Najlepšie úzke slim práčky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšíe úzke slim práčky
Nemusí to byť iba stiesnený priestor, ktorý je dôvodom, prečo sa obzeráte po úzkej práčke. Najlepšie úzke slim práčky vzbudzujú pozornosť aj u majiteľov kúpeľní, kde by sa zmestila práčka s plnou hĺbkou. To znamená jediné – kategória, ktorá bola ešte donedávna skôr doplnkovou, sa čoraz viac hemží plne vybavenými kvalitnými modelmi, ktoré v ničom nezaostávajú sa klasickými práčkami.

Za slim práčku sa považuje práčka, ktorej hĺbka nie je viac ako 50 cm. Môže mať hĺbku 40 cm, ale aj 49,5 cm, aby bola zaradená medzi úzke práčky. Pomerne rozmanitá je tiež maximálna kapacita bubna – od 4 kg až po obdivuhodných 10 kg. Avšak, výrobcovia musia už od istej kapacity “čarovať” so šírkou a výškou práčky. Kým slim práčky s priemernou kapacitou bubna 6 – 7 kg sú široké 55 – 60 cm a výškou nepresahujú štandardných 82 cm, unikátne slim práčky s kapacitou na 10 kg bielizne sú už široké cca 70 cm a ich výška presahuje 100 cm.

Či už sa pre úzku práčku rozhodujete kvôli priestoru, alebo sa vám jednoducho viac páčia užšie práčky, ktoré nevyčnievajú príliš do priestoru kúpeľne, čaká vás zvážiť niekoľko dôležitých krokov výberu. Voľba úzkej práčky sa pritom v ničom zásadnom neodlišuje od výberu práčky všeobecne. Dôležité je zohľadniť spôsob plnenia, kapacitu bubna, energetickú náročnosť, programovú a funkčnú výbavu. Ak chcete úzku práčku s parnou funkciou, nájdete ju! Rovnako tak úspešní budete aj v pátraní po úzkej práčke so sušičkou (spotrebič 2v1). Z bohatej ponuky sme na základe testov a recenzií slim práčok vytipovali niekoľko zaujímavých adeptov, ktoré sa stali základom pre nasledujúci rebríček. Nájdete v ňom favoritov od známych značiek, akými sú Haier, AEG, LG či Samsung.

Najlepšie úzke slim práčky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Haier HW80-B14979-S

Najpredávanejšie slim práčka
✔️ Kapacita prania 8 kg pri hĺbke 46 cm
✔️ Energetická trieda A
✔️ Parná funkcia Steam Plus
✔️ Kvalitný motor Direct Motion
✔️ Bohatá programová a funkčný výbava
📌 od 578 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2AEG ProSense L6SE26CC

Skvelé hodnotenia
✔️ Optimalizuje spotrebu vody a energie
✔️ Invertorový motor s dlhou životnosťou
✔️ Funkcia odloženého štartu
✔️ Hĺbka iba 42 cm s kapacitou na 6 kg bielizne
📌 od 438 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3LG F2DV9S8H2

Najlepšie úzka práčka so sušičkou
✔️ Bohatá programová a funkčná výbava
✔️ Kapacita prania 8,5 kg / sušenia 5 kg (hĺbka 47,5 cm)
✔️ 10 rokov záruka na motor
✔️ Vylepšená technológia parného prania
✔️ Ovládací panel v CZ jazyku
📌 od 748 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4SAMSUNG WD8NK52E0AW/LE

Slim práčka so sušičkou
✔️ Kapacita prania 8 kg / sušenia 5 kg (hĺbka 45,6 cm)
✔️ Digitálny invertorový motor s tichým chodom, 10 rokov záruka
✔️ HygieneSteam odstráni 99,9 % baktérií a alergénov
✔️ Znížené vibrácie a hlučnosť
📌 od 629 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5CANDY AQUA 104LE/2-S

Obľúbený model
✔️ Vybavená množstevnou automatikou - upravuje chod podľa množstva bielizne
✔️ Jednoduché ovládanie, na výber 15 programov
✔️ Vhodná pre menšie domácnosti
✔️ S antialergénnou funkciou
📌 od 326 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6MIDEA MF100W60-CZ

Najlepšie extra úzka práčka (do 40 cm)
✔️ Kapacita bubna 6 kg
✔️ K dispozícii 15 programov
✔️ Zaujímavé, no pritom jednoduché ovládanie, vrátane panelu s českými popismi
✔️ Prekvapivo elegantný dizajn
📌 od 253 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať úzku práčku

Čomu pri výbere úzkej práčky venovať pozornosť? Jedným z kritérií, ktoré môžu okamžite zúžiť vaše možnosti, je práve hĺbka práčky. Predovšetkým, ak potrebujete práčku zmestiť do priestoru, kde sa počíta s každým centimetrom a už ich 2 cm naviac znemožnia pohodlné otváranie dverí. Následne vás čaká prejsť cez parametre a vlastnosti, ktoré sú typické pre zvyšok bohatej práčkovej ponuky.

Spôsob plnenia úzkej práčky

Máte záujem o úzku práčku s predným alebo horným plnením?

 • Úzke práčky s horným plnením predstavujú najkompaktnejšie riešenie vôbec. Je to z dôvodu, že prístup do práčky je zhora, preto nemusíte počítať s centimetrami navyše pre otvorenie dvierok do strany. Keďže voľne stojacu práčku tohto typu pristavíte k stene jednou aj druhou stranou, väčšina ponuky práčok s horným plnením (všeobecne, nielen slim) spĺňa podmienku, že jeden rozmer jej základne bude menší ako 50 cm.
 • Úzke práčky s predným plnením sú pri pohľade na prevedenie atraktívnejšie a v predajnosti s prehľadom vedú. Vyrábajú sa v hĺbke od 40 – 50 cm a disponujú totožnou funkčnou a programovou výbavou ako modely s plnou hĺbkou. Pozor si však dávajte na dvierka. Ide totiž o to, že dvierka mierne vystupujú nad hranu práčky a je v niektorých prípadoch nie je jasné, či je tento presah započítaný do celkovej hĺbky. Údaj o celkovej hĺbke zisťujte najmä vtedy, ak úzku práčku umiestňujete do stiesnených priestorov, kde by už párcentimetrový presah prekážal.
 • Úzke práčky so sušičkou (a predným plnením) doplnili obľúbenú podkategóriu kombinovaných spotrebičov 2v1. Zaujímajte sa o kapacitu bubna pri praní a kapacitu bubna pri sušení. Nepôjde o rovnaké hodnoty. Zvyčajne je totiž kapacita bubna v režime sušenia iba 50 – 60 % kapacity bubna pri praní. Pre názorný príklad: Práčka, ktorá disponuje kapacitou prania na 8,5 kg, môže byť pri v režime sušenia naplnená iba max. do kapacity 5 kg.

kúpeľňa

📌 Otázka: Je k dostaniu slim práčka a sušička v sete?

Áno, renomovaní výrobcovia zamerali svoju pozornosť aj na výrobu takýchto “dvojičiek”, kde môžete slim sušičku bezpečne položiť na slim práčku.

Kapacita bubna úzkej práčky

Ako zvoliť vhodnú kapacitu bubna? Je lepšie zobrať práčku s väčším bubnom, hoci ste malá, dvojčlenná domácnosť? Na ideálnu kapacitu bubna je potrebné pozrieť sa komplexnejšie.

 • Veľkosť a kapacita bubna sa priamo premieta do veľkosti práčky (aj jej hĺbky).
 • Veľký bubon potrebuje efektívne vyťaženie, aby bola spotreba vody a elektrickej energie ekonomická. Hoci moderné slim práčky disponujú množstevnou automatikou (prispôsobia množstvo vody a dĺžku cyklu podľa váhy vloženej bielizne), nejde zatiaľ o výbavu, ktorú by ste našli v každej slim práčke.
 • Práčka s kapacitne menším bubnom nebude stačiť potrebám viacčlennej rodiny. Budete prať častejšie, čo zvyšuje riziko predčasného opotrebovania.

To už prichádzame k tomu najdôležitejšiemu. Kapacitu bubna práčky voľte podľa počtu členov domácnosti. Dvojčlenná domácnosť vystačí so slim práčkou s kapacitou bubna na 4 – 5 kg. Troj- až štvorčlenná domácnosť neurobí chybu, ak siahne po práčke s kapacitou bubna na 6 – 7 kg. Pre viacčlenné domácnosti, alebo rodiny s malými deťmi či športovcami, kde sa každý deň nazbiera kôpka špinavej bielizne, odporúčame úzke práčky s kapacitou bubna od 8 kg a viac.

Čo sa dozviete z nového energetického štítka práčky?

Koncentrované množstvo dôležitých informácií, ktoré môžu ovplyvniť váš výber práčky, nájdete na energetickom štítku. Začiatkom marca 2021 prešiel energetický štítok práčky niekoľkými zmenami. Jeho súčasťou sú po novom nasledujúce náležitosti a informácie:

 • Stupnica tried energetickej účinnosti rozdelená od A po G – staré známe “pluskové” energetické triedy by ste hľadali už iba márne. Energeticky najúspornejšie práčky hrdo nesú označenie A (bývalé A+++), zle na tom nie sú ani práčky s triedou B (bývalé A++) alebo C (donedávna A+). Čím častejšie periete, tým by ste mali siahnuť po lepšej energetickej triede. Rozdiel v spotrebe medzi triedami je až 25 %!
 • Vážená spotreba energie – vyjadrená v kWh na 100 cyklov prania (nahradila spotrebu vody za rok).
 • Vážená spotreba vody – vyjadrená v litroch na 1 cyklus (nahradila spotrebu vody za rok).
 • Trieda účinnosti odstreďovania – vyjadrená písmenom zo stupnice A B C D E F G. Čím bližšie k A, tým je účinnosť odstreďovania vyššia a bielizeň je po vypratí lepšie zbavená prebytočnej vody.
 • Trvanie programu ECO pri teplote 40 – 60 °C – v hodinách a minútach.
 • Trieda úrovne vydávaného hluku prenášaného vzduchom – vyjadrená písmenom zo stupnice A B C D a decibelmi. Aj v tomto prípade platí, že čím bližšie k A, tým je práčka tichšia a menej ruší svoje okolie.
 • QR kód (povinne uvedený) – po jeho načítaní sa dozviete ešte viac informácií o danom modeli v databáze výrobkov.

Odstreďovanie – počet otáčok za minútu

Od kvalitnej práčky požadujeme, aby bielizeň zbavila nečistôt, zároveň ju chceme po pracom cykle z bubna vyberať čo najviac zbavenú vody, aby sa sušenie zbytočne nepredlžovalo. Rýchlosť odstreďovania je vyjadrená počtom otáčok za minútu. Maximálny počet otáčok úzkych práčok je cca 1000 – 1600 ot./min.. Vo väčšine prípadov je tento interval rozdelený do niekoľkých rýchlostí (400, 600, 800, 1000, 1200 ot./min.), aby ste pre daný druh bielizne mohli zvoliť optimálnu rýchlosť. Niektoré materiály totiž môžu byť pri vysokých rýchlostiach odstreďovania znehodnotené alebo nadmerne pokrčené.

Motor práčky a jeho vlastnosti

Aký je rozdiel medzi slim práčkou za 250 eur a 700 eur? Jedným z dôvodov výrazných cenových rozdielov v ponuke býva druh použitého motora.

V lacných úzkych práčkach sa o chod práčky stará klasický motor s remeňom a remenicou. Je hlučnejší, energeticky náročnejší a pri intenzívnom používaní náchylný na poškodenie (prekĺzavanie remeňa, pískanie, roztrhnutie). Podstatne lepšie sú na tom invertorové motory, ktoré sú riadené elektronicky. Ich chod je tichší, plynulejší a úspornejší. Výrobcovia na tento typ motora dávajú lákavú desaťročnú záruku. Nájdete ich v úzkych práčkach vyššej strednej triedy. Najlepšie vybavené slim práčky sa môžu pýšiť Direct Drive invertorovým motorom, ktorý sa pripevňuje priamo zadnú stranu hriadeľa bubna, bez remeňa. Všetky parametre tohto druhu motora sú na špičkových hodnotách – chod práčky je extra tichý, s nízkymi vibráciami a nárokmi na spotrebu energie.

Funkcie úzkych práčok

Nasledujúca časť by si zaslúžila svoje vlastné osobité miesto, keďže ponuka funkcií je v automatických práčkach premyslená do detailov. My ju však skrátime a pojmeme jednoducho. Niektoré z nasledujúcich funkcií nájdete vo všetkých práčkach bez ohľadu na cenu, iné sú lákadlom drahších modelov.

 • Základné funkcie – patrí sem najmä detská poistka, časovač, odložený štart, zvuková signalizácia po skončení pracieho cyklu
 • Bezpečnostné funkcie – ochrana pred pretečením a únikom vody pri nečakanej poruche
 • Funkcie množstevnej automatiky – práčka dokáže zvážiť množstvo vloženej bielizne, čomu okamžite prispôsobí prací cyklus (jeho dĺžku, spotrebu vody, množstvo pracieho prostriedku)
 • Údržbová a čistiaca funkcia – zabezpečuje čistenie bubna, odstraňuje mazľavé usadeniny, prach a baktérie vo vnútri bubna
 • Parná funkcia – osviežuje oblečenie, vyhladzuje ho, zbavuje baktérii a sterilizuje
 • Smart funkcia – po prepojení so smart zariadeniami je možné práčku ovládať na diaľku

Programová výbava

Koľko pracích programov je dosť? 9, 12 alebo 15? Výber z pracích programov je ohromivý a zohľadňuje pranie rôznych textílií (bavlna, vlna, syntetika, športové oblečenie, tmavé oblečenie, …). Rozdiely sú tiež v teplote, prednastavených otáčkach, kapacitnom vyťažení bubna. Na to si dávajte obzvlášť pozor. Niektoré textílie majú vyššiu nasiakovosť a ako mokré nadmerne oťažejú. Ak sa pri danom programe uvádza maximálne zaplnenie iba do polovice kapacity bubna, pokúste sa bubon nepreplňovať.

Kým niektoré programy sú komplexné, pri ktorých stačí špinavú bielizeň vložiť do práčky a na konci vybrať čistú, odstredenú od vody a voňavú, iné sú zase čiastkové, ale z času na čas môžu byť užitočné. Počítajte s tým, že reálne budete využívať iba niekoľko základných, univerzálnejších programov, rýchly ECO program a doplnkový program odstreďovania. Pomerne často je využívaná možnosť prispôsobenia programu (zvýšenie / zníženie teploty, zmena otáčok). Ak máte v rodine malé bábätko, zaujať vás môžu úzke práčky s antibakteriálnym pracím programom, pri ktorom práčka dlhšie preplachuje bielizeň, aby ju zbavila zvyškov pracieho prostriedku a na záver využíva sterilizáciu horúcou parou.

Ceny úzkych práčok

Kategória úzkych práčok je v súčasnosti až prekvapivo bohatá. Medzi jednotlivými modelmi sú však aj výrazné rozdiely, ktoré sa premietajú do ceny. Ako sa v ponuke slim práčok zorientovať podľa ceny?

✅ Úzke slim práčky do 300 eur

Základné modely slim práčok v cene do 300 eur možno považovať za priemerne vybavené práčky pre spotrebiteľov, ktorí nehľadajú najnovšie vychytávky. Zvyčajne je ich kapacita 4 – 6 kg, dosahujú max. 1000 – 1200 otáčok za minútu. V ich útrobách je klasický motor, remenica a remeň. Vyhovujú menším domácnostiam, kde sa perie párkrát týždenne. Očakávajte priemernú funkčnú aj programovú výbavu. Parné a smart funkcie prislúchajú slim práčkam s vyššou cenovkou. Viac pozornosti venujte energetickému štítku, najmä spotrebe energie a vody. Slabinou môže byť vyššia hlučnosť.

📌 Pozornosť zaujali lacné úzke práčky od značiek Beko, Gorenje, Indesit.

✅ Úzke slim práčky od 300 do 600 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie úzke (slim) práčky. Ponúkajú veľmi dobrý pomer cena/kvalita aj cena/výkon. Kvalita ich spracovania, funkčná, technologická aj programová výbava sú na vyššej úrovni. Nájdete tu niekoľko modelov s tichým a úsporným invertorovým motorom. Kapacita práčok poskytuje solídny rozptyl – od menších 6-kilových bubnov po rodinné 9-kilové. Niektoré slim práčky už dokonca disponujú aj vyhľadávanou parnou funkčnou. Približne od ceny 400 eur a viac už nájdete aj prvé automatické úzke práčky so sušičkou (2v1 spotrebič).

📌 Veľmi dobré recenzie sprevádzajú slim práčky od značiek Electrolux, Bosch, Candy, Haier, AEG.

✅ Úzke slim práčky od 600 eur

Do tejto cenovej kategórii už patria vlajkové lode renomovaných výrobcov, preto sa nemusíte obávať, že by v modernosti zaostávali za práčkami s plnou hĺbkou. Vo väčšine prípadov ide o výkonné a tiché práčky, ktoré ponúkajú technologickú výbavu na vysokej úrovni a široké možnosti nastavenia. Chod týchto práčok je úsporný, mnohé modely majú 10-ročnú záruku na invertorový motor alebo Direct Drive invertorový motor.

📌 Pre náročných kupujúcich dávame do pozornosti luxusne vybavené úzke práčky od značiek LG, Samsung.

Najlepšie značky úzkych práčok

 • Haier – Obľúbené slim práčky s kapacitou od 8 kg a viac, so schopnosťou dosahovať vysoké otáčky, Do pozornosti ich dávame predovšetkým pre energetickú triedu A. Neprehliadnuteľný dizajn a pútavý ovládací panel. V cene cca od 500 eur.
 • AEG – Slim práčky AEG z edície ProSense (technológia, ktorá podľa hmotnosti náplne optimalizuje spotrebu energie a vody) ponúkajú veľmi dobrý pomer cena/výkon. Kapacita bubna 6 – 7 kg.
 • LG – Širší výber práčok v rôznych cenových reláciách a veľkostiach. Drahšie modely patria k zástupcom kombinovaných spotrebičov – fungujú aj ako sušička bielizne.
 • Samsung – Juhokórejská značka Samsung má vo svojom portfóliu kvalitné práčky prešpikované najnovšími technológiami, dokonca aj tie s hĺbkou menej ako 46 cm.
 • Candy – Aktuálne najširší výber úzkych práčok s dobrou cenovou dostupnosťou (cena od 200 – 550 €).
 • Midea – Ultraúzke práčky s predným plnením (hĺbka iba 40 cm) a kapacitou 6 – 7 kg, v cene okolo 300 €.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Haier HW80-B14979-S

Najpredávanejšie slim práčka
✔️ Kapacita prania 8 kg pri hĺbke 46 cm
✔️ Energetická trieda A
✔️ Parná funkcia Steam Plus
✔️ Kvalitný motor Direct Motion
✔️ Bohatá programová a funkčný výbava
📌 od 578 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2AEG ProSense L6SE26CC

Skvelé hodnotenia
✔️ Optimalizuje spotrebu vody a energie
✔️ Invertorový motor s dlhou životnosťou
✔️ Funkcia odloženého štartu
✔️ Hĺbka iba 42 cm s kapacitou na 6 kg bielizne
📌 od 438 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3LG F2DV9S8H2

Najlepšie úzka práčka so sušičkou
✔️ Bohatá programová a funkčná výbava
✔️ Kapacita prania 8,5 kg / sušenia 5 kg (hĺbka 47,5 cm)
✔️ 10 rokov záruka na motor
✔️ Vylepšená technológia parného prania
✔️ Ovládací panel v CZ jazyku
📌 od 748 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4SAMSUNG WD8NK52E0AW/LE

Slim práčka so sušičkou
✔️ Kapacita prania 8 kg / sušenia 5 kg (hĺbka 45,6 cm)
✔️ Digitálny invertorový motor s tichým chodom, 10 rokov záruka
✔️ HygieneSteam odstráni 99,9 % baktérií a alergénov
✔️ Znížené vibrácie a hlučnosť
📌 od 629 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5CANDY AQUA 104LE/2-S

Obľúbený model
✔️ Vybavená množstevnou automatikou - upravuje chod podľa množstva bielizne
✔️ Jednoduché ovládanie, na výber 15 programov
✔️ Vhodná pre menšie domácnosti
✔️ S antialergénnou funkciou
📌 od 326 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6MIDEA MF100W60-CZ

Najlepšie extra úzka práčka (do 40 cm)
✔️ Kapacita bubna 6 kg
✔️ K dispozícii 15 programov
✔️ Zaujímavé, no pritom jednoduché ovládanie, vrátane panelu s českými popismi
✔️ Prekvapivo elegantný dizajn
📌 od 253 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Odporúčame pozrieť:

5/5 - (6 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin