Najlepšie kávovary De’Longhi: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie kávovary Delonghi
Kávovary značky DeLonghi patria na našom trhu dlhodobo medzi najpredávanejšie a sprevádzajú ich stovky pozitívnych recenzií. Presvedčili svojím prevedením, dizajnom, funkciami a v neposlednom rade aj kvalitnou prípravou kávy. Aké prednosti majú najlepšie kávovary DeLonghi, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti?

Ponuka kávovarov Delonghi sa radí medzi najpočetnejšie a s prehľadom pokrýva popredné miesta predajnosti v rozmanitých kategóriách. Neohrozené prvenstvo si vyslúžili automatické kávovary Delonghi, ktoré oslovili eleganciou, automatickým chodom a jednoduchou obsluhou. S ich pomocou dokážete pripraviť všetky vaše obľúbené kávové nápoje aj s nulovými baristickými skúsenosťami. Zdobia kuchyne už v tisíckach slovenských domácnosti. Dávku pozornosti si ukradli cenovo dostupnejšie pákové kávovary DeLonghi, ktoré nielenže vyzerajú štýlovo, majiteľovi umožňujú precízny dohľad nad prípravou kávy a svoju právu si odvedú presne tak, ako sa od nich očakáva. V portfóliu svetovo uznávanej značky DeLonghi však nájdete aj kapsulové kávovary, elektrické prekvapkávače na kávu, mlynčeky na kávu a komplet príslušenstvo ku kávovarom. Skrátka – všetko na jednom mieste pre dokonalú prípravu kávy v príjemnom domácom prostredí.

Máte zálusk na DeLonghi kávovar a potrebujete trocha pošťuchnúť správnym smerom? Poradíme vám, na aký typ kávovaru sa zamerať podľa toho, akú kávu obľubujete a koľko času máte na jej prípravu. Priblížime si zaujímavú históriu značky De’Longhi a nebude chýbať ani predstavenie obľúbených modelových rád a ich zástupcov. S výberom vám môžu pomôcť aj dostupné recenzie kávovarov DeLonghi od spotrebiteľov, aby vám neušiel žiadny detail a skúsenosti užívateľov pred vami.

Najlepšie kávovary De’Longhi podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1DeLonghi ECAM370.95

Najlepší automatický kávovar DeLonghi
✔️ Prémiový plneautomatický model z Dinamica série
✔️ Až 15 rôznych nápojov
✔️ TOP predajnosť
✔️ 3 užívateľské profily
✔️ Celodotykový farebný displej
📌 od 799 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2DeLonghi EC 685

Najlepší pákový kávovar DeLonghi
✔️ Pracuje s profesionálnym tlakom 15 bar
✔️ Elegantné, kompaktné prevedenie
✔️ Celokovové telo
✔️ Špeciálny systém Cappuccino
✔️ Nastaviteľný objem kávy
📌 od 152 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3DeLonghi ECAM 22.110 B

Najlepší pomer cena/výkon
✔️ Najpredávanejší kávovar vôbec - niekoľko rokov po sebe
✔️ Výborné užívateľské recenzie
✔️ S integrovaným mlynčekom
✔️ Intuitívny ovládací panel
✔️ Nádržka na vodu s objemom 1,8 l
📌 od 289 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4DeLonghi EN 200 B

Najlepší kapsulový kávovar DeLonghi
✔️ Profesionálny tlak 19 barov
✔️ Automatické a programovateľné množstvo vody
✔️ Kontrolka odvápnenia
✔️ Nahriatie už za 25 s
✔️ Štýlový dizajn
📌 od 135 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5DeLonghi ECAM 650.85 MS

Luxusný do kancelárie
✔️ Precízne spracovanie, odolné materiály, vysoká funkčnosť
✔️ Tlak čerpadla 19 barov
✔️ Tichý vstavaný mlynček s 13 možnosťami nastavenia
✔️ Nádobka na vodu s objemom 2 l
✔️ Kapacita zásobníka na kávu 400 g
📌 od 1349 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Delonghi EC 9335.M La Specialista

Pákový s mlynčekom
✔️ Inovovaná parná tryska pre hodvábnu mliečnu penu
✔️ Tlak čerpadla 19 barov
✔️ Tryska na prípravu mliečnej peny
✔️ 3 prednastavené programy
✔️ Možnosť nastaviť silu mletia aj teplotu vody
📌 od 765 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

O značke De’Longhi

Zrejme každému pri zmienke o značke De’Longhi ako prvé napadnú práve kávovary, ktoré sú obľúbené po celom svete. Táto originál talianska značka sa však desiatky rokov venovala výrobe s iným zameraním a zožala v nej podobné úspechy, ako je tomu v súčasnosti pri vývoji a výrobe mašiniek na výrobu kávy.

Značka De’Longhi vznikla už v roku 1902 v malom talianskom mestečku Treviso, neďaleko Benátok. Názov získala podľa rodu, ktorý ju založil. Prvé roky boli venované výrobe malých priemyselných dielov. Od 50. rokov sa špecializácia dovtedy rodinnej priemyselnej dielne vyprofilovala na dodávanie komponentov pre vykurovacie telesá. V roku 1974 prichádza prvý výrazný úspech – vznikol prenosný olejový radiátor ako odpoveď na vtedajšiu ropnú krízu. Svoje miesto zaujal v miliónoch domácností.

Až do roku 1980 sa značka De’Longhi venuje rozvíjaniu potenciálu v tomto segmente. Vznikajú ďalšie vlastné značkové produkty – elektrické ventilátorové ohrievače a katalytické kachle – zakaždým s vyššou účinnosťou od svojho predchodcu. V 80. rokoch minulého storočia už pristúpila značka De’Longhi k diverzifikácii výroby a vznikli tak viaceré, v tej dobe mimoriadne populárne produkty – napríklad elektrická rúra, prenosná klimatizácia, inovatívny fritovací hrniec s rotačným košom (ako prvý na svete vôbec). Firma získava pozornosť a úspechy po celej Európe a dokonca aj v USA.

Kým do roku 2000 sa projektová, vývojová a výrobná časť odohrávala v Taliansku, akvizíciou značky Kenwood sa časť výroby presunula do Číny. Okrem značky Kenwood (kuchynské spotrebiče) získala značka De’Longhi pod svoju záštitu aj značky Climaveneta SpA a DLRadiators (priemyselné klimatizácie), značku Ariete (domáce spotrebiče s vintage dizajnom) a odkúpila práva na výrobu produktov značky Braun v segmente malých spotrebičov.

Svetové meno jej zabezpečilo široké portfólium kávovarov. V roku 2003 bol na trh uvedený prvý superautomatický a dnes už ikonický stroj – De’Longhi Magnifica, vďaka ktorému sa značka postupne etablovala na lídra na trhu so strojmi na výrobu kávy. Zvýšený dopyt po domácej kvalitnej káve viedol v posledných rokoch k enormnému nárastu predajnosti kávovarov De’Longhi. Za všetko hovoria čísla – taliansky výrobca vykázal za prvých šesť mesiacov roku 2021 čistý zisk 180,8 milióna eur, čo je o neuveriteľných 319,5 % viac ako v rovnakom období za rok 2020.

Zdroje:

obľúbená káva

Ako vybrať kávovar De’Longhi

Ako vybrať kávovar DeLonghi, s ktorým budete po všetkých stránkach spokojní? Zaujímavé informácie rady a tipy nájdete v nasledujúcich riadkoch. Poďme si však najskôr prejsť niekoľko všeobecných informácií, ktoré vám pomôžu zacieliť tú správnu konštrukciu kávovaru.

Kapsulový, automatický alebo pákový kávovar?

Pri výbere kávovaru akejkoľvek značky je azda najdôležitejšie zvoliť vhodný typ kávovaru – vzhľadom na jeho konštrukciu, kapacitu, náročnosť na obsluhu a prípravu kávy.

 • Kapsulové kávovary – Za pomerne nízku cenu si môžete zadovážiť kompaktný prístroj, ktorý kávu pripraví doslova na jedno stlačenie. Nemusíte sa starať o mletie a váženie kávy. Všetko je vopred pripravené v kávových kapsuliach. Jedna kávová kapsula = jeden nápoj, ale aj jeden obal na vyhodenie. Vopred majte prehľad o výbere a cene kompatibilných kapsúl. S inými si totiž váš budúci kávovar nebude rozumieť. Kávová ponuka je preto čiastočne limitovaná a pri častom využívaní sa pitie kávy predražuje.
 • Automatické kávovary – Ide o kávovary poloautomatické (bez integrovaného mlynčeka na kávu) a plneautomatické (s integrovaným mlynčekom na kávu a mliečnym systémom). Aj napriek vyššej cene patria medzi najpredávanejšie kávovary vôbec. Dokážu pripraviť lahodný kávový nápoj z čerstvých surovín. Vy rozhodujete o tom, ako kvalitnú kávu použijete a nič vám nebráni experimentovať s rôznymi značkami káv. Automatické modely dokážu pripraviť niekoľko druhov káv, umožňujú navoliť stupeň mletia, objem nápoja. Lákajú množstvom funkcií a jednoduchosťou používania s dobrým výsledkom. Ide o výraznejšie mašinky, ktoré sú klenotom kuchynskej linky doma aj na pracovisku.
 • Pákové kávovary – Riešenie pre zanietených kávičkárov, ktorí chcú byť plne prítomní pri procese prípravy kávy. Kávu si treba namlieť a utlačiť tamperom. Máte možnosť skúšať rôzne druhy káv, experimentovať s pomermi, teplotou a tlakom. Všetko je plne vo vašej réžii a občas sa môže stať, že príprava kávy potrvá dlhšie ako je pitie. To však v prípade pákových kávovarov a pôžitku, ktorý sprostredkúvajú, vôbec neprekáža. Počítajte s vyššou cenou.
 • Prekvapkávacie kávovary – Elektrické prekvapkávače sú ideálne pre ľudí, ktorí majú radi klasickú čiernu kávu a pijú viac kávy, ako iní. Tieto prístroje lákajú nízkou cenou a nenáročnou obsluhou.
 • Elektrické moka kávovary – Nadväzujú na taliansku tradíciu prípravy kávy v moka kanvičkách, avšak v o niečo modernejšom prevedení. Tento typ kávovaru nemusíte položiť na sporák, sám má svoju vlastnú elektrickú “platňu” v základni. Pri príprave kávy pomáha natlakovaná para a chuťovo je veľmi podobná pravému espressu.

Základné kritériá pri výbere kávovaru

 • Funkcie a výbava kávovaru – Starostlivo zvážte, čo od kávovaru očakávate. Výbava sa totiž premieta do ceny a veľkosti prístroja. Kávovary s mliečnym systémom a mlynčekom sú prirodzene väčšie ako menej vybavené modely.
 • Možnosti nastavenia – Pri kapsulových kávovaroch sú možnosti nastavenia minimálne. Pákové a automatické však už ponúkajú “viac tlačidiel” a teda aj väčšiu rôznorodosť pri príprave – stupeň mletia kávy, nastaviteľná výška výstupu (tiež pre vysoké poháre), nastaviteľná teplota a množstvo vody, …
 • Kávové nápoje – Od základného espressa, cez doppio, macchiato, caffe latte, až po latte macchiato. Nekupujte kávovar na “obyčajnú” zalievanú kávu, ak ste milovníkom kávových nápojov s nadýchanou mliečnou penou.
 • Veľkosť kávovaru a jeho umiestnenie – Rozhodujúci faktor predovšetkým pri obmedzenom priestore na kuchynskej linke. Kávovar sa zvyčajne neodkladá do komory, ale je hrdo vystavený všetkým na očiach. Preto skontrolujte, či máte pre vyhladnutý model dosť miesta a zásuvku na dosah.
 • Cena kávovaru – Úzko súvisí s typom a vybavenosťou kávovaru. Jednoduché prístroje (kapsulové kávovary, prekvapkávače a moka kanvice) sú lacnejšie, pákové a plneautomatické kávovary už vyžadujú vyššiu investíciu.
 • Údržba a čistenie – Ak chcete, aby vám kávovar dobre slúžil najbližšie roky, vopred sa zaujímajte o spôsob čistenia. V ideálnom prípade bude vybavený funkciou samočistenia. Automatické odvápnenie kávovaru značne uľahčuje starostlivosť o kávovar, zlepšuje chuť kávy a predchádza predčasnému opotrebovaniu kľúčových komponentov.

📌 Viac rád a tipov, ako vybrať kávovar nájdete v našom veľkom sprievodcovi:

Najlepšie kávovary: TOP 11 produktov podľa recenzií a testov + Ako vybrať

šálka kávy

Série kávovarov DeLonghi: Základný prehľad v sortimente a ceny

Poďme už k tomu najdôležitejšiemu! Je čas na krátke zoznámenie sa s kávovarmi DeLonghi.

Čo sa je za ich popularitou? Jedným z dôvodov je s veľkou pravdepodobnosťou ich taliansky “pôvod”, čo im pridáva na solídnosti. Patria k najvyhľadávanejším už niekoľko rokov po sebe a získali si priazeň mnohých spotrebiteľov. V prestížnych testoch kávovarov, obsadzujú DeLonghi kávovary popredné miesta (napríklad kávovar DeLonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.75 MB – víťaz Stiftung Warentest 2021 a víťaz nemeckého Testmagazin 2021 – zdroj: testberichte.de).

Desiatky modelov kávovarov značky DeLonghi sa nachádzajú azda v každej kategórii. Zaujímavá je aj ich cenová rozmanitosť. Výrobca zvláda vyrobiť prémiové kávovary so štvormiestnou cenovkou a rovnako tak mu meno nepošramotia ani základné modely za pár desiatok eur. Neustále inovácie, technologické vylepšenia smerom k lepšej kvalite kávy a pohodlnejšiu používaniu robia z kávovarov DeLonghi jednotku nielen na našom trhu.

✅ Automatické kávovary DeLonghi

Ak hľadáte kávovar, ktorý sa postará o 100 % výsledok v mnohých variáciách, potom stavte na zaujímavo vybavené automatické kávovary DeLonghi. Silu, dĺžku a teplotu kávy si môžete jednoducho prispôsobiť. Niektoré modely ponúkajú možnosť vytvoriť si vlastný nápoj, hoci samotná prednastavená nápojová ponuka je v mnohých prípadoch už i tak nadštandardná. Nájdete ich pod označením ECAM, ESAM a ETAM, za ktorými nasleduje kombinácie písmen a číslic, doplnená o názov produktovej rady (série Magnifica, Dinamica, PrimaDonna).

Ide o najširšiu ponuku, v ktorej nájdete lacnejšie aj špičkovo vybavené modely s vyššou cenou. Ich spoločným menovateľom je práca s tlakom od 15 – 19 barov, príkon od 1200 – 1450 W, vďaka čomu zvládajú celý proces prípravy kávy rýchlo a spoľahlivo. Súčasťou ponuky automatických kávovarov DeLonghi je mliečny systém (tryska, napeňovač, nádobka na mlieko) a integrovaný mlynček na kávu.

DeLonghi Magnifica

Najobľúbenejšie automatické kávovary DeLonghi s veľmi dobrým pomerom cena/výkon – stredná trieda v elegantnom čiernom, striebornom a bielom prevedení. Dokážu pripraviť až 2 nápoje naraz. Ich súčasťou je ručný parný napeňovač mlieka. Cena kávovarov Magnifica – orientačne od 280 – 720 €.

DeLonghi Dinamica

Poznávacím znakom elegantnej série Dinamica je predĺžený ústredný ovládací panel. Výbava je o niečo lepšia ako je tomu pri produktovej rade Magnifica. Séria kávovarov Dinamica je považovaná za vyššiu strednú triedu. Ponúka viac automatizácie a menej manuálnych zásahov. Súčasťou je totiž v tomto prípade už automatický napeňovač mlieka. Cena kávovarov Dinamica – orientačne od 400 – 1100 €.

DeLonghi PrimaDonna

Séria, ktorá zahŕňa vlajkové modely s maximálnou výbavou a funkciami. Ide o prémiovo vybavené modely, ktoré potešia náročných spotrebiteľov. Zaujímavosťou je funkcia, ktorá dokáže prispôsobiť chod kávovaru podľa druhu kávových zŕn. Na prehľadnom TFT dotykovom displeji máte na výber až z 18 druhov nápojov, ktoré sú zoradené podľa frekvencie používania. Ich veľkou prednosťou je plne automatický mliečny systém LatteCrema. Cena kávovarov PrimaDonna – orientačne od 880 – 2000 €.

✅ Kapsulové kávovary DeLonghi

Ak uvažujete o kapsulovom kávovare, v ponuke značky DeLonghi nájdete niekoľko štýlových kúskov v čiernej, bielej, krémovej a krásnej červenej farbe. V názve sa ukrýva dvojica písmen – EN + kombinácia čísel.

K ich prednostiam patria kompaktné rozmery, parný tlak 19 barov a výkon 1260 – 1370 W. Spolupracujú s kapsulami Nespresso, ktorých ponuka a výber je skutočne podmanivá. Cena kapsulových kávovarov DeLonghi – orientačne od 70 – 300 €.

✅ Pákové kávovary DeLonghi

Tradičný štýl a dôraz na detailné remeselné spracovanie. Pákové kávovary DeLonghi sú ako stvorené na domácu prípravu kávy, pri ktorej chcete mať všetko pod svojou kontrolou. Menšie pákové výrobníky espressa sú príťažlivé dizajnom a celokovovým spracovaním. V názve nesú označenie EC a sú k dostaniu už v cene od 80 €. Užívateľsky zaujímavá je najmä séria DeLonghi Dedicav cene od 140 €.

Milovníkov retro štýlu osloví krásna séria kávovarov DeLonghi Icona Vintage v pastelových farbách, ktorú môžete zladiť aj s ďalšími menšími kuchynskými spotrebičmi (rýchlovarná kanvica, hriankovač). Cena tejto série je orientačne 140 – 160 €.

Pákový kávovar DeLonghi La Specialista sa radí svojím prevedením k špičke a strháva na seba pozornosť všade, kde sa objaví. Pracuje s profesionálnym tlakom 19 barov, výkonom 1450 W, má vstavaný mlynček na kávu, zabudovaný nahrievač šálok a ponúka možnosť pripraviť dve kávy súčasne. Cena kávovaru – orientačne od 720 €.

 ProduktInfoHodnotenie 
#1DeLonghi ECAM370.95

Najlepší automatický kávovar DeLonghi
✔️ Prémiový plneautomatický model z Dinamica série
✔️ Až 15 rôznych nápojov
✔️ TOP predajnosť
✔️ 3 užívateľské profily
✔️ Celodotykový farebný displej
📌 od 799 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2DeLonghi EC 685

Najlepší pákový kávovar DeLonghi
✔️ Pracuje s profesionálnym tlakom 15 bar
✔️ Elegantné, kompaktné prevedenie
✔️ Celokovové telo
✔️ Špeciálny systém Cappuccino
✔️ Nastaviteľný objem kávy
📌 od 152 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3DeLonghi ECAM 22.110 B

Najlepší pomer cena/výkon
✔️ Najpredávanejší kávovar vôbec - niekoľko rokov po sebe
✔️ Výborné užívateľské recenzie
✔️ S integrovaným mlynčekom
✔️ Intuitívny ovládací panel
✔️ Nádržka na vodu s objemom 1,8 l
📌 od 289 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4DeLonghi EN 200 B

Najlepší kapsulový kávovar DeLonghi
✔️ Profesionálny tlak 19 barov
✔️ Automatické a programovateľné množstvo vody
✔️ Kontrolka odvápnenia
✔️ Nahriatie už za 25 s
✔️ Štýlový dizajn
📌 od 135 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5DeLonghi ECAM 650.85 MS

Luxusný do kancelárie
✔️ Precízne spracovanie, odolné materiály, vysoká funkčnosť
✔️ Tlak čerpadla 19 barov
✔️ Tichý vstavaný mlynček s 13 možnosťami nastavenia
✔️ Nádobka na vodu s objemom 2 l
✔️ Kapacita zásobníka na kávu 400 g
📌 od 1349 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Delonghi EC 9335.M La Specialista

Pákový s mlynčekom
✔️ Inovovaná parná tryska pre hodvábnu mliečnu penu
✔️ Tlak čerpadla 19 barov
✔️ Tryska na prípravu mliečnej peny
✔️ 3 prednastavené programy
✔️ Možnosť nastaviť silu mletia aj teplotu vody
📌 od 765 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
4.9/5 - (15 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin