Najlepšie prebaľovacie pulty a podložky: TOP produkty podľa recenzií a testov

Najlepšie prebaľovacie pulty

O tom, že s príchodom malého bábätka je potrebné veľa vecí zabezpečiť, netreba ani pochybovať. Medzi mamičkami sa veľkej priazni tešia prebaľovacie pulty. Ich účel je jednoznačný – uľahčiť prebaľovanie, mať všetko na mieste a v ideálnej výške. Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie prebaľovacie pulty a podložky? Vybrali sme niekoľko tipov, ktoré sa tešia priazni rodičov a o ich spoľahlivosti nemusíte vôbec pochybovať.

Aký je rozdiel medzi prebaľovacím pultom a prebaľovacou podložkou? Pult si môžete predstaviť ako špeciálne upravenú hornú časť vyššej komody. Pri prebaľovaní tak máte po ruke solídny úložný priestor, napríklad na plienky aj oblečenie pre bábätko. Prebaľovacia podložka s pevným dnom perfektne šetrí priestor. Zvyčajne je navrhnutá tak, aby ste ju mohli bezpečne osadiť na protiľahlé strany postieľky s rozmermi 120 x 60 cm alebo 140 x 70 cm. Nie je to však všetko, existuje viacero zaujímavých možností, ktoré by mali prebaľovanie bábätka uľahčovať. V nasledujúcom návode nájdete všetky dôležité informácie, cenové kategórie aj najlepšie značky. Ak sa vám niektorý produkt zapáči, odporúčame aj užívateľské recenzie prebaľovacích pultov a podložiek, aby ste sa vyhli nákupu predraženého alebo nekvalitného produktu.

Najlepšie prebaľovacie pulty a podložky na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Najlepšie prebaľovacie pulty a komody
#1Klups Prebaľovací pult

 Produkt roka 2018 
Materiál: borovica
Rozmery: 54 x 71 x 91 cm
Kolieska: áno
Hmotnosť: 12 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]45 € Čítať recenzie
#2Klups Prebaľovacia komoda

Materiál: MDF
Rozmery: 80 x 73,5 x 88 cm
Kolieska: nie
Hmotnosť: 20 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]99,20 € Čítať recenzie
#3Cam Asia Orech Col. 241

 Pre náročných 
Materiál: drevo + plast
Rozmery: 93 x 47 x 100,5 cm
Kolieska: áno + brzdy
Hmotnosť: 40,5 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]189 € Čítať recenzie
#4CAM pult AQUA SPA 219

 S vaničkou 
Materiál: plast + kov
Rozmery:70 x 46 x 102 cm
Kolieska: nie
Hmotnosť: 8,5 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]94,90 € Čítať recenzie
#5Drewex komoda

 Obľúbená 
Materiál: drevo
Rozmery: 83 x 48 x 90 cm
Kolieska: nie
Hmotnosť: 41 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]137,60 € Čítať recenzie
Najlepšie prebaľovacie podložky
#1Klups Prebaľovacia podložka SAFARI

Rozmery: 71 x 49 cm
Pevné dno: nie
Hmotnosť: 0,45 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]14,09 € Čítať recenzie
#2Klups mäkká MACKOVIA sny sivá 50x70 cm

Rozmery: 50 x 70 cm
Pevné dno: nie
Hmotnosť: 0,75 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]10,50 € Čítať recenzie
#3New Baby Zebra biela 80x50

Rozmery: 50 x 80 cm
Pevné dno: nie
Hmotnosť: 0,45 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]13,98 € Čítať recenzie
#4TEGA BABY zajačik

Rozmery: 70 x 50 cm
Pevné dno: áno
Hmotnosť: - kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]17,30 € Čítať recenzie

Ako vybrať prebaľovací pult / podložku

Môže to byť celkom jednoduché – stačí zvážiť svoje priestorové a finančné možnosti. Kým prebaľovaciu podložku s umiestnením na postieľku kúpite už za 10 €, na prebaľovaciu komodu si musíte pripraviť aj desaťnásobne viac. Jedno aj druhé riešenie má svoje výhody. Vašou úlohou však bude nájsť pohodlie a bezpečnosť pre svoje bábätko. Pozrite sa, ako na to!

Výhody prebaľovania na jednom mieste

Možno máte pocit, že prebaľovací pult je len ďalší rozmar a nepodstatná súčasť výbavy? Mnoho rodičov pred vami nám však dá za pravdu, že tento malý kus bábätkovskej výbavy výrazne uľahčuje prebaľovanie.

 • Dieťatko prebaľujete na jednom mieste, kde máte po ruke všetky potrebné veci, vrátane plienok, krémov, vlhčených obrúskov.
 • Výška prebaľovacieho pultu (ale aj výška prebaľovacej podložky ponad postieľkou) je v optimálnej výške, bez nutnosti zohýbania sa, čo je výhodou najmä pre mamičky po pôrode – nemusíte vykonávať žiadny náročný pohyb navyše.
 • Materiály na prebaľovacej časti sú ľahko umývateľné – a to oceníte najmä pri malých plienkových katastrofách.
 • Šetríte svoj čas – ak by ste mali bábätko raz prebaľovať na posteli, inokedy na gauči alebo na deke na stole, museli by ste so sebou prenášať všetky potrebné veci.
 • Malé bábätká uprednostňujú známe prostredie – prebaľovací pult môže byť dekorovaný milými detskými motívmi, v okolí pultu môžu byť obľúbené hračky alebo čokoľvek, čo udrží na pár minút pozornosť malého drobčeka.

Základné členenie

Skladacia prebaľovacia podložka

Ide o obľúbené, praktické prenosné riešenie, ktoré môžete so sebou zobrať aj do kočíka. Takáto s “skladacia” deka je vyplnená tenkou mäkkou penou a obalená do ľahko umývateľného materiálu. Vhodné najmä vtedy, ak často cestujete či pri návšteve lekára.

Prebaľovacia podložka s pevným dnom

Tento typ patrí medzi najpredávanejšie. Základom je pevné dno s rozmermi 50 x 70 cm alebo 50 x 80 cm, na ktorom je vrstva tvarovanej peny s vyvýšením po bočných stranách, aby sa aspoň čiastočne zamedzilo prevráteniu malého bábätka. Keďže ide o umiestnenie na postieľku, súčasťou balenia sú aj niekoľkocentimetrové plastové kolíky, ktoré sa montujú na presne určené miesta, aby udržali podložku na mieste. Je skladná, prenosná a dobre využiteľná, napr. aj na pasujúcej komode.

Okrem toho môžete natrafiť na rovnaký tvar, no bez pevného dna. Mäkká prebaľovacia podložka sa vkladá do stojanových prebaľovacích pultov alebo na prebaľovaciu komodu.

Prebaľovací pult – “nadstavba” na komodu

Pri prezeraní ponuky e-shopov môžete natrafiť aj na zdanlivo lákavé ceny. Na obrázku je zobrazená komoda s nadstavbou – dreveným prebaľovacím pultom. Odporúčame, aby ste pozorne čítali popis výrobku. V niektorých prípadoch je nízka cena spôsobená tým, že ide iba o predĺženú časť, ktorú položíte na komodu (a komoda sa kupuje zvlášť). Pozorne sledujte rozmery, aby ste kúpili kompatibilnú nadstavbu.

Prebaľovací pult na stenu – sklopný

Ide o najmenej využívaný typ. Konštrukcia pultu sa montuje na stenu a je možné ju sklopiť / vyklopiť. Síce ušetríte miesto, ste však obmedzení nosnosťou.

Prebaľovací pult – stojan s kolieskami

Stojanové prebaľovacie pulty sú šikovným riešením. Ponúkajú veľký odkladací priestor, môžete na ne zavesiť kapsár a ak majú vo výbave kolieska, ľahko ich presuniete zo spálne do kúpeľne. Na rozdiel od plnej komody je výhodou ich nízka hmotnosť a dobrá mobilita. Na výber máte plastové alebo drevené pulty. Plastové môžu byť skladacie + vo výbave s vaničkou. Súčasťou niektorých modelov je kompletná výbava, vrátane mäkkej podložky na prebaľovanie, do iných sa táto vrchná časť dokupuje zvlášť.

Prebaľovacia komoda

Zaujímavý nadštandard v podobe krásnych drevených komôd ponúka veľký ukladací priestor pre plienky, obrúsky a krémy, ale aj pre oblečenie bábätka. Patria síce k drahším položkám, ak sa rozhodnete pre neutrálny model, získate komodu na dlhé roky.

Prebaľovacia komoda s vaničkou

Multifunkčné modely 3v1 patria k tomu najdrahšiemu, čo táto kategória produktov ponúka. Výrobcovia sa snažili maximálne uľahčiť starostlivosť o bábätko. V komode je okrem priestoru na prebaľovanie a úložného priestoru ukrytá aj vanička. Môže byť výsuvná alebo sa k nej dostanete po odklopení časti s pultom. Vanička je vybavená otvorom na vypustenie vody do vedra. Pozor – úložný priestor je menší a rovnako tak ani vanička nepatrí k najväčším.

ako vybrat prebaľovací pult

Kam umiestniť prebaľovací pult / podložku?

Je to len na vašich preferenciách. Aby ste však boli múdrejší ako rodičia pred vami, poďte načerpať z ich skúseností.

 • Prebaľovacia podložka / pult v spálni – Budete mať všetko po ruke a bábätko prebalíte kedykoľvek počas noci. Stačí rozsvietiť malú lampičku, nemusíte ísť do inej miestnosti. Nevýhodou je však absencia tečúcej vody a občasná rušivá “vôňa”.
 • Prebaľovacia podložka / pult v kúpeľni – Ste na dosah tečúcej vody, a tak môžete drobčeka bez problémov udržiavať v dokonalej čistote. Zníži sa spotreba vlhčených obrúskov, predídete riziku plienkových dermatitíd a zaparenín, no možno vás počas noci bude takéto prebaľovanie obťažovať.

Náš tip: Drevený alebo plastový prebaľovací pult s kolieskami, môže byť tou správnou voľbou, ak sa neviete rozhodnúť, kde budete dieťatko prebaľovať. Alebo zvoľte jeden stabilný pult v spálni/detskej izbe a druhý prenosný (napr. v podobe prebaľovacej podložky) majte v zálohe.

Na čo dávať pri výbere pozor?

 • Vyvýšené okraje / zábrany – Bezpečnosť dieťaťa je pri prebaľovaní na prvom mieste. Na penových prebaľovacích podložkách sú vyvýšené okraje, na drevených pultoch zase zábrany proti zošuchnutiu alebo mini “ohrádka”. Nikdy však nenechávajte bábätko pri prebaľovaní bez dozoru.
 • Nezávadnosť materiálov – Starostlivo vyberajte výrobcu, ktorý si dáva záležať na zdravotne nezávadných materiáloch, či už na pogumovanej vrstve, ale aj na povrchových náteroch dreva.
 • Umývateľnosť – Plienkové nehody môžu byť aj u vás na dennom poriadku. Ak si chcete uľahčiť umývanie, voľte gumený nenasiakavý povrch.
 • Zabezpečenie koliesok – Stojanové pulty s dvomi transportnými kolieskami nemusia mať brzdu, zaisťuje ich pevná strana bez koliesok. Ak sa však rozhodnete pre model so 4 kolieskami, minimálne na dvoch by mala byť brzda.
 • Nosnosť – pri podložkách s umiestnením na postieľku je nosnosť cca 15 kg, ak ide o drevený pult alebo komodu na prebaľovanie je nosnosť zvyčajne vyššia.
 • Súlad s normami – Detský nábytok musí byť vyrobený v súlade s normami EN 716-1 a STN EN 716-2. Poťahové materiály musia byť vyrobené z netoxických bezftalátových materiálov. Lak musí byť bezpečný a spĺňať požiadavky európskej normy EN71-3.

Cena prebaľovacích pultov a podložiek

Prebaľovací pult Cam

Prebaľovací pult Cam

Na akú cenu sa pripraviť, ak hľadáte základnú prebaľovaciu podložku? Na koľko vás vyjde kvalitná drevená komoda na prebaľovanie?

✅Cena do 30 €

Najbohatšia kategória ponúka množstvo mäkkých prebaľovacích podložiek, skladacích cestovných podložiek a nosnú skupinu predstavujú prebaľovacie podložky s pevným dnom. Rozmanité dizajny, certifikované a bezpečné materiály, nízka hmotnosť a dobrá cenová dostupnosť z nich robia voľbu číslo 1.

✅Cena od 30 € do 60 €

Za sumu približne 30 – 60 € natrafíte na šikovné drevené alebo plastové prebaľovacie pulty s otvorenými konštrukciami. Patria k výborne predávaným. Lákajú najmä solídnym odkladacím priestorom a možnosťou jednoduchého presunu medzi izbami. Penové polstrovanie zvyčajne chýba,je potrebné dokúpiť ho zvlášť.

✅Cena od 60 €

Ak sa vám páči riešenie v podobe pekne spracovanej komody s prebaľovacím pultom, musíte siahnuť hlbšie do peňaženky. Okrem veľkého úložného priestoru si môžete byť istí aj vysokou stabilitou a nosnosťou pultu. Okrem komôd tu objavíte aj kvalitné prebaľovacie pulty z masívneho dreva, alebo skladacie plastové pulty v plnej výbave, teda vrátane mäkkého polstrovania a vaničky.

Najlepšie značky prebaľovacích pultov a podložiek

Ktoré značky sprevádzajú spokojné hodnotenia od rodičov a obstáli aj v testoch prebaľovacích pultov a podložiek?

 • Klups – Jeden z najobľúbenejších výrobcov detských postieľok má na svojom konte niekoľko najpredávanejších prebaľovacích pultov (z dreva) a prebaľovacie podložky v krásnych nadčasových dizajnoch.
 • Scarlett – široká ponuka prebaľovacích pultov a podložiek za priaznivú cenu. Kvalitné a bezpečné materiály, spokojné recenzie.
 • New Baby – Perfektný výber cenovo veľmi výhodných prebaľovacích podložiek. Krásne detské dizajny, ale aj moderné potlače a nadpisy.
 • Ceba – Bezkonkurečne najširšia ponuka na našom trhu, ktorá zahŕňa stovky rôznych prevedení prebaľovacích podložiek a niekoľko dobre navrhnutých prebaľovacích pultov s priaznivým pomerom cena/kvalita.
 • Cam – Overený výrobca detského vybavenia sa špecializuje predovšetkým na plastové prebaľovacie pulty. Samozrejmosťou je plná výbava, solídne prevedenie a spojenie s vaničkou.

Najčastejšie kladené otázky

Kedy sa oplatí prebaľovacia podložka na postieľku?

Ide o praktické, priestorovo nenáročné a veľmi lacné riešenie, ktoré by sme odporučili pre všetkých nových rodičov. Prebaľovaciu podložku s bočným vyvýšením môžete umiestniť na postieľku, na komodu, ale aj do prebaľovacích pultov, ktorým polstrovaná časť chýba. Majú optimálne rozmery a nosnosť, sú mäkké a veľmi ľahko sa udržujú v čistote. Uľahčujú nielen prebaľovanie, ale aj prezliekanie.

Kedy je vhodnejšie uvažovať o prebaľovacom pulte?

Prebaľovacie pulty osadené na vlastnom drevenom ráme s policami patria medzi rodičmi k druhému najobľúbenejšiemu riešeniu. Ponúkajú dobrú stabilitu a veľa otvoreného odkladacieho priestoru. Ak chcete pult využívať vo viacerých miestnostiach (v spálni, kúpeľni, detskej izbe), hľadajte model s transportnými kolieskami.

Aké sú výhody a nevýhody prebaľovacích komôd?

Výhodou je praktickosť, nevýhody sú zrejmé – vyššia cena a nároky na priestor.

Takéto šikovne navrhnuté vyššie komody sú vhodné najmä vtedy, ak máte priestor navyše a chcete mať všetko po ruke. Do priestranných zásuviek sa okrem hygienických potrieb zmestí aj oblečenie, preto spolu s miestom na prebaľovanie získavate aj skvelý úložný priestor. Vyberajte rozumne a hľadajte model, ktorý vám poslúži dlhé roky. Ak sa rozhodnete pre neutrálny dizajn a odnímateľnú hornú dosku s pultom, nasledujúce roky môže byť súčasťou izby ako štandardná komoda.

Dokedy používať prebaľovací pult?

Odpoveď nie je jednoznačná – záleží od temperamentu a pohyblivosti vášho dieťaťa. Niektoré detičky totiž v období, kedy začnú štvornožkovať a chodiť, už nie je možné prebaliť v pokoji a po ležiačky. Hoci je nosnosť prebaľovacích podložiek s pevným dnom približne 15 kg (pri komodách samozrejme viac), ich využitie závisí najmä od toho, ako vaše dieťa pri prebaľovaní spolupracuje. Minimálne prvých 12 mesiacov však pult využijete niekoľkokrát za deň.

Aká výška prebaľovacieho pultu je tá správna?

Ak chcete kúpiť prebaľovací pult, ktorý vám skutočne starostlivosť o dieťa uľahčí, potom si dajte záležať aj na jeho výške. Ideálna pozícia je 10 – 15 cm nižšie od ruky zohnutej v lakti (približne vo výške 85 – 90 cm), tak aby ste sa pri prebaľovaní nemuseli príliš zohýbať.

Ako často prebaľovať dieťa?

Frekvencia menenia plienok závisí od veku dieťaťa a druhu používaných plienok. Ak sa rozhodnete pre látkové plienky, mali by ste vymeniť aj mierne znečistenú plienku, moderné jednorazové plienky s absorpčnými jadrami znesú aj “väčšiu záťaž”, ak sa jedná o moč. Pri novorodencoch sa plienku odporúča meniť každé 2 – 3 hodiny, aby ste predišli nepríjemným zapareninám, keďže pokožka malého bábätka je ešte veľmi citlivá. Pri starších deťoch je interval výmeny o niečo dlhší – a to každé 3 – 4 hodiny, resp. podľa potreby.

Dbajte na dôkladnú hygienu a na prebaľovacom pulte nikdy nenechávajte dieťa osamote. Stačí sekunda a môže sa zošmyknúť. S pribúdajúcimi mesiacmi sú jeho fyzické schopnosti čoraz lepšie, preto dieťatko rozhodne neponechávajte bez dozoru.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Najlepšie prebaľovacie pulty a komody
#1Klups Prebaľovací pult

 Produkt roka 2018 
Materiál: borovica
Rozmery: 54 x 71 x 91 cm
Kolieska: áno
Hmotnosť: 12 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]45 € Čítať recenzie
#2Klups Prebaľovacia komoda

Materiál: MDF
Rozmery: 80 x 73,5 x 88 cm
Kolieska: nie
Hmotnosť: 20 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]99,20 € Čítať recenzie
#3Cam Asia Orech Col. 241

 Pre náročných 
Materiál: drevo + plast
Rozmery: 93 x 47 x 100,5 cm
Kolieska: áno + brzdy
Hmotnosť: 40,5 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]189 € Čítať recenzie
#4CAM pult AQUA SPA 219

 S vaničkou 
Materiál: plast + kov
Rozmery:70 x 46 x 102 cm
Kolieska: nie
Hmotnosť: 8,5 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]94,90 € Čítať recenzie
#5Drewex komoda

 Obľúbená 
Materiál: drevo
Rozmery: 83 x 48 x 90 cm
Kolieska: nie
Hmotnosť: 41 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]137,60 € Čítať recenzie
Najlepšie prebaľovacie podložky
#1Klups Prebaľovacia podložka SAFARI

Rozmery: 71 x 49 cm
Pevné dno: nie
Hmotnosť: 0,45 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]14,09 € Čítať recenzie
#2Klups mäkká MACKOVIA sny sivá 50x70 cm

Rozmery: 50 x 70 cm
Pevné dno: nie
Hmotnosť: 0,75 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]10,50 € Čítať recenzie
#3New Baby Zebra biela 80x50

Rozmery: 50 x 80 cm
Pevné dno: nie
Hmotnosť: 0,45 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]13,98 € Čítať recenzie
#4TEGA BABY zajačik

Rozmery: 70 x 50 cm
Pevné dno: áno
Hmotnosť: - kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]17,30 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového prebaľovacieho pultu. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšieho prebaľovacieho pultu z ponuky na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin