Najlepšie fitness náramky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie fitness náramkyPotrebujete motiváciu pre lepšie športové výsledky a zdravší životný štýl? Potom práve pre vás je tento článok ako stvorený. Prešli sme zahraničné testy, recenzie a reálne hodnotenia spotrebiteľov, aby sme skompletizovali tipy na najlepšie fitness náramky na trhu. Vlastníte už takúto výbavu?

Fitness náramok, alebo aj smart band je malým technologickým pomocníkom, ktorý dokáže monitorovať vašu kondíciu, výkon, prejdené kroky, spálené kalórie a mnoho iných premenných. Za posledné roky zažíva veľký boom a spolu so športtestermi a smart hodinkami sa stáva trvalou súčasťou výbavy nielen športovcov, ale “bežných” ľudí. Dizajn fitness náramkov je z roka na rok vydarenejší, preto sa vôbec netreba diviť, že je jedným z najobľúbenejších módnych doplnkov.

V našom sprievodcovi sa dozviete všetky podstatné informácie, ktoré vás ako budúceho používateľa môžu zaujímať.

 • Čo všetko dokáže fitness náramok merať?
 • Ako komunikuje so smartfónom?
 • Aké technológie používa na fitness náramok s meraním tepu?
 • Kedy vystačím so základným modelom a kedy si mám priplatiť?

Teória je jedna vec, prax však ukazuje aj inú tvár. Preto pri výbere určite neprehliadajte ani recenzie fitness náramkov, kde sa dozviete cenné názory, ktoré sa do popisu produktu zvyčajne nedostanú.

Najlepšie fitness náramky na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Fitbit Charge 4 (NFC)
Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: Priame/zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM (50m)
Výdrž batérie: 168 h
5 out of 5 stars (5 / 5)130 € Čítať recenzie
#2GARMIN vivoSmart 4 S/M

Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 7 dní
5 out of 5 stars (5 / 5)97 € Čítať recenzie
#3Honor Band 6

Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 336 h
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)50 € Čítať recenzie
#4Xiaomi Mi Smart Band 6

 Najpredávanejší 

Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 336 h
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)45 € Čítať recenzie
#5Xiaomi Mi Band 5

Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 168 g
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)28 € Čítať recenzie
#6Fitbit Inspire 2

Kompatibilnosť: Android, iOS, Windows
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 240 h
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)90 € Čítať recenzie
#7Huawei Band 6


Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 336 h
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)59 € Čítať recenzie

Ako vybrať fitness náramok

V súčasnosti je na trhu obrovský výber fitness náramkov. Pribúdajú noví výrobcovia a aby zaujali, prinášajú najmä lákavo nízke ceny. Stabilné a známe značky zase neváhajú investovať do pokrokových inovácií a vylepšenej presnosti, odolnosti, aj výdrže batérie. Potrebujete poradiť, ako vybrať fitness náramok, ktorý splní vaše očakávania? Chcete vedieť, aký je rozdiel medzi náramkom za 20 € a 150 €?

Veríme, že nasledujúce informácie vašu voľbu uľahčia. Okrem prevedenia, materiálov, výbavy a funkcií predstavíme aj aktuálne najvyhľadávanejšie značky s dobrým menom a pre rýchlu orientáciu nesmie chýbať ani delenie fitness náramkov podľa ceny.

Pre koho je fitness náramok určený?

Fitness náramok nie je iba trendom. Ukrýva v sebe potenciál vylepšiť pohybové návyky nositeľa. Zastupuje napríklad úlohu krokomera, hrudného pásu, kalorickej kalkulačky a notifikátora.

Hoci odporcovia tvrdia, že “kto sa chce hýbať, ten predsa nepotrebuje monitorovací náramok”, práve vďaka meraniu rôznych hodnôt máte možnosť byť každým dňom lepší. A presne o to ide! V aplikácii v telefóne jasne vidíte, koľko krokov ste vykonali, pri cvičení máte dohľad nad činnosťou srdca a získate aj prehľad o spálených kalóriách alebo kvalite vášho spánku. Fitnáramok dokonca mnohým ľuďom pomohol odhaliť chyby v reakcii srdca, ktoré by neskôr mohli mať omnoho vážnejšie následky.

✅ Fitness náramok dokáže podporiť váš zdravší životný štýl a funguje ako osobný tréner a motivátor. 

ako vybrať fitness náramok

Fitness náramok, smart hodinky alebo športtester? Toto sú hlavné rozdiely!

Elektronika na ruku – tak nejak by sa v krátkosti dala zhrnúť kategória produktov, o ktorej bude reč v nasledujúcich riadkoch. Pár rokov dozadu mali fitness náramky, smart hodinky a športtestery svoje jasné určenie aj zákazníkov. Technologickým vývojom sa však aj do malého nositeľného prístroja dokáže dostať čoraz viac funkcií a hranice sa postupne stierajú. Predsa len sa dajú nájsť menšie (ale aj väčšie) odlišnosti.

Smart hodinky

Inteligentné hodinky si dali za úlohu lákať prepracovaným dizajnom a špičkovým výkonom. Dnes už v ponuke značiek nájdete obrovskú rozmanitosť, ktorá ulahodí priaznivcom elegantného aj športového štýlu.

Svojho nositeľa informujú nielen o hodnotách pri športe, sú zároveň aj sprostredkovateľom diania v smartfóne. V prípade tých kvalitnejších možno hovoriť aj o plnom zastúpení smartfónu, keďže hodinky dokážu uskutočňovať hovory, odosielať sms-ky a e-maily aj bez prítomnosti telefónu. Vybavené GPS modulom, navigáciou či možnosťou prezerať mapy sa v mnohých prípadoch stávajú plnohodnotnou výbavou, ktorá zastúpi viac zariadení naraz.

Daňou za výkon je však vyššia cena a kratšia výdrž batérie.

Športtestery

Športtestery cielia predovšetkým na aktívnych športovcov a sú zamerané na podrobné štatistiky a analýzy. Tomu zodpovedá ich vysoká vodeodolnosť a posilnená mechanická, dokonca až armádna odolnosť, aby si dokázali poradiť aj v náročných podmienkach.

Prevedenie je rýdzo športové. Dôraz sa kladie predovšetkým na kvalitu senzorov a presnosť vyhodnocovania jednotlivých údajov. Kvalitné športtestery nepotrebujú aplikáciu v telefóne. Štatistiky a údaje spracovávajú samostatne. Toto však platilo pár rokov dozadu. Dnes už aj športtester bez problémov prenáša notifikácie so smartfónu, upozorňuje na prichádzajúci hovor a spolupracuje so športovými aplikáciami, napr. Runtastic, Endomondo, …

Rozmerovo sú väčšie a výdrž batérie sa pohybuje v rozpätí od 1 – 2 týždňov.

Fitness náramky

Slúžia predovšetkým na monitorovanie základných aktivít, ako je počet krokov a spánok. Väčšina z nich neprevýši chytrosť smart hodiniek, či presnosť športtestesterov, no aj napriek tomu v predajnosti nezaostávajú.

Paradoxne vynikajú svojou nenápadnosťou a nepútajú prehnane pozornosť okolia. Tenší, extra ľahký náramok na ruke počas dňa (ani počas spánku) takmer necítite. V závislosti od prevedenia displeja a množstva funkcií vydrží batéria rádovo pár týždňov až niekoľko mesiacov. Ako budúci používateľ by ste mali vedieť, že fitness náramok má ako hlavnú funkciu zber dát. Ich vyhodnocovanie prebieha až v aplikácii telefónu. Skôr, ako sa rozhodnete vyhliadnutý fitness náramok kúpiť, skontrolujte kompatibilitu s operačným systémom vo vašom smartfóne.

Prejdime si už krok za krokom všetky vlastnosti a parametre fitness náramkov, ktoré sa oplatí zvážiť.

Hlavný materiál

Jednou z otázok vkusu je vzhľad náramku. Druhou je zase komfort pri nosení, najmä, ak rátate s tým, že náramok bude na ruke prevažnú časť dňa (dokonca aj noc). Základné fitness náramky sú z plastu, gumy alebo silikónu. Sú extra ľahké, jednoduché na údržbu a veľmi dobre znášané aj alergikmi. K dispozícii je množstvo farieb, dokonca aj vymeniteľných náramkov, preto sa dajú pomerne ľahko ladiť k oblečeniu.

Ak by vám športový plastový vzhľad nevyhovoval, môžete siahnuť po kovových alebo kožených fitness náramkoch. Telo je kovové a remienky sa dajú meniť podľa vkusu a potreby. Pripravte sa však na vyššiu hmotnosť.

Pozn. Niektorí výrobcovia v snahe získať si aj ženské publikum zahrnuli do svojej ponuky vymeniteľné remienky, ktoré vyzerajú ako šperk, či trblietavá bižutéria s korálkami. Praktickosť a nenápadnosť však idú úplne do úzadia.

Displej

Displej nie je samozrejmosťou všetkých fitness náramkov.

 • Zjednodušené modely disponujú farebnými LED diódami, ktoré sa rozsvieta podľa toho, akú aktivitu práve fit náramok sníma. Všetky merané hodnoty môžete kontrolovať v aplikácii na smartfóne. Výhodou je nielen nižšia cena a menšie rozmery, ale aj nadštandardne dlhá výdrž batérie.
 • Novšie a aj drahšie fitness náramky využívajú displej s uhlopriečkou 0,6 – 1 palca. Najčastejšie ide o OLED panel s výbornou čitateľnosťou aj za priameho svetla. Dokážete z nich vyčítať viac informácii. Vyššie hardvérové požiadavky však môžu spôsobiť, že náramok pôsobí robustnejšie a displej zase skracuje výdrž batérie na jedno nabitie.

kvalitný fitness náramok

Prepojenie so smartfónom

Náramok ako taký zobrazuje iba zopár základných údajov. Na pozadí však funguje ako zberač údajov a za pomoci technológie BlueTooth ich prenáša do aplikácie v smartfóne/tablete, kde máte k nahliadnutiu rôzne štatistiky, analýzy a svoj celkový progres.

Skôr, ako sa rozhodnete, či k vám lepšie zapasuje biela alebo čierna verzia, overte si kompatibilitu fitness náramku s vaším smartfónom. Požiadavky na systém sú zvyčajne Android 4.4 a novší alebo iOS 7 a novší. Pri pravidelnej aktualizácii systému v smartfóne sa o kompatibilitu nemusíte obávať.

Prenos sa totiž už môže uskutočňovať obojsmerne a aj fitness náramok (podobne ako smart hodinky) už zobrazuje základné notifikácie zo smartfónu a pritom vibruje.

Pozor však, niektoré verzie neumožňujú stlmiť vibrácie a už vôbec nie odmietnuť hovor cez fitness náramok.

Typ batérie a výdrž

Jedným z kľúčových faktorov, ktorý rozhoduje o komforte používania je výdrž batérie. V prípade fitness náramkov to s ňou vôbec nemusí byť také kritické, ako u iných “smart” zariadení. Výdrž batérie začína približne na 1 týždni a môže byť až 1 rok. Ako je to možné?

Rozhodujúci je najmä spôsob zobrazovania údajov.

Farebné LED diódy sú úsporné a vystačia s klasickou gombíkovou batériou CR1632, ktorú stačí vymeniť približne raz za pol roka až rok. Potom je tu integrovaná batéria, ktorá “živí” náročnejší OLED displej a potrebuje v pravidelných intervaloch „kúsok“ energie, aby mohla naďalej spoľahlivo fungovať. Zvyčajne sa nabíja cez USB port, napríklad aj cez notebook. Keďže batérie nedisponuje vysokou kapacitou, ide o záležitosť na niekoľko desiatok minút.

Funkcie a výbava: Čo všetko dokáže fitness náramok merať?

Táto časť vás zaujíma asi najviac. Väčšinu zaznamenávaných hodnôt by nebola možné uskutočniť bez výbavy ako je akcelometer, gyroskop, výškomer, GPS alebo snímač srdcového tepu. Preto nebudeme otáľať a prejdeme rovno na dlhý zoznam funkcií:

 • Krokomer – Zaznamenávanie prejdených krokov, napr. na základe vopred prednastavenej dĺžky kroku. Presnosť merania často súvisí s cenou náramku.
 • Prejdená vzdialenosť – Na základe počtu krokov a dĺžky kroku náramok pomerne jednoducho určí prejdenú vzdialenosť.
 • Meranie tepu – Buď pomocou hrudného pásu, alebo snímačom tepu priamo v náramku.
 • Spálené kalórie – Na výpočet tohto údaju využíva náramok viacero hodnôt – zvolený druh cvičenia, dĺžku cvičenia, srdcový tep, … Ide o orientačný údaj.
 • Meranie rýchlosti – Krokomer dokáže tiež okrem prejdenej trasy vyrátať aj vašu priemernú rýchlosť v danom úseku.
 • Zaznamenávanie prejdenej trasy – Ak je fitness náramok vybavený GPS modulom dokáže zaznamenávať profil trasy v reálnom čase.
 • Vyjdené poschodia – Výškomer je zvyčajne nastavený na výšku 3 metre. Ak počas dňa prekonávate poschodia alebo výškové prevýšenia, na záver dňa sa dozviete aj počet prekonaných “poschodí”.
 • Vyhodnotenie kvality spánku – Pokročilé senzory snímajú fázy spánku (na základe srdcovej činnosti) a ráno vyhodnotia úroveň vášho spánku aj kritické časy.
 • Budík – V smartfóne nastavíte budík a ten bude sprostredkovane vibrovať cez narámok na vašom zápästí. Vibrácie sú natoľko silné, že vás zobudia, no druhého človeka nebude už vás „budík“ otravovať.
 • Čas – Základná a predovšetkým praktická funkcia zobrazovania hodín.
 • Stopky – Vhodné pre stanovenie časového limitu pre šprint, HIIT a iné výkonnostné aktivity.

Video

Ceny fitness náramkov

Je zrejmé, že s pribúdajúcimi funkciami a kvalitou komponentov bude narastať aj cena fitness náramkov. Oplatí sa orientovať v známych značkách, ktoré majú vo svojej ponuke kúsky pre začiatočníkov, aj náročných používateľov. Máte istotu, že vedia, čo produkujú a dokonca dokážu odstupňovať funkcie a pokročilosť podľa ceny.

Fitness náramky do 40 €

V cene do 40 € si nájdu svojho favorita najmä začiatočníci a menej nároční spotrebitelia, ktorí sa s elektronickou výbavou tohto typu ešte len zoznamujú a nemajú veľké očakávania. Vo výbave sa nachádzajú základné funkcie – krokomer, snímač tepu, zobrazovanie času, automatické rozsvietenie po zatrasení zápästím. V niektorých modeloch nájdete aj možnosť zobrazovania notifikácii zo smartfónu. Všetko záleží od ceny. Je zrejmé, že medzi modelom za 15€ a 40 € už môžu byť priepastné rozdiely.

Fitness náramky do 100 €

Chcete kúpiť fitness náramok s GPS? Potom zablúďte do druhej cenovej kategórie, kde nájdete viacero vydarených modelov. V cene od 40 – 100 € sú dostupné kvalitné a v súčasnosti najpredávanejšie fitness náramky. Všetky ich parametre sa dostávajú na vyššiu úroveň – výdrž batérie, odolnosť a kvalita materiálov, presnosť snímačov, aj počet šikovných a vyhľadávaných funkcií. Obojstranný prenos fitness náramok ⇆ smartfón je nadštandardný.

Fitness náramky od 100 €

Prechádzame k najvyššej kategórii, kde budete mať možno najväčšiu dilemu. Ísť do smart hodiniek, športtesteru alebo jedného z profi fitness náramkov? Výber bude náročný, pretože výbava aj funkcie sú vo všetkých prípadoch už veľmi podobné. Na čo sa zamerať? Hľadajte nízku hmotnosť, dlhú výdrž batérie, špičkový displej a extra presnosť senzorov, za ktoré by sa nehanbil ani profesionálny športovec.

Najlepšie značky fitness náramkov

Poďme sa pozrieť, čo hovoria testy fitness náramkov a ktoré značky patria aj u našincov medzi najväčších favoritov:

 • Garmin – Po dizajnovej stránke výborne zvládnuté fitness náramky patria do strednej a vyššej cenovej kategórie, čomu zodpovedá aj kvalita spracovania.
 • Fitbit – Aktuálne jednotka v odborných hodnoteniach má skutočne čo ponúknuť predovšetkým náročným používateľom. Inovatívne prevedenie a vysoká presnosť.
 • Huawei – Ponuka fitness náramkov síce nie je najväčšia, no môže zaujať dobrým pomerom cena/kvalita.
 • Samsung – Pre priaznivcov Samsungu nesmú chýbať ani fitnes náramky rovnakej značky. Ponuka zahŕňa najmä kvalitné fitness náramky s priamym meraním tepu zo zápästia.
 • Xiaomi – Zn. Xiaomi nie je nič dĺžná svojej povesti a aj v prípade fitness náramkov zrazila cenu smerom dolu, no neubrala na kvalitách. Mi Band náramky patria dlhodobo k najpredávanejším a bez okolkov pozbierajú aj veľmi dobré hodnotenia v nemeckých testoch (Techniktest-Online.de, mobile-reviews.de, androidpit.de).
 • Niceboy – Typicky pánsky dizajn a priaznivé ceny.
 • Honor – Fitness náramok Honor Band 5 pozbieral v zahraničí už množstvo výborných hodnotení a porazil aj mnohonásobne drahšie modely od vychytenejších značiek. Každý náramok zn.Honor zoženiete už za menej ako 40 €.

fitness náramok pre šport

Najčastejšie kladené otázky

Kedy zvážiť zvýšenú odolnosť fitness náramku?

Po odolnom fitness náramku siahnite vtedy, ak to vyžaduje charakter vašich pohybových aktivít – môže ísť o plávanie, behanie v zime, zvýšenú prašnosť, viacdňové outdoor túry, ktoré vyžadujú spoľahlivú výdrž a funkčnosť pri rôznych teplotách prostredia.

Meria fitness náramok presne?

Presnosť fitness náramkov nemusí byť ich hlavnou výsadou. Ak by ste mali na oboch zápästiach 2 rozličné fitness náramky môže byť v počte krokov na konci dňa rozdiel aj niekoľko stoviek. Ich úlohou je predovšetkým správne motivovať a ponúkať orientačné merania.

Môžem s fitness náramkom spať alebo sprchovať sa?

Niektoré menej kvalitné náramky sú náchylné na trhliny, prasknutie remienkov, poškriabanie displeja – najmä pri častom a nepretržitom používaní. Neprospieva im, ak sú vystavené dažďu či prašnosti. Rozhoduje prevedenie a celková kvalita fitness náramku.

Vodítkom pre spotrebiteľa môže hodnota IPIngress protection – ktorá vyjadruje ochranu pred vnikom vody a prachu. Ideálnou hodnotou je IP 67 alebo IP 68 (IP 67 – vhodné do sprchy aj na kratšie plávanie, s IP 68 zvládne aj potápanie do istej hĺbky). Ak sa chcete s náramkom sprchovať, plávať alebo chcete, aby odolával nadmernému potu, potom neváhajte investovať do odolnej konštrukcie, ktoré nesklame po pár mesiacoch používania.

Ako prebieha meranie tepovej frekvencie fitness náramkom?

Existujú 2 riešenia:

 • Fitness náramok je prepojený s hrudným pásom – menej praktické, ale za to veľmi presné meranie. Pri tejto verzii je však lepšie cez BlueTooth priamo prepojiť hrudný pás so smartfónom.
 • Fitness náramok je vybavený senzormi, ktoré dokážu merať zmenu krvného prietoku v kapilárach tesne pod kožou – praktické, no menej presnejšie, skôr orientačné meranie.
 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Fitbit Charge 4 (NFC)
Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: Priame/zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM (50m)
Výdrž batérie: 168 h
5 out of 5 stars (5 / 5)130 € Čítať recenzie
#2GARMIN vivoSmart 4 S/M

Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 7 dní
5 out of 5 stars (5 / 5)97 € Čítať recenzie
#3Honor Band 6

Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 336 h
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)50 € Čítať recenzie
#4Xiaomi Mi Smart Band 6

 Najpredávanejší 

Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 336 h
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)45 € Čítať recenzie
#5Xiaomi Mi Band 5

Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 168 g
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)28 € Čítať recenzie
#6Fitbit Inspire 2

Kompatibilnosť: Android, iOS, Windows
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 240 h
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)90 € Čítať recenzie
#7Huawei Band 6


Kompatibilnosť: Android, iOS
Meranie tepu: zo zápästia
Odolnosť: 5 ATM
Výdrž batérie: 336 h
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)59 € Čítať recenzie

Xiaomi Mi Band 3 – Moja recenzia a skúsenosť

Už priam ikonický a veľmi populárny fitness náramok Xiaomi Mi band 3 má síce svojich nástupcov, pre aktuálne veľmi dobrý pomer cena/kvalita som sa rozhodla ho vyskúšať. Prečo som nezvolila novšie verzie? Doma mám štvoro klasických hodiniek, ktoré nenosím, pretože nemám rada čokoľvek na zápästí. Po prečítaní recenzií o tom, že náramok Mi Band je extra ľahký a nie je ho takmer cítiť, som sa rozhodla to skúsiť.

Samotné spoznávanie s náramkom trvalo pol dňa. Aplikácia Mi Fit (už teraz) funguje na jednotku, no prihlasovanie má svoje úskalia a z neznámych dôvodov sa mi podarilo prihlásiť približne na 15. krát a prepojiť náramok s telefónom snáď na 20. krát. Netreba to vzdávať. Náramok sa následne niekoľkokrát aktualizoval a prázdne prostredie sa zrazu zmenilo na šikovnú „vecičku“, ktorej hlavnou úlohou je snímať a motivovať.

Rýchly prehľad, čo Xiaomi Mi Band 3 dokáže

Zobrazuje čas, dátum, meria počet krokov, prejdenú vzdialenosť, orientačný výpočet spálených kalórií, odmeria tep srdca, zobrazuje počasie na najbližsie dni (dokonca aj výstrahy vydané hydrometeorologickým ústavom), prenáša notifikácie z telefónu, jemným vibrovaním dokáže zobudiť, má funkciu stopiek, časovača,upozorňuje na nečinnosť dlhšiu ako 1 hodina vibrovaním,…

V aplikácii Mi Fit sa tiež dejú zaujímavé veci – vytvára pokročilé štatistiky vašej pohybovej aktivity, ktoré si môžete prezerať x dní dozadu – koľko kilometrov ste prešli, zaznamenáva váš výskyt na mape, monitoruje kvalitu spánku. Viete si nastaviť ciele, ktoré treba splniť a každým dňom sa zlepšovať, a dokonca vás dokáže porovnať aj s ostatnými užívateľmi aplikácie. Chvíľu síce máte pocit, že o vás zrazu vie všetko, ale moderné technológie sú už raz také 🙂

Ako sa Xiaomi Mi band používa?

Úplne jednoducho. Náramok je ľahučký, nikde netlačí a nebojí sa ani vody. Prostredie je veľmi intuitívne, hore-dolu, doprava-doľava. Pri slabej batérii vytlačíte oválny snímač z gumeného náramku a osadíte do nabíjačky. Ja ho zvyknem nabíjať cez USB port na počítači, trvá to cca 60 – 80 minút s tým, že nasledujúca výdrž je približne 14 – 20 dní v závislosti od toho, ako často sa s náramkom na ruke hráte. Ak sa bude náramok často kontrolovať, vydrží cca 12 – 14 dní, ak budete častejšie sledovať čísla cez aplikáciu v smartfóne, aj zabudnete, kedy ste náramok naposledy nabíjali (viď foto zostávajúcich 58 % batérie, posledné nabíjanie pred 11 dňami).

Čo sa mi najviac páči?

 • Veľmi dobrá presnosť merania tepu – viac krát kontrolované presným tlakomerom pre porovnanie. Rozdiel iba +/- 1 úder.
 • Skúste napočítať pri chôdzi 100 krokov. Koľko zaznamenal náramok? Tiež 100, +/- 2 kroky.
 • Viacero šikovných funkcií a prehľadné štatistiky v aplikácii
 • Vibrovanie budíka na ruke
 • Nízka cena
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového fitness náramku. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších fitness náramkov na trhu.
4.7/5 - (15 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin