Najlepšie zrkadlovky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie zrkadlovky
Chcete fotky, o ktorých aj skúsené a náročné oko povie, že sú úžasné? Radi by ste svoju vášeň z fotografovania mobilom posunuli na úplne inú úroveň? Potom je čas prejsť na fotenie zrkadlovkou. Aké prednosti majú najlepšie zrkadlovky? Pozrite si napríklad nasledujúce zrkadlovky, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a majú potenciál zaujať svojimi schopnosťami. Ide o zrkadlovky od značiek Canon a Nikon, ktoré majú v tejto oblasti tú najlepšiu povesť a množstvo úspechov.

Zrkadlovky majú medzi fotoaparátmi špecifické postavenie. Hovorí sa o nich ako o nástrojoch profesionálov a u mnohým menej skúsených užívateľov vzbudzujú prirodzený rešpekt. Zároveň sa musia popasovať z roka na rok silnejšou konkurenciou a modernejšími technológiami, ktoré sa im snažia zhodiť pomyselnú korunu. Na akom princípe zrkadlovka funguje? Aké výsledky od zrkadlovky očakávať a čo treba vedieť skôr, ako si zrkadlovku zadovážite? Je lepšia zrkadlovka alebo bezzrkadlovka?

Odpovede na tieto otázky nájdete v nasledujúcom sprievodcovi výberom. Hoci sa zvyklo tvrdiť, že zrkadlovku ovládne iba skúsený fotograf, v súčasnom prevedení poskytnú výnimočný výkon a kvalitu aj v rukách začiatočníka. V prípade kúpy zrkadlovky stále nejde práve o najmenšiu investíciu a je zrejmé, že sa svoje peniaze budete chcieť to najlepšie v danej cenovej relácii. Zamerajte preto svoju pozornosť na testy a recenzie zrkadloviek, odporúčania skúsenejších či diskusné fóra amatérskych aj profi fotografov, kde sa to hemží skúsenosťami a hodnoteniami. Myslite na to, že samotný fotoaparát tohto typu potrebuje aj kompatibilný objektív (a nielen jeden), preto nemusí byť investícia konečná.

Najlepšie zrkadlovky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Canon EOS 250D

Najlepší pre začiatočníkov
✔️ Najľahšia digitálna zrkadlovka s otočným dotykovým displejom
✔️ V sete s kvalitným objektívom Canon 18–55 mm DC III
✔️ Veľký optický hladáčik
✔️ Automatické zaostrovanie očí
✔️ Krásne fotografie aj pri slabom osvetlení + plynulý záznam videa v 4K
📌 od 699 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Canon EOS 2000D

Skvelá voľba do 600 €
✔️ Až 24,1 Mpx snímač
✔️ Presné automatické zaostrovanie a optický hľadáčik
✔️ 7,5 cm LCD displej
✔️ Spolupracuje s telefónom, tabletom a počítačom
✔️ Ovládateľný cez Wi-Fi, NFC na diaľku
📌 od 529 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Nikon D3500

Dobrý pomer cena/výkon
✔️ Rozlíšenie snímača 24,2 Mpx
✔️ Možnosť záznamu videa vo Full HD až pri 60 fps
✔️ Funkcia rozpoznávania tváre
✔️ Pre začiatočníkov i pre náročných
✔️ Extra výdrž batérie
📌 od 649 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Canon EOS 6D Mark II

Najlepší do +/- 1200 €
✔️ Vysoká úroveň ochrany pred prachom a vlhkosťou - ideál do náročných podmienok
✔️ Snímač s rozlíšením 27,1 Mpx
✔️ Otočná obrazovka s ovládaním z dotykového displeja
✔️ GPS - údaje o zemepisnej polohe pri robení záberov
✔️ Bezdrôtové pripojenie - Bluetooth, NFC a WiFi
📌 od 1199 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Nikon D850

Profesionálna zrkadlovka
✔️ Multimediálna DSLR s top parametrami a výbavou
✔️ Snímač s rozlíšením 45,7 Mpx
✔️ Špičkové zaostrovanie a výsledky aj pri slabom svetle
✔️ Snímanie rýchlosťou 7 snímok za sekundu
✔️ Možnosť snímať veľké, stredné alebo malé snímky vo formáte RAW
📌 od 2999 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Nikon D5600

Veľmi dobre hodnotená zrkadlovka
✔️ Extra ľahká zrkadlovka
✔️ Prehľadný výklopná 3,2" dotykový displej
✔️ 39 ostriacich bodov + rozlíšenie 24,2 Mpx
✔️ Vhodný na vytváranie Full HD videí
✔️ Optický hľadáčik, tvorivé režimy, Bluetooth, hlboký grip
📌 od 599 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Canon EOS 90D

✔️ Sériové snímanie rýchlosťou 10 snímok za sekundu
✔️ Výdrž batérie na 1300 snímok
✔️ Detailné fotografie s až 32,5 megapixelmi
✔️ Rýchle a presné ostrenie s 45 krížovými AF bodmi
✔️ Wi-Fi a Bluetooth, natáčanie videí v 4K
📌 od 1169 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať zrkadlovku

Skôr, ako sa pustíte do samotného pátrania po ideálnej zrkadlovke, majte na pamäti staré známe: Fotí fotograf, nie fotoaparát. Ak človek nepozná základy práce s fotografiou, výsledok nezachráni ani ten najdrahší fotoaparát na trhu. Okrem chuti učiť sa, skúšať a tiež investovať do novej výbavy je dôležité poznať aj odpovede na nasledujúce otázky:

 • Čo chcete fotiť? Prírodu, scenérie, portréty, šport, akciu?
 • V akej kvalite by mali byť samotné výsledky? Postačíte s kvalitou na bežné formáty fotiek alebo hľadáte kvalitu na redakčnú tlač a komerčné veľkoformáty?
 • V akých podmienkach budete fotografovať? Ateliér alebo vonkajšie prostredie? Plánujete fotiť aj za zhoršených svetelných podmienok?
 • Máte okrem vytvárania kvalitných snímok záujem aj o videozáznamy?
 • Je pre vás dôležitá moderná konektivita? Wi-Fi a Bluetooth na rýchly prenos snímok, ovládanie diaľkovej spúšte?
 • Chcete fotoaparát, ktorý vám umožní zlepšovanie a dokáže sa postupne prispôsobovať výmenou objektívov?
 • Aký máte rozpočet na novú fototechniku?

Zaznačte si odpovede a poďte si spolu s nami urobiť krátky prehľad o dostupných typoch fotoaparátoch – aj napriek tomu, že o zrkadlovke dlhšie uvažujete.

Základné typy digitálnych fotoaparátov

Kompaktné fotoaparáty

Kompaktné fotoaparáty sú najmenšie z fotoaparátov – zmestia do vrecka či kabelky. S úplnou ľahkosťou ich dokáže ovládať začiatočník, dieťa či senior. Sú teda jednoduché na používanie a vhodné na rýchle zachytenie dovolenkových snímok. Výhodou je nízka cena. Nastavenie snímania majú na starosti zabudované automatické režimy. Objektív je súčasťou tela fotoaparátu. Tie najlacnejšie v ponuke sú však už dávno prekonané schopnosťami fotoaparátov v mobilných telefónoch.

Avšak aj tu sa nájdu modely, ktoré môžu presvedčiť – napríklad vodotesné kompakty – vhodné na ponorenie do hĺbky 10 m. Na zlepšovanie vo fotografovaní však veľký priestor nedávajú. Zo všetkých digitálnych fotoaparátov sú najľahšie.

Ultrazoom fotoaparáty

Ide o kompaktné fotoaparáty disponujúce veľkým zoomom – priblížením. Dokážu priblížiť aj veľmi vzdialené objekty podobne ako ďalekohľad. Práve preto majú najlepšie uplatnenie najmä pri fotografovaní na diaľku – zver, hory. Základné ultrazoomy poskytujú priblíženie 10x, najlepšie z tejto kategórie až 50x. K ich prednostiam patrí integrovaný digitálny hľadáčik a ukladanie snímok vo formáte RAW (surová kvalita, bez úprav).

Treba očakávať vyššiu cenu ako pri klasických kompaktoch. Sú ľahšie a menej robustné ako zrkadlovky.

Digitálne zrkadlovky DSLR

Digitálne zrkadlovky (DSLR – digital single-lens reflex) sa tešia veľkej popularite u nadšených amatérskych, ale aj skúsených profesionálov. Ako napovedá samotný názov – ich súčasťou je zrkadlo (viac o princípe fungovania nižšie). Sú ako stvorené pre ľudí, ktorí očakávajú špičkovú kvalitu obrazu. K prednostiam patrí snímací čip vo vysokej kvalite, možnosť manuálneho nastavovania a ostrenia (ale tiež aj niekoľko kreatívnych režimov). Vynikajú schopnosťou okamžite ostriť na hýbajúci sa objekt. Nefungujú však samostatne, nevyhnutne k nim potrebujete kompatibilný objektív. Čo je na jednej strane výdavok navyše, je do budúcna variabilita do plusu. Možno sa časom z fotografa prírodných scenérií zameriate na fotenie pohybu – a u kvalitnej zrkadlovky túto možnosť výmenou objektívu jednoznačne máte.

Digitálne zrkadlovky sú veľmi rýchle, ergonomicky a užívateľsky prívetivé, k dostaniu v rôznych cenách – zrkadlovky pre začiatočníkov za pár stoviek až zrkadlovky pre profesionálnych fotografov za tisíce eur. Majú aj nejaké nevýhody? Vzhľadom na konštrukciu a prítomnosť špecifických komponentov sú väčšie a ťažšie. Kvalita snímania sa premieta aj do vyššej ceny.

Bezzrkadlovky – kompakty s výmenným objektívom

Donedávna neprekonané digitálne zrkadlovky dostali konkurenciu v podaní kompaktov s výmenným objektívom. Nazývajú sa aj bezzrkadlovky, alebo mirrorless fotoaparáty. V konštrukcii optiky sa nenáchadza zrkadlo. Spájajú výhody kompaktov (menšie rozmery, nižšia hmotnosť, množstvo automatických režimov) s výhodami zrkadloviek (rýchlosť, kvalita ostrenia a snímania, vymeniteľné objektívny, výborné schopnosti pri natáčaní videí, moderná konektivita). Ich kvality sú až na takej úrovni, že presvedčili mnohých skúsených fotografov, aby vymenili zrkadlovku za bezzrkadlovú verziu.

O tom, či je pre vás lepšou voľbou zrkadlovka alebo bezzrkadlovka sa dozviete viac v porovnaní, ktoré nájdete nižšie.

fotograf so zrkadlovkou

Ako funguje zrkadlovka?

V útrobách zrkadlovky je výklopné zrkadielko, ktoré je umiestnené tesne pred snímačom. Zrkadlo verne zrkadlí obraz a svetelnosť, ktoré vstupujú do objektívu a odráža ho smerom k optickému hranolu. Optický hranol je vytvorený tak, aby obraz otočil totožne so snímaným objektom. To, ako bude výsledná snímka vyzerať, potom presne uvidíte v optickom hľadáčiku alebo na obrazovke. Zopnutím spúšte sa zrkadlo na okamih vyklopí (charakteristický zvuk cvaknutia) a obraz tak môže po otvorení závierky dopadnúť na snímač. Počas snímania obrazu je preto v hľadáčiku na okamih tma.

Aby bola snímka čo najvernejšia, majú zrkadlovky vo výbave najkvalitnejšie snímače, ktoré sú schopné vytvárať jasné a ostré obrázky s veľkými detailmi. Ide o rozmerovo najväčšie fotoaparáty (k čomu prispieva zrkadlo, optický hranol, objektív), ktoré však poskytujú obrovské možnosti.

Klasické zrkadlovky vytvárajú záznam na film, digitálne zrkadlovky snímajú obraz digitálna – na pamäťovú kartu. Ak sa záber nepodarí, môžete ho z karty vymazať a ušetriť si úložnú kapacitu. Zo záznamového filmu sa nevydarený záber zmazať nedá.

Zrkadlovka vs. bezzrkadlovka: Hlavné výhody a nevýhody

V konštrukcii bezzrkadloviek sa zrkadlo ani optický hranol už nenachádzajú. V kompaktnom tele s vymeniteľným objektívom sa je však rovnako veľký snímač ako v zrkadlovkám. Všetko dôležité je nahradené elektronickými funkciami. Aké sú medzi nimi rozdiely? Podľa čoho sa rozhodnúť, ak medzi týmito dvoma možnosťami váhate?

 • Hľadáčik – Hľadáčik je prítomný už aj v najlacnejších zrkadlovkách, vďaka čomu okamžite vidíte reálny obraz, kdežto v bezrkadlovkách nie je samozrejmosťou. Nahrádza ho elektronický hľadáčik – teda displej.
 • Zaostrovanie – Zrkadlovky dokážu perfektne snímať objekty v rýchlom pohybe. Bezzrkadlové sa na túto ich superschopnosť so systémami automatické zaostrovania doťahujú, a dokonca sú už o čosi jednoduchšie v manuálnom ostrení.
 • Úpravy – Zrkadlovka má často rôzne manuálne, (polo)automatické nastavenia a špeciálne režimy. Na fotoaparáte nájdete rôzne tlačidlá a kolieska, pomocou ktorých si upravíte nastavenia počas fotografovania. Čím drahšia, tým je týchto možností nastavenia viac. Bezzrkadlovky bez výhrad držia krok a v niektorých funkciách sú na tom už o kúsok lepšie.
 • Veľkosť a hmotnosť – Zrkadlovky sú väčšie a ťažšie, bezzrkadlovky sú menšie a ľahšie.
 • Objektívy – K zrkadlovkám je obrovský výber kompatibilných objektívov s rôznymi parametrami, bez rizika, že by ohrozili ergonómiu fotoaparátu. Vcelku dobrý výber objektívov je aj k bezzrkadlovkám, avšak často sa stáva, že objektív prevažuje subtílnejšie telo fotoaparátu.
 • Hlučnosť – Bezzrkadlovky sú tichšie, pri zrkadlovkách je počuť typické cvaknutie (vyklopenie zrkadla).
 • Výdrž batérie – Zrkadlovky vedú v počte snímok na jedno nabitie batérie – najmä v prípade, ak používate iba hľadáčik a nie otočný displej. Výdrž batérie v bezrkadlovkách je nižšia vzhľadom na množstvo procesov, ktoré musí batéria pokryť.
 • Cena – Zrkadlovky sú podstatne dostupnejšie aj pre fotografov začiatočníkov. Za cenu základnej bezzrkadlovky kúpite už veľmi dobre vybavenú zrkadlovku. Zrkadlovky sú tak naďalej perfektným spôsobom, ako zlepšiť svoje fotografické schopnosti a nabrať prax na kvalitnom prístroji, ktorého princíp fungovania je preverený desiatky rokov.

zrkadlovka nikon

Základné parametre zrkadloviek

Našou hlavnou tému sú zrkadlovky, tak sa k nim teraz naplno vrátime. Majú svoje nesporné kvality a mnohí skúsení fotografi ich nechcú pustiť z rúk, aj keď technológia priniesla schopnú konkurenciu. Je prirodzené, že výrobcovia sa snažia posúvať neustále vpred v snahe vniesť do fotografovania dokonalosť, čo je v konečnom výsledku pre užívateľov iba dobrou správou. Môže to znamenať napríklad aj to, že váš dlho vyhliadnutý model zlacní na atraktívnu cenu.

Snímač

Hlavným rozdielom medzi APS-C a Full-Frame je fyzická veľkosť obrazového snímača – Full-Frame snímače sú väčšie ako APS-C snímače. Majú štandardnú veľkosť 36×24 mm, zatiaľ čo APS-C 23,6×15,6 mm. Full-Frame sa považuje za výbavu profesionálov (cena v tisícoch eur), APS-C nájdete v amatérskych a poloprofesionálnych zrkadlovkách (lepšia cenová dostupnosť).

Rozlíšenie

Nemusíte nevyhnutne siahať po najvyššom rozlíšenie. Závisí totiž od zamýšľaného použitia snímok. Rozlíšenie sa udáva v pixeloch (megapixeloch) alebo ako riadky × stĺpce. Čím vyššie rozlíšenie (pixelov), tým sú snímky kvalitnejšie a dajú sa vytlačiť aj na veľkých formátoch bez straty kvality. Na bežný formát 15×10 cm vystačíte s rozlíšením 2 Mpx, na formát 60×40 už potrebujete rozlíšenie 32 Mpx. Vysoké rozlíšenie znamená väčšiu veľkosť záznamov = väčšie nároky na úložisko.

Citlivosť ISO

Citlivosť označuje, ako bude snímač fotoaparátu citlivý na svetlo. Nízka hodnota ISO znamená, že senzor je málo citlivý na svetlo. Zvýšením ISO sa senzor stáva zas viac citlivejším na svetlo, čo znamená, že urobí kvalitnejšie fotografie aj v tmavšom prostredí.

Hľadáčik

Slúži na to, aby ste pred stlačením spúšte videli, čo idete fotografovať. Podľa toho si môžete nakomponovať obraz, upraviť expozíciu, poprípade zaostriť. Je súčasťou všetkých zrkadloviek.

Displej

Digitálne zrkadlovky majú vo výbave aj displej. Obľúbené sú displeje otočné alebo výklopné, pre praktickosť používania dotykové. Na displeji vidíte nielen to, čo sa zobrazuje v hľadáčiku, okamžite po zaznamenaní snímky si môžete prezrieť výsledok a premazať, čo nevyhovuje. Je to praktické najmä vtedy, ak máte fotoaparát pod úrovňou očí. Displej však prispieva k rýchlejšiemu vybíjaniu batérie.

Slot pre pamäťové karty

Nevyhnutná súčasť digitálnych zrkadloviek. Ide o úložisko na vyfotené snímky. Zaujímajte sa o typ podporovaných pamäťových kariet a maximálnu veľkosť. V ideálnom prípade budú prítomné dva sloty.

Grip (úchop)

Kvalitné zrkadlovky sú premyslené do detailov a tomu zodpovedá aj prevedenie tej časti, za ktorú zrkadlovku uchopujete do rúk. Po osadení objektívu by mal byť fotoaparát primerane vyvážený, uchopený za grip v ruke stabilný, nešmýkajúci sa.

Konektivita

Zaujímajte sa o fyzické rozhranie (mini HDMI, micro HDMI, 3,5 mm Jack, …) a modernú bezdrôtovú konektivitu (Wi-Fi, Bluetooth, NFC). Premyslite si, aký spôsob prenosu záznamu vám vyhovuje. Bezdrôtové technológie umožňujú v zrkadlovkách aj ovládanie diaľkovej spúšte.

Napájanie (batéria)

V prípade zrkadloviek sa dozviete niekoľko údajov o výdrži batérie. Vyjadruje sa orientačným počtom snímok na jedno nabitie pri využití iba hľadáčika / v prípade, ak svieti displej. Pri zapnutom displeji je výdrž batérie až o polovicu nižšia. Skúsení fotografi zrkadlovku počas nečinnosti vypínajú. Pri intenzívnom fotení majte po ruke náhradný akumulátor.

Zvýšená odolnosť

Ak sa chystáte na výstup do náročných podmienok, dajte si záležať na tom, aby ste vybrali zrkadlovku so zvýšenou odolnosťou / vodotesnosťou. Chránené by mali byť najmä kľúčové komponenty. Ich neskoršia výmena a oprava môžu atakovať cenu nového prístroja.

zrkadlovka sony

Režimy a funkcie zrkadloviek

Zrkadlovka vás nenechá v štichu, ani ak sa radíte k začiatočníkom. Vybrať si môžete z automatických programov, ktoré sa postarajú o snímky prekvapivo dobrej kvality. Obľúbené sú programy na fotenie portrétov, krajiny, večerného prostredia, športu, makro (fotenie malých predmetov z blízka. Profesionáli zase dávajú prednosť manuálnemu nastaveniu presne podľa danej situácie a snímaného objektu.

Pri výbere zrkadlovky si okrem hlavných parametrov všímajte aj to, koľko snímok dokáže vytvoriť za sekundu, či má vo výbave samospúšť (na diaľkové ovládanie), disponuje funkciou rozpoznávania tváre / očí, kreatívnymi režimami a či je jej súčasťou interný blesk. V opačnom prípade sa konštrukcia ešte zrejme rozrastie o externý blesk.

Doplnková výbava zrkadloviek

Kúpou zrkadlovky vaša investícia nekončí. Práve naopak – už asi tušíte, že iba začína. Budete potrebovať objektív. Začiatočníkom odporúčame siahnuť po starter kitoch, v ktorých je zrkadlovka spolu s kompatibilným, univerzálnejším objektívom s ohniskovou vzdialenosťou priemerne 18 – 55 mm, resp 18 – 135 mm. Sú vhodné na snímanie krajiny, architektúry, portrétov a iné bežné situácie. Neskôr, keď nájdete svoj štýl, je lepšie prejsť na objektív určený pre danú oblasť.

Naviac budete tašku, nabíjačku (nemusí byť v cene, túto info si zistite pred kúpou), pamäťové karty a zíde sa aj statív a popruh cez rameno.

Ceny zrkadloviek

Pri výbere zrkadlovky je dobré spoľahnúť sa na recenzie, hodnotenia skúsenejších a vybrať sa osvedčenou cestou smerom ku kvalitným modelom. Ak máte možnosť si niektoré zrkadlovky zobrať do ruky a urobiť pár snímok, urobte to. Získate cenný prvý dojem, ktorý pre vás bude odrazovým mostíkom a možno veľmi dobrou inšpiráciou. Samozrejme – je tu aj faktor ceny a rozpočtu. Našťastie, je práve cena zrkadlovky jasným ukazovateľom toho, pre koho je určená.

✅ Zrkadlovky do 800 eur

Zrkadlovky určené pre amatérskych nadšencov. K ich prednostiam patrí kompaktnejšia konštrukcia, jednoduché ovládanie a prítomnosť užitočných automatických programov. Lákadlom je napríklad objektív v cene a stavaný blesk.

✅ Zrkadlovky od 800 do 1600 eur

Zrkadlovky pre poloprofesionálov. Samotné zrkadlovky sú robustnejšie, ergonomicky však optimálne vyvážené, s pokročilejšou výbavou a možnosťami manuálneho nastavenia.

✅ Zrkadlovky od 1600 eur

Zrkadlovky pre profesionálov. Ich prednosťou je špičkové zaostrovanie, rýchlosť snímania, nadštandardné rozlíšenie, flexibilný formát RAW, zvýšená odolnosť konštrukcie či vysokokvalitný videozáznam.

Najlepšie značky zrkadloviek – Nikon a Canon

Nikon alebo Canon? Pri kúpe zrkadlovky sa prirodzene rieši aj značka – a to je správne. Ak však budete vyberať spomedzi týchto dvoch značiek, je veľká šanca, že budete nadmieru spokojní. Je však náročné rozhodnúť sa, ktorej z týchto dvoch značiek dať prednosť, pretože ide o rovnocenných súperov, ktorí majú vo svojom portfóliu kvalitné modely v rôznej výbave. S najväčšou pravdepodobnosťou zavážia iba detaily alebo názory ľudí, ktorých poznáte. Možno rozhodne váš pocit a intuícia. Ak sa už pre jednu z týchto značiek rozhodnete, zostanete jej verní dlhodobo.

Poďme si ich s pomocou expertphotography.com v krátkosti porovnať:

 • Objektívy: Jedným z najväčších dôvodov, prečo sa Canon a Nikon radia medzi najobľúbenejšie značky, je ich vysoká kompatibilita s množstvom objektívov na trhu.
 • Ovládateľnosť: Digitálne zrkadlovky Canon sú považované za ľahšie ovládateľné, zatiaľ čo Nikon sa cieľavedomo ujíma vedenia v oblasti bezzrkadloviek.
 • Fotoaparáty podľa úrovne: Pokiaľ ide o základné digitálne zrkadlovky, Canon má väčšie zastúpenie zaujímavých modelov na zváženie. Aj v strednej triede digitálnych zrkadloviek má aktuálne malý náskok Canon, nakoľko aktualizoval viacero svojich obľúbených modelov. V kategórii profesionálnych DSLR sa už vedenie poľahky ujíma Nikon, ktorý prichádza s vyšším rozsahom ISO a dvojnásobným počtom zaostrovacích bodov. Zaujať môžu aj pre menšie rozmery a dlhšiu výdrž batérie.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Canon EOS 250D

Najlepší pre začiatočníkov
✔️ Najľahšia digitálna zrkadlovka s otočným dotykovým displejom
✔️ V sete s kvalitným objektívom Canon 18–55 mm DC III
✔️ Veľký optický hladáčik
✔️ Automatické zaostrovanie očí
✔️ Krásne fotografie aj pri slabom osvetlení + plynulý záznam videa v 4K
📌 od 699 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Canon EOS 2000D

Skvelá voľba do 600 €
✔️ Až 24,1 Mpx snímač
✔️ Presné automatické zaostrovanie a optický hľadáčik
✔️ 7,5 cm LCD displej
✔️ Spolupracuje s telefónom, tabletom a počítačom
✔️ Ovládateľný cez Wi-Fi, NFC na diaľku
📌 od 529 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Nikon D3500

Dobrý pomer cena/výkon
✔️ Rozlíšenie snímača 24,2 Mpx
✔️ Možnosť záznamu videa vo Full HD až pri 60 fps
✔️ Funkcia rozpoznávania tváre
✔️ Pre začiatočníkov i pre náročných
✔️ Extra výdrž batérie
📌 od 649 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Canon EOS 6D Mark II

Najlepší do +/- 1200 €
✔️ Vysoká úroveň ochrany pred prachom a vlhkosťou - ideál do náročných podmienok
✔️ Snímač s rozlíšením 27,1 Mpx
✔️ Otočná obrazovka s ovládaním z dotykového displeja
✔️ GPS - údaje o zemepisnej polohe pri robení záberov
✔️ Bezdrôtové pripojenie - Bluetooth, NFC a WiFi
📌 od 1199 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Nikon D850

Profesionálna zrkadlovka
✔️ Multimediálna DSLR s top parametrami a výbavou
✔️ Snímač s rozlíšením 45,7 Mpx
✔️ Špičkové zaostrovanie a výsledky aj pri slabom svetle
✔️ Snímanie rýchlosťou 7 snímok za sekundu
✔️ Možnosť snímať veľké, stredné alebo malé snímky vo formáte RAW
📌 od 2999 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Nikon D5600

Veľmi dobre hodnotená zrkadlovka
✔️ Extra ľahká zrkadlovka
✔️ Prehľadný výklopná 3,2" dotykový displej
✔️ 39 ostriacich bodov + rozlíšenie 24,2 Mpx
✔️ Vhodný na vytváranie Full HD videí
✔️ Optický hľadáčik, tvorivé režimy, Bluetooth, hlboký grip
📌 od 599 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Canon EOS 90D

✔️ Sériové snímanie rýchlosťou 10 snímok za sekundu
✔️ Výdrž batérie na 1300 snímok
✔️ Detailné fotografie s až 32,5 megapixelmi
✔️ Rýchle a presné ostrenie s 45 krížovými AF bodmi
✔️ Wi-Fi a Bluetooth, natáčanie videí v 4K
📌 od 1169 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (8 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin