Najlepšie vinotéky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie domáce vinotékyPatria k zaujímavým a pútavým spotrebičom, ktoré si spoľahlivo plnia svoju hlavnú úlohu – uchovať všetky kvality vína. Najlepšie domáce vinotéky majú niekoľko teplotných zón, ochranu proti UV žiareniu, nízku energetickú spotrebu a zaujímavý elegantný dizajn.

Kto by pohrdol pohárom vychladeného vína? Ak je u vás doma niekoľko flašiek kvalitného vína, bolo by na škodu, ak by sa znehodnotilo pri nesprávnom uskladnení. Nie každý má pivnicu a preto ak chcete mať istotu, že sú vaše fľašky vína dobre uskladnené, je pre vás ideálnym riešením chladiaca vitrína na víno – domáca vinotéka.

Pozrime sa na to očkom odborníka

 • Rozličné druhy vína potrebujú pri uskladnení rôznu teplotu – vašou úlohou je kúpiť domácu vinotéku, ktorá má niekoľko teplotných zón. Ak máte radi napríklad len biele víno, postačí jedna teplota.
 • O tom, akú vinotéku by ste si mali vybrať rozhoduje aj jej umiestnenie v priestore. Starostlivo sledujte značenie (SN, N, ST, T), aby mohol spotrebič optimálne pracovať a nenavyšoval spotrebu elektrickej energie. Kvalitne spracované vinotéky sú výnimočným prvkom domácnosti, je škoda ich niekam schovávať a zatvárať.
 • Víno nemá rado svetlo – UV ochrana, filtre a umiestenie vinotéky mimo priamo slnečné svetlo sú vždy dobrá voľba.
 • Vyberajte rozumne. Ak máte doma maximálne 10-12 fľašiek, bude stačiť i menšia, napríklad vstavaná vinotéka ako súčasť kuchynskej linky. Pre milovníkov vína to chce vyššiu kapacitu, no zároveň nízku spotrebu a akceptovateľnú hladinu hlučnosti.

Starostlivo sme prešli dostupné testy a recenzie domácich vinoték. Do nasledujúceho rebríčka sa tak dostali zaujímavé modely, rôznych dizajnových prevedení, s rozmanitým vnútorným členením a výbornými technickými parametrami. Smelo do čítania – dali sme si záležať, aby sme vysvetlili dôležité vlastnosti domácich vinoték a ukázali z každej kategórie kvalitného zástupcu. Všetko podstatné, čo vás môže nasmerovať k správnej kúpe sa dozviete tiež aj v našom sprievodcovi výberom.

Najlepšie vinotéky podľa nás a recenzií

 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Dunavox DX-30.80DK
Hlučnosť: 42 db
Objem: 80 l
Kapacita: 30 fliaš
Zóny: 2
Trieda: N, SN, T
⭐ 100 %539 € Čítať recenzie
#2Haier WS32GAE
Hlučnosť: 38 db
Objem: 104 l
Kapacita: 32 fliaš
Zóny: 1
Trieda: N
⭐ 98 %369 € Čítať recenzie
#3Humibox Duo US-24
Hlučnosť: 42 db
Objem: 85 l
Kapacita: 24 fliaš
Zóny: 2
Trieda: -
⭐ 96 %499 € Čítať recenzie
#4Klarstein Vivo Vino 26
Hlučnosť: 41 db
Objem: 88 l
Kapacita: 26 fliaš
Zóny: 1
Trieda: ≤ 32°C
⭐ 94 %270 € Čítať recenzie
#5Philco PW 12 F
Hlučnosť: 33 db
Objem: 35 l
Kapacita: 12 fliaš
Zóny: 1
Trieda: N
⭐ 94 %119 € Čítať recenzie
#6Guzzanti GZ-25
Hlučnosť: 30 db
Objem: 68 l
Kapacita: 24 fliaš
Zóny: 2
Trieda: -
⭐ 92 %169 € Čítať recenzie
#7Klarstein Vinamour 48 Uno
Hlučnosť: 42 db
Objem: 128 l
Kapacita: 48 fliaš
Zóny: 1
Trieda: -
⭐ 92 %460 € Čítať recenzie

Ako vybrať domácu vinotéku

Moderné vinotéky v sebe spájajú praktickosť s príjemným estetickým vizuálom. Ich hlavnou úlohou je zabezpečiť optimálne podmienky pre uschovanie rôznych druhov vína. Nie každý má možnosť vlastniť vínnu pivničku, preto ak máte radi kvalitné víno, je na čase poobzerať sa po spoľahlivej vinotéke. Podľa akých kritérií však vinotéku vybrať? Čo by ste mali vedieť o jej kapacite, spotrebe a umiestnení?

Kapacita vinotéky

Na úvod je potrebné zodpovedať si otázku: Koľko fliaš vína zvyknete doma skladovať? Od tohto čísla sa odrazte pri výbere novej vinotéky. Je totiž zbytočné kupovať vinotéku s kapacitou na 50 fliaš, ak držíte doma iba 10 fliaš. Platí to samozrejme aj naopak. Spolu kapacitou / vnútorným objemom zákonite rastú aj priestorové nároky a spotreba elektrickej energie. Medzi najpredávanejšie vinotéky patria tie s kapacitou na 12 – 30 fliaš.

Pozornosť venujte aj vnútornému rozvrhnutiu priestoruje možné police výškovo posúvať a uskladniť aj fľašky s neštandardným objemom? Môžete fľaše umiestňovať iba vodorovne alebo aj zvislo? Vo vnútri sa nachádzajú police. Tie môžu byť chrómované, ktoré sú typické pre cenovo dostupnejšie vinotéky, alebo drevené, ktoré dodávajú vinotéke punc elegancie a navyše drevo veľmi dobre udržuje optimálnu vnútornú vlhkosť.

ako vybrať vinotéku

Jednozónová alebo dvojzónová vinotéka?

Záleží predovšetkým od toho, aké druhy vína obľubujete. Ak ste milovníkom bieleho vína, vystačíte s jednozónovou chladničkou. Ak však potrebujete uskladňovať biele, červené alebo aj ružové víno, mali by ste kúpiť vinotéku s oddelenými teplotnými zónami, kde je v každej časti možné regulovať teplotu zvlášť.

Optimálne teploty pre uskladnenie vína sú nasledovné:

 • Šumivé vína – od 5 – 7 °C
 • Biele a ružové vína – od 7 – 12 °C
 • Červené vína – od 15 – 18 °C

Náš tip: Pre udržanie kvalít vína po čo najdlhšiu dobu sa odporúča uskladnenie naležato, tak aby bolo víno neustále v kontakte s korkovou zátkou. Zabránite tak prípadnému prístupu vzduchu do fľašky a následnej oxidácii vína.

Spôsob chladenia

Existujú 2 základné spôsoby, ktoré zabezpečujú chladenia vína v domácich vinotékach:

 • Prvým je termoelektrický článok, ktorý nájdete v cenovo dostupných vinotékach. Výhodou je nízka hlučnosť. Výkon článku je však zvyčajne nižší, preto sa pripravte na o niečo vyššiu elektrickú spotrebu, aby vôbec dosiahol nastavenú teplotu.
 • Druhou možnosťou je chladenie kompresorom, podobne ako pri chladničkách. Ide o účinné a rýchle chladenie s nižšími nárokmi na spotrebu elektriny, v čase chladenia je však vinotéka o niečo hlučnejšia a za takýto model s kompresorom si tiež priplatíte o niečo viac.

Energetická spotreba

Pri výbere nezabúdajte, že ide o spotrebič s celodennou prevádzkou. Iba tak zabezpečíte pre víno optimálne podmienky 24 hodín denne. Pri kvalitných vinotékach najčastejšie natrafíte na energetickú triedu A alebo B, v najlepšom prípade dokonca A+ až A++. Rozdiel medzi triedami je až 25 %, čo znamená, že vinotéka s energetickou triedou A spotrebuje za rok o 25% elektrickej energie menej ako vinotéka s ener.tr.B.

Kam umiestniť vinotéku?

Ak berieme do úvahy to, že väčšina vinoték vyzerá skutočne veľmi dobre, bola by veľká škoda schovávať ich niekde pod schody alebo do komory. Práve naopak – častokrát sú dominantou kuchyne, obývačky alebo pracovne. Nemali by sme však zabúdať na to, že teplota okolitého interiéru môže v istých prípadoch zbytočne navyšovať spotrebu energie alebo dokonca znemožňovať dosiahnutie nastavenej teploty. Určite vinotéku neumiestňujte v blízkostí tých prvkov domácnosti, ktoré sálajú teplo – ide najmä o vykurovacie jednotky, elektrickú rúru, ale tiež aj umývačku riadu.

Okrem spotreby, kapacity a počtu zón odporúčame sledovať klimatické triedy uvedené pri popisoch vinoték. Tie hovoria o tom, aká môže byť teplota okolitého prostredia, v ktorej vinotéka bez problémov funguje. Určite natrafíte minimálne na jednu, niekedy však vinotéka spadá pod viacero klimatických tried.

 • Klimatická trieda SN: od +10 °C do +32 °C
 • Klimatická trieda N: od +16 °C do +32 °C
 • Klimatická trieda ST: od +18 °C do +38 °C
 • Klimatická trieda T: od +18 °C do + 43 °C

zbierka vín

Hlučnosť

Vzhľadom k umiestneniu vinotéky blízko bežného denného diania vo vašej domácnosti je dobré odsledovať aj jej hlučnosť. Vinotéka by vás svojim chodom nemala obťažovať. Tie modely, ktoré majú termoelektrický článok sú výrazne tichšie, vinotéky s kompresorom majú hlučnosť podobnú menšej chladničke, avšak väčšinou iba v čase, keď sa “nachladzujú”. Najčastejšie natrafíte na hlučnosť približne 25 – 45 dB. Hlučnosť 25 dB je prirovnávaná k šepotu alebo k zvukom tichej domácnosti a 45 dB predstavuje bežný rozhovor.

Dizajn a prevedenie vinotéky

V prípade vinoték nie je ich vonkajší vzhľad zanedbateľný. Zvyčajne volíte medzi vstavanými vinotékami, pri ktorých rozhoduje predovšetkým prevedenie dvierok a ich výška (aby sa napr.vošli pod kuchynskú dosku), pri voľne stojacich budete mať na očiach minimálne tri strany, preto vyberajte prevedenie, ktoré čo najlepšie zapasuje k zvyšnému zariadeniu vašej domácnosti. Na výber máte chladný lesklý nerez, matné čierne prvky, efektné drevené detaily – výrobcovia si na ich dizajne dávajú záležať – predsa len ide o pýchu majiteľa domu, ktorou sa pochváli každej návšteve.

Ďalšie praktické funkcie

Aj keď hlavnou funkciou vinotéky je spoľahlivé chladenie a udržanie nastavenej teploty v jednotlivých zónach, i takýto spotrebič s jedným určením má hneď niekoľko zaujímavých a praktických prvkov vo svojej výbave.

 • LED osvetlenie – vďaka nemu je aj zatvorená vinotéka s presklenými dvierkami veľmi efektným interiérovým “doplnkom”
 • UV filter na dvierkach – oceníte ho najmä vtedy, ak sú presklené dvierka orientované smerom k oknu. Dopadajúce slnečné lúče by mohli znehodnotiť niektoré druhy vín.
 • Zámok dvierok – niektoré vinotéky je možné uzamknúť pred neželanou návštevou, predovšetkým pred deťmi.
 • Elektronická regulácia teploty – umožňuje nastaviť presne takú teplotu, akú potrebujete. V jednozónovej vinotéke nastavujete jednu teplotu, v dvojzónovej dve rozličné a najlepšie vinotéky na trhu vám umožnia teplotu odstupňovať postupne, bez rozdelenia na zóny.
 • Funkcia rýchleho chladenia – je najlepšie využiteľná práve vtedy, ak naraz vkladáte do vinotéky väčšie množstvo fliaš, ktoré potrebujete rýchlo zachladiť.
 • LED displej – praktický prvok, ktorý vás informuje o nastavenej teplote a vlhkosti vo vnútri vinotéky.
 • Filtre neutralizujúce pachy a baktérie – sa starajú o príjemnú klímu, zabraňujú nepríjemným pachom a rozmnožovaniu baktérií.
 • Filtre starajúce sa o čerstvý vzduch – napr. uhlíkový filter alebo AirFresh filter.

TOP vinotéky

#1 Dunavox DX-30.80DK (od 539 €)

Najlepšia domáca vinotéka na trhu. Víťaz testu vinoték.


 Recenzia Dunavox DX-30.80DK  Domáca vinotéka DUNAVOX DX-30.80DK patrí k tým najkvalitnejším domácim vinotékam, ktoré sa aktuálne na trhu nachádzajú.

Potvrdil to aj test vinoték, kde s hodnotením „vynikajúca“ (90%´) získala 2. miesto z 8 (1. miesto – Liebherr UWKes 1752 , cena cca 1759€). V teste vinoték sa stretli názory predajcov z ČR a SR, hodnotili sa všetky dôležité technické parametre, prihliadlo sa na odborné názory aj na názory spotrebiteľov a vyhodnocovala sa aj spoľahlivosť, ako miera počtu reklamácií k počtu predaných kusov za rok.

Táto vinotéka vás zaujme svojim elegantným dizajnom, v ktorom sa spája nadčasová čierna a štýlová farba dreveným políc. Jej vnútorný objem (80 l) je rozdelený do dvoch hlavných zón a môžete v nej teda súčasne uskladňovať biele i červené víno, v maximálnom počte 30 fliaš.

O chladenie sa stará vylepšený kompresor a dokáže udržovať teplotu od 4 – 18°C. Teplotný rozdiel medzi zónami by nemal byť vyšší ako 6°C.

Dvere majú pre jednoduchú manipuláciu zapustenú rukoväť a je na nich použité sklo s UV filtrom, ktoré čiastočne zabraňuje znehodnoteniu vína pri slnečnom žiarení.

Ovládanie je jednoduché – v hornej časti je prehľadný LCD displej. Určite oceníte aj funkciu automatického odmrazovania a vysokú variabilitu pri umiestnení v prostredí – môže byť v miestnostiach s teplotou od 10-43°C.

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – voľne stojaca | Hlučnosť – 42 db | Objem/kapacita – 80 l / max 30 fliaš | Teplotné zóny – 2 | Chladenie – kompresor | Klimatická trieda – N, SN, T | Rozmery (ŠxHxV) – 48 x 49 x 84 cm | Hmotnosť – 28 kg | Energetická trieda – B

Čo sa nám páči

 • pomer cena / výkon
 • dvojzónová vinotéka – pre biele aj červené víno
 • pomalobežný kompresor – zníženie hlučnosti
 • sklenené dvere s UV filtrom
 • veľmi nízke percento reklamácií
 • nadčasový dizajn

Čo sa nám nepáči

 • pri chladení na nižších teplotách je trochu hlučnejšia
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 539 €
Prejsť do obchodu

#2 Haier WS32GAE (od 369 €)

Veľmi dobrý pomer cena/veľkosť


 Recenzia Haier WS32GAE  Víno potrebuje starostlivosť a predovšetkým stabilnú teplotu. Ak si chcete celoročne vychutnávať kvalitné a správne vychladené víno, nepotrebujete mať vinársku pivnicu. Možno vám postačí priestranná a maximálne funkčná domáca vinotéka Haier WS32GAE, ktorej vnútorný objem 104 l ukryje až 32 fliaš.

Je jednozónová, s možnosťou regulácie teploty medzi +6 až +18 °C. Chladenie zabezpečuje výkonný kompresor. Za zmienku v tomto prípade určite stojí aj energetická trieda A. Podľa recenzií spotrebiteľov je jej chod skutočne tichý, je priestranná a vzhľadom k cene ponúka primeraný výkon. Zaujímavosťou je beznámrazový systém uľahčujúci údržbu.

Interiér je veľmi pekne osvetlený a celkový dizajn pôsobí elegantne. Určite nepatrí niekam do kúta, jej moderné prevedenie bude zaujímavým prvkom vášho interiéru.

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – voľne stojaca | Hlučnosť – 38 db | Objem/kapacita – 104 l / max 32 fliaš | Teplotné zóny – 1 | Chladenie – kompresor | Klimatická trieda – N | Rozmery (ŠxHxV) – 50 x 54 x 82 cm | Hmotnosť – 37,5 kg | Energetická trieda – A

Čo sa nám páči

 • priestranná – 32 fliaš
 • kompresorové chladenie
 • dominantný dizajn
 • beznámrazový systém
 • záruka 12 rokov na kompresor
 • energetická trieda A

Čo sa nám nepáči

 • 5 drážok, iba 4 poličky
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 369 €
Prejsť do obchodu

#3 Humibox Duo US-24 Steel (od 499 €)

Výnimočný dizajn a výborná funkčnosť


 Recenzia Humibox Duo US-24 Steel  Chladiaca vitrína na víno nemeckej kvality Humibox Duo US24 steel sa svojimi základnými technickými parametrami veľmi približuje k víťazovi z nášho rebríčka. Už na prvý pohľad vyzerá kvalitne a bola by škoda ju niekde schovávať a zatvárať.

Chladiaci kompresor dokáže udržovať nastavenú teplotu v nadštandardnom intervale 3-22 °C (najväčšie rozpätie spomedzi vybraných modelov). Má 2 hlavné oddelené teplotné zóny (pre biele a červené víno) a každá zóna má svoj vlastný ovládací panel s malým displejom a 3 kvalitné výsuvné police z bukového dreva.

Vnútorný objem je 85 litrov a naraz sa do nej vojde až 24 fliaš (ráta sa objem fľaše 0,75 l).

Upútať vás môžu i presklené dvere s UV filtrom, nerezovým rámom a dominantným silným madlom. Pre bezpečnosť je vybavená integrovaným zámkom a stabilizačným systémom, ktorý eliminuje hluk a vibrácie.

Video

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – voľne stojaca | Hlučnosť – 42 db | Objem/kapacita – 85 l / max 24 fliaš | Teplotné zóny – 2 | Chladenie – kompresor | Klimatická trieda – – | Rozmery (ŠxHxV) – 39,5 x 49 x 86 cm | Hmotnosť – 34 kg | Energetická trieda – B

Čo sa nám páči

 • dvojzónová vinotéka
 • pekný „kus nábytku“
 • nadštandardný teplotný interval
 • kompresorové chladenie = nízka spotreba
 • 2 ovládacie panely
 • kombinácia nerezu a dreva
 • kvalitné LED podsvietenie

Čo sa nám nepáči

 • širšie fľaše sa poličiek nezmestia
 • pri zapnutí kompresoru je ju počuť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 499 €
Prejsť do obchodu

#4 Klarstein Vivo Vino 26 (od 270 €)

Kvalitná stredne veľká domáca vinotéka


 Recenzia Klarstein Vivo Vino 26  Medzi hlavné prednosti domácej vinotéky Klarstein Vivo Vino 26 patrí podľa názorov užívateľov veľmi dobrá cena vzhľadom ku kvalite a veľkosti prevedenia, tichý nehlučný chod a energetická trieda B.

Ide o vinotéku s 1 teplotnou zónou, kde možno elektronicky nastaviť teplotu v rozsahu od 5 – 18 °C. Jej vnútorný objem je 88 litrov, v polohe „ležmo“ sa do nej vojde maximálne 26 normovaných fliaš. V závislosti od umiestnenia vinotéky sa dá zmeniť smer otvárania dverí.

Na vnútornom prevedení nie je čo vytknúť – kvalitné LED osvetlenie necháva vyniknúť úhľadne uloženým fľaškám vína na estetických drevených policiach. Vojde sa aj pod kuchynskú linku, no je dôležité, aby bolo v zadnej časti dostatok priestoru pre prúdenie vzduchu. Je ideálna pre štíhle fľaše s objemom 0,75l (Bordeaux fľaše).

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – voľne stojaca | Hlučnosť – 41 db | Objem/kapacita – 88 l / max 26 fliaš | Teplotné zóny – 1 | Chladenie – kompresor| Klimatická trieda – okolitá teplota ≤ 32°C | Rozmery (ŠxHxV) – 43 x 48 x 68 cm | Hmotnosť – 26 kg | Energetická trieda – B

Čo sa nám páči

 • pomer cena / veľkosť
 • dvojito izolované dvierka z nerezovej ocele
 • estetické prevedenie s LED osvetlením
 • otváranie dverí je možné zameniť

Čo sa nám nepáči

 • objemnejšie fľaše sa horšie uskladňujú
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 270 €
Prejsť do obchodu

#5 Philco PW 12 F (od 119 €)

Jedna z napredávanejších vinoték. Spokojné recenzie.


 Recenzia Philco PW 12 F  V prípade, ak doma nedržíte veľké zásoby vína, ale i tak chcete uchovať kvalitu fľašiek, ktoré sa vám doma nahromadili, stavte na menšiu vinotéku, napríklad Philco PW 12 F. Táto vinotéka má príjemný vzhľad, spratné rozmery a obľúbenosť jej narástla pre jej tichý chod a skutočne dobré udržanie vnútornej teploty.

Chladenie zabezpečuje kompresor a vnútornú teplotu môžete regulovať podľa potrieb v intervale od 10 – 18 °C. Má jednu teplotnú zónu a je vhodná pre maximálne 12 fliaš, ktoré majú kombinované uloženie, čo znamená, že niektoré fľaše môžu byť položené vodorovne, iné zvislo.

Pri chladení má znížené vibrácie a nie je hlučnejšia ako chod počítača. Aj keď je lacnejšia, nájdete v nej všetko to, čo sa od modernej vinotéky očakáva: veľmi účelne spracované ovládanie, ukazovateľ teploty, automatické odmrazovanie, LED osvetlenie vnútorného priestoru a detský zámok.

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – voľne stojaca | Hlučnosť – 33 db | Objem/kapacita – 35 l / max 12 fliaš | Teplotné zóny – 1 | Chladenie – kompresor | Klimatická trieda – N | Rozmery (ŠxHxV) – 25,2 x 50 x 63,8 cm | Hmotnosť – 12 kg | Energetická trieda – A

Čo sa nám páči

 • vhodná i do panelákových bytov
 • výborne udržuje vnútornú teplotu
 • mimoriadne tichá – iba 33 dB
 • cenová dostupnosť

Čo sa nám nepáči

 • svetlo LED displeja je silnejšie
 • plne naložená dlhšie chladí
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 119 €
Prejsť do obchodu

#6 Guzzanti GZ-25 (od 169 €)

Dvojkomorové prevedenie. Nízka cena


 Recenzia Guzzanti GZ-25  Vinotéka GUZZANTI GZ 25 predstavuje veľmi dobrý kompromis medzi výkonom a cenou. Patrí k stredne veľkým modelom (68 l, na maximálne 24 fliaš) s oddelenými komorami pre červené a biele víno. V tomto prípade je to jasné na prvý pohľad – vinotéka má totiž aj dvojo dvierok.

Víno dokáže udržiavať v teplotnom intervale od 8 – 18 °C. Chladenie v tomto prípade nezabezpečuje kompresor, ale termoelektrický chladiaci systém s nízkou hlučnosťou a bez vibrácií. Samotný Peltierov článok je nehlučný, no teplo, ktoré pri chladení produkuje musí byť ventilátorom odvádzané preč.

Z recenzií spotrebiteľov je zrejmé, že pri chladení na dolnej hranici (8°C) je chladiaci systém počuť. Viacerí majitelia riešili túto mierne zvýšenú hlučnosť inštalovaním ventilátorov bežne používaných v PC (samozrejme tým však prišli o záručnú dobu).

Vybavená je 5 pochrómovanými horizontálnymi policami a jednoduchým LED displejom s ukazovateľom aktuálnej teploty chladenia v oboch komorách, ktorý je umiestnený na vonkajšej strane horných dvierok. Tie sú z temperovaného tvrdeného skla a madlo je v nich integrované.

Odporúčame, aby ste ju umiestňovali iba do miestnosti, v ktorej teplote nevystúpi nad 25°C – inak sa zvýši jej elektrická spotreba a pravdepodobne nebude zvládať optimálne pracovať.

Video

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – voľne stojaca | Hlučnosť – 30 db | Objem/kapacita – 68 l / max 24 fliaš | Teplotné zóny – 2 | Chladenie – termoelektrický chladiaci systém | Klimatická trieda – teplota miestnosti cca 20-25°C | Rozmery (ŠxHxV) – 43 x 52,5 x 74 cm | Hmotnosť – 22 kg | Energetická trieda – C

Čo sa nám páči

 • dobrá cenová dostupnosť
 • 2 oddelené komory – červené víno 8 fliaš, biele víno 16 fliaš
 • dvierka z temperovaného tvrdeného skla
 • jednoduché ovládanie
 • elegantný čierny dizajn

Čo sa nám nepáči

 • energetická trieda C
 • ak je teplota vonkajšieho prostredia viac ako 25°C, nedosiahne požadovanú teplotu chladenia
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 169 €
Prejsť do obchodu

#7 Klarstein Vinamour 48 UNO (od 460 €)

Dobre spracovaná domáca vinotéka s veľkým vnútorným objemom


 Recenzia Klarstein Vinamour 48 UNO  Vinotéka Klarstein Vinamour 48 UNO je správna voľba, ak hľadáte skutočne objemný chladiaci priestor za primeranú cenu. Tento model je dominantný a ukradne si pozornosť každej návštevy. V Nemecku si edícia vinoték Vinamour získala priazeň spotrebiteľov.

Značka Klarstein vyrába predovšetkým funkčné produkty s elegantným nadčasovým dizajnom. V domácej vinotéke tejto značky sa však okrem páčivého prevedenia ukrýva vnútorný objem 128 l, ktorý uskladní až 48 fľašiek (nielen víno, ale aj pivo a rôzne nealkoholické nápoje).

Chladenie zabezpečuje kompresor, ktorý dokáže vo vnútri udržiavať jednu konštantnú teplotu v intervale od 4 – 18 °C. Dvierka sú sklenené s dvojitou stenou a rámom z ušľachtilej ocele.

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – voľne stojaca | Hlučnosť – 42 db | Objem/kapacita – 128 l / max 48 fliaš | Teplotné zóny – 1 | Chladenie – kompresor | Klimatická trieda – – | Rozmery (ŠxHxV) – 46 x 42,5 x 73 cm | Hmotnosť – 36 kg | Energetická trieda – B

Čo sa nám páči

 • pomer cena / výkon
 • veľký vnútorný priestor – aj pre rôzne tvary fľašiek
 • veľmi dobrá funkčnosť
 • kompresorové chladenie

Čo sa nám nepáči

NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 460 €
Prejsť do obchodu
 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Dunavox DX-30.80DK
Hlučnosť: 42 db
Objem: 80 l
Kapacita: 30 fliaš
Zóny: 2
Trieda: N, SN, T
⭐ 100 %539 € Čítať recenzie
#2Haier WS32GAE
Hlučnosť: 38 db
Objem: 104 l
Kapacita: 32 fliaš
Zóny: 1
Trieda: N
⭐ 98 %369 € Čítať recenzie
#3Humibox Duo US-24
Hlučnosť: 42 db
Objem: 85 l
Kapacita: 24 fliaš
Zóny: 2
Trieda: -
⭐ 96 %499 € Čítať recenzie
#4Klarstein Vivo Vino 26
Hlučnosť: 41 db
Objem: 88 l
Kapacita: 26 fliaš
Zóny: 1
Trieda: ≤ 32°C
⭐ 94 %270 € Čítať recenzie
#5Philco PW 12 F
Hlučnosť: 33 db
Objem: 35 l
Kapacita: 12 fliaš
Zóny: 1
Trieda: N
⭐ 94 %119 € Čítať recenzie
#6Guzzanti GZ-25
Hlučnosť: 30 db
Objem: 68 l
Kapacita: 24 fliaš
Zóny: 2
Trieda: -
⭐ 92 %169 € Čítať recenzie
#7Klarstein Vinamour 48 Uno
Hlučnosť: 42 db
Objem: 128 l
Kapacita: 48 fliaš
Zóny: 1
Trieda: -
⭐ 92 %460 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej vinotéky. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšej domácej vinotéky z dostupnej ponuky na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

Jedna odpoveď

 1. Roman

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin