Najlepšie domáce pekárne na chlieb: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

 Aké parametre, funkcie a výbavu v sebe ukrývajú najlepšie domáce pekárne? 

⭐⭐⭐⭐⭐

Najlepšie domáce pekárně chleba Máte radi vôňu čerstvého chleba, ale tomu z obchodu už neveríte? Domáca pekáreň pomôže upiecť lahodný chrumkavý chlieb aj začiatočníkovi. Tie najlepšie domáce pekárne však už dávno nepečú len chlieb. Pohodlne si s ich pomocou pripravíte chlieb rôzneho zloženia a viacero druhov pečiva, vymiesite cesto, pripravíte džemy, jogurty, cestoviny. Kvalitná domáca pekáreň na chlieb je všestranným domácim pomocníkom, ktorý vám ponúka vôňu domova, čerstvosť obľúbených potravín a chlieb takej kvality, akú v obchode nenájdete. Pre ľudí s celiakiou poskytujú príjemný komfort a prípravu bezpečného domáceho pečiva, ktoré zohľadňuje ich výživové potreby.

Pri výbere zohľadňujte hlavne počet osôb vo vašej domácnosti a to, ako často by ste radi piekli. V závislosti od toho prihliadajte na to, aký veľký chlieb dokáže domáca pekáreň upiecť a z akého je materiálu. Najkvalitnejšie pekárne chleba budú ponúkať stabilný chod, vysokú odolnosť a nezávadnosť materiálov. Ak si radi vyberáte medzi najlepšími, venujte pri výbere čas aj dostupným testom a recenziám domácich pekárni, kde nájdete užitočné informácie z používania.

Najlepšie domáce pekárne podľa recenzií a nášho výberu

 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Tefal PF 611838
Nádoba: max. 1,5 kg
Príkon: 1600 W
Programy: 19
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
5 out of 5 stars (5 / 5)169 € Čítať recenzie
#2ETA 2147 Duplica Vital
Nádoba: max. 1,4 kg
Príkon: 815 W
Programy: 13
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)174 € Čítať recenzie
#3Panasonic SD ZB 2512 KXE
Nádoba: max. 0,7 kg
Príkon: 550 W
Programy: 17
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)188 € Čítať recenzie
#4ETA 7149 90030
Nádoba: max. 1,5 kg
Príkon: 850 W
Programy: 12
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)132 € Čítať recenzie
#5Guzzanti GZ 635
Nádoba: max. 1,6 kg
Príkon: 900 W
Programy: 16
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)70 € Čítať recenzie
#6Domáca pekáreň Joy (Delimano)
Nádoba: max. 0,75 kg
Príkon: 650 W
Programy: 12
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)80 € Čítať recenzie
#7Kenwood BM 450
Nádoba: max. 1 kg
Príkon: 780 W
Programy: 15+5
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)184 € Čítať recenzie

Ako vybrať domácu pekáreň?

V kvalitných domácich pekárňach chleba sa dá toho urobiť viac, ako len bochník chleba. Patria medzi praktické malé kuchynské spotrebiče, ktoré využijete hlavne vtedy, ak sa zaujímate o zdravý životný štýl a chcete mať istotu, že sa v pečive nenachádza nič škodlivé. Jej prínos oceníte, ak sa vaše stravovacie potreby odlišujú od bežných, alebo si „len“ tak jednoducho chcete dopriať čerstvé, chutné a teplé domáce pečivo pre príjemnú rodinnú pohodu.

Domáca pekáreň poskytuje skutočne výborné možnosti. Nielenže pečie, ale suroviny aj mieša a a hnieti cesto, a tak vám odpadne práca a špinavý riad navyše. Je možné ju nastaviť tak, aby bol chlebík z domácej pekárne mnohonásobne lepší ako ten kupovaný, či už to bude klasický, kváskový, banánový alebo bezlepkový. Podľa čoho sa rozhodnúť, akú pekáreň kúpiť? Ktoré základné kritériá a vlastnosti by ste mali poznať?

Skôr ako prejdeme k detailnejším informáciám, prejdime si základné otázky:

 • Budete domácu pekáreň skutočne používať? Nejde totiž o lacný spotrebič s malými rozmermi, preto je dobré jeho kúpu zvážiť a vybrať takú pekáreň, ktorá nebude zapadať prachom.
 • Pre koľkých ľudí sa chystáte piecť? Na základe toho sa rozhodujete o veľkosti pekárne a objeme nádoby
 • Chcete, aby mala pekáreň aj iné praktické funkcie? Šikovná domáca pekáreň si poradí aj s prípravou iných druhov pečiva, džemu alebo jogurtu.
 • Plánujete piecť počas noci? Nezabudnite sledovať hodnoty hlučnosti.

O tom, aké varianty a vybavenosť môžete vyberať, vám už viac prezradíme v nasledujúcich riadkoch

Veľkosť domácej pekárne

Začnime tým azda najdôležitejším – celkovou veľkosťou pekárne. Treba rátať s tým, že na kuchynskej linke bude zaberať isté miesto. Ak nechcete piecť často, pravdepodobne nebude prekážať, pretože ju odložíte do skrinky. Ak si však budete chcieť piecť domáce pečivo a chlieb každý druhý deň, bude lepšie, ak jej nájdete stabilné miesto a tiež zohľadníte aj vonkajšie prevedenie, aby sa vám dizajnovo páčila. Nezabudnite rátať s priestorom nad pekárňou – otvára sa totiž dohora a je dobré, ak je vyberanie chleba pohodlné. Celkové rozmery pekárne predznamenávajú aj veľkosť bochníka, ktorý upečie.

Objem nádoby

Môžete vyberať z menších modelov, ale aj väčších rodinných prevedení.

 • Menšie pekárne na chlieb disponujú nádobou na chlieb veľký približne 500 -1000 g. Predstavujú ideálne riešenie pre ľudí trpiacich tráviacimi ťažkosťami, najmä, ak sa ostatní členovia rodiny nemusia obmedzovať. Pripravíte si napríklad jeden menší bezlepkový bochník. Ak by ste upiekli veľký chlieb, zrejme by už po pár dňoch nebol čerstvý.
 • Veľké rodinné pekárne na chlieb dokážu upiecť bochník o váhe 1400 – 1600 g. Sú vhodné do viacpočetnej domácnosti. Pre ešte lepšie využitie odporúčame zamerať sa na takú, ktorá ponúka možnosť predelenia nádoby na 2 časti. Môžete dokonca naraz upiecť 2 odlišné, stredne veľké chleby.

domáci chlieb

Materiál vnútornej nádoby

O tom, aké úspešné a bezproblémové bude domáce vypekanie, rozhoduje aj materiál vnútornej nádoby.

 • Pri väčšine obľúbených pekární natrafíte na vrstvu teflónu. Ten sa síce vyznačuje výbornou nepriľnavosťou, avšak pozor na poškriabanie pri vyberaní bochníka.
 • Môžete sa stretnúť aj s nerezovým prevedením – láka vysokou odolnosťou aj voči poškriabaniu, nemá problémy s distribúciou tepla, no vyklopenie bochníka nemusí byť ideálne. Čo robiť? Nezabúdajte nádobu / formu dôkladne vymastiť a pred vyklopením nechajte chlebík mierne vychladnúť.
 • V najkvalitnejších domácich pekárňach objavíte keramickú povrchovú úpravu – je nepriľnavá, perfektne vedie teplo a nie je náchylná na poškriabanie. Ak vám však padne, môže prasknúť a nádoba sa znehodnotí.

Počet hnetacích hákov

Počet hákov úzko súvisí s veľkosťou bochníka, ktorý vaša nová domáca pekáreň dokáže upiecť. Je logické, že cesto na menší bochník dokáže vypracovať aj jeden hnetací hák. Je tomu tvarovo prispôsobená aj nádoba. Chlieb je preto vyšší a hranatejší.

Stávkou na istotu sú dva hnetacie háky, ktoré si poradia aj s väčšou dávkou cesta a rovnomerne ho vypracujú vo všetkých častiach nádoby. Takýto chlieb sa svojím tvarom ponáša na ten, ktorý bežne vidíte v obchodoch.

Materiál vonkajšej nádoby

Natrafiť môžete na na plastové telo. Lacný plast sa bude pravdepodobne pod vplyvom vyššej teploty zohrievať a smrdieť a tento štipľavý zápach prebije aj vôňu pečiva. Ak viete, že nebudete veľa piecť a máte v hľadáčiku jednoduchú pekárničku s plastovým telom, odporúčame prečítať si dostupné recenzie domácej pekárne, aby ste sa tomuto nedostatku pri kúpe vyhli. Nie je totiž pravidlom, že plast je automaticky zlou voľbou. Dokonca aj kvalitné pekárne ETA majú plastové telo. Miera odizolovania a kvalita plastu je však rozhodne lepšia.

Najčastejšie natrafíte na kombináciu kov + plast. Kov/nerez je použitý na obvode a dne, plast na veku, lemovaní a ovládacom paneli. Takto skonštruované pekárne majú vyššiu životnosť a odolnosť a aj na pohľad vyzerajú krajšie.

Príkon a spotreba

Na prvý pohľad sa môže zdať príkon domácej pekárne vyšší a pri predstave niekoľkohodinového chodu aj finančne náročnejší. Domáca pekáreň mieša suroviny, hnetie cesto, necháva ho podkysnúť a v poslednej fáze ho pečie. Na plný výkon ide až vo fáze pečenia, preto jej celková spotreba nie je vyššia, ako keby ste sa rozhodli piecť v elektrickej rúre, kde by sa musel vyhrievať podstatne väčší vnútorný objem, ako je objem nádoby v pekárničke.

Hlučnosť

Ak chcete spúšťať domácu pekáreň počas noci, prihliadajte aj na hladinu hlučnosti. Zvyčajne natrafíte na interval, ktorý je znesiteľný, a to od 50 – 60 dB.

Funkcie a programy domácej pekárne

Keď zbadáte ovládací panel kvalitnej pekárne na chlieb, pravdepodobne sa predsa len začítate do inštrukcií v návode na používanie. Nájdete tu rôzne prednastavené programy, fázy prípravy aj šikovné funkcie, s ktorými je pečenie (ale aj varenie) poloautomatické alebo dokonca aj plne automatické. Ponuka a komfort sa líši od jednej pekárne k druhej, je však dobré poznať, na akú vybavenosť môžete očakávať:

 • Predvolené programy – Na pečenie chleba, bezlepkového chleba, rožkov, bagiet, briošiek, žemlí, výrobu džemu, jogurtu, acidofilného mlieka, syrov, detských výživ, ale napríklad i na pečenie kuraťa a i.
 • Možnosť nastaviť veľkosť bochníka – pekáreň intuitívne prispôsobuje svoj chod množstvu vložených surovín.
 • Stupeň prepečenia kôrky – Zvyčajne 2 stupne, pri drahších modeloch aj 3.
 • Časovač – Veľmi obľúbená funkcia, s ktorou dokážete nastaviť dobu jednotlivých cyklov, ak zvolíte svoj vlastný režim.
 • Funkcia odloženého štartu – Do nádoby v pekárni vložíte suché aj mokré suroviny a do dávkovača ukrytého vo veku suché kvasnice. Ak viete, ako dlho bude celé miešanie surovín a pečenie trvať, presne nastavíte čas, kedy sa pekáreň spustí. Ráno sa zobudíte na vôňu čerstvého chrumkavého pečiva. Je však dôležité, aby ingrediencie, ktoré sa podieľajú na kysnutí pečiva, boli v oddelenej časti a celý proces kysnutie nezačal skôr, ako je potrebné.
 • Praktické dávkovače – Malé “komôrky” ukryté vo veku slúžia na uschovanie sypkých kvasníc, orieškov, olejnatých semienok, posýpky. Dá sa nastaviť čas, kedy sa otvoria a prídu do kontaktu s cestom.
 • Automatické udržovanie teploty – Bez rizika pripálenia udržiava pekáreň chlieb alebo pečivo príjemne teplé, napríklad po dobu 1 hodiny po dopečení.

Cena domácich pekární

Pri rozhodovaní o tom, koľko investovať do domácej pekárne vám dáme jednu malú radu – Riaďte sa najmä svojimi očakávaniami. Ak chcete zmeniť životný štýl, stravovať sa zdravšie a mať pod kontrolou to, čo jete, nebojte sa do domácej pekárne investovať. Ponúkne vám rôzne programy, užitočné funkcie a spolu s nimi aj širokú využiteľnosť.

Domáce pekárne do 50 €

Nečakajte zázraky, no nemusí to byť ani sklamanie. Pravdepodobne natrafíte na základné modely značiek Sencor a ECG. Svojim prevedením sú vhodné skôr pre menej náročných používateľov a občasné využitie. Prevláda plastové telo a nižšia funkčná vybavenosť.

Domáce pekárne do 100 €

Ide o kategóriu viacerých najpredávanejších domácich pekární značiek ETA, Tefal, Sencor. Okrem plastového prevedenia tu objavíte aj veľa šikovných nerezových modelov. Sú bohaté na programy, objem vnútornej nádoby je zvyčajne vyšší, čomu zodpovedajú aj dva hnetacie háky vo výbave. Ponúkajú množstvo funkcií a veľmi dobré využitie v kuchyni.

Domáce pekárne od 100 €

Pre náročných spotrebiteľov je tu kategória, v ktorej dominujú domáce pekárne značiek Panasonic, Tefal, Klarstein, Kenwood. Sú to kvalitné kuchynské spotrebiče s dobrou odolnosťou, multifunkčnosťou a širokou programovou vybavenosťou. Navyše aj perfektne vyzerajú. Nájdete tu viacerých víťazov nezávislých testov.

Najlepšie značky domácich pekární

Nechcete tápať a hľadáte overené domáce pekárne? Neviete, pre akú značku sa rozhodnúť? Pre rýchlu orientáciu sme zosumarizovali aj krátky zoznam populárnych značiek, ktoré majú vo výrobe a vývoji kuchynských spotrebičov tradíciu. Niektoré z nich sú úspešné v testoch domácich pekární, iné zase oslovili priaznivým pomerom cena/výkon stovky spotrebiteľov a vynikajú vysokou predajnosťou.

Domáce pekárne Tefal

⭐ Na poli kuchynských spotrebičov je značka Tefal ako doma. Domáce pekárne v jej podaní sa dlhodobo držia na popredných miestach v predajnosti (ocenenia Produkt roka podľa heureka.sk). Ak chcete žiť zdravšie, rozhodne stoja za investíciu.

Domáce pekárne Panasonic

⭐ Ponúka kvalitné domáce pekárne, ktoré sa cenou ale najmä prevedením a vybavenosťou dostanú do pozornosti náročných spotrebiteľov. Osloviť vás môže diamantovo-fluórová povrchová úprava nádoby.

Domáce pekárne Eta

⭐ Zástupca typovo aj cenovo rozmanitých domácich pekární má na našom trhu najširšiu ponuku v tejto kategórii. Ak máte radi značku Eta, isto tu svojho favorita nájdete.

Domáce pekárne Kenwood

⭐ Aj keď pekárne Kenwood vyzerajú na kuchynskej linke nenápadne, môžu vás osloviť extra radom funkcií a vysokou kvalitou spracovania za skutočne prijateľnú cenu.

TOP domáce pekárne

# Tefal PF 611838 (od 169 €)

Multifunkčná pekáreň na chlieb a bagety, výborné funkcie a veľká obľúbenosť u spotrebiteľov. Produkt roka 2018


 Recenzia Tefal PF 611838  Nielen výborne prepečený chlieb, ale i bagety ako z Francúzska – o to sa postará jedna z najkvalitnejších domácich pekární chlebaTefal PF 611838.

Spoločnosť Tefal je celosvetovým výrobcom nepriľnavého riadu a preto má táto domáca pekáreň kvalitné nerezové a zdravotne nezávadné prevedenie. Počiatočná investícia sa vám tak vráti v každom výbornom kúsku domáceho pečiva. Už žiadna námaha, ani špinavý riad a neporiadok v kuchyni.

K dispozícii máte 19 automatických pečúcich programov – z toho 7 na bagety a žemle, 8 na prípravu rôznych druhov chleba a programy na cestoviny, džem a cestá. Veľmi jednoducho si doma pripravíte 750g, 1000g alebo 1500g chlieb s tromi úrovňami prepečenia kôrky – vlastnosťami ideálna rodinná domáca pekáreň. Prehľadný LCD displej uľahčuje ovládanie. S odloženým štartom až na 15 hodín si môžete pečenie naplánovať podľa vašich potrieb.

Zaujala nás aj bohatá výbava – 2 nepriľnavé ploché plechy, 2 plechy špeciálne tvarované na bagety, odmerka, lyžička, štetec na potieranie, narezávač, pútavá kniha s receptami.

Kľúčové technické parametre: Kapacita nádoby – max 1,5 kg | Počet programov – 19 | Funkcia udržania v teple – áno, max 1 hod. | Príkon – 1600 W | Časovač – áno, odklad až na 15 hodín

Čo sa nám páči

 • kvalitné nerezové prevedenie
 • 19 pečúcich programov
 • dokáže pripraviť veľa druhov pečiva
 • automatické udržovanie teploty
 • výborne vymiesi cesto
 • odložený štart až o 15 hodín
 • bohatá výbava

Čo sa nám nepáči

 • umelohmotné vonkajšie prevedenie
 • chýba prednastavený bezlepkový režim
 • vysoký príkon
NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 169 €
Prejsť do obchodu

# ETA 2147 Duplica Vital (od 174 €)

Kvalitná domáca pekáreň chleba, s individuálnym nastavením podľa vašich potrieb


 Recenzia ETA 2147 Duplica Vital  Dizajnovo príťažlivá a funkciami nabitá domáca pekáreň na chlieb ETA 2147 Duplica Vital prekoná vaše očakávania. Zaujala nás hlavne jej prispôsobiteľnosťou a množstvom praktických funkcií, ktoré by ste od pekárne ani nečakali.

S 13 automatickými pečúcimi programami si môžete pripraviť rôzne druhy pečiva. Využívať môžete veľkú nepriľnavú nádobu na chlieb s hmotnosťou max. 1400 g, ale i praktickú dvojkomorovú nádobu na prípravu menších bochníkov. Naraz si pripravíte aj dva rozdielne chleby.

Program Vital vám poskytne možnosť individuálneho nastavenia jednotlivých krokov, čo oceníte hlavne pri pečení kváskového alebo bezlepkového pečiva. Program Keep Warm udrží pečivo ešte hodinu po dopečení teplé.

Zaujal nás program kvasenie, s ktorým jednoducho zvládnete prípravu domáceho kvásku, jogurtov, syrov, kultiváciu živých kultúr. Tieto a mnoho ďalších funkcií robia z domácej pekárne ETA 2147 Duplica Vital výborný prostriedok ako si dopriať zdravú stravu.

Video

Kľúčové technické parametre: Kapacita nádoby – max 1,4 kg | Počet programov – 13 | Funkcia udržania v teple – áno | Príkon – 815 W | Časovač – áno, odklad až na 13 hodín

Čo sa nám páči

 • nerezové nepriľnavé prevedenie
 • tichý chod a nízka spotreba energie
 • veľká a dvojkomorová nádoba, nadstavba na pečenie bagiet
 • možnosť piecť rôzne druhy pečiva naraz
 • unikátne programy Vital a Kvasenie
 • odloženie štartu až o 13 hodín
 • 3 páry rôznych hnetacích hákov

Čo sa nám nepáči

 • neprehľadný návod
 • nemá vypínač – musí sa vypájať z elektrickej siete
NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 174 €
Prejsť do obchodu

# Panasonic SD ZB 2512 KXE (od 188 €)

Praktická a spoľahlivá domáca pekáreň. Veľké množstvo druhov chleba poteší každého pôžitkára


 Recenzia Panasonic SD ZB 2512 KXE  Množstvo rôznych programov pre ten najlepší domáci chlieb nájdete v domácej pekárni Panasonic SD ZB 2512 KXE. Kvalitné a odolné prevedenie, elegantný dizajn, tichý chod a stabilne dobre upečený chlieb maximálnej váhy 600-700 g poteší každú gazdinku.

Dodáva sa s hnetacími hákmi špeciálne na ražnú a špaldovú múku. Medzi 17 programami nájdete aj špeciálny režim pre bezlepkový chlieb. Pod hlavným vekom sa ukrývajú dva praktické dávkovače – jeden na hrozienka a orechy a druhý, ktorý využijete hlavne pri odloženom štarte – dávkovač na kvasnice.

Kvasnice pri odloženom štarte nesmú prísť do kontaktu s tekutými ingredienciami a s týmto vylepšením máte istotu, že celý proces kysnutia a pečenia prebehne tak, ako má. Tradíciu pečenia chleba si môžete vyskúšať aj s prípravou vlastného kvásku.

K dispozícii sú podrobné postupy, aj uzatvárateľné nádobky pre pestovanie kultúr. Samozrejmosťou modelu v tejto cenovej kategórii je program na prípravu džemu.

Video

Kľúčové technické parametre: Kapacita nádoby – max 0,7 kg | Počet programov – 17 | Funkcia udržania v teple – – | Príkon – 550 W | Časovač – áno, odklad až na 13 hodín

Čo sa nám páči

 • kvalitné spracovanie a materiály
 • snímače teploty pre dôkladné prepečenie
 • stabilný a tichý chod
 • bezlepkový režim
 • prispôsobenie na použitie špaldovej múky
 • automatický dávkovač hrozienok, orechov a kvasníc
 • odložený štart až o 13 hodín

Čo sa nám nepáči

 • nemá okienko k nahliadnutiu
 • hmotnosť chlebu max. 600-700g
 • vyššia cena
NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 188 €
Prejsť do obchodu

# ETA 7149 90030 Delicca (od 132 €)

Jedna z najpredávavenšjích domácich pekární na chlieb


 Recenzia ETA 7149 90030  S domácou pekárňou na chliebaETA 7149 90030 si jednoducho pripravíte to najčerstvejšie pečivo, ktoré podporí váš zdravý životný štýl. Zabezpečuje plne automatické miesenie, kysnutie aj pečenie. Vašou jedinou úlohou je vsypať v správnom poradí ingrediencie.

V nepriľnavej nerezovej nádobe s dvomi hnetacími hákmi si môžete pripraviť bochník veľkosti 1000 až 1500 gramov (aj bezlepkový chlieb), vymiesiť cestá, uvariť chutné džemy a marmelády – spolu 12 programov.

Páči sa nám praktická funkcia Pauza, s ktorou môžete kedykoľvek otvoriť horné veko a prisypať ďalšie ingrediencie. V tomto modeli tak nahrádza automatický dávkovač a bonusom je veľký integrovaný horný priezor, cez ktorý môžete sledovať, ako sa váš chlieb spracováva.

Pre maximálny pôžitok z jedla dokáže ETA 7149 90030 udržať chlieb teplý až hodinu po dopečení.

Kľúčové technické parametre: Kapacita nádoby – max 1,5 kg | Počet programov – 12 | Funkcia udržania v teple – áno, 1 hod. | Príkon – 850 W | Časovač – áno, odklad až na 12 hodín

Čo sa nám páči

 • kvalita overená spotrebiteľmi – výborne pečie
 • pomer cena / výkon
 • bezlepkový režim
 • zrozumiteľné ovládanie v českom jazyku
 • odložený štart o 12 hodín

Čo sa nám nepáči

 • lepšie sú recepty z internetu nez z priloženého návodu
NAŠE HODNOTENIE: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)CENA: od 132 €
Prejsť do obchodu

# Guzzanti GZ 635 (od 70 €)

Cenovo dostupná a pritom výkonná domáca pekáreň


 Recenzia Guzzanti GZ 635  Do nášho výberu sa dostala aj značka Guzzanti s obľúbeným model Guzzanti GZ 635. Pozitívne hodnotíme hlavne jej priaznivú cenu a možnosť prípravy veľkého bochníka chleba – až 1600 gramov. Je cenovo dostupná a poskytuje komfort prípravy pečiva aj pre viacpočetné rodiny.

Tento multifunkčný domáci pomocník výborne hnetie suroviny a pečie chlieb, pripravuje cestá na torty, pizzu a rožky, varí džemy a marmelády. Domáca pekáreň Guzzanti GZ 635 je obľúbená aj pre jej prehľadné a jednoduché ovládanie, odložený štart až o 15 hodín a vďaka povrchu nádoby nebude vyberanie chleba vôbec komplikované. Cez sklenený priezor môžete pozorovať prípravu čerstvého pečiva. Máte na výber z 15 programov.

Kľúčové technické parametre: Kapacita nádoby – max 1,6 kg | Počet programov – 15 | Funkcia udržania v teple – áno, 1 hod. | Príkon – 900 W | Časovač – áno, odklad až na 15 hodín

Čo sa nám páči

 • pomer cena / výkon
 • dobre prepečený chlieb
 • kapacita nádoby až na 1,6 kg chlieb
 • odložený štart o 15 hodín

Čo sa nám nepáči

 • materiály sa pri častom používaní rýchlejšie opotrebovávajú
NAŠE HODNOTENIE: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)CENA: od 70 €
Prejsť do obchodu

# Kenwood BM 450 (od 184 €)

Rýchlo pečúca kvalitná domáca pekáreň chleba s 5 individuálne prispôsobiteľnými programami


 Recenzia Kenwood BM 450  Ak chcete mať bochník chleba hotový za menej ako jednu hodinu a pritom istotu dôkladného prepečenia, môže vás zaujať domáca pekáreň Kenwood BM 450. Vo svojej ponuke ukrýva 15 automatických programov a 5 vami nastaviteľných. S jej pomocou jednoducho a bez námahy pripravíte chlieb v 3 váhach (500, 750 a 1000g) s tromi stupňami farby kôrky, uľahčíte si miesenie ciest a varenie chutných domácich džemov.

O rovnomerné prepečenie sa postará teplovzdušný systém a celý proces môžete ľahko pozorovať cez priezor horného veka. Vyhovie aj vašim zdravotným potrebám a postará sa o kvalitný bezlepkový chlieb.

Praktické funkcie – odložený štart, udržanie tepla a dávkovač ingrediencií sú navrhnuté tak, aby maximálne vyhoveli vašim potrebám a postarali sa o prípravu tých najlepších domácich druhov chleba.

Video

Kľúčové technické parametre: Kapacita nádoby – max 1 kg | Počet programov – 15 + 5 | Funkcia udržania v teple – áno, 1 hod. | Príkon – 780 W | Časovač – áno, odklad až na 15 hodín

Čo sa nám páči

 • 15 automatických + 5 nastaviteľných programov
 • nadčasový dizajn
 • funkcia rýchleho pečenia Rapid Bake
 • zapnutie vnútorného svetla aj počas pečenia
 • dobre vykysnutý a upečený chlieb
 • odložený štart až o 15 hodín

Čo sa nám nepáči

 • horšie pozorovacie uhly displeja
 • z automatického dávkovača občas skôr vypadávajú ingrediencie
NAŠE HODNOTENIE: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)CENA: od 184 €
Prejsť do obchodu
 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Tefal PF 611838
Nádoba: max. 1,5 kg
Príkon: 1600 W
Programy: 19
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
5 out of 5 stars (5 / 5)169 € Čítať recenzie
#2ETA 2147 Duplica Vital
Nádoba: max. 1,4 kg
Príkon: 815 W
Programy: 13
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)174 € Čítať recenzie
#3Panasonic SD ZB 2512 KXE
Nádoba: max. 0,7 kg
Príkon: 550 W
Programy: 17
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)188 € Čítať recenzie
#4ETA 7149 90030
Nádoba: max. 1,5 kg
Príkon: 850 W
Programy: 12
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)132 € Čítať recenzie
#5Guzzanti GZ 635
Nádoba: max. 1,6 kg
Príkon: 900 W
Programy: 16
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)70 € Čítať recenzie
#6Domáca pekáreň Joy (Delimano)
Nádoba: max. 0,75 kg
Príkon: 650 W
Programy: 12
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)80 € Čítať recenzie
#7Kenwood BM 450
Nádoba: max. 1 kg
Príkon: 780 W
Programy: 15+5
Časovač: ÁNO
Udržanie v teple: ÁNO
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)184 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej domácej pekárne. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom kvalitnej domácej pekárne z ponuky obchodov.
Rate this post
1 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Zdieľanie
Share1
Tweet
Pin