Najlepšie záhradné traktory: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie záhradné traktoryKvalitný záhradný traktor je tým najlepším riešením pre rozľahlý pozemok. Aj preto sa medzi záhradkármi, majiteľmi sadov a pestovateľmi posledné roky teší veľkej priazni. Hoci ide o finančne náročnejšie riešenie, ako pri kúpe “bežnej” benzínovej kosačky, čas, za ktorý pokosíte veľkú záhradu je podstatne kratší a takmer bez vašej námahy. Výsadou záhradného traktora však nie je len kosenie trávy, lákavé je aj jeho využitie pri iných náročných činnostiach na pozemku. Aké vlastnosti, parametre majú aktuálne najlepšie záhradné traktory? Na čo sa pri výbere zamerať? Ako potenciál tohto pokročilého záhradného stroja využiť naplno?

Prešli sme desiatky recenzií záhradných traktorov a dali sme si za úlohu zhodnotiť to najlepšie, čo súčasný trh ponúka. Cena takéhoto nadštandardného záhradného vybavenia sa väčšinou blíži k cene ojazdeného (ale aj nového) auta, preto by ste výber nemali ponechať na náhodu. O tom, ako vybrať záhradný traktor vzhľadom k charakteru pozemku, vašim potrebám a celkovej výbave stroja sa veľa zaujímavých informácií dozviete v našom prehľadom manuáli.

Aký sú teda najlepšie záhradné traktory?

 1. MTD LE 180/92 H – pre plochu do 5000 m2
 2. Riwall PRO RLT 92H se – skvělý pomer cena / výkon
 3. Solo by Al-ko T 15-95.6 HD A – ideálny pre rovinatý pozemok do 10 000 m2
 4. Cub Cadet LT2 NR92
 5. Weibang WB 76E – akumulátorový rider do 2000 m2
 6. MTD 60 RDE – ideálny na plochy do 2000 m2
 7. Traktorová kosačka STIGA ESTATE 2084

Najlepšie záhradné traktory na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1TOP pre plochu do 5000 m2
MTD LE 180/92 H
Typ: záhradný traktor
Výkon: 18 HP
Záber: 92 cm
Objem koša: 240 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 195 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)2550 € Čítať recenzie
#2Skvelý pomer cena / výkon
Riwall PRO RLT 92H se
Typ: záhradný traktor
Výkon: 11,2 HP
Záber: 92 cm
Objem koša: 240 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: - kg
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1780 € Čítať recenzie
#3Ideálny pre rovinatý pozemok
do 10 000 m2

Solo by Al-ko T 15-95.6 HD A
Typ: záhradný traktor
Výkon: 10,5 HP
Záber: 95 cm
Objem koša: 310 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 247 kg
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2290 € Čítať recenzie
#4Cub Cadet LT2 NR92

Typ: záhradný traktor
Výkon: 11,6 HP
Záber: 92 cm
Objem koša: 240 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 195 kg
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1900 € Čítať recenzie
#5Výkonný rider do 2500 m2
Cub Cadet LR2 NR76
Typ: záhradný rider
Výkon: 12,7 HP
Záber: 76 cm
Objem koša: 200 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 172 kg
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1850 € Čítať recenzie
#6Ideálny na plochy do 2000 m2
MTD 60 RDE
Typ: záhradný rider
Výkon: 5,2 HP
Záber: 60 cm
Objem koša: 150 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 1
Hmotnosť: 140 kg
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1330 € Čítať recenzie
#7Jeden z najpredávanejších
TRAKTOROVÁ KOSAČKA
STIGA ESTATE 2084

Typ: záhradný traktor
Výkon: 9,9 HP
Záber: 84 cm
Objem koša: 200 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 163 kg
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1600 € Čítať recenzie

Ako vybrať záhradný traktor

Sprievodcu výberom záhradného traktora rozdelíme tematicky na dve základné časti. V jednej si povieme niečo o tom, aký záhradný traktor kúpiť s ohľadom na veľkosť, povahu a členitosť pozemku, spôsob použitia. V druhej časti sa zameriame na technické vybavenie a parametre, typy záhradných traktorov a konštrukčné možnosti. Veríme, že po prečítaní budete mať jasnejšie, na ktorú kategóriu záhradných traktorov sa zamerať.

Veľkosť, povaha a členitosť plochy

1. Na úvod je potrebné poznať veľkosť plochy

S veľkosťou plochy, ktorú budete kosiť, je rozhodne spojená šírka záberu kosenia aj počet rotujúcich nožov, o čom si viac povieme v častiach nižšie. Vo všeobecnosti sa záhradné traktory odporúčajú pre pozemky s rozlohou od 1500 m2 vyššie. Samozrejme, ak máte napríklad problémy s kĺbami alebo vám vibrácie od záhradnej kosačky spôsobujú zdravotné ťažkosti a bolesti, môžete po šikovnom, kompaktnejšom stroji siahnuť aj pri menšom pozemku. Ak viete, že dokážete záhradný traktor využívať aj na iné práce (odhŕňanie snehu, prevážanie nákladu na vozíku), nemusíte na veľkosť pozemku prihliadať vôbec. Ide totiž najmä o to, aby ste za svoju investíciu získali pomocníka, ktorého aj patrične využijete.

2. V ďalšom kroku zhodnoťte povahu terénu

Ak ide o terén svahovitý, kopcovitý, s výškovými rozdielmi, vyberajte medzi záhradnými traktormi s pohonom 4×4 (všetky 4 kolesá), prípadne vybavené aj uzáverom diferenciálu, ktorý zabezpečí rovnomerný prenos hnacej sily na ľavú aj pravú stranu pri prudkom stúpaní. Motor takéhoto traktora je zvyčajne výkonný dvojvalcový s dlhšou životnosťou. Ak ide o rovný terén, vystačíte s pohonom zadných kolies.

3. V poslednom kroku sa pozrite na členitosť

Zvážiť je totiž potrebné aj manévrovateľnosť stroja, jednoduchosť radenia a zmeny pohybu. Ak sa chystáte kosiť sad, alebo záhradu s množstvom okrasných prvkov, potrebujete stroj s malým polomerom otáčania – o to ľahšie prírodniny a prvky v záhrade obídete a aj sa dostanete bližšie. Je preto dôležité rozhodnúť sa, či je pre váš výhodnejšie kúpiť záhradný traktor na kosenie trávy alebo obratný rider.

 

Na aké činnosti chcete záhradný traktor používať?

Je dôležité zvážiť konkrétne využitie záhradného traktora. Rôzne cenové hladiny totiž otvárajú rôzne možnosti používania, aj počas dlhšieho obdobia v roku. Ak chcete záhradný traktor používať výhradne pre kosenie trávnika na rozľahlom pozemku, natrafíte širokú ponuku modelov, aj za rozumné ceny. Ak však potrebujete záhradný traktor aj na rozsievanie semien, rozmetanie hnojiva, prevážanie debničiek z ovocím alebo dreva na vlečke, či odhŕňanie snehu, pripravte sa na to, že pôjde o stroj, za ktorý si priplatíte o niekoľko stoviek až tisícov eur navyše. Narastie konštrukcia, vybavenosť a sila motora, ktorý zvládne “utiahnuť” aj pripojené príslušenstvo a náklad.

Ako je pri kosení záhradným traktorom spracovaná tráva?

Rovnako ako pri klasických záhradných kosačkách, aj pri záhradných traktoroch rozlišujeme 3 hlavné spôsoby, ako naložia s posekanou trávou. Traktor môže trávu:

 • mulčovať – tráva je nasekaná na drobné kúsky, ktoré sa prirodzene rozkladajú a vracajú do pôdy živiny. Počas leta mulč pomáha udržať vlahu v trávniku, ktorú sa vďaka vrstve posekanej trávy príliš nepresušuje. Okrem toho odpadá pre domáceho gazdu povinnosť vyprázdňovať zberný kôš a prácu nemusí prerušovať.
 • vyhadzovať bočným alebo zadným otvorom
 • zbierať do zberného koša

Najobľúbenejšie riešenie je záhradný traktor 3v1 – trávu podľa voľby mulčuje, vyhadzuje alebo zbiera. Niektoré modely sú k týmto činnostiam vybavené už priamo za základnú cenu, pri ďalších je potrebné niektoré prvky dokúpiť, napr. mulčovaciu vložku alebo deflektor, ktorý smeruje vyhadzovanú trávu k zemi.

Typy záhradných traktorov – rider alebo záhradný traktor?

Komfort obsluhy záhradných traktorov a riderov je na vysokej úrovni – k dispozícii máte šikovné ovládacie prvky, zvyčajne jednoduché radenie a elektrický štartér. Aký je rozdiel medzi záhradným traktorom a riderom?

Záhradný traktor je pokročilejší

Záhradný traktor je na pohľad väčší, s vyššou hmotnosťou, motor je umiestnený v prednej časti a sekacie nástroje v časti medzi prednými a zadnými kolesami. Šírka záberu je zvyčajne väčšia ako u ridera, no manipulácia s traktorom o niečo náročnejšia, a rovnako tak je nižšia aj jeho obratnosť. Pri jazde sa môže stať, že si časť trávy vopred utlačíte kolesami a na niektoré miesta sa kvôli väčšej prednej časti ani nedostanete. Ak však máte menej členitý terén, nemali by ste pocítiť žiadne nevýhody. Záhradné traktory sú zvyčajne viac prepracované a ponúkajú lepšie možnosti aj široké využitie po pripojení rozmanitého príslušenstva. Niektoré z nich sú dokonca vybavené elektrickým alebo hydraulickým vyprázdňovaním zberného koša.

Rider je obratnejší

Rider je zmenšenou verziou základného záhradného traktora a zvyčajne zvláda len jednu činnosť – kosenie trávy. Sekacie nože sú umiestnené v prednej časti, preto dokážete s riderom pokosiť aj členité terény, bez zdĺhavého dokosovania vyžínačom alebo kosačkou. Trávu si vopred neutlačíte. Má menšie kolesá, ľahšiu konštrukciu, šofér sedí v prednej časti a má lepší výhľad na trávnik pred sebou, preto dokáže rýchlejšie reagovať na zmeny smeru. Motor je zvyčajne menej výkonnejší, umiestnený v časti pod šoférom alebo vzadu. Rider dokáže trávu mulčovať, vyhadzovať aj zbierať do koša. Je vhodný predovšetkým do terénov s prekážkami, kde nebude prekážať, že má o niečo užší záber ako záhradný traktor.

Záruka, servis a dostupnosť náhradných dielov

Pri kúpe drahšieho záhradného vybavenia je základom veriť tradičným značkám, ktoré sa výrobe týchto pomerne náročných strojov venujú už dlhé roky. Medzi také patria značky MTD, STIGA, Husqvarna, Cub Cadet. Nesmiete zabudnúť na to, že z času na čas budete využijete služby servisu, preto je dobré mať na linke odborníkov, ktorí sú ochotní prísť k vám domov a problém odstrániť. Samozrejmosťou pri overených značkách je aj predĺžená záruka, rôzne benefity a istota, že náhradné diely budú aj najbližšie roky k dostaniu.

Záhradné traktory a ich parametre

Prešli sme kroky a otázky týkajúce sa vášho pozemku a základných druhov z tejto kategórie strojov, je na čase prejsť k technickým parametrom. Pri výbere záhradného traktora z ponuky e-shopu môžete natrafiť na desiatky rôznych hodnôt, funkcií a vlastností. Tie najdôležitejšie vám bod po bode priblížime.

Typ motora a jeho výkon

Srdcom každého záhradného traktora je motor.

 • Malé traktory, ktoré sú prioritne určené na sekanie trávy, bývajú vybavené jednovalcovým motorom s výkonom okolo 10 – 11 HP (HP- konská sila).
 • Robustnejšie stroje, ktorých záber je podstatne širší, majú viac žacích nožov, väčšie využitie s príslušenstvom a často aj pohon 4×4 potrebujú silný a výkonný dvojvalcový motor s výkonom nad 20 HP a viac.

Rovnako ako pri autách, aj tu by ste mali vedieť, čo sa ukrýva “pod kapotou” a nepozerať len vonkajšie prevedenie. Kvalita a spoľahlivosť motorov Honda alebo Briggs & Stratton je overená tisíckami používateľov pred vami.

Pri dvojvalcových motoroch si dajte záležať na prítomnosti tlakového mazania. Bežný mazací systém pri jazde do kopca totiž nie je dostačujúci, častokrát zlyháva a zvyšuje riziko zadretia motora.

Druhy prevodoviek

Na komfort pri používaní a vedení záhradného traktora sa výrazne podpisuje typ použitej prevodovky. Prevodovka môže byť mechanická (manuálna) alebo hydrostatická.

 • Mechanická prevodovka – je prítomná v lacnejších záhradných traktoroch, rovnako tak lacnejšia je aj na údržbu alebo prípadnú opravu. Princíp je podobný ako v aute s manuálnou prevodovkou. K dispozícii máte stupne, do ktorých radíte a určujete tak rýchlosť a jazdy. V niektorých prípadoch však treba úplne zastaviť, zaradiť rýchlosť a rozhýbať sa nanovo, čo môže byť pri práci obmedzujúce.
 • Hydrostatická prevodovka – je súčasťou drahších strojov, na používanie je maximálne jednoduchá a žiadnym spôsobom vás neobmedzuje v pohybe. Princíp je podobný ako v autách s automatickou prevodovkou. K dispozícii máte dva pedále – jeden smerom dopredu, druhý dozadu, a čím viac pedál pristúpite, tým idete plynulo rýchlejšie. Ak sa už rozhodnete pre traktor s hydrostatickou prevodovkou, všímajte si ergonómiu ovládania. Tá je v niektorých prípadoch, aj napriek dobrému úmyslu a výkonnému stroju, zle vyriešená. Veľmi dobrú ergonómiu majú špičkové Cub Cadet traktory, ale tiež aj traktory MTD. V spojení s tempomatom je ovládanie záhradného traktora perfektne vyladené.

Rozmery a hmotnosť záhradného traktora

Hoci je kvalitný záhradný traktor výborným riešením na starosti spojené s údržbou veľkej záhrady, netreba zabúdať na to, že ide stroj, ktorého hmotnosť je viac ako 200 kg, na dĺžku meria 2 – 2,5 m a je vysoký a široký cez 1 m. Pri manipulácii s ním preto treba udržať maximálnu pozornosť, najmä s ohľadom na malé deti a zvieratá.

Šírka záberu sekacej hlavy a počet nožov

Tento parameter voľte predovšetkým podľa veľkosti a členitosti pozemku. Ak potrebujete šikovný a obratný stroj, musíte upustiť z predstavy, že na jeden záber pokosíte viac ako 100 cm široký pás trávy. Základom je nájsť správny pomer medzi počtom otočiek, cúvaní a hladkých prejazdov “hore dolu”. Uvádza sa, že:

 • Pre pozemky do 500 m2 vystačíte so záberom cca 60 cm.
 • Pre pozemky od 500 – 1000 m2 budete potrebovať záber 70 – 90 cm.
 • Pozemky do 3000 m2 najrýchlejšie pokoríte so záberom 100 – 110 cm.
 • Najväčšie pozemky potrebujú záber približne okolo 120 cm a viac.

Od záberu sa odvíja aj počet rotujúcich sekacích nožov. Môžete natrafiť na jeden nôž (traktory s menším záberom). Väčšina však v podvozku ukrýva 2 – 3 zosynchronizované nože, ktoré dokážu posekanú trávu odhadzovať jedným smerom.

Objem zberného koša

V zadnej časti je väčšina traktorov vybavená zberným košom s objemom 150 – 300 l, najčastejšie okolo 200 – 240 l. Ak sa jedná o rider, je kapacita zberného koša výrazne menšia. Plný zberný kôš naberá na váhe, preto práve pri jeho plnom stave je rozhodujúca vyváženosť traktora. Nikto zrejme neočakáva, že kôš budete manuálne odpájať a prenášať na kompost. Základné záhradné traktory majú vysýpanie koša manuálne – musíte zostúpiť zo stroja a zberný kôš otvoriť. V pokročilých modeloch nájdete hydraulické vysýpanie – zacúvate k hnojisku a na jedno stisnutie tlačidla na ovládacom paneli je kôš vysypaný.

Zaujímavé funkcie a praktické príslušenstvo

V poslednom bode vám predstavíme, aký komfort a aké možnosti používania záhradný traktor ponúka.

Pri pokročilých záhradných traktoroch sa môžete stretnúť s vybavením, aké nájdete aj v osobných automobiloch. Zaujať by vás mohol:

 • tempomat – na komfortné udržanie konštantnej rýchlosti, bez nutnosti korigovať rýchlosť pedálom,
 • posilňovač riadenia – čo oceníte najmä v komplikovanom teréne,
 • palubný počítač – ktorý spoľahlivo informuje o stave záhradného traktora a prebiehajúcich činnostiach,
 • elektromagnetický spúšťač žacích nástrojov – nože sa činnosti uvedú stlačením jedného tlačidla,
 • hydraulické prípojky a zdvíhacie prvky.

Ak ste sa rozhodli investovať do záhradného traktora, ktorí si poradí aj s inými činnosťami, potom by sme nemali zabudnúť ani na množstvo funkcií, ktoré má potenciál vykonávať. Samozrejme, bude potrebné dokúpiť vhodné a kompatibilné príslušenstvo, napr. : prívesný vozík (prevoz dreva, ovocia a zeleniny), prevzdušňovače (princíp podobný ako pri vertikutátoroch), rozmetadlá (na semená trávy alebo na hnojivo), predné zametacie kartáče (na štrk a piesok po zime), snehové radlice, deflektory (na usmernenie vyhadzovanej trávy do riadkov), …

Video

Ceny záhradných traktorov a riderov

Je zrejmé, že traktor, určený pre občasné využitie, je vybavený inak ako ten, ktorý zvládne záťaž a má priam až profesionálne vybavenie. Budú sa líšiť v robustnosti konštrukcie, prevedení a výkone motora, v použitých materiáloch a množstve príslušenstva. Základný záhradný traktor zoženiete už aj za tisícku, no ak chcete silný stroj s dlhou životnosťou, siahnete do vrecka hlbšie. Do pozornosti odporúčame nemecké testy záhradných traktorov Selber Machen, Heimwerker Taxis. Výborné hodnotenia v nich získavajú traktory Husqvarna, John Deere, Kubota.

✅ Záhradné traktory do 2000 €

Aj keď máte obmedzený rozpočet, určite nájdete svojho favorita. Vysoká konkurencia stlačila cenu smerom nadol, preto ak hľadáte záhradný traktor na plochu približne do 2000 m2, bude z čoho vyberať. V tejto cene nájdete mnoho modelov s prívlastkom “najpredávanejšie záhradné traktory”. Výkon motora v tejto kategórii nepresahuje 15 – 17 HP. Objem koša je približne do 260 l a v podvozku sa bude ukrývať 1 alebo dva nože. Už aj v tejto cenovej hladine natrafíte na šírku záberu takmer 100 cm

✅ Záhradné traktory do 4000 €

Hlavná flotila všetkých renomovaných značiek ponúka práve v tejto cenovej kategórii svoje najpredávanejšie modely. Výkon motora zvyčajne prevyšuje 20 HP, zberné koše dosahujú objem 300 l, šírka záberu na nadštandardná a na konštrukcie boli použité odolné materiály s dlhou životnosťou. Za svoje peniaze dostanete výkonný stroj, ktorý môžete rozširovať o ďalšie príslušenstvo.

✅ Záhradné traktory od 4000 €

V najvyššej cenovej kategórii, ktorá vo svojej hornej hranici môže siahať až k cene 20 000 €, nájdete vysokovýkonné traktory, ktorých úlohou už nie je len kosenie. S radou doplnkov a príslušenstva sa menia na pomocníkov, ktorých využijete pri starostlivosti o zvieratá na farme alebo v stajni, vo vinohrade, pri oraní pôdy, a.i.

Najlepšie značky záhradných traktorov a riderov

 • Stiga – tradičná švédska značka je zástupcom jedných z najlepších záhradných traktorov na našom trhu. V ponuke nájdete modely pre stredne veľké až veľké pozemky v rôznej výbave. Pomer cena/výkon je viac ako priaznivý.
 • MTD – spoľahlivá americká značka s dlhodobou tradíciou a zástupom verných zákazníkov ponúka cenovo dostupné záhradné traktory a ridery s výkonom od 5 – 20 HP.
 • Husqvarna – ďalšia švédska značka má nielen dobré meno, ale prináša na náš trh profesionálne stroje vo vysokej kvalite, pre prácu v záhrade aj v lese.
 • John Deere – víťaz mnohých prestížnych testov už nemusí brázdiť len veľké polia. Záhradné traktory John Deere sú precízne spracované, veľkokapacitné, ponúkajúcu vysokú úroveň riadenia a pohodlia. Ich cena je preto podstatne vyššia.
 • Honda – profesionálne záhradné traktory tejto značky ponúkajú extra široký záber, kvalitné motory, veľké zberné koše a spoľahlivé automatické radenie.
 • Mountfield – v ponuke obľúbeného predajcu nájdete záhradné traktory a ridery za priaznivú cenu v zaujímavých cenových reláciách, v závislosti od značky motora.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Kedy je vhodné si kúpiť záhradný traktor?

Záhradný traktor sa odporúča kúpiť vtedy, ak plocha pozemku, ktorý pravidelne kosíte, presahuje plochu 1500 m2. Kráčanie za benzínovou kosačkou so záberom necelých 50 cm by bolo zrejme unavujúce. Nie je to však jediný dôvod, pre ktorý sa oplatí investovať do záhradného traktora. Nápomocný je aj vtedy, ak máte problémy s pohyblivosťou, no predsa sa chcete starať o svoju záhradu, alebo ak viete, že ho využijete aj na iné práce ako je kosenie trávy.

Má záhradný traktor pohon 4×4?

Áno, niektoré modely s výkonným dvojvalcovým motorom sú vybavené pohonom na všetky 4 kolesá. Takéto uspôsobenie využijete najlepšie pri svahovitom nerovnom teréne. Na rovine vystačíte s pohonom zadných kolies.

Hľadáte ďalšie možnosti, ako sa postarať o svoju záhradu? Potom dávame do pozornosti aj:

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1TOP pre plochu do 5000 m2
MTD LE 180/92 H
Typ: záhradný traktor
Výkon: 18 HP
Záber: 92 cm
Objem koša: 240 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 195 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)2550 € Čítať recenzie
#2Skvelý pomer cena / výkon
Riwall PRO RLT 92H se
Typ: záhradný traktor
Výkon: 11,2 HP
Záber: 92 cm
Objem koša: 240 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: - kg
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1780 € Čítať recenzie
#3Ideálny pre rovinatý pozemok
do 10 000 m2

Solo by Al-ko T 15-95.6 HD A
Typ: záhradný traktor
Výkon: 10,5 HP
Záber: 95 cm
Objem koša: 310 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 247 kg
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2290 € Čítať recenzie
#4Cub Cadet LT2 NR92

Typ: záhradný traktor
Výkon: 11,6 HP
Záber: 92 cm
Objem koša: 240 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 195 kg
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1900 € Čítať recenzie
#5Výkonný rider do 2500 m2
Cub Cadet LR2 NR76
Typ: záhradný rider
Výkon: 12,7 HP
Záber: 76 cm
Objem koša: 200 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 172 kg
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1850 € Čítať recenzie
#6Ideálny na plochy do 2000 m2
MTD 60 RDE
Typ: záhradný rider
Výkon: 5,2 HP
Záber: 60 cm
Objem koša: 150 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 1
Hmotnosť: 140 kg
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1330 € Čítať recenzie
#7Jeden z najpredávanejších
TRAKTOROVÁ KOSAČKA
STIGA ESTATE 2084

Typ: záhradný traktor
Výkon: 9,9 HP
Záber: 84 cm
Objem koša: 200 l
Typ prevodovky: hydrostatická
Počet nožov: 2
Hmotnosť: 163 kg
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1600 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novéhozáhradného traktora. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších záhradných traktorov na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin