Najlepšie Dormeo vankúše: TOP 7 druhov podľa kvality, recenzií a testov

Dozviete sa: Ako vybrať vankúš pre kvalitný spánok Rozdiely medzi anatomickými a klasickými vankúšmi  Pozrieme sa, ako zvoliť vankúš podľa polohy, v ktorej spíte Predstavíme najlepšie Dormeo vankúše a ich vlastnosti

Najlepšie vankúše Dormeo

Komu nie je kvalita spánku ľahostajná, dá si záležať na výbere kvalitného matraca. Pre pokojné noci a ráno bez stuhnutého krku a bolestí chrbta je však rovnako dôležitý aj samotný vankúš. Radi vám poradíme, podľa čoho sa rozhodnúť, aký vankúš je pre vás ten najlepší.

Nie je vankúš ako vankúš a komfort, ktorý sľubujú, dodrží iba menšie percento z nich. Majte na pamäti, že vankúš na spanie nemá plniť úlohu dekoračného vankúša a pri výbere by ste mali zohľadniť hneď niekoľko premenných – napríklad tvar vankúša, jeho veľkosť, typ aj výplň vankúša, zdravotné problémy a dokonca aj ročné obdobie.

Prešli sme hodnotenia a recenzie vankúšov a najčastejšie sme sa stretli s pozitívnymi ohlasmi na vankúše Dormeo. V ponuke tejto známej značky nájdete široký výber anatomických aj klasických vankúšov z rôznych materiálov. O tom, aké sú ich kvality, či sú vhodné pre alergikov a akým spôsobom môžu prispieť ku kvalitnému a zdravému spánku, si viac povieme v nasledujúcich riadkoch.

Najlepšie Dormeo vankúše

 ProduktRozmeryHodnotenieCena (od) 
Anatomické vankúše
#1Sleep Inspiration

30 x 50 cm5 out of 5 stars (5 / 5)16,45 € Čítať recenzie
#2Dormeo Aloe Vera

50 x 70 cm5 out of 5 stars (5 / 5)13,46 € Čítať recenzie
#3Dormeo Renew Natura

30 x 50 cm4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)17,94 € Čítať recenzie
Klasické vankúše
#1Klasický vankúš Memosan

50 x 70 cm5 out of 5 stars (5 / 5)23,99 € Čítať recenzie
#2Chladivý vankúš 2v1

45 x 65 cm5 out of 5 stars (5 / 5)15,96 € Čítať recenzie
#3Klasický vankúš Plus Sleep Inspiration

45 x 65 cm4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)14,95 € Čítať recenzie
#4Klasický vankúš Yin&Yan

45 x 65 cm4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)20,94 € Čítať recenzie

4 kroky, ako si správne vybrať vankúš

Ak sa ráno zobudíte oddýchnutí, svieži a bez žiadnych bolestí, ktoré by sa mohli spájať práve s vankúšom, gratulujeme. Vybrali ste správne. Ak tomu tak nie je, je na mieste zhodnotiť, čo je s vaším terajším vankúšom zlé, aké sú vaše potreby s ohľadom na zdravotné problémy a akú polohu spánku uprednostňujete.

1. Tvar vankúša

Úlohou vankúša je podopierať hlavu tak, aby bola krčná chrbtica zarovno s chrbticou. Vytočenie smerom hore alebo dolu namáha stavce aj krčné svalstvo a už onedlho vás začne otravovať nepríjemné stuhnutie, bolesti alebo chrápanie. Dobre zvolený vankúš poskytuje šiji maximálne pohodlie a pleciam úplné uvoľnenie. Aj preto nájdete najčastejšie 2 typy vankúšov na spanie – klasické (napr. vyplnené dutým vláknom) alebo anatomické (špeciálne tvarovaná pena).

2. Veľkosť vankúša

Váš vankúš nemusí byť prehnane veľký, aby poskytoval dostatočnú oporu. Štandardná veľkosť vankúšov, ktoré sa aj bežne predávajú v obchodoch, je 70 x 90 cm alebo 70 x 80 cm, čomu sú prispôsobené aj obliečkové sady. Väčšiu časť tohto vankúša pravdepodobne nevyužívate a ak sa ráno pozriete na miesto, kde ste ležali, zistíte, že ste spali najmä v dolnej časti. Na vankúši by ste totiž nemali ležať plecami, pretože pri polohe na boku sa vaša chrbtica bude kriviť. Kvalitný vankúš, ktorý vašej krčnej chrbtici prospeje, je menší a má rozmery 50 x 70 cm alebo 40 x 60 cm, či dokonca 30 x 50 cm.

3. Poloha v spánku

Výber vankúša podriaďte najobvyklejšej polohe v spánku. Aj keď je pomerne náročné, skontrolovať sa, ako v noci spíte, spýtajte sa partnera. Alebo sa stačí zamyslieť, v akej polohe zaspávate a ráno sa budíte – ak je vám v týchto polohách príjemne, pravdepodobne tak spíte aj počas noci.

 • Ak spíte na boku, voľte vankúš, ktorý vám poskytne takú oporu, aby ste počas spánku nezaťažovali krčnú chrbticu a plecia. Najlepším riešením je flexibilný anatomický vankúš.
 • Ak spíte na chrbte, potrebujete vyšší vankúš strednej tvrdosti, ktorý vám zabezpečí správne zaoblenú pozíciu krčnej chrbtice a zároveň aj mierne podoprie plecia.
 • Ak spíte na bruchu, vyberajte medzi nižšími a mäkšími vankúšmi, ktoré nezaťažia chrbticu neprirodzeným vytočením. Táto poloha sa však na dlhodobý spánok neodporúča.
 • Ak často meníte polohy, zamerajte sa na veľmi dobre prispôsobivý anatomický vankúš (zvyčajne sú drahšie), ktorý sa adaptuje na akúkoľvek polohu a máte istotu, že ráno bude krajšie, ako bývalo doteraz.

4. Zdravotné problémy

V tesnom kontakte trávite s vankúšom každú noc niekoľko hodín. Aj samotný vankúš môže mať dosah na vaše zdravotné problémy.

 • Ak sa ráno zobudíte dolámaní a so stuhnutým krkom, problémom môže byť nesprávny vankúš, zlý matrac alebo nevhodná poloha v spánku. Bolesti krčnej chrbtice pritom dokáže zmierniť jedna malá zmena – kvalitný anatomicky tvarovaný vankúš.
 • Alergici by si zase mali dávať pozor na obsah vankúša. Rizikom sú predovšetkým prachové roztoče. Zabudnite na perie a páperie. Stavte na antibakteriálnu mikrovláknovú výplň alebo pamäťovú penu. Samozrejmosťou by mali byť aj prateľné poťahy.
 • Ak vás často trápia vírusové infekcie a chrípka, nezabudnite často meniť posteľné obliečky a počas zimy nechať vankúš pravidelne “vymrznúť”. Na trhu už nájdete aj vankúše, v ktorých štruktúre sú strieborné vlákna. Ich úlohou je zvyšovať antibakteriálne vlastnosti vankúša.
 • Pri nespavosti sa zamerajte najmä na povrchovú úpravu vankúša, ktorá by mala byť 100 % z prírodných materiálov. Dnes za menší príplatok už objavíte aj vankúše obohatené o výťažky z rastlín (éterické oleje), ktoré vás pred spánkom upokoja.

Ako vybrať kvalitný vankúš

Anatomický a klasický vankúš – aký je rozdiel?

Klasické vankúše, najčastejšie obdĺžnikového tvaru, nájdete vo väčšine spálni. Treba uznať, že sa na nich spí pohodlne a pokiaľ nemáte väčšie ťažkosti, vystačíte s nimi. Vyplnené sú malými kúskami pamäťovej peny alebo dutým vláknom, či polyesterovými guľôčkami. Páperové a perové vankúše tvoria okrajový sortiment.

Anatomický vankúš tvorí penová výplň rôznej tuhosti (aj kvality) s typickou “dvojvlnkou”. Pri prechode na anatomický vankúš je dobré sa pripraviť aj na to, že prvé noci nebudú ľahké. Zvykli ste si totiž spať v neprirodzenej polohe, a tá prirodzená sa stala pre telo “cudzou”, preto sa môžete cítiť nepohodlne. Výrobcovia anatomických vankúšov prízvukujú, že adaptácia môže trvať 1 – 2 týždne. Po nej by sa vám malo uľaviť a do nového vankúša sa zamilujete. No ak sa tak nestane, využite právo spotrebiteľa na vrátenie tovaru (zo zákona 14 dní). Tieto lehoty sú dokonca u niektorých predajcov aj výrazne predĺžené.

Aký vysoký by mal byť vankúš?

Neexistuje jedna univerzálna odpoveď, záleží od vašej stavby tela. Poradíte si však veľmi jednoducho. Ak spíte najmä na boku, priložte k uchu list papier kolmo na plece a zmerajte vzdialenosť od papiera po koniec pleca. Žena s výškou 160 cm bude potrebovať vankúš s výškou cca 11 cm, muž s výškou 185 cm potrebuje vankúš vysoký 13 – 14 cm. Preto ani do manželskej postele nekupujte dva rovnako vysoké vankúše, ak máte výškový rozdiel vyšší ako 10 cm (niekedy stačí kúpiť vankúše, kde môžete odoberať z výplne).V prípade, že častejšie spíte na chrbte, odpočítajte od hodnoty, ktorú ste zmerali 1,5 – 2 cm.

Video

Dormeo vankúše – Táto ponuka zaujme!

Do nášho hľadáčika sa dostali vankúše Dormeo, ktoré už mnoho spotrebiteľov pozitívne ocenilo vo svojich hodnoteniach. Tohto výrobcu vďaka masívnej televíznej reklame isto poznáte aj vy. Vo svojom portfóliu majú kvalitné matrace rôznych rozmerov, štruktúr aj výšok s množstvom inovatívnych prvkov a materiálov s jediným cieľom – vylepšiť váš spánok. Ich ponuka zahŕňa aj široký výber paplónov, vankúšov, posteľnej bielizne, doplnkov do spálne a najnovšie v e-shope objavíte aj krásne postele a rošty.

Medzinárodná značka Dormeo funguje od roku 2002 a má vo svojom portfóliu viac ako 300 výrobkov, ktoré sa predávajú vo vyše 40 krajinách sveta. Budúcich zákazníkov osloví nielen prehľadný e-shop, rovnako tak zaujímavý je aj zákaznícky servis, predĺžené záruky, predĺžené lehoty na vrátenie tovaru, možnosť platby na splátky a kamenné predajne, kde nájdete množstvo vystavených vzoriek, .

Aká výplň a materiály sú používané vo vankúšoch Dormeo?

 • Mikrovlákna Wellsleep® – extra ľahké polyesterové vlákna sa pocitovo ponášajú na páperie. Uchovávajú objem vankúša a ani pri praní sa nezrazia. Sú odolné, s dobrou životnosťou, vhodné aj pre alergikov a ľudí, ktorí sa počas spánku potia. Vankúšom dodávajú vzdušnosť.
 • Priedušné vlákna TENCEL® – priedušné a mäkké vlákna, ktoré rýchlo sajú vlhkosť a pot a zároveň aj rýchlo schnú. Vhodné na teplé letné noci a pre ľudí, ktorí sa viac potia.
 • Pamäťová pena – veľmi obľúbený materiál kvalitných anatomických vankúšov a matracov. Prispôsobuje sa kontúram tela pod vplyvom telesnej teploty, pričom si zachováva dostatočnú opornú funkciu. Po opustení postele nadobudne vankúš pôvodný tvar.
 • Pružiny Octaspring® – inovatívne priedušné pružiny, ktoré nájdete iba v ponuke zn. Dormeo sú aj súčasťou niektorých vankúšov (True Evolution), kde sú z oboch strán doplnené kvalitnými penovými vrstvami. Najvyššia úroveň prispôsobenia a nepretržité prúdenie vzduchu.

✓ Zaujímavosťou je možnosť nastaviť výšku pri väčšine klasických vankúšoch. Rozzipsujete vankúš a odoberiete také množstvo výplne, aby ste s výslednou výškou boli spokojní. To, že sa dá nahliadnuť do vnútra vankúša, považujeme za veľké pozitívum, pretože viete priamo zhodnotiť, v akom stave a čistote je vnútorný materiál.

✓ Okrem toho nechýbajú antibakteriálne vlastnosti (strieborné vlákna), hypoalergénnosť, obohatie o Aloe Vera či argánový olej, povrchová úprava s vylepšenými hygienickými vlastnosťami a rýchlym schnutím.

Anatomický alebo klasický vankúš

Najpredávanejšie vankúše Dormeo

Aké sú ich vlastnosti, rozmery a kvality? Nasledujúce vankúše zn. Dormeo patrí medzi najobľúbenejšie. V predajnosti sa aj podľa porovnávačov dlhodobo držia na vysokých pozíciach. Tu je naše krátke zhodnotenie najdôležitejších vlastností a parametrov.

Tabuľku s rýchlym prechodom do e-shopu Dormeo k bližším informáciám o vankúšoch nájdete nižšie.

Dormeo Sleep Inspiration

Anatomický vankúš Dormeo Sleep Inspiration je vyrobený z pamäťovej peny s rozmermi 30 x 50 cm. Je ako stvorený pre všetkých, ktorí radi spia na boku alebo chrbte. Pod váhou hlavy a krku sa anatomicky prispôsobuje a kopíruje krivky tak, aby na žiadnom mieste netlačil. Poťah vankúša je prateľný, vyrobený zo sieťovanej priedušnej textílie a príjemne mäkký.

Z rovnakej edície (prešívanie a detaily) je aj klasický vankúš Plus Sleep Inspiration s rozmermi 45 x 65 cm vhodný pre akúkoľvek polohu spánku. V jeho jadre sú mikrovlákna Wellsleep®, ktoré mu dodávajú výnimočnú vzdušnosť a objem. Výšku vankúša môžete regulovať.

Dormeo Aloe Vera

Neviete, aký anatomický vankúš Dormeo kúpiť? Výbornou voľbou môže byť cenovo dostupný vankúš Dormeo Aloe Vera, ktorý v sebe spája vlastnosti anatomického a klasického vankúša. Nejde o typickú dvojvlnku s tvarovanou penou. Nestojí veľa a vďaka svojej nastaviteľnosti sa vám prispôsobí v akejkoľvek spánku.

Výplňou sú mikrovlákna Wellsleep®, rozdelené do dvoch komôr, tvrdšej a mäkšej. Cez bočné zipsy poľahky zregulujete ich objem tak, ako vám vyhovuje. Povrch ošetrený aloe vera zanecháva poťah príjemne mäkký.

Dormeo Renew Natura

Výborné ohlasy sprevádzajú aj anatomický vankúš Dormeo Renew Natura. Jadro tvorí pamäťová pena, v špeciálnom poťahu je vrstva Tencel™ vlákien, ktoré rýchlo odvýadzajú vlhkosť. Zaujať vás môže aj úprava, ktorá zabraňuje množeniu baktérií, roztočov a zápachu. Vankúš je rozmerovo menší – 30 x 50 cm a vhodný najmä pre spánok na boku a chrbte.

Dormeo Memosan

Medzi najlepšie Dormeo vankúše patrí aj klasický vankúš Memosan, v ktorom sa podarilo spojiť anatomické vlastnosti s tvarom klasického vankúša. Jadrom vankúša je pamäťová pena, ktorá sa výborne prispôsobí kontúram krku a hlavy. Vankúš nikde netlačí, no zároveň poskytuje dostatočnú oporu pri rôznych polohách. Je priedušný, nehromadí sa v ňom vlhkosť a navyše – v pamäťovej pene sa nemnožia prachové roztoče. Rozmery 50 x 70 cm.

Dormeo Chladivý vankúš 2v1

Tento klasický vankúš 2v1 s rozmermi 45 x 65 cm v sebe kombinuje výhody pamäťovej peny a jemného vlákna, ktoré sa ponáša na perie. Pamäťová časť navyše obsahuje chladivý gél, ktorý sa počas horúcich letných dní postará o príjemné pohodlie a pokojný spánok.

Dormeo Yin&Yan

Klasický vankúš s rozmermi s 45 x 65 cm v sebe ukrýva už spomínané nadýchané ľahké mikrovlákna Wellsleep®. Jeho elegantná povrchová úprava je ošetrená argánovým olejom, čo mu dodáva na príjemnosti a pohodlnosti. Je výškovo nastaviteľný a môže sa prať pri teplote až 60 °C, čím sa spoľahlivo zbavíte prachových roztočov. Nemusíte sa báť zrazenia a “udusenia” vlákna – vlákna Wellsleep® nadobudnú svoj pôvodný objem.

 ProduktRozmeryHodnotenieCena (od) 
Anatomické vankúše
#1Sleep Inspiration

30 x 50 cm5 out of 5 stars (5 / 5)16,45 € Čítať recenzie
#2Dormeo Aloe Vera

50 x 70 cm5 out of 5 stars (5 / 5)13,46 € Čítať recenzie
#3Dormeo Renew Natura

30 x 50 cm4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)17,94 € Čítať recenzie
Klasické vankúše
#1Klasický vankúš Memosan

50 x 70 cm5 out of 5 stars (5 / 5)23,99 € Čítať recenzie
#2Chladivý vankúš 2v1

45 x 65 cm5 out of 5 stars (5 / 5)15,96 € Čítať recenzie
#3Klasický vankúš Plus Sleep Inspiration

45 x 65 cm4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)14,95 € Čítať recenzie
#4Klasický vankúš Yin&Yan

45 x 65 cm4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)20,94 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového vankúša, ktorý spríjemní váš spánok. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšieho vankúša na trhu.
5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin