Najlepšie zoznamky na Slovensku: TOP 5 tipov, kde nájdete to, čo hľadáte

Túžite sa zoznámiť a nájsť svojho partnera, alebo aspoň niekoho, s kým si budete veľmi dobre rozumieť? Online zoznamovanie patrí medzi najrozšírenejšie spôsoby získavania nových známostí, hneď po reálnom kontakte. Pozrite si tipy na najlepšie zoznamky na Slovensku, ktoré vás môžu priviesť k vysnívanému partnerovi.

najlepšie zoznamky

Online zoznamovanie nie je iba záležitosťou mladých ľudí, ktorí sa narodili do “doby s internetom”. Aj dospelí a zrelí ľudia tu dokážu nadviazať kontakt, ktorý môže prerásť do plnohodnotného vzťahu. Azda najdôležitejšie je zamerať sa na zoznamky, ktoré skutočne fungujú a pôsobia seriózne. Ako to zistiť a nestrácať zbytočne čas s ľuďmi, ktorých jediným cieľom je oklamať vás?

Nasledujúci sprievodca výberom vám priblíži online zoznamovanie zo všetkých strán. Povieme si viac o tom, ako najlepšie hodnotené zoznamky fungujú a ako zvýšiť svoje šance na úspech. Spoznáte pravidlá online zoznamovania, kde sa budeme zaoberať výberom vhodného partnera, osobnou prezentáciou a vašou bezpečnosťou. Tá predstavuje v poslednom období jeden z aspektov, ktorému by ste mali venovať dostatok pozornosti, aby ste sa dokázali oblúkom vyhnúť podvodníkom.

Najlepšie zoznamky podľa recenzií

 ZoznamkaInfoHodnotenie 
#1EliteDate
zoznamka EliteDate
✔️ Pre ľudí, ktorí hľadajú vážny vzťah
✔️ Preverené profily reálnych ľudí
✔️ Cenovo výhodné ročné členstvo
✔️ Bez automatickej obnovy členstva
⭐ 100 % Navštíviť zoznamku
#2Partner na úrovni
zoznamka Partner na úrovni
✔️ Pre záujemcov o vážny vzťah vo veku 30+
✔️ Každý profil je preverený
✔️ Test osobnosti + návrhy vyhovujúcich partnerov
✔️ Dobre hodnotená zoznamka
⭐ 98 % Navštíviť zoznamku
#3Flirtkontakt.sk
zoznamka FlirtKontakt
✔️ Pre ľudí hľadajúcich flirt a fyzickú zábavu bez záväzkov
✔️ Členstvo pre ženy úplne zdarma
✔️ Jednoduchá registrácia s preferenciami
✔️ Magazín so šteklivým obsahom
⭐ 96 % Navštíviť zoznamku
#4Spoznajmesa.sk
Zoznamka spoznajmesa.sk
✔️ Pre vážne vzťahy, flirt a priateľstvá
✔️ Obľúbené u užívateľov vo veku 30 - 40 rokov
✔️ Členstvo pre ženy úplne zdarma
✔️ Odporúčanie vhodných partnerov na základe dotazníka
⭐ 94 % Navštíviť zoznamku
#5Rich Meet Beautiful
zoznamka RichMeetBeautiful
✔️ Sugar dating už aj na Slovensku
✔️ Celosvetová pôsobnosť platformy
✔️ Bezplatná a anonymná registrácia
✔️ Moderné virtuálne prostredie
⭐ 92 % Navštíviť zoznamku

Ako si vybrať zoznamku?

Predstavte si situáciu. Chcete si nájsť partnera do reálneho života, ale vaše možnosti ste vyhodnotili ako menej ideálne. Máte málo času, nenavštevujete miesta s vyššou koncentráciou slobodných, ste vo veku, kedy sa všetci “schopní” na okolí už dávno minuli. Alebo nič z toho? Na online zoznamovanie nemusíte hľadať vopred obhajobu a dôvody. Už dlhé roky sa na registráciu na online zoznamke nepozerá ako na posledné zúfalstvo. Je to obľúbený spôsob, ako sa zoznámiť so zaujímavým človekom, s ktorými máte veľa spoločného a zdieľate obojstranné sympatie. Ak si spolu nadštandardne rozumiete v online komunikácii, bola by škoda premeškať ponuku na reálne rande. Avšak, treba nájsť miesto, kde sa takíto ľudia sústreďujú. Skôr, ako prejdeme ku krátkym recenziám zoznamiek, povedzme si viac o ich výbere, aby ste sa zbytočne neregistrovali na miesta, ktoré vám nič neponúknu.

chatovanie

Platená alebo neplatená zoznamka?

Online priestor je bohatý na platené a neplatené zoznamky. Aký je medzi nimi rozdiel?

Neplatené zoznamky sú dostupné pre každého. To znamená, že je tu okrem serióznych ľudí aj vysoký výskyt tých, ktorých hlavným cieľom nie je zoznamovanie. Možno si radi píšu, cítia sa osamelo v existujúcom vzťahu, hľadajú úlet, niekoho na vášnivú noc, zdieľanie vlastných netradičných túžob. Alebo sa iba nudia a nič im nebráni vytvoriť si niekoľko kont s rozdielnymi “identitami” a nafingovanými životnými príbehmi. Neplatené zoznamky tak môžu byť pre menej skúsených záujemcov riskom a postupne odradiť od hľadania partnera do života.

Na druhej strane, platené zoznamky koncentrujú ľudí, ktorí majú záujem o spoznávanie a nadviazanie vzťahu. Inak by si predsa neboli ochotní platiť za mesačné, polročné či ročné členské. Častokrát je nevyhnutnou požiadavkou “existencie” na platenej zoznamke široké vyplnenie profilu, preferencií v mnohých kategóriách a prítomnosť fotky. Na základe údajov z profilu sú vám potom odporúčaní vhodní adepti. Pri pohľade na fotku a na základe prvých sympatií sa potom rozhodujete, či danú osobu oslovíte. Samozrejme, nemusíte tu mať svoje celé meno, dátum narodenia, ani stav na bankovom účte. Profil na platenej zoznamke je zvyčajne vytvorený tak, aby vás nezdiskretitoval v realite. Navyše, býva dostupný iba užívateľom, ktorí sú registrovaní rovnako ako vy.

Zvážte svoje očakávania a ciele

Už aj v slovenskom online priestore nájdete špecializované zoznamky. Čo to znamená? Môže ísť o zoznamku, ktorá je určená pre mladých, no tiež aj pre ľudí po päťdesiatke. Niektoré zase zoskupujú ľudí podľa ich presvedčenia, vierovyznania či záľub.

Ak s online zoznamkami ešte len začínate, starostlivo pouvažujte o tom, čo od nej očakávate. Máte záujem o seriózny vzťah? Príležitostný flirt / sex? Hľadáte človeka, ktorý s vami zdieľa vašu turistickú vášeň a bude vám robiť spoločnosť? Chcete nájsť výrazne mladšieho alebo staršieho partnera? Konkretizujte svoje očakávania a nestratíte veľa času a myšlienok s nevhodnými adeptami.

Pri online spoznávaní totiž existuje jeden zvláštny paradox. Čím viac nevyhovujúcich ľudí odmietnete, tým viac bude narastať nespokojnosť s prostredím zoznamky a je veľký predpoklad, že pomerne rýchlo odmietnete človeka, s ktorým ladíte. Prečo? Pretože jeho potenciál neuvidíte cez vnútorne nastavený pesimistický pohľad. Majte preto jasno v tom, koho hľadáte a čo od budúceho vzťahu očakávate! Tým nejdeme tvrdiť, že už z prvého rande sa stane dlhoročný vzťah, určite však má zmysel komunikovať iba s ľuďmi, ktorí sú naladení na vašu vlnu.

Ako spoznať kvalitnú zoznamku?

Ak chcete mať istotu, že sa budete pohybovať vo virtuálnom prostredí, ktorému rozumiete, zamerajte sa na zoznamky na stránkach so slovenskou lokalizáciou (“nazov”.sk). Okrem toho odporúčame skontrolovať kontakt na prevádzkovateľa, aby ste sa prihlásením a vytvorením konta neupísali k pofidérnym počinom. Seriózne zoznamky by mali mať uvedené všeobecné obchodné podmienky, zabezpečený certifikát (HTTPS vo webovej adrese, ikona zámku) a dokument popisujúci ochranu osobných údajov.

Nie je ničím nezvyčajným, ak sa platené členstvo predlžuje automaticky. To znamená, že sa vám členský poplatok stiahne z účtu (alebo sa každý mesiac pripíše napríklad k faktúre za paušál). A to dokonca aj vtedy, ak už zoznamku nenavštevujete a možno ste dávno našli svojho partnera. Nezabudnite sa preto vopred informovať, akým spôsobom a za akých podmienok členstvo vypovedať (napríklad nájdete na webe zverejnený formulár na odstúpenie od zmluvy).

Nezabúdajte na svoju bezpečnosť

Online zoznamovanie je pohodlné a takmer neobmedzené. Ak to nevyjde s jedným človekom, za ďalším profilom sa možno ukrýva ten správny. Skôr, ako človeku na druhej strane úplne prepadnete, majte na pamäti, že podvodníci dokážu byť maximálne presvedčiví.

Nikomu neznámemu neposielajte peniaze, ani ak by vám srdcervúco opisoval svoju náročnú situáciu. Nenechajte sa nalákať na sľuby a milé slová. Opatrní buďte so zdieľaným svojich osobných (a viac intímnych) fotiek, ktorými by vás druhá strana mohla neskôr vydierať.

Na online zoznamovaní je príťažlivá jeho dostupnosť a čiastočná anonymita. Vždy však postupujte obozretne a správajte sa tak, ako by to bolo zoznamovanie v realite.

Najlepšie zoznamky – Výber TOP 5

1.EliteDate

zoznamka EliteDate

Ak patríte k ľuďom, ktorí hľadajú vážny vzťah, zoznamka EliteDate má potenciál naplniť vaše očakávania. Jednou z predností je zrozumiteľné prostredie, v ktorom nechýba nič dôležité. Prevádzkovateľom je totiž česká spoločnosť Elite Date s.r.o.. Vo všeobecných obchodných podmienkach nájdete všetky kľúčové informácie.

Na EliteDate.sk objavíte iba reálnych ľudí, ktorí chcú vzťah a ich profily boli preverené. Ľahko sa začleníte do správnej kategórie (Ona hľadá jeho, On hľadá ju, Ona hľadá ju, On hľadá jeho + výber podľa krajov). Prvotná registrácia je na 1 mesiac zdarma (tzv. členstvo na skúšku). Za ten čas zistíte, ako táto zoznamka funguje a či vidíte šancu, že tu nájdete niekoho vhodného pre seba. Ak sa vám prostredie zoznamky páči, môžete si aktivovať členstvo na 3 mesiace, 6 mesiacov alebo 1 rok. Cenovo najvýhodnejšie je ročné členstvo, za ktoré zaplatíte 60 eur. Platba pritom prebieha cez Paypal, Google Pay, online kartou alebo štandardným bankovým prevodom. Výbornou správou je, že automatické obnovy členstva bez vášho vedomia EliteDate nerobí. Vymazanie (zrušenie) konta tiež nevyzerá ako náročná úloha, pretože ho dokáže vo svojom konte urobiť každý užívateľ sám.

Zaujímavosťou je obsiahla blogová sekcia Tipy na zoznámenie, kde nájdete stovky zaujímavých článkov o vzťahovej tematike. S ich pomocou bližšie pochopíte objekt svojho záujmu a nájdete odpovede na svoje vzťahové problémy.

Navštíviť zoznamku

2.Partner na úrovni

zoznamka Partner na úrovni

Zoznamka Partner na úrovni patrí k najpopulárnejším zoznamkám na slovenskom trhu. Je určená predovšetkým pre záujemcov o vážny vzťah vo veku 30+. Na úvodnú bezplatnú registráciu vystačíte s menom, emailom a zvolením pohlavia a pohlavia, ktoré hľadáte. Každý profil je preverený, čo znamená nízke riziko falošných profilov. Zoznamka pracuje s vašimi dátami s ohľadom na bezpečnosť.

Po registrácii vás čaký test osobnosti, ktorý pracuje s overenými psychologickými metódami. Na základe jeho výsledkov sa zvýšia šance, že v sekcii Návrhy partnerov nájdete človeka, s ktorým budete navzájom kompatibilní.

Pri bezplatnom členstve je funkcionalita značne obmedzená, to už však neplatí o platenom VIP členstve, ktoré prichádza so zaujímavými rozširujúcimi funkciami. Pri hľadaní partnera sa môžu zísť. Pripravte sa však na vyššie ceny. Základné mesačné členstvo stojí takmer 40 eur. Ak sa však rozhodnete pre 3, 6, alebo 12-mesačné členstvo, cena za mesiac VIP členstva je podstatne výhodnejšia (napríklad pri ročnom je to necelých 15 € / mesiac). Vypovedanie zmluvy však musíte stihnúť 7 dní pred uplynutím príslušnej zmluvnej doby, inak sa automaticky predĺži o posledné zazmluvnené obdobie a vám prídu podklady k platbe.

Navštíviť zoznamku

3.Flirtkontakt.sk

zoznamka FlirtKontakt

Po zoznamkách, ktoré si zakladajú na serióznom hľadaní partnera, prichádza na rad šteklivá zoznamka Flirtkontakt.sk, ktorá je určená pre ľudí hľadajúcich nezáväzný flirt či zoznámenie za účelom sexu. Samotná zoznamka o sebe uvádza, že je “Najlepšia erotická sex zoznamka”. Čo od tohto prostredia ne/očakávať?

V prvom rade, ide o zoznamku pre ľudí starších ako 18 rokov, ktorí hľadajú fyzické potešenie alebo šteklivé debaty a možnosť prezerať eroticky ladené fotky. Základná registrácia do zoznamky je jednoduchá, no svojím spôsobom viac rozšírená. Môžete tu totiž uviesť informácie o vašej fyzickej stránke aj to, čo na zoznamke hľadáte a preferujete. Kým si však neobjednáte platené členstvo, máte prístup iba k výrazne okliešteným funkcionalitám. Až po objednaní členstva získate prístup napríklad aj k pikantným fotkám ostatných užívateľov. Mesačné členstvo vás vyjde na 20 eur, za ročné zaplatíte 137 eur (pri platbe kartou online akcia 107 eur). Uvedené sa však týka mužov, ženy majú na tejto zoznamke pre dospelých plné členstvo zdarma!

Po navštívení online zoznamky si pomerne rýchlo urobíte obraz o tom, či vám má toto prostredie čo ponúknuť. Zaujať vás môže sekcia Erotický magazín s pikantným čítaním na rôzne témy. Skôr, ako sa zahľadíte na objekty svojho záujmu, venujte pozornosť prevádzkovateľovi – česká spoločnosť Internet portal s.r.o., všeobecným obchodným podmienkam, zabezpečeniu vašich údajov a spôsobu, ako odstúpiť od zmluvy (písomným vypovedaním, sms-kou, …). Je totiž dobré vedieť, že služby sú v istých prípadoch automaticky obnovované, a to aj po skúšobnom bezplatnom členstve.

Navštíviť zoznamku

4.Spoznajmesa.sk

Zoznamka spoznajmesa.sk

Ďalšia zoznamka cez internet nesie jednoznačný názov – Spoznajmesa.sk. Po krátkom zhodnotení jej užívateľov sa najlepšie hodí pre ľudí vo veku 30 – 40 rokov, ktorí hľadajú vážny vzťah, dobrých priateľov alebo aj flirt. Nájdete tu však mladších aj starších užívateľov. Koniec koncov – je tu registrovaných cez 200 000 užívateľov. Táto internetová zoznamka má prívetivé prostredie, v ktorom sa rýchlo zorientujete a s dobrou spoločnosťou sa budete cítiť príjemne.

Základná registrácia je bezplatná. Po nej vás čaká dotazník, ktorý sa bude pýtať na všeobecné informácie, váš vzhľad, záujmy, charakter a partnerské preferencie. Na základe dotazníka vám potom dokáže zoznamka odporučiť partnerov, s ktorými máte šancu si vzájomne porozumieť. Zaujímavosťou je rýchla fotozoznamka, ktorá dovoľuje rýchlo a intuitívne vyjadriť svoje sympatie.

Bezplatný prístup je však značne oklieštený na funkciách (napríklad 5 správ za deň). Až po zaplatení členstva sa už klasicky dostávate k plným funkcionalitám zoznamky. Viaceré prvky (s výnimkou zamerania) sú podobné s predchádzajúcou zoznamkou, vrátane cenníka (na rok 137 €, resp. 107 € pri platbe kartou online). To znamená, že ženy majú plné členstvo zadarmo. Prevádzkovateľom je česká spoločnosť Butterfly Destiny s.r.o.. Na webe nechýbajú všeobecné obchodné podmienky, zabezpečenie, ani informácie o spracovaní osobných údajov.

Navštíviť zoznamku

5.RichMeetBeautiful

zoznamka RichMeetBeautiful

Keď bohatý muž stretne svoju mladú krásku… Alebo aj – preferencie pri hľadaní partnera mávajú rôznu podobu. Sugar randenie mužov a žien (z ang. sugar dating) sa už „objavilo“ už aj na Slovensku. Ak je pre vás tento nekonvečný štýl života a vzťahov atraktívny, na internetovej zoznamke RichMeetBeatiful nájdete ľudí s rovnakým zmýšľaním.

Ako sugarbabies tu máte príležitosť nájsť svojho sugardaddyho alebo sugar mamu. Teda muža či ženu v strednom veku, ktorí disponujú dostatočným majetkovým zázemím a hľadajú si príťažlivého, výrazne mladšieho partnera / partnerku, ktorému chcú finančne vypomáhať za ich priazeň. S podporou solventného partnera si môžete začať plniť svoje sny a nemať viac pristrihnuté krídla.

Ako sugardaddy tu zase máte istotu, že o vás bude záujem. Na jedného úspešného muža totiž pripadajú až 4 sugarbabies.

Samotná platforma zoznamky má celosvetovú pôsobnosť a iba márne by ste za týmto počinom hľadali slovenskú alebo českú spoločnosť. Registrácia na zoznamke je zadarmo a anonymná. Pre plné využívanie všetkých výhod, oslovovanie sympatických užívateľov však budete potrebovať Premium členstvo. To funguje prostredníctvom kreditov, ktoré míňate na prémiové funkcie. Mesačné, resp. ročné členstvo potom závisí od vašej aktivity (balíček 1100 kreditov získate za 45 eur). Odporúčame zistiť si čo najviac informácii o spôsobe, akým táto zoznamka funguje – či už na základe recenzií alebo odporúčaní.

Navštíviť zoznamku

Ako sa zoznámiť? Základné pravidlá online zoznamovania

Na jednej strane by ste mali pre seba vybrať tú najlepšiu zoznamku, na druhej je zase fajn byť vybavení aspoň základnými radami, ako na online zoznamke uspieť a urobiť dobrý dojem. Aké sú základné pravidlá na online zoznamkách, ak si chcete nájsť vážny vzťah?

  • Stavte na úprimnosť – Dotazníky na zoznamkách majú svoje opodstatnenie, aj keď sa vám bude zdať, že idú príliš do detailov a na kožu. Vyplňte ich úprimne, nepridávajte si centimetre, ani neuberajte kilogramy. Iba tak máte šancu, že sa k vám dostane človek, ktorý bude s vami čo najviac stotožnený už od prvých vymenených správ.
  • Doplňte do profilu fotografie – Ideálne vaše aktuálne fotky, kde nie sú použité pokročilé filtre, ktoré uberajú 10 – 15 rokov. Nebojte sa pridať aj fotky postavy, fotky zo záľub, či s domácim štvornohým miláčikom. Vyhnite sa však pridávaniu fotiek, kde sú s vami aj vaši rodinní príslušníci. Hoci sú vašou prirodzenou súčasťou, vaše dieťa nechce “svietiť” niekde spolu s vami na zoznamke.
  • Reprezentujte sa sami sebou – Nemáte radi rybárčenie? Futbal? Neviete variť? Máte radi ľudovky? Hľadaním húb strávite celý víkend? Za každých okolnosti prezentujte svoje záľuby a štýl života. To, čo sa teraz zdá, že by ste dokázali prehliadnuť, sa neskôr môže premeniť na vážnu prekážku.
  • Sledujte reakcie a správanie – Hoci písaná komunikácia nie je úplná a nedokáže presne preniesť všetky emócie, všímajte si, ako na vás potenciálny objav reaguje. Cítite skutočný záujem alebo ste “kontakt do počtu a na chvíle nudy”? Zasekol sa v minulosti a neustále spomína bývalé vzťahy? Tlačí vás do rozhodnutí, s ktorými nesúhlasíte? Všímajte si všetky detaily a za každých okolností stojte na svojej strane.
  • Pozor na príliš veľa možností – Nový nick = vždy nová šanca na očarenie. Ak si na internetovej zoznamke zvyknete na viac otvorených debát, je to síce polichotenie pre ego, zároveň sa v týchto debatách sami strácate a nemáte príležitosť nikoho z nich spoznať do hĺbky. Nakoniec skončíte osamote, začínajúc ďalšiu novú debatu.
  • Stretnutie naživo neodkladajte – Myslíte to s hľadaním človeka do vzťahu vážne? Ak sa s človekom na druhej strane cítite príjemne, prijmite pozvanie von hoci aj po 2 týždňoch. Nestrácajte zbytočne čas a neutápajte iskrenie v čoraz fádnejších písmenkách. Pred prvým stretnutím zohľadnite bezpečnosť. Vyberte si verejné miesto, ktoré poznáte a povedzte blízkym ľuďom, s kým a kde sa idete stretnúť.
 ZoznamkaInfoHodnotenie 
#1EliteDate
zoznamka EliteDate
✔️ Pre ľudí, ktorí hľadajú vážny vzťah
✔️ Preverené profily reálnych ľudí
✔️ Cenovo výhodné ročné členstvo
✔️ Bez automatickej obnovy členstva
⭐ 100 % Navštíviť zoznamku
#2Partner na úrovni
zoznamka Partner na úrovni
✔️ Pre záujemcov o vážny vzťah vo veku 30+
✔️ Každý profil je preverený
✔️ Test osobnosti + návrhy vyhovujúcich partnerov
✔️ Dobre hodnotená zoznamka
⭐ 98 % Navštíviť zoznamku
#3Flirtkontakt.sk
zoznamka FlirtKontakt
✔️ Pre ľudí hľadajúcich flirt a fyzickú zábavu bez záväzkov
✔️ Členstvo pre ženy úplne zdarma
✔️ Jednoduchá registrácia s preferenciami
✔️ Magazín so šteklivým obsahom
⭐ 96 % Navštíviť zoznamku
#4Spoznajmesa.sk
Zoznamka spoznajmesa.sk
✔️ Pre vážne vzťahy, flirt a priateľstvá
✔️ Obľúbené u užívateľov vo veku 30 - 40 rokov
✔️ Členstvo pre ženy úplne zdarma
✔️ Odporúčanie vhodných partnerov na základe dotazníka
⭐ 94 % Navštíviť zoznamku
#5Rich Meet Beautiful
zoznamka RichMeetBeautiful
✔️ Sugar dating už aj na Slovensku
✔️ Celosvetová pôsobnosť platformy
✔️ Bezplatná a anonymná registrácia
✔️ Moderné virtuálne prostredie
⭐ 92 % Navštíviť zoznamku
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin