Najlepšie mobilné klimatizácie: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Compact 8 MWB 010 Sú ľahké, na kolieskach, nevyžadujú žiadny zásah do konštrukcie budovy a ako to už býva zvykom – tie najlepšie mobilné klimatizácie majú štandardne o pár zaujímavých funkcií viac. Mobilná klimatizácia je zariadenie, ktoré vám v pohodlí vášho domova alebo kancelárie dokáže vytvoriť príjemné prostredie, bez ohľadu na to, ako vysoko sa teploty v letnom období vyšplhajú. Na rozdiel od pevnej klimatizácie je veľmi jednoduchá na inštaláciu – iba ju zapojíte do elektrickej siete a zabezpečíte odvod teplého vzduchu von cez odsávaciu hadicu.

Ak pristúpite k samotnému výberu mobilnej klimatizácie, je dobré vedieť, aké základné parametre sledovať. Rozhodnutie o kúpe mobilnej klimatizácie by nemalo stáť len na dizajnovom prevedení, hmotnosti a cene. Viac o tom si povieme v prehľadnom sprievodcovi „Ako vybrať mobilnú klimatizáciu“. Zaujímať by vás mal najmä chladiaci výkon mobilnej klimatizácie a veľkosť miestnosti, pre ktorú je určená. Spolu s tým úzko súvisí aj vzduchový výkon (prietok vzduchu), taktiež hlučnosť, prevádzkové náklady (energetické triedy), použité filtre, natáčanie výfukových lamiel, funkcia odvlhčovania a spôsob odvodu kondenzovanej kvapaliny.

Prezreli sme ponuku na aktuálnom trhu, vyhodnotili dôležité parametre, zamerali sa na dostupné testy a recenzie mobilných klimatizácií, referencie spotrebiteľov a pripravili sme si pre vás rebríček s tipmi na spoľahlivé mobilné klimatizácie. Nechajte sa previesť, a ak ste v tejto oblasti laik, možno po ich prečítaní porozumiete všetkých dôležitým vlastnostiam.

 AKTUALIZÁCIA PRE LETO 2023 

Najlepšie mobilné klimatizácie podľa nášho výberu a recenzií

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+
+ Energetická úspora – trieda A+, jedna z najúspornejších na trhu
+ Automatický režim reguluje výkon podľa aktuálnej teploty v miestnosti
+ Veľmi tichý chod
od 640 €
Chladiaci výkon: až 2,9 kW
Pre miestnosť: do 38 m²
Hlučnosť: 37 dB
Rozmery (VxŠxH): 76,5 x 49 x 42,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Klarstein Metrobreeze 9
+ Zariadenie 3 v 1 – klimatizácia, ventilátor a odvlhčovač
+ Energetická trieda A – úsporná a ekologická
+ Jednoduché ovládanie, moderný dizajn
od 360 €
Chladiaci výkon: 2,6 kW
Pre miestnosť: od 26 do 44 m²
Hlučnosť: do 62 dB
Rozmery (VxŠxH): 83 x 43 x 38 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie, ventilácia
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Siguro AC-F180W Breeze 12
+ Chladí, odvlhčuje a je možné ju využiť aj ako klasický ventilátor
+ Úsporná prevádzka – spadá do energetickej triedy A
+ Tri spôsoby ovládania a dokonalý prehľad o nastavenej teplote
od 350 €
Chladiaci výkon: 3,5 kW
Pre miestnosť: od 18 do 25 m²
Hlučnosť: do 65 dB
Rozmery (VxŠxH): 76,2 x 47 x 35,3 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie, ventilácia
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4Electrolux EXP26U338CW
+ Klimatizácia vzduch ochladzuje, ventiluje aj odvlhčuje
+ Úsporná prevádzka – energetická trieda A
+ Vyniká stabilnou a tichou prevádzkou
od 370 €
Chladiaci výkon: 2,6 kW
Pre miestnosť: do 40 m²
Hlučnosť: do 64 dB
Rozmery (VxŠxH): 71 x 47,6 x 38,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie, ventilácia
⭐ 94 % Čítať recenzie
#5Klarstein New Breeze ECO
+ Štyri rôzne režimy - Auto, Chladenie, Sucho (odvlhčovanie) a Ventilátor
+ Výkonná, štýlová a úsporná
+ Jednoduché ovládanie, zaujímavé funkcie
od 430 €
Chladiaci výkon: 2,9 kW
Pre miestnosť: od 29 do 49 m²
Hlučnosť: do 64 dB
Rozmery (VxŠxH): 82 x 39 x 40,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie, ventilácia
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Klarstein Kraftwerk Smart 12K
+ Výkonná klimatizácia s ventiláciou v 3 výkonových stupňoch a odvlhčovačom vzduchu
+ Dá sa ovládať veľmi pohodlne zo smartfónu
+ Množstvo ďalších praktických funkcií, moderný dizajn
od 420 €
Chladiaci výkon: 3,4 kW
Pre miestnosť: od 35 do 59 m²
Hlučnosť: do 65 dB
Rozmery (VxŠxH): 82,2 x 38 x 35,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, vysušenie, ventilácia
⭐ 92 % Čítať recenzie
#7Sinclair AMC-14P
+ Vysokovýkonná a flexibilná – dokáže chladiť aj kúriť
+ Interiérová aj vonkajšia prevádzka
+ Disponuje funkciou automatického výparníku kondenzátu
od 590 €
Chladiaci výkon: 4,0 kW
Pre miestnosť: do 48 m²
Hlučnosť: do 65 dB
Rozmery (VxŠxH): 77,8 x 30 x 50,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, kúrenie, odvlhčovanie
⭐ 90 % Čítať recenzie

Ako vybrať mobilnú klimatizáciu

Oproti vstavaným klimatizačným jednotkám majú mobilné klimatizácie hneď niekoľko výhod – nevyžadujú žiadne stavebné zásahy, jednoducho sa presúvajú medzi miestnosťami, nevážia veľa a mnohé z nich ponúkajú aj ďalšie užitočné funkcie, ako napríklad odvlhčovanie, ventilátor, ale aj kúrenie. Stačí, aby ste mali možnosť vyviesť teplý vzduch z miestnosti von cez pootvorené okno. Mobilná klimatizácia je ľahká, vďaka transportným kolieskami dobre prenosná a môžete ju používať nielen doma, ale aj na chate, v obytnom prívese. Ako vybrať mobilnú klimatizáciu, ktorá vám počas horúcich letných dní vytvorí doma príjemný chladnejší priestor na relax? Pozrite sa spolu s nami na základné parametre a hodnoty. Veríme, že sa lepšie zorientujete v bohatej ponuke predajcov a s prehľadom kúpite klimatizáciu presne pre vaše potreby.

Ako funguje mobilná klimatizácia?

Hlavnou úlohou mobilnej klimatizácie je odviesť teplý vzduch smerom von z miestnosti. Vzduch, ktorý sa dostane do prístroja je za pomoci chladiaceho média schladený a vracia sa späť do priestoru. Časť teplého vzduchu je odvedená smerom von. Teplý vzduch je zvyčajne vlhký, preto sa pri ochladzovaní zo vzduchu vyzráža aj voda, ktorá sa zachytáva buď do kondenzačnej nádržky, v lepšom prípade je odvedená von priamo s teplým vzduchom.

Mobilná klimatizácia môže mať navyše aj samostatnú funkciu odvlhčovania vzduchu, šikovného ventilátora a dokonca funguje aj ako vyhrievač. Teplotu v miestnosti však dokáže zvýšiť priemerne iba o 5 °C, preto ju nemožno považovať za plnohodnotné vykurovacie teleso.

Prejdime teraz k tomu, čo je najdôležitejšie pri výbere mobilnej klimatizácie sledovať a vysvetlime ako jednotlivým hodnotách v produktových popisoch rozumieť.

Klarstein metrobreeze 9

Obľúbené mobilné klimatizácie značky Klarstein aj dobre vyzerajú

Chladiaci výkon vs. Veľkosť miestnosti

Chladiaci výkon mobilnej klimatizácie sa uvádza v jednotkách BTU (Britich Thermal Unit), alebo v kilowattoch, pričom 1 BTU = 0,293 W.

Na jeden meter kubický vzduchu by ste mali počítať s chladiacim výkonom 30 W, t.j. cca 100 BTU.

Nasledujúce počty sú jednoduché – s troch známych rozmerov o priestore (plocha podlahy x výška miestnosti) dokážete vypočítať objem vzduchu v m3. Ak máte izbu s objemom 80 m3, hľadajte mobilnú klimatizáciu, ktorá bude mať chladiaci výkon 80m3 x 30 /m3 = 2400 W (2,4 kW), t.j. cca 8000 BTU.

Okrem toho je zohľadniť aj niekoľko ďalších faktorov, ktoré celkový chladiaci výkon navyšujú:

 • Ak je miestnosť orientovaná na juh a prehrieva sa, pripočítajte k chladiacemu výkonu 10 %.
 • Ak ide o podkrovnú izbu, chladiaci výkon na 1 m3 navýšte z pôvodných 30 W na 50 W.
 • Ak ide o kuchyňu, v ktorej sa často varí, pripočítajte k chladiacemu výkonu minimálne 1 kW (cca 3000 BTU).
 • Ak sa v miestnosti dlhšie zdržujú ľudia, zvyšuje sa nielen teplota, ale aj vlhkosť. Na jedného človeka rátajte približne o 0,2 kW naviac na chladiacom výkone. Platí to najmä vtedy, ak kupujete mobilnú klimatizáciu napríklad do školiacej miestnosti alebo kancelárie

Vzduchový výkon

O tom, koľkokrát za hodinu prejde vzduch z miestnosti cez mobilnú klimatizáciu a schladí sa, hovorí parameter vzduchový výkon. Jeho jednotkou je m3/h. Kvalitné a silné mobilné klimatizácie majú vzduchový výkon vyšší ako 300 m3/h. Ak hľadáte klimatizáciu podľa veľkosti miestnosti , rátajte s tým, že vzduch by mala svojimi útrobami prehnať minimálne 2,5 krát ( teda vzduchový výkon = objem miestnosti X 2,5).

Odvádzanie kondenzátu

Na rozdiel od ochladzovača vzduchu, ventilátora alebo čističky vzduchu, dokáže mobilná klimatizácia vzduch nielen účinne ochladzovať, ale ho aj zbavovať vlhkosti. Vyzrážaná voda sa buď zbiera do nádržky, ktorú treba pravidelne vylievať, alebo sa priamo odparuje a je von odvádzaná spolu s teplým vzduchom v podobe vodnej pary.

Smer prúdenia vzduchu

Akým smerom je studený vzduch fúkaný smerom von? Patríte aj vy k citlivým osobám, ktoré aj počas leta trápi angína a za hlavného vinníka považujete klimatizované priestory? Ak áno, no predsa ste sa rozhodli, že toto leto už bez klimatizácie doma nezvládnete, zvýšte pozornosť aj pri rozvrhnutí lamiel, cez ktoré vzduch prúdi. V lacnejších klimatizáciách natrafíte na manuálne nastavenie smeru prúdenia, zvyčajne do jednej strany. V pokročilých modeloch prúdi vzduch cez naklápacie lamely, ktoré menia svoj smer a studený vzduch prúdi rovnomerne všetkými smermi.

Hlučnosť

Hlučnosť kvalitnej mobilnej klimatizácie dosahuje maximálne 60 dB, v nočnom režime 50 dB. Vyššia hlučnosť – nad 65 alebo 70 dB už môže pri dlhodobom používaní pôsobiť rušivo nielen v noci, ale aj cez deň. Oplatí sa investovať do klimatizácie s nízkou hlučnosťou. Komfort, ktorý poskytuje, je na vysokej úrovni.

Test mobilnej klimatizácie Olimpia Splendid

Náš tip: Otestovali sme mobilnú klimatizáciu Olimpia Splendid Dolceclima Compact 8 MWB

Mobilná klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Compact 8 MWB 004

Cena mobilných klimatizácií

Podľa čoho sa rozhodujete? Máte stanovený rozpočet? Prečítate si desiatky užívateľských recenzií mobilných klimatizácii alebo vyhráva najlepší pomer cena/výkon? V prípade drahšieho prístroje je cena ukazovateľom výkonu, energetickej náročnosti a funkčnej vybavenosti.

Mobilné klimatizácie do 200 €

V prvej cenovej kategórii nájdete skutočne iba základné modely mobilných klimatizácii, ktoré sú určené pre nenáročného spotrebiteľa. Disponujú nižším chladiacim aj vzduchovým výkonom, sú o niečo hlučnejšie, a preto je ich používanie v noci menej príjemné. Doplnkové funkcie nezvyknú byť na vysokej úrovni a všetko ovládate pomocou tlačidiel na paneli. Nemožno im však uprieť snahu – ak potrebujete počas dňa vychladiť miestnosť, v ktorej chcete stráviť pár hodín, dokážu s touto úlohou poradiť. Pozor pri výbere – za nízkou cenou sa môže totiž ukrývať aj chladič/ochladzovač vzduchu. V e-shopoch nemajú vlastnú kategóriu, preto sú pričlenené ku klimatizáciám.

Mobilné klimatizácie od 200 do 500€

V druhej cenovej kategórii nájdete azda najväčšie zastúpenie a aj najpredávanejšie mobilné klimatizácie do domácnosti. Ponúkajú solídny chladiaci výkon, sú vhodné aj do väčších miestností a ich hlučnosť je zvyčajne pod 60 dB. Sú plne mobilné, ovládané diaľkovým ovládačom, úspornejšie a efektívnejšie. Tie najlepšie z nich sú multifunkčnými zariadeniami 4v1 – klimatizácia, odvlhčovač, čistička vzduchu, ventilátor.

Mobilné klimatizácie od 500 €

V najvyššej cenovej kategórii nájdu svojich favoritov nároční spotrebitelia, ktorí hľadajú vysoký chladiaci výkon (aj pre veľké priestory), nízku spotrebu a extra tichý chod. Ich dizajn a funkčnosť sú premyslené do detailov. Nájdete tu aj tzv. balkónové klimatizácie, ktoré majú vo výbave 2 hadice. Klimatizácia sa umiestni na balkón a jednou hadicou nasáva teplý vzduch z miestnosti a druhou zase ochladený vzduch vracia späť.

Najlepšie značky mobilných klimatizáci

V odborných hodnoteniach a testoch klimatizácii vedú za posledné roky značky ako Klarstein, Whirlpool, De´Longhi. To však neznamená, že v ponuke iných výrobcov nenatrafíte na zaujímavé modely:

 • Daitsu – Španielska značka patrí k top značkám na trhu v južných krajinách Európy, kde majú vlhký a teplý vzduch väčšiu časť roka. Na našom trhu je už viac ako 15 rokov a vo svojich produktoch ponúka účinnosť a bezporuchový chod.
 • Sakura – Je jednou z najväčších japonských značiek, ktoré sa vývojom a výrobou klimatizácií zaoberajú. Ponúkajú spoľahlivé produkty, ktorá sa hodia nielen do domácností, ale aj do kancelárií, škôl a reštaurácií.
 • Klarstein – Nemecká značka láka spracovaním, pútavým dizajnom a množstvom šikovných a účinných mobilných klimatizácií za rozumnú cenu. Veľmi dobré hodnotenia v testoch mobilných klimatizácii.
 • Daikin – Špičková japonská značka sa špecializuje na výrobu prístrojov, ktoré sa starajú o kvalitu vzduchu. V jej ponuke nájdete nielen klimatizácie, ale aj čističky vzduchu a ďalšiu pokročilú vzduchotechniku.
 • Whirlpool – Hoci nenápadné dizajnom, o to lepšie skonštruované vo vnútri. Také sú mobilné klimatizácie dobre známej značky Whirlpool, ktoré sa tešia nielen predajnosti, ale aj dobrým hodnoteniam v odborných magazínoch a testoch.
 • De´Longhi – Talianska značka, ktorú si mnoho z nás spája najmä s kávovarmi, ponúka aj niekoľko zaujímavých klimatizácié s dobrým chladiacim výkonom a tichým chodom.
 • Sencor – Známa česká značka má v ponuke cenovo dostupné mobilné klimatizácie vhodné pre menšie miestnosti.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Aký je rozdiel medzi mobilnou klimatizáciou a ochladzovačom vzduchu?

Ochladzovač vzduchu je na rozdiel od mobilnej klimatizácie jednoduchšie zariadenie, ktoré nemá chladiace médium, preto je jeho samotné pomenovanie trochu zmätočné. Jeho základ tvorí nádoba s vodou a vodný filter. Teplý vzduch z miestnosti prechádza cez filter a ochladzuje sa. Na rozdiel od klimatizácie sa však vlhkosť vzduchu neznižuje, práve naopak, je naspäť vháňaná do miestnosti. Počas veľmi horúcich dní môže vytvoriť v izbe prílišné dusno.

Mobilná klimatizácia a filtrácia – Dokáže vyčistiť vzduch?

Ak je vybavená prachovým, elektronickým, plazmovým alebo HEPA filtrom, tak áno. Najkvalitnejšie mobilné klimatizácie obsahujú rovnako užitočné a výkonné filtre ako čističky vzduchu – poradia si nielen s väčšími nečistotami, ale dokážu zachytiť aj baktérie, mikróby, plesne, dym aj smog.

Mobilná klimatizácia a odvlhčovanie – Kedy používať túto funkciu?

Mobilnú klimatizáciu nemusíte odložiť s poslednými letnými dňami. Ak vás pravidelne cez zimnú sezónu trápia vlhké steny a tvorba plesni, s pomocou mobilnej klimatizácie dokážete dostať vlhkosť vzduchu v miestnosti na ideálne percentá (cca 40 – 60 %). Zároveň nezabudnite na pravidelné vetranie. Vzduch vo vonkajšom prostredí je totiž počas zimy suchý.

Je mobilná klimatizácia počas noci rušivá?

Nie, v tom prípade, ak zvolíte klimatizáciu, ktorej hlučnosť sa pohybuje v rozpätí od 50 – 60 dB, čo možno prirovnať k hlučnosti práčky počas prania (pozor, nie pri odstreďovaní). Čím nižšia hlučnosť, tým lepšie.

Ako vyriešiť vetranie?

Odporcovia mobilnej klimatizácie tvrdia, že ide o peniaze vyhodené do vzduchu – chladiť vzduch v miestnosti a pritom cez pootvorené okno púšťať ďalšiu várku horúceho vzduchu sa im zdá maximálne neefektívne. Je síce pravdou, že okno musí otvoriť na šírku hadice, prenikanie teplého vzduchu pri výkonnej klimatizácii rozhodne nepocítite. K dostaniu sú aj špeciálne pásy s otvorom na hadicu klimatizácie, ktoré po celej výške(šírke) vložíte do rámu (airlock). Neprechádza cez ne teplo ani hmyz. Šikovný majster si takúto pomôcku dokáže vyrobiť aj sám.

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+
+ Energetická úspora – trieda A+, jedna z najúspornejších na trhu
+ Automatický režim reguluje výkon podľa aktuálnej teploty v miestnosti
+ Veľmi tichý chod
od 640 €
Chladiaci výkon: až 2,9 kW
Pre miestnosť: do 38 m²
Hlučnosť: 37 dB
Rozmery (VxŠxH): 76,5 x 49 x 42,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Klarstein Metrobreeze 9
+ Zariadenie 3 v 1 – klimatizácia, ventilátor a odvlhčovač
+ Energetická trieda A – úsporná a ekologická
+ Jednoduché ovládanie, moderný dizajn
od 360 €
Chladiaci výkon: 2,6 kW
Pre miestnosť: od 26 do 44 m²
Hlučnosť: do 62 dB
Rozmery (VxŠxH): 83 x 43 x 38 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie, ventilácia
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Siguro AC-F180W Breeze 12
+ Chladí, odvlhčuje a je možné ju využiť aj ako klasický ventilátor
+ Úsporná prevádzka – spadá do energetickej triedy A
+ Tri spôsoby ovládania a dokonalý prehľad o nastavenej teplote
od 350 €
Chladiaci výkon: 3,5 kW
Pre miestnosť: od 18 do 25 m²
Hlučnosť: do 65 dB
Rozmery (VxŠxH): 76,2 x 47 x 35,3 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie, ventilácia
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4Electrolux EXP26U338CW
+ Klimatizácia vzduch ochladzuje, ventiluje aj odvlhčuje
+ Úsporná prevádzka – energetická trieda A
+ Vyniká stabilnou a tichou prevádzkou
od 370 €
Chladiaci výkon: 2,6 kW
Pre miestnosť: do 40 m²
Hlučnosť: do 64 dB
Rozmery (VxŠxH): 71 x 47,6 x 38,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie, ventilácia
⭐ 94 % Čítať recenzie
#5Klarstein New Breeze ECO
+ Štyri rôzne režimy - Auto, Chladenie, Sucho (odvlhčovanie) a Ventilátor
+ Výkonná, štýlová a úsporná
+ Jednoduché ovládanie, zaujímavé funkcie
od 430 €
Chladiaci výkon: 2,9 kW
Pre miestnosť: od 29 do 49 m²
Hlučnosť: do 64 dB
Rozmery (VxŠxH): 82 x 39 x 40,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, odvlhčovanie, ventilácia
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Klarstein Kraftwerk Smart 12K
+ Výkonná klimatizácia s ventiláciou v 3 výkonových stupňoch a odvlhčovačom vzduchu
+ Dá sa ovládať veľmi pohodlne zo smartfónu
+ Množstvo ďalších praktických funkcií, moderný dizajn
od 420 €
Chladiaci výkon: 3,4 kW
Pre miestnosť: od 35 do 59 m²
Hlučnosť: do 65 dB
Rozmery (VxŠxH): 82,2 x 38 x 35,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, vysušenie, ventilácia
⭐ 92 % Čítať recenzie
#7Sinclair AMC-14P
+ Vysokovýkonná a flexibilná – dokáže chladiť aj kúriť
+ Interiérová aj vonkajšia prevádzka
+ Disponuje funkciou automatického výparníku kondenzátu
od 590 €
Chladiaci výkon: 4,0 kW
Pre miestnosť: do 48 m²
Hlučnosť: do 65 dB
Rozmery (VxŠxH): 77,8 x 30 x 50,5 cm
Hlavné funkcie: chladenie, kúrenie, odvlhčovanie
⭐ 90 % Čítať recenzie

Možno vás bude zaujímať:

Obľúbené klimatizácie – nižšia dostupnosť počas hlavnej sezóny

# DeLonghi PAC AN 97 (od 570 €)

Kvalitná mobilná klimatizácia. Víťaz nemeckých testov


 Recenzia DeLonghi PAC AN 97  Mobilná klimatizácia DeLonghi PAC AN 97 je energeticky úsporná, a pritom s vysokým chladiacim výkonom (až 3,2 kW) a vhodná pre miestnosti s objemom až do 95 m³.

K chladeniu používa plyn R410A s označením Eco Friendly – šetrný k životnému prostrediu. Pozornosť (i ako víťaz nemeckých testov) si zaslúžila pre kvalitu spracovania, výborne zvládnuté chladenie miestností, jednoduchú manipuláciu, nízku cenu a zaujímavé technologické vylepšenia.

Inovatívna technológia Real Feel zaisťuje pocit pohodlia, nakoľko pri znižovaní teploty dochádza k automatickej kontrole vlhkosti vzduchu. Akonáhle mobilná klimatizácia zaregistruje zvýšenie teploty v miestnosti, pustí sa do práce. LED kontrolný panel má v sebe systém CLI – Comfort light indicator, ktorý vás priebežne informuje o úrovni komfortu.

K dispozícii sú 3 stupne chladiaceho výkonu, maximálny s prietokom vzduchu 350 m³/hod. V tomto režime dosahuje zariadenie aj svoju maximálnu hlučnosť – 63dB. Hlučnosť v úrovni 60dB môžeme prirovnať k hlučnosti rozhovoru. Súčasťou klimatizácie je aj praktický kondenzačný systém – odvlhčovač s kapacitou 36 litrov / 24 hod, ktorý sa nemusí vyprázdňovať, vyzrážaná voda sa využije naspäť v systéme.

Pre lepšiu používateľskú spokojnosť je tento model vybavený intuitívnym displejom, termostatom, diaľkovým ovládaním a elektronickým 24 hodinovým časovačom. Naprogramujete si požadovanú teplotu vopred a keď prídete domov, byt je príjemne „vychladený“.

Kľúčové technické parametre: Chladiaci výkon – 10700 BTU/h = 3,135 kW | Vhodná pre miestnosti do – 95 m³ | Energetická trieda chladenia/Príkon – A / 1 kW | Hlučnosť – 63 dB | Diaľkové ovládanie – áno | Hlavné funkcie – chladenie, odvlhčovanie, ventilátor | Rozmery v cm (VxŠxH) – 75 x 45 x 40 cm

Čo sa nám páči

 • rýchle chladenie – porovnateľné s klimatizáciami na stenu
 • odvlhčovač bez nutnosti vyprázdňovania vody
 • Real Feel technológia
 • max. prietok vzduchu až 350 m³/h
 • elektronický 24 hod. časovač
 • pomer cena / výkon
 • kolieska na presun

Čo sa nám nepáči

 • pri max. chladiacom výkone hlučnejšia
 • kratšia hadica na vývod vzduchu (1,2m)
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 570 €
Prejsť do obchodu

# DeLonghi PAC N 81 (od 410 €)

Jedna z najlepších mobilných klimatizácií v strednej cenovej kategórii


 Recenzia DeLonghi PAC N 81  Spokojní spotrebitelia považujú mobilnú klimatizáciu DeLonghi PAC N 81 za rozumnú voľbu. Poskytne vám primeraný chladiaci výkon 2,65 kW, ktorý postačuje pre miestnosť s maximálnym objemom 80 m³.

Je vybavená modernými technológiami, aby dokázala maximalizovať svoju chladiacu kapacitu. Dokáže pracovať potichu, no pri najvyššom chladiacom výkone ju už určite budete počuť. Vzduch cez ňu prúdi v objemoch od 250-310-350 m³ za hodinu.

Je šetrná k životnému prostrediu, čo sa odrazilo na nízkej spotrebe elektrickej energie (iba 0,9 kW) a použití ekologického chladiaceho plynu R410A. Zaujímavá je v tomto prípade funkcia odvlhčovania – pri samotnom odvlhčovaní podáva výkon 32 litrov/ deň. Odvlhčuje však priebežne aj počas chladenia s výkonom 20 litrov / deň.

Pre jednoduchosť ovládania slúži LED ovládací displej s funkciou časovača na 12 hodín, termostatom a diaľkové ovládanie. Pre ľahšiu manipuláciu zase kolieska a rukoväte.

Kľúčové technické parametre: Chladiaci výkon – 2,65 kW | Vhodná pre miestnosti do – 80 m³ | Energetická trieda chladenia/Príkon – A / 0,9 kW | Hlučnosť – max 63 dB | Diaľkové ovládanie – áno | Hlavné funkcie – chladenie, odvlhčovanie | Rozmery v cm (VxŠxH) – 75 x 45 x 39,5 cm

Čo sa nám páči

 • pomer cena / kvalita
 • moderné technológie
 • nízka spotreba energie
 • jednoduchá na manipuláciu a ovládanie
 • 12 hodinový časovač

Čo sa nám nepáči

 • dĺžka hadice 1,2 m
 • hlučnejšia pri najvyššom chladiacom výkone
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 410 €
Prejsť do obchodu

# Whirlpool PACW9COL (od 350 €)

Lacná domáca prenosná klimatizácia


 Recenzia Whirlpool PACW9COL  Skôr ako si kúpite mobilnú klimatizáciu, zvážte jej určenie. Ak ju potrebujete iba na pár hodín denne, napr. na ochladenie spálne pred spánkom počas letných horúčav, bude vám stačiť aj lacnejší model.

Do nášho výberu sa dostal aj model od známej značky Whirlpool – Whirlpool PACW9COL, ktorá pôsobí možno trošku všedne a nie sú na nej žiadne výrazné dizajnové prvky, no jej základné parametre sú slušné – chladiaci výkon 2,8 kW, vychladí miestnosť s objemom 70-80 m³, patrí do energetickej triedy A, má vstavaný displej, diaľkový ovládač a pár funkcií, ktorými by vás mohla presvedčiť.

Ponúkne vám 3 hlavné funkcie – chladenie, odvlhčovanie a ventilátor. Stačí zadať, aké chcete prostredie (napr. menej tepla, vlhkosti, ..) a s jej 6. zmyslom sama zabezpečí ideálne nastavenie výkonu. Funkcia Round U využíva senzor v diaľkovom ovládači, a preto ak je ovládač vo vašej blízkosti, mobilná klimatizácia zistí, aké podmienky a teplota sú vo vašej blízkosti a následne tomu prispôsobí svoj chod, aby dosiahla ideálne hodnoty.

S funkciou Jet dokáže pri maximálnom výkone chladenia a ventilácie za krátky čas znížiť teplotu na 18°C. Páči sa nám, že do konštrukcie zahrnuli aj účinný HEPA filter a ako chladiaci plyn použili bezpečný R410A. Odvlhčovací výkon je 31,2 l / deň, kondenzát sa musí vylievať.

Kľúčové technické parametre: Chladiaci výkon – 9554 BTU/ h = 2,8 kW | Vhodná pre miestnosti do – 70-80 m³ | Energetická trieda chladenia/Príkon – A /1 kW | Hlučnosť – max 65 dB | Diaľkové ovládanie – áno | Hlavné funkcie – chladenie, odvlhčovanie, ventilátor | Rozmery v cm (VxŠxH) – 74,3 x 45 x 40 cm

Čo sa nám páči

 • automatický výkon – 6. zmysel
 • zaujímavé funkcie – Round U, Jet
 • jednoduché ovládanie
 • pomer cena / funkcie
 • HEPA filter
 • časovač na 8 hodín

Čo sa nám nepáči

 • o kúsok hlučnejšia ako zvyšné klimatizácie v našom rebríčku
 • menej moderný dizajn
 • kondenzát sa musí vylievať
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 350 €
Prejsť do obchodu

# Klarstein New Breeze 9 (od 310 €)

Kompaktná mobilná klimatizácia. Pomer cena / výkon


 Recenzia Klarstein New Breeze 9  Dizajnovo príťažlivá mobilná klimatizácia Klarstein New Breeze 9 zaujme na prvý pohľad a hneď aj po zistení parametrov a ceny. V danej cenovej relácií má veľmi dobré chladiace vlastnosti – výkon 2,7 kW, pre objem miestnosti do cca 80 m³ . Výkonný 4-stupňový ventilátor zabezpečuje cirkuláciu ochladeného vzduchu v intenzite od jemného vánku až po silné prúdenie.

Na prehľadnom displeji si jednoducho nastavíte požadovanú teplotu z intervalu od 16-30°C. Vybrať si môžete z troch režimov – chladenie, sušenie (na odstránenie kondenzovanej vody) a samostatný režim ventilátora bez chladenia.

Vďaka kompaktným a užším rozmerom nie je taká objemná, a preto jej ľahko nájdete praktické miesto v byte či v kancelárii. Páči sa nám aj to, že nešetrili na dĺžke výfukovej hadice (o 30 cm viac ako konkurencia) a kolieska majú otáčanie o 360°. Oceníte aj funkciu časovača na max. 10 hodín, a tak sa táto klimatizácia môže pustiť do chladenia ešte pred príchodom domov. Súčasťou balenia je diaľkový ovládač, ktorým môžete nastaviť všetky funkcie a hodnoty rovnako, ako na ovládacom paneli.

V nemeckom Technik zu Hause získala hodnotenie ako „veľmi dobrý produkt“ (1,5).

Kľúčové technické parametre: Chladiaci výkon – 2,7 kW | Vhodná pre miestnosti do – cca 75-80 m³ | Energetická trieda chladenia/Príkon – A+ / 1 kW | Hlučnosť – max 64 dB | Diaľkové ovládanie – áno | Hlavné funkcie – chladenie, sušenie, ventilátor | Rozmery v cm (VxŠxH) – 77 x 27,7 x 36 cm

Čo sa nám páči

 • pomer cena / výkon
 • kompaktné rozmery
 • účinné chladenie
 • kolieska otočné o 360°
 • dĺžka výfukovej hadice 1,5 m (o 30 cm viac ako konkurencia)
 • 4 stupňový ventilátor

Čo sa nám nepáči

 • nemá priamo režim odvlhčovania
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 310 €
Prejsť do obchodu
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej mobilnej klimatizácie. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších mobilných klimatizácií na trhu.
4.9/5 - (25 votes)
0 Zdieľanie
Témata:

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin