Najlepšie bojlery a ohrievače vody: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie ohrievače vody
Ku komfortu bývania jednoznačne patrí teplá voda. Bez nej sa nezaobídeme pri kúpaní alebo sprchovaní, a rovnako tak ani pri umývaní riadu. Ak stojíte pred otázkou, aký prietokový ohrievač vody alebo bojler kúpiť a nemáte v ich rozdieloch jasno, ste na správnom mieste. Okrem toho, že vám priblížime základné kategórie a možnosti, predstavíme vám aj niekoľko tipov na najlepšie bojlery, ktoré náš trh ponúka.

Snúbi sa v nich dobrá cena, spoľahlivý ohrev, úspornosť a dlhá životnosť. Prešli sme stovky recenzií bojlerov, rôzne diskusie a aj na základe vlastných dobrých skúseností vieme zhodnotiť, že ide o produkty, s ktorých kúpou môžete byť spokojný. Základom je však vedieť správne vybrať bojler. Musíte zvážiť niekoľko premenných, aby ste so svojím výberom boli pri používaní spokojní. Ide najmä o počet členov domácnosti, frekvenciu používania, umiestnenie, stav vodovodného potrubia a prioritný druh energie. Pozrite sa, ako na to!

Najlepšie bojlery a ohrievače vody podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Dražice OKCE 125

 Najlepší 125-litrový 
Objem: 125 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 2200 W
Najvyššia teplota: 74°C
Rozmery: 56,2 x 56,2 x 106,7 cm
Hmotnosť bez vody: 48 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]360 € Čítať recenzie
#2Dražice OKCE 80

 Najlepší 80-litrový 
Objem: 80 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 2200 W
Najvyššia teplota: 74°C
Rozmery: 56,2 x 56,2 x 75,7 cm
Hmotnosť bez vody: 36 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]300 € Čítať recenzie
#3Tatramat EOV 120 Trend

 Najlepší 120-litrový 
Objem: 120 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 1800 W
Najvyššia teplota: 75°C
Rozmery: 47,5 x 47,5 x 111,7 cm
Hmotnosť bez vody: 32 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]250 € Čítať recenzie
#4Dražice OKCE 160

 Najlepší 160-litrový 
Objem: 160 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 2200 W
Najvyššia teplota: 74°C
Rozmery: 56,2 x 56,2 x 125,5 cm
Hmotnosť bez vody: 49 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]380 € Čítať recenzie
#5Mora EOMKU 80 SKSM

 Výborne hodnotený 
Objem: 80 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 2000 W
Najvyššia teplota: 75°C
Rozmery: 45,4 x 46,1 x 82,0 cm
Hmotnosť bez vody: 30 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]230 € Čítať recenzie
#6ARISTON VELIS EVO 80

 Produkt roka 2018 
Objem: 80 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 1500 W
Najvyššia teplota: 80 °C
Rozmery: 50,6 x 27,5 x 106,6 cm
Hmotnosť bez vody: 28,3 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]269 € Čítať recenzie
#7ARISTON VELIS EVO 50

 Najlepší 50-litrový 
Objem: 50 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 1500 W
Najvyššia teplota: 80°C
Rozmery: 40,5 x 27 x 77,6 cm
Hmotnosť bez vody: 21,7 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]275 € Čítať recenzie

Ako vybrať bojler

Bojler (z anglického boil – zohrievať) patrí medzi najobľúbenejšia riešenia, ako v domácnosti zabezpečiť teplú vodu. Trh je v tejto oblasti bohatý – ponúka kotle so zásobníkom na ohrev vody, prietokové ohrievače, aj samotné zásobníky na teplú vodu – tzv. bojlery. My sa teraz spoločne zameriame hlavne na výhody a nevýhody bojlerov a prietokových ohrievačov, porovnáme finančnú náročnosť elektrických a plynových bojlerov a nezabudneme ani na všetky praktické stránky. Veríme, že po prečítaní tohto článku budete mať vo svojej voľbe jasnejšie.

Je lepší bojler alebo prietokový ohrievač vody?

Neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože každý typ ponúka iné výhody a záleží od frekvencie používania, nárokov na množstvo teplej vody a rýchlosť ohrevu.

Ako funguje bojler?

Podstatou bojleru je vytváranie zásob teplej vody, ktorú v sebe udržuje. Na trhu objavíte nízkokapacitné bojlery na 5 – 15 l, ktoré sa hodia do kuchyne na umývanie riadu, ale aj stredne veľké, až veľkokapacitné bojlery, ktoré bez problémov poskytnú teplú vodu na sprchovanie alebo kúpanie pre všetkých členov rodiny. Bojler zohreje vodu v zásobníku, po dosiahnutí nastavenej teploty sa vypne. Teplá voda sa použije alebo chladne. Ak teplota poklesne pod istú hodnotu, opätovne sa spustí ohrev. Výhodou je, že teplú vodu máte k dispozícii prakticky kedykoľvek a dokonca aj vo veľkom množstve. Príkon týchto zariadení je približne 1,8 – 2,2 kW, a tak ich jednoducho zapojíte do bežnej elektrickej zásuvky. Nevýhodou sú isté tepelné straty, s ktorými musíte rátať, keď teplú vodu nepoužívate alebo ak ste bojler s veľkým zásobníkom umiestnili do pivnice a medzi ním a vodovodnými kohútikmi je niekoľko metrov potrubia bez tepelnej izolácie. Preto by ste mali hľadať kvalitný bojler s dostatočným opláštením, aby sa tepelné úniky znížili na minimum.

Ako funguje prietokový ohrievač vody?

Prietokový ohrievač zohrieva vodu v danom momente, po otvorení vodovodného kohútika. Ide o rozmerovo menšie zariadenie, ktoré sa montuje priamo na batériu. Už za pár sekúnd distribuuje teplú vodu. V závislosti od príkonu, ktorý môže byť od 3,5 – 20 kW, závisí aj rýchlosť a rovnomernosť ohrevu vody. Hodí na na miesta s menšou spotrebou vody. V praxi je nevýhodou vysoký odber elektrickej energie a skutočnosť, že takmer na každú vodovodnú batériu musíte mať zvlášť prietokový ohrievač. Žiadna zohriata voda nezostáva v zásobníku, nemusí putovať cez metre potrubia navyše, teda tu nemožno hovoriť o žiadnych tepelných stratách.

Aký je výsledok? Bojler je vhodnejší, ak hľadáte komfortný spôsob ohrevu vody pre domácnosť, kde sa pravidelne používa teplá voda (byt, dom – na umývanie riadu, kúpanie). Prietokový ohrievač je zase vhodnejší na miesta, kde nie je možné umiestniť bojler alebo dochádza iba k občasnému používaniu teplej vody v menšom množstve – pracovisko, kancelária, chata.

bojler do kuchyne

Druhy bojlerov podľa zdroja ohrevu

Existuje niekoľko druhov bojlerov, ktoré sa líšia predovšetkým tým, aký druh energie využívajú na ohriatie vody.

 • Plynové bojlery – plyn sa i naďalej považuje za lacnejšiu komoditu, no v jej neprospech hovorí komplikovaná inštalácia (odvod splodín, plynová prípojka, bezpečnostné opatrenia). Práve preto sú plynové bojlery na ústupe, resp. sa využívajú iba vysokokapacitné – umiestnené v pivniciach, poblíž kotlov.
 • Elektrické bojlery – momentálne patria medzi najpredávanejšie druhy. Výber je skutočne široký a ceny priaznivé. Výhodou je jednoduché napojenie – do elektrickej zásuvky a na rozvod vody. Môžu byť umiestnené priamo v kúpeľni, komore, či ukryté v kuchyni. Ich prevádzkovanie je bezpečné a pri rozumnou využívaní aj ekonomické.
 • Kombinované bojlery (inak aj obojživelníky) – zvyčajne využívajú 2 druhy energie – cez leto prioritne za pomoci elektrickej vykurovacej jednotky a cez zimu dokážu zúžitkovať teplo z kotla na plyn alebo tuhé palivo. Niektoré modely je možné prepojiť aj na solárne panely, a šetriť tak spotrebu elektriny cez leto. Nevýhodou je ich vyššia cena.
 • Akumulačné bojlery – nemajú výhrevné teleso, ale dokážu zúžitkovať teplo z kotla, tepelného čerpadla alebo solárnych panelov. Sú vysoko ekonomickým riešením, keďže teplú vodu získavate zo “zbytkov”, ktoré by sa inak premenili na tepelné straty. Teplú vodu však máte len v období, kedy vykurujete alebo je vonku slnečný deň.

Druhy bojlerov podľa tvaru a pozície

Závesný alebo stojatý? Vertikálny alebo horizontálny?

Pre úsporu miesta sú najvhodnejšie zvislé závesné bojlery. Pri takomto riešení šetríte priestor na podlahe, no zároveň treba počítať so solídnou stabilitou a nosnosťou steny, na ktorú zásobník zavesíte.

Pri veľkokapacitných bojleroch s objemom od 300 l je preto lepšie siahnuť po umiestnení na podlahe – ide o tzv. stacionárne bojlery. Tie môžu byť buď vertikálne (zvislé) alebo horizontálne (ležaté). Rýchlosť ohrevu vody a ekonomickosť hovorí v prospech zvislých konštrukcií, kde je vhodnejšie rozčlenený priestor pre teplú a studenú vodu (teplá voda sa drží v hornej časti, studená priteká dolným prívodom a je podľa potreby ohrievaná). Účinnosť ohrevu vody pri ležatých bojleroch je podstatne nižšia.

Tlakový alebo beztlakový bojler?

Čo tieto pojmy znamenajú? Ak potrebujete bojler, ktorý dokáže teplú vodu stabilne distribuovať do každého vodovodného kohútika v domácnosti (na viac odberných miest), siahnite po tlakovom bojlere. Tlakom urýchlene posúva teplú vodu potrubím, aj do vzdialenej časti domu, aby došlo k čo najmenším tepelným stratám. Vnútorná nádoba je najčastejšie z kvalitného oceľového plechu.

O beztlakovom ohrievači je možné uvažovať vtedy, ak ide iba o jedno odberné miesto a takýto typ bojlera je umiestnený v bezprostrednej blízkosti kohútika na teplú vodu. Vnútorná nádoba môže byť z plastu.

Kapacita bojlera: Aký veľký bojler si kúpiť?

Po základných informáciách prichádza na rad azda najpodstatnejší parameter, od ktorého sa odvíja viacero faktorov. Už mnoho spotrebiteľov pred vami sa rozhodlo pre konkrétnu veľkosť bojlera len preto, lebo daný model sedel do priestoru, ktorý im zostal už v i tak preplnenej malej kúpeľni. Ak kúpite malý bojler, teplá voda vám nemusí vystačiť ani na jedno kúpanie a budete odkazaní na časté zohrievanie vody a prestoje. Naopak – ak zvolíte zbytočne veľký zásobník a teplá voda bude iba nevyužitá chladnúť, ste stratoví na energiách a pri pravidelnom zúčtovaní to pocíti najmä vaša peňaženka. Ako na to?

Odborníci v tejto oblasti uvádzajú, že na jedného dospelého človeka treba počítať so spotrebou 50 l teplej vody denne, na jedno menšie dieťa cca 25 – 30 l teplej vody denne. Radi sa kúpete? Alebo – máte vo zvyku šetriť vodou? Umývate riad ručne alebo používate umývačku riadu? Pri ručnom umývaní riadu sa totiž minie približne 15 litrov teplej vody. Máme teda základné čísla, ďalšie výpočty sú veľmi jednoduché.

Napr. Aký bojler kúpiť pre 4-člennú rodinu? (2 dospelí + 2 menšie deti) Ak máte umývačku riadu, rátajte s objemom minimálne 150 l. Ak umývačku riadu nemáte, poobzerajte sa po bojlere s 200 l zásobníkom – získate rezervu aj pre obdobie, kedy deti podrastú.

Rýchlosť ohrevu

Doba, za ktorú sa voda v zásobníku zohreje, záleží od účinnosti ohrevu, tepelnej izolácie a použitých materiálov. Zásobník na 50 l sa zohreje za približne 1,5 hodiny, 200-litrový zásobník za 6 hodín. Ak viete, kedy najčastejšie teplú vodu používate (napríklad sa sprchujete ráno, alebo naopak – sprchujete sa večer), dokážete pri pokročilých modeloch nastaviť primárny čas ohrevu, a využívate tak napríklad lacnejší nočný prúd.

aký bojler kúpiť

Kam umiestniť bojler?

Ide o zásadnú otázku. Ak je to možné, snažte sa umiestniť bojler maximálne 3 metre od hlavného odberného miesta (napríklad kohútik vo vani). Znížite tepelné straty a v konečnom výsledku ušetríte. Moderné domy sú konštruované tak, aby na druhej strane steny kúpeľne bola technická miestnosť, čo je úplne ideálne pozícia pre bojler. Ak máte starší rodinný dom, nemusíte sa obávať ani umiestnenia v pivnici, dajte si však záležať na dôkladnom zaizolovaní potrubia.

Sú situácie, kedy je dom rozľahlý a vzdialenosť medzi hlavným bojlerom a kuchynskou batériou presahuje 8 – 10 metrov. V takom prípade je určite efektívnejším riešením malý prietokový ohrievač alebo nízkokapacitný bojler ukrytý v kuchynskej skrinke. A viac nemusíte čakať dlhé minúty na to, kým do drezu dotečie teplá voda.

Užitočné funkcie a vybavenie

Z recenzií bojlerov a ohrievačov vody je zrejmé, že spotrebitelia majú svoje nároky nielen na rýchlosť ohrevu vody, ale aj na jednoduchosť používania a rôzne možnosti nastavenia.

Ovládanie

Moderné bojlery ponúkajú zaujímavé elektronické displeje a monitory, kde vidíte aktuálnu teplotu vody, približný odhad dĺžky ohrevu + máte možnosť nastaviť, na akú teplotu sa bude voda ohrievať.

Ochrana proti baktériám

Teplá voda vytvára prostredie pre šírenie mikroorganizmov a baktérií, medzi nimi je aj nebezpečná baktéria Legionella. Tej sa výborne darí rozmnožovať vo vode s teplotou od 25 – 55 °C. Čo robiť, ak ste teplotu ohrevu nastavili na ekonomických 50 °C? Sú na mieste obavy o kvalitu a zdravotnú nezávadnosť vody? Áno sú, preto tie najlepšie bojlery disponujú ochranou proti Legionelle. Je princíp je jednoduchý – v pravidelných intervaloch (raz za niekoľko dní) sa voda na krátku chvíľu zohreje na 70°C. V tejto teplote nemajú žiadne nebezpečné baktérie šancu. Napríklad bak. Legionella hynie za 2 minúty už pri teplote 66 °C.

Ochrana pred zamrznutím

Už pri samotnej inštalácii by ste mali dbať na to, aby ste bojler umiestňovali na suché miesto, kde ani počas zimy nemrzne. Nie vždy sa však takéto podmienky dajú zabezpečiť. Aby nedošlo k zamrznutiu vody a roztrhnutiu zásobníka, je súčasťou mnohých modelov anti-freeze systém – bojler sa sám spustí, akonáhle teplota vody klesne pod 5°C.

Ceny bojlerov a ohrievačov vody

S veľkosťou ohrievača rastie aj cena. Dá sa kúpiť kvalitný ohrievač za 200 €? Čo naviac ponúkajú drahé modely?

Bojlery a ohrievače na vodu do 200 €

Ide o kategóriu, v ktorej natrafíte na elektrické bojlery s menšou kapacitou, cca do 100 litrov. Nemusíte sa obávať o zlú kvalitu. Väčšina renomovaných výrobcov tu má svoje základné modely.

Bojlery a ohrievače na vodu do 400 €

V cene od 200 – 400 € nájdete veľmi široký výber bojlerov s určením do rodín s 3 a viac členmi. Ich kapacita je cca od 120 l do 200 l. Okrem prevahy elektrických, ktoré patria medzi najpredávanejšie, majú to svoje zastúpenie aj šikovné kombinované bojlery.

Bojlery a ohrievače na vodu od 400 €

Špičkové prevedenie, vysokokapacitné zásobníky, odolné prevedenie, využívanie rôznych druhov energie (vrátane plynu a solárnej energie), vysoká ekonomickosť a dlhá životnosť materiálov charakterizujú ohrievače vody, ktoré uspokoja aj náročných spotrebiteľov.

Najlepšie značky bojlerov a ohrievačov vody

Na našom trhu je niekoľko stálic, ktorým sa veľmi dobre vedie aj v hodnoteniach bojlerov. Vývojom ohrievačov vody sa zaoberajú už desaťročia a niektoré z nich si pamätajú aj staršie generácie. Na ktoré značky sa môžete spoľahnúť?

 • Dražice – Aktuálna špička na trhu z Česka ponúka bohaté zastúpenie výborne spracovaných bojlerov s dlhou životnosťou na desiatky rokov. Od nízkokapacitných po obrovské zásobníky. Bezproblémový servis + spokojné recenzie spotrebiteľov.
 • Tatramat – Už viac ako 170 ročná tradícia slovenskej značky sa pretavila do cenovo dostupných elektrických a kombinovaných bojlerov. Rôzne veľkosti. Stojaté aj ležaté konštrukcie.
 • Ariston – Veľmi obľúbený výrobca elektrických bojlerov s množstvom moderných prvkov a v elegantnom dizajne.
 • Elíz – Kvalitné bojlery a prietokové ohrievače vyrobené na Slovensku lákajú dobrým pomerom cena/výkon a predĺženou zárukou.
 • Mora – Česká značka Mora priniesla na náš trh cenovo dostupné a veľmi jednoducho ovládateľné elektrické a kombinované bojlery.

Najčastejšie kladené otázky

Aké sú najobľúbenejšie rozmery bojlerov?

Medzi najpredávanejšie bojlery patria tie s objemom 100l , 120 l a 150 l. Pokrývajú priemernú spotrebu teplej 2 – 3 člennej domácnosti. Ak máte väčšiu rodinu, nebojte sa siahnuť po obľúbených 200-litrových. Dominujú predovšetkým zvislé závesné konštrukcie, ktoré môžete umiestniť priamo v kúpeľni alebo v komore poblíž kuchyne a nemusíte sa obávať ani veľkých tepelných strát. Na šírku majú približne 50 cm, na hĺbku cca 50 cm a ich výška závisí od celkového objemu – od 100 – 130 cm.

Ako na ohrev vody na chate?

Máte elektrinu, kúrite drevom a nemáte plynovú prípojku?

Ak potrebujete rýchlo zabezpečiť teplú vodu na chate, vystačíte s prietokovým ohrievačom. Tu však do hry vstupuje aj kvalita elektrických rozvodov. Na prietokový ohrievač s vysokým odberom musíte mať totiž špeciálne upravené zásuvky. Krokom vedľa preto nebude ani bojler s menšou kapacitou, ideálne kombinovaný bojler, ktorý dokáže počas chladných mesiacov využívať teplo z kotla na tuhé palivo. Počas vašej dlhšej neprítomnosti bojler vypustite a vypnite.

Ako vypustiť bojler?

Stačí dodržať správny postup a všetko pôjde bez problémov:

 • Bojler vypnite a nechajte vychladnúť.
 • Vypojte ho z elektrickej siete alebo zastavte prívod plynu (základom je odstaviť prívod energie).
 • Zastavte prívod vody.
 • Otvorte najbližší kohútik na teplú vodu a nechajte vodu zo systému odtiecť.

Bojler neohrieva vodu: Čo to znamená a ako to opraviť?

Čo sa stalo, že bojler prestal vodu ohrievať? Aké môžu byť najčastejšie príčiny?

 • Presvedčte sa o tom, že bojler má prívod energie. Môže sa stať, že niekto náhodou vypojil istič alebo rozpojil predlžovačky, ak potreboval zapojiť iný spotrebič.
 • Skontrolujte, na akú teplotu je nastavený termostat. Ak je vybavený otočným regulátorom, niekto s ním mohol manipulovať.
 • Ak bojler už nezohrieva vodu ako doteraz a zároveň z neho voda vyteká, došlo v dôsledku tvrdej vody a zanedbanej údržby k zavápneniu vnútorných prvkov. Spoznáte to tak, že pri zopnutí ohrevu začne silno šumieť.
 • Ak bojler nereaguje na zmeny v nastavení teploty, príčinou môže byť zámok na blokovanie ovládacieho panela (podobne ako na práčkach – ochrana pred deťmi).
 • Pri starších bojleroch je častou príčinou zanesenie špirály a vadný termostat.
 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Dražice OKCE 125

 Najlepší 125-litrový 
Objem: 125 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 2200 W
Najvyššia teplota: 74°C
Rozmery: 56,2 x 56,2 x 106,7 cm
Hmotnosť bez vody: 48 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]360 € Čítať recenzie
#2Dražice OKCE 80

 Najlepší 80-litrový 
Objem: 80 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 2200 W
Najvyššia teplota: 74°C
Rozmery: 56,2 x 56,2 x 75,7 cm
Hmotnosť bez vody: 36 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]300 € Čítať recenzie
#3Tatramat EOV 120 Trend

 Najlepší 120-litrový 
Objem: 120 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 1800 W
Najvyššia teplota: 75°C
Rozmery: 47,5 x 47,5 x 111,7 cm
Hmotnosť bez vody: 32 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]250 € Čítať recenzie
#4Dražice OKCE 160

 Najlepší 160-litrový 
Objem: 160 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 2200 W
Najvyššia teplota: 74°C
Rozmery: 56,2 x 56,2 x 125,5 cm
Hmotnosť bez vody: 49 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]380 € Čítať recenzie
#5Mora EOMKU 80 SKSM

 Výborne hodnotený 
Objem: 80 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 2000 W
Najvyššia teplota: 75°C
Rozmery: 45,4 x 46,1 x 82,0 cm
Hmotnosť bez vody: 30 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]230 € Čítať recenzie
#6ARISTON VELIS EVO 80

 Produkt roka 2018 
Objem: 80 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 1500 W
Najvyššia teplota: 80 °C
Rozmery: 50,6 x 27,5 x 106,6 cm
Hmotnosť bez vody: 28,3 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]269 € Čítať recenzie
#7ARISTON VELIS EVO 50

 Najlepší 50-litrový 
Objem: 50 l
Typ: zásobníkový
Spôsob ohrevu: elektrický
Príkon: 1500 W
Najvyššia teplota: 80°C
Rozmery: 40,5 x 27 x 77,6 cm
Hmotnosť bez vody: 21,7 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]275 € Čítať recenzie

 

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového bojlera. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších ohrievačov vody z dostupnej ponuky na trhu.
5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin