Najlepšie detské ohrádky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie detské ohrádky
Ak vaše dieťatko už pekne sedí, nepotrvá dlho a začne skúmať svoje okolie. Je len kúsok od toho, aby vylepšilo štvornožkovanie a vybralo sa objavovať izbu za izbou. Ak hľadáte spôsob, ako ho mať bezpečne pod kontrolou aspoň na pár minút počas dňa, zrejme ste už uvažovali o detskej ohrádke. Aké vlastnosti majú najlepšie detské ohrádky? Prinášame niekoľko tipov, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a veľmi dobrá predajnosť.

Výbava pre najmenšie deti je obrovská. Výrobcovia prichádzajú s mnohými produktami v snahe zjednodušiť rodičom starostlivosť o bábätko. Začína to kočíkom, autosedačkou a postieľkou, pokračuje detskou jedálenskou stoličkou, chodítkom, … končí dojčenskou fľaškou a cumlíkom. Detské ohrádky si v tejto plejáde získali pozornosť pre svoj praktický charakter. Nejde totiž o prvoplánový rozmar. Detská ohrádka vytvára pre dieťatko bezpečné vymedzené prostredie, kde sa môže spokojne hrať so svojimi hračkami, pričom máte prehľad o tom, čo robí, a rovnako tak dieťatko vidí vás a má istotu, že ste poblíž.

V nasledujúcom sprievodcovi vám poradíme, ako vybrať detskú ohrádku a akým kritériám venovať najväčšiu pozornosť. Medzi jednotlivými modelmi sú už na prvý pohľad veľké rozdiely. Líšia sa materiálom, tvarom, veľkosťou, výbavou aj celkovým využitím. Prešli sme testy a recenzie detských ohrádok a zamerali sa na produkty, ktoré u užívateľov vyvolali najväčšie pozitívne ohlasy. Výsledkom je tak rebríček, v ktorom nájdete obľúbené detské ohrádky v rôznom prevedení od značiek Klups, Puppolina, Caretero či Bo Jungle.

Najlepšie detské ohrádky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Klups drevená ohrádka Jonáš s kolieskami

Najlepšia drevená ohrádka
✔️ Jedna z najpredávanejších
✔️ Kvalitné borovicové drevo
✔️ Až 5 nastaviteľných výškových polôh
✔️ Matrac potiahnutý fóliou v balení
✔️ S kolieskami
📌 od 120 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Puppolina 150 x 150 cm

Klasická drevená ohrádka
✔️ Kvalitné borovicové drevo
✔️ Jednoduché zostavenie a údržba
✔️ Priestranná plocha
✔️ Stabilná konštrukcia
📌 od 106 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Caretero Quadra

Najlepšia cestovná ohrádka
✔️ Ľahká a praktická hranatá ohrádka
✔️ Jednoduché zloženie a rozloženie
✔️ Dodávaná s taškou na prenášanie
✔️ S podložkou, dverami a držadlami na naučenie vstávania
📌 od 74 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4 Ludi hracia ohrádka s loptičkami

Kompaktná po zložení
✔️ Skladacia sieťová ohrádka v milom detskom dizajne
✔️ 50 ks loptičiek v balení
✔️ Nízka hmotnosť
✔️ S taškou na prenos
📌 od 34 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Summer Infant ohrádka na hranie Pop 'n Play

Unikátne riešenie
✔️ Ultraľahká konštrukcia
✔️ Unikátna konštrukcia, extra jednoduchý prenos
✔️ Vodeodolná rezistentná podlaha - môže sa postaviť na piesok aj mokrú trávu
✔️ S cestovnou taškou
📌 od 107 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Bo Jungle skladacia B-Playard

Obľúbená
✔️ Vodeodolná - na použitie vonku aj vo vnútri
✔️ Ideálne na cesty, ľahké zloženie a rozloženie
✔️ Ľahký rám
✔️ Primerane priestranná
📌 od 124 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať detskú ohrádku

Potrebujete si odskočiť do vedľajšej miestnosti? Pripraviť si všetky nevyhnutné veci na návštevu lekárky? Alebo začať s varením obeda? Je niekoľko dobrých dôvodov, prečo sa detské ohrádky dostali do pozornosti rodičov. Pri správnom výbere získate šikovného pomocníka, ktorý vytvorí pútavé a bezpečné miesto, kde sa váš drobček na chvíľu pohrá. S pribúdajúcimi mesiacmi totiž záujem detí o okolité prostredie narastá, a rovnako tak sa vylepšujú aj ich fyzické schopnosti. Ustriehnuť všetko, vyhnúť sa úrazom a mať pritom aspoň na chvíľu voľné ruky je čoraz ťažšie. Z detskej ohrádky nemusíte mať zlé svedomie, že svoje dieťa “odkladáte” a nevenujete sa mu. Ak je dieťatko v ohrádke spokojné a s nadšením skúma svoje hračky, rozumný čas nepresahujúci 30 minút neohrozuje jeho zdravý vývin.

Čo chcieť od kvalitnej detskej ohrádky? Na čo zamerať pozornosť? Aby sme uľahčili váš rozhodovací a nákupný proces, pripravili sme niekoľko zaujímavých delení a tipov.

Detské ohrádky podľa materiálu

Začnime v prvom kroku zoznámením sa s hlavnými materiálmi, ktoré vo veľkej miere predurčujú vzhľad, skladnosť, hmotnosť a predovšetkým stabilitu detských ohrádok.

⏩ Drevené detské ohrádky

Drevené detské ohrádky sú zástupcom robustného, stabilnejšieho riešenia. Tvorí ich niekoľko dielov (4, 6, 8), z ktorých najčastejšie vznikne ohrádka s pôdorysom tvaru štvorec, obdĺžnik, šesťuholník, osemuholník. Jednotlivé steny detskej ohrádky tvoria zvislé hladké drevené tyčky (napríklad z bukového dreva), medzi ktorými sú bezpečné rozostupy, aby si dieťatko nemohlo zaseknúť hlavu.

Pri správnom zostavení sa nemusíte obávať o stabilitu ohrádky ani v prípade, ak sa dieťatko za priečky chytí a postaví. Niektoré ohrádky majú naviac pevné dno a sú vybavené pohodlným matracom. K dostaniu sú aj verzie s kolieskami, ktoré môžete po interiéri presúvať podľa potreby.

Vo všeobecnosti sú drevené ohrádky drahšie, ponúkajú však dlhú životnosť a môžu vo výbornom stave poslúžiť viacerým deťom v rodine. Počítajte s tým, že sú menej skladné a ťažšie. Ak uvažujete o cestovnej verzii, nebude drevená ohrádka tým, čo chcete prevážať v aute. Taktiež dieťatko, ktoré spadne, sa môže o konštrukciu bolestivo udrieť.

 • Veľmi stabilné detské ohrádky, dlhá životnosť, prírodný materiál, rôzne tvary, nízke nároky na údržbu
 • Ťažšie a menej skladné konštrukcie, riziko úderu pri páde, vyššia cena

⏩ Kovové detské ohrádky

Tvarovo typovou alternatívou sú kovové detské ohrádky, ktoré, ako už naznačuje názov, sú vyrobené z kovových profilov. Tvorí ich niekoľko častí, ktoré sa medzi sebou dajú navzájom prepojiť. Majú neutrálny biely alebo sivý dizajn, podľa potrieb ich môžete v domácnosti používať aj na vymedzenie priestoru – napríklad ako zábrana pred krbom, k schodisku, či pred veľkými izbovými rastlinami.

Aj v tomto prípade platí, že ide o ohrádky menej vhodné na cestovanie, skôr na stabilné používanie u vás doma. Sú ťažšie, drahšie, no za to dostatočne stabilné a odolné voči prevráteniu. Keďže steny konštrukcie vypĺňajú úzke kovové tyčky, aj tu platí, že dieťa sa pri páde môže udrieť.

 • Detské ohrádky s veľmi dobrou odolnosťou a stabilitou, využitie ako zábrana na viacerých miestach v domácnosti, častokrát rozloženie a zloženie už jednou rukou, jednoduché čistenie
 • Po zložení zaberajú viac miesta, nevhodné na cestovanie, riziko úderu

⏩ Detské ohrádky s textíliou / sieťovinou

Medzi najpredávanejšie detské ohrádky sa dostalo viacero modelov, ktoré sa od predošlých typov líšia riešením bočných stien. Na výplň obvodovej konštrukcie sa totiž nepoužívajú tyčky, ale farebná textília a sieťovina. K dispozícii je množstvo detských ohrádok v rôznych farbách a veľkostiach, rozdiely sú aj v samotnom prevedení a skladaní konštrukcie.

Prečo tak zaujali? Najmä pre svoju rozmanitosť, zaujímavú výbavu, dobrú cenovú dostupnosť a menšie nároky na uskladnenie. Sú ľahšie, dajú sa jednoducho zložiť, napríklad do placky, vďaka čomu vám môžu robiť spoločnosť pri cestovaní. Dieťatko má tak na návšteve alebo na dovolenke k dispozícii dobre známe miesto. Súčasťou príslušenstva môže byť pevné dno, matrac, dvierka, kolotoč, kolieska, …

Ich steny sú mäkké, čo znamená, že pri páde sa dieťatko neudrie. Avšak, ak sa dieťatko dostane do veku, kedy sa bude snažiť preliezť cez okraj, môže celú ohrádku prevrátiť. Zároveň myslite na to, že cez časti, kde je plná textília na vás dieťa neuvidí, a rovnako tak ani vy na neho. Dlhodobý pohľad cez sieťovinu zase spôsobuje namáhanie očí. Ak by sme sa na to pozreli aj z pohľadu údržby, čistenie textílií zaberie o niečo viac času ako zapackané tyčky na drevenej ohrádke.

 • Široký výber, rôzne veľkosti a farby, skladacie konštrukcie, nižšia hmotnosť, vhodné na prenos a cestovanie, steny ohrádok sú mäkké a bezpečnejšie pri páde
 • V istých prípadoch nižšia stabilita, nepriehľadnosť niektorých častí, namáhanie očí pri pozeraní cez sieťovinu, náročnejšie čistenie

Zaujímavou alternatívou pre menšie detičky je nízky “suchý bazénik” s pružnými sieťovinovými / textilnými stenami, najčastejšie dostupný v tvare šesťuholníka, zaujímavého domčeka alebo stanu s otvormi po všetkých stranách. Síce zadrží iba menšie dieťa, aspoň nebudete mať všetky loptičky a kocky po celej obývačke. Dieťa sa oň nemôže oprieť (takže neslúži na postavenie), neskôr ho však dokáže poľahky preliezť.

⏩ Plastové a nafukovacie detské ohrádky

Okrajovú kategóriu tvoria plastové a nafukovacie detské ohrádky. Sú lacné, veľmi ľahké a jednoducho sa uskladňujú, ak ich nepotrebujete. Ich stabilita a životnosť však nepatria k presvedčivým. Plastové ohrádky vyskladáte z niekoľkých panelov jednoduchým nakliknutím do seba, ponášajú sa na farebný plot.

Nafukovacie ohrádky vyzerajú ako bazénik s vyvýšenou hranou a roztomilými obrázkami. Ak máte záujem o takéto riešenie, na občasné použitie rovnako dobre poslúži aj jednoduchý “bežný” detský bazén s obručami, ktorý vysteliete dekou, penovou podložkou a dieťatku sem nasypete jeho kocky alebo loptičky. Niektoré nafukovacie ohrádky majú tvar hradu a na pružnom nafúknutom matraci sa dá veselo poskakovať.

 • Nízka cena, nízka hmotnosť, jednoduchý prenos
 • Horšia stabilita, nižšia životnosť, dizajnovo menej zapadnú do interiéru

deti hra

Čo zvážiť pri výbere detskej ohrádky?

 • Veľkosť a priestrannosť – Pre ohrádku potrebujete miesto, kde neprekáža, nie je v prievane a zároveň vám umožní mať nad dieťatkom dohľad z viacerých strán. Deti sa spokojne cítia v ohrádkach, ktoré sú rozmerovo o čosi priestrannejšie, ako je detská postieľka. Vyhľadávané sú detské ohrádky 150 × 150 cm, 120 × 120 m, 100 × 100 cm. K dispozícii sú však aj iné rozmery, preto nie je problém nájsť ohrádku, ktorá bude vyhovovať vášmu interiéru. Výšku hrany ohrádky prispôsobte veku a výške dieťaťa. Rozpätie je široké – cca od 50 – 110 cm.
 • Stabilita – Lepšou stabilitou disponujú drevené a kovové detské ohrádky.
 • Skladnosť / Mobilita– Lepšiu skladnosť ponúkajú ohrádky s textilnou a sieťovinovou výplňou stien. Ich súčasťou je aj praktický skladací mechanizmus, aby ste sa vyhli opakovanej montáži a demontáži. Takto vybavené sú podstatne vhodnejšie na cestovanie a pre nižšiu hmotnosť dajú sa jednoducho prenášať.
 • Využiteľnosť – Ohrádky s pevným dnom vybavené matracom môžu poslúžiť na príležitostné spanie.
 • Výbava a príslušenstvo – Rozhodnite sa, o aké prvky máte záujem. Vyhľadávané sú kolieska s brzdami, matrac, mäkčená penová podložka, výškovo polohovacie dno, bočné dvierka, …

Detské ohrádky podľa využitia a funkcií

Detské ohrádky sa prednostne používajú počas dňa, kedy dieťatko bdie a hrá sa s hračkami. Z času na čas sa môže stať, že v ohrádke unavené hrou aj zaspí a bude vám ľúto prenášať ho do postieľky.

Uvažujete o tom, že by ste “zabili dve muchy jednou ranou” a zadovážili si detskú ohrádku a postieľku ako konštrukciu 2v1? Nie ste prvým rodičom, ktorého tento nápad láka. Dokonca na trhu nájdete konštrukcie, ktoré sa dajú poľahky zmeniť z postieľky na ohrádku a naopak.

Avšak, pravdou je, že to nemusí vyjsť podľa zamýšľaného plánu. Napríklad – treba zohnať kvalitný matrac atypických rozmerov, neskôr vás možno bude obťažovať presúvanie z miestnosti do miestnosti. Treba počítať aj s tým najzásadnejším – dieťa môže mať časom problém pokojne zaspať na mieste, ktoré bolo počas dňa miestom jeho hrania. Nehovoriac o tom, že ak v postieľko-ohrádke zjedlo niekoľko piškót, omrvinky počkajú do večera. Preto sú takéto konštrukcie preferované skôr na príležitostné prespávanie na dovolenke, ako na trvalé spanie počas roka.

Detské ohrádky a bezpečnosť

Detské ohrádky sú tovarom, ktorý je v bezprostrednom kontakte s dieťaťom, preto sa na ne vzťahuje splnenie viacerých bezpečnostných požiadaviek. Kvalitná detská ohrádka je certifikovaným výrobkom a skonštruovaná je s dôrazom na bezpečnosť a zdravotnú nezávadnosť materiálov.

 • Všetky prvky a detaily sú hladké a zaoblené, aby sa na nich dieťa nemohlo poškriabať, pichnúť ani porezať.
 • Na ohrádke nie sú prítomné úzke štrbiny, v ktorých by si dieťa mohlo zaseknúť prsty.
 • Vzdialenosť medzi tyčkami by nemala byť väčšia ako 5 – 7 cm, aby dieťatku medzi nimi neuviazla končatina alebo hlava.
 • Spojovacie prvky sú navrhnuté tak, aby ich nedokázalo rozpojiť dieťa. Ak je ohrádka vybavená skladacím mechanizmom, je tiež prítomná poistka, ktorá zabraňuje neželanému rozloženiu. Ohrádka sa nesmie samovoľne zložiť, inak je pre dieťa nebezpečná.
 • Detská ohrádka s kolieskami musí byť zároveň opatrená brzdami.
 • Na povrchovú úpravu kovu a dreva sa používajú zdravotne nezávadné nátery.
 • Detskú ohrádku sprevádzajú informácie o minimálnom a maximálnom veku (resp. maximálnej hmotnosti dieťaťa).

Ceny detských ohrádok

Koľko zaplatíte za detskú ohrádku? Rozhoduje materiál, výbava, mobilita a vaše očakávania. Výber je rozmanitý a zohľadňuje rôzne požiadavky.

✅ Detské ohrádky do 70 eur

V cene do 70 eur nájdete prevahu jednoduchších drevených ohrádok a detských ohrádok s textilnou výplňou. Niektoré sú vhodné na rozloženie na jedno miesto, na iných je vítanou vlastnosťou mobilita. Prevažne jednoduchšie a menšie konštrukcie.

✅ Detské ohrádky od 70 do 140 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie detské ohrádky. Obľúbené sú drevené detské ohrádky s polohovacím dnom a kolieskami, rovnako tak aj detské skladacie ohrádky so sieťovinovými stenami a milými detskými motívmi. V tejto cene už zoženiete aj zaujímavé modely, ktoré môžete používať v interiéri aj exteriéri a disponujú mimoriadne efektívnym skladacím mechanizmom.

✅ Detské ohrádky od 140 eur

Precízne spracované detské ohrádky – modulové, šesťuholníkové, polohovacie, vhodné aj na presun z miesta na miesto. V mnohých prípadoch nadštandardne vybavené – matrac, hniezdo, hračky, loptičky, deka, hrazdička, kolotoč.

Najlepšie značky detských ohrádok

 • Klups – Výrobkami značky Klups zariadite detskú izbičku presne podľa predstáv. Najobľúbenejšie sú drevené detské ohrádky s kolieskami a polohovacím dnom.
 • Puppolina – Stabilná a priestranná drevená ohrádka s rozmermi 150 × 150 cm v rôznych farbách.
 • Caretero – Cenovo dostupné detské skladacie ohrádky ponúkajú primeraný pomer cena / kvalita.
 • Bo Jungle – Skladacie ohrádky pre interiérové aj exteriérové použitie. Stabilný a pritom veľmi ľahký rám, rozložený už v priebehu pár sekúnd.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Klups drevená ohrádka Jonáš s kolieskami

Najlepšia drevená ohrádka
✔️ Jedna z najpredávanejších
✔️ Kvalitné borovicové drevo
✔️ Až 5 nastaviteľných výškových polôh
✔️ Matrac potiahnutý fóliou v balení
✔️ S kolieskami
📌 od 120 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Puppolina 150 x 150 cm

Klasická drevená ohrádka
✔️ Kvalitné borovicové drevo
✔️ Jednoduché zostavenie a údržba
✔️ Priestranná plocha
✔️ Stabilná konštrukcia
📌 od 106 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Caretero Quadra

Najlepšia cestovná ohrádka
✔️ Ľahká a praktická hranatá ohrádka
✔️ Jednoduché zloženie a rozloženie
✔️ Dodávaná s taškou na prenášanie
✔️ S podložkou, dverami a držadlami na naučenie vstávania
📌 od 74 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4 Ludi hracia ohrádka s loptičkami

Kompaktná po zložení
✔️ Skladacia sieťová ohrádka v milom detskom dizajne
✔️ 50 ks loptičiek v balení
✔️ Nízka hmotnosť
✔️ S taškou na prenos
📌 od 34 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Summer Infant ohrádka na hranie Pop 'n Play

Unikátne riešenie
✔️ Ultraľahká konštrukcia
✔️ Unikátna konštrukcia, extra jednoduchý prenos
✔️ Vodeodolná rezistentná podlaha - môže sa postaviť na piesok aj mokrú trávu
✔️ S cestovnou taškou
📌 od 107 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Bo Jungle skladacia B-Playard

Obľúbená
✔️ Vodeodolná - na použitie vonku aj vo vnútri
✔️ Ideálne na cesty, ľahké zloženie a rozloženie
✔️ Ľahký rám
✔️ Primerane priestranná
📌 od 124 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (5 votes)
0 Zdieľanie

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin