Najlepšie elektrické kontaktné grily: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie elektrické kontaktné grily Chceli by ste si atmosféru leta pripomínať po celý rok? V takom prípade určite oceníte kvalitný elektrický kontaktný gril, s ktorým si pripravíte výborné šťavnaté steaky, grilovanú zeleninu, barbecue party a dokonca aj palacinky – a to všetko v pohodlí vašej kuchyne a kedykoľvek budete mať chuť. Pomôžeme vám zorientovať sa a predstavíme vám tie najlepšie stolové elektrické grily – a to z hľadiska funkcií, použitých materiálov a obľúbenosti u spotrebiteľov.

Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť stolový elektrický gril, mali by ste zvážiť, čo od tohto šikovného kuchynského pomocníka očakávate a ako často ho budete používať. Najkvalitnejšie kontaktné grily sú vyrobené z odolných materiálov s jednoduchou údržbou a navyše v prevedení, ktoré vám z jedla pripraveného na takomto type grilu prinesie skutočný pôžitok. Taký je napríklad aj Tefal Optigrill+ GC712D34, ktorý sa teší veľkej obľube spotrebiteľov.

Dostupné testy a recenzie kontaktných grilov majú svojich favoritov. Výber niekoľkých z nich nájdete v nasledujúcej tabuľke. Ide o grily s veľmi dobrými hodnoteniami aj predajnosťou, ktoré ponúkajú (čo sa týka kvalít) vždy čosi naviac nad konkurenciou. Určite nešliapnete vedľa, ak vás niektorý z nich osloví.

Najlepšie elektrické kontaktné grily na trhu podľa nás a recenzií

 Produkt Hodnotenie 
#1Tefal Optigrill+ GC712D34
✅ senzor na meranie hrúbky
✅ 6 prednastavených programov
✅ prispôsobiteľný manuálny režim
✅ kvalitné a odolné prevedenie
📌 od 149 €
Príkon: 2000 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2DeLonghi CGH1030D
✅ multifunkčnosť - celý rad grilovacích funkcií
✅ všetky grilovacie platničky sú vyberateľné
✅ bohatá sada príslušenstva
✅ vysoký príkon - rýchle rozhrievanie aj grilovanie
📌 od 175 €
Príkon: 2000 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3SAGE BGR820
✅ vykurovacie telieska a špeciálne senzory, ktoré udržujú konštantnú teplotu
✅ kvalitná nepriľnavá plocha
✅ prémiové spracovanie
✅ regulácia teploty 160 až 230 °C
📌 od 330 €
Príkon: 2400 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Tefal GC305012
✅ možnosť grilovať na oboch doskách naraz – otvárateľný gril 2v1
✅ odoberateľné platne – jednoduchá údržba
✅ veľká spokojnosť spotrebiteľov
✅ rýchlo a výborne sa na ňom griluje
📌 od 70 €
Príkon: 2000 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5ECG KG 300 deluxe
✅ nastaviteľná výška hornej grilovacej dosky
✅ odoberateľné platne – jednoduchá údržba
✅ vhodný na zapekanie, grilovanie aj barbecue
✅ veľká grilovacia plocha (napr. aj na bagety)
📌 od 80 €
Príkon: 2000 W
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Tefal GC205012
✅ pomer cena/výkon
✅ grilovanie a barbecue – model 2v1
✅ odoberateľné grilovacie dosky – jednoduchá údržba
✅ jednoduchý a skladný model
📌 od 58 €
Príkon: 1600 W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať elektrický kontaktný gril

Tieto nenápadné kuchynské spotrebiče v sebe skrývajú množstvo funkcií a zaujímavé možnosti prípravy jedla v sebe – od štandardného grilovania, po šetrnú úpravu krehkých pokrmov, minimálne použitie dodatočného tuku alebo oleja až po čoraz viac obľúbené rodinné barbecue grilovanie. Kvalitné grily na prvých pozíciách, Tefal Optigrill + GC712D34 a DeLonghi CGH1030D, vynikajú svojimi modernými funkciami a prevedením. Ani ostatné z nášho rebríčka vás však nesklamú a výsledkom spolupráce s nimi bude jedlo šťavnaté, zdravé a ugrilované presne podľa vašej chuti.

Pre lepšiu orientáciu a možnosti pri výbere sme pre vás pripravili aj sprievodcu, v ktorom sa dozviete viac o prevedení, možnostiach a materiáloch. Nebudú chýbať ani cenové relácie a výrobcovia, v ktorých ponuke nájdete kvalitné kontaktné grily.

Na úvod je dobré mať zodpovedané tieto otázky:

 • Ako často chcete grilovať?
 • Plánujete väčšie rodinné stretnutia, alebo budete grilovať pre pár osôb?
 • Stačí vám základný gril alebo potrebujete viac užitočných funkcií?
 • Koľko ste ochotní zaplatiť za gril vzhľadom k jeho životnosti a kvalite?
 • Aké jedlá chcete na grile pripravovať?

Ako vybrat kontaktný gril na steak

Čo je elektrický gril?

Elektrické grily sa dostali do módy posledné roky. Stali sa súčasťou mnohých kuchýň, najmä pre ich celoročné využitie.

Ide o elektrický spotrebič, ktorý disponuje svojim vlastným výhrevným telesom a jeho základ tvoria dosky / platne alebo rošt, na ktorom môžete grilovať mäsové špeciality, zeleninu a dokonca aj ovocie. Na rozdiel od vonkajšieho grilu má menšie kompaktné rozmery, jednoducho sa udržuje v čistote, pripravený k používaniu je za pár minút, nedymí, nesmrdí a môžete ho používať kdekoľvek v dosahu elektrickej zásuvky. Teda nielen v kuchyni, ale aj na balkóne, terase, v záhrade, na chate, …

Ako ste si isto všimli, existujú rôzne tvary elektrických grilov, kým niektoré sú uzatvárateľné a grilujú z oboch strán, ďalšie tvorí jedna väčšia grilovacia plocha. Pre všestranné využitie patria medzi najlepšie predávané grily práve tie, ktoré sa dajú zatvoriť (kontaktné grily s hladkou alebo rebrovanou grilovacou plochou), ale súčasne aj rozložiť na dve grilovacie plochy vedľa seba jednoduchým odklopením – na tzv. barbecue grilovanie.

Príkon

Ak sa chystáte grilovať prevažne mäso, uvažujte nad príkonom 2000 W a vyšším. S väčšou grilovacou plochou by mal úmerne narastať aj príkon. Ak ste trpezlivejší, nevadí vám dlhšie nahrievanie a chcete grilovať aj pečivo, bagety, zeleninu, vystačíte s grilom s príkonom 1500 – 2000 W.

Regulácia teploty

Je veľmi žiadaným prvkom, pretože vám umožní dokonale pripraviť konkrétny druh potraviny. Iné nároky na teplotu má steak a iné grilovaná cuketa. Stretnúť sa môžete s rôznymi spôsobmi regulácie – niekoľko prednastavených stupňov, plynulý otočný regulátor (koliesko), displej s možnosťou nastavenie presnej teploty po stupňoch.

Veľkosť grilovacej plochy

Elektrické grily nájdete v rôznych veľkostiach. Najviac rozhoduje to, koľkým ľuďom naraz chcete pripravovať porciu, a tiež aj ako často chcete grilovať. Po čase by vás malá plocha prestala baviť. S väčším modelom si však pripravte aj vyššiu sumu a väčší priestor na uskladnenie.

Materiál grilovacej plochy

Je to práve materiál grilovacej plochy, ktorý môže z domáceho grilovania urobiť vašu vášeň, alebo spôsobiť, že gril vytiahnete iba 2 krát ročne a opäť bude zapadať prachom. Najčastejšie sa stretnete s materiálmi ako: chróm, hliník, oceľ, nerez, liatina, keramika, kameň. Zásadná je nepriľnavosť materiálu, kde jednoznačne vyhráva keramika, liatina a kameň. Lacnejšie grily disponujú aspoň nepriľnavou povrchovou úpravou, ktorá sa však používaním ničí a derie.

Prevedenie grilovacích platní

Plocha platní môže byť hladká, rebrovaná, inak členitá alebo rošt s nádobou na odkvapkávanie tuku a šťavy. Niektoré platne sú pre dobrú distribúciu tepla osadené napevno, čo mierne sťažuje čistenie. Zvyčajne však ide o kvalitné nepriľnavé materiály, preto platne stačí zotrieť dosucha.

Mnoho spotrebiteľov vyhľadáva odnímateľné platne – tie sa môžu čistiť pod prúdom vody či v umývačke riadu. Pri niektorých griloch nájdete v balení dokonca aj viac druhov platní, s rôzne tvarovaným povrchom

Telo grilu – plast, kov, kombinácia?

Ak hľadáte kvalitný elektrický gril, rozhodne nezabudnite zohľadniť aj vonkajší plášť. Plastové telo nevydrží dlho – je typické pre lacné grily, prehrieva sa a pod vplyvom vyšších teplôt môže časom meniť farbu, alebo sa deformovať. Lepšie sú na tom grily s kombináciou tvrdeného plastu a kovu. Najdlhšiu životnosť a výborné vlastnosti ponúkajú grily, ktorých telo je z ušlachtilých kovov a nerezovej ocele.

Praktické vymoženosti elektrického grilu

Elektrický gril – to nie je len rozhorúčená platňa. K dispozícii máte napríklad aj časovač, nastaviteľný sklon plochy, misku, do ktorej steká tuk a šťava pri grilovaní, senzory, ktoré presne snímajú teplotu v strede steaku a následne dokážu regulovať teplotu grilu. S ich pomocou pripraví aj začiatočník dokonalý gurmánsky zážitok.

Údržba elektrického grilu

Pri správnom výbere nemusí byť údržba elektrického grilu vôbec náročná. Rozhoduje najmä nepriľnavosť grilovacích platní, ich odnímateľnosť, umiestnenie ovládacích prvkov (niekedy sa stáva, že na ne kvapká tuk) a prítomnosť žľabov a misky na zachytávanie tuku a šťavy.

Ceny kontaktných grilov

✅ Kontaktné grily do 50 eur

V základnej cenovej kategórii – cca do 40 – 50 € natrafíte na grily, ktorých materiály majú nižšiu životnosť a sú vhodné na menej časté a nenáročné grilovanie. Pripravte sa na o niečo vyššiu priľnavosť materiálu a teda aj čistenie, ktoré si vyžiada viac času. O multifunkčnosti nemôže byť reč. V recenziách pátrajte predovšetkým po informácii, či sa platne grilu nahrievajú rovnomerne. Menej kvalitné modely totiž hrejú iba centrálne, a z tohto dôvodu ani nevyužijete celú ich plochu.

✅ Kontaktné grily do 100 eur

Ak chcete zlatú strednú cestu, potom si vyhliadnite gril v cene od 50 – 100 €, ktorý vám už môže ponúknuť celkom solídnu životnosť, dobrú kvalitu materiálov aj zaujímavé funkcie. Výkon grilov s touto cenou si už celkom schopne dokáže poradiť aj s hrubším kusom mäsa. Nechýbajú ani možnosti variabilného nastavenia a presnejšej kontroly teploty.

✅ Kontaktné grily od 100 eur

Grily drahšie ako 100 € môžu byť jednak veľké alebo aj menšie, no sú prešpikované modernými funkciami (napr. sondy so senzormi). Ponúkajú kvalitné prevedenie, špičkové materiály, rovnomerný ohrev vo všetkých miestach a mnohokrát aj predĺženú záruku. Vhodné aj na intenzívne používanie s výborným výsledkom.

Najlepšie značky kontaktných grilov

Medzi popredných výrobcov kontaktných grilov patria značky, ktoré svoje portfólium zameriavajú na produkciu elektrospotrebičov pre kuchyňu. Ponúkajú výborný pomer cena a kvality, doplnený o príjemný dizajn a jednoduchú údržbu.

 • Tefal – Dobre predávané kontaktné grily nájdete v ponuke značky Tefal. Patria k drahším grilom, možno aj preto, že latku kvality nastavili dosť vysoko. Opakovane vyhrávajú testy kontaktných grilov. Svojím prevedením a funkciami presvedčia aj náročných používateľov.
 • DeLonghi – Značka DeLonghi je synonymom pre obľúbené kávovary. Tam však jej výroba zďaleka nekončí. Svoju pozornosť zamerala aj na kontaktné grily a musíme zhodnotiť, že to nebola márna snaha. Grily Delonghi vás už na prvý pohľad zaujmú prepracovaným dizajnom, intuitívnym ovládaním, možnosťou výmeny platní, multifunkčnosťou a v neposlednom rade aj výkonom.
 • Catler / Sage – Od 1.1. 2018 sú niektoré vybrané produkty značky Catler uvádzané pod značkou Sage. Môžete preto natrafiť na rovnaký produkt pod dvomi značkami. Tak či onak, ide o kontaktné grily v prémiovej kvalite, ktoré sa postarajú o zážitok z rodinnej grilovačky. Sú určené na prípravu steakov, oceníte aj ich praktickú variabilnú konštrukciu a perfektnú nepriľnavosť.
 • ECG – Ak nechcete za kontaktný gril minúť stovky eur, potom nahliadnite do ponuky značky ECG. Kontaktné grily v základnom prevedení ponúkajú dobrú a odolnú konštrukciu, doplnenú o rovnomerný ohrev platní. Aj keď moderné technológie absentujú, jednoduché používanie a chuť grilovaných pochúťok oceníte na balkóne aj terase.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako funguje elektrický kontaktný gril?

Elektrický kontaktný gril je vybavený výhrevným telesom, ktoré vedie špirálami teplo pod plochu platní. Platne sa rozhorúčia a teplo odovzdávajú potravinám. Ak máte uzavretú konštrukciu grilu, prebieha tepelná príprava z oboch strán a pomerne rýchlo. Pri príprave nemusíte používať olej. Iba ak minimum, ktoré bolo obsiahnuté v domácich marinádach na mäso.

Môžem kontaktný gril používať aj v interiéri?

Áno, väčšinu grilov môžete bezpečne používať aj v kuchyni – na stole alebo kuchynskej linke. Práve pre ich celoročné použitie sa stali obľúbenými pomocníkmi pri grilovaní.

Ako jednoducho čistiť kontaktný gril?

Základom je vybrať gril, kde je predpoklad solídneho materiálu, ktorý sa postará o nepriľnavosť. Šťava a tuky, ktoré sa uvoľňujú pri grilovaní stekajú do odkvapkávacej misky. Ak sa na platniach prichytia zvyšky, nechajte platne mierne vychladnúť a ešte teplé zotrite od zvyškov papierovými obrúskami, alebo starým pečivom, ktoré šikovne odsaje aj uviaznutý tuk.

Čo všetko môžem na kontaktnom grile pripraviť?

Môžete grilovať mäso, ryby, zeleninu, ovocie aj pečivo (z jednej strán, aj z oboch naraz). Bez zdĺhavej prípravy a dymu si kedykoľvek pripravíte delikátne dobroty.

 Produkt Hodnotenie 
#1Tefal Optigrill+ GC712D34
✅ senzor na meranie hrúbky
✅ 6 prednastavených programov
✅ prispôsobiteľný manuálny režim
✅ kvalitné a odolné prevedenie
📌 od 149 €
Príkon: 2000 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2DeLonghi CGH1030D
✅ multifunkčnosť - celý rad grilovacích funkcií
✅ všetky grilovacie platničky sú vyberateľné
✅ bohatá sada príslušenstva
✅ vysoký príkon - rýchle rozhrievanie aj grilovanie
📌 od 175 €
Príkon: 2000 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3SAGE BGR820
✅ vykurovacie telieska a špeciálne senzory, ktoré udržujú konštantnú teplotu
✅ kvalitná nepriľnavá plocha
✅ prémiové spracovanie
✅ regulácia teploty 160 až 230 °C
📌 od 330 €
Príkon: 2400 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Tefal GC305012
✅ možnosť grilovať na oboch doskách naraz – otvárateľný gril 2v1
✅ odoberateľné platne – jednoduchá údržba
✅ veľká spokojnosť spotrebiteľov
✅ rýchlo a výborne sa na ňom griluje
📌 od 70 €
Príkon: 2000 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5ECG KG 300 deluxe
✅ nastaviteľná výška hornej grilovacej dosky
✅ odoberateľné platne – jednoduchá údržba
✅ vhodný na zapekanie, grilovanie aj barbecue
✅ veľká grilovacia plocha (napr. aj na bagety)
📌 od 80 €
Príkon: 2000 W
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Tefal GC205012
✅ pomer cena/výkon
✅ grilovanie a barbecue – model 2v1
✅ odoberateľné grilovacie dosky – jednoduchá údržba
✅ jednoduchý a skladný model
📌 od 58 €
Príkon: 1600 W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

TOP kontaktné grily

# Tefal Optigrill+ GC712D34 (od 149 €)

Jeden z najkvalitnejších kontaktných grilov. Prvý zdravý elektrický gril signalizujúci stupne prepečenia. PRODUKT ROKU 2019


 VÍŤAZ   Recenzia Tefal Optigrill+ GC712D34  Víťaz nášho rebríčka je svojimi technológiami skutočne zaujímavý a pre mnohých kuchynských nadšencov veľmi lákavý. Jeho priamy predchodca – model GC702D vyhral viaceré spotrebiteľské testy (StiftungWarentes 1.miesto z 9, TestMagazin 1.miesto z 12, TechnikzuHause 1.miesto z troch). Kontaktný gril Tefal Optigrill+ GC712D34 však opäť raz kúsok v inováciách pokročil a tak uspokojí aj tých najnáročnejších spotrebiteľov.

Ak radi grilujete mäso a potrpíte si na stupeň prepečenia, tento kontaktný gril z vás urobí odborníka aj bez skúseností. Exkluzívna technológia v podobe automatického senzora zistí hrúbku vloženého mäsa a tomu prispôsobí svoj chod, teplotu a dĺžku prípravy podľa zvoleného programu. Farebný indikátor vás bude informovať o priebehu grilovania nielen svetelnými prechodmi, ale aj zvukovou signalizáciou.

Chcete stredne krvavý steak, ale zvyšok rodiny trvá na prepečení? Nie je nič jednoduchšie – s Tefalom Optigrill+ GC712D34 jednoducho odoberiete svoju porciu vo chvíli, keď indikátor svieti na oranžovo a pokračujete v grilovaní ďalej. Ak využijete celú plochu kontaktného grilu (až 600 cm²), môžete naraz pripraviť až 4 porcie.

Šesť automatických prednastavených programov na prípravu rôznych druhov pokrmov vás isto očarí tak ako nás. Výrazným spôsobom uľahčujú obsluhu tohto inteligentného grilu a grilovanie sa tak stane vašou záľubou. Pre tepelnú úpravu zeleniny a ovocia môžete zvoliť manuálny režim, kde máte na výber 4 teplotné úrovne. Z prevedenia vás zaujme aj posuvná horná grilovacia doska, rozdielna členitosť dosiek – jedna je hladká a druhá rebrovitá. Obe sú s nepriľnavou povrchovou úpravou a navyše odnímateľné pre jednoduchú údržbu a možnosť vloženia do umývačky riadu. Prebytočný tuk a šťava pri grilovaní vďaka 7° sklonu dolnej dosky priebežne odtekajú do vyberateľnej odkvapkávacej misky na tuk.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – Kontaktný| Príkon – 2000 W | Nastavenie teploty – 6 automatických programov, rozsah od 110°C-275°C | Druh a veľkosť grilovacej plochy – hladká a rebrovaná, obsah jednej: 600 cm² | Vyberateľné gril.dosky – Áno | Nádoba na odkvapkávanie – Áno

Čo sa nám páči

 • senzor na meranie hrúbky
 • 6 prednastavených programov
 • prispôsobiteľný manuálny režim
 • kvalitné a odolné prevedenie
 • výškovo nastaviteľná horná grilovacia doska
 • vyberateľné grilovacie dosky

Čo sa nám nepáči

 • krátky prívodný kábel
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 149 €
Prejsť do obchodu

# Tefal GC305012 (od 80 €)

Jeden z najkvalitnejších kontaktných grilov s najlepšími recenziami od spotrebiteľov. Produkt roku 2017.


 Recenzia Tefal GC305012   PRODUKT ROKU 2017  Kompaktný kontaktný gril, ktorý nezaberie v kuchyni veľa miesta, ale pritom dovoľuje pripraviť viacero pokrmov naraz – taký je stolový elektrický gril Tefal GC305012. Na výber máte dve základné varné pozície – raz ako zatvorený kontaktný gril pre rýchlu prípravu chrumkavých sendvičov či šťavnatých steakov a potom ako otvorený barbecue gril, ktorý využijete pre pomalé grilovanie marinovaných kúskov mäsa.

Zaujali nás grilovacie dosky. Obe sú rebrované, vyrobené z nepriľnavého liateho hliníka a z tela kontaktného grilu sa dajú jednoducho vybrať. Navyše sú uspôsobené tak, aby z nich prebytočná šťava a tuk odtekali do zabudovaného plechu na odkvapkávanie, ktorý tiež veľmi jednoducho vyberiete.

Tieto grilovacie dosky a plech môžete okrem štandardnej údržby dokonca vložiť aj do umývačky riadu. Ovládanie je úplne jednoduché – termostat má 3 teplotné pozície a o pripravenosti grilu vás informuje svetelný indikátor.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – Kontaktný + Barbecue gril| Príkon – 2000 W | Nastavenie teploty – termostat s 3 stupňami teploty | Druh a veľkosť grilovacej plochy – 2 rebrované, obsah 600 cm2 | Vyberateľné gril.dosky – Áno | Nádoba na odkvapkávanie – Áno

Čo sa nám páči

 • možnosť grilovať na oboch doskách naraz – otvárateľný gril 2v1
 • odoberateľné platne – jednoduchá údržba
 • veľká spokojnosť spotrebiteľov
 • rýchlo a výborne sa na ňom griluje
 • skladný a praktický model
 • tepelne izolovaný kovový plášť – bezpečný na manipuláciu

Čo sa nám nepáči

 • šťava z pokrmov niekedy prská mimo gril aj na tlačidlá ovládania
 • výška hornej grilovacej dosky nad pokrmom sa nedá nastaviť
 • povrchová vrstva dosiek sa pri neopatrnej manipulácii poškriabe
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 80 €
Prejsť do obchodu

# ECG KG 300 deluxe (od 80 €)

Veľmi dobre hodnotený kontaktný gril, ktorý ponúka viacero možností prípravy jedla.


 Recenzia ECG KG 300 deluxe  Nerezový model ECG KG 300 deluxe vás určite prekvapí svojou variabilnosťou, dizajnom, funkčnosťou a to všetko za veľmi prijateľnú cenu.

Do nášho rebríčka sa dostal práve preto, lebo vám ponúka také možnosti prípravy jedál, ako môžete nájsť u modelov z vyššej cenovej kategórie. Ide o gril 2v1 – štandardné grilovanie medzi dvomi grilovacími doskami a rovný barbecue gril.

Pozitívne hodnotíme, že mysleli aj na tepelnú úpravu krehkých pokrmov, ako sú ryby a zelenina, a preto sa pri grilovaní dá nastaviť rôzna výška hornej grilovacej dosky (vzniká medzera medzi doskami grilu). Samozrejmosťou je kvalitná nepriľnavá liatinová povrchová úprava dosiek a odvádzanie prebytočného tuku a šťavy kanálikmi do zabudovaného plechu. Tento plech i dosky sú vyberateľné, takže s údržbou nebudete mať žiadne starosti navyše.

Teplotu regulujete posuvným termostatom, svetelné indikátory vás informujú o zapojení do siete aj o pripravenosti dosiek na grilovanie.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – kontaktný gril + barbecue gril| Príkon – 2000 W | Nastavenie teploty – termostat s 3 stupňami teploty | Druh a veľkosť grilovacej plochy – 2 rebrované, obsah 1000 cm² | Vyberateľné gril.dosky – Áno | Nádoba na odkvapkávanie – Áno

Čo sa nám páči

 • nastaviteľná výška hornej grilovacej dosky
 • odoberateľné platne – jednoduchá údržba
 • vhodný na zapekanie, grilovanie aj barbecue
 • veľká grilovacia plocha (napr. aj na bagety)
 • pomer cena/prevedenie

Čo sa nám nepáči

 • plech na tuk mohol mať trochu väčší objem
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 80 €
Prejsť do obchodu

# Tefal GC205012 (od 58 €)

Praktický a výkonný kontaktný gril. Skvelý pomer cena / výkon.


 Recenzia Tefal GC205012  Výkonný kontaktný gril a barbecue gril v jednom poteší každého nenáročného užívateľa. Tefal GC 205012 obsahuje dve odnímateľné mriežkované plochy s kvalitnou nepriľnavou úpravou, čo výrazne uľahčuje jeho manuálne čistenie alebo čistenie v umývačke riadu. Je maximálne praktický a skladný – má výšku iba 11 cm a môžete ho odkladať i do zvislej polohy.

S jeho pomocou zvládnete tepelnú úpravu chrumkavého pečiva, šťavnatých rýb a rôznych druhov mäsa a kedykoľvek v roku si môžete pripraviť aj grilovanú zeleninu. S nastaviteľným termostatom do troch polôh to isto hravo zvládnete.

Izolovaný vonkajší kovový plášť a veľké držadlo boli navrhnuté tak, aby ste sa pri manipulácii s grilom nemohli popáliť. A hoci tento model ako jediný z nášho rebríčka nemá zabudovaný plech na odtečenie šťavy a prebytočného tuku z pokrmov, k odtokovým žliabkom stačí priložiť dve malé kovové alebo sklenené nádobky a všetko funguje tak, ako má.

Kľúčové technické parametre: Typ grilu – kontaktný gril + barbecue gril | Príkon – 1600 W | Nastavenie teploty – termostat s 3 stupňami teploty | Druh a veľkosť grilovacej plochy – 2 rebrované, obsah 550 cm² | Vyberateľné gril.dosky – Áno | Nádoba na odkvapkávanie – Nie

Čo sa nám páči

 • pomer cena/výkon
 • grilovanie a barbecue – model 2v1
 • odoberateľné grilovacie dosky – jednoduchá údržba
 • jednoduchý a skladný model

Čo sa nám nepáči

 • nemá nastaviteľnú výšku hornej grilovacej dosky
 • dlhší čas predohrevu
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 58 €
Prejsť do obchodu
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového stolného grilu. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepší kontaktný gril z dostupnej ponuky na trhu.
5/5 - (4 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin