Najlepšie vysávače Dyson: TOP 5 modelov podľa recenzií a testov

najlepšie vysávače Dyson
Kvalita, spoľahlivosť, trvácnosť a inovatívne prevedenie – to sú prednosti, ktorými vysávače Dyson na seba dlhodobo pútajú pozornosť konkurencie aj konečných používateľov. Radia sa k premiantom. Technologicky sa neustále posúvajú vpred s cieľom dosahovať čoraz lepšie výsledky a uspokojiť požiadavky tých najnáročnejších z nás. Pozrime sa na najlepšie vysávače Dyson, ich funkcie, technologické inovácie a spoločne sa možno dopátrame aj k odpovedi na otázku, či sa investícia do týchto cenovo drahších vysávačov vyplatí.

Pri pohľade na ceny vysávačov značky Dyson je vidieť, že sú nad priemerom cien zvyšnej ponuky tyčových vysávačov. Je vysávanie v ich podaní skutočne na top úrovni a efektívne na všetkých druhoch podláh? Vysávače Dyson idú svojou vlastnou cestou. Odlišujú sa nielen cenou, ale aj netradičným dizajnovým spracovaním, vďaka ktorému sú medzi vysávačmi na prvý pohľad identifikovateľné. Najnovšia cyklónová technológia vytvára extrémnu odstredivú silu a v spojení s viacstupňovou filtráciou spoľahlivo eliminuje tie najmenšie nečistoty z podláh a nevracia ich späť do prostredia.

Kým donedávna tvorili ponuku klasické a tyčové vysávače Dyson, v súčasnosti sortiment ovládli tyčové vysávače, v ktorých vidí výrobca budúcnosť. Dlhá výdrž na jedno nabitie, rovnomerne rozložená hmotnosť, ktorá nepreťažuje ruku, automatická úprava výkonu podľa stupňa znečistenia, laserová technológia – a čo ďalšie? Ak zvažujete kúpu vysávača Dyson, dôležitý prehľad nájdete v nasledujúcom sprievodcovi. Pri rozhodovaní si na pomoc vezmite aj testy a recenzie vysávačov Dyson. V zahraničí totiž zbierajú vysokého hodnotenia a vaše váhanie tak môžu uľahčiť.

Najlepšie vysávače Dyson podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Dyson V11 Absolute Extra

Najlepšie hodnotený vysávač Dyson na trhu
✔️ Cyklónová technológia 14 cyklón
✔️ Až 60 minút prevádzky
✔️ Mimoriadne výkonný motor
✔️ Hygienický systém vyprázdňovania
✔️ Zásobník na nečistoty 0,76 l
📌 od 649 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Dyson V15 Detect Absolute
Najlepší s laserom (novinka 2021)
✔️Presný laser na detekciu nečistôt
✔️ LCD displej zobrazujúci množstvo vysatých nečistôt
✔️ Na všetky druhy podlahových krytín
✔️ Špičkovo spracovaná hubica
✔️ Dokonale utesnený filtračný systém Dyson
📌 od 699 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Dyson V8 Absolute+

Najlepší tyčový vysávač - cena/výkon
✔️ Až 40 minút prevádzky
✔️ Penová kefa
✔️ Jednoduché vysypanie odpadovej nádobky
✔️ Množstvo nástavcov pre efektívne upratovanie
✔️ Svietiaca štrbinová hubica
📌 od 399 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Dyson V8 Animal Plus

Špeciálne na zvieracie chlpy
✔️ Dôkladné odstránenie chlpov po domácich miláčikoch
✔️ Ľahké a hygienické vysypávanie nečistôt
✔️ S digitálne riadeným motorom pre výkonné vysávanie
✔️ 15 cyklón vytvára vysoké odstredivé sily
✔️ Na jedno nabitie 40 minút vyváženého chodu
📌 od 349 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Dyson V10 Absolute

Ďalší na zváženie
✔️ Až 60 minút prevádzky
✔️ Množstvo nadstavcov na efektívne upratovanie
✔️ Cyklónová technológia so 14 cyklónami
✔️ Jednoduché vysypanie odpadovej nádobky
✔️ Zásobník na nečistoty s objemom 0,76 l
📌 od 499 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať vysávač Dyson

Ako vybrať vysávač Dyson, s ktorým budete po všetkých stránkach spokojní? Možností je hneď niekoľko, cenové relácie a výbava sú rôzne. Ak by sme v tejto chvíli začali porovnávať tieto vysávače s ostatnými značkami, pomerne skoro by sme natrafili na priepastné rozdiely, a tak či tak by vysávače Dyson vytvorili samostatnú skupinu. Zaujímavé informácie rady a tipy nájdete v nasledujúcich riadkoch.

O značke Dyson

Britská technologická značka má za sebou dlhú tradíciu a množstvo inovácií. Zakladateľ James Dyson je vynálezcom cyklónovej technológie vysávania. Koncom 80. rokoch minulého storočia vložil nemalé úsilie do výzvy popasovať sa s tradičným konceptom vreckových vysávačov, pri ktorom sa nečistoty zbierali do vrecka. Nepáčilo sa mu totiž, ako sa vrecká pri vysávaní upchávajú. To totiž znamená čoraz vyššiu spotrebu energie, alebo nižšiu účinnosť vysávania. Po 5 rokoch a vyše 5000 prototypoch vznikol prvý bezvreckový vysávač s cyklónovým separátorom.

Cesta k úspechu však ani v tomto prípade nebola jednoduchá. Koncept tohto typu vysávača spočiatku nebol prijatý európskym trhom, no James Dyson nezaháľal a oslovil pokrokových Japoncov, ktorí už ani vtedy nezatvárali oči pre novými technológiami. Vznikli mimoriadne úspešné vysávače G-Force, ktoré presvedčili svojím výkonom a čistiacimi schopnosťami. Z predaja vysávačov tejto značky založil neskôr vlastnú spoločnosť Dyson Ldt. Vytvoril dvojitý cyklónový odlučovač (vysávač DC01), ktorý si po celú dobu chodu udržoval výkon na 100 %. Z nápadu a túžby zlepšovať nevyhnutné sa stala spoločnosť, ktorá je pojmom a na súčasných úspechoch sa už podieľa neustále rastúci tím vedcov a inžinierov.

Značka Dyson sa nezaoberá iba vysávačmi. V jej portfóliu nájdete aj výborné hodnotené zvlhčovače a čističky vzduchu, ventilátory, teplovzdušné ventilátory, fény a sušiče rúk.

Konštrukcia vysávačov Dyson

Ešte donedávna boli na trhu dostupné dve základné konštrukcieklasické vysávače Dyson a tyčové vysávače Dyson.

Klasické vysávače Dyson mali výrazné kolesá a niesli označenie Big Ball. Išlo o elektrické bezvreckové vysávače s jedinečným dizajnom, ktoré – ako inak – využívali cyklónovú technológiu. Veľké kolesá mali zaujímavú funkciu – vysávač aj po prevrhnutí vracali do stabilnej východiskovej polohy.

Všetku pozornosť na seba aktuálne strhávajú tyčové vysávače Dyson, ktorých vývoju a vylepšeniam venuje výrobca všetku pozornosť. Ide o futuristicky vyzerajúce bezvreckové akumulátorové tyčové vysávače, ktoré disponujú vysoko efektívnou multicyklónovou technológiou. Na rozdiel od väčšiny tyčových vysávačov je hlavná jednotka blízko pri ruke, nie v spodnej časti. Manipulácia s Dyson vysávačom je tak jednoduchšia a vyváženejšia. Z tyčového vysávača sa behom okamihu môže stať vysávač ručný. V názve sa nachádza kombinácia písmena “V” a čísla, napríklad Dyson V8, V10, V11, V12, V15. Pri porovnaní parametrov a výbavy môžeme povedať, že s rastúcim číslom (vždy novší model), rastie výdrž batérie na jedno nabitie, sací výkon a technologická výbava (napríklad V12 a V15 už disponujú laserom na zviditeľnenie mikroskopických častíc). Zároveň klesá hmotnosť a hlučnosť, ktorá bola pri starších modeloch V6 a V7 kritizovaným parametrom.

Energetický štítok vysávačov? Dočasne zrušený

Viete o tom, že spoločnosť Dyson vyhrala súd, následkom ktorého sa od roku 2019 už na vysávačoch nesmú používať tzv. energetické štítky? V údajoch, ktoré súvisia s príkonom a sacím výkonom je momentálne pomerne náročné sa zorientovať a vzhľadom na rôzne technológie sa výkon dvoch papierovo podobných vysávačov môže výrazne líšiť. Čo predchádzalo žalobe zo strany Dyson?

Značka Dyson dlhodobo upozorňovala na to, že spôsoby, akým sa vyhodnocovali a určovali energetické štítky vysávačov, neboli zďaleka v poriadku. Pri vreckových vysávačoch sa totiž používali iba nové, nepoužité vrecká a motor vysávača tak pracoval na minimálnom príkone. Štruktúra vreciek sa však používaním upcháva, čo znamená aj postupne rastúci príkon. V reálnej prevádzke by spotreba vreckového vysávača bola už po niekoľkých použitiach vyššia ako papierové údaje. Navyše, väčšina vysávačov používa HEPA filter, ktorého postupné zanášanie má tiež dopad na zvyšujúcu sa spotrebu energie.

Dyson pritom svoje modely vysávačov vyvinul ako bezvreckové a najnovšie modely navyše bez výstupného HEPA filtru. O vysoko kvalitný a očistený vzduch (účinnosť filtrácie až na úrovni 99,99%) na výstupe sa totiž stará špičková multicyklónová technológia, akou momentálne disponujú iba najnovšie vysávače Dyson (napríklad Dyson V15). Týmto krokom získal spotrebiteľ ďalšiu výhodu. Hoci je cena vysávačov Dyson vyššia, súčasťou balenia je zvyčajne bohatá výbava a naviac – nemusíte kupovať žiadne vrecká a dokonca ani pravidelne meniť HEPA filtre.

Technológie, vybavenie a funkcie vysávačov Dyson

Tyčový vysávač Dyson je najlepšie zažiť v akcii. Najnovšie modely sú technologicky “vyšperkované” do detailov a ako laici môžeme iba tápať, akým smerom sa ešte dokážu pohnúť smerom vpred. Ak sa s nimi chcete bližšie zoznámiť, nepremeškajte ani nasledujúci zoznam kľúčových vlastností, technológii a výbavy.*

*Pozn: Ide o krátky prehľad naprieč všetkými modelmi, čo znamená, že niektoré prvky a výbava nie sú prítomné v starších modeloch. Aj tu však priamoúmerne platí, že čím vyššia výbava, tým vyššia cena.

Výkonný, digitálne riadený motor

Moderný a ľahký motor dokáže nasať bežné, no aj tie najmenšie mikroskopické nečistoty. Účinný pri vysávaní kobercov aj tvrdých podláh.

Cyklónová technológia

Silné odstredivé sily dokážu zo vzduchu odstrániť aj tie najmenšie častice. Najnovšie Dyson vysávače už disponujú utesneným filtračným systémom Dyson, ktorý zachytáva 99,99 % mikroskopických častíc a alergénov už od veľkosti 0,3 mikrónu. Predchádzajúce verzie kombinujú cyklónové odstreďovanie s HEPA filtráciou (účinnosť filtrácie 99 – 99,95 %).

Batéria s vysokou hustotou energie

Výkon je vďaka kvalitnej batérií po celú dobu vysávania konštantný a rovnako silný. V závislosti od modelu vydrží vysávač na jedno nabitie 40 alebo 60 minút.

Podlahová hubica s vlastným pohonom

Prevedenie podlahovej hubice je ďalším skvostom vysávačov Dyson. Pred motorizovanou hubicou s osvetlením a rotačnou kefou neujde žiadna nečistota. Výborné výsledky vykazuje aj v rohoch pri stenách. Môže byť vybavená karbónovými vláknami, technológiou proti namotávaniu vlasov a chlpov zvierat a tiež laserom.

Laser pre zviditeľnenie nečistôt

Jeden z najnovších technologických prírastkov – laser integrovaný v hubici – zviditeľní najmenšie nečistoty pre ešte lepšie výsledky z vysávania a dobrý pocit z dokonalej čistoty.

Piezo senzor

Meria množstvo nečistôt, ktoré laser zosnímal. Podľa toho automaticky upravuje sací výkon.

LCD displej

Zobrazuje informácie o zostávajúcom čase vysávania a prehľadne sumarizuje veľkosť a množstvo zozbieraných častíc prostredníctvom vykresľovania prehľadného stĺpcového grafu.

Bezdotykové vyprázdňovanie

Vysávače Dyson neoplývajú síce veľkými zbernými nádobami (naprieč ponukou ide o rozpätie od 0,2 – 0,77 l), pri vyprázdňovaní však neprídete do kontaktu s nečistotami. Hygienický vyprázdňovací mechanizmus funguje prekvapivo jednoducho.

Rôzne sacie režimy

Staršie modely ponúkajú na výber 2 sacie režimy, novšie modely už 3 sacie režimy (režim Auto s automatickým prispôsobením výkonu podľa množstva nečistôt; režim Eco, ktorý poskytuje dlhšiu dobu upratovania; režim Boost pre krátke intenzívne upratovanie s najvyšším výkonom).

Bohaté príslušenstvo

Už v základnom balení nájdete množstvo užitočných doplnkov, s pomocou ktorých dotiahnete upratovanie k dokonalosti. Napríklad tu môže byť: univerzálna podlahová hubica, Laser Slim Fluffy podlahová hubica, hubica s kónickou kefou, kefa na odolné nečistoty, jemná mini kefa na prach, štrbinová hubica, kombinovaná kefová hubica, adaptér pre vysávanie pod nábytkom, nabíjací adaptér, úchyt na uloženie príslušenstva, a iné (výbava sa mení v závislosti od modelu a celkovej ceny).

Ceny vysávačov Dyson

Koľko zaplatíte za vysávač Dyson? Cena je jedným z faktorov, ktorý sa pred kúpou vysávača tejto značky starostlivo zvažuje. Nie je totiž najnižšia, práve naopak. Keď sme však nazreli do zahraničných recenzií našli sme ospevované kvality ako životnosť, rýchlosť, výkon, precíznosť, bohatá výbava na rôzne povrchy a miesta. Nemusíte mať vysávač zvlášť na podlahy, koberce, ani kupovať ručný vysávač do auta, či tyčový vysávač na rýchle poupratovanie kuchyne po varení. Toto všetko zastúpi jeden vysávač, ktorý je vytvorený na všetky situácie.

Cena vysávačov Dyson je úzko napojená na modelový rad. Najnovšie vysávače sú najdrahšie, ceny predchádzajúcich modelov nižšie, a dokonca aj postupne klesajú. Poďme si najpredávanejšie z nich v krátkosti predstaviť:

  • Dyson V8 – cena od 349 eur, bezvreckový akumulátorový vysávač (tyčový + ručný) s výdržou na 40 minút a rotačnou kefou s vysokým výkonom. Výborné recenzie, dlhodobá obľúbenosť.
  • Dyson V10 – cena od 429 eur, bezvreckový akumulátorový vysávač (tyčový + ručný) s výdržou na 60 minút, špičková filtrácia, 3 režimy výkonu, znížená hlučnosť a bohatá výbava.
  • Dyson V11 – cena od 649 eur, bezvreckový akumulátorový vysávač (tyčový + ručný) s výdržou na 60 minút, poháňaný inovatívnym digitálnym motorom so zvýšeným výkonom, 3 režimy výkonu (aj automatické prispôsobenie), inteligentná hubica rozpoznávajúca typ podlahy, bohatá výbava.
  • Dyson V15 – cena od 699 eur, bezvreckový akumulátorový vysávač (tyčový + ručný) s výdržou na 60 minút, poháňaný inovatívnym digitálnym motorom so zvýšeným výkonom, 3 režimy výkonu (aj automatické prispôsobenie), laserová technológia, väčšia odpadová nádoba, vlastný utesnený filtračný systém Dyson, inteligentná hubica rozpoznávajúca typ podlahy, bohatá výbava.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Dyson V11 Absolute Extra

Najlepšie hodnotený vysávač Dyson na trhu
✔️ Cyklónová technológia 14 cyklón
✔️ Až 60 minút prevádzky
✔️ Mimoriadne výkonný motor
✔️ Hygienický systém vyprázdňovania
✔️ Zásobník na nečistoty 0,76 l
📌 od 649 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Dyson V15 Detect Absolute
Najlepší s laserom (novinka 2021)
✔️Presný laser na detekciu nečistôt
✔️ LCD displej zobrazujúci množstvo vysatých nečistôt
✔️ Na všetky druhy podlahových krytín
✔️ Špičkovo spracovaná hubica
✔️ Dokonale utesnený filtračný systém Dyson
📌 od 699 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Dyson V8 Absolute+

Najlepší tyčový vysávač - cena/výkon
✔️ Až 40 minút prevádzky
✔️ Penová kefa
✔️ Jednoduché vysypanie odpadovej nádobky
✔️ Množstvo nástavcov pre efektívne upratovanie
✔️ Svietiaca štrbinová hubica
📌 od 399 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Dyson V8 Animal Plus

Špeciálne na zvieracie chlpy
✔️ Dôkladné odstránenie chlpov po domácich miláčikoch
✔️ Ľahké a hygienické vysypávanie nečistôt
✔️ S digitálne riadeným motorom pre výkonné vysávanie
✔️ 15 cyklón vytvára vysoké odstredivé sily
✔️ Na jedno nabitie 40 minút vyváženého chodu
📌 od 349 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Dyson V10 Absolute

Ďalší na zváženie
✔️ Až 60 minút prevádzky
✔️ Množstvo nadstavcov na efektívne upratovanie
✔️ Cyklónová technológia so 14 cyklónami
✔️ Jednoduché vysypanie odpadovej nádobky
✔️ Zásobník na nečistoty s objemom 0,76 l
📌 od 499 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Zdroje:
https://www.dyson.sk/community/aboutdyson.aspx
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dyson_(společnost)
https://www.testberichte.de/haushaltsgeraete/2588/staubsauger/dyson.html

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin