Najlepšie toustovače: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie toustovače

Zobudiť sa na vôňu chrumkavého pečiva je pre mnohých ľudí tým správnym začiatkom dňa, ktorý ich naladí na celý deň. Stačí málo – pečivo, pár sladkých alebo slaných ingrediencií a jeden šikovný toustovač. Zvyčajne nenápadný kuchynský spotrebič, môže ponúknuť aj viac možností, ako len zapekanie sendvičov. Aké vlastnosti a funkcie majú najlepšie toastovače? Prešli sme hodnotenia a z užívateľských recenzií a testov vyberáme tipy s najlepšími ohlasmi.

Máte s toastovačom skúsenosť? Boli ste so svojou prvou voľbou spokojní? Jeho hlavnou úlohou je rýchlo a rovnomerne opiecť vložené plátky sendviča alebo toustu. Kde sa však stala chyba, ak sa povrch na platničkách po pár mesiacoch poškodil? O tom, ako správne vybrať toustovač, ktorý bude pracovať spoľahlivo a poteší dobrou životnosťou si viac povieme v prehľade. Zameriame sa na všetky dôležité parametre, vlastnosti, funkcie aj prevedenia. Dobrý toustovač totiž okrem zapekania zvládne napríklad aj grilovanie a vafle.

Najlepšie toustovače podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Tefal SW 854 D 16

 Náš víťaz. Prevedenie 4v1 
Príkon: 700 W
Tvar toustov štvorcové / lastúry
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo: 4 páry platničiek
⭐ 100 %105 € Čítať recenzie
#2Tefal SM 155233

 Produkt roka 2018 + dTest (dobrá kvalita 
Príkon: 700 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: nie
Príslušenstvo: -
⭐ 98 %32 € Čítať recenzie
#3Russell Hobbs 24540

 Pomer cena / výkon. Prevedenie 3v1 
Príkon: 750 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo: 3 páry platničiek
⭐ 96 %45 € Čítať recenzie
#4Tefal SW 342 D38

 Predchádzajúci model = víťaz
ETM TESTMAGAZIN 1/2018. Model 3v1
 
Príkon: 700 W
Tvar toustov trouholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo: 3 páry platničiek
⭐ 96 %76 € Čítať recenzie
#5ETA Valori 3151

 Obľúbený sendvičovač 3v1 
Príkon: 650 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo: 3 páry platničiek
⭐ 94 %53 € Čítať recenzie
#6CONCEPT SV3054 3 v 1

 3v1 
Príkon: 700 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo:
3 výmenné platne
⭐ 94 %39 € Čítať recenzie
#7Sencor SSM 4300

 Cenový tip 
Príkon: 700 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: nie
Príslušenstvo: -
⭐ 92 %20 € Čítať recenzie

Ako vybrať toustovač / sendvičovač

Prešli ste už veľa recenzií toastovačov a máte v hľadáčiku pár toastovačov? Ak potrebujete svoj výber upresniť, pozrite sa spolu s nami na tie najčastejšie možnosti, s ktorými sa v ponuke obchodov môžete stretnúť. Jednoducho prispôsobíte vybavenie a funkcie toustovača potrebám svojej rodiny. Pripraviť výborný zapekaný sendvič so syrom a šunkou nebolo nikdy jednoduchšie.

Na toustovači je príťažlivá jednoduchosť používania – zapnete prístroj, vložíte pripravené toasty a o pár minút servírujete raňajky alebo rýchlu teplú večeru. Väčšina toustovačov funguje rovnako – ide o elektrický spotrebič, v ktorom je výhrevné teleso. Zabezpečuje ohrev platničiek, vďaka ktorým sa pečivo prehrieva. Pri výbere môže rozhodovať:

Na čo sa pri výbere toastovača zamerať?

 • Tvar toastov – Väčšina umožňuje naraz pripraviť 2 toasty vedľa seba, rozdelené na 4 trojuholníky. Natrafiť však môžete aj na modely, ktorých platničky nie sú predelené, a preto pripravujú toasty štvorcové alebo obdĺžnikové.
 • Počet toastov, ktoré pripraví naraz – Rozhodujte sa podľa vyťaženia a počtu členov domácnosti. Medzi najpredávanejšie toustovače patria tie, ktoré zvládnu pripraviť 2 toasty naraz (4 trojuholníky). Ide o skladné modely, ktoré ani na kuchynskej linke nezaberajú veľa miesta. Ak potrebujete naraz pripraviť viac kusov, k dostaniu sú aj modely na 3 – 4 toasty naraz. Sú väčšie, objemnejšie a je dobré, ak sú naplno využívané. Ich výhodou je aj nižšia spotreba energie, keďže sú do siete zapojené kratšiu dobu.
 • Počet funkciíČo očakávať od toustovača? Stačí, ak si poradí so zapekaním pečiva? Táto základná vlastnosť zostala viac menej iba lacnejším modelom, ktoré zastávajú úlohu klasického toustovača. V snahe zvýšiť príťažlivosť a využitie tohto spotrebiča mu pribudli vymeniteľné platničky a už nie je ničím nezvyčajným, že kvalitný sendvičovač pripraví perfektné vafle a ugriluje zeleninu aj mäso. Možno aj vy poznáte rodinu, kde takýto multifunkčný toustovač niekoľko krát za deň ;).

kvalitný toustovač

Základné vlastnosti toustovačov

Príkon

Jedným so smerodajných hodnôt, ktoré sa pri toustovači oplatí sledovať je jednoznačne príkon. Tentokrát sa na neho nemusíte pozerať ako na žrúta energie, chutné jedlo pripravíte za pár minút, omnoho rýchlejšie a s nižšou spotrebou, ako keby si toasty opekáte na panvici alebo v rúre. Platí základná úmera – čím vyšší je príkon, tým sú sendviče rýchlejšie pripravené. U väčšiny toustovačov začína príkon na 700 W, no samozrejme natrafíte aj na vyššie čísla. Na prípravu opekaného pečiva alebo aj vaflí, je to postačujúca hodnota. Musíte sa však zmieriť s tým, že grilovanie za pomoci toustovača je predsa len pomalšie ako grilovanie na stolnom elektrickom grile. Nie je to jeho prioritná úloha. Ak si chcete predsa len kúpiť toustovač s možnosťou grilovania, neulakomte sa na prvom lacnou s touto funkciou a vyberajte overený model s vyšším príkonom.

Materiál platničiek

Základom je nepriľnavosť, ktorá je zárukou jednoduchej manipulácie a ľahkého čistenia. Náročne čistenie vytečeného syru vás isto odradí od ďalšieho opekania. Ak vyberiete dobrý nepriľnavý materiál, stačí nechať platničky vychladnúť a čokoľvek prichytené alebo roztečené poľahky zlúpnete. Stávkou na istotu je obľúbená teflónová úprava s vysokou tepelnou odolnosťou. Ak chcete to najlepšie, nič nepokazíte ani keramickými platničkami, ktoré okrem nepriľnavosti ponúkajú aj extra rovnomerné vedenie tepla do všetkých miest narovnako.

Materiál plášťa toastovačov

Plášť – to nie je len vzhľad, dizajn a farba.

 • Pri najlacnejších toustovačoch sa stretnete s plastovým obalom/telom. Cena je nižšia a životnosť tiež. Nemusí však ísť o zlé modely, rátajte však s tým, že plastové telo sa môže prehrievať a niektoré časti pri pravidelnom používaní mierne deformovať.
 • O niečo lepšie je na tom kombinácia plast+kov – plastové časti sú zvyčajne použité na tých častiach, ktoré nie sú výrazne namáhané a preto je riziko poškodenia menšie.
 • Najvyššiu kvalitu predstavuje nehrdzavejúca oceľ – nerez – jednoducho sa udržuje v čistote, vyznačuje sa dlhou životnosťou a tvarovou stálosťou. Dokonca aj na kuchynskej linke vyzerajú nerezové toustovače ako kuchynský spotrebič, ktorý nechcete schovávať v skrinke. Pozor však na kvalitu. Lacnejší nerez sa pod vplyvom tepla postupne sfarbuje a aj na povrchu zanecháva “mapy”.

Rukoväť s uzáverom

Pri výbere toustovača je dobré zamerať pozornosť aj prevedenie rukoväte. Ak naložíte bohato naplnené sendviče, musíte mať istotu, že spona (alebo aj uzáver, či prepracovanejší klik systém) bude spoľahlivo držať. Iba tak budú sendviče stlačené a rovnomerné opečené. To isté platí aj pri grilovaní. Z užívateľských recenzií toustovačov sa dozviete aj túto užitočnú informáciu.

Vybavenosť toastovačov

Ako sa toustovač ovláda? Koľko má tlačidiel? Ako budem vedieť, že je pripravený na toustovanie?

 • Spínač – tlačidlo On/Off je prítomné skôr u drahších toustovačov, bežne skôr natrafíte na modely, ktoré sa automaticky zapínajú po zapojení do elektrickej siete.
 • Svetelná signalizácia – po rozsvietení svetelnej diódy je toustovač pripravený na použitie. Nahrievanie signalizuje červená farba, pripravený stav zelená.
 • Možnosť regulovať teplotu – ide o prvok, ktorý patrí k toustovačom z vyššej cenovej kategórie, s viacerými vymeniteľnými platničkami a teda aj s vyhľadávanou multifunkčnosťou. Najčastejšie natrafíte na otočný regulačný gombík. Viete tak nastaviť presnú teplotu pre perfektný výsledok.
 • Ochrana pred prehriatím – ak zabudnete toustovač vypnúť, je viac ako isté, že oceníte funkciu, pri ktorej dokáže prístroj rozoznať nebezpečne vysokú teplotu a automaticky sa vypne.
 • Tepelne izolovaná rukoväť – značkoví výrobcovia nenechávajú nič na náhodu, a preto je pri overených modeloch samozrejmosťou tepelná izolácia častí, ktorých sa dotýkate.
 • Protišmykové nožičky – bránia neželanému pohybu po kuchynskej linke.

Aké prevedenia toustovačov poznáme?

 • Základný toustovač – má jednu hlavnú funkciu a to zapekanie sendvičov, či už v tvare trojuholníčkov alebo štvorcov.
 • Toustovač 2v1 – jednoduchou výmenou platničiek získate mini elektrický gril alebo praktický vaflovač.
 • Toustovač 3v1 – ide o veľmi obľúbenú trojkombináciu sendvič – vafle – gril, ktorá už v základnej výbave umožňuje jednoduchú prípravu chutných jedál, od raňajok až po večeru.
 • Toustovač 4v1 – pod týmto označením nájdete výkonnejšie toustovače, kde k základnej výbave možno dokupovať ďalšie šikovné platničky, či už na efektné zapekanie pečiva so vzorom, prípravu palaciniek alebo doliek. Nechýba funkcia grilovania a dokonca ani miska na odtekanie tuku.

Ako vyčistiť toustovač? Dodržujte základné pravidlá a predĺžite jeho životnosť

Základná zásada znie – na nepriľnavú vrstvu nepoužívajte kovové kuchynské náradie. Po každom použití platničky dôkladne vyčistite. Ak sú vyberateľné, bude to veľmi jednoduché – môžete ich opláchnuť pod vodou alebo vložiť do umývačky riadu, ak to povoľuje návod na používanie. Pozor však na omrvinky, ktoré by sa vám mohli dostať do útrob k výhrevnému telesu. Ak sú platničky v toustovači “napevno”, mal by ste vystačiť s navlhčenou handričkou.

Cena toustovačov

Ako v každej kategórii, aj pri toustovačoch rozdielna cena môže znamenať rozdielne materiály, vybavenosť funkciami a životnosť. Záleží od vašej náročnosti a frekvencie používania.

✅ Toustovače do 20 €

Nízka cena je typické pre základné toustovače s obyčajnými možnosťami. Pripravíte 4 trojuholníkové alebo dva štvorcové sendviče. Dizajn je skôr všedný a použité materiály priemerné. Multifunkčnosť zvyčajne absentuje. Aj tak netreba túto kategóriu úplne zavrhnúť, nakoľko je na produkty najbohatšia. Ak vám ide len o zapekanie pečiva, isto tu základný kvalitný sendvičovač objavíte.

✅ Toustovače do 40 €

Predstavujú zlatý stred s výborným pomerom cena/ kvalita, aj cena / využiteľnosť. Ich príkon je vyšší, preto určite dobre využijete priložené platničky na grilovanie alebo výrobu vaflí. V tejto kategórii je viacero modelov s prívlastkom “najpredávanejšie toustovače” a spolu s výbornou predajnosťou možno očakávať aj spokojné recenzie.

✅ Toustovače od 40 €

Ak hľadáte možnosť nastavenia teploty, indikátory a kvalitné materiály s dlhou životnosťou, zrejme zablúdite aj do vyšších cien. Práve tu kraľujú špičkové toustovače Tefal, Eta, či Klarstein. V ich vybavení nechýbajú ani keramické platničky. Za vyššiu investíciu však získate šikovného pomocníka, ktorý zastúpi viacero ďalších spotrebičov.

Najlepšie značky toustovačov

Ešte stále neviete, aký toustovač kúpiť? Testy toustovačov, ktoré sú publikované v zahraničných odborných magazínoch, napr. dTest, Testmagazin pravidelne prinášajú rôzne hodnotenia. Ktoré značky v nich dominujú? A ktoré získavajú od spotrebiteľov najlepšie recenzie? Môžete sa spoľahnúť, že v ich ponuke nájdete aj tie najlepšie toustovače, či už v prevedení pre náročných, ale aj s dobrým pomerom cena/výkon, ktorých výber vás rozhodne nesklame.

 • TEFAL – francúzska značka je už dlhé roky lídrom medzi výrobcami kuchynského vybavenia. Vyrába toustovače v najvyššej kvalite, ktoré nesklamú ani najnáročnejších spotrebiteľov.
 • Philips – nadčasový dizajn, vyšší príkon a kvalitné materiály – toustovače Philips rozhodne nepatria do tmavej skrinky.
 • Eta – na sendvičovačoch značky ETA oceníte ich dizajnovú rozmanitosť a optimálny príkon. Niektoré modely majú už v základnej výbave 4 rôzne druhy platničiek a patria k dobre hodnoteným produktom.
 • ECG – zástupca obľúbených cenovo dostupných sendvičovačov ponúka modely s príkonom od 700 – 1100 W v typickom čierno-kovovom farebnom prevedení.
 • SENCOR – táto overená česká značka má vo svojej ponuke azda najširší výber toustovačov v rôznom prevedení, dizajne aj cene. Najlacnejší kúpite už za 10€, najdrahší približne za 30 €.
 • Klarstein – nemecká značka aktuálne ponúka drahší, avšak výborne spracovaný toustovač, ktorý je perfektný aj ako gril alebo vaflovač.

Toustovač – Najlepšie recepty

Chlieb s maslom a šunkou je nuda! Povie vám to chlap a takisto aj deti. Skúste svoju rodinu prekvapiť chutnými plnenými sendvičmi, či už na sladko alebo slano. Predstavivosti sa medze nekladú, no ak by vám došli nápady, inšpirujte sa našimi krátkymi receptami.

Toasty s vajíčkom

V miske rozšľahajte vajíčka, trochu osoľte, okoreňte a podobne ako “chlebík vo vajci”, rýchlo toasty namočte do vajíčkovej zmesi. Namočené plátky uložte na spodné platničky, prikryte šunkou a syrom (môžete vrstvy opakovať) a na vrch položte ďalšie toasty namočené vo vajíčku.

Detské toasty

Okrem klasického džemu a marmelády, môžete vyskúšať aj orieškové alebo čokoládové nátierky. V takom prípade nezabudnite ani na plátky banána alebo jahôd. Určite budú mať úspech!

Sladké jablkovo-škoricové toasty

Jablká očistite, zbavte jadierok a nakrájajte na tenké mesiačiky. Spodnú vrstvu toastov natrite maslom, uložte plátky jabĺk a posypte škoricovým a vanilkovým cukrom. Priložte horné plátky a zapekajte, kým sa nezačne širiť omamná sviatočná vôňa.

Pikantné toasty

Ak máte radi štipľavé jedlá, isto si aj s toustovačom prídete na svoje. Toasty s cesnakom alebo chilli papričkami v spojení so syrmi, slaninkou alebo klobásou potešia nejedného muža.

Ananásové toasty

Máte radi Hawaii pizzu? A čo keby vyskúšate toasty s podobnou kombináciou? Bude to chcieť kečupový základ, šunku, kúsky ananásu a nastrúhaný syr.

toustovač recepty

Toasty s mozzarellou

Chuť Talianska za pár minút zvládnete kedykoľvek. Na tousty uložte plátok mozarelly, plátok paradajky, pár kúskov natrhanej bazalky. Pre zvýraznenie chuti môžete toasty zľahka potrieť olivovým olejom.

Vajíčkovo – tuniakové toasty

Nebojte sa netradičných kombinácii. Zapekaný toast, to nie je len kečup + šunka + syr. Otvorte tuniakovú konzervu, naneste vrstvu na spodné toasty, prikryte plátkom z vajíčka uvareného natvrdo a posypte jarnou cibuľkou alebo pažítkou. Prikryte hornými plátmi sendviča a dajte zapieť. Dobrú chuť!

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Tefal SW 854 D 16

 Náš víťaz. Prevedenie 4v1 
Príkon: 700 W
Tvar toustov štvorcové / lastúry
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo: 4 páry platničiek
⭐ 100 %105 € Čítať recenzie
#2Tefal SM 155233

 Produkt roka 2018 + dTest (dobrá kvalita 
Príkon: 700 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: nie
Príslušenstvo: -
⭐ 98 %32 € Čítať recenzie
#3Russell Hobbs 24540

 Pomer cena / výkon. Prevedenie 3v1 
Príkon: 750 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo: 3 páry platničiek
⭐ 96 %45 € Čítať recenzie
#4Tefal SW 342 D38

 Predchádzajúci model = víťaz
ETM TESTMAGAZIN 1/2018. Model 3v1
 
Príkon: 700 W
Tvar toustov trouholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo: 3 páry platničiek
⭐ 96 %76 € Čítať recenzie
#5ETA Valori 3151

 Obľúbený sendvičovač 3v1 
Príkon: 650 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo: 3 páry platničiek
⭐ 94 %53 € Čítať recenzie
#6CONCEPT SV3054 3 v 1

 3v1 
Príkon: 700 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: áno
Príslušenstvo:
3 výmenné platne
⭐ 94 %39 € Čítať recenzie
#7Sencor SSM 4300

 Cenový tip 
Príkon: 700 W
Tvar toustov trojuholníky
Počet toustov: 2 vedľa seba
Platničky: nepriľnavé
Vymeniteľné: nie
Príslušenstvo: -
⭐ 92 %20 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového toustovača. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších toustovačov na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin