Najlepšie závesné kreslá: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie závesné kresláHľadáte tipy na najlepšie závesné hojdacie kreslá? Potom ste tu na správnom mieste. V nasledujúcom rebríčku nájdete veľmi dobre hodnotené konštrukcie, ktoré sprevádzajú pozitívne užívateľské recenzie. Závesné kreslá sa totiž stali trendom posledných rokov. Perfektne sa v nich snúbi účelnosť, pohodlnosť a zaujímavý dizajn.

Kvalitné závesné kreslo na seba dokáže strhnúť pozornosť – či už na záhrade, balkóne, terase, ale aj v interiéri. Pre veľkú tvarovú a materiálovú rozmanitosť sa hodia na akékoľvek miesta – do ultramoderných priestorov a záhrad, ale aj na miesta ladené v tradičnom alebo Boho štýle. Medzi stovkami rôznych modelov tak určite nájdete prevedenie, ktoré bude dokonale vyhovovať vašim predstavám a skrášli váš priestor.

Ak túžite po výnimočnom mieste na chvíle relaxu, máme pre vás sprievodcu, v ktorom nájdete odpovede na otázky, ako vybrať závesné kreslo a ktoré dôležité kritériá zvážiť. Závesné hojdacie kreslo vás totiž môže vyjsť aj na stovky eur a na ďalšie roky sa stať stabilným prvkom interiéru alebo exteriéru. Je dôležité pozerať na jeho nákup nielen podľa prvých dojmov, ale zvážiť aj celkové využitie a očakávania. Hľadajte preto optimálny pomer cena / kvalita a prezrite si testy a recenzie závesných kresiel, kde nájdete cenné informácie z prvej ruky, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v množstve rozmanitých produktov.

Najlepšie závesné kreslá podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Závesné hojdacie kreslo Palau

Náš víťaz
✔️ Oceľový rám opletený umelým ratanom
✔️ Nosnosť až 130 kg
✔️ Krásny a unikátny vzor kresla
✔️ Kvalitné spracovanie s dôrazom na detail
📌 od 168 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Závesné hojdacie kreslo Madeira

✔️ S mohutnou oceľovou konštrukciou s epoxidovou úpravou
✔️ Nosnosť hojdacieho kresla 130 kg
✔️ Výplet z plochého umelého ratanu, vrátane podušky
✔️ Dobrá odolnosť voči slnku aj usadzovaniu prachu
📌 od 279 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Závesné hojdacie kreslo Nikolo

Cenový tip
✔️ Pohodlné látkové závesné kreslo
✔️ Stabilitu zaručuje drevená tyč
✔️ Súčasťou sú aj dva oporné vankúše
✔️ Vhodné do interiéru aj exteriéru
📌 od 30 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Strend Pro MONACO

✔️ Stabilná oceľová konštrukcia
✔️ Nosnosť hojdacieho lehátka 120 kg
✔️ Ideálne pre relax v interiéri aj exteriéri
✔️ Vrátane slnečníka
📌 od 159 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Tempo Kondela BUNGY

✔️ Konštrukcia je vyrobená z kovu
✔️ Sedacia časť je z ratanu v hnedej farbe
✔️ Vhodné do exteriéru aj interiéru
✔️ Maximálna nosnosť 100 kg
📌 od 126 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Závesné kreslo Rosi

✔️ So stabilnou kovovou konštrukciou
✔️ S formovaným polyratanom a mäkkým sedákom
✔️ Kreslo je odolné voči UV žiareniu a voči vode
✔️ Precízne spracovanie
✔️ Maximálna nosnosť 120 kg
📌 od 209 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7Závesné kreslo Bari

Najlepšie pre dvoch
✔️ Robustný kovový rám poskytuje potrebnú stabilitu
✔️ Sedadlo zo štýlového plastového výpletu v tmavosivej farbe
✔️ Visiace dvojkreslo v tvare trendy vajíčka
✔️ Maximálna nosnosť 240 kg
📌 od 369 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať závesné kreslo

Závesné hojdacie kreslá výborne doplnili “rodinu” záhradného nábytku. K záhradným setom nábytku, lehátkam a hojdačkám, tak pribudol zaujímavý mladší súrodenec, ktorý priam láka na individuálne leňošenie.

Závesné kreslo totiž najčastejšie ponúka pohodlný priestor pre jedného, nájdete však aj priestrannejšie konštrukcie, pre maximálne dvoch ľudí. Je ako stvorené na oddych s knihou v ruke alebo so šálkou kávy, či letným drinkom. Dokonca si v ňom môžete aj zdriemnuť – o to sa už postará mäkké polstrovanie a príjemné pohupovanie v rytme vánku.

Ako vybrať závesné kreslo

Pri výbere závesného kresla musíte zvážiť niekoľko kľúčových kritérií:

 • zvoliť hlavný materiál konštrukcie kresla + materiály použité na podušky a vankúše;
 • rozhodnúť sa pre miesto, kde kreslo zavesíte – samostatný stojan alebo hák zo stropu, trám, silný konár stromu, ale tiež aj interiér vs. exteriér;
 • neprehliadnuť hmotnosť a nosnosť závesného kresla;
 • zistiť, aké sú nároky na údržbu hlavných materiálov – morenie, lakovanie, impregnovanie + aká je ich odolnosť voči poveternostným podmienkami a slnečnému žiareniu;
 • akú časť roka chcete závesné kreslo používať – či celoročne (interiér, balkón, zimná záhrada), alebo iba od jari do jesene (vonku na nekrytej terase).

O tom všetkom si už viac povieme v nasledujúcich riadkoch…

4 najdôležitejšie otázky

1. Interiérové alebo exteriérové závesné kreslo?

V závislosti od toho volíte materiál, dizajn a odolnosť.

 • Interiérové závesné kreslá sú vyrábané s dôrazom na detail a súčasné trendy. Prevládajú drevené, dominantné kovové konštrukcie, ale aj na pohľad vzdušné látkové s množstvom strapcov na makramé štýl. Môžu efektne vyplniť prázdne miesto v obývačke, spálni či detskej.
 • Pri výbere exteriérového závesného kresla už musíte pozerať aj na odolnosť voči vlhkosti, vetru, slnku a dažďu. Zároveň je dobré obhliadnuť sa po kreslách, ktoré umožňujú inštaláciu ochrany pred slnkom alebo moskytiéry.

2. Kde závesné kreslo umiestniť?

Závesné kreslo môže byť zavesené na háku, ktorý visí zo stropu, na tráme, preklade či dostatočne silnom konári. Dôležitá je stabilita a rešpektovanie nosnosti tohto kľúčového prvku. Cena závesných kresiel bez stojana je nižšia. Vyberajte však miesto, ktoré je bezpečné, kde nebude kreslo prekáža a pri pohybe ani narážať do predmetov či stien poblíž. Počítajte s pracnejšou inštaláciou a ak nemáte doma alebo na záhrade ďalšie miesto na zavesenie, kreslo zostane iba tu, celý čas bezo zmeny.

Ak takýto prvok na záhrade alebo v interiéri nemáte, riešením je samostatný stojan, resp. zakúpenie závesného kresla priamo so stojanom. Stojan môžete postaviť kdekoľvek. Síce spolu s kreslom môže ísť aj o desiatky kilogramov, stačí nájsť rovinu a o pár minút už kreslo stojí na opačnej strany terasy, kde nesvieti slnko. Cena komplet setu kreslo + stojan je vyššia. Pri online kúpe sa však uistite, či je cena uvedená za komplet. Stáva sa totiž, že obrázky sú ilustračné a uvedená lákavá cena je iba za kreslo bez stojana.

3. Kto bude závesné kreslo používať?

Všimli ste si, že na terasách kaviarní, na ktorých sú závesné kreslá, nájdete na každom kresle a aj štítok s maximálnou nosnosťou?

Rozdiel medzi nosnosťou závesného kresla do detskej izby pre deti a závesného hojdacieho kresla na záhradu, ktoré budú používať aj dospelí, môže predstavovať desiatky kilogramov. K hmotnosti najťažšieho užívateľa preto pripočítajte rezervu 20 kg a dostanete sa na optimálnu nosnosť závesného kresla, ktoré môže používať každý člen domácnosti bez obmedzenia.

4. Koľko času môžete venovať údržbe závesného kresla?

Drevená konštrukcia kresla aj stojanu bude potrebovať občasné namorenie alebo impregnáciu, kov ochranu pred koróziou, textílie zase z času na čas oprať. Umelý ratan, ktorý sa používa na výplety je z hľadiska údržby najmenej náročný.

Frekvencia údržby závesného kresla závisí najmä od jeho umiestnenia. Vo vonkajšom prostredí je viac vystavené poveternostným vplyvom, prachu a znečisteniu od hmyzu a vtákov.

závesné kreslo na terasu

Základné parametre

V ponuke závesných hojdacích kresiel vládne zaujímavá rozmanitosť, ktorá odráža súčasné trendy. Ako si z množstva rôznych produktov vytipovať pre seba to najlepšie závesné kreslo? Začnite rýdzo racionálnymi parametrami, ako sú rozmery, nosnosť a hmotnosť. Výber sa zúži zo stoviek na niekoľko desiatok, kde sa následne zamierate na dizajn, materiál, údržbu a výbavu.

⏩ Rozmery

Veľkosť závesného hojdacieho kresla zohľadňuje priestor aj požiadavky používateľov. Do menších priestorov, napríklad na balkón, sú vhodné látkové závesné kreslá, na väčšiu terasu zase drevené a kovové konštrukcie. Miesto na sedenie vždy vyberajte dostatočné široké aj hlboké tak, aby vám bolo príjemne, bez pocitu stiesnenia.

⏩ Hmotnosť

Hmotnosť závesného kresla súvisí s použitými materiálmi. Ak hľadáte kreslo, ktoré váži do 5 kg, potom vyberajte z ponuky látkových, ktoré sa ponášajú na hojdacie siete a hamaky. Dajú sa ľahko zvesiť pred búrkou, premiestňovať, môžete ich dokonca zobrať so sebou aj na chatu alebo do kempu. Veľké kreslá s kovovou alebo drevenou konštrukciou a stojanom už vážia desiatky kilogramov.

⏩ Nosnosť

Ide o jeden z najdôležitejších parametrov. Závesné kreslá pre deti sú rozmerovo menšie a disponujú nosnosťou napríklad do 50 – 70 kg.

Pri štandardných závesných kreslách (pre dospelých) už počítajte s nosnosťou od 100 kg a viac. Tu platí, že čím viac, tým je kvalita kresla na vyššej úrovni a jeho výplet či stabilitu neohrozí, ani keď na vás skočia deti. Najpredávanejšie závesné kreslá ponúkajú dostatočnú rezervu – nosnosť 120 – 150 kg.

📌 Ako ste sa už mohli dočítať – k hmotnosti najťažšieho člena domácnosti pripočítajte 20 kg a máte ideálnu nosnosť. Ak hlava rodiny váži 100 kg, potom by nosnosť závesného kresla mala byť min. 120 kg.

⏩ Tvar závesného kresla

Látkové závesné kreslo sa plne prispôsobí sediacemu. Je pohodlné a nikde netlačí. V základe ide o „zmenšeninu“ hojdacej siete.

Ak je konštrukcia kresla pevná, potom môže mať tvar zaobleného trojuholníka bez opierok rúk, alebo tvar záhradného ležadla, kde je priestor aj na vyloženie nôh (v tomto prípade je ležadlo vo vzduchu, nepolohovateľné, s menším uhlom hojdania).

Veľmi populárne sú aj závesné kresla typu vajíčko. Typicky zaoblená vypletená konštrukcia je štýlová, v priestore vyzerá výborne, poskytuje čiastočné súkromie a zároveň ochranu pred slnkom. Vo vajíčku sa môžete schúliť a pokojne hojdať do strán.

⏩ Praktická výbava

V súvislosti so závesnými kreslami je prirodzené očakávať vyššiu mieru pohodlia. O toho ich predsa kupujeme, aby sme si v nich oddýchli a cítili sa dobre…

Neodmysliteľnou súčasťou sa preto stali mäkké podušky, opierky chrbta a hlavy. Okrem toho sa zíde aj závesné vrecko na odloženie osobných vecí a kníh. Ak je konštrukcia sedacej časti zhora otvorená, oceníte možnosť doinštalovať slnečnú clonu. Závesné kreslá tiež môžu mať vo výbave ochranný nepremokavý obal.

 

Materiál konštrukcie závesného kresla

Drevo, kov, umelý ratan a textílie. Táto štvorica patrí pri záhradnom nábytku k stabilným hráčom. Každý z materiálov má svoje charakteristické vlastnosti, výhody aj nevýhody a iné nároky na údržbu. Je zrejmé, že aj celkové prevedenie závesného kresla a jeho vzhľad úzko súvisia priamo z hlavnými materiálmi.

 • Drevo – Tradičný, rokmi overený materiál, ktorý vyniká svojou nadčasovosťou. Drevené závesné kreslá vyzerajú štýlovo, zvyčajne sa kombinujú s odolnými prírodnými textíliami a zemitými farbami. Drevo v exteriéri vyžaduje špeciálnu údržbu v podobne ochranných náterov. Drevený stojan by nemal stáť na tráve alebo hline.
 • Kov – Tvarovo stabilný materiál s vysokou odolnosťou a životnosťou. Kreslá disponujú vyššou nosnosťou, no zároveň patria k ťažším. Kovové závesné kreslá môžu mať kovový výplet (“pavučina” medzi hlavnými tyčami), plastový výplet alebo polyratanový výplet. Kovové časti kresla z času na čas potrebujú ochranný náter proti korózii. Najviac sú ňou ohrozené spoje a zvary.
 • Polyratan – Umelý ratan sa vyrába z polyetylénu – ako netoxický a recyklovateľný materiál. Je ľahký, no pritom odolný. Používa sa na výplet sedacej časti. Výhodou je odolnosť voči vysokými aj nízkym teplotám a minimálne nároky na starostlivosť. Pri menej kvalitnom polyratane však hrozí jeho skoré praskanie a rozpletanie. Pozor teda na podozrivo nízku cenu.
 • Textílie – Používajú sa prírodné a syntetické, s vyššou odolnosťou voči pretrhnutiu. Tvoria základ sedacej časti pre látkové závesné kreslá. Na použitie v interiéri sú vhodné kvalitné prírodné materiály, príjemné k pokožke. Tie môžete použiť aj v exteriéri, ak je kreslo na mieste, kde naň neprší. Ak ide o látkové závesné kreslo, ktoré z času na čas zasiahnu aj výdatné prehánky, potom stavte na priedušnosť (napríklad sieťovina) a rýchle presychanie. Také vlastnosti ponúkajú syntetické materiály, no pravdou je, že počas horúceho leta sa na nich môžete rýchlejšie spotiť.

Materiály podušiek a vankúšov

Podušky a vankúše sa na sedacej časti fixujú pomocou textilných šnúrok alebo cez suché zipsy. Ak sa budete rozhodovať medzi prírodným a syntetickým materiálom, pomôžte si napríklad týmito otázkami:

 • Bude závesné kreslo vystavené dažďu? Ak áno, a zároveň nechcete polstrovanie zakaždým schovávať na suché miesto, potom budete potrebovať vodeodolné syntetické poťahy. Po daždi vylejte vodu zachytenú v záhyboch. Neprospieva materiálom a čoskoro sa sem môžu nasťahovať vlhkomilné druhy hmyzu, napríklad ucholaky.
 • Bude na závesné kreslo celodenne svietiť slnko? V syntetických materiáloch je farbivo lepšie zafixované a odolnejšie voči vyblednutiu. Ak chcete prírodné látky, potom vyberajte v naturálnych, bledších odtieňoch.
 • Je pre vás dôležitý celkový pocit? Prírodné materiály sú príjemné k pokožke, savé aj dostatočne priedušné. Umelým materiálom môžu tieto vlastnosti chýbať, no nie je to vždy pravidlom. V lete sa však na nich skoršie spotíte.

Ceny závesných kresiel

závesné hojdacie dvojkresloDostávame sa k dôležitej otázke výberu – k cene. Hoci neodporúčame vyberať závesné hojdacie kreslo iba podľa ceny, je zrejmé jasné, že tento faktor zohráva kľúčovú úlohu. Na koľko vás vyjde kvalitné závesné kreslo? Tu sú tri cenové relácie a ich všeobecná charakteristika.

✅ Závesné hojdacie kreslá do 50 eur

Jednoduché látkové a vypletané závesné kreslá, ktoré dotvoria vašu záhradu aj interiér. Množstvo strapcov, makramé technika, prírodné materiály. Ide o kreslá predávané bez stojana, ktoré vyžadujú inštaláciu na pevný závesný prvok. Nosnosť priemerne 100 kg.

✅ Závesné hojdacie kreslá do 200 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie závesné kreslá – so stojanom aj bez stojana, v tvare zaobleného trojuholníka, vajíčka, aj závesného lehátka. Z materiálov hrá prím kov, umelý ratan. Vhodné do exteriérov aj interiérov, nosnosť priemerne 120 kg.

✅ Závesné hojdacie kreslá od 200 eur

Krásne dizajnovo spracované modely s dôrazom na vyššiu stabilitu a odolnosť použitých materiálov. Rozmanité konštrukcie závesných kresiel uspokoja aj požiadavky náročných. Vhodné ako trvalý prvok do interiéru aj do exteriéru. Dôraz na detaily, komfort a vyššiu nosnosť – cca 120 – 150 kg. Nájdete tu aj dvojkreslá s nosnosťou 240 kg.

Najlepšie značky závesných kresiel

Pre rýchlejšiu orientáciu sumarizujeme zoznam overených značiek a ich najobľúbenejšie produkty z kategórie závesných hojdacích kresiel.

 • Nabbi – Desiatky závesných kresiel rôznych materiálov, so stojanom aj bez. Vhodné do tradičných aj moderne ladených záhrad. V ponuke aj závesné kreslá a hojdačky pre deti.
 • Tempo Kondela – Opäť širší výber rôznych konštrukcií, ktoré svojím prevedením patria medzi najvyhľadávanejšie. Každý model si môžete pozrieť zo všetkých strán. Eshop pridal na svoju stránku 360°-ové otáčanie.
 • Blumfeldt – Zaujímavá ponuka moderných závesných jedno- a dvojkresiel. Robustná oceľová konštrukcia v spojení s jemným čalúnením.
 • Tectake – Ak hľadáte závesné kreslo so strapcami alebo závesné ležadlo, potom si prezrite ponuku zn. Tectake, ktorá osloví dobrou cenovou dostupnosťou.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Závesné hojdacie kreslo Palau

Náš víťaz
✔️ Oceľový rám opletený umelým ratanom
✔️ Nosnosť až 130 kg
✔️ Krásny a unikátny vzor kresla
✔️ Kvalitné spracovanie s dôrazom na detail
📌 od 168 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Závesné hojdacie kreslo Madeira

✔️ S mohutnou oceľovou konštrukciou s epoxidovou úpravou
✔️ Nosnosť hojdacieho kresla 130 kg
✔️ Výplet z plochého umelého ratanu, vrátane podušky
✔️ Dobrá odolnosť voči slnku aj usadzovaniu prachu
📌 od 279 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Závesné hojdacie kreslo Nikolo

Cenový tip
✔️ Pohodlné látkové závesné kreslo
✔️ Stabilitu zaručuje drevená tyč
✔️ Súčasťou sú aj dva oporné vankúše
✔️ Vhodné do interiéru aj exteriéru
📌 od 30 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Strend Pro MONACO

✔️ Stabilná oceľová konštrukcia
✔️ Nosnosť hojdacieho lehátka 120 kg
✔️ Ideálne pre relax v interiéri aj exteriéri
✔️ Vrátane slnečníka
📌 od 159 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Tempo Kondela BUNGY

✔️ Konštrukcia je vyrobená z kovu
✔️ Sedacia časť je z ratanu v hnedej farbe
✔️ Vhodné do exteriéru aj interiéru
✔️ Maximálna nosnosť 100 kg
📌 od 126 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Závesné kreslo Rosi

✔️ So stabilnou kovovou konštrukciou
✔️ S formovaným polyratanom a mäkkým sedákom
✔️ Kreslo je odolné voči UV žiareniu a voči vode
✔️ Precízne spracovanie
✔️ Maximálna nosnosť 120 kg
📌 od 209 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7Závesné kreslo Bari

Najlepšie pre dvoch
✔️ Robustný kovový rám poskytuje potrebnú stabilitu
✔️ Sedadlo zo štýlového plastového výpletu v tmavosivej farbe
✔️ Visiace dvojkreslo v tvare trendy vajíčka
✔️ Maximálna nosnosť 240 kg
📌 od 369 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin