Recenzie 7 najlepších čističov okien (vysávače na okná)

Čistič okien Kärcher WV5 Premium Ako dlho sa odhodlávate k umývaniu okien? Stierky, vedro, čistiaci prostriedok, handry, staré noviny – to je iba taká štandardná výbava, ktorá vám pri ustavičnom prekladaní zaberie viac času ako samotné čistenie okien. Čo keby si môžete túto občasnú domácu činnosť zjednodušiť čo najviac a zaobstarať si kvalitný čistič okien?

Rozhodli sme sa, že vám predstavíme tie najlepšie čističe okien a ukážeme vám, ako tento praktický domáci pomocník dokáže rozžiariť váš domov s minimálnou námahou.

V recenziách nájdete na popredných miestach veľmi obľúbené značky Kärcher a Leifheit, ktoré sa stali favoritmi spotrebiteľov, práve pre komfort a kvalitu čistenia okien, ktorú poskytujú. Do nášho rebríčka sa dostal aj najlepší robotický vysávač na okná značky HOBOT, ktorý posunul umývanie okien opäť raz na vyššiu úroveň – do kategórie domácich prác bez potreby vašej prítomnosti.

Priblížime vám tie najdôležitejšie parametre a spôsob, akým fungujú. Predtým, ako sa čistič na okná rozhodnete kúpiť, mala by vás zaujímať predovšetkým výdrž batérie a doba nabíjania, šírka stieracej plochy, či spôsob, akým čistič okná umýva, resp. vysáva.

Tie najkvalitnejšie modely zvládnu na jedno nabitie i všetky veľké okná na rodinnom dome, s teleskopickou tyčou sa umývanie okien stane bezpečné a veríme, že nájdu uplatnenie aj na ďalších lesklých a hladkých povrchoch – zrkadlá, obkladačky v kuchyni alebo kúpeľni, …

Najlepšie čističe okien na trhu podľa nás a recenzií zákazníkov

PoradieProduktInfoHodnotenieCena (od) 
#1Kärcher WV 5 Premium
Doba: 35 min
Nabíjania: 185 min
Max. záber: 28 cm
Hmotnosť: 700 g
[usr 5 text="true" tooltip="true"]111,40 € Čítať recenzie
#2Leifheit Window Cleaner

 Otestované v redakcii 
Doba: 30-35 min
Nabíjania: cca 180 min
Max. záber: 28 cm
Hmotnosť: 700 g
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]47,80 € Čítať recenzie
#3Kärcher WV 2 Plus
Doba: 25 min
Nabíjania: cca 120 min
Max. záber: 28 cm
Hmotnosť: 600 g
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]62 € Čítať recenzie
#4HOBOT 268
robotický vysávač[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]279 € Čítať recenzie
#5Vileda Windomatic
Doba: 40 min
Nabíjania: 240 min
Max. záber: 27 cm
Hmotnosť: 640 g
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]33 € Čítať recenzie
#6Sencor SCW 3001YL
Doba: 20 min
Nabíjania: 240 min
Max. záber: 28 cm
Hmotnosť: 770 g
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]37,69 € Čítať recenzie

#1 Kärcher WV 5 Premium Non Stop Cleaning Kit (od 111,40 €)

Ten najlepší vysávač na okná, ktorý poteší aj náročných užívateľov


 Recenzia Kärcher WV 5 Premium Non Stop Cleaning Kit  S víťazom našich recenzií – čističom okien Kärcher WV 5 Premium – si môžete byť istý, že okná budete mať umyté rýchlo, bez šmúh a bez kvapiek navyše. Ak ste doteraz podobným prístrojom neverili, lebo ste počuli, že i napriek sľubovanému uľahčeniu čistenia okien, bolo prítomných veľa nedostatkov, tak tento model je veľmi dobrý adeptom, aby vás presvedčil o opaku.

Spoločnosť Kärcher je svetovým lídrom v kategórií čistiacich systémov a prístrojov nielen pre profesionálne použitie, ale umožňuje vám tieto kvality oceniť aj v pohodlí domova. Najnovšia generácia aku-vysávačov na okná vám poskytne 3 x rýchlejšie čistenie okien, ako je to v porovnaní s inými bežnými metódami.

Jadrom je kvalitná Li-Ion batéria, ktorá vám umožní počas doby 35 minút vyčistiť až 105m² hladkých povrchov. Táto plocha predstavuje približne 35 okien rozmeru 2×1,5m. V balení sa okrem nabíjacej stanice nachádza aj náhradná akumulátorová batéria – po výmene dokážete bez zdržania umyť okná aj na veľkom rodinnom dome.

Po tom, ako na okno nanesiete čistiaci prostriedok alebo nastriekate vodu, stačí už iba sacími hlavicami o šírke záberu 28 alebo 17 cm prejsť po ploche okna. Intenzívne odsávanie vody a výkon tohto čističa vás presvedčia o tom, že pri umývaní okien nemusí byť prítomná žiadna stekajúca vody navyše, ani nemusíte strácať čas zdĺhavým leštením šmúh.

Určite oceníte aj ergonomický, do ruky padnúci tvar, pogumovanú rukovať a hygienické vyprázdňovanie 100 ml nádržky na špinavú vodu. Výrobca navyše udáva, že tento model je tým najlepším v čistení rohov. Páči sa nám jeho široké využitie na rôzne hladké, ale aj lesklé plochy – obklady v kuchyni a kúpeľni, sklenené časti nábytku, sprchový kút.

Kľúčové technické parametre: Prevádzková doba – 35 min. | Doba nabíjania – 185 min | Šírka záberu – 28 cm a 17 cm | Čistiaci výkon – 105m² | Nádoba na špinavú vodu – 100 ml | Hmotnosť – 0,7 kg

Čo sa nám páči

 • renomovaná značka Kärcher – vynálezca vysávaču na okná
 • 3x rýchlejšie čistenie hladkých povrchov – vysoký výkon
 • žiadne šmuhy, kvapky ani stekanie špinavej vody
 • náhradná batéria v balení
 • 2 sacie hlavice – šírka 28 a 17 cm
 • hygienická a čistá práca
 • široké využitie v domácnosti
 • nízka hmotnosť, praktický tvar

Čo sa nám nepáči

 • pri vyššom znečistení je potrebné okná doleštiť alebo ešte jeden krát umyť
 • nedodáva sa s predlžovacou tyčou
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 111,40 €
Prejsť do obchodu

#2 Leifheit Window Cleaner s tyčou 51003 (od 47,80 €)

Najpredávanejší vysávač na okná. Výborný pomer cena / výkon


 Recenzia Leifheit Window Cleaner s tyčou 51003  Vysávač na okná Leifheit Window Cleaner 51003 ušetrí veľa vášho času. Ak si myslíte, že tieto moderné pomôcky patria len do rúk mladých ľudí, určite vás prekvapí skupina spokojných spotrebiteľov, ktorí i napriek zdravotným ťažkostiam či vyššiemu veku opäť hravo zvládli vyčistiť okná vo svojich domácnostiach.

Tento čistič už patrí k obľúbeným modelom na trhu a tak sa výrobca rozhodol pôvodný model vylepšiť. Myslíme si, že sa mu to podarilo a v jednom prístroji tak výborne spojil účinný výkon a prijateľnú cenu.

Kompaktný tvar a nízka hmotnosť výrazne uľahčujú manipuláciu. Nemusíte sa obávať, že na jedno nabitie nestihnete všetky okná na vašom byte – zdrojom je kvalitná dobíjateľná Li-on batéria s výdržou na 30-35 minút.

Pogumovaná stieracia čepeľ šírky 28 cm odsáva vodu z hladkých povrchoch a to nielen vo vertikálnej polohe (klasické okná, obklady), ale aj v rôznych sklonoch (strešné okná, strecha skleníka) a dokonca vysaje aj vodu rozliatu na stole.

V balení nájdete aj praktickú hlavicu mopu pre zvlhčenie čistených plôch a tyč o dĺžke 43 cm, aby ste dosiahli aj na vyššie položené miesta. Odporúčame si pre plné využitie a maximálny komfort zaobstarať aj 17 cm-ovú stieraciu čepeľ (cca 8€) a teleskopické tyče z kompatibilného Leifheit Click Systému (napr. tyč s dĺžkou 1,35 m zoženiete už za 5€).

 Otestované v našej redakcii 

Osobná skúsenosť: Na dome máme 10 veľkých okien, z ktorých niektoré sú zvonka dostupné iba z rebríka. Už pár rokov som sa pohrávala s myšlienkou kúpiť vysávač na okná, ktorý čistenie okien uľahčí a minimalizuje používanie rebríka. Voľba padla na Leifheit Window Cleaner v plnej výbave.

Súčasťou balenia bola okrem hlavného prístroja a nabíjačka aj stierka so šírkou 28 cm a 17 cm, mäkký mop, teleskopická tyč s možnosťou nastaviť dĺžku od 75 – 135 cm a originálny čistič na okná. Aké sú dojmy po niekoľkých použitiach? Leifheit čistič na okná spĺňa to, čo sľubuje. Na jedno nabitie funguje 30 – 35 minút. Špinavú vodu z okien odsáva po celej dĺžke stierky. Na „voľnobeh“ ide veľmi potichu. Pri dotyku so sklom (obkladačkami, hladkými povrchmi) svoj výkon maximalizuje a rýchlo odsáva. Výborne tak šetrí batériu, pretože na plný výkon ide iba vtedy, keď je „v akcii“. Veľkým plusom je skutočnosť, že odsáva pod akýmkoľvek uhlom – či už zvislé, šikmé, alebo rovné plochy. Navyše – je ľahký, má dobrú ergonómiu a veľmi dobre rozkladá hmotnosť. Ruku pri práci neunavuje.

V tejto mašinke funguje všetko na klik systém. Stačí stlačiť, zatlačiť, mierne vysunúť a dostanete sa k tomu, čo potrebujete. Nádobka na špinavú vodu sa dá vypustiť bočným malým otvorom, alebo hlavným plniacim. Určite odporúčam aj sadu s mopom a tyčou. Najskôr som si myslela, že rebríku sa nevyhnem, neskôr som si zvykla okná vo výškach zvlhčiť za pomoci mopu nasadeného na teleskopickej tyči a okamžite odsať vysávačom. Samozrejme, z času na čas potrebujú pozornosť aj rámy okien – tu sa mi zatiaľ najlepšie osvedčuje ručné dočistenie.

Kľúčové technické parametre: Prevádzková doba – 30 – 35 min. | Doba nabíjania – cca 180 min. | Šírka záberu – 28 cm | Čistiaci výkon – – | Nádoba na špinavú vodu – 100 ml | Hmotnosť – 0,7 kg

Čo sa nám páči

 • pomer cena / výkon
 • rýchle umytie okien bez šmúh a stekania vody – úspora 50% času
 • jednoduchá údržba a vyprázdňovanie nádoby
 • s Click Systémom dosiahnete aj na nedostupné miesta
 • výborne sťahuje vlhkosť zo zarosených okien
 • vyrobené v Európe

Čo sa nám nepáči

 • menšiu stieraciu čepeľ (17 cm) treba dokúpiť zvlášť
 • drobné nedokonalosti čistenia v rohoch okien
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 47,80 €
Prejsť do obchodu

#3 Kärcher WV 2 Plus (od 62 €)

Rokmi a spotrebiteľmi overený vysoko kvalitný vysávač na okná


 Recenzia Kärcher WV 2 Plus  Jeden z najkvalitnejších vysávačov okien je na trhu už 10 rokov. Práve preto sa Kärcher rozhodol, že modelu Kärcher WV 2 Plus vdýchne kúsok modernejší dizajn a dá mu lepšie „srdce“.

Klasická verzia s prevahou žltej farby poskytuje výdrž na 25 minút s dobou nabíjania 2 hodiny. Dokáže si poradiť so 75 m² plochy. Tento model je stálicou na trhu a poskytuje vysoký štandard pri čistení okien a jednoduchú údržbu.

Čoraz častejšie nájdete v ponuke e-shopov aj čiernu verziu tohto modelu, ktorá má v sebe Li- Ion batériu rovnakých kvalít ako vyššia modelová rada WV 5, teda 35 minútová prevádzková doba, vyčistenie plochy 105 m² a cca 3 hodiny pre nabíjanie. Cenový rozdiel medzi originálnou verziou a vylepšenou je skutočne iba zopár eur. Ak bývate v menšom byte, tak vám úplne postačí aj pôvodná verzia, lebo sa v prípade potreby nabije za kratší čas a má teda nižšie náklady na elektrickú energiu pri nabíjaní.

Kvalita značky je však v oboch prípadoch rovnaká – 3 x rýchlejšie čistenie okien, bez šmúh, stekania vody, vďaka dvom rozmerom sacích hubíc (28 a 17 cm) veľmi dobrá dostupnosť a manévrovateľnosť aj na menších plochách a premyslené hygienické vyprázdňovanie nádobky so špinavou vodou. Ako bonus v balení nájdete praktický rozprašovač so stieracou hubkou.

Kľúčové technické parametre – originál verzia: Prevádzková doba – 25 min. | Doba nabíjania – 120 min. | Šírka záberu – 28 cm a 17 cm | Čistiaci výkon – 75 m² | Nádoba na špinavú vodu – 100 ml | Hmotnosť – 0,6 kg

Kľúčové technické parametre – špeciálna edícia: Prevádzková doba – 35 min. | Doba nabíjania – 185 min. | Šírka záberu – 28 cm a 17 cm | Čistiaci výkon – 105 m² | Nádoba na špinavú vodu – 100 ml | Hmotnosť – 0,6 kg

Čo sa nám páči

 • dlhé roky na trhu = veľa spokojných spotrebiteľov
 • rýchle čistenie okien bez neporiadku navyše
 • široké použitie v domácnosti – aj na štruktúrované povrchy
 • dobre padne do ruky + nízka hmotnosť
 • hygienické vyprázdňovanie nádobky
 • 2 sacie hubice v cene

Čo sa nám nepáči

 • pri výbere pozor na typ batérie – starší vs. novší model
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 62 €
Prejsť do obchodu

#4 HOBOT 268 (od 279 €)

Najlepší robotický vysávač na okná. Víťaz Zlatej medaile iEna


 Recenzia HOBOT 268  Medzi naše recenzie sa dostal aj aktuálne najlepší robotický vysávač na okná na trhu HOBOT 268. Prečo?

Poskytne vám vysoký nadštandard s minimálnym vynaloženým úsilím. Oceníte ho hlavne vtedy, ak potrebujete čistiť rozmerné okná, ku ktorým je sťažený prístup, taktiež aj v prípade, ak vás trápia zdravotné ťažkosti alebo len tak jednoducho – viete si predstaviť, že by ste svoj voľný čas investovali lepšie, ako do zdĺhavého čistenia všetkých okien. Navyše – ušetríte na energiách, keďže na čistenie okien zvonka postačí, aby bolo okno iba trochu pootvorené.

Celopresklené steny sa stali trendom mnohých moderných domácností, robotizácia sa dostáva aj bližšie k spotrebiteľom v množstve užitočných pomocníkov a tak môžete mať istotu, že Hobot 268 svoju úlohu zvládne s výborným výsledkom, energeticky úsporne a s ohľadom na bezpečnosť čistených plôch. I na svoju.

Vďaka 4 laserovým senzorom sa pohybuje systematicky a lineárne v horizontálnom aj vertikálnom smere, s rýchlosťou čistenia 1 m² / 2,4 min. Vybavený navigačným systémom AI Technology 3.0 sa zorientuje na každej hladkej ploche – od okien, po zrkadlá, presklené steny a dvere, obklady až po sprchové zásteny. Detekuje rámy, no viac nás zaujalo to, že zvládne i bezrámové povrchy a nespadne z nich. Dodávaný je s dvomi druhmi utierok z mikrovlákna – na mokré a suché čistenie, ktoré sú prateľné.

Výrobca uvádza, že je určený predovšetkým na hladké povrchy, no zo skúseností užívateľov vieme, že si poradí aj so sklami s jemnou štruktúrou, nakoľko sa jeho pneumatické podložky prispôsobujú čistenému povrchu. Zapája sa do elektrickej siete – v balení nájdete predlžovací kábel o dĺžke 4m a bezpečnostné lano (5m). Mysleli aj na prípadný výpadok prúdu, preto je súčasťou robota záložná batéria s výdržou 20 minút – robot z okna po prerušení dodávky energie nespadne.

Kľúčové technické parametre: Rozmery – 240 x 240 x 100 mm | Napájanie – 240V ~ 50Hz | Rýchlosť čistenia – 1 m² / 2,4 min | Veľkosť čisteného povrchu – min. 40 x 40 cm , max. 6 x 5 m | Hlučnosť – 64 dB | Hmotnosť – 1,2 kg

Čo sa nám páči

 • samostatný a výkonný robot
 • inteligentné moderné technológie
 • systematický lineárny pohyb
 • detekuje rámy
 • ideálny na veľké okná a celopresklené steny
 • bezpečnostné prvky
 • víťaz prestížneho nemeckého ocenenia

Čo sa nám nepáči

 • vyššia investícia
 • pracuje iba vo zvislej polohe
 • okná nesmú byť príliš mokré – kĺže po nich
 • pri veľmi znečistených oknách sa odporúča predčistenie
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 279 €
Prejsť do obchodu

#5 Vileda Windomatic (od 33 €)

Jeden z najlepších lacných vysávačov na okná


 Recenzia Vileda Windomatic  Ak vás drahšie modely nedokážu presvedčiť do investície za prístroj, ktorý budete predsa používať pár krát za rok, potom máme pre vás cenový tip v podobe modelu VILEDA Windomatic. Medzi naše recenzie najlepších vysávačov na okná sa dostal kvôli tomu, že napriek nižšej cene poskytuje veľmi príjemný štandard a hlavne – výrazne zjednodušuje čistenie okien.

Väčšina ľudí sa pri čistení okien sťažuje na neporiadok pri stekaní špinavej vody na okenné parapety, za radiátor alebo na podlahu. Náročnou aktivitou je aj samotné leštenie skiel. Elektrický vysávač na okná Wileda Windomatic vysáva mokré okná do sucha a pri troche cviku nezostanú na oknách žiadne kvapky ani šmuhy.

Pracuje ticho, je ľahký a dobre padne do ruky. Má mimoriadnu výdrž batérie – až 40 minút a za ten čas ho môžete použiť na 120m² zvislých aj vodorovných hladkých plôch. K dispozícii máte len jeden rozmer stieracej gumovej lišty šírky 27 cm. Je však osadená na flexibilnej hlave, ktorá sa prispôsobuje sklonu vysávania tekutín presne tak, ako potrebujete.

Kľúčové technické parametre: Prevádzková doba – 40 min. | Doba nabíjania – 4 hod. | Šírka záberu – 27 cm | Čistiaci výkon – 120m² | Nádoba na špinavú vodu – 100 ml | Hmotnosť – 0,64 kg

Čo sa nám páči

 • pomer cena / využitie
 • rýchle umytie okien bez neporiadku
 • nízka hmotnosť
 • výborný čistiaci výkon – 120m²
 • ohybná prispôsobivá hlavica
 • jednoduchá údržba
 • čistota a lesk povrchov v domácnosti

Čo sa nám nepáči

 • chýba užšia lišta
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 33 €
Prejsť do obchodu

#6 Sencor SCW 3001YL (od 37,69 €)

Praktický čistič na okná pre nenáročných spotrebiteľov


 Recenzia Sencor SCW 3001YL  Značka Sencor si na našom trhu za roky pôsobenia vybudovala celkom dobrú povesť. Jej produkty nájdete v mnohých kategóriách a častokrát v rozumnej cene. Prekvapením teda možno bude vysávač na okná SENCOR SCW 3001 YL, ktorý sa farebným prevedením nápadne podobá na modely najlepších aku-vysávačov na okná značky Kärcher.

Keďže sa dostal do nášho rebríčka, tak sme presvedčení o jeho kvalitách. Určite nebude dosahovať výkon, ako modely na popredných miestach, ale stále vám dokáže povinné práce v domácnosti uľahčiť. Má nižšiu prevádzkovú dobu – výdrž Li-Ion batérie na jedno nabitie je 20 minút.

S pracovnou šírkou hubice 28 cm však vodu z okien vysajete v pár ťahoch. Pre tieto rozmery je vhodný predovšetkým na okná a plochy bez výraznejšieho členenia a prekážok. Ak máte pokožku citlivú na čistiace prostriedky, určite oceníte aj praktickú transparentnú 200 ml nádobu s rozstrekovačom a integrovaným čistiacim mopom (ideálny na navlhčenie plôch alebo očistenie okenných rámov). Neprídete do kontaktu s čistiacou tekutinou a pri vysávaní vody z okien ani so špinavou vodou.

Kľúčové technické parametre: Prevádzková doba – 20 min. | Doba nabíjania – 4 hod. | Šírka záberu – 28 cm | Čistiaci výkon – – | Nádoba na špinavú vodu – 100 ml | Hmotnosť – 0,77 kg

Čo sa nám páči

 • hygienické čistenie okien
 • dobré odsávanie a leštenie
 • obľúbený u spotrebiteľov
 • praktický rozstrekovač

Čo sa nám nepáči

 • kratšia prevádzková doba + dlhšie nabíjanie
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.4 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 37,69 €
Prejsť do obchodu
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového vysávače na okná. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšieho čističe okien na trhu.
5/5 - (1 vote)
1 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
1 Zdieľanie
Share1
Tweet
Pin