.

mäkšia pohodlná topánka, menší priemer koliesok, dobrá ovládateľnosť, nenáročné na rozhýbanie, dobrá cena

iba na určité obdobie, po 2-3 rokoch je na nich vidno aktívne používanie

Špeciálne typy korčúľ pre športy

Typy korčúľ vhodné pre skúsených profi korčuliarov. Líšia sa počtom koliesok, ich priemerom, tvrdosťou, výškou remienka okolo členku. Najčastejšie sa využívajú pre slalom, in-line krasokorčuľovanie, zjazd, hokejbal.

v závislosti od prevedenia vhodné napríklad pre hokejistov, na freeskate, freestyle, urban, ale aj nordic inline korčuľovanie

menší výber u špecializovaných predajcov, vyššia cena

kvalitné dámske inline korčule

Kľúčové vlastnosti kolieskových korčúľ

Veľkosť koliesok

Veľkosť koliesok predurčuje rýchlosť in-line korčúľ, ich ovládateľnosť a vašu stabilitu na korčuliach.

 • Kolieska pre pomalú stabilnú jazdu s rýchlym rozbehom majú priemer približne 70-80 mm.
 • Stredne rýchle korčule nájdete s priemerom koliesok 80-84 mm.
 • Od priemeru 85 mm a viac môžeme hovoriť o rýchlych korčuliach s ťažším rozbehom a vyššie položeným ťažiskom. Musíte sa na nich naučiť udržať stabilitu a aj sa vedieť poriadne zaprieť, aby ste kolieska roztočili a uviedli do pohybu.

Tvrdosť koliesok

Kolieska sú vyrobené z gumy a plastu.

 • Mäkké kolieska tlmia otrasy z nerovného povrchu, sú veľmi dobre priľnavé k povrchu, ale rýchlejšie sa zničia a nedosiahnete na nich vyššiu rýchlosť. Korčule s mäkkými kolieskami mávajú aj nižšiu nosnosť.
 • Tvrdé kolieska sú ideálne na spevnené hladké povrchy a rýchlu jazdu. Neprekáža im ani korčuliar s vyššou hmotnosťou. Horšie však tlmia otrasy, sú menej priľnavé, preto si určite viac užijete jazdu na rovnom hladkom povrchu, kde môžete korčuľovať s vetrom opreteky

💡 Údaj o tvrdosti sa označuje ako “A” a pred ním sa uvádza číslo od 0-100 (0 najmenej, 100 najviac tvrdý plast) – napr. do 80A pre mäkšie kolieska, 80-90A pre stredne tvrdé a 90A a viac pre veľmi tvrdé kolieska.

Ložiská kolieskových korčúľ

Ide o jeden z najdôležitejších komponentov, ktoré určujú plynulosť a rýchlosť jazdy. Kvalitné ložiská udržia kolieska v pohybe a zminimalizujú trenie. Môžete sa stretnúť s rôznymi certifikovanými označeniami, najčastejšie ABEC, ILQ, SG, SKF, … Za nimi nasleduje nepárne číslo od 1 po 9. Čím je číslo vyššie, tým boli ložiská vyrobené s vyššou presnosťou a to viac je pohyb plynulejší, “bez hrkania a sekania”.

📌 Nikdy sa s korčuľami nevyberte na jazdu počas dažďa alebo po mokrej ceste. Ložiská, do ktorých sa dostane voda, začnú už po dvoch hodinách hrdzavieť a vy prídete o záručnú dobu.

Upevnenie, materiál a dĺžka rámu

Spodná časť, v ktorej sú osadené kolieska a pripevnená brzda, sa nazýva rám alebo aj nože. Pri najlacnejších kolieskových korčuliach, tvorí rám a topánka jeden celok (sú zlepené, pri prasknutí sú korčule zvyčajne neopraviteľné). Môžete natrafiť aj na rámy, ktoré sú ku korčuliam prinitované. Najkvalitnejšie korčule však majú rámy k topánke pripevnené skrutkami, ľudovo “šróbmi”. Vďaka takejto konštrukcii môžete jednotlivé komponenty nielen meniť, ale zároveň máte možnosť korčule čistiť a udržiavať ich tak dlhú dobu vo výbornom stave.

 • Životnosť rámu závisí od materiálu, z akého je vyrobený. Môže byť plastový, z kompozitných alebo hliníkových zliatín. Hliníkové rámy (aluminium) sú najodolnejšie – výborne absorbujú otrasy a držia ložiská uložené na mieste.
 • Veľkosť koliesok priamo ovplyvňuje aj dĺžku rámu. Prirodzene sú dlhé „rámy“ s veľkými kolieskami málo obratné, vhodné skôr na rýchlu priamu jadzu. Kratší rám teda nájdete na dobre ovládateľných, no pomalších korčuliach. Dlhý rám je zase charakteristický pre rýchlostné in-line korčule.

Topánka inline korčule

Topánka je prvok, s ktorým najviac súvisí pohodlie pri jazde. Tvorí ju vonkajšia tvrdá škrupina (skelet), na ktorú sa pripevňuje rám s kolieskami, vnútorná mäkká papuča a celý systém zapínania.

 • Vonkajšia škrupina – Plastová časť, ktorá by mala odolávať nárazom, oderom, chráni nohu a prenáša sa cez ňu sila vášho záberu do koliesok.
 • Vnútorná papuča – Ideálne ak je priedušná, prateľná, z moderných odolných materiálov, ktoré sa výborne prispôsobujú tvaru vášho chodidla – napr. pamäťová pena.
 • Zapínanie – Môžete sa stretnúť s klasickými klipsami alebo šnurovaním. Najčastejšie však s kombináciou šnúrok, praciek a suchého zipsu. Pri obúvaní nechcete stráviť dlhé minúty, preto isto oceníte akékoľvek užitočné rýchloupínanie.

Ako si vybrať veľkosť korčúľ?

Pravdepodobne budete mať dilemu z množstva odlišných rád. Jedna skupina tvrdí, že korčuľa by mala byť minimálne o pol čísla väčšia, ako je veľkosť vašej nohy… ( No dáte si v lete dvojo teplých ponožiek?). Druhá skupina zaryte presadzuje, že veľkosť topánky na korčuli by mala byť rovnaká, ak nie aj o pol čísla menšia, ako je vaša noha.

Základom je položiť nohu na papier a obkresliť ju a podľa toho vyberať dĺžku. Topánka by vás nemala tlačiť po dĺžke, po šírke, ani žiadnym vnútorným lemom šitia. Ak si kúpite väčšie korčule, chodidlá budú pri jazde v korčuliach “lietať” a utŕžite viacero odrenín. Odborníci odporúčajú pri skúšaní korčúľ zohnúť koleno, aby sa päta čo najviac zatlačila do zadnej časti. Tak veľmi rýchlo zistíte, akú máte ešte skutočnú voľnosť v časti prstov.

bezpečnosť na korčuliach

Bezpečnosť na kolieskových korčuliach

Korčuliar je špecifickým typom účastníka cestnej premávky. Najčastejšie sa pohybuje po chodníkoch, cestičkách pre cyklistov, a ak to vyžaduje situácia, aj po krajnici vozovky. Korčuliari môžu používať cestičky pre cyklistov, ak nemajú vyhradený vlastný úsek a zároveň, ak svojím pohybom nijako neprekážajú cyklistom ani ich neohrozujú. Realite je však často odlišná od všeobecných odporúčaní a kolízie s cyklistom v rýchlosti už viedli k množstvu nepekných úrazov. Korčuliari a cyklisti sa považujú za najzraniteľnejších účastníkov premávky! Už malá zmena rovnováhy alebo vychýlenie zo smeru ohrozuje ich stabilitu a teda aj bezpečnosť.

 • Vo výbave detských inline korčuliarov by mala byť prilba, chrániče kolien, lakťov a zápästí. Hoci nie sú povinné, v záujme bezpečnosti a ochrana zdravia maloletých je takáto výbava odporúčaná odborníkmi aj pediatrami. Ak s inline korčuľovaním začínate v dospelom veku, rovnako tak môžete siahnuť po ochrane najviac ohrozených častí tela (hlava, kolená, lakte)
 • Podľa zákona sa korčuliar považuje za chodcu. Na korčuliach by sa mal presúvať po ľavej strane vozovky, tak aby bol tvárou k prichádzajúcim vozidlám, podobne ako chodec. Pri korčuľovaní by mali jazdiť korčuliari zásadne za sebou v dostatočnej vzdialenosti. Rovnako ako u chodcov, netreba zabúdať na reflexné prvky na oblečení.
 • Ak je v obci chodník, korčuliar ho môže používať, nesmie však obmedzovať prítomných chodcov v pohybe.
 • Pozor na slúchadlá v ušiach a hlasnú hudbu. Korčuliar nemusí počuť prichádzajúceho cyklistu, vozidlo a ľahko sa dostane do kolíznej situácie.

📌 Pamätajte, že pri jazde po chodníku alebo na cestičke pre cyklistov ste akoby „hosťom na návšteve“ v priestore, ktorý je prioritne vyhradený pre iných účastníkov premávky. Ak dôjde k ohrozeniu zdravia alebo majetku, je možné, že budete ťahať za kratší koniec, preto jazdite opatrne a predvídavo.

Ceny kolieskových korčúľ

Kolieskové korčule môžu byť po zvládnutí techniky vašou novou najobľúbenejšou voľnočasovou aktivitou. Oplatí sa na úvod kúpiť drahšie korčule alebo radšej začať s priemerným modelom? Zvyčajne sa nároky na prevedenie a kvalitu korčúľ zvyšujú až po dokonalom zvládnutí techniky jazdy, keď získate istotu, stabilitu a chcete zlepšiť svoj výkon aj rýchlosť. Rýchlu orientáciu v cene a možnostiach nájdete v nasledujúcich deleniach.

✅ Kolieskové korčule do 60 €

V cene do 60 € nájdete prevahu rozmanitých modelov detských korčúľ. Lákajú svojou farebnosťou, ľahkosťou aj pohodlnosťou. Je tu tiež aj niekoľko dámskych, pánskych a unisex modelov, ktoré sú určené skôr pre začiatočníkov a na občasné, menej náročné výjazdy po dobrej vozovke.

✅ Kolieskové korčule do 120 €

S cenou od 60 – 120 € už sa už hlásia o pozornosť najpredávanejšie kolieskové korčule pre mužov a ženy, ktoré poskytujú veľmi dobrý výkon aj komfort. Úroveň spracovania a kvalita materiálov sú podstatne vyššie. Ide o široké zastúpenie modelov od známych značiek, kde nájdete zaujímavé inovácie aj pokročilé technológie výroby. Adepti, ktorí zvládnu aj častejšie používanie a vyššiu záťaž.

✅ Kolieskové korčule od 120 €

Posledná kategória ponúka nielen prémiové modely pre pokročilých a náročných jazdcov, zároveň tu nájdete aj množstvo špecializovaných typov korčúľ, ktoré sú navrhnuté presne s ohľadom na štýl vašej jazdy. Nechýbajú tu inline korčule na akrobaciu, freestyle, či hokejbal. Po konštrukčnej aj materiálovej stránke ide o nadštandard, za ktorý si síce priplatíte, no máte istotu, že korčule vyladíte k dokonalosti.

Video

Najlepšie značky kolieskových korčúľ

Aby sme vám pomohli vytvoriť úplný obraz, prinášame aj zoznam overených výrobcov, ktorí majú vo svojom portfóliu desiatky vydarených modelov, či už v kategóriách dámskych, pánskych aj detských korčúľ. Testy inline korčúľ a odborné hodnotenie odporúčajú značky K2, Rollerblade, FILA, či Salomon. Tu je ich krátke predstavenie.

 • K2 – Jeden z najobľúbenejších výrobcov kolieskových korčúľ súčasnosti žne úspechy nielen v predajnosti, ale aj v odborných hodnoteniach. Širší výber drahších, no za to kvalitných modelov.
 • Rollerblade – Americká značka, ktorá ako prvá verejnosti predstavila in-line korčule, a to už v roku 1982. Skúsenosti a tisícky rôznych modelov za roky výroby sa pretavili do aktuálne bohatej ponuky korčúľ naprieč všetkými cenovými kategóriami.
 • Tempish – Značka, ktorá rýchlo zareagovala na trend in-line korčuľovania, skateboardov, longboardov a kolobežiek patrí so svojim sortimentom na našom trhu medzi najpredávanejšie vôbec. Dobrá cenová dostupnosť.
 • FILA – Talianska značka FILA sa zameriava na výrobu športového oblečenia, obuvi aj športovej výbavy. Kolieskové korčule v jej podaní sú vyladené ako po dizajnovej, tak aj výkonovej stránke.
 • Zealot – Zástupca lacnejších korčúľ vhodných pre začiatočníkov a občasných korčuliarov. Kvalitné juniorské korčule s ložiskami ABEC 7.

Najčastejšie kladené otázky

Ako vybrať detské kolieskové korčule?

Deti rastú ako z vody, preto je dobré rozhliadnuť sa v ponuke korčúľ s nastaviteľným podvozkom, kde môže dôjsť k postupnej zmene až o 2-3 čísla. V detských korčuliach bývajú osadené kolieska s priemerom od 72-76 mm, s ložiskami ABEC 3, 5, v ideálnom prípade až 7. Tieto parametre predurčia priemerne rýchlu, no najmä bezpečnú jazdu . Ak sa k tomu pridá aj tvrdosť koliesok 82A a menej, korčuľovanie bude pohodlné, bez rušivých otrasov.

Kedy začať s kolieskovým korčuľami?

S korčuľovaním môžu začať už deti predškolského veku, no pre optimálny rozvoj fyzických schopností a zníženie rizika úrazov je vhodným obdobím minimálny vek 6+. Ak ste inline korčule nepokorili v detskom veku, nezúfajte. Pokiaľ netrpíte zdravotnými obmedzeniami, korčuľovanie zvládnete bez ťažkostí aj v dospelom veku.

Stabilita na inline korčuliach: Čo sú rozhodujúce faktory?

O stabilite rozhoduje materiál topánky, priemer koliesok, typ uchytenia a tuhosť rámu. Nepodceňujte uchytenie členkov v korčuliach. Pri bočnej torzii, sklze, odraze a aj prešľapovaní totiž potrebujete mať istotu, že korčule budú reagovať presne podľa toho, aký impulz a silu ste do nich preniesli. Väčšina korčúľ totiž sadne na dĺžku, no ak máte útlu nohu, členok a prestup smerom k lýtku bude voľný aj napriek maximálnemu utiahnutiu.

Kde budete na kolieskových korčuliach jazdiť?

Veľkosť a tvrdosť koliesok, kvalita ložísk a dĺžka rámu predurčujú obratnosť korčúľ. Ak máte vo svojom okolí dlhšie trasy s dobrým povrchom, hľadajte korčule na rýchlosť. V opačnom prípade, pri kratších úsekoch za sebou, je lepšie zvoliť korčule obratné, s kratším rámom, s ktorými hravo prejdete cez zákruty.

Pre koho sú vhodné dvojradové korčule?

Dvojradové korčule sú na prvý pohľad retro kúsok, ale zároveň aj veľmi trendy záležitosť, ktorá je atraktívna najmä u mladých dievčat. Sú výborné na trávenie voľného času s partiou, pre deti a ich opatrnejších rodičov ponúkajú množstvo zábavy a aktívneho pohybu s podstatne vyššou stabilitou pri korčuľovaní. Ak máte rešpekt pre inline korčuľami, dvojradové korčule môžu byť ideálnym riešením.

 ProduktParametreHodnotenie 
#1
K2 KINETIC 80 PRO M

Najlepšie pre rekreačných korčuliarov
✔️ Rám absorbuje vibrácie
✔️ Rýchle dotiahnutie korčúľ jedným zatiahnutím
✔️ Ložiská s protiprachovou úpravou majú dlhú životnosť
📌 od 100 €
Priemer koliesok: 80 mm | Tvrdosť koliesok: 80A | Ložiská: ABEC5
5 out of 5 stars (5 / 5) Pánske
#2Rollerblade ASTRO 84 SP
Pre náročných
✔️ Vysoko kvalitné fitness kolieskové korčule
✔️ Perfektne fixujú nohu
✔️ Nižšie položené ťažisko = vyššia stabilita
📌 od 140 €
Priemer koliesok: 84 mm | Tvrdosť koliesok: 84A | Ložiská: SG5
5 out of 5 stars (5 / 5) Pánske
#3K2 ALEXIS 84 PRO
Alternatíva pre náročných - dámske
✔️ Hliníkový rám zabezpečuje ideálny prenos energie
✔️ Rýchloupínacie šnurovanie
✔️ Vylepšený zvršok topánky, ktorý ešte lepšie sedí a je priedušnejší
📌 od 180 €
Priemer koliesok: 84 mm | Tvrdosť koliesok: 80A | Ložiská: ILQ5
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Dámske

#4Rollerblade ASTRO 80 SP W
Alternatíva cena/ výkon
✔️ Perfektne zafixujú nohy
✔️ Kvalitne spracovaná topánka s výborným upínaním
✔️ Nižšie položené ťažisko = vyššia stabilita
📌 od 120 €
Priemer koliesok: 80 mm | Tvrdosť koliesok: 82A | Ložiská: SG5
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Dámske
#5Zealot FAIRLIGHT
Pre rekreačnú jazdu
✔️ Určené na rekreačné korčuľovanie, hlavne pre začiatočníkov
✔️ Komfortná vyberateľná vnútorná topánka pre ľahké čistenie
📌 od 40 €
Priemer koliesok: 80 mm | Tvrdosť koliesok: 82A | Ložiská: ABEC5
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Pánske

Dámske
#6WORKER Lugos
Alternatíva pre rekreačnú jazdu
✔️ Korčule s veľmi ľahkým hliníkovým rámom
✔️ Príjemne priedušná, pohodlná a mäkká topánka
✔️ Systém pre správnu polohu členka
📌 od 73 €
Priemer koliesok: 80 mm | Tvrdosť koliesok: 82A | Ložiská: ABEC5
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Dámske
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nových kolieskových korčúľ. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať kvalitné inline korčule.

Chcete tráviť čas aktívne? Potom nepremeškajte ani nasledujúcich sprievodcov:

Rate this post
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin