Ako vybrať najlepšiu domácu pekáreň na chlieb? TOP produkty podľa recenzií

 Aké parametre, funkcie a výbavu v sebe ukrývajú najlepšie domáce pekárne? 

domáci chlieb
Máte radi vôňu čerstvého chleba, ale tomu z obchodu už neveríte? Domáca pekáreň pomôže upiecť lahodný chrumkavý chlieb aj začiatočníkovi. Tie najlepšie domáce pekárne však už dávno nepečú len chlieb. Pohodlne si s ich pomocou pripravíte chlieb rôzneho zloženia a viacero druhov pečiva, vymiesite cesto, pripravíte džemy, jogurty, cestoviny. Kvalitná domáca pekáreň na chlieb je všestranným domácim pomocníkom, ktorý vám ponúka vôňu domova, čerstvosť obľúbených potravín a chlieb takej kvality, akú v obchode nenájdete. Pre ľudí s celiakiou poskytujú príjemný komfort a prípravu bezpečného domáceho pečiva, ktoré zohľadňuje ich výživové potreby.

Pri výbere zvážte predovšetkým počet osôb vo vašej domácnosti a to, ako často by ste radi piekli. V závislosti od toho prihliadajte na to, aký veľký chlieb dokáže domáca pekáreň upiecť a z akého je materiálu. Najkvalitnejšie pekárne chleba budú ponúkať stabilný chod, vysokú odolnosť a nezávadnosť materiálov. Ak si radi vyberáte medzi najlepšími, venujte pri výbere čas aj dostupným testom a recenziám domácich pekárni, kde nájdete užitočné informácie z používania.

Najlepšie domáce pekárne podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Tefal Pain & Delices PF240E38
+ 20 automatických programov
+ Funkcia udržania teploty až do 1 hodiny
+ Časovač až na 15 hodín
+ 3 nastavenia veľkosti/váhy chleba + 3 nastavenia stupňa opečenia
+ Okienko k nahliadnutiu
od 129 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2ETA 7149
+ 16 prednastavených programov
+ Funkcia udržania teploty až do 1 hodiny
+ Možnosť voľby 3 veľkostí chleba
+ Displej s dotykovým ovládaním + moderný dizajn
+ Max. kapacita 1500 g
od 164 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Tefal PF 611838
+ 19 automatických programov
+ Hmotnosť chleba v 3 úrovniach 750 g, 1000 g alebo 1500 g
+ Funkcia odloženého štartu a udržiavanie teploty
+ Praktické príslušenstvo
+ Nepriľnavý povrch
od 199 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4Guzzanti GZ 635
+ 15 prednastavených programov
+ Voliteľný objem 1125 g, 1350 g a 1600 g
+ Odložený štart až o 15 hodín
+ Veľké sklenené okienko vo veku
+ Udržiavanie teploty po dobu 60 minút
od 86 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#5Sencor SBR 2000 SS
+ 15 prednastavených režimov na pečenie
+ Časovač pre odložený štart až o 13 hodín
+ 3 veľkosťou bochníka – 500 / 750 / 900 g
+ 3 farby kôrky – svetlá / svetlo tmavá / tmavá
+ Antiadhézna úprava formy
od 109 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#6Concept PC 5520
+ 12 prednastavených programov
+ S nastaviteľným 13-hodinovým časovačom
+ Výber z 2 veľkosti bochníka (700 alebo 1000 g) a 3 stupne prepečenia kôrky
+ Proces pečenia je plne automatický
+ Veľmi jednoduchá údržba
od 59 €
⭐ 90 % Čítať recenzie

Ako vybrať domácu pekáreň?

V kvalitných domácich pekárňach chleba sa dá toho urobiť viac, ako len bochník chleba. Patria medzi praktické malé kuchynské spotrebiče, ktoré využijete najmä vtedy, ak sa zaujímate o zdravý životný štýl a chcete mať istotu, že sa v pečive nenachádza nič škodlivé. Jej prínos oceníte, ak sa vaše stravovacie potreby odlišujú od bežných, alebo si „len“ tak jednoducho chcete dopriať čerstvé, chutné a teplé domáce pečivo pre príjemnú rodinnú pohodu.

Domáca pekáreň poskytuje skutočne výborné možnosti. Nielenže pečie, ale suroviny aj mieša a a hnieti cesto, a tak vám odpadne práca a špinavý riad navyše. Je možné ju nastaviť tak, aby bol chlebík z domácej pekárne mnohonásobne lepší ako ten kupovaný, či už to bude klasický, kváskový, banánový alebo bezlepkový. Podľa čoho sa rozhodnúť, akú pekáreň kúpiť? Ktoré základné kritériá a vlastnosti by ste mali poznať?

Skôr ako prejdeme k detailom výberu, prejdime si základné otázky:

 • Budete domácu pekáreň skutočne používať? Nejde totiž o lacný spotrebič s malými rozmermi, preto je dobré si jeho kúpu zvážiť a vybrať takú pekáreň, ktorá nebude zapadať prachom.
 • Pre koľkých ľudí sa chystáte piecť? Na základe toho sa rozhodujete o veľkosti pekárne a objeme nádoby
 • Chcete, aby mala pekáreň iné praktické funkcie? Šikovná domáca pekáreň si poradí aj s prípravou iných druhov pečiva, džemu alebo jogurtu.
 • Plánujete piecť počas noci? Nezabudnite sledovať hodnoty hlučnosti.

O tom, aké varianty a akú vybavenosť môžete vyberať, vám už viac prezradíme v nasledujúcich riadkoch…

Veľkosť domácej pekárne

Začnime tým azda najdôležitejším – celkovou veľkosťou pekárne. Treba rátať s tým, že na kuchynskej linke bude zaberať isté miesto. Ak nechcete piecť často, pravdepodobne nebude prekážať, pretože ju odložíte do skrinky. Ak si však budete chcieť piecť domáce pečivo a chlieb každý druhý deň, bude lepšie, ak jej nájdete stabilné miesto a tiež zohľadníte aj vonkajšie prevedenie, aby sa vám dizajnovo páčila. Nezabudnite rátať s priestorom nad pekárňou – otvára sa totiž dohora a je dobré, ak je vyberanie chleba pohodlné. Celkové rozmery pekárne predznamenávajú veľkosť bochníka, ktorý upečie.

Objem nádoby

Môžete vyberať z menších modelov, ale aj väčších rodinných prevedení.

 • Menšie pekárne na chlieb disponujú nádobou na chlieb veľký približne 500 -1000 g. Predstavujú ideálne riešenie pre ľudí trpiacich tráviacimi ťažkosťami, najmä, ak sa ostatní členovia rodiny nemusia obmedzovať. Pripravíte si napríklad jeden menší bezlepkový bochník. Ak by ste upiekli veľký chlieb, zrejme by už po pár dňoch nebol čerstvý.
 • Veľké rodinné pekárne na chlieb dokážu upiecť bochník o váhe 1400 – 1600 g. Sú vhodné do viacpočetnej domácnosti. Pre ešte lepšie využitie odporúčame zamerať sa na takú, ktorá ponúka možnosť predelenia nádoby na 2 časti. Môžete dokonca naraz upiecť 2 odlišné, stredne veľké chleby.

chlieb pečený v domácej pekárni

Materiál vnútornej nádoby

O tom, aké úspešné a bezproblémové bude domáce vypekanie, rozhoduje materiál vnútornej nádoby.

 • Pri väčšine obľúbených pekární natrafíte na vrstvu teflónu. Ten sa síce vyznačuje výbornou nepriľnavosťou, avšak pozor na poškriabanie pri vyberaní bochníka.
 • Môžete sa stretnúť i s nerezovým prevedením – láka vysokou odolnosťou voči poškriabaniu, nemá problémy s distribúciou tepla, no vyklopenie bochníka nemusí byť ideálne. Čo robiť? Nezabúdajte nádobu / formu dôkladne vymastiť a pred vyklopením nechajte chlebík mierne vychladnúť.
 • V najkvalitnejších domácich pekárňach objavíte keramickú povrchovú úpravu – je nepriľnavá, perfektne vedie teplo a nie je náchylná na poškriabanie. Ak vám však padne, môže prasknúť a nádoba sa znehodnotí.

Počet hnetacích hákov

Počet hákov úzko súvisí s veľkosťou bochníka, ktorý vaša nová domáca pekáreň dokáže upiecť. Je logické, že cesto na menší bochník dokáže vypracovať aj jeden hnetací hák. Je tomu tvarovo prispôsobená i nádoba. Chlieb je preto vyšší a hranatejší.

Stávkou na istotu sú dva hnetacie háky, ktoré si poradia s väčšou dávkou cesta a rovnomerne ho vypracujú vo všetkých častiach nádoby. Takýto chlieb sa svojím tvarom ponáša na ten, ktorý bežne vidíte v obchodoch.

Materiál vonkajšej nádoby

Natrafiť môžete na na plastové telo. Lacný plast sa bude pravdepodobne pod vplyvom vyššej teploty zohrievať a smrdieť a tento štipľavý zápach prebije aj vôňu pečiva. Ak viete, že nebudete veľa piecť a máte v hľadáčiku jednoduchú pekárničku s plastovým telom, odporúčame prečítať si dostupné recenzie domácej pekárne, aby ste sa tomuto nedostatku pri kúpe vyhli. Nie je totiž pravidlom, že plast je automaticky zlou voľbou. Dokonca aj kvalitné pekárne ETA majú plastové telo. Miera odizolovania a kvalita plastu je však rozhodne lepšia.

Najčastejšie natrafíte na kombináciu kov + plast. Kov/nerez je použitý na obvode a dne, plast na veku, lemovaní a ovládacom paneli. Takto skonštruované pekárne majú vyššiu životnosť a odolnosť a aj na pohľad vyzerajú krajšie.

Príkon a spotreba

Na prvý pohľad sa môže zdať príkon domácej pekárne vyšší a pri predstave niekoľkohodinového chodu aj finančne náročnejší. Domáca pekáreň mieša suroviny, hnetie cesto, necháva ho podkysnúť a v poslednej fáze ho pečie. Na plný výkon ide až vo fáze pečenia, preto jej celková spotreba nie je vyššia, ako keby ste sa rozhodli piecť v elektrickej rúre, kde by sa musel vyhrievať podstatne väčší vnútorný objem, ako je objem nádoby v pekárničke.

Hlučnosť

Ak chcete spúšťať domácu pekáreň počas noci, prihliadajte na hladinu hlučnosti. Zvyčajne natrafíte na interval, ktorý je znesiteľný, a to od 50 – 60 dB.

Funkcie a programy domácej pekárne

Keď zbadáte ovládací panel kvalitnej pekárne na chlieb, pravdepodobne sa predsa len začítate do inštrukcií v návode na používanie. Nájdete tu rôzne prednastavené programy, fázy prípravy a šikovné funkcie, s ktorými je pečenie (ale aj varenie) poloautomatické alebo dokonca i plne automatické. Ponuka a komfort sa líšia od jednej pekárne k druhej, je však dobré poznať, na akú vybavenosť môžete očakávať:

 • Predvolené programy – Na pečenie chleba, bezlepkového chleba, rožkov, bagiet, briošiek, žemlí, výrobu džemu, jogurtu, acidofilného mlieka, syrov, detských výživ, ale napríklad i na pečenie kuraťa a i.
 • Možnosť nastaviť veľkosť bochníka – pekáreň intuitívne prispôsobuje svoj chod množstvu vložených surovín.
 • Stupeň prepečenia kôrky – Zvyčajne 2 stupne, pri drahších modeloch 3.
 • Časovač – Veľmi obľúbená funkcia, s ktorou dokážete nastaviť dobu jednotlivých cyklov, ak zvolíte svoj vlastný režim.
 • Funkcia odloženého štartu – Do nádoby v pekárni vložíte suché aj mokré suroviny a do dávkovača ukrytého vo veku suché kvasnice. Ak viete, ako dlho bude celé miešanie surovín a pečenie trvať, presne nastavíte čas, kedy sa pekáreň spustí. Ráno sa zobudíte na vôňu čerstvého chrumkavého pečiva. Je však dôležité, aby ingrediencie, ktoré sa podieľajú na kysnutí pečiva, boli v oddelenej časti a celý proces kysnutie nezačal skôr, ako je potrebné.
 • Praktické dávkovače – Malé “komôrky” ukryté vo veku slúžia na uschovanie sypkých kvasníc, orieškov, olejnatých semienok, posýpky. Dá sa nastaviť čas, kedy sa otvoria a prídu do kontaktu s cestom.
 • Automatické udržovanie teploty – Bez rizika pripálenia udržiava pekáreň chlieb alebo pečivo príjemne teplé, napríklad po dobu 1 hodiny po dopečení.

Cena domácich pekární

Pri rozhodovaní o tom, koľko investovať do domácej pekárne vám dáme jednu malú radu – riaďte sa najmä svojimi očakávaniami. Ak chcete zmeniť životný štýl, stravovať sa zdravšie a mať pod kontrolou to, čo jete, nebojte sa do domácej pekárne investovať. Ponúkne vám rôzne programy, užitočné funkcie a spolu s nimi širokú využiteľnosť.

Domáce pekárne do 70 €

Nečakajte zázraky, no nemusí to byť ani sklamanie. Pravdepodobne natrafíte na základné modely značiek Sencor a ECG. Svojím prevedením sú vhodné skôr pre menej náročných používateľov a občasné využitie. Prevláda plastové telo a nižšia funkčná vybavenosť.

Domáce pekárne od 70 do 150 €

Ide o kategóriu viacerých najpredávanejších domácich pekární značiek ETA, Tefal, Sencor. Okrem plastového prevedenia tu objavíte aj veľa šikovných nerezových modelov. Sú bohaté na programy, objem vnútornej nádoby je zvyčajne vyšší, čomu zodpovedajú dva hnetacie háky vo výbave. Ponúkajú množstvo funkcií a veľmi dobré využitie v kuchyni.

Domáce pekárne od 150 €

Pre náročných spotrebiteľov je tu kategória, v ktorej dominujú domáce pekárne značiek Panasonic, Tefal, Klarstein, Kenwood. Sú to kvalitné kuchynské spotrebiče s dobrou odolnosťou, multifunkčnosťou a širokou programovou vybavenosťou. Navyše perfektne vyzerajú. Nájdete tu viacerých víťazov nezávislých testov.

Najlepšie značky domácich pekární

Nechcete tápať a hľadáte overené domáce pekárne? Neviete, pre akú značku sa rozhodnúť? Pre rýchlu orientáciu sme pripravili krátky zoznam populárnych značiek, ktoré majú vo výrobe a vývoji kuchynských spotrebičov tradíciu. Niektoré z nich sú úspešné v testoch domácich pekární, iné zase oslovili priaznivým pomerom cena/výkon stovky spotrebiteľov a vynikajú vysokou predajnosťou.

Domáce pekárne Tefal

Na poli kuchynských spotrebičov je značka Tefal ako doma. Domáce pekárne v jej podaní sa dlhodobo držia na popredných miestach v predajnosti. Ak chcete žiť zdravšie a vypekať „po svojom“, rozhodne stoja za investíciu.

Domáce pekárne Panasonic

Značka Panasonic ponúka kvalitné domáce pekárne, ktoré sa cenou ale najmä prevedením a vybavenosťou dostanú do pozornosti náročných spotrebiteľov. Osloviť vás môže diamantovo-fluórová povrchová úprava nádoby.

Domáce pekárne Eta

Zástupca typovo aj cenovo rozmanitých domácich pekární má na našom trhu najširšiu ponuku v tejto kategórii. Ak máte radi značku Eta, isto tu svojho favorita nájdete.

Domáce pekárne Kenwood

Aj keď pekárne Kenwood vyzerajú na kuchynskej linke nenápadne, môžu vás osloviť extra radom funkcií a vysokou kvalitou spracovania za skutočne prijateľnú cenu.

TOP domáce pekárne

# ETA 7149 (od 164 €)

Jedna z najpredávanejších domácich pekární na chlieb


 Recenzia ETA 7149  S domácou pekárňou na chlieb ETA 7149 si jednoducho pripravíte to najčerstvejšie pečivo, ktoré podporí váš zdravý životný štýl. Zabezpečuje plne automatické miesenie, kysnutie aj pečenie. Vašou jedinou úlohou je vsypať v správnom poradí ingrediencie…

V nepriľnavej nerezovej nádobe s dvomi hnetacími hákmi si môžete pripraviť bochník veľkosti 1000 až 1500 gramov (aj bezlepkový chlieb), vymiesiť cestá, uvariť chutné džemy a marmelády – spolu 12 programov.

Páči sa nám praktická funkcia Pauza, s ktorou môžete kedykoľvek otvoriť horné veko a prisypať ďalšie ingrediencie. V tomto modeli tak nahrádza automatický dávkovač a bonusom je veľký integrovaný horný priezor, cez ktorý môžete sledovať, ako sa váš chlieb spracováva.

Pre maximálny pôžitok z jedla dokáže ETA 7149 udržať chlieb teplý až hodinu po dopečení.

Kľúčové technické parametre: Kapacita nádoby – max 1,5 kg | Počet programov – 12 | Funkcia udržania v teple – áno, 1 hod. | Príkon – 850 W | Časovač – áno, odklad až na 12 hodín

Čo sa nám páči

 • Kvalita overená spotrebiteľmi – výborne pečie
 • Pomer cena / výkon
 • Bezlepkový režim
 • Zrozumiteľné ovládanie v českom jazyku
 • Odložený štart o 12 hodín

CENA: od 164 €

Prejsť do obchodu

# Guzzanti GZ 635 (od 86 €)

Cenovo dostupná, a pritom výkonná domáca pekáreň


 Recenzia Guzzanti GZ 635  Do nášho výberu sa dostala aj značka Guzzanti s obľúbeným model Guzzanti GZ 635. Pozitívne hodnotíme hlavne jej priaznivú cenu a možnosť prípravy veľkého bochníka chleba – až 1600 gramov. Je cenovo dostupná a poskytuje komfort prípravy pečiva i pre viacpočetné rodiny.

Tento multifunkčný domáci pomocník výborne hnetie suroviny a pečie chlieb, pripravuje cestá na torty, pizzu a rožky, varí džemy a marmelády. Domáca pekáreň Guzzanti GZ 635 je obľúbená aj pre jej prehľadné a jednoduché ovládanie, odložený štart až o 15 hodín a vďaka povrchu nádoby nebude vyberanie chleba vôbec komplikované. Cez sklenený priezor môžete pozorovať prípravu čerstvého pečiva. Máte na výber z 15 programov.

Kľúčové technické parametre: Kapacita nádoby – max 1,6 kg | Počet programov – 15 | Funkcia udržania v teple – áno, 1 hod. | Príkon – 900 W | Časovač – áno, odklad až na 15 hodín

Čo sa nám páči

 • Pomer cena / výkon
 • Dobre prepečený chlieb
 • Kapacita nádoby až na 1,6 kg chlieb
 • Odložený štart o 15 hodín

CENA: od 86 €

Prejsť do obchodu
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Tefal Pain & Delices PF240E38
+ 20 automatických programov
+ Funkcia udržania teploty až do 1 hodiny
+ Časovač až na 15 hodín
+ 3 nastavenia veľkosti/váhy chleba + 3 nastavenia stupňa opečenia
+ Okienko k nahliadnutiu
od 129 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2ETA 7149
+ 16 prednastavených programov
+ Funkcia udržania teploty až do 1 hodiny
+ Možnosť voľby 3 veľkostí chleba
+ Displej s dotykovým ovládaním + moderný dizajn
+ Max. kapacita 1500 g
od 164 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Tefal PF 611838
+ 19 automatických programov
+ Hmotnosť chleba v 3 úrovniach 750 g, 1000 g alebo 1500 g
+ Funkcia odloženého štartu a udržiavanie teploty
+ Praktické príslušenstvo
+ Nepriľnavý povrch
od 199 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4Guzzanti GZ 635
+ 15 prednastavených programov
+ Voliteľný objem 1125 g, 1350 g a 1600 g
+ Odložený štart až o 15 hodín
+ Veľké sklenené okienko vo veku
+ Udržiavanie teploty po dobu 60 minút
od 86 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#5Sencor SBR 2000 SS
+ 15 prednastavených režimov na pečenie
+ Časovač pre odložený štart až o 13 hodín
+ 3 veľkosťou bochníka – 500 / 750 / 900 g
+ 3 farby kôrky – svetlá / svetlo tmavá / tmavá
+ Antiadhézna úprava formy
od 109 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#6Concept PC 5520
+ 12 prednastavených programov
+ S nastaviteľným 13-hodinovým časovačom
+ Výber z 2 veľkosti bochníka (700 alebo 1000 g) a 3 stupne prepečenia kôrky
+ Proces pečenia je plne automatický
+ Veľmi jednoduchá údržba
od 59 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej domácej pekárne. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom kvalitnej domácej pekárne z ponuky obchodov.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin