Najlepšie fitness trampolíny: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov


Tréningy jumpingu v klubovni sú plné energie, dobrej hudby a veselej nálady. Nečudo, pri skákaní na trampolíne sa precvičí a okysličí celé telo, a zároveň sa uvoľní dávka endorfínov, ktorá sa postará o výbornú náladu. Ak nechcete čakať na najbližšiu hodinu s inštruktorom, vyskúšajte jumping v domácom prostredí. Aké prednosti majú najlepšie fitness trampolíny? Inšpirujte sa napríklad aj našimi tipmi, na ktorých je radosť cvičiť v plnom rytme a zlepšovať sa.

Jumping (alebo fitness jumping) si získava čoraz viac priaznivcov. Hoci na prvý pohľad ide “iba” o koordinované skákanie na zmenšenej trampolíne za sprievodu energickej hudby, ukrýva v sebe obrovský potenciál. Spája dynamický tréning s kardio tréningom, trénuje veľké svalové skupiny, podporuje chudnutie, vylepšuje udržanie rovnováhy a je vhodný pri formovaní postavy. Mnohí nadšenci prirovnávajú jeho efektivitu behu do kopca, avšak s tým rozdielom, že pri skákaní na trampolíne nie sú vaše kĺby vystavené tvrdým dopadom na zem. Nevyhnutnou súčasťou jumpingu je rozmerovo menšia trampolína, no prispôsobená na intenzívne a rýchle pohyby dospelej osoby. To znamená vyššiu stabilitu, primeranú nosnosť a zároveň madlo, vďaka ktorému sa môžete do cvičenia pustiť na plný výkon.

Ak chcete s fitness jumpingom začať doma, oplatí sa poznať, aké vlastnosti a výbavu by mala mať kvalitná trampolína na jumping. Aký priemer trampolíny je vhodný? Dá sa používať vo vnútri aj na záhrade? Sú lepšie fitness trampolíny s pružinami alebo gumolanom? Všetko podstatné sa dozviete z nasledujúceho sprievodcu. Zmapovali sme sortiment, zamerali sa na rozmanité možnosti a prešli testy a recenzie fitness trampolín. V nich sme našli favoritov od značiek Klarfit, inSPORTline, Spartan či Sedco, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a stali sa základom pre náš rebríček s top produktami v danej kategórii.

Najlepšie fitness trampolíny podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Klarfit Jumpanatic fitness 112 cm

Náš víťaz. Najlepší produkt
✔️ Stabilná rám z oceľových rúrok
✔️ Mäkká dopadová plocha
✔️ Napnutá cez gumové laná
✔️ 6-stupňovo výškovo nastaviteľná, polstrovaná rukoväť
✔️ Nosnosť 120 kg
📌 od 109 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2inSPORTline Cordy 114 cm

Bezpružinová trampolína
✔️ Tichá bezpružinová technológia
✔️ Pre komerčné i domáce využitie
✔️ Nastaviteľné a odnímateľné držadlo
✔️ 8 nôh pre vyššiu stabilitu
✔️ Nosnosť 110 kg
📌 od 112 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Trampolína Fit Trampo 500

Veľmi obľúbená (z Decathlonu)
✔️ Napnutá cez gumové laná
✔️ 6 nôh s priľnavými násadkami
✔️ Skladateľné nohy
✔️ Pomer cena/kvalita
📌 od 109 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Jumping® Standard Black

Profi použitie
✔️ Kvalitný výplet trampolíny
✔️ Napnutá cez gumolano
✔️ Dostatočná opora v madle
✔️ Nosnosť až 130 kg
📌 od 240 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5inSPORTline PROFI Digital 122 cm

Skvelé recenzie
✔️ Trampolína s počítačom a držadlom
✔️ Vhodná pre domáce aj komerčné využitie
✔️ Výborné odrazové vlastnosti
✔️ Silná konštrukcia
✔️ Nosnosť 110 kg
📌 od 112 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Spartan 96 cm

Bez madla
✔️ Jednoduchá konštrukcia pre jednoduchšie cviky
✔️ Nízka cena
✔️ Vhodná pre domáce použitie
✔️ Nosnosť 100 kg
📌 od 47 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7Sedco Fitness Hexagon 122 cm

Lacná ľudová voľba
✔️ Dopadová plocha z odolného materiálu
✔️ Nastaviteľné T-madlo
✔️ Inštalácia cez naťahovacie úchyty
✔️ Nosnosť 100 kg
📌 od 63 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať fitness trampolínu (na jumping)

Viete, o tom, že odborníci z NASA odporúčajú kozmonautom po návrate z vesmíru ako jedno z cvičení práve skákanie na trampolíne? Má potenciál posilniť oslabené svalstvo a kosti a dostať ich naspäť do prechádzajúcich “pozemských” hodnôt.

Nemusíte letieť do vesmíru, aby ste prepadli lietaniu “hore a dole” na fitness trampolíne. O prednostiach tohto cvičenia a parametroch základnej výbavy si viac povieme v nasledujúcich riadkoch, aby ste pred nákupom mali istotu dobrej voľby.

Čo je jumping?

Dynamické cvičenie na malej trampolíne v rytmických krokoch a výskokoch, podľa pokynov inštruktora a za sprievodu energickej hudby.

Takto by mohol znieť základný popis fitness jumpingu, ktorý sa zaradil k vyhľadávaným skupinovým cvičeniam. V jumpingu sa striedajú viaceré fázy – šprint, balans, kardio aj silový tréning. Prináša tak so sebou veľký potenciál precvičiť široké svalové skupiny, schudnúť, či vylepšiť kondíciu a rovnováhu.

Výhody cvičenia na fitness trampolíne

 • Pri jumpingu sa komplexne trénujú svaly nôh, brucha a paží, a tak dochádza k želanému formovaniu tela.
 • Za 10 minút tréningu na fitness trampolíne spálite 50 – 150 kalórií (v závislosti od intenzity tréningu). Jumping je zábavná akčnejšia alternatíva, ako sa zbaviť prebytočných kilogramov – bez rutiny a v sprievode hudby.
 • Pravidelným cvičením sa vylepší vaša koordinácia, balans a držanie tela.
 • Jumping môže pozitívne vplývať na kardiovaskulárny systém a kapacitu pľúc.
 • Ako u väčšiny dynamických športov, aj tu je očakávaným benefitom lepšia nálada, kvalita spánku a psychická pohoda.
 • Jumping je tiež prínosný pre zachovanie zdravých kostí. Prevenciou osteoporózy je totiž pohyb – najmä fyzické činnosti ako chôdza, chôdza po schodoch, beh alebo skoky.
Bezpružinová Jumping fitness trampolína inSPORTline Cordy 114 cm

Bezpružinová Jumping fitness trampolína inSPORTline Cordy 114 cm

Mnohé aktivity z fitka si môžeme dopriať v pohodlí domova. So správnou výbavou, akou je kvalitná fitness trampolína, kedykoľvek!

Fitness trampolína – základná charakteristika

Fitness trampolína (alebo trampolína na jumping) je menší model trampolíny s odrazovou plochou o priemere cca 90 – 130 cm, ktoré je osadenou na konštrukcii vo výške 20 – 30 cm nad zemou. Najčastejšie má okrúhly alebo šesťuholníkový pôdorys. Je určená pre jednotlivca. Môže byť pružinová a bezpružinová, vybavená výškovo nastaviteľným alebo pevným madlom. Nemá ochrannú sieť.

Tento typ trampolíny je jednoduchý na prenos aj uskladnenie. Napriek menším rozmerom vykazuje odolnosť pri intenzívnom zaťažení, akým samotný jumping bez pochybností je.

Miesto pre cvičenie vs. fitness trampolína

Kde budete jumping trénovať? Či už máte v pláne zacvičiť si v obývačke pred telkou alebo chcete zobrať trampolínu na záhradu, vo väčšine prípadov sa dá umiestniť tam, kde práve chcete (samozrejme s ohľadom na dostatok miesta nad hlavou a okolo trampolíny). Jumpingu sa totiž môžete venovať ako v interiéri, tak aj exteriéri. Vždy však budete potrebovať rovnú a tvrdú plochu, do ktorej sa nožičky trampolíny nezaboria a odrazová plocha zostane v perfektnej rovine.

Dokonca, ak chcete cvičiť v panelákovom byte, nemusíte sa obmedzovať, ani mať obavy, že by ste si pohnevali susedov. Skákanie na trampolíne je relatívne tiché a neobťažujúce. Na stlmenie miernych otrasov je dobré zadovážiť si podložku pod trampolínu, ktorá zároveň ochráni podlahu pred neželaným poškriabaním.

Jediným aspektom na zváženie je výška stropu v interiéri. Odrazová plocha je priemerne vo výške 25 cm. Výška stropu v panelákovom byte cca 2,5 m. Ak nemeriate práve 2 metre, budete mať pri skokoch dosť miesta nad hlavou.

Priemer fitness trampolíny

Priemer fitness trampolín pre domáce použitie je cca od 90 – 130 cm. K dispozícii sú aj o niekoľko desiatok centimetrov väčšie fitness trampolíny, ktoré sú určené na klubové použitie a pre náročnejšie zostavený tréning. V domácom prostredí oceníte, ak je pomer veľkosť/využitie primeraný – a to najmä z dôvodu jednoduchého skladovania.

 • Fitness trampolíny s priemerom do 110 cm sú spratnejšie, vhodné na základný až stredne náročný domáci tréning. Počítajte s tým, že budú menej odpružené ako väčšie modely.
 • Na trampolínach s priemerom nad 110 cm sa už dajú natrénovať komplikovanejšie krokové zostavy s úskokmi do strán a budete sa pritom cítiť bezpečnejšie.

Pri výbere fitness trampolíny sa zvyknú uvádzať dva údaje – celkový priemer trampolíny (priemer konštrukcie) a priemer odrazovej plochy (menší).

Nosnosť fitness trampolíny

Fitness trampolínu používa jednotlivec. Nie je určená pre rodinné návštevy, hoci z času na čas priláka deti k pohopsaniu. Tak, ako je to štandardom pri iných cvičebných pomôckach, aj pri trampolínach je nosnosť dôležitým kritériom, ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

Nosnosť fitness trampolín je cca od 90 – 150 kg, priemerne 120 kg. Ak k svojej hmotnosti pripočítate 20 %, získate rezervu, pri ktorej máte istotu, že fitness trampolína znesie intenzívnejší tréning a postupne vaše rastúce tempo.

Napríklad muž s váhou 90 kg by mal počítať s rezervou 18 kg a miesto trampolíny s nosnosťou 100 kg siahnuť po modeli, ktorý deklaruje nosnosť min. 110 kg.

Madlo a jeho prispôsobiteľnosť

Súčasťou fitness trampolíny je rámová konštrukcia s nožičkami, napnutá odrazová plocha a madlo. Madlo (držadlo) je pri mnohých cvikoch nevyhnutnou výbavou. Umožňuje zvýšenie dynamiky, rýchlosti a poskytuje dostatočnú istotu pri mnohých cvikoch.

Toto madlo má tvar písmena “T” alebo tvar obráteného lomeného písmena “U”.

 • T-čkové držadlo je zvyčajne výškovo nastaviteľné v niekoľkých stupňoch.
 • Držadlo pripomínajúce otočené písmeno U je zase výškovo pevné, no jeho výhodou je možnosť uchopenia v rôznych pozíciách (vodorovne, šikmo aj zvislo), vďaka čomu sa lepšie precvičia rôzne svaly na rukách.

Spôsob uchytenia skákacej plochy

V konštrukcii rámu je napnutá pružná skákacia plocha – ideálne vo vodoodpudivej a protišmykovej úprave. Na jej napnutie sa používajú kovové pružiny alebo modernejšie riešenie – gumové laná (gumolaná).

 • Kovové pružiny predstavujú tradičné riešenie. Pri tréningu vo vyššej rýchlosti sú však počuteľné. Nevyhnutným prvkom je bezpečnostné prekrytie pružín po celom obvode.
 • Konkurenciu predstavujú čoraz populárnejšie gumové laná, vďaka ktorým je používanie fitness trampolíny podstatne tichšie. Na prekvapenie vykazujú vysokú odolnosť voči opotrebovaniu.

Stabilita pri cvičení

Po obvode konštrukcie trampolíny na jumping je 4 – 6 rovnomerne rozmiestnených nožičiek. Sú opatrené pogumovanými pätkami, ktoré chránia podlahu pred oškretím, tlmia hlučnosť, no predovšetkým – bránia posunu trampolíny pri skákaní.

Ako cvičiť na fitness trampolíne? Doma alebo pod vedením inštruktora?

Jedným z dôvodov, pre ktoré sa jumping stal tak populárnym, je jeho spoločenský rozmer. Stretne sa partia rovnako naladených ľudí, ktorí si chcú pod vedením skúseného inštruktora precvičiť telo a dostať sa do dobrej nálady. Inštruktor predvádza základné kroky, kombinácie, mení dynamiku cvičenia aj samotné cviky. Ak ste zažili jumping v tréningovej skupine, určite viete, o akej návykovej atmosfére hovoríme.

V domácom prostredí budete potrebovať vhodnú hudbu a chuť učiť. Dostupné online výukové videá vás prevedú od úrovne začiatočníka až po stredne a viac pokročilého cvičenca. Skočte smelo do toho!

Ceny fitness trampolín

Koľko zaplatíte za kvalitnú trampolínu na jumping? Rozhodujúca je veľkosť, výbava, nosnosť a plánovaná intenzita využívania. Ak s jumpingom už máte skúsenosti, dobrou “odrazovou” plochou vám môže byť napríklad model podobný, ako je ten vo fitku.

✅ Fitness trampolíny do 80 eur

Základné trampolíny na jumping s menším kruhovým priemerom. Najčastejšie je plocha natiahnutá cez pružiny, čo znamená aj nevyhnutnú prítomnosť bezpečnostného obvodového krytia. V tejto cenovej relácii sa predávajú trampolíny s madlom, aj bez madla.

✅ Fitness trampolíny od 80 do 160 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie fitness trampolíny pre domáce použitie. Ponúkajú veľmi dobrý pomer cena / výkon. Umožnia vám zlepšovať sa od základov, no zároveň budú stíhať aj intenzívnejšiemu tempu. Nastaviteľné madlo, plocha s výbornými odrazovými vlastnosťami, kvalitné gumolaná, stabilná konštrukcia.

✅ Fitness trampolíny od 160 eur

Ak potrebujete na jumping vyššiu kvalitu prevedenia (pre poloprofesionálne až profesionálne tréningy), potom zablúďte do kategórie drahších fitness trampolín, kde vyššia cena zodpovedá vyššej robustnosti a kvalite spracovania. Vysoká stabilita a vyššia nosnosť ako priemerné hodnoty.

Najlepšie značky fitness trampolín

 • Klarfit – Veľmi dobre hodnotená trampolína na jumping od značky Klarfit ponúka rukoväť nastaviteľnú v 6 stupňoch a kvalitnú pružnú odrazovú plochu napnutá cez gumolaná.
 • inSPORTline – Zaujímavý výber obľúbených fitness trampolín v rôznych veľkostiach a výbave. Odporúčame na zhliadnutie!
 • Fit Trampo – Množstvo spokojných recenzií sprevádza aj trampolínu Fit Trampo 500, ktorú nájdete výhradne v ponuke predajcu Decathlon.
 • Spartan – Cenovo dostupné trampolíny na jumping, ktorým nesmú chýbať všetky podstatné prvky.
 • Sedco – Dobrý výber okrúhlych a šesťuholníkových fitness trampolín za priaznivé ceny.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Klarfit Jumpanatic fitness 112 cm

Náš víťaz. Najlepší produkt
✔️ Stabilná rám z oceľových rúrok
✔️ Mäkká dopadová plocha
✔️ Napnutá cez gumové laná
✔️ 6-stupňovo výškovo nastaviteľná, polstrovaná rukoväť
✔️ Nosnosť 120 kg
📌 od 109 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2inSPORTline Cordy 114 cm

Bezpružinová trampolína
✔️ Tichá bezpružinová technológia
✔️ Pre komerčné i domáce využitie
✔️ Nastaviteľné a odnímateľné držadlo
✔️ 8 nôh pre vyššiu stabilitu
✔️ Nosnosť 110 kg
📌 od 112 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Trampolína Fit Trampo 500

Veľmi obľúbená (z Decathlonu)
✔️ Napnutá cez gumové laná
✔️ 6 nôh s priľnavými násadkami
✔️ Skladateľné nohy
✔️ Pomer cena/kvalita
📌 od 109 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Jumping® Standard Black

Profi použitie
✔️ Kvalitný výplet trampolíny
✔️ Napnutá cez gumolano
✔️ Dostatočná opora v madle
✔️ Nosnosť až 130 kg
📌 od 240 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5inSPORTline PROFI Digital 122 cm

Skvelé recenzie
✔️ Trampolína s počítačom a držadlom
✔️ Vhodná pre domáce aj komerčné využitie
✔️ Výborné odrazové vlastnosti
✔️ Silná konštrukcia
✔️ Nosnosť 110 kg
📌 od 112 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Spartan 96 cm

Bez madla
✔️ Jednoduchá konštrukcia pre jednoduchšie cviky
✔️ Nízka cena
✔️ Vhodná pre domáce použitie
✔️ Nosnosť 100 kg
📌 od 47 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7Sedco Fitness Hexagon 122 cm

Lacná ľudová voľba
✔️ Dopadová plocha z odolného materiálu
✔️ Nastaviteľné T-madlo
✔️ Inštalácia cez naťahovacie úchyty
✔️ Nosnosť 100 kg
📌 od 63 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin