Najlepšie trezory: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie trezory

Máte doma cennosti, peniaze v hotovosti či dokumenty, ktoré vyžadujú zabezpečené uloženie? Ak uvažujete o kúpe trezora, je dôležité sa zoznámiť s dostupnou ponukou trezorov čo najbližšie. Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie trezory? Kde trezor umiestniť a na aké hodnoty prihliadať?

Výber trezora si vyžaduje starostlivé zváženie a zohľadnenie niekoľkých faktorov. Do nasledujúceho rebríčka sa dostali trezory s dobrými užívateľskými hodnoteniami, ktoré majú v rámci svojej cenovej relácie potenciál zaujať prevedením. Od trezoru chceme jediné – aby poskytol bezpečné miesto pre cenné predmety a slúžil účelu tak, ako sa od neho očakáva. Ak chcete mať istotu dobrej kúpy, zamerajte sa pri výbere aj na dostupné testy a recenzie trezorov. V nich nájdete užitočné skúsenosti a dojmy z používania.

Najlepšie trezory podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Richter Czech RS18 EDK

Najlepší trezor pre bežného používateľa
✔️ S objemom 10,6 l a dvojzápadkovým zámkom
✔️ Ukotvenie do steny alebo do podlahy
✔️ Nastaviteľná kombinácia s 3 až 8 číslicami
✔️ Časová blokácia zámku po 3 chybných pokusoch
📌 od 49 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Opticum AX Samson

Na cenné predmety
✔️ Pevná oceľová konštrukcia
✔️ Elektronický zámok s 3 až 8 miestnym kódom
✔️ TOP predajnosť
✔️ Umožňuje aj núdzové otváranie kľúčom
📌 od 47 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Richter Czech RS.50.EDK

Oceľový sejf s elektronickým zámkom
✔️ Objem 46 litrov
✔️ Ukotvenie do steny alebo do podlahy
✔️ Užívateľský kód môže obsahovať 3 až 8 číslic
✔️ Časová blokácia zámku po 3 chybných pokusoch
📌 od 145 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4BURGWÄCHTER Trezor LS3E

Predáva Lidl.sk
✔️ Nábytkový trezor
✔️ S moderným, samoprogramovateľným elektronickým zámkom
✔️ Voliteľný kód PIN
✔️ 2 núdzové kľúče
📌 od 33 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#5Asist ST17BN

Trezor s numerickým kódom
✔️ Uzamyká sa numerickým kódom
✔️ Pre dôverné dokumenty, rodinné šperky aj finančnú hotovosť
✔️ Kompaktné rozmery – zmestí sa aj na tajné miesta
✔️ V prípade núdzového otvorenia je k dispozícii kľúč
📌 od 40 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#6Rottner FIRE DATA 40

Odolný voči vode a ohňu
✔️ Elektronický zámok trezora
✔️ Mechanické núdzové otváranie s cylindrickým zámkom a 2 kľúčmi
✔️ Dvere sejfu majú 4-stranný uzamykací mechanizmus
✔️ Objem cca 26 litrov
📌 od 630 €
⭐ 90 % Čítať recenzie

Ako vybrať trezor

Ak sa povie trezor, väčšina z nás si predstaví robustný trezor zabudovaný do steny, nenápadne skrytý za obrazom. Áno, aj to jedno z riešení. Ponuka trezorov a schránok na uchovanie osobných a drahých predmetov je prekvapivo široká. Nájdete v nej jednoduchšie modely za pár desiatok eur, no aj špičkovo skonštruované trezory s vysokou mierou zabezpečenia, ktorých cena presahuje tisíce až desaťtisíce eur. Výber vhodného riešenia záleží predovšetkým od toho, ako chcete svoje cennosti či peniaze ochrániť a či existuje zvýšené riziko krádeže vo vašej domácnosti alebo v kancelárii. Jedno je však isté – nechať peniaze, šperky a dôležité dokumenty iba v zásuvke vám nepridá na pokojnom spánku. Ako vybrať trezor a akým kritériám venovať pozornosť?

Pred kúpou trezora zváže predovšetkým:

 • Typ a účel trezora – na dokumenty, šperky, peniaze, nosiče dát, zbrane, starožitnosti, …
 • Veľkosť trezora – od malých trezorov s inštaláciou pod pracovným stolom po samostatne stojace trezory
 • Umiestnenie trezora – ukrytý pred pohľadmi ľudí a na mieste, kde je menšie riziko požiaru či vytopenia, …
 • Materiálové spracovanie trezora – hrúbka stien plášťa, dvierok, odolnosť voči ohňu, …
 • Bezpečnostná certifikácia trezora – predurčuje úroveň ochrany pre uskladnené veci a mieru (čas) odolnosti voči prípadnému napadnutiu
 • Prevedenie zámku – na kľúč, mechanický zámok alebo elektronický zámok

ako vybrať trezor

Základné druhy trezorov podľa účelu

Ak sa pozriete na ponuku trezorov, takmer okamžite zaregistrujete ich rozličné tvary a veľkosti. S tým súvisí aj ich účel.

Domáce trezory

Domáce trezory sú určené na inštaláciu v interiéri domu či bytu a sú dostupné v rôznych veľkostiach a s rozličnými bezpečnostnými certifikátmi. V tejto kategórii nájdete lacné trezory aj vysokokvalitné trezory vyrábané na mieru. Slúžia predovšetkým na uschovanie hotovosti, šperkov, nosičov dát a dôležitých dokumentov. Umiestňujú sa do nábytku, podlahy, ale aj do steny. Podľa toho sa môžu rozdeliť aj na nábytkové trezory, trezory do podlahy a vstavané trezory.

Trezory na zbrane

Držitelia zbraní by nemali podceniť bezpečnosť ich uschovania. K zbraniam sa nesmie dostať nepovolaná osoba, ktorá by ich mohla odcudziť alebo zneužiť. Taktiež nesmú byť prístupné deťom. V ponuke nájdete trezory na úschovu dlhých aj krátkych zbraní, ktoré sú vo vnútornom priestore vybavené držiakmi na zbrane. Je lepšie kupovať tento typ trezoru od certifikovaného výrobcu, kde máte istotu, že bude spĺňať prísne bezpečnostné normy. Strelivo by sa malo uschovávať oddelene od zbraní.

Bezpečnostné schránky

Pri pohľade na tvar a prevedenie sú bezpečnostné schránky užšie, kompaktnejšie a určené na uschovanie menšieho množstva cenností. Ich miera zabezpečenia je zvyčajne nižšia ako pri trezoroch, no neplatí to na všetky produkty. Drahšia bezpečnostná schránka môže byť spoľahlivejšia ako lacný no-name trezor. Vzhľadom na tvar sa umiestňuje napríklad do uzamykateľnej zásuvky, s nenápadným dizajnom splynie aj s knihami v knižnici, kde ju zlodej vôbec nemusí postrehnúť.

Bezpečnostné schránky sú aj v bankách – ukladá sa do nich investičné zlato, dôležité dokumenty a drahé cennosti či zbierky.

Schránky na peniaze

Ide o menšie kompaktné schránky opatrené zámkom, ktoré sú vzhľadom k rozmerom jednoducho prenosné. Mnohé sú aj s madlom, za ktoré sa dajú uchopiť. Ich vnútorný priestor je členený na uloženie papierových peňazí aj mincí, čo dáva dobrý prehľad o hotovosti. Používajú ich napríklad predajcovi na trhoviskách či jarmokoch. Takýto typ schránky býva označovaný aj ako uzamykateľná pokladnička alebo trezorový box.

Schránky na kľúče

Schránka na kľúče nájde svoje uplatnenie nielen v kancelárii či na predajni, ale aj v penzióne, na prevádzke so službami a všade tam, kde sa na háčikoch nahromadilo väčšie množstvo kľúčov. Okrem toho, že sú kľúče bezpečne na jednom mieste, máte v nich vďaka systému závesných prvkov aj organizovaný poriadok. Prístup do schránky je opatrený mechanickým zámkom alebo bezpečnostným kódom.

cennosti

Veľkosť trezora

Akú veľkosť trezora zvoliť? S rastúcimi rozmermi bude rásť nielen hmotnosť trezora, ale aj jeho cena. Kapacita každého trezora je však limitovaná, preto si výber veľkosti dôkladne premyslite.

Dajte na jedno miesto všetky predmety, ktoré chcete v priestore trezora uschovať. Môžete ich napríklad na skúšku uložiť do škatule, aby ste mali približnú predstavu o budúcich vnútorných rozmeroch trezora. Vopred počítajte s istou rezervou, aby vám trezor mohol poslúžiť aj ďalšie roky.

Umiestnenie trezora

S veľkosťou trezora priamo súvisí aj miesto, kde bude inštalovaný. Čím menší trezor, tým menšia kapacita, no zároveň aj viacero možností na nenápadné umiestnenie. Väčší trezor môže byť v miestnosti priznaný, ale ešte lepšie, ak mu nájdete sofistikované miesto, ktoré neláka pozornosť nechcených návštevníkov.

Trezory sa delia na voľne stojace trezory, nábytkové trezory, vstavané trezory (do steny) a trezory do podlahy. Niektoré konštrukcie umožňujú inštaláciu aj viacerými spôsobmi. Pri inštalácii napevno je rovnako zásadný aj výber kotviacich prvkov, ktoré by kvalitatívne mali zodpovedať trezoru. Používajú sa oceľové kotvy, chemické kotvy aj zaliatie vysokopevnostným betónom.

Umiestneniu (a prípadnému zamaskovaniu) trezora venujte dostatok pozornosti, aby ste podporili jeho bezpečnostný účel. Inštalujte ho do miestnosti, do ktorej nie je bežný prístup a ktorá je opatrená aj ďalšími prvkami zabezpečenia – napríklad bezpečnostné dvere, kamerový systém, … Vy ako majiteľ trezoru by ste však k nemu mali mať bezproblémový prístup, najmä ak budete pravidelne manipulovať s obsahom trezora.

Materiálové prevedenie

Domáce trezory sa vyrábajú najmä z ocele. Oceľové steny a oceľové dvierka dosahujú rozličné hrúbky v závislosti od kvality a bezpečnosti daného modelu. Vysokú úroveň zabezpečenia poskytujú kompozitné trezory, pri ktorých je priestor medzi jednotlivými kovovými vrstvami vyplnený kompozitom, napríklad betónom. Ak ide o ohňovzdorný trezor, do plášťa sú vložené ešte ďalšie vrstvy špeciálnych materiálov, ktoré po istú dobu odolávajú ohňu.

Bezpečnostná certifikácia trezorov

Kvalitný trezor je súčasťou nejedného súkromného či firemného priestoru. Mal by poskytovať ochranu zodpovedajúcu uloženým cennostiam. Čím vyššiu ochranu požadujete, tým viac si dajte záležať na výbere certifikovaného trezoru. V prípade, že máte svoj majetok poistený proti krádeži, informujte sa u poisťovne, akú úroveň zabezpečenia by ste mali mať zrealizovanú.

V prípade trezorov, sejfov a bezpečnostných schránok sa stretnete s rôznymi triedami bezpečnosti, ktoré sú označované písmenami a číslicami. Je dôležité sledovať, či ide o produkt certifikovaný podľa normy STN EN 14450 (dve triedy), resp. normy STN EN 1143-1 (ak sú kladené vyššie požiadavky na bezpečnosť trezorov – až 14 tried). Jednotlivé triedy súvisia s odolnosťou voči vlámaniu. Ak je trezor zaradený do bezpečnostnej triedy, jeho súčasťou je aj certifikát a dvere sú opatrené štítkom s informáciou o bezpečnostnej triede trezora.

Zámok trezora

Neodmysliteľnou súčasťou trezora je zámok, ktorý sa otvára kľúčom, číselnou kombináciou, biometrickým znakom (odtlačkom) alebo kombináciou viacerých riešení.

 • Motýlikový bezpečnostný kľúč predstavuje klasické riešenie. Trezor otvorí osoba s kľúčom. Pozor na jeho stratu alebo odcudzenie.
 • Mechanický kombinačný zámok s číslicami umožňuje nastaviť číselnú kombináciu (kód), ktorú bude poznať majiteľ trezora či osoba oprávnena trezor otvárať. Nastavenú kombináciu si musíte pamätať. Sila kódu závisí od počtu pozícii na zámku.
 • Elektronický kombinačný zámok je vybavený číselníkom a umožňuje nastaviť veľké množstvo rôznych číselných kombinácií (napríklad kód s 3 – 12 číslicami).Elektronicky mechanizmus je napájaný batériami, preto treba počítať s nutnosťou ich výmeny pri vybití. Kvalitnejšie modely vás o slabej batérie budú informovať LED indikátorom ešte skôr, ako k úplnému vybitiu dôjde.

Ceny trezorov

Koľko zaplatíte za kvalitný trezor na domáce použitie? Cena trezora odráža úroveň jeho zabezpečenia a kvalitu materiálov aj spracovania. Pre rýchlejšiu orientáciu sme dostupnú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

✅ Trezory do 200 eur

V tejto cenovej relácii nájdete aktuálne najpredávanejšie trezory pre základné domáce použitie. Ide o trezory s nižšou hmotnosťou aj menšou kapacitou, do ktorých si majitelia uskladňujú cennosti, dokumenty alebo dátové nosiče. Je dôležité nájsť im bezpečné miesto, nakoľko zvyčajne nedisponujú vyššou odolnosťou voči vlhkosti či požiaru a pre nižšiu hmotnosť sa dajú aj pomerne jednoducho odniesť.

✅ Trezory od 200 do 1000 eur

Ak máte záujem kúpiť si trezor s vyššou kapacitou a lepším zabezpečením, rozhliadnite sa v bohatej ponuke trezorov v tejto cenovej relácii. Ich hmotnosť je vyššia, mnohé sú určené na trvalé zabudovanie. Medzi vyhľadávané vlastnosti sa radia zosilnená oceľová konštrukcia plášťa, vyššia úroveň zabezpečenia dverí trezora a certifikovaný zámok. Vyhľadávané sú trezory odolné voči vode a ohňu.

✅ Trezory od 1000 eur

Investícia do trezora úzko súvisí od hodnoty obsahu, ktorý sa v ňom bude ukrývať. Na trhu sú dostupné trezory za tisíce až desaťtisíce eur – vyrábané aj na mieru podľa individuálnych požiadaviek. Sú určené pre rozsiahle zbierky cenností, šperkov a vyšší finančný obnos, čomu zodpovedá aj vysoká bezpečnostná trieda. Ich hmotnosť môže presiahnuť stovky kilogramov, disponujú pokročilým systémom kotviacich bodov a záruka na tieto trezory dosahuje desiatky rokov.

Obľúbené značky trezorov

Ktoré značky sa zaoberajú výrobou trezorov? Niekoľko tipov nájdete v nasledujúcom krátkom zozname.

 • Richter Czech – Spoločnosť, ktorá sa zaoberá dodávkou kovaní, zámkov a cylindrických vložiek. V ponuke niekoľko bezpečnostných sejfov – s elektronickým a mechanickým zámkom.
 • Opticum – Základné, cenovo dostupné modely na uloženie dokumentov, meny a šperkov.
 • Rottner – Rakúsky výrobca bezpečnostných riešení má svoje modely naprieč širokým cenovým spektrom – od lacných schránok po luxusné trezorové skrine.
 • Valberg – Zaujímavá ponuka nábytkových ohňovzdorných trezorov a precízne spracovaných trezorových skríň.
 • T-Safe – Dodávateľ bezpečnostných systémov má vo svojom portfóliu stenové a nábytkové trezory, bezpečnostné schránky, bezpečnostné trezorové dvere a ďalšie výrobky na objednávku.
 • ISS – Nemecká spoločnosť Inter Sicherheits Service patrí k najväčším výrobcom trezorov v Európe. Obrovský výber trezorov v rôznych bezpečnostných certifikáciách, rozmeroch, vybavenosti aj cenách.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Richter Czech RS18 EDK

Najlepší trezor pre bežného používateľa
✔️ S objemom 10,6 l a dvojzápadkovým zámkom
✔️ Ukotvenie do steny alebo do podlahy
✔️ Nastaviteľná kombinácia s 3 až 8 číslicami
✔️ Časová blokácia zámku po 3 chybných pokusoch
📌 od 49 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Opticum AX Samson

Na cenné predmety
✔️ Pevná oceľová konštrukcia
✔️ Elektronický zámok s 3 až 8 miestnym kódom
✔️ TOP predajnosť
✔️ Umožňuje aj núdzové otváranie kľúčom
📌 od 47 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Richter Czech RS.50.EDK

Oceľový sejf s elektronickým zámkom
✔️ Objem 46 litrov
✔️ Ukotvenie do steny alebo do podlahy
✔️ Užívateľský kód môže obsahovať 3 až 8 číslic
✔️ Časová blokácia zámku po 3 chybných pokusoch
📌 od 145 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4BURGWÄCHTER Trezor LS3E

Predáva Lidl.sk
✔️ Nábytkový trezor
✔️ S moderným, samoprogramovateľným elektronickým zámkom
✔️ Voliteľný kód PIN
✔️ 2 núdzové kľúče
📌 od 33 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#5Asist ST17BN

Trezor s numerickým kódom
✔️ Uzamyká sa numerickým kódom
✔️ Pre dôverné dokumenty, rodinné šperky aj finančnú hotovosť
✔️ Kompaktné rozmery – zmestí sa aj na tajné miesta
✔️ V prípade núdzového otvorenia je k dispozícii kľúč
📌 od 40 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#6Rottner FIRE DATA 40

Odolný voči vode a ohňu
✔️ Elektronický zámok trezora
✔️ Mechanické núdzové otváranie s cylindrickým zámkom a 2 kľúčmi
✔️ Dvere sejfu majú 4-stranný uzamykací mechanizmus
✔️ Objem cca 26 litrov
📌 od 630 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin