Cyber Monday 2021 Slovensko – akcie na elektro, módu aj parfémy

Akciu Black Friday už netreba Slovákom bližšie predstavovať. Útočí na nás zo všetkých strán a dokonca týždne vopred pred dátumom, ktorý tomuto “nákupnému sviatku” oficiálne patrí. Nestihli ste nakúpiť? Nezúfajte, prichádza Cyber Monday, ktorým sa oficiálne štartuje vianočné online nakupovanie. Čo je Cyber Monday, ako vznikol a prečo je čoraz obľúbenejší?

Aký je rozdiel medzi Black Friday a Cyber Monday?

Na rozdiel od Black Friday je Cyber Monday (alebo vo voľnom preklade aj Kybernetický pondelok) podstatne novší termín, ktorý vznikol v roku 2005 v USA. Cyber Monday je úzko prepojený s Black Friday. Black Friday každoročne pripadá na posledný novembrový piatok, deň po Vďakyvzdaní – tradičnom americkom sviatku. Predajné aktivity spojené s Cyber Monday sa týkajú pondelku, ktorý prichádza bezprostredne po “čiernom” piatku.

Marketingoví odborníci v tento novembrový pondelok pozorovali neobvykle vysoký nárast online nákupov. Black Friday sa totiž v USA dlhé obdobie spájal s obrovskými nákupmi v kamenných obchodoch. Ľudia nocovali a stanovali pred predajňami, aby sa im ušla elektronika alebo spotrebič v extra výhodnej cene. Stalo sa zvykom, že sa predajné akcie z piatku predĺžili aj na celý víkend. V pondelok, keď sa mnohí Američania opäť vrátili do práce, sadli za počítač a hľadali na internete podobne výhodné ponuky. Zvýšený záujem začali využívať predovšetkým veľké e-shopy, ktoré sa tak šikovne zbavili množstva skladového tovaru. Kybernetický pondelok je tak už niekoľko rokov vnímaný ako najväčší online nákupný deň v roku.

Kedy sa koná Cyber Monday?

Dátum Cyber Monday 2021

29. novembra 2021

⭐⭐⭐⭐⭐

(prvý pondelok po Black Friday)

Ako prebieha Cyber Monday na Slovensku?

Cyber Monday na Slovensku ešte nemá dlhú tradíciu a je pravdou, že ani Black Friday u nás neprebieha tak, ako v USA. Ľudia nepostávajú pred obchodmi a miesto toho volia pokojný nákup z pohodlia domova. O Black Friday počúvame pár týždňov vopred, bombardujú nás akciové letáky a newslettery. Je čoraz ťažšie nájsť skutočnú zľavu a obchodníka, ktorý vám ponúka produkty s reálnou zľavou, kedy je cena výhodnejšia, než po zvyšok roku.

Ak ste si posledné obdobie obľúbili online nakupovanie, Cyber Monday môže byť zaujímavou príležitosťou, ako ušetriť desiatky až stovky eur a nakúpiť vianočné darčeky s predstihom a výhodne. Nižšie ceny sa týkajú predovšetkým elektroniky (súčasťou zlacneného sortimentu bývajú smartfóny, notebooky, Apple produkty, herné konzoly, ďalšia osobná prenosná elektronika …), iniciatívy sa však už chytili aj e-shopy s módou a oblečením, či kozmetikou.

Je počas Cyber Monday zlacnený iný sortiment?

Áno, akciové ponuky a zľavy sú cez Cyber Monday aj na iný sortiment, ako počas Black Friday. Ak vás neosloví piatkový výpredaj, môžete v pondelok v e-shopoch nájsť to, čo ste hľadali. Veľké internetové domy a ich marketéri využívajú rôzne spôsoby, ako zaujať pozornosť potenciálnych kupujúcich, preto nebuďte prekvapení, ak vám v mailovej schránke v pondelok ráno pristane ďalšia várka online “letákov”.

Viete o tom, že nielen predajcovia, ale aj zákazníci sa na Black Friday a Cyber Monday pripravujú? Vopred počítajú s vyššou investíciou a minú podstatne viac, ako v inú časť roka. Bez ohľadu na bombastickosť týchto akcií, najviac atraktívnymi sú (a aj ďalšie roky budú) reálna zľava z ceny tovary, poštovné zdarma, využitie zľavového kupónu (10 %, 20 %, 30 %) na tovar podľa vlastného výberu.

Ak chcete mať istotu, že nakupujete skutočne výhodne, zapíšte si pôvodnú cenu, využívajte porovnávače a sledujte históriu ceny. Cyber Monday akcie netrvajú dlhšie ako 24 hodín. Na rozdiel od Black Friday sa ani nepredlžujú, dokonca ani neopakujú náhodne počas roka.

cyber monday nakupovanie online

Cyber Monday a elektronika

Najväčším predvianočným lákadlom sa stáva nákup elektroniky a spotrebičov do kuchyne. Mnohé z nich sú už vopred naplánované ako darčeky pod stromček, na ďalšie sa zase šetrilo celý rok. Rastie predajnosť smartfónov, notebookov, navigácií, smart hodiniek, bluetooth slúchadiel, soundbarov, …. Doslova na dračku idú herné konzoly a to nielen horúce novinky na trhu.

Prudko hore ide tiež predaj kancelárskej techniky a elektroniky a to z jedného “prozaického” dôvodu – firmy si stihnú dať ich nákup do tohtoročných nákladov. Z kuchynských spotrebičov zase vedú kuchynské roboty, mixéry, kávovary či multifunkčné elektrické hrnce.

✅ Ktoré elektro e-shopy vás môžu osloviť Cyber Monday zľavami?

Cyber Monday a móda

Ak ste nestihli využiť Black Friday akcie, môžete v e-shopoch s oblečením a obuvou už vopred počítať, že dobre nakúpite aj počas Cyber Monday. Zľavy sa netýkajú iba mimosezónneho tovaru. Koniec koncov, už v decembri sa vypredávajú najnovšie zimné kolekcie a v niektorých e-shopoch je náročné nájsť bundu vo svojej veľkosti, hoci zima ešte ani poriadne nezačala. Zľavu môžete vidieť priamo pri produkte, alebo môžete využiť zľavu napríklad 10 – 30 % z celkovej ceny objednávky.

Odporúčame dobre si prezrieť stránku e-shopu. Pútač s akciami a zľavovým kódom je často neprehliadnuteľný a sumu vo vašom nákupnom košíku môže znížiť o desiatky eur. Urobte radosť sebe a svojím blízkym pekným a trendovým oblečením. Ak patríte k športovým nadšencom, neprehliadnite ani akcie u predajcov športového a outdoor oblečenia.

✅ Ktoré e-shopy s módou vás môžu osloviť Cyber Monday zľavami?

Cyber Monday a parfumy

Aj keď samotný názov (kybernetický pondelok) naznačuje, že tento akciový počin poteší najmä nadšencov počítačov, čoraz viac e-shopov, dokonca aj so zameraním na kozmetiku a parfumy, využíva možnosť ponúknuť svojim zákazníkom zľavnené produkty zabalené do zaujímavej akcie. Ak patríte k tým, ktorí majú záľubu v kozmetike, kvalitných parfumoch a krémoch, zistite, či vo vašom obľúbenom e-shope práve takáto akcia neprebieha.

✅ Ktoré e-shopy s parfumami vás môžu osloviť Cyber Monday zľavami?

cyber monday slovensko

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin