Najlepšie športové tašky: TOP 8 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie športové tašky
Ak ste si obľúbili športovanie, potom sa skôr či neskôr začnete zaoberať otázkou: Kam odložiť svoje veci prakticky a bezpečne? Či už chodíte do fitka, tancovať, na jógu, alebo na tréningy tímových športov, potrebujete so sebou zobrať základné veci, bez ktorých sa nezaobídete. Vybrali sme niekoľko tipov na najlepšie športové tašky – dámske aj pánske, od rôznych výrobcov a v rôznych veľkostiach, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia.

V čom je športová taška špecifická? Oplatí sa do nej investovať, alebo bude stačiť bežný batoh? V hre je predovšetkým účel. Športové tašky sú totiž vyrobené tak, aby ste sa do nich bez straty času mohli rýchlo nabaliť a vybaliť. Zároveň dokážu lepšie zvládať aj vyššie zaťaženie, sú vyrábané s tvarovo aj farebne stálych materiálov, zipsy, popruhy a rukoväte sa radia k odolnejším. Rozhodujúcim kritériom je však v tomto prípade samotný šport. Je zrejmé, že na zumbu do telocvične potrebujete omnoho menšiu športovú výbavu, ako na hokejový tréning. Ponuka športových tašiek je tak aj v tomto ohľade rozmanitá a dnes už poľahky nájdete prevedenie, ktoré vyhovuje vášmu športovému zameraniu.

V nasledujúcom sprievodcovi si viac povieme o rozdieloch medzi športovými taškami, ich vlastnostiach, parametroch a prevedení. Odporúčame prezrieť si aj testy a recenzie športových tašiek, kde nájdete cenné informácie z prvej ruky, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v množstve podobných produktov. Pozreli sme sa tiež na niekoľko overených predajcov a ich ponuku. Nájdete tu nielen všeobecné informácie, ale aj rebríček s veľmi dobre hodnotenými športovými taškami značiek Adidas, Nike, Under Armour, GymBeam, Helly Hansen.

Najlepšie športové tašky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Adidas Linear Duffle S

✔️ Ideálna na tréning, do fitka alebo na víkendový výlet
✔️ Univerzálne spracovanie s objemom 25,5 l
✔️ Prispôsobiteľný plecný popruh s posuvným vankúšikom
✔️ K dispozícii aj ďalšie veľkosti v rovnakom strihu a dizajne
📌 od 20 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2 Under Armour SPORTSTYLE DUFFE

✔️ Vyrobená z vodeodolného materiálu s technológiou Storm1
✔️ S objemom 40 l a veľmi dobrým prístupom do tašky
✔️ Nastaviteľný a odnímateľný polstrovaný ramenný popruh
📌 od 38 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Helly Hansen Duffel Bag 2 30l

✔️ Vodeodolný materiál
✔️ Veko sa uzatvára dvoma pevnými YKK zipsami
✔️ Najzaťaženejšie miesta s vysokou úrovňou výstuže
✔️ Veko sa uzatvára dvoma pevnými YKK zipsami
📌 od 78 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Adidas Performance TIRO

✔️ Praktická taška vhodná na cesty aj šport
✔️ So spodnou priehradkou na špinavé oblečenie
✔️ Odolné dno s povrchovou úpravou z TPU
✔️ Značková taška s dobrým pomerom cena / objem
📌 od 45 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5KIPSTA Kipocket 40 l

✔️ Nízka cena
✔️ Testovaná na odolnosť pri ťahaní a voči oderu
✔️ Taška sa dá zložiť do kompaktného bočného vrecka
✔️ S odvetrávacími otvormi
📌 od 7,50 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6GymBeam Duffle All Black

✔️ Univerzálna čisto čierna taška s objemom 25 l
✔️ Nastaviteľný ramenný popruh a 2 odolné ušká
✔️ Priaznivá cena
✔️ Komfortná pri nosení
📌 od 15 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7Under Armour Undeniable Duffle 4.0 MD

✔️ Vyrobená z vodeodolného materiálu s technológiou Storm1
✔️ Tuhé výstuhy na dne a bokoch
✔️ Veľa praktických a účelných vreciek
✔️ Detailné spracovanie s výborným prístupom do tašky
📌 od 33 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#8Adidas 4ATHLTS Duffel

✔️ S objemom až na 70 l
✔️ Využitie na šport aj cestovanie
✔️ Neprehliadnuteľná potlač na pásoch
📌 od 38 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať športovú tašku

Na čo sa zamerať pri výbere športovej tašky? Vybrať si z ponuky tisícov rôznych modelov môže byť ťažké, nie však nemožné. Základom je prispôsobiť tašku typu športovej aktivity, zvoliť vhodnú veľkosť a dbať na kvalitu spracovania aj materiálu.

Lacné športové tašky síce môžu vyzerať na prvý pohľad dobre, no poslúžia vám k spokojnosti kratší čas ako značková konkurencia. Okrem toho, pri športovaní väčšina z nás dáva prednosť kvalitnej športovej obuvi, funkčnému športovému oblečeniu, tak si úplne bez výčitiek môžete na svoju výbavu zaobstarať aj značkovú športovú tašku, ktorá dá jasne najavo, že to s cvičením myslíte vážne.

ako vybrať športovú tašku

Výber športovej tašky podľa druhu športovej aktivity

Hneď na úvod je dobré vedieť, že medzi športovými taškami nájdete veľké rozdiely – najmä z pohľadu konkrétnej športovej aktivity.

Pre názorný príklad: Dámske športové tašky na fitness / do posilňovne, sú svojím dizajnom, veľkosťou a funkčnosťou úplne odlišné od športových tašiek na box či MMA.

Úlohou športovej tašky totiž nie je iba preniesť vaše veci z domu na cvičisko, zároveň má poskytovať priestor, ktorý je perfektne využiteľný a efektívny. Do športovej tašky úzkeho strihu alebo skoseného tvaru budete teda iba s veľkou námahou tlačiť objemnú výbavu. Nikto z nás nechce strácať čas zdĺhavým balením a vybaľovaním. Zároveň, nemá význam nosiť so sebou veľkú tašku, v ktorej bude iba uterák, legíny, športová podprsenka a na ramene sa bude krčiť a deformovať.

Pri svojich tréningoch ste už možno postrehli, aké tašky nosia spolucvičiaci. Môže to byť pre vás dobrý odrazový mostík, aby ste sa s výberom športovej tašky zaradili do správnej kategórie.

Bude to športová taška cez rameno, športový batoh (využiteľný aj do mesta) alebo sa vám zapáči praktická športová taška na kolieskach?

Veľkosť / Objem športovej tašky

Poďme teda k jednému z najdôležitejších parametrov – k veľkosti športovej tašky, ktorá sa potom prirodzene premieta aj do vnútorného objemu.

Po zhodnotení ponúk by sme športové tašky mohli rozdeliť do troch základných kategórií:

  • Malé športové tašky – s objemom do 30 l: Sú vhodné na aktivity, ktoré nevyžadujú veľkú výbavu (napríklad na tanec, zumbu, do fitka, …)
  • Stredné športové tašky – s objemom od 30 l do 60: So širokým, až univerzálnym využitím, vhodné nielen na prenos športového oblečenia a hygienických potrieb, ale aj športového náčinia (lopta, menšie činky, expandéry, podložka na cvičenie, …). Ak stavíte na kvalitné spracovanie, vystuženie a uzamykateľné zipsy, môže sa z nej stať aj taška na cestovanie.
  • Veľké športové tašky – s objemom od 60 l a viac: Sú určené najmä pre profi športovcov a ich širokú výbavu (komplet výstroj, chrániče, helma, rakety, viac párov topánok, …), resp. ak sa potrebujete pobaliť na niekoľkodňové športové sústredenie.

športová taška a batoh

Tvar športovej tašky

Kým objem jednoznačne predurčuje, koľko vecí do tašky nabalíte, pri pohľade na tvar športových tašiek je náročné zhodnotiť, ktorý z nich je najlepší. Väčšina tašiek tohto typu má podlhovastý tvar a výšku takmer totožnú s hĺbkou. To znamená, že sa ponášajú na ležiaci “kváder” alebo “valec”. K dostaniu sú však aj tašky vyššie, ktoré sa smerom k zapínaniu zužujú.

Nech už sa rozhodnete pre tradičný alebo štýlový tvar, pozerajte na spôsob otvárania. Ak chcete mať dobrý prístup do tašky, voľte hlavný zips do tvaru “U”. Po jeho roztvorení jasne vidíte obsah tašky a môžete z nej rýchlo vybrať to, čo potrebujete.

Vnútorné členenie

Pri objemovo menších športových taškách je členenie jednoduché. V hlavnom priestore sa nachádzajú sieťované vačky, z vonkajšej strany sú napríklad menšie vrecká na odloženie drobností.

Pri športových taškách s väčším objemom je už členenie výraznejšie. Na jednej strane má taška poskytnúť dostatok priestoru aj na veľkú výbavu, na druhej strane by však jednotlivé kusy nemali po taške lietať. Okrem vnútorných sieťovaných vreciek tu nájdete aj popruhy na fixovanie a kovové očká na prichytenie. Vonkajšie postranné komory sú výraznejšie a môžu mať vlastný zips aj odvetrávanie (napríklad vrecko na mokré oblečenie, z ktorého sa zápach nešíri do zvyšku tašky, oddelený priestor na topánky, …).

 

Materiál športovej tašky

Na športové tašky sa používa predovšetkým polyester. Ide o syntetický materiál, ktorý vykazuje pre potreby športových tašiek výborné vlastnosti.

  • Je mimoriadne odolný, s výbornou životnosťou. Nie je náchylný na odieranie, žmolkovanie a aj po rokoch si udržuje svoj tvar a farebnosť.
  • Nedrží v sebe vlhkosť, čo znamená, že ak je aj vaše oblečenie po tréningu spotené, samotná taška nezostane dlho mokrá a polyester sa automaticky vyvetrá.
  • Z hľadiska estetiky vyzerá polyester na taškách tiež veľmi dobre – umožňuje matnú aj lesklú úpravu. Keďže farby sú uzatvorené priamo vo vláknach, môžete siahnuť aj po taške s kontrastnými farbami (napríklad svetlo ružová + čierna) bez rizika, že by sa pri manipulácii alebo čistení bledý odtieň nepekne zafarbil.
  • Okrem spomínaných vlastností sa polyester dá navyše vyrobiť v nepremokavej úprave.
  • Športové tašky z polyestru sú navyše nekrčivé a ich hmotnosť je nízka, priemerne od 300 – 700 gramov, v závislosti od veľkosti tašky.

Polyester je zvyčajne jediný materiál, no môžu sa k nemu pridať aj ďalšie, napríklad syntetické polyméry s vysokou odolnosťou a nízkou hmotnosťou, alebo overené prírodné materiály. V popisoch športových tašiek potom môžete natrafiť aj na nylon, polyamid, neoprén, syntetickú aj prírodnú kožu alebo bavlnu.

Popruhy, rukoväte, kolieska a nožičky

Prejdime k prvkom, ktoré môžu byť pri nesprávnom výbere kameňom úrazu.

Predstavte si, že máte so sebou v taške 10-kilovú výbavu a popruh vás reže na pleci… A čo je horšie, zdá sa, že popruh sa už-už vytrhne z tela tašky!

Iba málokedy sa pri športových taškách dozviete, akú majú nosnosť, hoci je tento údaj logický a v mnohých prípadoch takmer nevyhnutný. Aby ste sa vyhli sklamaniu, je dobré staviť na overené značky s dobrými recenziami (Adidas, Nike, Under Armour, …), ktoré už majú s výrobou športových potrieb bohaté skúsenosti a nemôžu si dovoliť pokaziť meno nepodarkami.

Väčšina modelov je vybavená dvoma rukoväťami (látkovými) a dĺžkovo nastaviteľným popruhom. Všímajte si prešívanie, spôsob fixácie popruhu o tašku a kvalitu materiálu na sponách a klipsniach. Čím je taška objemnejšia, tým precíznejšie by mala mať spracované prvky slúžiace na prenos tašky. Určite oceníte vystužené rukoväte a polstrovaný ochranný “pás” na popruhu.

💡 Viete o tom, že niektoré rukoväte sú dĺžkovo prispôsobiteľné a celý koncept tašky je navrhnutý tak, aby sa dala nosiť aj ako batoh?

Ak sa vám nepáči predstava mať tašku len tak položenú na zemi, rozhliadnite sa v ponuke športových tašiek s nožičkami. Súčasťou spevneného dna sú malé nenápadné nožičky, ktoré izolujú tašku od priameho kontaktu s podlahou, trávou či antukou.

Okrem toho sú veľmi obľúbené aj športové tašky na kolieskach (2 – 4 kolieska). Vyberajú si ich nielen športovci, ktorí so sebou nosia ťažké náčinie, je to tiež populárne riešenie na taškách pre športujúce deti a tínedžerov. Taška na dvoch integrovaných kolieskach môže mať na opačnej strane aj teleskopické kovové madlo.

 

Ceny športových tašiek

✅ Športové tašky do 20 eur

Najlacnejšie športové tašky kúpite už za prekvapivo nízku cenu, okolo 5 – 7 eur. Je však na mieste očakávať iba priemernú až nižšiu kvalitu. Sú určené skôr na občasné používanie a prenos výbavy nízkej hmotnosti alebo ako doplnková taška na voľnočasové aktivity. O niečo lepšie sú už na tom športové tašky v cene od 15 – 20 eur, ktoré ponúkajú lepšiu kvalitu spracovania a účelné delenie priestoru. Stále však nejde o spracovanie, ktoré by naplno presvedčilo aktívnych ľudí a športovcov.

📌 Prevahu neznačkových tašiek dopĺňa aj niekoľko obľúbených športových tašiek od značiek Kipsta, GymBeam, Cressi.

✅ Športové tašky od 20 do 40 eur

Aktuálne najpredávanejšie športové tašky nájdete v cene od 20 – 40 eur. Ponúkajú optimálny pomer cena / kvalita. Spolu s rastúcou cenou sa môžete tešiť na vyššiu kvalitu materiálov, zipsov, odolnosť popruhov voči poškodeniu. Tašky sú spevňované v strategických miestach, vnútorné členenie je funkčne rozvrhnuté. Nechýbajú ani vrecká na mokré oblečenie, kvalitné zipsy a viac riešení na prenos (cez plece, do ruky, na chrbát, aj na kolieskach).

📌 Orientujte sa podľa recenzií športových tašiek, aby ste mali istotu,  že si zadovažujete tašku na dlhšie obdobie. Medzi najlepšie hodnotené patria napríklad športové tašky od Under Armour, Reebook, Adidas, Hama.

✅ Športové tašky od 40 eur

Výborná kvalita, ktorá v sebe spája špičkové spracovanie s vysokým dôrazom na kvalitu použitých materiálov. Ponuka, ktorá osloví aj náročných profesionálov – s možnosťou výberu presne podľa potrieb konkrétneho športu (na hokej, futbal, MMA, box, fitness). Nechýbajú vystužené rukoväte, čalúnený popruh, odvetrávaný priestor, vyššia ochrana pred vodou, prachom a pieskom. Niektoré športové tašky možno dokonca označiť aj ako multifunkčné. Využijete ich aj na cestovanie alebo do práce.

📌 Zaujať vás môžu napríklad kvalitné športové tašky od značiek Venum, Adidas, Nike, Gant, Phantom, Under Armour. Určite oceníte aj ich dizajn, ktorý perfektne podčiarkne váš športový štýl.

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Adidas Linear Duffle S

✔️ Ideálna na tréning, do fitka alebo na víkendový výlet
✔️ Univerzálne spracovanie s objemom 25,5 l
✔️ Prispôsobiteľný plecný popruh s posuvným vankúšikom
✔️ K dispozícii aj ďalšie veľkosti v rovnakom strihu a dizajne
📌 od 20 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2 Under Armour SPORTSTYLE DUFFE

✔️ Vyrobená z vodeodolného materiálu s technológiou Storm1
✔️ S objemom 40 l a veľmi dobrým prístupom do tašky
✔️ Nastaviteľný a odnímateľný polstrovaný ramenný popruh
📌 od 38 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3Helly Hansen Duffel Bag 2 30l

✔️ Vodeodolný materiál
✔️ Veko sa uzatvára dvoma pevnými YKK zipsami
✔️ Najzaťaženejšie miesta s vysokou úrovňou výstuže
✔️ Veko sa uzatvára dvoma pevnými YKK zipsami
📌 od 78 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Adidas Performance TIRO

✔️ Praktická taška vhodná na cesty aj šport
✔️ So spodnou priehradkou na špinavé oblečenie
✔️ Odolné dno s povrchovou úpravou z TPU
✔️ Značková taška s dobrým pomerom cena / objem
📌 od 45 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5KIPSTA Kipocket 40 l

✔️ Nízka cena
✔️ Testovaná na odolnosť pri ťahaní a voči oderu
✔️ Taška sa dá zložiť do kompaktného bočného vrecka
✔️ S odvetrávacími otvormi
📌 od 7,50 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6GymBeam Duffle All Black

✔️ Univerzálna čisto čierna taška s objemom 25 l
✔️ Nastaviteľný ramenný popruh a 2 odolné ušká
✔️ Priaznivá cena
✔️ Komfortná pri nosení
📌 od 15 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7Under Armour Undeniable Duffle 4.0 MD

✔️ Vyrobená z vodeodolného materiálu s technológiou Storm1
✔️ Tuhé výstuhy na dne a bokoch
✔️ Veľa praktických a účelných vreciek
✔️ Detailné spracovanie s výborným prístupom do tašky
📌 od 33 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#8Adidas 4ATHLTS Duffel

✔️ S objemom až na 70 l
✔️ Využitie na šport aj cestovanie
✔️ Neprehliadnuteľná potlač na pásoch
📌 od 38 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin