Najlepšie nákupné tašky na kolieskach: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Už žiadne nosenie ťažkých igelitiek s nákupom. Máme pre vás zaujímavé riešenie. Ako by mala vyzerať najlepšia nákupná taška na kolieskach, ktorá nesklame ani po rokoch používania? Tento typ tašiek je obľúbený najmä medzi staršími ľuďmi, no čoraz väčšej pozornosti sa mu dostáva aj u mladších generácií. Z typického “babičkovského” károvaného dizajnu sa zmenili na štýlové nákupné tašky, ktoré sa vyznačujú výbornou odolnosťou. Naraz v sebe spájajú hneď niekoľko výhod:

  • Odbremeňujú od fyzicky náročného nosenia ťažkých nákupov.
  • Majú v sebe aj ekologický aj ekonomický rozmer – nemusíte kupovať jednorazové igelitové alebo papierové tašky.
  • Chránia nákup pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.
  • Hravo s nimi prekonáte obrubníky, prevýšenia aj schody.
  • Môžete si dokonca dovoliť urobiť väčší nákup. Dobrá ergonómia a rozloženie hmotnosti spôsobí, že pocítite menej ako tretinu skutočnej hmotnosti, ktorú by ste inak museli odniesť v rukách.

Kvalitné nákupné tašky na kolieskach tak dnes predstavujú praktický spôsob, ako z náročnej cesty domov urobiť príjemnú prechádzku uličkami. Ponuka v kamenných obchodoch však nie je taká rozmanitá ako v e-shopoch. Aj pri tejto kategórii produktov sa môžete stretnúť s overenými značkami a širokým rozptylom cien, ktoré začínajú na sume 10 EUR a končia s cenovkou približne 130 EUR. O tom, podľa akých kritérií nájsť pre seba alebo mamu, babku či kamarátku vhodnú nákupnú tašku na kolieskach, si viac povieme v nasledujúcich kapitolách. Prehliadnite si aj recenzie nákupných tašiek s kolieskami, ktoré vám priblížia reálny obraz o kvalite materiálu a pohyblivosti v “teréne”.

Najlepšie nákupné tašky na kolieskach

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Gimi Argo, 45 l
Objem: 45 l
Nosnosť: 30 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)17,99 € Čítať recenzie
#2TRIS FLORAL, 56l

Objem: 56 l
Nosnosť: 30 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)42 € Čítať recenzie
#3Aldo Praga, 40 l

Objem: 40 l
Nosnosť: 30 kg
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)29,99 € Čítať recenzie
#4Gimi Flexi, 45 l

Objem: 45 l
Nosnosť: 30 kg
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)28 € Čítať recenzie
#5Rolser Jet LN

Objem: 40 l
Nosnosť: 40 kg
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)30,38 € Čítať recenzie
#6Gimi Brava Plus, 38 l

Objem: 38 l
Nosnosť: 15 kg
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)10,90 € Čítať recenzie

Ako vybrať nákupnú tašku / vozík na kolieskach

Výber nákupnej tašky určite nie je taký komplikovaný ako nákup nového kuchynského spotrebiča. Oplatí sa mať však po ruke zopár rád, tipov a základných čísel, aby ste sa rýchlejšie zorientovali a našli presne taký model nákupnej tašky na kolieskach, aký bude vyhovovať vašim potrebám .

ako vybrať nákupnú tašku na kolieskach

Tašky na kolieskach a ich druhy

Podvozok s kolieskami nenájdete len pri nákupných taškách. Je typickým prvkom cestovných kufrov aj školských tašiek. Isto nám dáte za pravdu, že niekedy je otrava ťahať so sebou ťažký batoh na ramenách. Prečo sú kolieskové “verzie” také populárne?

Cestovné tašky na kolieskach

Dlhé čakanie na dopravný prostriedok a plná taška osobných vecí. Takto si možno predstaviť čas strávený na autobusovej aj vlakovej stanicu, či dokonca letisku. Celkom prirodzene vznikla potreba uľahčiť ramenám záťaž o desiatky kilogramov. Cestovné tašky na kolieskach sú praktické, veľmi populárne a dostupné v rozmanitých prevedeniach.

Môže ísť o textilný kufor, škrupinový kufor, ale aj športový vak na kolieskach. Vaša batožina bezpečne stojí na mieste, nie je v priamom kontakte s podlahou ani mokrými chodníkmi. Stačí potiahnuť za madlo a je v pohybe, v tesnom závese za vami.

Aké vlastnosti majú najlepšie cestovné kufre? Zistite viac

Školské tašky na kolieskach

Dlhodobo sa upozorňuje na to, že deti sú už od útleho veku nadmerne preťažované nosením množstva učebníc, pracovných zošitov aj bežných zošitov. Už taška malého prváčika môže presiahnuť 8 kg, čo pri útlej telesnej konštrukcii nie je pre správny rozvoj vhodná záťaž.

Práve pre deti s ochoreniami chrbtice a kĺbov vznikli školské tašky a batohy na kolieskach. Postupne sa zmenšuje pôvodná veľkosť základne, kolieska sa integrujú do chrbtovej časti, preto sa môžete stretnúť so zaujímavými a ergonomicky vyváženými modelmi, ktoré môže školák rovnako dobre niesť na chrbte alebo za sebou ťahať.

Nákupné tašky na kolieskach

Do tretice sme sa dostali k taškám, ktoré sú predmetom tohto článku. Ako sa na nákupnú tašku na kolieskach pozerať? Ide predovšetkým o tašku, ktorá v sebe spája väčší uzatvorený priestor, dobrú mobilitu a cenovú nenáročnosť. Väčšina z nich má praktické vnútorné vrecko, ktoré môže poslúžiť na úschovu peňaženky, mobilu a pri nákupe ste tak oslobodení aj od kabelky.

akú kúpiť tašku na kolieskach

Základné vlastnosti a parametre

Akú nákupnú tašku na kolieskach kúpiť? Nasledujúce body sumarizujú to najdôležitejšie.

✅ Veľkosť / Objem

Prvé, čo vás bude zaujímať je objem nákupnej tašky. Ten sa najčastejšie pohybuje v rozpätí od 30 – 60 l. Medzi najpredávanejšie patria tašky s objemom 45 – 50 l.

✅ Nosnosť

Druhý faktor úzko súvisí s celkovou veľkosťou, objemom a kvalitou použitých materiálov. Je na mieste očakávať, že väčšia taška odnesie viac nákupu. Nosnosť tašiek na kolieskach je cca 10 – 40 kg. Hmotnosť prázdnej nákupnej tašky je 1 – 4 kg.

✅ Materiál nákupnej tašky a dizajn

Už sa nemusíte obmedzovať len na základný výber tvarov a nudných vzorov. Moderné nákupné tašky na kolieskach vyzerajú skutočne dobre. Môže ísť o jednofarebné textílie, látky s jemným vzorom, geometrické alebo kvetované vzory. Použité materiály sú prevažne syntetické (polyester), v niektorých prípadoch aj v kombinácii s ekokožou na lemovaní a detailoch. Aby sa taška dobre používala a aj dlho vydržala, je dôležité, aby bol materiál pevný, nepáral sa a ľahko sa udržoval v čistote (zotrieť blato vlhkou handričkou). Bonusom navyše je jeho nepremokavosť.

📌 Náš TIP: V ponuke predajcov môžete objaviť aj nákupné tašky, kde sa dá textilná časť úplne odpojiť a vložiť do práčky. Zostávajúca konštrukcia sa môže použiť ako “mini vozík” na prepravu škatúľ alebo menších kusov nábytku po byte.

✅ Kolieska a prevedenie podvozku

Prevedenie podvozku môže byť čisto plastové alebo kombinácia plast+kov. Množstvo použitého kovu úzko súvisí s kvalitou a odolnosťou celej základne. Niektoré modely majú zosilnenú oceľovú konštrukciu a spolu s ňou aj nosnosť, iné využívajú ľahkosť hliníka a dokonca je ich možné aj spolu s kolieskami zložiť do tašky v tvare menšieho obdĺžnika a preniesť na ramene.

Nákupná taška / vozík môže mať 2, ale aj 6 koliesok.

Ak sa rozhodnete pre tašku s dvomi kolieskami, v jej prednej časti je stojan, vďaka ktorému nadobúda taška stabilnú, vzpriamenú polohu pri státí. Dbajte na to, aby boli na stojane protišmykové pogumované prvky alebo aspoň zdrsnená úprava. Budete mať istotu, že sa na klzkejších plochách taška nedá do pohybu. Priemer koliesok na nákupnej tašky je zvyčajne väčší – od 15 cm a viac. Kolieska s väčším priemerom sa pohybujú rýchlejšie a aj lepšie prekonávajú nerovnosti na trase.

Nákupné tašky do schodov sú vybavené 6 kolieskami, 2 trojice na oboch stranách, vždy je pri pohybe smerom hore v zábere iný pár. Sú určené najmä pre ľudí, ktorí potrebujú pri ceste domov bez problémov a námahy zvládnuť aj schodisko.

✅ Rukoväť

Ak chcete úplný komfort, zamerajte sa aj na prevedenie rukoväte. V ideálnom prípade by mala byť nastaviteľná (plynule alebo aspoň niekoľko stupňov) a vybavená mäkčeným úchopom, ktorý je odolný voči oderu.

✅ Uzatváranie

Ak nechcete podceniť praktickú stránku používania a bezpečnosť vašich vecí, neprehliadnite ani spôsob, akým sa nákupná taška zatvára. Najčastejšie ide o zips, suchý zips, sťahovacie uzatváranie alebo pracky (resp. kombináciu viacerých), cez ktoré ide textilné krytie.

Video

Ceny nákupných tašiek s kolieskami

Chcete jednoduchú tašku na občasné použitie, alebo hľadáte kvalitnú tašku na kolieskach, ktorá vyniká vo viacerých smeroch?

Nákupné tašky na kolieskach do 20 €

Základné prevedenia nákupných tašiek na kolieskach disponujú menším objemom aj nižšou nosnosťou. Náročných spotrebiteľov neoslovia ani dizajnom, no i napriek tomu plnia svoju úlohu celkom obstojne.

Nákupné tašky na kolieskach do 40 €

Najpredávanejšie nákupné tašky na kolieskach s dostatočne veľkým objemom aj nosnosťou. Dizajnová aj tvarová rôznorodosť. Vaša budúca pravá ruka pre kompletné nákupy!

Nákupné tašky na kolieskach od 40 €

V tejto cene natrafíte najmä na nákupné tašky do schodov (6 koliesok), štýlové vozíky na kolieskach, prvotriedne materiály a dobre vyladený dizajn.

Najlepšie značky nákupných tašiek s kolieskami

V nasledujúcom zozname nájdete tipy na overených výrobcov, ktorých tašky sa oplatí vidieť.

  • Gimi – Jedna z najobľúbenejších značiek, ktorá má vo svojej ponuke širší výber rôznych modelov. Pevné oceľové konštrukcie a dôraz na vyššiu kvalitu použitých textílií. Medzi najpredávanejšie tašky patrí aj 6-koliesková GIMI TRIS.
  • Reisenthel – Krásne spracované a štýlové nákupné tašky a vozíky na kolieskach. Budú sa páčiť aj náročným.
  • Brilanz – Svojím prevedením pripomínajú ruksak na kolieskach. Taška sa dá úplne odňať a získavate spevnenú odkladaciu konštrukciu na kolieskach vhodnú aj na presun menších balíkov.
  • Rolser – Výborný pomer cena / kvalita. Hrubšie kolieska pre väčšiu stabilitu a nosnosť až do 40 kg.
  • Aldo – Praktické, pekné a odolne spracované nákupné tašky na kolieskach.
 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Gimi Argo, 45 l
Objem: 45 l
Nosnosť: 30 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)17,99 € Čítať recenzie
#2TRIS FLORAL, 56l

Objem: 56 l
Nosnosť: 30 kg
5 out of 5 stars (5 / 5)42 € Čítať recenzie
#3Aldo Praga, 40 l

Objem: 40 l
Nosnosť: 30 kg
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)29,99 € Čítať recenzie
#4Gimi Flexi, 45 l

Objem: 45 l
Nosnosť: 30 kg
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)28 € Čítať recenzie
#5Rolser Jet LN

Objem: 40 l
Nosnosť: 40 kg
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)30,38 € Čítať recenzie
#6Gimi Brava Plus, 38 l

Objem: 38 l
Nosnosť: 15 kg
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)10,90 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej nákupnej tašky na kolieskach. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepšie nákupné tašky / vozíky na kolieskach na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin