Najlepšie bedrové pásy: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie bedrove pásy
Najlepšie bedrové pásy sľubujú úľavu od bolesti chrbta v oblasti bedier, stabilizáciu tejto oblasti a lepšie zvládnutie bežných, pracovných aj športových aktivít. Ak hľadáte vhodnú oporu pre chrbtové svalstvo, ktorá vám pomôže zjednodušiť každodenné fungovanie, inšpiráciu na dobre hodnotené bedrové pásy nájdete v nasledujúcom rebríčku.

Ako vybrať bedrový pás a k čomu slúži? Dôležité je posúdiť viacero faktorov. V prvom rade, často ide rehabilitačnú alebo ortopedickú zdravotnícku pomôcku, ktorú vám odporučí lekár alebo fyzioterapeut. Pôjde o model v konkrétnom prevedení podľa stanovenej diagnózy. V prípade, že si bedrový pás chcete zaobstarať samostatne a po vlastnej línii, budete mať o niečo ťažšiu úlohu. Ponuka bedrových a iných oporných pásov určených na oblasť brucha a bedier je pomerne rozmanitá, preto sa oplatí o možnostiach vedieť čo najviac. V nasledujúcom prehľade sa dozviete, aké typy brušných a bedrových pásov sú k dispozícii, aké parametre zohľadniť pri výbere bedrového pásu a kde takúto pomôcku zakúpiť. Odporúčame zamerať pozornosť aj na dostupné recenzie bedrových pásov, z ktorých sa dozviete cenné postrehy a dojmy z reálneho používania.

Najlepšie bedrové pásy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
TIPBedrový pás Stretchfit LumbarFlex™

+ 100% nastaviteľný - s obvodom pásu od 70-125 cm
+ Vertikálne výstuže - Až 4 výstuže v oblasti drieku
+ Pohodlný a priedušný materiál
+ Prispôsobený pre všetky aktivity
+ Obsahuje 3 dodatočné vypchávky
od 43 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#1Fixačný bedrový pás inSPORTline Ronyo

+ Systém 25 vzduchových vreciek, ktoré umožňujú prispôsobenie
+ Uvoľňuje medzistavcové priestory
+ Pomáha eliminovať bolesť chrbta
+ Ručná pumpička s tlakomerom
+ Jednoduché zapínanie pomocou suchého zipsu
od 109 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2TARMAK Bedrový pás pre dospelých R900

+ Pomáha spevniť chrbát a obmedzuje bolestivé pohyby počas tréningu a zápasov
+ Inovatívny systém stiahnutia sa trikrát ľahšie ovláda
+ Priedušný 3D materiál udržiava chrbát v suchu
+ Vrchná i spodná časť dá utiahnuť zvlášť
+ Jemný materiál pri kontakte s pokožkou
od 45 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Vyhrievaný bedrový pás inSPORTline Caliento

+ Elektricky vyhrievaný bedrový pás
+ Znižuje svalové napätie a únavu
+ U športovcov prispieva k regenerácii organizmu
+ Ideálny do chladných kancelárií pre prácu pri PC
+ Extrémne pohodlný materiál
od 45 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#43M FUTURO Bedrový nastaviteľný pás [SelP]

+ Mäkký priedušný materiál s odnímateľnými bedrovými vankúšikmi
+ Dvojitý systém viazania – rýchly a jednoduchý
+ Poskytuje pohodlie, podporu a kompresiu
+ Umožňuje rôzne pohyby
+ Ideálny na prácu, voľnočasové aktivity aj na doma
od 57 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Mueller Adjustable Back Brace vyztužený bedrový pás

+ Bedrový pás v univerzálnej veľkosti pre obvod pásu 70-121 cm
+ Vyrobený z ľahkého priedušného materiálu
+ Vhodný pri bolesti svalových kŕčoch alebo ako preventívna pomôcka
+ 8 oceľových pásov spevňuje bedrovú oblasť chrbta
od 37 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6McDavid 491R ortéza na chrbát

+ Pomáha zmierniť menšie bolesti chrbta
+ Vydáva terapeutické teplo
+ V univerzálnej veľkosti
+ Podporuje mäkšie tkanivá
+ Bandážový pás je vyrobený z kvalitného neoprénu
od 41 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať bedrový pás

Bolesti v bedrovej oblasti po úraze, dlhodobo nesprávne sedenie, dvíhanie ťažkých bremien, oslabenie chrbtového svalstva, preťažovanie bedrovej oblasti pri športovaní a tréningoch, … Bolesť chrbta patrí medzi najčastejšie bolesti dospelej populácie a je veľa dôvodov, prečo sa objavuje. Existuje však niekoľko spôsobov, ako sa s ňou popasovať a zlepšiť si tak kvalitu života. Medzi riešenia, ktoré sa osvedčili, patria aj bedrové pásy. Aké sú úlohy bedrového pásu, pre koho je určený a na čo si dávať pozor?

Čo je bedrový pás a aké je jeho využitie?

Ako bedrový pás (alebo chrbtový pás) je označovaná pasívna pomôcka, ktorá obopína oblasť bedier. V závislosti od prevedenia, veľkosti, flexibility či miery vystuženia poskytuje rôznu mieru podpory alebo úľavy pre uvedenú oblasť.

Najobľúbenejšie sú bedrové pásy, ktoré oblasť bedier spevňujú a čiastočne odbremeňujú namáhané chrbtové svalstvo. Okrem zmierňovania bolestí môžu fungovať aj ako prevencia/ochrana pred preťažením alebo opätovným poranením. Keďže zvyčajne ide o viacvrstvový materiál, dokáže bedrový pás pôsobiť ako termoizolačná pomôcka a udržuje oblasť drieku v teple, čo znamená i lepší komfort počas chladných dní a menšie riziko prechladnutia.

Bedrový pás poskytuje lepšiu stabilitu chrbta, zmierňuje nepohodlie a riziko preťaženia, zlepšuje držanie tela a znižuje pravdepodobnosť privodiť si nepríjemné bolesti chrbta.

U koho nájde bedrový pás využitie? Siahajú po ňom ľudia, ktorých trápia mierne až stredné bolesti v oblasti bedier, ľudia po úrazoch a v rekonvalescencii, športovci, fyzicky pracujúci ľudia dvíhajúci bremená, ľudia so sedavým zamestnaním aj ľudia pracujúci v chlade.

Čo spôsobuje bolesť v oblasti bedier?

Za bolesťou v bedrovej oblasti a spodnej časti chrbta sa môže ukrývať viacero príčin, napríklad:

 • nesprávne držanie tela, nesprávne pohybové stereotypy;
 • dlhodobo sedavý spôsob života;
 • nedostatok, ale aj veľa pohybu;
 • náročné tréningy, nesprávne vykonávané cviky, preťažovanie;
 • dvíhanie ťažkých bremien;
 • práca v chlade;
 • následok úrazu;
 • artritída;
 • poškodenie nervov;
 • infekčné ochorenia postihujúce pohybový aparát.

Za bolesťami chrbta sa ukrýva široký zoznam príčin a spúšťačov. Aj preto je veľmi dôležité, aby ste svoj stav starostlivo zhodnotili a pri dlhodobo zhoršenom stave neodkladali konzultáciu s lekárom.

Základné typy brušných a bedrových pásov

Skôr, ako sa bližšie zoznámime s parametrami bedrových pásov, v krátkosti priblížime typy brušných a bedrových pásov, ktoré sú k dostaniu v lekárňach (online aj kamenných), vo výdajniach zdravotníckych pomôcok alebo u predajcov so športovými potrebami. Mnohé totiž vyzerajú veľmi podobne, no práve detaily rozhodujú o ich určení a pôsobení na ľudské telo.

Bedrový pás

Ako sme už spomínali, bedrový pás napomáha lepšie zvládať bolesť v bedrovej oblasti, prechádzať zraneniam a preťaženiu. Slúži na podporu krížovej a bedrovej oblasti chrbtice. Je dostupný v rôznych prevedeniach – ako zdravotnícka potreba na predpis (ortéza chrbta) aj k voľnému zakúpeniu.

Sťahovací pás

Alebo zoštíhľujúci pás, tvarujúci pás. Jeho úlohou je esteticky zoštíhliť a vytvarovať oblasť brucha a bokov o jednu až dve konfekčné veľkosti a obmedziť viditeľnosť tukových vankúšikov. Takýto pás by mal byť dostatočne pevný, no zároveň flexibilný a priedušný.

Obličkový pás

Alebo „ľadvinový“ pás. Má poskytovať teplo oblasti krížovej chrbtice a orgánom v brušnej dutine. Používa sa pri častých zápaloch močového ústrojenstva, chráni pred chladom, nespevňuje ani nesťahuje. Je tiež obľúbený u športovcov a outdoor nadšencov, ktorých aktivitu nezastaví ani chladné počasie.

Pás na chudnutie

Kým zoštíhľujúci pás je priedušný, pod pásom na chudnutie (inak pásom na potenie) sa pokožka poriadne zapotí – predovšetkým pri cvičení. Pás sa využíva na rýchlejšie formovanie oblasti brucha a bokov pri cvičení. Navyše, zahriatie svalov vyvoláva saunový efekt, čo znamená, že znižuje únavu po športovej aktivite.

Tehotenský pás

Ide o podporný pás, ktorý sa používa v tehotenstve približne od 4. alebo 5. mesiaca. Jeho úloha je zrejmá – poskytovať podporu rastúcemu tehotenskému brušku a oporu chrbtici, ktorá býva zmenou proporcií tela nadmerne zaťažovaná. Pás musí byť zvolený v správnej veľkosti, aby nikde netlačil a vyrobený z príjemných priedušných materiálov.

Popôrodný pás

Účel tohto typu pása je tiež zrejmý už z názvu. Na rozdiel od tehotenského pásu sa popôrodný pás používa niekoľko týždňov v období po pôrode. Napomáha k rýchlejšiu stiahnutiu brušných svalov do pôvodných pozícií. Má sťahujúci účinok, pod oblečením nebýva príliš viditeľný, preto po ňom čerstvé mamičky siahajú aj z estetických dôvodov, aby sa vo svojom tele cítili lepšie na rodinných oslavách.

Brušný pás na herniu

Brušný pás na herniu (na pruh) je určený na spevnenie prednej brušnej steny, aby sa predišlo rozvinutiu prietrže. Stabilizuje brušné svalstvo, ponúka podporu namáhaným oblastiam a zmierňuje bolestivosť. Je určený najmä ľuďom s touto diagnózou, ktorí musia pokračovať v bežných činnostiach doma alebo v práci.

posilnenie chrbta

Na čo sa zamerať pri výbere bedrového pásu?

Pred kúpou bedrového pásu sa zoznámte s možnosťami na trhu a snažte sa nájsť taký model, ktorý vám bude vyhovovať veľkostne, mierou podpory a spôsobom zapínania.

Účel bedrového pásu

Ako prvé zvážte účel, pre ktorý si chcete bedrový pás zadovážiť. Chcete s ním cvičiť alebo pracovať a vyhnúť sa prípadnému preťaženiu? Máte už dlhšie zdravotné problémy alebo ste po úraze? Hľadáte spôsob, ako zlepšiť rozsah svojej pohyblivosti? Bedrový pás vždy vyberajte podľa svojich potrieb, čítajte popis a určenie, informujte sa u predávajúceho alebo konzultujte stav s lekárom či fyzioterapeutom. Bedrový pás, ktorý používa váš partner, môže jemu pomáhať, no pre vás byť úplne nevyhovujúci.

Veľkosť (obvod pása)

Kvalitné bedrové pásy od známych výrobcov sú iba výnimočne predávané v jednej univerzálnej veľkosti. Stretnete sa s delením, ktoré je podobné „písmenkovým“ konfekčným veľkostiam – teda veľkosti S, M, L, XL, XXL. K tomu by mal byť určený číselný rozsah pre obvod pása, aby ste nemuseli náhodne tipovať, či potrebujete pás veľkosti M, alebo L (napríklad S pre obvod pása 65 – 80 cm, M pre obvod pása 80 – 95 cm, L pre obvod pása 95 – 110 cm, …). Veľkosti nemusia byť naprieč výrobcami totožné, preto vždy hľadajte konkrétnu veľkostnú tabuľku. O pohodlí a podpore pri nosení rozhoduje aj výška bedrového pása.

Použité materiály

Materiály bedrového pásu by mali vykazovať dostatočnú odolnosť, pevnosť, flexibilitu a priedušnosť. Často je pás vytvorený z viacerých moderných materiálov, ktoré sú zónované tak, aby poskytovali podporu, netlačili, a zároveň umožnili pokožke dýchať bez zaparenia. Istý pocit tepla v oblasti bedier a brucha je však namieste a v niektorých prípadoch aj vítaný. Materiály by mali byť bezpečné, keďže sú v priamom kontakte s pokožkou.

Sú známe prípady, kedy sa objavila alergická reakcia alebo podráždenie kože – zrejme z dôvodu použitia nekvalitných textilných farbív.

Nastaviteľnosť/prispôsobiteľnosť

Ak chcete, aby bedrový pás naplno sadol vašim individuálnym požiadavkám, zvoľte model s nastaviteľnými prvkami. Používajú sa najmä suché zipsy, pásy, fixujúce spony a ďalšie prvky, ktoré umožňujú stiahnutie alebo uvoľnenie. Práve s týmito prvkami sa najviac manipuluje a časom bývajú pri menej kvalitných bedrových pásoch náchylné na opotrebovanie (natrhnutie, vyťahanie, strata schopnosti fixovať, …).

Miera podpory/tuhosti

Bedrové pásy disponujú rôznou tuhosťou, s čím úzko súvisí aj miera podpory a rozsah pohybu, ktorý vám umožnia.

Ak hľadáte bedrový pás, ktorý budete používať pri tréningoch alebo fyzickej práci, voľte model pružný a elastický, ktorý vás nebude nadmerne obmedzovať.

Pri existujúcich zdravotných ťažkostiach dostanete odporučenie na stredne tuhý až tuhý bedrový pás, ktorého súčasťou budú výstuže. Sú určené na stabilizáciu a odľahčenie poškodených svalov, fixovanie v správnej pozícii, elimináciu nesprávnej polohy alebo nevhodného zaťaženia. Rozsah pohybu tak môže byť obmedzený, no miera bolestivosti bude nižšia. V tejto kategórii nájdete bedrové pásy, ktoré patria medzi rehabilitačné a ortopedické pomôcky.

Čistenie bedrového pásu

Bedrový pás je v kontakte s pokožkou a je prirodzené, že podlieha zašpineniu od potu. Jeho údržba však nebýva obtiažna. Vystačíte s vlažnou vodou, hubkou a jemným mydlom. V návode na používanie sa napríklad dočítate, že sa odporúča iba ručné čistenie bez ponorenia vody a bez použitia agresívnych čistiacich prostriedkov. Ani pranie v práčke, sušenie v sušičke či používanie aviváže nie je vhodné.

Vylepšenia bedrových pásov

 • Niektoré bedrové pásy sú vytvorené tak, aby vám umožňovali nastaviť rôznu mieru tuhosti.
 • Zaujímavým prvkom sú tiež vrecká/priehradky na vloženie tepelných náplastí, doplnkovej tepelnej izolácie alebo vloženie magnetov pre podporu a stimuláciu krvného obehu.
 • Obľúbenými sa stali bedrové pásy s integrovaným vyhrievaním s možnosťou výberu z niekoľkých teplotných úrovní.
 • V ponuke nájdete tiež bedrové pásy so vzduchovými vreckami, ktoré môžete pomocou pumpičky nafúkať podľa potrieb svojho tela a dopriať si tak dokonalú fixáciu na mieru proporciám.

Ceny bedrových pásov

Koľko zaplatíte za kvalitný bedrový pás? Pre rýchlejšiu orientáciu sme dostupnú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

Bedrové pásy do 40 eur

Najlacnejšie bedrové pásy kúpite už za niekoľko eur, no veľkú pomoc od nich neočakávajte. O niečo lepšie už na tom budú bedrové pásy s cenou od 20 €, ktoré sú síce stále v základnom prevedení, no miera spevnenia pre driek môže vyhovovať športovcom alebo fyzicky pracujúcim ľuďom. Veľmi dobre sa tiež osvedčili pri prudkých teplotných prechodoch ako termoizolačná vrstva.

Bedrové pásy od 40 do 80 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie bedrové pásy, zaujme pomerom cena/kvalita. Bedrové pásy sú k dispozícii v rôznych prevedeniach, vylepšeniach a s rozličným spôsobom zapínania. Výber je široký a rozmanitý. Zaujmú športovcov aj ľudí, ktorí potrebujú spoľahlivú oporu pre bolestivý chrbát. Výborne prispôsobiteľné a navrhnuté tak, aby ich nosenie bolo prínosné.

Bedrové pásy od 80 eur

V tejto cene nájdete špičkové bedrové pásy, ktoré vynikajú kvalitou materiálov a mierou prepracovanosti. Dokážu poskytovať aj individuálne prispôsobený stupeň kompresie. Samozrejmosťou je dlhá odolnosť a trvácnosť. Pokročilé modely sú vytvorené tak, aby stimulovali správnu činnosť svalov. Niektorým modelom nechýba ani funkcia integrovaného ohrevu.

Najlepšie značky bedrových pásov

Ako v množstve modelov spoznať najlepšie bedrové pásy? Inšpirujte sa ponukou týchto obľúbených výrobcov.

 • InSPORTline – Zaujímavý a pomerne široký výber bedrových pásov v rôznej konštrukcii a spracovaní. Od cenovo dostupných až po drahšie modely určené pre náročných kupujúcich.
 • Tarmak – Značka Tarmak je známa solídne spracovanými kolennými, lýtkovými a stehennými bandážami. Bedrové pásy Tarmak poskytujú veľmi dobré spevnenie drieku pri tréningoch. Dobrý pomer cena/kvalita.
 • 3M – Obľúbený nastaviteľný bedrový pás je vybavený dvojitým viazacím systémom, odnímateľnými vankúšikmi a prepracovaným strečovým panelom. Dovoľuje široký rozsah pohybov.
 • Mueller – Bedrové pásy a ortézy na chrbát sú zostrojené tak, aby zaistili pevnú podporu a pohodlie v oblasti bedrovej chrbtice. Sú pohodlné, priedušné, ľahké a veľkostne univerzálne.
 • McDavid – Americká značka má na našom trhu rozmanitú a širokú ponuku ortéz, funkčného textilu a chráničov, ktoré sú vytvorené na na ochranu kĺbov, svalov a konkrétnych partií tela. Dobrý pomer cena/kvalita, vysoká odolnosť.
 • Gymbeam – Známa značka fitness potrieb ponúka športovú výživu, oblečenie, zdravé potraviny aj cvičebné pomôcky. K športu patrí aj isté preťaženie, preto na e-shope nájdete kategóriu „Bandáže na cvičenie“ a v nej cenovo dostupný bedrový pás, ktorý podporuje vzpriamené držanie tela.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako bedrový pás používať?

Súčasťou balenia bedrového pásu bude i návod na používanie. Najdôležitejšie je správne nasadenie – a to takým spôsobom, aby bol bedrový pás prínosný, uľavil od bolesti, spevnil dané partie a neobmedzoval vás v pohybe (niektoré ortézy chrbta sú však vysokostabilizačné a pri nich už treba rátať s tým, že sa istú dobu nebudete zvŕtať na parkete).

Okrem toho myslite aj na skutočnosť, že pravidelné a dlhodobé nosenie bedrového pásu vedie postupne k oslabeniu svalov, ktoré by sa inak zapájali do činnosti. Noste ho preto iba nevyhnutný čas a ak váš stav nezlepšuje (či dokonca zhoršuje), budete potrebovať odbornú konzultáciu. K noseniu bedrového pásu je dobré zakomponovať aj cvičenia, ktoré vedú k obnove zdravej aktivity danej partie.

Ak bedrový pás nosíte ako prevenciu pri športových a ťažkých fyzických aktivitách, dajte si vždy záležať na správnom prevedení pohybov. Napríklad bremeno by sa so zeme nemalo dvíhať cez zohnutý chrbát. Je lepšie a pre chrbát šetrnejšie dvíhať bremeno cez zohnuté nohy (drep, podrep).

Kedy bedrový pás nepoužívať?

Po operácii, vážnom úraze alebo po stanovení diagnózy noste iba bedrový pás alebo chrbtovú ortézu, ktorú vám odporučí ošetrujúci lekár. Pôjde o rehabilitačnú alebo certifikovanú ortopedickú pomôcku. Nosenie bedrového pásu podľa vlastného výberu by sa mohlo minúť očakávanému účinku.

Ak máte v oblasti pása alebo bokov kožný problém, nosenie tesného bedrového pásu by vám mohlo spôsobiť ďalšie problémy.

Kde kúpiť bedrový pás?

Bedrové pásy sú k dostaniu v kamenných lekárňach, v online lekárňach, v predajniach zdravotníckych pomôcok a v predajniach so športovými potrebami.

 ProduktInfoHodnotenie 
TIPBedrový pás Stretchfit LumbarFlex™

+ 100% nastaviteľný - s obvodom pásu od 70-125 cm
+ Vertikálne výstuže - Až 4 výstuže v oblasti drieku
+ Pohodlný a priedušný materiál
+ Prispôsobený pre všetky aktivity
+ Obsahuje 3 dodatočné vypchávky
od 43 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#1Fixačný bedrový pás inSPORTline Ronyo

+ Systém 25 vzduchových vreciek, ktoré umožňujú prispôsobenie
+ Uvoľňuje medzistavcové priestory
+ Pomáha eliminovať bolesť chrbta
+ Ručná pumpička s tlakomerom
+ Jednoduché zapínanie pomocou suchého zipsu
od 109 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2TARMAK Bedrový pás pre dospelých R900

+ Pomáha spevniť chrbát a obmedzuje bolestivé pohyby počas tréningu a zápasov
+ Inovatívny systém stiahnutia sa trikrát ľahšie ovláda
+ Priedušný 3D materiál udržiava chrbát v suchu
+ Vrchná i spodná časť dá utiahnuť zvlášť
+ Jemný materiál pri kontakte s pokožkou
od 45 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Vyhrievaný bedrový pás inSPORTline Caliento

+ Elektricky vyhrievaný bedrový pás
+ Znižuje svalové napätie a únavu
+ U športovcov prispieva k regenerácii organizmu
+ Ideálny do chladných kancelárií pre prácu pri PC
+ Extrémne pohodlný materiál
od 45 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#43M FUTURO Bedrový nastaviteľný pás [SelP]

+ Mäkký priedušný materiál s odnímateľnými bedrovými vankúšikmi
+ Dvojitý systém viazania – rýchly a jednoduchý
+ Poskytuje pohodlie, podporu a kompresiu
+ Umožňuje rôzne pohyby
+ Ideálny na prácu, voľnočasové aktivity aj na doma
od 57 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Mueller Adjustable Back Brace vyztužený bedrový pás

+ Bedrový pás v univerzálnej veľkosti pre obvod pásu 70-121 cm
+ Vyrobený z ľahkého priedušného materiálu
+ Vhodný pri bolesti svalových kŕčoch alebo ako preventívna pomôcka
+ 8 oceľových pásov spevňuje bedrovú oblasť chrbta
od 37 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6McDavid 491R ortéza na chrbát

+ Pomáha zmierniť menšie bolesti chrbta
+ Vydáva terapeutické teplo
+ V univerzálnej veľkosti
+ Podporuje mäkšie tkanivá
+ Bandážový pás je vyrobený z kvalitného neoprénu
od 41 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin