Najlepšie práčky (zhora aj spredu plnené): TOP 9 produktov podľa recenzií a testov

Z bohatej ponuky predajcov sme vybrali aktuálne najlepšie práčky na trhu, ktoré spĺňajú všetky atribúty kvalitného a úsporného spotrebiča.

Najlepšič automatické práčky Bez modernej automatickej práčky si dnes nevieme predstaviť bežné fungovanie domácnosti. Ako si však vybrať tú najlepšiu práčku a ktoré kritéria sú pre vás dôležité? Energeticky úsporná, s predným alebo horným plnením, s veľkým bubnom pre celú rodinu, či ovládaná smartfónom? Kvalitné práčky prinášajú nielen úsporu financií a krásne čistú bielizeň, ale v sebe navyše skrývajú rad zaujímavých doplnkových funkcií, ktoré pranie oblečenia úžasným spôsobom uľahčujú.

Chcete si kúpiť modernú automatickú práčku? Aby ste nestrácali čas, prinášame vám recenzie 9 najlepších práčok a veríme, že vám rozhodovanie uľahčíme. V našom rebríčku kraľuje práčka Samsung WW90K6414QW s výbornými parametrami, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších.

Chcete vedieť, ktorá práčka v sebe spája kvalitu a výhodnú cenu?

6 najlepších práčok s horným plnením

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1Samsung WW90K6414QW
5 out of 5 stars (5 / 5)499 € Čítať recenzie
#2SAMSUNG WW90M649OPM
5 out of 5 stars (5 / 5)816,90 € Čítať recenzie
#3AEG ProSteam L7FBE68SC
5 out of 5 stars (5 / 5)569 € Čítať recenzie
#4AEG ProSense L6FBG68SC
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)489 € Čítať recenzie
#5Bosch WAW 28560
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)609 € Čítať recenzie
#6Beko WMY 61283 CS PTLB2
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)359 € Čítať recenzie

#1 Samsung WW90K6414QW (od 499 €)

Najkvalitnejšia práčka, s ktorou už pranie nebude nudnou domácou povinnosťou

 VÍŤAZ   Recenzia Samsung WW90K6414QW  Práčka Samsung WW90K6414QW je v súčasnosti jednoznačne najlepšou práčkou s množstvom moderných technológií. S energetickou triedou A+++ a s ročnou odhadovanou spotrebou 130kWh sa radí k maximálne úsporným práčkam na trhu. Veľkosť jej bubna s kapacitou až 9 kilogramov umožňuje oprať veľké množstvo bielizne naraz a šetriť nielen vodu, ale aj váš čas.

Práčka Samsung z radu AddWash vyniká unikátnym systémom otvárania predných dvierok. Hlavné dvierka majú extra veľký priemer (36 cm) a je v nich vstavaný špeciálny otvor, vďaka ktorému môžete zabudnuté kúsky bielizne do práčky vložiť aj počas prania.

Samsung WW90K6414QW obsahuje tichý invertorový bubon, ktorý sa na rozdiel od remeňových bubnov neopotrebováva (záruka 10 rokov). S funkciami Smart Control a Smart check máte práčku pod dozorom, aj keď nie ste doma. A navyše technológia Eco Bubble vytvára aktívnu pena, ktorá preniká hlbšie do tkanín aj pri nízkych teplotách a šetríte tak energiu, aj svoju bielizeň.

Video

Pozrite sa na predstavenie funkci AddWash (vkladanie zabudnutej bielizne počas prania)

Čo sa nám páči

 • energetická trieda A+++
 • invertorový motor
 • tichý chod – 53dB (hlučnosť mierneho dažďa)
 • veľký bubon na 9 kg bielizne
 • možnosť vkladať bielizeň aj počas prania
 • prepojenie so smartfónom
 • 14 pracích programov
 • krásny dizajn

Čo sa nám nepáči

 • výrobca uvádza hĺbku iba 55 cm, ale s vypuklými prednými dvierkami je to až 62 cm – môže nastať problém pri stiesnenom priestore v kúpeľni

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 499 €

Prejsť do obchodu

#2 SAMSUNG WW90M649OPM (od 816,90 €)

Technológiami nadupaná práčka, ktorá presvedčí aj náročných spotrebiteľov. Perfektné výsledky prania a úspora energie.

 Recenzia SAMSUNG WW90M649OPM  Jedna z aktuálne najmodernejších a najúspornejších práčok sa už konečne dostala aj náš trh. Samsung WW90M649OPM láka svojím futuristickým, no pritom decentným dizajnom a parádnou výbavou. Zmestí sa do nej až 9 kg bielizne a ako nasvedčuje prevedenie dvierok (horný doplnkový vstup) – bielizeň môžete pridať kedykoľvek počas prania.

Je ako stvorená do rodín s deťmi alebo viacerými členmi rodiny, kde sa musí prať často a vo veľkom. Vďaka technológiám QuickDrive, funkcie Super Speed a špeciálne vyvinutej konštrukcii bubna práčky Q-Drum dokáže skrátiť čas prania o polovicu. Šetrí nielen vodou, ale aj elektrickou energiou. Jej energetická trieda je A+++ s priemernou spotrebou energie 130 kWh za rok.

Jadrom tohto modelu, ako je už štandardom pri najlepších práčkach súčasnosti, je invertorový motor s 10 ročnou zárukou. V útrobách sa ukrýva keramické ohrevné teleso, ktoré eliminuje usadzovanie vodného kameňa, no poskytuje výbornú vodivosť. Práčka perie mimoriadne ticho (iba 49 dB), je možné ju na diaľku ovládať cez aplikáciu a čo je ešte lepšie, sama vás dokáže upozorniť na potrebu vyčistenia. Za nás jasná voľba, ktorá nesklame!

Čo sa nám páči

 • vysoká úspora energie
 • veľkokapacitný bubon – ideálna do veľkých rodín
 • rýchle a účinné pranie
 • perfektný moderný dizajn
 • 10 rokov záruka na invertorový motor
 • extra tichý chod

Čo sa nám nepáči

 • vyššia hmotnosť
 • nehodí sa do malých kúpeľní – hĺbka práčky aj s dvierkami cca 66 cm

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 816,90 €

Prejsť do obchodu

#3 AEG ProSteam L7FBE68SC (od 569 €)

Tichá, moderná a kvalitná práčka s funkciami, ktoré vám ušetria veľa času.

 ODPORÚČAME   Recenzia AEG ProSteam L7FBE68SC  Potrebujete vyzerať každý deň tip top, ale nechcete tomu obetovať dlhé hodiny prania a žehlenia? Práčka AEG ProSteam L7FBE68SC prináša ďalšie spôsoby, ako starostlivosť o bielizeň uľahčiť a právom jej patrí druhé miesto v našej recenzii najlepších práčok.

Zaujala nás hlavne technológiou ProSense – práčka odváži množstvo bielizne a prispôsobí mu dĺžku a teplotu prania. Navyše, nová technológia ProSteam posúva pranie na iný rozmer. Prací cyklus je zakončený parou, ktorá až o 30% znižuje krčivosť vášho oblečenia a tak chráni tkaniny pred použitím žehličky.

Jej ostatné parametre ju zaraďujú medzi najkvalitnejšie práčky na trhuenergetická trieda A+++, úsporný motor ÖKOInvertor s 10 ročnou predĺženou zárukou, vysoká účinnosť odstreďovania – 1600 otáčok/min., široký výber nastaviteľných programov a rôznych kombinácií vrátane špeciálneho programu Eco TimeSaver, ktorý dokáže ušetriť ako energie, tak aj čas potrebný na pranie.

Čo sa nám páči

 • inteligentná práčka – parný program, skrátenie dĺžky prania
 • energetická trieda A+++
 • extra tichý chod (51 dB)
 • veľký bubon, veľké dvierka
 • jednoduché ovládanie – LCD displej v čestine
 • účinné odstreďovanie

Čo sa nám nepáči

 • dotykové prvky displeja niekedy nereagujú na prvý krát
 • je hlbšia ako uvádzaných 50 cm, s vypuklými časťami cca 58 cm

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 569 €

Prejsť do obchodu

#4 AEG ProSense L6FBG68SC (od 489 €)

Práčka, ktorá sa dokonale postará o vaše oblečenie a s funkciami Eco a TimeSave vždy perie podľa vás a pritom energeticky úsporne.

 Recenzia AEG ProSense L6FBG68SC  Nezáleží na tom, či potrebujete oprať dve tričká alebo máte pred sebou kopu špinavej bielizne. Práčka AEG ProSense L6FBG68SC vyhodnotí množstvo bielizne, odváži ho a prispôsobí čas trvania programu tak, aby šetrila energiu, spotrebovanú vodu aj vašu bielizeň. Práčka patrí do energetickej triedy A+++, s ročnou odhadovanou spotrebou 160 kWh.

Zaraďuje sa medzi práčky s najnižšou hlučnosťou prania (iba 51 dB). Pri maximálnom odstreďovaní (1600 ot./min.) sa hlučnosť zvyšuje na 75 dB. Zabudovaný prehľadný LCD displej v češtine uľahčuje ovládanie a vďaka veľkému bubnu je obľúbenou rodinnou práčkou. Špeciálne navrhnutý bubon ProTex vo vysokej miere chráni štruktúru tkanín pri odstreďovaní. Výrobca poskytuje 10 ročnú záruku na spoľahlivý invertorový motor.

Čo sa nám páči

 • energetická trieda A+++
 • funkcia ProSense
 • jednoduché a prehľadné ovládanie
 • kapacita až 8 kg na jedno pranie
 • tichý chod – môže byť pustená aj v noci

Čo sa nám nepáči

 • hlučnejší zámok dvierok práčky pri otváraní a zatváraní
 • dlhé trvanie programu Bavlna – viac ako 3-4 hodiny (funkciou TimeSave sa však dá optimálne skrátiť)

NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 489 €

Prejsť do obchodu

#5 Bosch WAW 28560 (od 609 €)

Kvalitná nemecká technológia a výborné funkcie

 Recenzia Bosch WAW 28560  Práčka Bosch WAW 28560 nás zaujala úspornosťou, veľkokapacitným bubnom a množstvom výborne vyladených funckií a programov, ktoré isto zúžitkujete pri bežnom chode vašej rodiny. Patrí do jednej línie s práčkou Bosch WAW28570 (8 kg bubon), ktorá získala prvé miesto v teste Stiftung Warentest (09/2017).

Chcete skrátiť dobu prania o 50% alebo ušetriť energiu až o 65%? S funkciou VarioPerfect to pôjde jednoducho. Vďaka Re-Load viete kedykoľvek doplniť bielizeň do práčky i počas prania. Výrobca stavil na patentovaný invertorový motor EcoSilence Drive a podporil ho špeciálnou štruktúrou bočných stien, ktoré eliminujú prenos vibrácii a práčku skvele stabilizujú. Motor je účinný a silný a chod práčky je tak tichý, že sa možno budete uisťovať, či skutočne perie.

Ku kvalite tejto práčky prispieva aj energetická trieda A+++, veľký šetrný bubon VarioDrum s kapacitou až na 9 kg a špeciálne programy určené pre alergikov.

Čo sa nám páči

 • energetická trieda A+++
 • šetrný a veľký bubon – 9 kg
 • veľmi tichý chod a výborná stabilita
 • bohatý výber programov a ľahké ovládanie
 • invertorový motor s 10 ročnou zárukou

Čo sa nám nepáči

 • ak máte na kúpeľni dvere so šírkou 60 cm, môžete mať problém premiestniť práčku (hĺbka aj šírka 60 cm)

NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 609 €

Prejsť do obchodu

#6 Beko WMY 61283 CS PTLB2 (od 359 €)

Výkonná práčka s množstvom zaujímavých funkcií poteší každého nenáročného užívateľa

 CENOVÝ TIP   Recenzia Beko WMY 61283 CS PTLB2  Ak nepotrebujete vo svojej novej práčke žiadne špeciálne SMART technológie a hľadáte dobrú cenu a skutočne využiteľné programy, potom práčka Beko WMY 61283 CS PTLB2 tieto kritéria spĺňa.

Prekvapil nás pomer cena / kvalita – práčka má bubon s kapacitou 6 kg, tichý invertorový motor a energetickú triedu A+++, čo je pri tejto cenovej kategórii zaujímavá kombinácia.

Vďaka programu Beko BabyProtect sa postará o dokonalé vypratie bielizne malých detí aj alergikov. Systém Optiball navyše zabezpečuje 100% využitie pracieho prostriedku.

Bubon dokáže bielizeň správne vyvážiť a rozložiť, čím sa eliminujú vibrácie pri odstreďovaní a práčka má tak skutočne tichý chod. Za zmienku stojí i funkcia PHR, ktorá vaše oblečenie zbaví od chlpov z domácich miláčikov.

Čo sa nám páči

 • energetická trieda A+++
 • stvorená pre potreby rodiny + výborná cena
 • invertorový motor s 10 ročnou zárukou
 • tichý chod
 • krátke programy

Čo sa nám nepáči

 • hlučné napúšťanie a vypúšťanie vody

NAŠE HODNOTENIE: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)CENA: od 359 €

Prejsť do obchodu

3 najlepšie práčky s horným plnením

Pre úplnosť našej recenzie najlepších práčok nesmieme zabudnúť ani na práčky plnené zhora, ktoré oceníte hlavne vtedy, ak v kúpeľni rátate s každým centimetrom a predné otváranie by u vás nebolo možné.

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1AEG ProSteam LTX7C562C
5 out of 5 stars (5 / 5)569 € Čítať recenzie
#2Whirlpool AWE 50510
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)221,90 € Čítať recenzie
#3Candy CST 360L-S
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)239 € Čítať recenzie

#1 AEG ProSteam LTX7C562C (od 569 €)

Kvalitná zhora plnená práčka doplnená o funkciu naparovania. Výborná účinnosť prania aj recenzie

 VÍŤAZ   ODPORÚČAME   Recenzia AEG ProSteam LTX7C562C  Prvé miesto si práčka AEG ProSteam LTX7C562C získala u nás svojou úspornou a efektívnou prevádzkou (energ.trieda A++). Technológia ProSense zváži každú náplň a tomu prispôsobuje cyklus prania, spotrebu energie aj vody.

S invertorovým motorom, kapacitou bubna 6kg, extra tichým chodom (iba 47dB) a účinným odstreďovaním (max 1600 ot./min.) výborne konkuruje aj modelom s predným plnením, ktoré sa umiestnili na prvých pozíciách.

Využitím špeciálneho parného programu ProSteam znížite krčivosť oblečenia a zároveň ho môžete použiť na rýchle osvieženie oblečenia. Funkcia SoftPlus dokáže z nadávkovanej aviváže vyťažiť maximum. Aviváže sa vďaka nej dostane do každého kúska textílie a môže ju tak zanechať hebkejšou aj voňavejšou.

Prehľadný LCD displej a ovládanie v českom jazyku zase výrazne uľahčuje jej obsluhu.

Čo sa nám páči

 • energetická trieda A+++
 • invertorový motor
 • perie ticho, rýchlo a kvalitne
 • vďaka parnému programu nie je bielizeň pokrčená
 • šetrné a účinné pranie
 • nenáročná na priestor – široká iba 40 cm

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 569 €

Prejsť do obchodu

#2 Whirlpool AWE 50510 (od 221,90 €)

Zhora plnená práčka spoľahlivej značky Whirlpool. Výborná predajnosť – víťaz Produkt roku 2018 podľa Heureka.sk

 Recenzia Whirlpool AWE 50510  Ak už nechcete čakať, kedy sa skončí dlhý prací program, táto práčka to jednoducho porieši za vás. V jej výbave totiž nájdete aj extra rýchly 15-minútový program. Práčka Whirlpool AWE 50510 je u našincov mimoriadne populárnou zhora plnenou práčkou, ktorá aj napriek nižšej cene preukazuje optimálnu kvalitu, o čom svedčia aj veľmi dobré hodnotenia a recenzie.

Ľahké a dobré vyvážené dvierka otvárajú prístup k bubnu s 5 kg kapacitou. Hoci medzi dominantnými veľkokapacitnými bubnami nejde o prevratné číslo, svoje využitie určite nájde v menších domácnostiach. Pri praní dosiahne maximálne 1000 otáčok za minútu. Patrí do energetickej triedy A++, disponuje 18 programami a jednoduchým ovládacím panelom.

Čo sa nám páči

 • výborný pomer cena/výkon
 • jednoduchá obsluha
 • priestorovo úsporná práčka
 • široký výber užitočných programov – k dispozícii a krátke program

Čo sa nám nepáči

 • kratší sieťový kábel aj hadica na vodu

NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 221,90 €

Prejsť do obchodu

#3 Candy CST 360L-S (od 239 €)

Cenový tip z našej recenzie. Práčka s praktickými funkciami s najlepšou energetickou triedou A+++.

 CENOVÝ TIP   Recenzia Candy CST 360L-S  Pre nenáročných užívateľov je práčka Candy CST 360L-S ako stvorená. Jadrom je štandardný výkonný motor, bubon s kapacitou 6 kg a 14 základných programov. Navyše oceníte bezdotykové prepojenie práčky s vašim smartfónom prostredníctvom technológie SmartTouch (NFC), ktoré vám umožní práčku ovládať a sťahovať nové pracie cykly.

Zabudovaný Kg Detector zistí množstvo naloženej bielizne a práčka potom použije iba toľko vody a taký čas, aký na konkrétnu hmotnosť bielizne potrebuje. Široká škála programov pre rôzne druhy textílii vám poskytne istotu, že o vašu bielizeň bude šetrne postarané.

Čo sa nám páči

 • energetická trieda A+++
 • ovládanie pomocou hlasu
 • možnosť stiahnuť 40 Smart Touch programov
 • vhodná do malých kúpeľní
 • odložený štart o 3/ 6/ 9 hodín
 • pomer cena / funkcie

Čo sa nám nepáči

 • maximálne odstreďovanie 1000 ot./min.
 • v manuáli nie je uvedený čas pracích programov

NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 239 €

Prejsť do obchodu

Ako vybrať práčku

Už dlhé roky je automatická práčka súčasťou bežnej výbavy domácnosti. Dokáže pokoriť haldy špinavej bielizne a odbremeniť nás od úmorného ručného prania. S jej výsledkom sme väčšinou spokojní – netreba žiadne predpieranie, dodatočné žmýkanie. Bielizeň je čistá, voňavá a bez známok poškodenia. Ide o komfort, do ktorého sa skutočne oplatí investovať. Ak hľadáte novú práčku, prečítajte si nášho sprievodcu. Zistíte, aké možnosti moderné práčky ponúkajú, na čo pri výbere prihliadať a aj to, aké novinky, by ste v jej výbave možno nečakali.

Typy práčok

Vašim prvým rozhodnutím bude zvážiť, či je pre váš vhodnejšia práčka s predným alebo horným plnením. Každá má svoje plusy, ale aj menšie mínusy. Rozhoduje predovšetkým priestor a nároky na vzhľad či funkčnú vybavenosť.

Práčky s predným plnením

Tvoria dominantnú kategóriu a nájdete tu modely v rôznych cenových kategóriách – od lacnejších, až po úplne špičkové práčky s množstvom moderných technológii. Štandardne majú šírku okolo 60 cm a na hĺbku môžete voliť medzi 45 – 60 cm. V kúpeľni zaberú možno o niečo viac miesta, no máte možnosť vidieť cez priehľadné dvierka dnu, ich bubon je zvyčajne väčší a dokážete ich zosúladiť so sušičkou bielizne, vytvoriť zostavu a šetriť drahocenné centimetre.

Práčky plnené zhora

Ak máte menší byt alebo menšiu kúpeľňu, isto oceníte práčky plnené zhora. Zvyčajne majú menšie rozmery (aj o niečo menší bubon) a bielizeň môžete doložiť kedykoľvek počas prania. Rátajte s tým, že nad práčkou budete potrebovať minimálne 50 cm na otvorenie dvierok a možnosť uložiť na práčku sušičku nie je technicky vôbec možná. Vhodné sú však pre starších ľudí, ktorí majú problém s ohybnosťou. Dlhé roky panoval názor, že vďaka dvom ložiskám, ktoré držia bubon, sú aj menej poruchové.

Vyberte dostatočnú kapacitu

Keď sa rozhodujete kúpiť novú práčku, prvá vlastnosť, ktorá zaujíma väčšinu spotrebiteľov je veľkosť bubna, vyjadrená v kilogramoch náplne – bielizne. Na trhu nájdete práčky s bubnami, ktorých kapacita je od 4 – 11 kg, v rodinách sú najviac obľúbené práčky s kapacitou na 5 – 8 kg bielizne. Rátajte s tým, že s rastúcim bubnom porastie aj spotreba vody a elektriny. Tak, ako nie je dobré “točiť práčku naprázdno”, neoplatí sa ju však ani preplňovať. Minimálne na výšku 10 – 15 cm ponechávajte priestor voľný – bielizeň sa nebude tlačiť ani krčiť, prací prášok sa lepšie rozpustí.

Základné parametre

Všetky dôležité údaje nájdete na energetickom štítku. Ten musí informovať spotrebiteľa o spotrebe energií, kapacite aj ďalších vlastnostiach. Čo nájdete na štítku práčky:

Energetický štítok práčky

 • Energetická trieda – väčšina moderných práčok sa pohybuje v energetických triedach od A po A+++. Ak často periete, vyberajte práčku s najlepšou energetickou triedou, ročne ušetrí veľa kilowatthodín (rozdiel medzi triedami je až 25 %, práčka s A++ teda spotrebuje o 25 % energie viac ako A+++).
 • Ročná spotreba elektrickej energie – uvádzaná v kWh*
 • Ročná spotreba vody – uvádzaná v litroch*
 • Kapacita bubna – uvádzaná v kilogramoch. Kapacita bubna však nie je rovnaká pre všetky materiály (rozdielna nasiakavosť). Táto hodnota zvyčajne platí pre bavlnu na istom programe. Kapacita bubna pre syntetické, vlnené alebo rôzne ďalšie materiály býva odlišná – nižšia. Preto pozorne čítajte etikety, zloženie bielizne a maximálne zaťaženie pre daný materiál pri danom programe (info v návode na používanie), aby ste bubon nepreťažovali.
 • Hlučnosť pri praní – uvádzaná v decibeloch. V súčasnosti klesla hlučnosť na optimálnych a nerušivých 50 – 60 dB. Pri odstreďovaní však vzrastá na 70 – 80 dB. Základom je práčku vhodne umiestniť a dbať na jej rovnováhu.
 • Hlučnosť pri odstreďovaní – uvádzaná v decibeloch
 • Účinnosť odstreďovania – trieda od A – G. Čím bližšie k A, tým je voda z bielizne lepšie odstredená a teda aj suchšia.

*Všetky údaje sú orientačné, prerátané pri praní bavlny na 60°C na istý počet cyklov.

Dôležité otáčky

Počet otáčok za minútu hovorí o sile a účinnosti odstreďovania. Otáčky sa pohybujú v intervale od 400 – 1500 ot./min. Čím vyššie otáčky, tým suchšiu bielizeň z práčky vyberiete. Ak využívate aj sušičku bielizne, ušetríte na sušení, keďže môžete zvoliť nižší stupeň aj kratší program.

Programová vybavenosť

Programová ponuka práčok je taká pestrá, že na bežného používateľa môže pôsobiť mierne chaoticky. Niekedy máte k dispozícii desiatky programov a navyše niekoľko individuálnych, ktoré si môžete nastaviť podľa seba. V skutočnosti však budete používať možno 4 – 5 základných programov a zvyšok zostane nevyužitý. Veľmi vhod však padnú čiastkové programy ako dodatočné plákanie a odstreďovanie, program pre alergikov a malé bábätká, program na pranie látkových tenisiek, program na prianie športového a outdoorového oblečenia, rýchly eko program alebo program, ktorý je extra šetrný a nahradí ručné pranie.

Práčka

Zaujímavé funkcie, moderné režimy a technológie

V nasledujúcich odsekoch si predstavíme možnosti, ktoré môžete nájsť v kvalitných práčkach od renomovaných výrobcov. NIektoré sú typické pre konkrétnu značky a ide o patentovanú technológiu, ďalšie sú štandardom, ktorý zjednodušuje používanie práčky a vo vysokej miere prispieva k ochrane bielizne pri praní a jej vysokej čistote.

Detská poistka

Pre malé deti sú otočné kolieska a vysvietený panel práčky veľkým lákadlom. Možnosť zablokovať ovládacie prvky je preto veľmi žiadaným prvkom každej modernej práčky.

Časovač / odložený štart

Do práčky stačí naložiť špinavú bielizeň, pridať prací prášok, aviváž a nastaviť o koľko hodín sa má práčka pustiť do práce. Túto možnosť využívajú najmä ženy, ktoré nemajú rady, ak po dopratí bielizeň leží dlho zatvorená v práčke. Preto si pranie naplánujú tak, aby cyklus končil v čase, kedy sa vracajú domov z práce.

Program podľa množstva náplne

Moderná technológia Fuzzy Logic (alebo inak aj 6. zmysel) dokáže rozpoznať množstvo vloženej bielizne a na základe toho prispôsobiť svoj chod, aby došlo k optimalizovaniu dĺžky prania aj spotreby elektriny a vody.

Invertorový motor

Najnovší bezuhlíkový motor s elekronickým riadením je súčasťou najmodernejších práčok z posledných rokov. Vyznačuje sa extra tichým chodom, vysokou úspornosťou a výbornou životnosťou. Výrobcovia dávajú na tento typ motora až 10-ročnú záruku.

Ochrana proti úniku vody

Ide o monitorovacie systémy a senzory, ktoré zabraňujú úniku vody z práčky alebo z prívodnej hadice a chránia tak vašu domácnosť pred vytopením. Nájdete ich pod označeniami ako AquaStop, AquaSafe, AquaControl, …

Parné funkcie

Úlohou horúcej pary v práčke je znížiť počet baktérií, alergénov a roztočov v bielizni, pokoriť aj tie najviac odolné škvrny a vyhladiť bielizeň s vysokým sklonom ku krčivosti. Ide o žiadaný prvok, typický pre práčky z vyššej kategórie.

Bezdrôtové technológie

Podpora Wi-Fi a NFC sa dostala aj k práčkam. Ako možno tieto technológie prakticky využívať? Prepojenie s Wi-Fi vám umožní sledovať chod práčky aj v čase, keď nie ste doma, resp. dokážete veľmi rýchlo diagnostikovať prípadnú chybu a kontaktovať odborný servis (tzv. Smart diagnostika). Podpora NFC umožňuje do práčky nahrávať nové programy – a to presne také, aké by mohli vyhovovať vašim požiadavkám.

Vstrekovanie vzduchu

Technológia EcoBubble je typická pre práčky značky Samsung. Do pracieho prostriedku je vstrekovaná nielen voda, ale aj vzduch, čím sa účinok pracieho prášku aktivuje na maximum. Vzniká nadýchaná bublinková pena, ktoré lepšie preniká do štruktúry tkanín a odstraňuje aj nezdolné škvrny. Toto dokáže už pri veľmi nízkych teplotách, výsledkom čoho je veľké šetrenie elektrickej energie, keďže môžete prať na omnoho nižších stupňoch ako doteraz.

Čo by vás mohlo ešte zaujímať?

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej automatickej práčky. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšej práčky na trhu.
5/5 - (6 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin