Najlepšie svetlá na bicykel: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Nájsť to najlepšie svetlo na bicykel sa môže na prvý pohľad zdať ako párminútová záležitosť. Ak však chcete vybrať dobre, musíte zvážiť niekoľko premenných, aby cyklistické osvetlenie poskytovalo kvality, ktoré sa od neho aj očakávajú. Najdôležitejšími parametrami je jednoznačne svetelný výkon, dosvit, napájanie a spôsob umiestnenia.

O tom, že bezpečnostné svetlo na bicykel (ako predné, tak aj zadné) je nevyhnutnou súčasťou výbavy každého cyklistu netreba pochybovať. Neosvetlený cyklista je za šera a v noci najmenej viditeľným účastníkom premávky a stret s vozidlom môže mať fatálne následky. Takúto základnú výbavu si môžete kúpiť na bežnom výpredaji za pár eur. Svietivosť „blikačiek“ je však minimálna. V prípade, že patríte k nadšencom nočnej adrenalínovej jazdy alebo využívate bicykel na prepravu do práce aj v období od jesene do jari (kedy slnko zapadá skôr a vychádza neskoro), potom odporúčame svetlá na bicykel, ktoré osvetľujú aj cestu pred vami a vďaka ním získavate prehľad nad situáciou, ktorá vás najbližšie metre čaká. Viete rýchlo zareagovať a v tmavom prostredí sa bez problémov orientovať.

Prešli sme testy a recenzie svetiel na bicykel, aby mohla vzniknúť prehľadná tabuľka s odporúčaniami na zaujímavé produkty. Zo skúseností užívateľov pre vami vyplýva, že ide o osvetlenia na bicykel, ktoré ponúkajú výbornú svietivosť aj viac ako dobrý užívateľský komfort pri montáži, demontáži či nabíjaní. O tom, ako vybrať svetlo na bicykel, sa viac dozviete v našom prehľade.

Najlepšie svetlá na bicykle na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Najlepšie predné svetlá na bicykel do 40 EUR
#1Sigma Buster 100

 Cena / výkon 
Max. svetelný tok: 120 lm
Doba svietenia: do 10 h
Doba nabíjania: 2 h
Hmotnosť: 62 g
Počet režimov: 6
⭐ 100 %18 € Čítať recenzie
#2LForce Pen

 Ďalší na zváženie do 20 EUR 
Max. svetelný tok: 200 lm
Doba svietenia: do 8 h
Doba nabíjania: 5 h
Hmotnosť: 100 g
Počet režimov: 2
⭐ 98 %15 € Čítať recenzie
#3Infini Super Lava

 Zaujímavá alternatíva 
Max. svetelný tok: 300 lm
Doba svietenia: - h
Doba nabíjania: 3 h
Hmotnosť: 54 g
Počet režimov: 4
⭐ 96 %28 € Čítať recenzie
Najlepšie predné svetlá na bicykel nad 50 EUR
#1Fenix BC30R V2

 Vysoký svetelný tok 
Max. svetelný tok: 2200 lm
Doba svietenia: do 50 h
Doba nabíjania:cca 5 h
Hmotnosť: 154 g
Počet režimov: 6
⭐ 100 %130 € Čítať recenzie
#2Fenix BC25R
Max. svetelný tok: 600 lm
Doba svietenia: do 36 h
Doba nabíjania: 2,5 h
Hmotnosť: 155 g
Počet režimov: 5
⭐ 100 %50 € Čítať recenzie
#2Sigma Buster 700

 Cena / výkon
vo vyššej cenovej kategórii
 
Max. svetelný tok: 700 lm
Doba svietenia: do 8 h
Doba nabíjania: 4,5 h
Hmotnosť: 145 g
Počet režimov: 6
⭐ 98 %50 € Čítať recenzie
Najlepšie zadné svetlá na bicykel
#1Garmin Varia RTL 515 zadní
Doba svietenia: do 6 h
Viditeľnosť: až 1000 m
Hmotnosť: - g
+ vizuálne a zvukové upozornenia na vozidlá približujúce sa zozadu
⭐ 98 %180 € Čítať recenzie
#2Fenix E-LITE
Doba svietenia: až 20 h (slabšie svetlo)
Viditeľnosť: až 40 m
Hmotnosť: 18 g
+ 7 svetelných režimov a odolnosťou voči pádu
⭐ 96 %20 € Čítať recenzie
#3Force Optic zadné
Doba svietenia: -
Viditeľnosť: -
Hmotnosť: 74 g
+ stále svietenie a 2 funkcie blikania
⭐ 94 %7 € Čítať recenzie

Ako vybrať svetlo na bicykel?

Byť videný alebo vidieť? To je základná otázka, ktorú si pri výbere svetla na bicykel budete isto klásť. Ak ste sa však dostali k nášmu článku, dá sa predpokladať, že pátrate aj po druhej možnosti a hľadáte cyklistické osvetlenie, ktoré vám umožní vidieť v tmavom prostredí aj za šera. V nasledujúcich odsekoch si predstavíme krok za krokom nielen základné parametre a funkcie svetiel na bicykle, ale tiež aj cenové kategórie a overených výrobcov.

Základné druhy svetiel na bicykel

Existujú dva základné druhy svetiel na bicykel, medzi ktorými sú zásadné rozdiely:

⏩ Bezpečnostné svetlá, tzv. blikačky

Základné páreurové osvetlenie, ktoré slúži predovšetkým ako bezpečnostný prvok a súčasť povinnej výbavy každého cyklistu (vyhláška 464/2009 Z. z.).

Hlavná úloha spočíva vo zvýšení viditeľnosti zo strany vodičov motorových vozidiel. Ide o dvojicu svetiel – predné biele svetlo, ktorého lúč by mal osvetľovať úsek cesty pred cyklistom a zadné červené svetlo, ktoré má signalizačný charakter. Sú bežne k dostaniu dokonca aj v obchodoch so zmiešaným tovarom. Ich životnosť je značne obmedzená kvalitou prevedenia (najčastejšie ide o plastové prevedenie alebo spojenie plast + silikónové klipy). Zdrojom svetla je zopár LED žiaroviek, ktoré sú napájané 1 alebo 2 gombíkovými batériami typu CR2032, resp. AA alebo AAA batériami. Z dôvodu nižšieho počtu žiaroviek sa znižuje aj nárok na spotrebu energie z batérie, preto vám batérie v „blikačkách“ môžu vydržať až rok.

✅ Vhodné predovšetkým ako základné (núdzové) riešenie osvetlenia bicykla a na miesta s dostatočným nočným osvetlením (v obciach s pouličným osvetlením). Svetelný tok nedosahuje viac ako 100 lumenov.

⏩ Výkonné svietidlá

V prípade, že zamýšľate jazdy bicyklom v noci a v náročnejšom, neosvetlenom teréne, vaše nároky na výkon svetiel budú úplne odlišné.

Predné svietidlá sú koncipované tak, aby poskytovali čo najdlhší dosvit, resp. umožňovali nastaviť šírku kužeľa podľa potrieb cyklistu. Zadné svietidlá môžu okrem zvýšenej intenzity disponovať aj funkciou bezpečnostnej zóny (laser drive), ktorá vytvára za bicyklom pozdĺžne pásy, a vytyčuje tak jeho bezpečný priestor a uľahčuje vozidlám obiehanie.

✅ Ponuka tohto typu svetiel na bicykle je nadštandardná, cenovo aj parametricky rozmanitá. Za základný svetelný tok sa považuje hodnota 200 lumenov. Ideálne je však vybrať svetlo s mnohonásobne vyšším svetelným tokom (napr. 1200 lm) s možnosťou nastavenia výkonu po stupňoch a podľa potreby.

⏩ Zaujímavá alternatíva: Čelovky

Ak patríte k outdoorovým nadšencom, čelovku už možno vo výbave dávno máte. Kvalitná čelovka poskytuje dostatočnú svietivosť na to, aby ste si ju mohli nasadiť na helmu a užili si jazdu nočným terénom. Vždy je však lepšia kombinácia aj s predným svetlometom, umiestneným fixne na riadidlách, ktorý na rozdiel od čelovky vždy osvetľuje cestu pred vami. Stačí totiž jeden pohyb hlavou do strany a neskoro zaregistruje spadnutý konár pre vami.

ako vybrať svetlo na bicykel

Svietivosť

Pre určenie svietivosti LED žiaroviek použitých v svetlách na bicykel, je rozhodujúcim parametrom svetelný tok, ktorý je vyjadrený jednotkou Lumen. Svetelný tok je priamo závislý od druhu LED žiaroviek, množstva, ale tiež aj od ich kvality. Práve kvalita LED žiaroviek úzko súvisí s tým, že ceny cyklistického osvetlenia sú tak rozmanité.

Nemusíte však zbytočne platiť za vysokú svietivosť, ktorú reálne nevyužijete. Zhodnoťte svoje nočné trasy, množstvo ďalšieho osvetlenia (nočné pouličné lampy vs. terén mimo civilizáciu) a náročnosť jazdy. Ako sa rýchlo zorientovať?

 • Základné bezpečnostné svetlá na bicykel majú svetelný tok okolo 100 lumenov.
 • Pri jazde v známom a prehľadnom teréne vystačíte so svetelným tokom okolo 200 – 300 lumenov.
 • Ak sa budete pohybovať ďalej od obce, napr. po poľných a lesných cestách, oceníte svetlo so svetelným tokom od 400 lumenov a viac.
 • Špičkové modely pre jazdu náročným terénom, v ktorom môže byť viac prekážok, vyžadujú pre vašu bezpečnosť profi výkon a a spolu s ním aj svetelným výkon od 700 lm nahor.

Dosvit, svetelný kužeľ a režimy svietenia

Jedným z často uvádzaných parametrov je dosvit. Ide o maximálnu vzdialenosť, kam svetlo dosvieti. Na reálny dosvit vplýva tvar svetelného kužeľa. Ak potrebujete osvetliť dlhšiu trasu pred vami pri jazde v bezpečnom teréne, zvolíte úzky koncentrovaný kužeľ s dlhým dosvitom. Ak sa však budete pohybovať v neistom teréne, kde je dôležité aj periférne videnie, zvolíte širší svetelný kužeľ, ktorý osvieti viac priestoru okolo vás, no na úkor kratšieho dosvitu.

V popise vyhliadnutého produktu skontrolujte režimy svietenia. Lacnejšie modely ponúkajú 2 základné režimy – konštantné svietenie a blikanie, s rastúcou cenou sa zvyšuje aj počet režimov. Môžete sa stretnúť s režimom Power (vysoká svietivosť), ktorý maximalizuje výkon, Standard – pre bežné osvetlenie, Eco – ak chcete šetriť batériu, SOS režim a i. .

Možnosti napájania svetiel na bicykel

Reč bude o batériách. LED žiarovky vynikajú svojimi nízkymi požiadavkami na spotrebu energie. Práve preto môže byť zdrojom napájania štandardná AA batéria, ale aj Li-Ion akumulátor.

 • Používanie AA alebo AAA batérií je vhodné pri svietidlách, od ktorých sa nepožaduje vysoký výkon. S ubúdajúcou kapacitou batérií totiž výkon klesá a ak si do tašky neprihodíte zopár náhradných (mikro)tužkových batérií, zostanete práve v tej nesprávnej chvíli napospas tmavej noci.
 • Dlhšiu výdrž, o niečo vyššiu cenu a možnosť opakovaného nabíjania ponúkajú Ni-MH akumulátory, u ktorých však tiež treba rátať z pozvolným poklesom výkonu.
 • Práve preto patria k najvyhľadávanejším Li-Ion akumulátory, ktoré takmer až do posledných percent nabitia poskytujú rovnomerný výkon a zároveň aj vyššiu kapacitu a životnosť.

✅ Akumulátory sa zvyčajne dobíjajú cez USB port, preto ak sa do prírody chystáte na dlhšie, vezmite si so sebou do rezervy aj powerbank s dostatočnou kapacitou. Rýchlosť vybíjania akumulátora závisí od režimu svietenia. Kým v eco-režime zvládne niekoľkohodinový chod (napr. 12 h), pri maximalizovanom výkone môže ísť iba o polhodinu.

✅  Zároveň sledujte aj optimálny pomer medzi dobou svietenia a dobou nabíjania. Koľko ste ochotný čakať na to, kým bude akumulátor nabitý? Zvyčajne je u kvalitnejších modelov doba svietenia dvoj- až trojnásobne dlhšia ako doba nabíjania.

povinna výbava cyklistov svetlo

Svetlo na riadidlá alebo cyklistickú helmu?

Najbežnejším miestom pre predný svetlomet sú riadidlá bicykla. Svetlá majú úchyty, vďaka ktorým ich dokážete pevne osadiť na miesto. Základom je, aby sa svetlo pri otrasoch a jazde po nerovnom teréne nepohybovalo a nemenilo smerovanie lúča. Isto nepoteší, ako po jednom nabehnutí na kameň sa zrazu svetelný kužeľ zameria iba na predné koleso. Pripravte sa na to , že informácie o kvalite prichytenia nenájdete v produktových popisoch. Odporúčame recenzie svetiel na bicykel, fóra a diskusie bikerov, kde sa dozviete reálne skúsenosti aj pri častom používaní a tiež aj jednoduchosť, alebo naopak komplikovanosť montáže a demontáže.

V obľube sú aj svietidlá na cyklistickú helmu. Svetlo svieti presne tam, kde sa pozeráte a teda svetelný lúč reaguje synchrónne s vašimi pohybmi hlavy. Pozor však na úder konárom! Treba myslieť aj na ovládanie. Ak chcete napríklad zmeniť výkon osvetlenia, musíte spomaliť, alebo zastaviť a svetlo manuálne nastaviť. Dá sa tomu však vyhnúť – existujú diaľkové ovládače, ktoré sa montujú na riadidlá bicykla a stadiaľ ovládate svetlo na prilbe.

📌 Viete o tom, že existujú svetlá, ktoré môžete umiestniť podľa potreby na riadidlá aj na helmu?

Rozmery a hmotnosť svetiel

Všetky doplnkové komponenty by mali dokonale ladiť s konštrukciou bicykla. Žiadne zbytočné prekážanie, zavadzanie či dokonca vytŕčanie. Našťastie, s rozmermi svetiel na riadidlá je to ideálne, čo už nemusí platiť pre hmotnosť. Ak plánujete svetlo používať aj na helme, nemalo by presiahnuť hmotnosť 100 g. Iné je to v prípade osvetlenia, ktoré je umiestnené na riadidlách. Spolu s rastúcou kapacitou akumulátora a veľkosťou LED zdroja rastie prirodzene aj hmotnosť a niektoré najlepšie svetlá na bicykel presahujú hmotnosť 200 gramov.

Odolnosť voči vonkajším podmienkam

Dávať svetlo vždy z bicykla dolu a obávať sa dažďa? Ak nechcete svetlo demontovať z bicykla pri prvých kvapkách dažďa, zistite, či jeho konštrukcia spĺňa požiadavky na odolnosť voči prachu a vode. Je vyjadrená hodnotou IP – alebo aj Ingress Protection, stupeň ochrany vonkajším krytom. Pre svietidlá na bicykel by malo ísť o minimálnu hodnotu IP 44 (ochrana pred vniknutím predmetov väčších ako 1 mm a vodou striekajúcou zo všetkých smerov).

Pozor na veľmi lacné osvetlenie na bicykel vyrobené z plastu a silikónových klipov. Takáto krehká konštrukcia je pomerne náchylná na prasknutie alebo skrehnutie materiálu už len pod vplyvom pôsobenia slnka. Za kvalitné sa považujú cyklosvietidlá z kovu. Môže ísť hliník, ale aj jeho zliatiny. Vždy vopred počítajte s tým, že bicykel môže spadnúť a určite by ste neboli radi, ak sa svetlá rozbijú pri prvom náraze na zem.

Zaujímavé doplnkové funkcie

 • Ochrana pred prehriatím – V režime supervýkonu môže k dôsjť k prehriatiu citlivých komponentov. Preto výrobcovia mysleli aj na ochranu pred prehriatím, počas ktorej dôjde k dočasnému zníženiu výkonu žiaroviek.
 • Diaľkový ovládač – Ak máte práve svetlo na cyklistickej prilbe a na riadidlá nainštalujete kompaktný ovládač, môžete svetelný kužeľ aj výkon osvetlenia meniť na pár ťuknutí po tlačidlách na ovládači bez toho, že by ste jazdu prerušovali.
 • Indikátory nabitia batérie – Informujú o stave nabitia batérie, zostávajúcich percentách batérie alebo dĺžke svietenia v danom režime.
 • Displej – Výbava pokročilých modelov. Na displeji vidíte všetky dôležité indikátory a nastavenia. Zvyšuje cenu za svietidlo.

Ceny svetiel na bicykel

Ak sa rozhodujete, aké svetlo na bicykel kúpiť vzhľadom na frekvenciu využívania, pozrite si nasledujúce orientačné cenové rozdelenie.

✅ Svetlá na bicykel do 10 EUR

V základnej cenovej kategórii nájdete najmä sady blikačiek aj zopár zaujímavých bezpečnostných svetiel, ktoré sú napájané na tužkové batérie. Niektoré predné svetlá môžu milo prekvapiť svojím výkonom a nenechajú vás v štichu, ak sa zabudnete s kamarátmi na pive. Ak chcete za svoje peniaze dostať čo najviac, venujte pozornosť uchyteniu o riadidlá (najmä pri najlacnejších veľmi rýchlo praská) a celkovej kvalite spracovania. Sú vhodné skôr iba na občasné použitie alebo ako záloha. Väčšina z nich spĺňa kritériá na povinnú výbavu cyklistov.

✅ Svetlá na bicykel do 40 EUR

Kategória, v ktorej nájdete najpredávanejšie svetlá na bicykel s pomerne slušný výkonom, vhodné aj na pravidelnejšie používanie v náročnom teréne. Ide o akumulátorové zariadenia, ktorých výkon je už vyšší ako 200 lumenov. Rôzne tvary, spôsoby uchytenia a viac možností nastavenia výkonu.

✅ Svetlá na bicykel od 40 EUR

Náročný cyklista zablúdi medzi drahšie modely, pretože bude očakávať perfektný výkon bez kompromisov. V prípade prémiových svetiel na bicykel možno očakávať vyššiu komfortnú aj funkčnú výbavu. V rámci nej najmä viac svetelných režimov (od SOS režimu po SUPER výkon), nadštandardnú výdrž batérie (napr. až 36 hodín), jednoduchú obsluhu a zvýšenú odolnosť voči vode, prachu aj nárazu. Nájdete tu tiež svetlá na bicykel s LED CREE technológiou, ktorá poskytuje svetelný tok 1000 lumenov a viac.

Najlepšie značky svetiel na bicykel

Na trhu sú tisícky rôznych modelov cyklistického osvetlenia a mnohokrát bez toho, aby ste videli, ako reálne fungujú v praxi, nedokážete určiť, či budete spokojní s výsledkom. Cyklistické magazíny a odborné testy svetiel na bicykle si zobrali na mušku aj túto súčasť výbavy a spomedzi všetkých výrobcov sme vybrali tých, ktorým sa pravidelne dostáva veľmi dobré hodnotenie.

 • Fenix – Popredný výrobca špičkových svetiel na bicykle. Menší výber, no za to vysoká kvalita prevedenia aj svietivosť.
 • Sigma – Bohatá ponuka svetiel naprieč všetkými cenovými kategóriami. Od základných lacných svetiel za 5 EUR po športové cyklistické osvetlenia za 200 EUR.
 • Force – Priaznivá cena a výber z takmer stovky rozličných svetiel. Do pozornosti dávame najmä modely s výbornými hodnoteniami – Force Shark a Force Cass.
 • Garmin – Odborník na outdoorovú výbavu ponúka síce na počet malú ponuku, no na výkon nadštandardné svetlá, napr. aj s funkciou automatického prispôsobovania osvetlenia v závislosti od okolitého prostredia.
 • Lezyne – Momentálne jedna z najvyhľadávanejších značiek svetiel na bicykle v cene od 30 do 50 EUR. Množstvo režimov svietenia a vysoký svetelný tok (až 1800 lm!). Zaujať môže sada svetiel Lezyne Strip Drive, ktorá patrí k najpredávanejším. V ponuke aj modely s diaľkovým ovládačom alebo s možnosťou uchytenia na helmu aj na riadidlá.
 • Infini – Obľúbené a cenovo dostupné osvetlenie na bicykel sa dobre predáva najmä v sadách. Praktické, funkčné a podľa ohlasov aj dostatočne odolné.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Svetlá na bicykel z hľadiska bezpečnosti: Prečo áno?

Jazda na bicykli v noci a za šera môže priniesť rôzne úskalia a hoci pre vás znamená adrenalín, bez náležitého osvetlenia môžete ohroziť svoje zdravie a život a dokonca ohroziť aj ďalších ľudí. Nie nadarmo je základné bezpečnostné osvetlenie bicykla počas jazdy za zníženej viditeľnosti súčasťou povinnej výbavy cyklistu. Okrem predného bieleho svetla a zadného červeného svetla, by mal mať váš bicykel aj prednú bielu odrazku a zadnú červenú odrazku a na lúčoch predného aj zadného kolesa oranžovú odrazku. Svoju viditeľnosť v tme môžete vylepšiť reflexnými prvakmi na oblečení, ruksaku, či dokonca aj pedáloch.

Aká je životnosť LED zdroja a batérie?

Cena za kvalitný bicykel nepatrí k najnižším a každý vášnivý biker nám dá isto za pravdu, že aj doplnky dokážu prevetrať peňaženku. Oplatí sa kúpiť drahšie svetlo? Ak máte v úmysle pravidelne jazdiť v noci, vyššia investícia sa vám vráti v dlhodobom bezproblémovom chode. Životnosť LED žiaroviek sa pohybuje v niekoľkých tisícoch hodín súvislého svietenia a moderné akumulátory znesú stovky nabíjacích cyklov bez rizika, že by strácali na kapacite. Dajte však pozor na extrémne podmienky. Nenechávajte svetlo na bicykli počas mrazivých nocí vonku pred domom. Znížite jeho životnosť.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Najlepšie predné svetlá na bicykel do 40 EUR
#1Sigma Buster 100

 Cena / výkon 
Max. svetelný tok: 120 lm
Doba svietenia: do 10 h
Doba nabíjania: 2 h
Hmotnosť: 62 g
Počet režimov: 6
⭐ 100 %18 € Čítať recenzie
#2LForce Pen

 Ďalší na zváženie do 20 EUR 
Max. svetelný tok: 200 lm
Doba svietenia: do 8 h
Doba nabíjania: 5 h
Hmotnosť: 100 g
Počet režimov: 2
⭐ 98 %15 € Čítať recenzie
#3Infini Super Lava

 Zaujímavá alternatíva 
Max. svetelný tok: 300 lm
Doba svietenia: - h
Doba nabíjania: 3 h
Hmotnosť: 54 g
Počet režimov: 4
⭐ 96 %28 € Čítať recenzie
Najlepšie predné svetlá na bicykel nad 50 EUR
#1Fenix BC30R V2

 Vysoký svetelný tok 
Max. svetelný tok: 2200 lm
Doba svietenia: do 50 h
Doba nabíjania:cca 5 h
Hmotnosť: 154 g
Počet režimov: 6
⭐ 100 %130 € Čítať recenzie
#2Fenix BC25R
Max. svetelný tok: 600 lm
Doba svietenia: do 36 h
Doba nabíjania: 2,5 h
Hmotnosť: 155 g
Počet režimov: 5
⭐ 100 %50 € Čítať recenzie
#2Sigma Buster 700

 Cena / výkon
vo vyššej cenovej kategórii
 
Max. svetelný tok: 700 lm
Doba svietenia: do 8 h
Doba nabíjania: 4,5 h
Hmotnosť: 145 g
Počet režimov: 6
⭐ 98 %50 € Čítať recenzie
Najlepšie zadné svetlá na bicykel
#1Garmin Varia RTL 515 zadní
Doba svietenia: do 6 h
Viditeľnosť: až 1000 m
Hmotnosť: - g
+ vizuálne a zvukové upozornenia na vozidlá približujúce sa zozadu
⭐ 98 %180 € Čítať recenzie
#2Fenix E-LITE
Doba svietenia: až 20 h (slabšie svetlo)
Viditeľnosť: až 40 m
Hmotnosť: 18 g
+ 7 svetelných režimov a odolnosťou voči pádu
⭐ 96 %20 € Čítať recenzie
#3Force Optic zadné
Doba svietenia: -
Viditeľnosť: -
Hmotnosť: 74 g
+ stále svietenie a 2 funkcie blikania
⭐ 94 %7 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového osvetlenia na bicykel. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepšie svetlo na bicykel na trhu.

Pozrite aj:

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin