Najlepšie bezdrôtové slúchadlá: TOP 10 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie bezdrôtové slúchadláPošlite kábel do zabudnutia! O pozornosť sa hlásia najlepšie bezdrôtové slúchadlá, vďaka ktorým zažijete dokonalý zážitok zo zvuku. Éra tohto druhu slúchadiel netrvá dlho, ale pokrok v elektronike jasne naznačuje, že klasické slúchadlá sa dostanú postupne do úzadia. Voľnosť pohybu, vysoká kvalita zvuku, bezproblémové dobíjanie a čoraz dlhšia výdrž hovoria jednoznačne v prospech True Wireless.

Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá, ktoré pri reálnom užívaní nesklamú? Základom je stanoviť si rozpočet a zvoliť prevedenie, ktoré má najbližšie k štýlu vášho života, alebo zamýšľaného používania slúchadiel. Po inom type siahnete, ak ste aktívny športovec alebo často trávite čas na cestách, a iné budete preferovať pre chvíle pohody v domácom prostredí.

Aké typy slúchadiel sú k dispozícii? Aké výhody a nevýhody sa viažu s jednotlivými prevedeniami? Ktoré parametre sledovať? V našom sprievodcovi nájdete to najdôležitejšie. Hneď na úvod neprehliadnite sumarizačnú tabuľku so slúchadlami, ktoré zaujali dobré miesta v odborných testoch a recenziách slúchadiel, no dostali sa aj do pozornosti našincov a tešia sa dobrým hodnoteniam.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Beats by Dr. Dre Studio3

 Dobrý zvuk, skvelý dizajn 
Typ slúchadiel: cez hlavu, uzavreté
Typ prenosu: Bluetooth + káblové
Hmotnosť: 260 g
Výdrž na 1 nabitie: 40 hod.
⭐ 100 %255 € Čítať recenzie
#2Apple AirPods 2019

 Najpredávanejšie pre iPhone 
Typ slúchadiel: do uší
Typ prenosu: Bluetooth
Hmotnosť: 8 g
Výdrž na 1 nabitie: 5 hod./24 hod.
⭐ 100 %139 € Čítať recenzie
#3Samsung Galaxy Buds

 Najpredávanejšie pre Samsung 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: Bluetooth
Hmotnosť: 5,6 g
Výdrž na 1 nabitie: 6 hod.
⭐ 98 %111 € Čítať recenzie
#4JBL Tune 500BT

 Dobrý pomer cena/výkon 
Typ slúchadiel: cez hlavu, otvorené
Typ prenosu: Bluetooth
Hmotnosť: 150 g
Výdrž na 1 nabitie: 16 hod.
⭐ 98 %50 € Čítať recenzie
#5Marshall Mode

 Štupľové slúchadlá cena/výkon 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: káblové
Frekvencia: 20 - 20 000 Hz
Citlivosť: 99 dB/mW
Hmotnosť: - g
⭐ 96 %59 € Čítať recenzie
#6Niceboy HIVE Pods 2

 Český výrobok 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: Bluetooth
Frekvencia: max. 15 000 Hz
Citlivosť: 94 dB/mW
Hmotnosť: - g
Výdrž na 1 nabitie: 7 hod./35 hod.
⭐ 96 %66 € Čítať recenzie
#7Xiaomi Redmi AirDots

 Voľba pre nenáročných 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: Bluetooth
Hmotnosť: 7,2 g
Výdrž na 1 nabitie: 5 hod.
⭐ 96 %24 € Čítať recenzie
#8Sony MDR-ZX110

 Najlepšie lacné káblové slúchadlá 
Typ slúchadiel: cez hlavu, uzavreté
Typ prenosu: káblové
Frekvencia: 12 - 22 000 Hz
Citlivosť: 98 dB/mW
Hmotnosť: 120 g
⭐ 94 %16 € Čítať recenzie
#9Niceboy HIVE sport 2

 Dobrá voľba pre šport 
Typ slúchadiel: do uší, štuple, polootvorené
Typ prenosu: Bluetooth
Frekvencia: 20 - 20 000 Hz
Hmotnosť:22,5 g
Výdrž na 1 nabitie: 16 hod.
⭐ 94 %40 € Čítať recenzie
#10Niceboy HIVE podsie

 Ďalšie na zváženie 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: Bluetooth
Frekvencia: 20 - 20 000 Hz
Citlivosť: 110 dB/mW
Hmotnosť: 9 g
Výdrž na 1 nabitie: 3,5 hod./15 hod.
⭐ 92 %40 € Čítať recenzie

Ako vybrať slúchadlá?

Slúchadlá sú nielen praktickou, ale aj často vyhľadávanou elektronickou výbavou. V súkromí či vonku, no najmä bez toho, že by ste rušili svoje okolie, si môžete vypočuť na „plné pecky“ svoju obľúbenú hudbu, podcasty, audioknihy alebo ich používať pri hraní hier, či telefonovaní v aute. Už v základnej výbave smartfónov zvyčajne nájdete jednoduché káblové „štuple“ do uší, no úroveň kvality zvuku nebude nijak oslňujúca.

Možno vás prekvapí, aký rozmanitý a bohatý je tento segment a koľko pozornosti mu venujú samotní výrobcovia. Bližšie sa však budeme venovať práve bezdrôtovým slúchadlám, v ktorých vidíme najväčší potenciál zaujať moderného užívateľa elektroniky. Táto podkategória prešla veľkými zmenami a ponúka komfortné a maximálne funkčné slúchadlá, ktoré vás prenesú do sveta hudby.

Slúchadlá a ich základné delenie

Existuje viacero kritérií, podľa ktorých sa dajú slúchadlá deliť a v niektorých prípadoch sa navzájom prelínajú. Môžete si kúpiť slúchadlá bezdrôtové, ale aj drôtové, s hlavovým mostom alebo na zasunutie do zvukovodov, vhodne do náročnejších podmienok, dažďa, ale aj také, ktorým je najlepšie v pohodlí domova. Už isto tušíte, že rozdiely budú predovšetkým v konštrukcii, konektivite a odolnosti. Spoločným menovateľom by však mala byť skutočne dobrá kvalita zvuku, bez rušivých elementov. Postupne vám predstavíme základné delenia, na základe ktorých sú môžete ľahko vyfiltrovať kategóriu slúchadiel, ktoré k vám ideálne zapasujú.

Slúchadlá do uší

Ako už názov napovedá, ide o kategóriu slúchadiel, ktoré sa vkladajú priamo do uší. Nesú aj označenie ako intraaurálne slúchadlá (ear-buds, in-ear slúchadlá). V jednoduchšom prevedení môžu mať tvar tzv. kôstky (alebo aj „pecky“), vkladajú sa do vonkajšej časti ucha a ústia smerom k zvukovodu. Základ kategórie však tvoria tzv. štupľové slúchadlá (štuple), ktoré sú na konci opatrené gumovým alebo silikónovým nástavcom, ktorý sa zasúva priamo do zvukovodu. V prípade tejto možnosti je izolácia zvuku, či už smerom von, ale aj dnu podstatne lepšia. Vy nepočujete ruch okolo vás, a rovnako tak nerušíte ani svoje okolie.

Na aký účel ich používať?

Takéto slúchadlá, či už štupľové alebo peckové, sa hodia najmä na dlhšie cestovanie alebo športové aktivity. Sú extra ľahké, zaberajú minimum miesta a ak sa vám podarí vybrať také, ktoré verne zapasujú do tvaru vašich uší, môžete si užívať ich ľahkosť a pohodlnosť. Mimoriadne obľúbené sú v bezdrôtovom prevedení (true wireless) alebo so zátylkovým mostom, ktoré preferujú bežci.

Základné peckové slúchadlá sú pribalené k prevažnej väčšine smartfónov. Neponúkajú ohromujúcu kvalitu zvuku, no pri dlhom cestovaní vlakom či autobusom, pomôžu zahnať nudu. Hoci panuje názor, že môžu poškodiť sluch, ak stavíte na kvalitnejšie prevedenie, ktoré vám dokonale sadne, môžete paradoxne hudbu počúvať s hlasitosťou o niekoľko decibelov menšou, než je tomu pri veľkých slúchadlách cez hlavu.

Veľké slúchadlá – oblúkové

Zrejme ich netreba vizuálne bližšie predstavovať, no aj v tejto kategórií nájdete dva rozdielne podtypy. Môžete natrafiť na oblúkové supraaurálne slúchadlá, ktoré obopínajú celú hlavu a náušníky priliehajú iba k ušniciam (on-ear slúchadlá). Nedotýkajú sa bočných strán hlavy. Za posledné obdobie sa však veľmi vyhľadávanými stali circumaurálne slúchadlá, ktoré nielenže obopínajú ušnice, okraje náušníkov sa aj priamo dotýkajú bočných strán hlavy, čím zabezpečujú minimálne o úroveň lepšiu izoláciu od zvukov okolia (over-ear slúchadlá). Už na prvý pohľad sú väčšie a robustnejšie. Podobne ako pri slúchadlách od uší, aj oblúkové slúchadlá môžu byť drôtové a bezdrôtové.

Na aký účel ich používať?

Majú väčšie rozmery, sú ťažšie a menej skladné. V batohu alebo kabelke zaberajú zbytočne veľa miesta a pri cvičení môžu byť nepohodlné. Svoje najlepšie využitie majú v domácom prostredí alebo hudobnom štúdiu. Vysoká úroveň izolácie zvuku circumaurálnych slúchadiel je priam stvorená na profesionálne využitie. Ak hľadáte vyššiu kvalitu, odporúčame recenzie slúchadiel. Zohľadniť totiž treba nielen kvalitu zvuku, ale aj materiálové prevedenie. Pozor na lacný plast a nekvalitné textílie. Spojovacia konštrukcia (tzv. hlavový most) je často namáhaná a vystavená riziku poškodenia. V hodnoteniach od užívateľov môžete získať ich reálne postrehy o komforte aj životnosti.

ako fungujú bezdrôtové slúchadlá

Ako a kde budete slúchadlá používať?

Pri výbere vhodného prevedenie slúchadiel treba prihliadať aj na najčastejšie využívanie. Iné nároky bude mať aktívny online hráč a iné zase športovec.

 • Ak chcete slúchadlá používať pri športe, klaďte dôraz na ich nízku hmotnosť a spoľahlivú fixáciu v ušiach. Zvyčajne vidíte aktívnych ľudí s intraaurálnymi slúchadlami (do uší), doplnené o fixačný zátylkový most. V hre aj zvýšená odolnosť voči mechanickým nečistotám a vode, vyjadrená hodnotou IP, tzv. Ingress Protection. Od IP44 (resp. IPX4) už nemusíte slúchadlá skladať, ak vás zastihne krátky jarný dážď.
 • Hráči videohier sa vyberú do ponuky slúchadiel s mikrofónom (tzv. gaming headsets). Mikrofón je už bežne dostupný aj v tých najmenších štupľoch, k predstave hráča však akosi viac patria veľké oblúkové slúchadlá s nadštandardnou izoláciou okolitého zvuku, navyše v klasickom drôtovom prevedení, kedy vôbec nemusíte v zápale akčnej hry riešiť, či sa akumulátor v slúchadlách vybíja.
 • Ak hľadáte slúchadlá na trávenie voľného času, sledovanie obľúbených seriálov bez rušenia ostatných členov rodiny (dlho do noci) alebo na počúvanie audiokníh v posteli, rozhodnutie necháme plne na vás. Každá konštrukcia a tvar slúchadiel má svoje pre aj proti. Niektorým ľudom vôbec nevyhovujú slúchadlá, ktoré sa vkladajú do uší. Stačí, ak majú odlišne tvarované ušnice a jedno slúchadlo bude stále vypadávať, alebo naopak – nepríjemne tlačiť. Iným zase prekáža hlavový most, ktorý ich môže v niektorých miestach otláčať. Výber slúchadiel je vysoko individuálnou záležitosťou, ktorá vo veľkej miere závisí aj od pocitov užívateľa, tvaru uší, či dokonca lebky.

Otvorené alebo uzavreté slúchadlá?

Schopnosť izolácie zvuku je pre slúchadlá jednou z dôležitých vlastností. Nejde pritom len o zvuk, ktorý z okolia preniká k vám, rovnako tak by ste mali zohľadniť aj zvuk, ktorý budú vaše slúchadlá šíriť do prostredia. Isto ste už sedeli vedľa človeka, ktorý si myslel, že je vo svojom hudobnom svete, no každý v jeho okolí presne vedel, čo počúva. 😉

Rozhodujúcou je miera tlmenia, ktorá sa udáva v decibeloch (inak aj útlm hluku). Pohybuje sa v intervale od 10 do 30 decibelov a hovorí o tom, koľko hluku dokážu slúchadlá utlmiť. Čím viac, tým lepšie pre kvalitu počúvaného zvuku. Nezabúdajte však na to, že aj pri bežnom počúvaní zvuku cez kvalitnú audio sústavu nie ste úplne izolovaní od okolitých zvukov, preto zvuk zo slúchadiel s vysokým útlmom môže na prvé počutie znieť neprirodzene (či skôr tak, ako ste neboli zvyknutí).

 • Uzavreté slúchadlá – Náušníky (alebo aj mušle) slúchadiel sú navrhnuté tak, aby dokonale uzatvárali oblasť okolo ušníc a priliehali k hlave. Úroveň tlmenia hluku by mala byť najvyššia, závisí však od prevedenia náušníkov a od toho, ako vám slúchadlá sadnú. Pri nekvalitnom prevedení môže byť zvuk príliš skreslený.
 • Otvorené slúchadlá – Náušníky nemusia dokonale uzatvárať oblasť okolo uší, resp. sú v nich otvory. Užívateľ nie je úplne odrezaný od hluku okolitého sveta a rovnako tak aj jeho okolie registruje, že niečo počúva. Z hľadiska kvality zvuku ide o optimálne riešenie s dôrazom na prirodzenosť, no je však nevhodné do MHD alebo na nočné počúvanie vedľa zaspávajúceho partnera.
 • Polootvorené slúchadlá – Predstavujú medzistupeň. Snažia sa to, aby k vám neprenikal vo vysokej miere rušivý hluk a súčasne aby ste vy neobťažovali zvukom svoje okolie, no zároveň mali zabezpečenú dostatočnú kvalitu zvuku.

Drôtové alebo bezdrôtové slúchadlá

⏩ Bezdrôtové slúchadlá

Do kategórie „najpredávanejšie“ sa dostali bezdrôtové slúchadlá. Po spárovaní so zdrojom zvuku sa môžete neobmedzene, na vzdialenosť niekoľkých metrov od zariadenia, pohybovať voľne po priestore. Už žiadne rozmotávanie káblov alebo nekompatibilné konektory.

Bezdrôtové slúchadlá na pár ťuknutí prepojíte so zariadeniami, ktoré Bluetooth podporujú (smartfóny, tablety, notebooky, SMART TV). Bezdrôtové slúchadlá nájdete v rôznych prevedeniach – od nenápadných štupľov do uší, po imidžové veľké oblúkové slúchadlá. Tie menšie majú prirodzene aj isté obmedzenia na veľkosť akumulátora, kým do väčších sa zase zmestí akumulátor s vyššou kapacitou, a teda aj dlhšou výdržou na jedno nabitie. Treba myslieť na to, že životnosť vstavaného akumulátora nie je neobmedzená a vydrží iba niekoľko stoviek nabíjacích cyklov.

Sú ideálne pre športovcov, na trávenie voľného času, pozeranie televízora, ale aj šoférovanie (ak majú vstavaný mikrofón, poslúžia ako „handsfree set“).

⏩ Drôtové slúchadlá

Drôtové slúchadlá vás obmedzia na cca 1,2 m od zariadenia, máte však vždy postarané o dokonalý prenos zvuku, nemusíte sa starať o nabíjanie a v cenovom porovnaní vyjdu podstatne lepšie ako bezdrôtové.

Kvalitné drôtové slúchadlá zoženiete už za 60 EUR, kým za bezdrôtové, s rovnakou kvalitou zvuku, si zaplatíte približne trojnásobne viac. Nehovoriac o tom, že profi slúchadlá pre náročných v bezdrôtovej verzii ani nezoženiete.

Vhodné pre hráčov, streamerov a každého, kto nechce riešiť ďalšie nabíjanie doplnkovej elektroniky.

Konektivita slúchadiel: Ako ich pripojiť k zariadeniu?

Aj nadšenci moderných technológií dlhé obdobie odmietali bedrôtovú technológiu slúchadiel. Bezdrôtový prenos mal viacero nedokonalostí (horšia kvalita zvuku s rastúcou vzdialenosťou od zariadenia + kratšia výdrž na jedno nabitie). Drvivá väčšina elektroniky bola vyrábaná s univerzálnym 3,5 mm Jackom, preto nebol problém pripojiť akékoľvek drôtové slúchadlá.

Za posledné roky však práve tento konektor z množstva elektroniky mizne, je nahradený microUSB alebo inými konektormi typickými pre konkrétnu značku (viď Apple). Pripojiť slúchadlá k tabletu, notebooku, stolovému počítaču alebo smartfónu vyžadovalo mať po ruke zopár redukcií naviac, čo sa stalo pre „káblové slúchatká“ osudným.

Bezdrôtová technológia prešla za posledné roky veľkým pokrokom. Spočiatku plechový zvuk sa s príchodom BlueTooth 5.0 posunul na úplne iný level a dnes už prakticky neregistrujete oneskorenie, sekanie či zhoršenie kvality zvuku. V závislosti od prevedenia sa môžete vybrať aj na 10 metrov od základného zariadenia a užívať si hudbu bez obmedzovania káblom. Výdrž vstavaného akumulátora presahuje desiatky hodín a spolu s rýchlonabíjaním (za pár minút) a nabíjacím púzdrom (podobné ako powerbank) sa nemusíte obávať, že by ste zostali napospas tichu a nude. A čo navyše – niektoré slúchadlá majú vo výbave aj kábel s microUSB koncovkou. Ak sa definitívne vybije akumulátor, ešte vždy máte záložné riešenie.

Dôležité parametre

 • Frekvencia – Ľudské ucho zaznamenáva frekvenčný rozsah približne od 15 Hz po 20 000 Hz. Priemerné slúchadlá pokrývajú rozsah od 50 do 16 000 Hz, tie kvalitnejšie celý rozsah.
 • Impedancia – Alebo aj odpor, veličina udávaná v ohmoch. Vyššia impedancia (teda aj vyšší odpor v drôtoch) znamená, že slúchadlá budú vyžadovať viac energie na to, aby bol odpor prekonaný, čo sa prejaví na rýchlejšom vybíjaní batérie (napr. mobilu). Kvalita výstupu je však s rastúcou impedanciou vyššia. K prenosnej elektronike (tablet, smartfón, notebook) je lepšie voliť nízkoimpedančné slúchadlá (hodnota impedancie od 50 do 100 Ω, pomalšie vybíjajú batériu). Naopak, k elektronike, ktorá je zapojená do elektrickej siete sú vhodné kvalitné drôtové vysokoimpedančné slúchadlá (max. však do 130 – 150 Ω).
 • Citlivosť – Akustický tlak, ktorý dokážu slúchadlá v uchu vytvoriť, vyjadrený v decibeloch na miliwatt (dB/mW). Čím je hodnota vyššia, o to dokážu slúchadlá prehrávať zvuk hlasnejšie. Vyberajte slúchadlá s citlivosťou okolo 95-100 dB/mW, profesionáli od 105 dB/mW vyššie.
 • Výkon – S rastúcim výkonom rastie kvalita zvuku, ale zároveň aj nároky na spotrebu energie. Udávaný v mW.

Doplnková výbava

 • Mikrofón – Mikrofón je nevyhnutnou súčasťou herných slúchadiel, no je zabudovaný aj v bezdrôtových kompaktných slúchadlách. Priamo po prijatí hovoru na smartfóne môžete hovoriť pre prikladania telefónu k hlave.
 • Redukcia hluku – Aktívna redukcia hluku (Noise Cancelling) dokáže prijímaný hluk z okolia zrušiť/znegovať (prítomná v drahších modeloch, náročná na vlastné batérie). Pasívna redukcia hluku závisí od priľnavosti náušníkov k hlave (nejde o technológiu, iba o tvar a prevedenie uzavretých circumaurálnych slúchadiel).
 • Ovládanie na slúchadlách / na kábli – Dokáže pozastaviť a pustiť prehrávanú hudbu, regulovať hlasitosť, prepínať medzi skladbami alebo prijať hovor.
 • Sady gumených nástavcov – Vo výbave intraaurálnych slúchadiel môžete nájsť niekoľko náhradných dvojíc gumených nástavcov. V ideálnom prípade aspoň jedna dvojica zapasuje presne do vašich uší.

kde kúpiť slúchadlá

Bezdrôtové slúchadlá: Otázky a odpovede – FAQ

Ako fungujú bezdrôtové slúchadlá?

Bezdrôtové slúchadlá využívajú technológiu infračerveného žiarenia, Bluetooth alebo FM rádiový prenos.

Ako pripojiť bezdrôtové slúchadlá k mobilu / televízoru / notebooku?

Základom je spárovať Bluetooth slúchadlá s mobilom, tabletom či televízorom (Samsung, LG, Sony, Philips). Ako na to?

Zapnite na zariadení Bluetooth a uistite sa, že sú slúchadlá dostatočne nabité. Vždy postupujte podľa priložených návodov. Zvyčajne stačí, ak dlhšie podržíte spúšťacie tlačidlo. Pomocou preblikovania signalizačných diód dávajú slúchadlá najavo, že sa snažia komunikovať so zariadením. Akonáhle sa objavia na obrazovke, kliknite na ikonku nových slúchadiel a tieto dve zariadenia spárujte. Ak budete slúchadlá chcieť použiť nabudúce, stačí zapnúť bluetooth na zariadení, zapnúť slúchadlá a zariadenie (mobil, televízor) ich automaticky vyhľadá.

Niektoré televízory s bluetooth dokážu fungovať bez potlačenia zvuku z hlavných reproduktorov, čo znamená, že zvuk je počuť aj po prepojení s Bluetooth slúchadlami a menej doslýchavému členovi rodiny (starý otec, stará mama), ide zvuk do slúchadiel v takej hlasitosti, ako potrebuje.

Ako dlho vydržia bezdrôtové slúchadlá nabité?

Záleží od modelu, výrobcu aj samotného prevedenia slúchadiel. Môžete natrafiť na slúchadlá s výdržou 4 hodiny, ale aj 36 hodín. Do menších intraaurálnych slúchadiel sa zmestí akumulátor s menšou kapacitou. Ak máte vyhliadnuté oblúkové slúchadlá, môžete sa tešiť na vyššiu kapacitu (cca 10 – 12 hodín).

Mierny nedostatok malých slúchadiel do uší sa niektorí výrobcovia snažili zmierniť nabíjacím púzdrom. V ňom si nielenže pohodlne a bezpečne odložíte slúchadlá na jedno miesto, zároveň sa za krátky čas opätovne dobijú (napr. Apple AirPods sa za 5 minút sa dobijú na hodinu počúvania a v púzdre je ukrytá energia na 24 hodín počúvania).

Ako sa nabíjajú bezdrôtové slúchadlá?

Najmodernejšie bezdrôtové slúchadlá sa nabíjajú pomerne rýchlo a jednoducho. Menší káblový konektor zapojte do microUSB na ľavom alebo pravom slúchadle. Druhý koniec kábla zapojte do USB konektora na počítači alebo do USB nabíjačky.

K niektorým slúchadlám je dodávané nabíjacie púzdro. Nabíjacie púzdro v sebe nesie väčšiu kapacitu ako slúchadlá a slúži ako záložný zdroj (podobne ako powerbank). Nabíjacie púzdro sa nabíja cez napájací kábel alebo je vybavené indukčným nabíjaním. V takom prípade ho iba položíte na indukčnú nabíjaciu podložku a chvíľu počkáte, kým bude nabité (aj spolu so slúchadlami).

Ceny bezdrôtových slúchadiel

Koľko zaplatíte za kvalitné bezdrôtové slúchadlá? Niekedy kupujete značku a prestíž, inokedy si priplatíte za vyššiu odolnosť alebo väčšiu kapacitu akumulátora. Ako sa rýchlo zorientovať?

✅ Bezdrôtové slúchadlá do 20 EUR

Základná kategória je vhodná najmä pre menej náročných užívateľov, ktorí si chcú vyskúšať, aké je to nedať sa obmedzovať káblom. Nájdete tu prevahu náhlavných slúchadiel a slúchadlá s dizajnom typickým pre športové kúsky, kedy jeden spojovací kábel vedie zátylkom. Kvalita zvuku aj výdrž batérie priamoúmerne zodpovedajú nízkej cene (výdrž cca 4 hodiny). Pri menej známych výrobcoch nezabudnite skontrolovať dostupné recenzie Bluetooth slúchadiel.

✅ Bezdrôtové slúchadlá do 80 EUR

V cene od 20 do 80 EUR je už výber lepší a očakáva sa, že aj pomer cena/výkon tomu bude zodpovedať. Nejde ešte o špičkovú kvalitu, ale určite si tu dokážete nájsť bezdrôtové slúchadlá s optimálnou výdržou (cca 6 hodín) aj dostatočnou kvalitou zvuku na to, aby ste boli spokojní. Slúchadlá nadobúdajú zaujímavé dizajnové spracovanie (od elegantných po futuristické).

✅ Bezdrôtové slúchadlá od 80 EUR

Náročný užívateľ nájde svojho favorita až vo vyššej cenovej skupine. Parametricky bývajú zvyčajne vysoko nad priemerom a prevedením, tvarom, dizajnom či kvalitou materiálov spĺňajú všetky požiadavky, ktoré sú kladené na aktuálne najlepšie bezdrôtové slúchadlá na trhu. Nadštandardná kvalita zvuku, stabilný prenos a dlhá výdrž na jedno nabitie.

Najlepšie značky slúchadiel

Prešli sme testy slúchadiel (v nemeckých magazínoch Audio Video Foto Bild, SFT-Magazin, Audio Test, Stiftung Warentest, CHIP, Stereo.de, Smartphone, a i.) a našli v nich jasných favoritov. Ich výber sme dali dokopy so značkami, ktoré si obľúbili užívatelia. Výsledkom je bohatý zoznam výrobcov, ktorí sa vývojom slúchadiel seriózne zaujímajú a v ich ponuke nájdete nejeden kvalitný kúsok.

Slúchadlá Sennheiser

⭐ Priekopník v audio technológiách + prémiová kvalita produktov. Nemecká značka Sennheiser má na našom trhu bohaté zastúpenie naprieč všetkými cenovými reláciami. Dokáže vyrobiť základné slúchadlá za 20 EUR, ale aj za stonásobok tejto ceny.

Slúchadlá Apple

⭐ Jedny z najpredávanejších bezdrôtových slúchadiel sa tešia popularite medzi majiteľmi Apple zariadení. Veľmi dobré recenzie aj kvalita. Apple Airpods Pro sú už s aktívnym potlačením hluku.

Slúchadlá Sony

⭐ Jedna z najväčších svetových korporácií dokáže vyrobiť slúchadlá za pár eur, ale aj niekoľko tisícok. Široký cenový interval dáva vyniknúť rozmanitosti. V predajnosti vedú najmä náhlavné bezdrôtové slúchadlá Sony, aj káblové štuple do uší s extra kvalitnou reprodukciou zvuku.

Slúchadlá Koss

⭐ Značka, ktorá stála za vznikom prvých stereo slúchadiel. Na svojom konte má viacero úspechov, ocenení a milióny predaných slúchadiel v profi, domácej aj prenosnej kvalite. V ponuke našich e-shopov nájdete skôr cenovo dostupnejšie varianty. Odporúčame napríklad legendárne Koss Porta Pro.

Slúchadlá Marshall

⭐ Pôvodne britská značka sa zameriava na výrobu hudobnej techniky a práve vďaka nej si gitarový a bassgitarový zvuk môžete užívať v plnej kráse. Značka spolupracovala s najväčšími hudobníkmi (Jimi Hendrix, Eric Clapton, Slash…). V dizajne slúchadiel neexperimentujú, sú verní klasike, no v spojení s modernými technológiami a dlhoročnými skúsenosťami vznikli parádne kúsky.

Slúchadlá JBL

⭐ Americká značka sa profesionálne zameriava na výrobu audio zariadení v celosvetovom meradle (reproduktory, audio systémy, slúchadlá). Z jej ponuky sú najobľúbenejšie najmä náhlavné slúchadlá v cene od 50 do 70 EUR.

Slúchadlá Lamax

⭐ Hoci sa značka najskôr špecializovala na akčné kamery a kamery do auta, v súčasnosti má široké portfólium prenosnej elektroniky, vrátane smart hodiniek, prenosných reproduktorov a Bluetooth slúchadiel v typickom tyrkysovo-čiernom prevedení.

Slúchadlá Niceboy

⭐ Pôvodným zameraním českej značky Niceboy boli outdoorové kamery, neskôr sa preorientovala na fitness náramky, reproduktory, slúchadlá a komplet gamingové vybavenie. Produkty drží v priaznivej cene a najmä u mladých patrí k vyhľadávaným značkám s dobrým menom.

Slúchadlá Samsung

⭐ Juhokórejský konglomerát vedie v kategórii smartfónov a televízorov už dlhšie obdobie. Ak chcete zostať verní tejto značke a vyťažiť z kompatibility zariadení maximum, potom vás môžu zaujať ergonomicky tvarované bezdrôtové Samsung Galaxy Buds.

Slúchadlá Beats by Dr. Dre

⭐ Americký výrobca slúchadiel a reproduktorov (aktuálne už vo vlastníctve Apple) stavil na známe a zvučné mená, vďaka čomu sa slúchadlá tejto značky uchytili najmä v hip-hopovom svete. Reklamu im robí Lebron James, Will.I.Am, David Guetta aj Lady Gaga. Vynikajú špičkovým dizajnom a zvukom nadchnú aj náročných užívateľov.

Slúchadlá Xiaomi

⭐ Globálne pôsobiaca značka Xiaomi pravidelne prichádza s inováciami s dôrazom na udržanie primeranej ceny. Jej elektronické zariadenia a gadgety dokážu konkurovať aj stabilným prémiovým výrobcom. Séria vydarených, cenovo dostupných bezdrôtových slúchadiel.

Slúchadlá Bose

⭐ Značka, ktorá priniesla revolúciu vo svete audia. Mottom spoločnosti je „Better sound through research“. Všetky technológie aj inovácie vznikajú v súlade s vedeckými poznatkami psychoakustiky. Vyrábajú ozvučenie pre profesionálov, headsety s potláčaním zvuku pre armádu, audio systémy do áut.

Slúchadlá AKG

⭐ Profesionálne slúchadlá do štúdia, k mixovaciemu pultu, či na odposluch pri hre na hudobnom nástroji. Slúchadlá rakúskej značky AKG vynikajú presnou odozvou, aktívnym potlačením hluku a zvukovou kvalitou. Značka získala prestížnu cenu EISA Awards.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Beats by Dr. Dre Studio3

 Dobrý zvuk, skvelý dizajn 
Typ slúchadiel: cez hlavu, uzavreté
Typ prenosu: Bluetooth + káblové
Hmotnosť: 260 g
Výdrž na 1 nabitie: 40 hod.
⭐ 100 %255 € Čítať recenzie
#2Apple AirPods 2019

 Najpredávanejšie pre iPhone 
Typ slúchadiel: do uší
Typ prenosu: Bluetooth
Hmotnosť: 8 g
Výdrž na 1 nabitie: 5 hod./24 hod.
⭐ 100 %139 € Čítať recenzie
#3Samsung Galaxy Buds

 Najpredávanejšie pre Samsung 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: Bluetooth
Hmotnosť: 5,6 g
Výdrž na 1 nabitie: 6 hod.
⭐ 98 %111 € Čítať recenzie
#4JBL Tune 500BT

 Dobrý pomer cena/výkon 
Typ slúchadiel: cez hlavu, otvorené
Typ prenosu: Bluetooth
Hmotnosť: 150 g
Výdrž na 1 nabitie: 16 hod.
⭐ 98 %50 € Čítať recenzie
#5Marshall Mode

 Štupľové slúchadlá cena/výkon 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: káblové
Frekvencia: 20 - 20 000 Hz
Citlivosť: 99 dB/mW
Hmotnosť: - g
⭐ 96 %59 € Čítať recenzie
#6Niceboy HIVE Pods 2

 Český výrobok 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: Bluetooth
Frekvencia: max. 15 000 Hz
Citlivosť: 94 dB/mW
Hmotnosť: - g
Výdrž na 1 nabitie: 7 hod./35 hod.
⭐ 96 %66 € Čítať recenzie
#7Xiaomi Redmi AirDots

 Voľba pre nenáročných 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: Bluetooth
Hmotnosť: 7,2 g
Výdrž na 1 nabitie: 5 hod.
⭐ 96 %24 € Čítať recenzie
#8Sony MDR-ZX110

 Najlepšie lacné káblové slúchadlá 
Typ slúchadiel: cez hlavu, uzavreté
Typ prenosu: káblové
Frekvencia: 12 - 22 000 Hz
Citlivosť: 98 dB/mW
Hmotnosť: 120 g
⭐ 94 %16 € Čítať recenzie
#9Niceboy HIVE sport 2

 Dobrá voľba pre šport 
Typ slúchadiel: do uší, štuple, polootvorené
Typ prenosu: Bluetooth
Frekvencia: 20 - 20 000 Hz
Hmotnosť:22,5 g
Výdrž na 1 nabitie: 16 hod.
⭐ 94 %40 € Čítať recenzie
#10Niceboy HIVE podsie

 Ďalšie na zváženie 
Typ slúchadiel: do uší, štuple
Typ prenosu: Bluetooth
Frekvencia: 20 - 20 000 Hz
Citlivosť: 110 dB/mW
Hmotnosť: 9 g
Výdrž na 1 nabitie: 3,5 hod./15 hod.
⭐ 92 %40 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nových slúchadiel. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepšie bezdrôtové slúchadlá z dostupnej ponuky na trhu.

Odporúčame aj:

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin