Recenzia športovej tašky Under Armour Undeniable Duffel 4.0

Hľadáte kvalitnú športovú tašku, ktorú by ste mohli nosiť na tréningy? Alebo ju niekomu venovali napríklad ako darček? Ak ešte váhate a zišiel by sa vám dobrý tip, možno vám príde vhod dnešná recenzia Under Armour Undeniable Duffel 4.0.

Táto športová taška si určite zaslúži pozornosť. Na prvý pohľad vyzerá veľmi dobre. Ale skutočne obstojí v tvrdej konkurencii? Na to budeme hľadať odpoveď.

Produkt sme testovali dlhodobo niekoľko mesiacov a tu sú naše poznatky.

O značke Under Armour

Under Armour je veľmi dobre známa značka so stabilnou pozíciou na trhu. Pochádza z USA a v roku 1996 ju založil Kevin Plank. Pôvodne išlo pritom o veľmi malý „podnik“. Zakladateľ začínal s výrobou v pivnici svojej babičky. Ťažko by si asi v tej dobre predstavil, aký úspech bude jeho podnikateľský zámer raz mať. Čo však stálo za jeho fenomenálnym zdarom?

Funkčné oblečenie. Nie každý vie, že práve Kevin Plank je priekopníkom dnes už úplne bežného a obľúbeného funkčného oblečenia zo syntetických materiálov, ktorého úlohou je odvádzať pot a udržiavať sucho. Aj legendárne a dodnes oveľa známejšie značky ako Adidas či Nike sa ešte len neskôr „priživili“ na Plankovom úspechu.

Značka Under Armour sa za viac ako 20 rokov svojej existencie značne premenila. Dnes je jej sortiment komplexný – pokrýva prakticky všetko športové oblečenie a najrôznejšie vybavenie. Firma má okolo 17 tisíc zamestnancov a patrí medzi rešpektovaných lídrov vo svojom odvetví. Under Armour má skrátka dobrý cveng a očakáva sa od nej vysoká kvalita. Bude verná svojmu menu aj v prípade športovej tašky, ktorá je predmetom našej dnešnej recenzie?

Taška, ktorá dobýva trh

Športová taška cez rameno Duffel 4.0 zo série Undeniable je momentálne terčom značného záujmu. Zaradila sa medzi vôbec najpredávanejšie a najžiadanejšie tašky svojho typu – a nielen u nás. Tento fakt zaujme tým skôr, že nejde práve o najlacnejšiu záležitosť. V oficiálnom e-shope stojí táto taška 45 €. V ponuke je veľmi pestrá škála variantov, čo je jedným z veľkých plusov.

Testovaným kúskom však bol model Under Armour Undeniable Duffel 4.0 MD. Ten je navyše k dostaniu vo viacerých farebných variáciách. To už je ale samozrejme otázkou osobného vkusu.

farebné kombinácie Under Armour športová taška Undeniable duffel 4.0

Niektoré z farebných kombinácií tašky Under Armour Undeniable Duffel 4.0 na Exisport.sk

Logo v hlavnej úlohe

Celkovo je dizajn tašky veľmi pekný, štýlový. Pôsobí robustne a na prvý pohľad je poznať, že nejde o žartovný pokus z čínskeho e-shopu. Na bočnej strane tašky veľmi ostentatívne vystupuje veľké, známe, futuristické logo Under Armour.

To je napokon pomerne príznačným rysom tejto značky. Pokiaľ sa neradi okato chválite pôvodom svojho oblečenia či vybavenia, asi vám Under Armour úplne do oka nepadne. Môžete to chápať ako elitárstvo, ale aj ako hrdosť na svoje „meno“ a výrobky. Nám sa toto prevedenie páči.

Under Armour športová taška Undeniable duffel 4.0 MD 4

Poriadkumilovné duše zaplesajú

Ďalšia vec, ktorú si medzi prvými všimnete, je štedrý počet vreciek … a zipsov. Pokiaľ máte radi sofistikovanejšie batožinu, ktorá umožní precíznu organizáciu a ergonomické, múdre používanie, s pomocou tejto tašky nájdete rýchlo spoločnú reč a systém. Umožňuje veľmi dômyselne využiť všetok úložný priestor. Pomocou zipsov sa ľahko dostanete k potrebným veciam bez otravného rozhrabávania obsahu. Tešiť sa môžete aj na šikovné vnútorné vrecká (na doklady, mobil a pod.). Je tu aj veľké vrecko s vyššou priedušnosťou napr. na spotené oblečenie alebo ako ju využívame najviac my, na topánky (možno využiť napríklad aj na bežecké topánky).

V tomto smere je na taške Duffel rozhodne poznať, že nejde o batožinu za tri stovky. Niekto si dal na jej vývoji záležať. Veľa ľudí ju pred vypustením na trh tiež vyskúšalo. Na druhú stranu, ak ste ten typ, ktorý všetko v rýchlosti napchá do jedného hlavného vrecka a odchádza, môže byť pre vás toto prevedenie predimenzované. V každom prípade je dobré vopred sa zamyslieť, aby ste neplatili za niečo, čo úplne nevyužijete.

Under Armour športová taška Undeniable duffel 4.0 MD 2

Na materiáli sa nešetrilo

Okrem starostlivej organizácie je ďalšou dominantou tašky Under Armour Undeniable Duffel 4.0 MD jednoznačne kvalitné materiálové spracovanie. Ako bolo povedané, je to poznať na prvý pohľad a dotyk. Taška je zo syntetických materiálov, dominuje polyester.

Spracovanie je však riadené praktickými potrebami.

Preto sú napríklad boky a dno spevnené proti oderu. Materiál je vodeodolný a pritom perfektne priedušný. Ide o patentovanú technológiu UA Storm 1. V taške teda môžete nosiť aj špinavé a prepotené veci. V hlavnom úložisku ich dokonca môžete prakticky oddeliť.

Popruhy sú tiež veľmi dobre riešené. Ten hlavný ramenný je samozrejme nastaviteľný. Disponuje polstrovanou ochranou a nosenie je príjemné a pohodlné. Popruh dokonca využíva ďalší patentovaný materiál, totiž známy HeatGear, ktorý obmedzí potenie ramena pri cestách v horúcich letných dňoch. Nechýbajú ani rukoväte a taška má aj pútko, na ktoré si môžete zavesiť niečo, čo sa do nej nevošlo.

Under Armour športová taška Undeniable duffel 4.0 MD 3

Priestranná taška pre mužov aj ženy

Svojim dizajnom je taška UA Undeniable Duffel prirodzene unisex. Rozhodne neurobí hanbu žiadnej žene ani mužovi. Svojou naozaj mimoriadne vysokou priestrannosťou poteší každého náročnejšieho užívateľa, bez ohľadu na pohlavie.

Rozmery tašky činia 62 x 33 x 30 cm a objem je dostačujúcich 58 litrov – ako do fitka, tak napríklad na jogu.

Celkové hodnotenie

Športová taška Under Armour Undeniable Duffel 4.0 MD patrí rozhodne do TOP triedy v rámci súčasnej ponuky. Je to poznať aj na cene, ktorá nie je práve ľudová, na druhú stranu nejde rozhodne ani o najdrahšiu tašku na trhu. V žiadnom prípade nechceme hovoriť o premrštenej cene, pretože taška Duffel ponúka naozaj veľa.

Medzi hlavné prednosti patrí špičkové materiálové spracovanie, ktoré je okamžite viditeľné. Ďalej veľmi dômyselné spracovanie úložných priestorov, zipsov a prístupov. Taška patrí tiež medzi pomerne priestranné a univerzálny dizajn poteší pánov aj dámy.

Skrátka a jasne, netreba sa príliš diviť, že je táto taška tak obľúbená a žiadaná. Možno iba ak máte radšej jednoduchšie riešené tašky, dokážete odolať jej šarmu.

Výhody

  • Špičková kvalita spracovania
  • Veľmi premyslené členenie
  • Vodeodolnosť, priedušnosť
  • Popruh s materiálom proti poteniu
  • Veľký priestor
  • Unisex spracovanie
  • Skvelá taška do fitka na na cvičenie

Nevýhody

  • Vyššia cena
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin