Najlepšie robotické vysávače: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie robotické vysávače Aké vlastnosti a schopnosti majú najlepšie robotické vysávače? Moderná domácnosť isto ocení inteligentného pomocníka v podobe robotického vysávača. Ak máte doma prevahu tvrdých podláh a kobercov s nízkym vlasom a ak vysávanie nepatrilo nikdy k vašim obľúbeným aktivitám, robotický vysávač znie ako osvedčená výpomoc.

Vybrať si ten najlepší model je pri množstve inovatívnych funkcií a zaujímavých technológií občas náročné – a to najmä v prípade, ak cenový faktor nezohráva príliš veľkú úlohu. V nasledujúcom rebríčku vám v krátkosti predstavíme kvalitné robotické vysávače, ktoré si získali priazeň spotrebiteľov a majú potenciál zaujať svojimi schopnosťami. Ak sa pri výbere spotrebičov do domácnosti nechávate inšpirovať odporúčaniami iných, zamerajte pozornosť aj na dostupné testy a recenzie robotických vysávačov, kde nájdete cenné dojmy a skúsenosti z používania.

Najlepšie robotické vysávače podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktHodnotenieInfo 
#1iRobot Roomba i7+
⭐ 100 %+ Neobmedzená veľkosť čistenej plochy
+ Najvyspelejšia navigácia iAdapt 3.0
+ Prémiový trojstupňový čistiaci systém AeroForce
+ Automatické vysypávanie zberného koša v čistiacej stanici
+ Inteligentné plánovanie upratovania
od 779 €
Čítať recenzie
#2Xiaomi Roidmi Eve Plus
⭐ 100 %+ Robotický vysávač a mop v jednom
+ Presná laserová navigácia
+ Precízna práca aj pozdĺž stien
+ 3 stupne intenzity mopovania
+ Na jedno nabitie až 250 minút
od 385 €
Čítať recenzie
#3Xiaomi Roborock S7
⭐ 98 %+ Funkcia sonického vibračného mopovania - na podlahy aj koberce
+ Vylepšená rotačná kefa
+ Zdoláva až 2 cm prekážky
+ Výborný sací výkon a presná laserová navigácia
+ Poradí si aj s veľmi členitými priestormi
od 508 €
Čítať recenzie
#4Concept VR3210
⭐ 96 %+ Vybavený vyspelou laserovou navigáciou LaserTec 2.0
+ Vhodný aj do členitých priestorov
+ Zvládne prekážky do výšky 1,8 cm
+ Efektívny spôsob vytierania
+ Doba prevádzky až 250 minút
od 409 €
Čítať recenzie
#5Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro
⭐ 96 %+ TOP predajnosť, výborné recenzie od spotrebiteľov
+ Vysokofrekvenčné sonické vibračné mopovanie
+ Laserová navigácia pre spoľahlivú orientáciu v priestore
+ 3 režimy vysávania + umývanie podlahy
+ Pre plochu až do 250 m2
od 299 €
Čítať recenzie
#6TESLA RoboStar iQ300
⭐ 94 %+ Robotický vysávač 2 v 1 - vysáva aj umýva namokro
+ Vybavený pokročilým systémom detekcie nábytku
+ Hovorí po slovensky, aplikácia v slovenčine
+ Vzdialené ovládanie a naplánovanie upratovania
+ Nízka cena
od 200 €
Čítať recenzie
#7Sencor SRV 6250 BK-EUE3
⭐ 94 %+ Ideálny pre upratovanie kobercov, plávajúcich podláh, parkiet a dlažby
+ Aktívny systém mapovania priestoru
+ Tichý chod
+ S možnosťou mokrého vytierania
+ Prekoná prah s výškou až 1,5 cm
od 218 €
Čítať recenzie

Ako vybrať robotický vysávač

Robotické vysávače už dávno nie sú len drahým rozmarom. S pokrokom a novými technológiami sa ich upratovacie schopnosti neustále vylepšujú, a keďže už nie sú záležitosťou len jedného výrobcu, konkurenčný boj značiek ich cenu neustále znižuje. Ako to už býva, aj v tejto kategórii platí, že tu nájdete rozmanitosť – ako cenovú, tak aj hľadiska funkčnosti. Kvalitné robotické vysávače si svoju prácu urobia na jednotku, kým tie lacné si pobehujú po domácnosti bez výraznejšej pomoci. Podľa čoho sa pri výbere robotického vysávača orientovať? Čo je dôležité vedieť skôr, ako sa rozhodnete kúpiť robotický vysávač? Pripravili sme pre základný prehľad, ktorý vás prevedie dôležitými parametrami a pojmami.

Čomu venovať pozornosť pri výbere robotického vysávača?

Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť robotický vysávač, mali by ste poznať základné kritéria, ktoré môžu ovplyvniť váš budúci nákup. Je vo vašej domácnosti prevaha tvrdých podláh? Aká je členitosť izieb? Je dôležité, aby robotický vysávač zvládol aj upratovanie v úzkych priestoroch pod nábytkom? Pri tomto type vysávača totiž sací výkon nie je najdôležitejší údaj. Zaujímať by vás mala životnosť batérie, dĺžka dobíjania, kapacita zbernej nádoby, ale aj filtrácia.

Keďže sa však jedná o spotrebič, ktorý funguje bez vášho dohľadu, veľmi dôležitá je úroveň zahrnutých inteligentných senzorov a navigácie, ktoré maximalizujú účinnosť vysávania a sú dôležité aj pre elimináciu kolízií s nábytkom alebo prípadnými prekážkami. Najkvalitnejšie modely dokážete ovládať a programovať na diaľku, pred samotným vybitím sa vrátia do nabíjacej stanice, sú maximálne samostatné a bezproblémové.

robotický vysávač

Na čo je robotický vysávač určený?

Uvádza sa, že robotický vysávač je určený predovšetkým na udržiavanie poriadku. Skôr, ako sa z práce vrátite domov, prejde po miestnostiach a očistí podlahu od prachu, vlasov, drobných nečistôt a chlpov od domácich miláčikov. Pracuje samostatne a potichu. V závislosti od výbavy dokáže lepšie, alebo aj horšie zvládnuť všetky úskalia, ktoré vaša domácnosť ponúka. Kvalitu bežného vysávania za pomoci podlahového vysávača však neočakávajte. Pre svoje rozmery sa nedostane do úzkych miest, ani pod každý nábytok. Nepokorí ani koberce s vyšším vlasom. Výrazne však znižuje prašnosť v domácnosti, preto je ideálnym pomocníkom pre alergikov.

Aká je najčastejšia chyba pri výbere robotického vysávača?

Z praxe a skúseností užívateľov sa ukázalo, že najväčším problémom je zlé odhadnutie schopností robotického vysávača vzhľadom k ploche, ktorú má vysávať. Prihliadajte predovšetkým na veľkosť vysávanej plochy, členitosť a typ povrchu / podlahy.

Robotický vysávač – ako funguje a z čoho je zložený

Domáci robotický vysávač má okrúhly tvar alebo tvar písmena D. Jeho súčasťou sú zvyčajne 3 kolieska – 2 väčšie a jedno riadiace koleso, ktoré určuje smer. V spodnej časti sa nachádza 1 alebo 2 hlavné kefy. Tie môžu byť gumové alebo štetinové, v pokročilých modeloch dokonca kombinované. Gumový kartáč lepšie spracuje väčšie nečistoty, štetinový si zase poradí s vlasmi a chlpmi.

Nečistoty sa zbierajú do zbernej nádoby, s objemom do 500 ml, ktorú by ste po každom upratovacom cykle mali vysypať. Na bočných stranách sú prítomné postranné primetacie kartáče, ktoré nahŕňajú prach a nečistoty z línií pozdĺž stien a nábytku – teda z miest, kde sa hlavné kefy nedostanú práve pre oblý tvar vysávača.

Súčasťou robotického vysávače sú rôzne technológie, vďaka ktorým sa dokáže orientovať v priestore – senzory, kamery, laser, navigácia. Pre vylepšenie jeho upratovacích schopností je aj v robotickom vysávači prítomný filter (najčastejšie HEPA filter), a v tých najprepracovanejších dokonca UV lampa, ktorá vykonáva dezinfekciu podláh a mokrá stierka, ktorá zamedzuje víreniu prachu.

Každý robotický vysávač má vo svojom jadre dobíjateľný akumulátor a súčasťou výbavy je aj dokovacia nabíjacia stanica, ktorá je zapojená do elektrickej siete.

Dôležitý faktor – typ podlahy

Robotickým vysávačom sa najlepšie darí na tvrdých podlahách – parkety, linoleum, dlažba, plávajúca podlaha. Celkom slušne si dokážu poradiť aj na kobercoch s nižším vlasom, do 1 cm. Na vyšších kobercoch sa môžu zaseknúť a točiť na mieste (to však závisí od pokročilosti modelu).

podlaha

Akým spôsobom sa robotický vysávač orientuje v priestore?

V tomto prípade rozhoduje najmä cena. Drahší robotický vysávač bude mať vo výbave pokročilé prvky (laser, kamera, inteligentné algoritmy, snímače prekážok a výškových rozdielov), s ktorými sa dokáže pohybovať po miestnosti istým systémom a zvládne očistiť viac ako 90% plochy. Lacný robotický vysávač, nemá senzory, je vybavený nárazníkmi, aby nepoškodil nábytok a seba, “pobehá” domácnosť náhodne a neefektívne, možno sa aj niekde zabudne a nestihne sa vrátiť pred úplným vybitím batérie.

O čom všetko dokážete rozhodnúť vy?

Na to, aby robotický vysávač pracoval spoľahlivo, bude potrebovať aj vašu malú pomoc.

 • Je dôležité, aby ste mu prispôsobili prostredie: Nesmie naraziť do krehkých rozbitných predmetov, nemal by sa zaseknúť v priestoroch pod nábytkom a medzi dvomi kusmi nábytku v úzkej uličke a tiež je dôležité, aby bola nabíjacia stanica na dobre dostupnom mieste.
 • Starostlivo mu naplánujte pohyb a prácu: Ak je vaša domácnosť väčšia, je možné, že ju nezvládne povysávať na prvý krát – nebude stačiť kapacita batérie, alebo sa naplní zberná nádoba. Niektoré modely je možné naprogramovať vopred nielen na čas, kedy majú upratovať, dokonca môžete nastaviť presnú trasu, ako sa má robotický vysávač pohybovať. Takto máte istotu, že po prechode do inej miestnosti nezostane dezorientovaný.
 • Na kritických miestach využívajte zábrany: Môže ísť o jednoduché magnetické pásky, ktoré nalepíte na podlahu (vysávače za ne neprejde) alebo použite virtuálnu stenu – malé zariadenie, ktoré vo výške vysávača vydáva infračervený lúč a tento lúč vysávač považuje za pevnú prekážku. Pamätajte aj na to, že väčšina robotických vysávačov má ťažkosti s čiernymi kobercami. Vyhodnocujú ich ako rozdiel výšok, čo pre nich znamená riziko pádu (napr. ako zo schodov).

Batéria – typ, dobíjanie, základňa

V robotických vysávačoch najčastejšie natrafíte na Ni-MH a Li-Ion batérie/akumulátory. Za lepšiu voľbu sa považujú Li-Ion batérie, ktoré sa pozvoľna nevybíjajú a aj pár percent pred úplným vybitím ponúkajú vyvážený výkon bez poklesu.

Čím väčšia je kapacita batéria, tým dlhšie dokáže vysávač pracovať. Na tento parameter prihliadajte najmä v súvislosti s veľkosťou domácnosti.

Veľmi žiadaným prvkom je funkcia automatického vrátenie robota do dokovacej stanice ešte pred úplným vybitím. Vysávač sa v základni za istú dobu nabije a v ideálnom prípade dokáže pokračovať presne od toho miesta, kde skončil.

Filtrácia

Aby bol robotický vysávač skutočne účinný, je dôležité sledovať aj kvalitu filtrov, podobne ako pri klasických vysávačoch. Najčastejšie sa používajú HEPA filtre, ktoré sú vhodné aj domácností s alergikmi. Pripravte sa však na to, že z času na čas je treba tento filter nielen očistiť, ale aj vymeniť za nový.

Hlučnosť robotického vysávača

V tejto kategórii jednoznačne vyhráva nad podlahovým vysávačom. Robotický vysávač pracuje potichu (cca do 60 dB), a to aj z dôvodu nižšieho sacieho výkonu.

Zaujímavé funkcie a vybavenie

Kvalitný robotický vysávač má na dobrej úrovni predovšetkým tri oblasti:

 1. Dokáže sa rýchlo a bezpečne orientovať v priestore.
 2. Poskytuje dobré upratovacie služby – nezanecháva šmuhy, vynechané miesta, …
 3. Jeho chod je možné nastaviť a naprogramovať tak, ako vám vyhovuje.

Ak hľadáte vyššiu funkčnosť a modernosť, potom isto oceníte aj nasledujúce prvky:

 • Automatické dokovanie a nabíjanie – Vysávač sa pred úplným vybitím dokáže vrátiť do základne na nabíjanie.
 • Pokračovanie v upratovaní – Po nabití sa vracia na miesto, kde predtým skončil.
 • Ovládanie na diaľku – Prostredníctvom Wi-Fi dokážete vysávač ovládať aj z práce, sledujete priebeh práce, dokonca aj vidíte, kadiaľ sa pohybuje.
 • Senzor na detekciu nečistôt – Snímač, ktorý zaznamenáva nečistoty a tomu prispôsobuje chod vysávača.
 • UV lampa – Umiestnená v spodnej časti, dokáže dezinfikovať až 90 % baktérií.
 • Mokré zotieranie – Ide o technológiu, ktorá má upratovanie a starostlivosť o podlahy ešte viac uľahčiť. V modernejších robotických vysávačoch je kombinovaný so sonickými vibráciami, ktoré pomáhajú rozrušiť aj odolnejšie nečistoty na podlahách. V prípade lacných modelov je mokré zotieranie menej prepracované a neporadí si s odolnými šmuhami.

Cena robotických vysávačov

✅ Robotické vysávače do 200 €

Ide o základné modely, ktoré ešte nedisponujú najnovšími senzormi. Pohybujú sa na základe nastavenia od používateľa alebo podľa svojich algoritmov, ktoré v závislosti od členitosti miestnosti nemusia postačovať na to, aby podlahu očistili v každej situácii k dokonalosti. Zvyčajne si poradia s prekážkami do výšky 1 cm, čo znamená, že prechod cez prahy nie je možný. Vo výbave môžu mať nárazníky, v lepšom prípade však senzory proti nárazu. V ich jadre sa ukrýva batéria s nižšou kapacitou a dlhšou dobou nabíjania.

✅ Robotické vysávače od 200 – 500 €

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie robotické vysávače. Poradia si s bežnými dennými nečistotami a spokojnosť s kvalitou ich práce je na vyššej úrovni. Je možné ich naprogramovať alebo riadiť chod pomocou aplikácie. V závislosti od vybavenosti sa v priestore už veľmi dobre orientujú a tie, ktoré sa blížia ku hranici 500 € spoľahlivo detekujú prekážky, výškové rozdiely a nábytok tak, aby nedošlo ku kolízii.

✅ Robotické vysávače od 500 €

Ide o top modely, ktoré vynikajú vysokou funkčnosťou. Môžete sa spoľahnúť na to, že svoju prácu urobia na jednotku. Ukrývajú v sebe niekoľko pokročilých technológií, skenujú prostredie, optimalizujú svoj chod, aby využili kapacitu batérie na maximum. Dokážu prejsť cez prach vo výške 2 cm a pokračovať v činnosti. Ich sací výkon je vyšší, dokonca pri prechode na koberec dokážu identifikovať zmenu „podkladu“ a prispôsobiť tomu svoj chod (zvýšená rotácia kefy, vyšší výkon). Niektoré z nich zvládajú na solídnej úrovni mokré zotieranie a dezinfekciu podlahy za pomoci UV lampy.

Obľúbené značky robotických vysávačov

 • iRobot – Robotické vysávače Roomba predstavujú jednu z najširších ponúk na našom trhu. Modely v rôznych cenových reláciách a technologickej vybavenosti. Novinky vylepšované smerom k ešte lepším upratovacím schopnostiam. Výborné recenzie od používateľov.
 • Roidmi – Ide o jednu z najnovších značiek vysávačov. Robotické vysávače s funkciou mopu zaujmú sacím výkonom, rozmerným vreckom na prach a príjemným dizajnom.
 • Roborock – Jeden z najväčších výrobcov robotických vysávačov zaujal našincov natoľko, že viacero jeho vydarených modelov sa zaradilo medzi najpredávanejšie. Odporúčame pozrieť recenzie robotických vysávačov Roborock – možno medzi nimi nájdete tip na favorita.
 • Xiaomi – Aj robotické vysávače Xiaomi už presvedčili množstvo spokojných kupujúcich. V ponuke je viacero solídne vybavených modelov s veľmi dobrým pomerom cena/výkon. Čoraz vyhľadávanejšie sú robotické vysávače na mopovanie a vysávanie 2v1.
 • Sencor – Známa značka Sencor má v portfóliu cenovo dostupnejšie robotické vysávače, ktoré potešia tichým chodom a dobrým sacím výkonom.
 ProduktHodnotenieInfo 
#1iRobot Roomba i7+
⭐ 100 %+ Neobmedzená veľkosť čistenej plochy
+ Najvyspelejšia navigácia iAdapt 3.0
+ Prémiový trojstupňový čistiaci systém AeroForce
+ Automatické vysypávanie zberného koša v čistiacej stanici
+ Inteligentné plánovanie upratovania
od 779 €
Čítať recenzie
#2Xiaomi Roidmi Eve Plus
⭐ 100 %+ Robotický vysávač a mop v jednom
+ Presná laserová navigácia
+ Precízna práca aj pozdĺž stien
+ 3 stupne intenzity mopovania
+ Na jedno nabitie až 250 minút
od 385 €
Čítať recenzie
#3Xiaomi Roborock S7
⭐ 98 %+ Funkcia sonického vibračného mopovania - na podlahy aj koberce
+ Vylepšená rotačná kefa
+ Zdoláva až 2 cm prekážky
+ Výborný sací výkon a presná laserová navigácia
+ Poradí si aj s veľmi členitými priestormi
od 508 €
Čítať recenzie
#4Concept VR3210
⭐ 96 %+ Vybavený vyspelou laserovou navigáciou LaserTec 2.0
+ Vhodný aj do členitých priestorov
+ Zvládne prekážky do výšky 1,8 cm
+ Efektívny spôsob vytierania
+ Doba prevádzky až 250 minút
od 409 €
Čítať recenzie
#5Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro
⭐ 96 %+ TOP predajnosť, výborné recenzie od spotrebiteľov
+ Vysokofrekvenčné sonické vibračné mopovanie
+ Laserová navigácia pre spoľahlivú orientáciu v priestore
+ 3 režimy vysávania + umývanie podlahy
+ Pre plochu až do 250 m2
od 299 €
Čítať recenzie
#6TESLA RoboStar iQ300
⭐ 94 %+ Robotický vysávač 2 v 1 - vysáva aj umýva namokro
+ Vybavený pokročilým systémom detekcie nábytku
+ Hovorí po slovensky, aplikácia v slovenčine
+ Vzdialené ovládanie a naplánovanie upratovania
+ Nízka cena
od 200 €
Čítať recenzie
#7Sencor SRV 6250 BK-EUE3
⭐ 94 %+ Ideálny pre upratovanie kobercov, plávajúcich podláh, parkiet a dlažby
+ Aktívny systém mapovania priestoru
+ Tichý chod
+ S možnosťou mokrého vytierania
+ Prekoná prah s výškou až 1,5 cm
od 218 €
Čítať recenzie

Výberovky ďalších užitočných vysávačov

Tieto robotické vysávače sme reálne otestovali!

Niekoľko týždňov sme strávili testovaním nasledujúcich robotických vysávačov (fotky, dojmy a zhodnotenie):

4.9/5 - (15 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin