Najlepšie chladničky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie kombinované chladničky
Kvalitné chladničky sú štandardným vybavením každej modernej kuchyne. Aké vlastnosti, parametre a funkcie majú najlepšie chladničky? Pozrite si nasledujúce tipy, ktoré vás nasmerujú k zaujímavým produktom.

Z bohatej ponuky vyberáme modely, ktoré sú kombinované s mraziacou časťou. Tieto chladničky ponúkajú celý rad užitočných funkcií, ktoré výrazne predlžujú životnosť potravín. Môžete si naplánovať, čo budete variť a vytvoríte si zásoby na viac dní bez rizika, že by sa potraviny pokazili. Výrobcovia mysleli na odlišné teplotné aj vlhkostné zóny, rovnomernú cirkuláciu vzduchu a šikovným spôsobom riešenú bezúdržbovosť.

Dôležitým parametrom je pre mnohých zákazníkov vnútorný čistý objem. Ideálny celkový objem pripadajúci na jednu osobu je 70 – 90 litrov. Preto pri chladničkách uvádzame aj ich vnútorný priestor, aby ste lepšie zistili, či konkrétna chladnička objemovo pokrýva potreby vašej rodiny.

Ak chcete kúpiť novú chladničku, radi vám pomôžeme. V našom výbere nájdete kvalitné voľne stojace chladničky od známych značiek, ktoré presvedčia parametrami, zakomponovanými technológiami aj dizajnom. Neprehliadnite ani sprievodcu nákupom, aby ste sa ľahšie zorientovali v možnostiach, ktoré vám budúca nová dominanta kuchyne môže ponúknuť. Viac ako inokedy si pozornosť zaslúžia dostupné testy a recenzie chladničiek, v ktorých nájdete cenné dojmy z reálneho používania.

Najlepšie chladničky na trhu podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenie 
#1Gorenje RK6192EXL4
+ Hĺbka chladničky prispôsobená kuchynským linkám
+ Hladké vnútorné steny pre jednoduchú údržbu
+ Praktické LED osvetlenie
+ Veľká zásuvka na ovocie a zeleninu
od 379 €
Objem chladničky: 314 l | Objem mrazničky: 205 l | Hlučnosť: 38 dB
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2LG GBP31SWLZN
+ Technológia NatureFresh pre dlhšie čerstvé ovocie a zeleninu
+ Rýchle chladenie vložených potravín
+ Smart diagnostika
+ Tichý chod a atraktívny dizajn
od 499 €
Objem chladničky: 234 l | Objem mrazničky: 107 l | Hlučnosť: 36 dB
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Beko RCSA300K30WN
+ Cenová dostupnosť
+ Prehľadné vnútorné usporiadanie
+ Jasné a úsporné LED osvetlenie
+ Možnosť zmeny otvárania dverí
od 289 €
Objem chladničky: 204 l | Objem mrazničky: 87 l | Hlučnosť: 38 dB
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4SAMSUNG RB38T676CSA
+ Flexibilný úložný priestor využiteľný na maximum
+ Rovnomerné chladenie vo všetkých miestach
+ Technológia NoFrost
+ Veľká zásuvka na zeleninu s nastaviteľnou vlhkosťou
od 764 €
Objem chladničky: 275 l | Objem mrazničky: 114 l | Hlučnosť: 35 dB
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Haier A3FE835CGJE
+ Trojdverová chladnička
+ Ľahko prístupné zásuvky mrazničky – Easy Access
+ Inovatívna technológia Total No Frost
+ Obojstranné otváranie dverí
od 782 €
Objem chladničky: 234 l | Objem mrazničky: 114 l | Hlučnosť: 39 dB
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Whirlpool ART 9811 SF2
+ Vstavaná kombinovaná chladnička
+ Dynamická úprava vlhkosti a teploty
+ Efektívne riešený vnútorný priestor, veľa špecializovaných políc a priehradok
+ Extra tichý chod
od 518 €
Objem chladničky: 228 l | Objem mrazničky: 80 l | Hlučnosť: 35 dB
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Gorenje ORK 192 R
+ Kombinovaná chladnička v luxusnom retro štýle
+ Veľká zásuvka na zeleninu s reguláciou vlhkosti
+ Zdokonalené chladenie a cirkulácia vzduchu
+ Bohaté vnútorné členenie a prvky
od 727 €
Objem chladničky: 227 l | Objem mrazničky: 97 l | Hlučnosť: 40 dB
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať chladničku

Na trhu je veľa modelov a typov chladničiek a niekedy je obtiažne zorientovať sa v množstve funkcií, hodnôt a údajov. Bez chladničky sa však žiadna kuchyňa neobíde. Hoci vaša viac ako desaťročná chladnička ešte funguje, na svoj nepretržitý chod spotrebuje omnoho väčšie množstvo energie – a to až 3 x viac ako moderné chladničky!

Pri výbere chladničiek sme prihliadali hlavne na súčasné trendy a potreby spotrebiteľa. I keď je možno cena v niektorých prípadoch vyššia, investícia do kvalitnej a úspornej chladničky sa vám oplatí. Ktoré parametre a funkcie by vás mohli zaujímať? Máme pre vás rady, ktoré sa pri nakupovaní rozhodne zídu.

Typy chladničiek

Aktuálne sú na trhu v hojnom zastúpení tieto 3 typy chladničiek:

 • Kombinované chladničky – Už dlhé roky patria medzi najvyhľadávanejšie chladničky, pretože sa v nich spája praktickosť, rozumné rozmery aj cena. Chladnička je rozdelená na dve časti. V jednej je väčšia chladiaca časť, v druhej zase menšia mraziaca časť.
 • Americké chladničky – nachádzajú svoje miesto predovšetkým vo veľkých moderných kuchyniach, kde s ich rozmermi rátajú už pri samotnom návrhu. „Side by side“ sú podstatne širšie, objemnejšie. Na jednej strane je mraziaca časť, na druhej chladiaca. V pokročilých modeloch je zabudovaný výrobník ľadu alebo vinotéka.
 • Monoklimatické chladničky – v celom objeme majú jednu teplotu, čo znamená, že ide o bežné chladničky, bez mraziacej časti. Ak máte samostatnú mrazničku v komore, vystačíte aj s takýmto typom.

Okrem toho však existujú aj rôzne pultové alebo vitrínové chladničky, ktoré sú skôr typické pre rôzne prevádzky a obchody. Čoraz častejšie sa však už aj Slováci zaujímajú o správne uskladnenie vína, preto nesmieme zabudnúť ani na obľúbené domáce vinotéky.

Voľne stojaca alebo vstavaná chladnička?

Rozhoduje predovšetkým priestor, ktorý môžete pre chladničku vyhradiť. Rátajte aj s priestorom za ňou, ktorý potrebuje pre spoľahlivú cirkuláciu vzduchu. Sledujte, na ktorej strane sú pánty a ako sa otvárajú dvere na chladničke. Voľne stojacu chladničku môžete umiestniť v podstate kamkoľvek (s výnimkou miest, z ktorých sála teplo), môžete ju premiestňovať a nevyžaduje inštaláciu. Pri výbere o niečo viac zaváži aj dizajn, keďže ju budete každý deň vidieť.

Ak ste zástancami zabudovaných spotrebičov, máte možnosť kúpiť vstavanú chladničku, ktorá by mala dokonale zapadnúť do koncepcie vašej novej kuchyne. Jednou z jej výhod môže byť aj to, že zabudovaním sa jej hlučnosť mierne stlmí a takmer vôbec ju nepočuť. Ponuka vstavaných chladničiek nie je taká široká, preto platí – dva krát meraj a raz nakupuj.

Správne umiestnená chladnička v kuchyni

Správne umiestnená chladnička v kuchyni

Energetický štítok chladničky

Zo zákona je každá chladnička vybavená energetickým štítkom, na ktorom každý budúci spotrebiteľ nájde najdôležitejšie údaje, ktoré súvisia s používaním chladničky. Čo obsahuje?

 • Energetická trieda: V marci 2021 prišli do platnosti zmeny v značení energetických triedy. Kľúčovým rozdielom je návrat k triedam od A po G, pričom „pluskové“ A+, A++, A+++ z tried vypadli a samotné A sa stalo energeticky najlepšou triedou. Už nenájdete chladničku s energetickou triedou A+++, nahradila ju trieda A. Pri online nakupovaní však môžete na pluskové áčka ešte natrafiť, pravdepodobne však pôjde o dopredaj starších, niekoľkoročných modelov. Tak či onak, chladnička ako spotrebič s 24-hodinovou prevádzkou by mala disponovať čo najúspornejším chodom. Rozdiely v spotrebe medzi jednotlivými triedami môžu byť až na úrovni 25 %. Ak si priplatíte za chladničku s lepšou energetickou triedou, ročné náklady na prevádzku budú výrazne nižšie.
 • Ročná spotreba elektriny: Pre chladničku mimoriadne dôležitý údaj, keďže sa predpokladá, že bude zapnutá celoročne 24 hodín denne. Tento údaj je v kilowatthodinách za rok (kWh/annum) a hovorí o tom, koľko energie chladnička spotrebuje za optimálnych podmienok – teda pri teplote 20°C v kuchyni a 70-%tnom zaplnení jej vnútorného objemu. Ak si tento údaj vynásobite cenou za jeden KWh, ľahko zistíte, koľko vás chod chladničky ročne vyjde.
 • Hlučnosť/Trieda úrovne vydávaného hluku: Čím je hodnota decibelov nižšia, tým je to pre komfort vášho bývania lepšie. Za tiché sa považujú chladničky s hlučnosťou nižšou ako 42 dB.
 • Súčet objemov chladiacich oddelení: Dôležitý údaj udávaný v litroch hovorí o tom, aký je objem chladiacej časti.
 • Súčet objemov mraziacich oddelení: Dôležitý údaj udávaný v litroch.v litroch hovorí o tom, aký je objem mraziacej časti.

Akú veľkú chladničku potrebuje vaša domácnosť?

Ak kupujete chladničku do domácnosti, kde žije viac členov rodiny, budete mať jednoznačne iné nároky na vnútorný objem ako dvojica, ktorá sa stravuje prevažne vonku. Udáva sa, že na jedného člena rodiny by ste mali rátať s 50 – 70 litrami objemu v chladiacej časti a 20 – 25 litrami objemu v mraziacej časti. Okrem toho zvážte aj veľkosť vašich nákupov a štýl varenia – či varíte jedlo každý deň, alebo na viac dní naraz a hrnce potom odkladáte do chladničky.

Vnútorné usporiadanie chladničky

Chladničky sa najčastejšie objednávajú z internetu. Prečo? Odpadnú najmä starosti s dopravou, ktorú pri cene chladničky zvyčajne dostanete grátis. O to viac je dôležité, mať svoj vyhliadnutý model dôkladne prehliadnutý z viacerých zdrojov. Prezrite si obrázky v e-shope, videá na youtube a získate obraz o tom, aké je vnútorné členenie chladničky a do akej miery je variabilné. Ak sú police, boxy a predely šikovne navrhnuté, dokážete vnútorný objem využívať k svojej spokojnosti.

Mraziaci výkon a akumulačná doba

Kvalitná kombinovaná chladnička disponuje dvomi reguláciami – zvlášť pre chladničku a zvlášť pre mrazničku. Aby sme nezabudli ani na druhý dôvod, pre ktorý sa dostala do vašej pozornosti, pozrime sa aj na základné vlastnosti mraziacej časti. Tá je zvyčajne menšia, rozdelená do niekoľkých boxov. Zaujímajte sa o mraziaci výkon – hovorí o tom, koľko kilogramov čerstvých potravín dokáže v priebehu 24 hodín zmraziť. Čím je hodnota vyššia, tým je mrazák výkonnejší. Druhou sledovanou hodnotou je akumulačná doba, ktorá hovorí o tom, koľko hodín zostanú potraviny zmrazené v prípade, že vypadne prúd. Ak častejšie nie ste doma, je tento údaj veľmi dôležitý.

Moderné funkcie chladničiek

Výrobcovia chladničiek si pre vás pripravili rôznu ponuku funkcií a zaujímavých vychytávok, v ktorých sa skrz rôzne anglické pomenovania môže ťažšie orientovať. Ich úlohou je zvyčajne udržať potraviny čo najdlhšie čerstvé, umožniť vám, aby ste ich uskladňovali presne tak, ako potrebujete a aby ste sa pri udržiavaní čistoty v kombinovanej chladničke nezdržali viac ako pár minút. Vopred si premyslite, čo by najlepšie vyhovovalo vášmu štýlu života a dobre vyberajte:

Nenámrazová technológia

Táto veľmi efektívna technológia výrazne uľahčuje starostlivosť o chladničku. Označenie No Frost znamená, že na stenách chladničky sa nevytvára námraza. Chladnička dokáže svoj chod nastaviť tak, aby jej predchádzala, a ak sa aj námraza vyskytne, zmení sa na vodu a odtečie do nádobky nad kompresorom, kde sa vyparí.

Nulová zóna

Zvyčajne ide o poličku alebo zásuvku v teplotou okolo 0°C, ktorá slúži na uskladnenie čerstvých potravín, náchylných na rýchle pokazenie – mäso, syry, ryby, mäsové výrobky, zelenina.

Antibakteriálna ochrana

Vnútorná úprava chladničky je navrhnutá tak, aby eliminovala množenie baktérií a znížila tak riziko kontaminácie potravín. Jedlo v chladničke s antibakteriálnou úpravou sa kazí pomalšie.

Priehradka s nastaviteľnou vlhkosťou

V tejto zásuvke je možne regulovať vlhkosť. Vhodná je predovšetkým pre ovocie a zeleninu, ktoré dokáže dlhšie udržať čerstvé a chrumkavé.

Superchladenie a supermrazenie

Chladiaca alebo aj mraziaca časť, dokáže pri vložení väčšieho množstva potravín na istú dobu zvýšiť svoj výkon, a teda rýchlo chladiť alebo rýchlo mraziť s cieľom, aby potraviny čo najskôr nadobudli želanú teplotu a zároveň neznižovali teplotu v chladničke.

Možnosti nastavenia políc

Čím vyššia variabilita, tým lepšie využitie vnútorného priestoru. Dokážete si vytvoriť priestor, aký potrebujete – či pre objemný hrniec, tortu, vysoké fľašky, …

Ionizátor a pohlcovač pachov

Starajú sa o kvalitu vzduchu v chladničke, pohlcujú pachy a zabezpečujú zdravé prostredie v uzavretom priestore. V chladničkách s ionizátorom zostávajú potraviny dlhšie čerstvé.

Cirkulácia vzduchu

O prúdenie vzduchu sa zvyčajne stará ventilátor a systém prieduchov, ktoré zabezpečujú, aby sa vzduch dostával rovnomerne do všetkých častí, nehromadila sa vlhkosť, pachy a bolo možné udržať v celom objeme chladničky rovnomernú teplotu.

Displej

Informuje vás najmä o teplotách v jednotlivých častiach a nájdete na ňom aj čas a dátum.

Optické a akustické signály

Upozorňujú na zmeny prebiehajúce v chladničke, najmä v súvislosti s narastajúcou teplotou alebo v prípade, ak necháte dvere chladničky na pár milimetrov pootvorené.

Zaujímavé vylepšenia chladničiek

Každý renomovaný výrobca sa pozornosť kupujúcich snaží získať lákavými vylepšeniami a inak to nie je ani v prípade takého veľkého spotrebiča, ako je chladnička. Ponuka je bohatá a pri starostlivom výbere viete pre potreby svojej domácnosti nájsť kvalitnú chladničku, ktorá spĺňa všetky požiadavky. Medzi vyhľadávané vylepšenia patria napríklad smart funkcie, zameniteľné otváranie dvierok, zvukový signál otvorených dverí, integrovaný výrobník ľadu alebo displej na dvierkach chladničky.

Ceny chladničiek

Koľko zaplatíte za kvalitnú chladničku kombinovanú s mrazničkou? Hľadáte dobrý pomer cena/výkon alebo sa zaujímate o prémiovo vybavené chladničky? Pre rýchlejšiu orientáciu sme širokú ponuku rozdelili do troch orientačných cenových kategórií.

Chladničky do 400 eur

Chladničky v tejto cenovej relácii síce neoplývajú najnovšími technológiami, no funkciu chladenia a mrazenia by mali zvládnuť na solídnej úrovni. Môže ísť o modely s menšou mraziacou časťou. Ich dizajn je univerzálny a jednoduchý (biele alebo nerezové), vďaka čomu zapadnú do každej kuchyne. Slabinou môže byť nižšia akumulačná doba mrazničky, absencia funkcií rýchleho mrazenia či chladenia a predovšetkým vyššie nároky na spotrebu energie (horšia energetická trieda).

Chladničky od 400 do 800 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie chladničky od známych výrobcov. Ponúkajú veľmi dobrý pomer cena/výkon, ich energetická trieda sa radí medzi priemerné až lepšie. S rastúcou cenou prichádza aj vyšší užívateľský komfort a pokročilá vybavenosť. Nájdete tu používateľmi veľmi dobre hodnotené modely, ktoré zaujali objemom, členením, bezúdržbovosťou a tichým chodom.

Chladničky od 800 eur

Od chladničiek v tejto cenovej relácii už môžete očakávať výborné parametre v mnohých kľúčových oblastiach. Patria sem „vlajkové lode“, ktoré neraz atakujú cenu tisícov eur a snažia sa vytvárať pre uložené potraviny tie najlepšie podmienky pri najnižšej spotrebe energie. Potešia tiež nadčasovým dizajnom, predĺženou zárukou a modernými vylepšeniami v podobe displeja, smart funkcií či výrobníka ľadu.

Najlepšie značky chladničiek

 • Samsung – Známa kórejská značka Samsung kraľuje so svojimi chladničkami strednej a vyššej cenovej kategórii. Ich prevedenie, parametre a technológie presvedčia aj náročnejších kupujúcich. Výborné pozície v rebríčkoch predajnosti aj spokojné recenzie.
 • LG – Široký výber kombinovaných chladničiek v rôznych cenách nájdete aj v ponuke značky LG. Čím vyššia cena, tým lepšia energetická trieda a pokročilejšie technológie. Dizajn, ktorý poteší aj náročných.
 • Beko – Kombinované chladničky Beko zaujmú dobrou cenovou dostupnosťou a univerzálnym dizajnom. V ponuke sú desiatky modelov, ktoré sú lacnejšie ako 400 eur. Značka má však v ponuke aj modely strednej a vyššej kategórie.
 • Whirlpool – Hľadáte kvalitnú vstavanú kombinovanú chladničku? Niekoľko zaujímavých modelov na zváženie prináša na trh značka Whirlpool. Väčšine chladničiek nechýba technológia 6. ZMYSEL Dual NoFrost – beznámrazový systém v chladničke aj mrazničke.
 • Bosch – Domáce spotrebiče Bosch sa stali synonymom pre kvalitu a spoľahlivosť. Ponuka chladničiek Bosch je široká a pokrýva najmä vyššiu strednú a prémiovú triedu. Chladničky Bosch zaujmú výkonom, funkciami aj luxusným dizajnom.
 • Gorenje – Chladničky Gorenje sa stali dominantou už v mnohých kuchyniach. Výber je široký – od lacných základných modelov, po špičkovo vybavené, pri ktorých máte až 15 rokov záruku na kompresor. Okrem kombinovaných chladničiek pútajú veľkú pozornosť aj krásne retro chladničky Gorenje.
 ProduktParametreHodnotenie 
#1Gorenje RK6192EXL4
+ Hĺbka chladničky prispôsobená kuchynským linkám
+ Hladké vnútorné steny pre jednoduchú údržbu
+ Praktické LED osvetlenie
+ Veľká zásuvka na ovocie a zeleninu
od 379 €
Objem chladničky: 314 l | Objem mrazničky: 205 l | Hlučnosť: 38 dB
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2LG GBP31SWLZN
+ Technológia NatureFresh pre dlhšie čerstvé ovocie a zeleninu
+ Rýchle chladenie vložených potravín
+ Smart diagnostika
+ Tichý chod a atraktívny dizajn
od 499 €
Objem chladničky: 234 l | Objem mrazničky: 107 l | Hlučnosť: 36 dB
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Beko RCSA300K30WN
+ Cenová dostupnosť
+ Prehľadné vnútorné usporiadanie
+ Jasné a úsporné LED osvetlenie
+ Možnosť zmeny otvárania dverí
od 289 €
Objem chladničky: 204 l | Objem mrazničky: 87 l | Hlučnosť: 38 dB
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4SAMSUNG RB38T676CSA
+ Flexibilný úložný priestor využiteľný na maximum
+ Rovnomerné chladenie vo všetkých miestach
+ Technológia NoFrost
+ Veľká zásuvka na zeleninu s nastaviteľnou vlhkosťou
od 764 €
Objem chladničky: 275 l | Objem mrazničky: 114 l | Hlučnosť: 35 dB
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Haier A3FE835CGJE
+ Trojdverová chladnička
+ Ľahko prístupné zásuvky mrazničky – Easy Access
+ Inovatívna technológia Total No Frost
+ Obojstranné otváranie dverí
od 782 €
Objem chladničky: 234 l | Objem mrazničky: 114 l | Hlučnosť: 39 dB
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Whirlpool ART 9811 SF2
+ Vstavaná kombinovaná chladnička
+ Dynamická úprava vlhkosti a teploty
+ Efektívne riešený vnútorný priestor, veľa špecializovaných políc a priehradok
+ Extra tichý chod
od 518 €
Objem chladničky: 228 l | Objem mrazničky: 80 l | Hlučnosť: 35 dB
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Gorenje ORK 192 R
+ Kombinovaná chladnička v luxusnom retro štýle
+ Veľká zásuvka na zeleninu s reguláciou vlhkosti
+ Zdokonalené chladenie a cirkulácia vzduchu
+ Bohaté vnútorné členenie a prvky
od 727 €
Objem chladničky: 227 l | Objem mrazničky: 97 l | Hlučnosť: 40 dB
⭐ 92 % Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej chladničky. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšej chladničky z dostupnej ponuky na trhu.
4.9/5 - (19 votes)
0 Zdieľanie

komentárov

 1. Darina

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin