Najlepšie elektronické terče na šípky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

šípky a terč
Chcete hrať šípky a užiť si zábavu kedykoľvek, hoci aj v domácom prostredí? Potom potrebujete nevyhnutnú výbavu – terč a šípky. Aké prednosti majú najlepšie elektronické terče na šípky a kedy je lepšie zadovážiť si kvalitný sisalový terč? O tom si viac povieme v nasledujúcom sprievodcovi „Ako vybrať terč na šípky“, v ktorom sa zameriame na výhody a nevýhody jednotlivých druhov. To všetko jednoducho, aby ste si z bohatej ponuky terčov vybrali prevedenie, ktoré vám prinesie vytúženú radosť z hry…

Okrem základného prehľadu a zaujímavostí sme pripravili aj rebríček s veľmi dobre hodnotenými terčami na šípky. V nich si najviac pozícii získali najmä elektronické terče na šípky, pri ktorých sa nemusíte zdržovať zapisovaním skóre jednotlivých hráčov a vždy máte rýchly prehľad o priebehu hry. Navyše, z pohľadu bezpečnosti sú vhodnejšie aj pre menej skúsených hráčov alebo mladších hráčov, keďže v ich prípade budete hádzať šípkami s plastovým hrotom. Ak pred kúpou radi zisťujete názory ostatných, odporúčame zamerať pozornosť aj na rebríčky predajnosti, dostupné testy a recenzie terčov na šípky. V nich nájdete cenné informácie o tom, ako sa terčom darí pri reálnej hre a či sa za profesionálnym vzhľadom drahších modelov ukrýva aj dostatočná odolnosť.

Najlepšie terče na šípky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Elektronický terč na šípky Canaveral ED520

Najlepšia voľba pre hobby použitie
+ S 30 hrami
+ Terč kompatibilný so šípkami s plastovým hrotom
+ Praktické dvierka
+ Dobrá čitateľnosť displejov
od 65 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2KLARFIT Dartmaster 180 Dartboard

Ideálny pre domácu zábavu
+ Pre začiatočníkov až profesionálov
+ Vhodný pre max. 8 hráčov
+ Jednoduchá a úsporná montáž na stenu
+ Predné dvierka
+ Vrátane 12 šípok a 24 šípkových hrotov
od 91 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Winmau Blade 6

Najlepší sisalový terč na šípky
+ Pokročilé inovácie
+ Vysoká kvalita sisalového vlákna
+ Od popredného výrobcu profesionálnych terčov
+ Spokojné recenzie
+ TOP predajnosť
od 68 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4SPOKEY Narvi Pro

+ Zosilnená konštrukcia terča
+ 243 rôznych herných variantov
+ Až pre 16 hráčov súčasne
+ 4 LED displeje + zvukové efekty
od 49 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Echowell DC 88

Lacný elektronický terč na šípky
+ Trojriadkový elektronický terč - väčšia šanca na zásah
+ 8 hier +12 herných variantov
+ Až pre 16 hráčov
+ Jednoduché prevedenie, batériové napájanie
od 40 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Bull's Dartforce

Poloprofesionálny elektronický dvojriadkový terč
+ Vhodný pre skúsených hráčov
+ Určený pre až 16 hráčov a 8 tímov
+ Originálna turnajová veľkosť
+ 10 LED displejov
+ Kvalitné spracovanie
od 179 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať terč na šípky

Šípky už dávno nepatria iba ku krčmovej zábavke. Robustný stroj pripomínajúci automat nahradili menšie elektronické terče na šípky, ktoré sa dajú inštalovať na stenu v interiéri aj v exteriéri. Ak si chcete s rodinou či partiou zahrať šípky kedykoľvek, stačí nájsť to správne miesto, kde budete mať dosť priestor na hádzanie a pustiť sa do výberu ideálneho terča na šípky. Bude to elektronický alebo sisalový terč? Aký terč na šípky kúpiť pre nadšeného profesionála a aký je vhodný pre malé deti?

Sisalové terče na šípky

Sisalové terče nemajú žiadne elektronické funkcie naviac, no ich základ tvorí odolná kruhová základňa. Ako klasické riešenie sú vhodné najmä na polo- a profesionálnu hru. Dopadová plocha terču je vytvorená z miliónov sisalových vlákien vo vysokej hustote. Je lepšie, ak ide o sisalové drôty žiletkové alebo skosené, bez príchytových očiek. Šípka s kovovým hrotom sa potom lepšie zapichne do miesta, do ktorého bola hodená – a to bez rizika odrazu.

Šípka, hoci sa zabodne do terča, nezanecháva výrazné stopy. Sisalové vlákna terča po vytiahnutí hrotu vyplnia naspäť medzeru. Pri kvalitnom spracovaní má sisalový terč pomerne dlhú životnosť.

Jednotlivé polia sú vymedzené oceľovými drôtmi. Keďže najčastejšie sa hádže do poľa s hodnotou 20, podlieha pri častej hre rýchlejšiemu opotrebovaniu. V ideálnom prípade budete mať možnosť terč pootočiť a do poľa 20 posunúť menej opotrebovanú časť.

Dobrou správou je, že väčšina sisalových terčov na šípky sa vyrába vo veľkosti spĺňajúcej medzinárodné štandardy. Ak sa plánujete zúčastniť na súťažiach a turnajoch, najlepšie sa vám bude trénovať práve na tomto type terču.

Sisalové terče majú navyše aj veľmi jednoduchú inštaláciu, nevyžadujú žiadne napájanie a dajú sa ľahko prenášať z miesta na miesto.

Aké sú ich nedostatky? Pri hre budete hrať s ostrými šípkami s kovovými hrotmi. Treba preto starostlivo zvážiť výber prostredia a okolia s ohľadom na bezpečnosť. Navyše – kovové hroty vyžadujú občasné ostrenie. Sisalový terč nesmie byť umiestnený na vlhkom mieste ani slnku, inak stráca z farieb a utŕži aj na životnosti. A čo už zrejme tušíte – skóre v hre si musíte počítať sami.

sisalový terč na šípky

Elektronické terče na šípky

Elektronické terče na šípky pútajú čoraz viac pozornosti. V ich prospech hovorí najmä rozšírená funkcionalita v podobe priebežného počítania skóre pre hráča/hráčov. Samotný terč zvláda aj kontrolu poradia hráčov, preto sa pri hre môžete naplno sústrediť na hru a zábavu – bez častokrát otravného zapisovania, zdržovania a dohadovania.

Ak sa bližšie prizriete na dopadovú plochu elektronického terča, uvidíte na nej tisíce malých otvorov, do ktorých sa musí šípka s plastovým hrotom zapichnúť. Ak sa šípka do otvoru trafí, snímacia plocha v zadnej časti terču pripočíta body prináležiace danému poľu. Medzi otvormi sú však malé miesta, do ktorých sa šípka nedokáže zachytiť, čo zvyšuje aj riziko odrazu šípky.

Vo všeobecnosti sú elektronické terče skvelé na hobby zábavu s rodinou a priateľmi, bez snahy o veľkú profesionalitu. Šípky s plastovým hrotom sú totiž považované za bezpečnejšie – voči prostrediu aj hráčom. Hádzanie na elektronický terč si tiež rýchlo obľúbia deti.

Segmenty s double a triple hodnotou môžu byť na elektronických terčoch dvojriadkové alebo trojriadkové. Dvojriadkové zodpovedajú rozmerom súťažných terčov, trojriadkové sú širšie, čo znamená väčšiu šancu na zásah.

Pre funkčnosť počítadla a displejov je nevyhnutné napájanie. Môže byť batériové, sieťové alebo kombinované.

Aké sú ich nedostatky? Elektronické terče na šípky sú väčšie, ťažšie a hlučnejšie. Ak si kúpite model so sieťovým napájaním, v blízkosti miesta inštalácie musí byť elektrická zásuvka. Na presnosť hry a výsledky má vplyv počet otvorov. Ak trafíte plochu medzi otvormi, šípka sa odrazí.

elektronický terč na šípky

Funkcie a výbava elektronických terčov na šípky

Pri tradičných sisalových terčoch na šípky je najdôležitejším kritériom hustota a kvalita spracovania dopadovej plochy. Ďalším aspektom výberu je priemer/veľkosť terču na šípky, pričom väčšina kupujúcich volí štandardizovaný rozmer terču.

V prípade elektronických terčov na šípky prichádza do „hry“ zopár ďalších faktorov na zváženie. Aj tu je prirodzene dôležitá kvalita spracovania, priemer dopadovej plochy, no aj funkcie a prvky výbavy, ktoré sú typické iba pre elektronické terče.

Herné režimy

Vo výbave elektronických terčov môžu byť desiatky známych aj menej známych hier, ktoré možno prispôsobiť podľa vlastných preferencií, vďaka čomu vzniknú stovky ďalších herných variantov.

Zaujímajte sa tiež o to, pre koľkých hráčov maximálne je terč určený a či môžu hrať samostatne aj v tímoch. Okrem reálnych spoluhráčov môže byť vaším protihráčom počítačový súper v rôznych stupňoch obtiažnosti.

Napájanie

V terči integrované počítadlo a displeje po obvode potrebujú zdroj energie. Najčastejšie ide o batérie, sieťové napájanie alebo kombinované napájanie. Ak máte pre terč vyhradené stále miesto, nemusíte sa obávať ani sieťového napájania. Postará sa o stabilný chod bez nečakaného výpadku počas hry.

Pri batériovom napájaní ide zvyčajne o dobre dostupné batérie typu AA (3 a viac kusov). Terč si potom poľahky vezmete aj na iné miesta a nemusíte riešiť, kde je elektrická zásuvka na dosah. Majte však po ruke náhradné batérie, aby sa terč nevybil v najmenej vhodnej chvíli. Elektronický terč na batérie disponuje aj funkciou automatického vypnutia, ak istú dobu nezaznamená zásah.

Svetelné a zvukové signalizácie

Svetelné a zvukové signalizácie informujú o priebehu hry a robia ju zaujímavejšou. Niektorých hráčov však môžu tieto vylepšenia vyrušovať, preto je lepšie, ak je terč vybavený reguláciou hlasitosti alebo možnosťou úplného vypnutia zvukových efektov.

Displeje

Úlohou displejov je podávať informácie o hráčoch, aktuálnom skóre hry či o zostávajúcich hodov. Veľkosť a počet displejov má vplyv na prehľadnosť a čitateľnosť výsledkov. Čím väčšie, tým lepšie. Nemali by však zbytočne zväčšovať plochu okolo terču.

Vylepšenia konštrukcie

Obľúbené sú elektronické terče s dvierkami. Terč zavesený na stene so zatvorenými dvierkami potom pôsobí celkom nerušivo a navyše – do otvorov na šípky sa nedostáva prach. Vnútorná strana dvierok má tiež ďalšiu praktickú funkciu – slúžia na odloženie šípok. Šípky spolu s náhradnými hrotmi bývajú v prípade drahších terčov priamo súčasťou výbavy.

Ďalšie typy terčov na šípky

Okrem sisalových a elektronických terčov na šípky nájdete v ponuke ešte ďalšie druhy terčov. Medzi nimi najmä papierové terče na šípky (z vinutého papiera), ktoré sú lacnejšie, obojstranné a vhodné skôr pre začiatočníkov. Ich životnosť klesá s intenzitou používania.

U detí sú populárne magnetické terče, na ktoré sa hádže šípkami s plochým magnetom v prednej časti. Terče na suchý zips sú skôr hračkou, ktorá trénuje presnosť v hode najmenších detí. Majú rôzne rozmery, tvary aj farebnosť. Predávané sú s jednoduchými šípkami (ploché hrany so suchým zipsom na prichytenie) alebo s ľahkými loptičkami na hádzanie.

Ceny terčov na šípky

Koľko zaplatíte za kvalitný profi terč na šípky? Pre rýchlejšiu orientáciu sme širokú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

Terče na šípky do 40 eur

Najlacnejšie terče na šípky sú skôr hračkami pre deti, ako výbavou pre dospelých. Ide najmä o terče na suchý zips alebo magnetické terče. Aj v prvej cenovej kategórii však nájdete terče z vinutého papiera a niekoľko kvalitných sisalových terčov od známych značiek. Potešia dobrým spracovaním aj primeranou odolnosťou. Natrafiť môžete tiež na zopár jednoduchších elektronických terčov na šípky. Nároční kupujúci, ktorí chcú lepšie skonštruovaný terč vhodný na intenzívnejšie používanie, však svojho favorita nájdu až vo vyššej cene.

Terče na šípky od 40 do 80 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie elektronické a sisalové terče na šípky, presvedčí rozmanitosťou a široký výberom. Nechýbajú najznámejšie značky, ktoré majú na konte terče v profesionálnej kvalite. Sisalové vynikajú vysokou hustotou dopadovej plochy, maximálnou odolnosťou a ultratenkým drôtovým systémom. Elektronické terče na šípky zaujmú dizajnom aj atraktívnou hernou a funkčnou výbavou.

Terče na šípky od 80 eur

Stretáva sa u vás celá partia kamarátov a vždy skončíte pri šípkach? V takom prípade oceníte prednosti prémiovo vybavených elektronických terčov, ktoré sú určené pre 8 až 16 hráčov, s možnosťou vytvorenia tímov a bohatým výberom hier. Obľúbené sú modely v originálnej turnajovej veľkosti – v modernom aj elegantnom dizajne.

Najlepšie značky terčov na šípky

  • Canaveral (Decathlon) – V ponuke predajcu Decathlon nájdete obľúbené terče na oceľové šípky a elektronické terče od známej značky Canaveral. Veľmi dobrý pomer cena/kvalita.
  • Bull´s – Elektronické a sisalové terče značky Bull´s potešia turnajovou kvalitou aj skúsených hráčov.
  • Winmau – Sisalové terče Winmau dlhodobo vedú v rebríčkoch predajnosti a ponúkajú veľmi dobrú kvalitu spracovania. Sprevádzajú ich spokojné recenzie používateľov. Dostupné v rôznych prevedeniach – od rekreačných rodinných terčov po profesionálne spracované terče na šípky.
  • Spokey – Ak hľadáte cenovo dostupnejší elektronický terč na šípky, v portfóliu značky Spokey je niekoľko zaujímavých modelov na zváženie.
  • Klarfit – Precízne spracované elektronické terče Klarfit oslovia elegantným spracovaním a bohatou hernou aj funkčnou výbavou.
  • Echowell – Dobrá predajnosť, spokojné recenzie a cenová dostupnosť sprevádzajú elektronické terče na šípky od značky Echowell.
  • Carromco – Kvalitné elektronické terče od nemeckého výrobcu zaujmú výraznými sýtymi farbami.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Elektronický terč na šípky Canaveral ED520

Najlepšia voľba pre hobby použitie
+ S 30 hrami
+ Terč kompatibilný so šípkami s plastovým hrotom
+ Praktické dvierka
+ Dobrá čitateľnosť displejov
od 65 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2KLARFIT Dartmaster 180 Dartboard

Ideálny pre domácu zábavu
+ Pre začiatočníkov až profesionálov
+ Vhodný pre max. 8 hráčov
+ Jednoduchá a úsporná montáž na stenu
+ Predné dvierka
+ Vrátane 12 šípok a 24 šípkových hrotov
od 91 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Winmau Blade 6

Najlepší sisalový terč na šípky
+ Pokročilé inovácie
+ Vysoká kvalita sisalového vlákna
+ Od popredného výrobcu profesionálnych terčov
+ Spokojné recenzie
+ TOP predajnosť
od 68 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4SPOKEY Narvi Pro

+ Zosilnená konštrukcia terča
+ 243 rôznych herných variantov
+ Až pre 16 hráčov súčasne
+ 4 LED displeje + zvukové efekty
od 49 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Echowell DC 88

Lacný elektronický terč na šípky
+ Trojriadkový elektronický terč - väčšia šanca na zásah
+ 8 hier +12 herných variantov
+ Až pre 16 hráčov
+ Jednoduché prevedenie, batériové napájanie
od 40 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Bull's Dartforce

Poloprofesionálny elektronický dvojriadkový terč
+ Vhodný pre skúsených hráčov
+ Určený pre až 16 hráčov a 8 tímov
+ Originálna turnajová veľkosť
+ 10 LED displejov
+ Kvalitné spracovanie
od 179 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin