Najlepšie meteostanice: TOP 6 modelov podľa recenzií a testov

Najlepšie meteostaníce na trhu Prešli sme viacero testov, množstvo recenzií spokojných aj menej spokojných spotrebiteľov a zostavili sme pre vás rebríček s tipmi na najlepšie meteostanice na trhu.

Už sa vám stalo, že ste sa spoliehali na predpoveď počasia pre váš región, ktorá však vôbec nevyšla? Pravdepodobne máte skúsenosť, že sa takýmto spôsobom meteorológovia „seknú“ aj niekoľko krát, a tak vám nezostáva nič iné, len sa preventívne pripraviť na všetky možné verzie, ktoré môže počasie daného ročného obdobia priniesť. Kvalitná domáca meteostanica vie poskytnúť rad dôležitých informácii o kvalite ovzdušia v oblasti, v ktorej bývate. Podľa náročnosti prevedenia, množstva senzorov a taktiež i finančných možností dokáže vierohodne odhadnúť vývoj počasia na nasledujúce hodiny či dni.

Nemáte s meteostanicou žiadne skúsenosti? Neviete, aké údaje by ste od nej mohli chcieť? Nechajte sa previesť nasledujúcim poradcom a budete mať prehľad, prečo by ste chceli daný typ meteostanice kúpiť alebo akú meteostanicu vybrať tak, aby čo najlepšie spĺňala vaše očakávania. Dôležité je sledovať predovšetkým presnosť meracích senzorov, dosah externých sond, spôsob napájania, kvalitu zobrazovania údajov na displeji, ale aj rozšírené funkcie, vďaka ktorým budete mať úplný prehľad o detailných zmenách prostredia. Zaujímavým zdrojom informácií sú určite aj testy a recenzie meteostaníc, vďaka ktorým získate ucelenejší obraz o kvalite vyhliadnutého produktu.

Najlepšie domáce meteostanice roku 2020 podľa nás a recenzií

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1ARNI 535 Arcus
[usr 5 text="true" tooltip="true"]58 € Čítať recenzie
#2TFA 35.1129.01
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]56 € Čítať recenzie
#3Netatmo WTSNE0002
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]153 € Čítať recenzie
#4Sencor SWS 280
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]24 € Čítať recenzie
#5Hyundai WS 2303
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]40 € Čítať recenzie
#6Emos AOK-5018
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]28 € Čítať recenzie

Ako vybrať meteostanicu

Vybrať meteostanicu z bohatej ponuky na internete je úplne jednoduché. Ale vybrať kvalitnú meteostanicu, ktorá nameria presné hodnoty, už takou ľahkou úlohou nie je. Tento malý nenápadný “rámček” na poličke alebo skrinke v sebe totiž ukrýva zaujímavé vyhodnocovacie technológie, ktoré by sme vám v nasledujúcich riadkoch radi predstavili. Veríme, že aj s pomocou nášho sprievodcu výberom, sa vám podarí kúpiť meteostanicu, ktorej výsledky budú omnoho spoľahlivejšie ako tie z večernej predpovede počasia.

Druhy meteostaníc

Hlavnou úlohou meteostanice je zobraziť informácie o teplote, vlhkosti a ďalších vonkajších podmienkach. Okrem toho zobrazuje čas a môže mať funkciu rádia aj budíka. Skôr, ako prejdeme ku kvalite zobrazovania, priblížime si základné delenie meteostaníc, podľa spôsobu získavania údajov a následnej presnosti predpovedania počasia pre vašu lokalitu. Musí mať každá meteostanica svoje vlastné senzory a čidlá?

⏩ Meteostanice s meraním barometrického tlaku

Ich súčasťou je čidlo, ktoré dokáže zmerať atmosférický tlak, tzv. barometer. Na základe zmien tlaku, vlhkosti a teploty dokáže s veľmi dobrou presnosťou predpovedať počasie na aktuálny deň, aj na niekoľko nasledujúcich dní. Nemusíte sa riadiť globálnou teplotou, pre svoj lokalitu máte ten najlepší odhad. Bonusom navyše je meranie rýchlosti vetra, určovanie východu a západu slnka, či dokonca stanovenie hodnoty UV žiarenia.

⏩ Meteostanice s pripojením na internete

Vyžadujú buď pripojenie k WiFi sieti, alebo k vášmu počítaču. Odtiaľ získavajú hodnoty z lokálnych meteostaníc. Zrejme vám napadlo, že podobnú funkciu/aplikáciu máte aj v smartfóne, na čo si potom takúto meteostanicu kupovať? Väčšina z nich nepracuje len s dátami so serverov, má aj vlastné čidlo a prepodveď počasia je priemerným výsledkom. Ich výhodou je fakt, že spoľahlivo predpovedajú počasie v danej lokalite aj na viac dní.

⏩ Meteostanice so systémom MeteoTime

Predstavuje systém globálneho sledovania počasia. Vo Frankfurte je centrálny vysielač služby DCF77 s dosahom až 2000 km. Okrem šírenia centrálneho času dokáže až pre 470 miest poskytovať predpoveď počasia (teplotu, vlhkosť, rýchlosť vetra). Meteostanica umiestnená u vás doma dekóduje signál a zobrazuje ho na displeji meteostanice. Na rozdiel od čidla umiestneného na vašej záhrade, poskytuje spoľahlivú predpoveď počasia pre daný okres. Rovnako, ako v predchádzajúcom prípade, aj tento typ zvykne mať vo výbave vlastné čidlo.

Aké hodnoty a údaje môže meteostanica zobrazovať?

Jedno malé zariadenie, ktoré sa nápadne ponáša na fotorámik alebo tablet, dokáže vyhodnotiť a zobraziť celý rad údajov. Vašou úlohou je vedieť sa v nich zorientovať, preto nepodceňujte ani zrozumiteľnosť jazyka, v ktorom displej merania zobrazuje. Najlepšie meteostanice ponúkajú výber z viacerých prednastavených jazykov. Najčastejšie natrafíte na angličtinu, nemčinu, francúzštinu, taliančinu a v našich zemepisných podmienkach aj na češtinu. Nemusíte sa obávať, že by ste neporozumeli. Fyzikálne veličiny, jednotky a číslice sú univerzálne, mnohokrát doplnené o grafickú ikonku, ktorá dáva hodnote jasný význam.

Meteostanica, v závislosti od prepracovanosti, zobrazuje najmä tieto údaje:

 • Teplota – nielen vonkajšia, ale aj vnútorná.
 • Vlhkosť – meteostanica dokáže zmerať vlhkosť aj je vybavená vlhkomerom/hydrosenzorom.
 • Rýchlosť a smer vetra – hodnotu dokáže zmerať prídavné čidlo, ktoré sa dokupuje zvlášť alebo je súčasťou výbavy.
 • Čas a dátum – máte dve možnosti: buď tieto údaje nastavíte manuálne, alebo je čas aj dátum riadený signál z vysielača DCF77.
 • Východ a západ slnka + Fázy mesiaca – meteostanica čerpá údaje z internetu alebo z vysielača DCF77.
 • Pocitová teplota – orientačná hodnota, ktorá vzniká ako výsledok spojenia nameranej teploty a rýchlosti a smeru vetra.
 • Hodnota UV žiarenia – je sprostredkovaná za pomoci UV senzora.
 • Krátka predpoveď na najbližšie dni – krátky riadok alebo stĺpec, kde máte zobrazene nasledujúce dni (skratky alebo dátumy), ikonku predpovedaného počasia (napr. slnko s oblakom) a očakávanú dennú aj nočnú teplotu.

Prevedenie displeja

Všetko podstatné, čo vaša budúca meteostanica dokáže zistiť, sa zobrazuje na displeji. Pri jeho prevedení môžete byť rovnako nároční, ako na presnosť predpovede. Potrebujete z neho totiž bez problémov odčítať dôležité hodnoty. Platí, že čím je displej graficky prepracovanejší a viac svieti, tým sa zvyšujú nároky na napájanie. Aké vlastnosti ponúkajú najčastejšie používané typy displejov?

 • LCD displej – nesvieti a má nízku spotrebu. Ide o typicky bledé pozadie a tmavé číslice. Výhodou je, že meteostanica s LED displejom vystačí s napájaním z bežných AA alebo AAA batérií a môžete ju teda umiestniť kdekoľvek v domácnosti. Ak však chcete z displeja prečítať údaje aj v noci, musíte si na displej zasvietiť alebo zapnúť diódu v meteostanici (svieti na oranžovo, modro alebo zeleno), ktorá však urýchľuje vybíjanie batérií. Pri vysokom slnečnom jase je displej horšie čitateľný. Natrafiť môžete aj na inverzný displej, kde je pozadie tmavé a hodnoty sú zobrazované na bielo.
 • LED displej – svieti, je farebne a pútavo rozvrhnutý. Meteostanica je zvyčajne napájaná zo siete
 • TFT displej – umožňuje nastaviť jas a kontrast, má veľmi pekné vykresľovanie a čitateľnosť. Vyžaduje napájanie zo siete.
 • VA displej – ide o najnovší typ displeja, aký sa používa najmä v kvalitných meteostaniciach. Ponúka vysoké rozlíšenie, nastaviteľný jas a kontrast a najlepšiu čitateľnosť pod rôznymi pozorovacími uhlami, bez ohľadu na to, či je tma alebo na meteostanicu svieti slnko.

Vonkajšie čidlo a jeho dosah

Ešte z minulých rokov ste mohli poznať meteostanice, ktoré boli s vonkajšími senzormi prepojené káblom. Prepojovací kábel však nielenže sťažoval manipuláciu, ale bol aj rizikom, že pre krátky dosah nebude senzor umiestnený správne. V súčasnosti patria medzi najpredávanejšie meteostanice tie, ktoré majú vonkajší senzor poriešený bezdrôtovo. Žiadne káble, iba potreba rešpektovať maximálny dosah a nepostaviť medzi vonkajší senzor a meteostanicu masívne prekážky. Okrem vonkajšieho čidla sú v meteostaniciach aj integrované senzory, ktoré snímajú vnútorné podmienky.

Hodnota “Dosah” je jednou z prvých vecí, ktorú pri čítaní hodnotení a recenzií meteostaníc skontrolujete. Niekto vystačí so vzdialenosťou 30 m, iný sa poteší, ak je dosah vyšší ako 100 m. V obľube sú najmä senzory s dosahom 60 m od meteostanice. Každá pevná prekážka (strom, stena, kovová brána) skracuje dosah približne o 10 m. Preto, ak chcete meteostanicu umiestniť ďalej od domu, dobre zvážte, aký dosah v skutočnosti potrebujete.

Rozsah merateľných hodnôt, odchýlka a citlivosť

Od modernej meteostanice by ste mohli očakávať široké intervaly pre merané hodnoty, dobrú citlivosť a čo najnižšiu odchýlku meraní. Ak vychádzame z nášho klimatického pásma, na meranie vonkajšej teploty vystačíte s rozsahom od -25 °C do +40 °C. Nič nepokazíte, ak siahnete po väčšom intervale, napr od -30 °C do +60°C. Môže sa totiž stať, že senzor umiestnite blízko plochy, ktorá sa cez leto rozohrieva a meteostanica “zblbne”.

Najkvalitnejšie meteostanice operujú s odchýlkou +/- 0,1 °C, čo je v domácich pomeroch skutočne precízne meranie. V cenovo dostupných modeloch natrafíte na prijateľnú odchýlku +/- 0,5 °C a pri tých najlacnejších už musíte počítať s o niečo vyššou chybou, cca +/- 1 °C.

Vlhkosť v ovzduší možno merať v rozsahu od 20 – 90% s odchýlkou +/- 5 %, v lepšom prípade natrafíte na maximálny rozsah – od 1 – 99 % s odhýlkou +/- 1 %. Meranie vlhkosti oceníte aj v interiéri, najmä počas zimných mesiacov, kedy potrebujete mať pod kontrolou príliš suchý, alebo naopak príliš vlhký vzduch, aby ste zabránili roseniu okien a vytváraniu plesní.

Spracovanie a vyhodnotenie dát

Nenáročným používateľom stačí občasný pohľad na meteostanicu, aby získali základné informácie o stave počasia. Ak však potrebujete údaje vyhodnocovať, sumarizovať a analyzovať, určite oceníte možnosť ukladania výsledkov do pamäte alebo prenos údajov do aplikácie v smartfóne, alebo do programu v počítači. Možností prepojenia je niekoľko – káblový prenos cez USB port, BlueTooth, Wi-Fi.

Spôsob napájania

Nesmieme zabudnúť ani na zdroj energie. Vonkajšie senzory sú bezdrôtové a zvyčajne sú napájané bežne dostupnými alkalickými batériami (AA, AAA), ktoré podávajú dobrý výsledok aj pri vonkajších mrazoch. Samotná meteostanica môže byť tiež na batérie, avšak pravdepodobne je vybavená LCD displejom, ktorý nezobrazuje veľké množstvo údajov a rozhodne nehýri farbami alebo podsvietením. Pri drahších meteostaniciach nájdete predovšetkým napájanie zo siete cez adaptér. Hoci ste limitovaní dosahom zásuvky poblíž meteostanice, kvalita displeja a zobrazovaných údajov je vysoká a kedykoľvek čitateľná.

Doplnkové funkcie a výbava

 • Zvuková signalizácia – po presiahnutí nastavenej teploty sa ozve akustický signál. Kedy takúto funkciu využiť? Ak potrebujete kontrolovať teplotu v miestnosti, kde spí malé dieťa počas horúcich dní alebo ak potrebujete kontrolovať maximálnu teplotu v skleníku. Ak vás takáto funkcia zaujala, zvážte pokročilý model, ktorý dokáže nezávisle vyhodnocovať údaje z viacerých doplnkových senzorov.
 • Budík – pokiaľ vaša meteostanica zobrazuje presný centrálny čas, bola by škoda nevyužiť túto vlastnosť na spoľahlivé budenie.
 • Zobrazenie minimálnych a maximálnych dosiahnutých hodnôt počas dňa/noci– funkcia, ktorú oceníte vtedy, ak radi vyhodnocujete počasie.
 • Vnútorná pamäť – v závislosti od kapacity ukladá meteostanica namerané hodnoty 7 dní alebo 30 dní dozadu.
 • Indikátor slabej batérie – vizuálny alebo akustický signál, ktorý informuje o slabej batérii v meteostanici alebo vonkajšom senzore.
 • Montážne prvky – v balení niektorých meteostaníc nájdete praktické spojky, skrutky a držiaky pre jednoduchú inštaláciu meteostanice v domácnosti a senzora vo vonkajšom priestore.

Cena meteostaníc

Potrebujete bežnú orientačnú kontrolu? Chcete namerané hodnoty vyhodnocovať? Hľadáte profesionálny prístroj s vysokou presnosťou? V ponuke e-shopov nájdete stovky rozličných meteostaníc. S rastúcou cenou narastá aj prepracovanosť a funkčnosť.

✅ Meteostanice do 30 €

Sú vhodné pre nenáročných spotrebiteľov a ponúkajú základný prehľad o počasí, ktoré bude vo vašej lokalite najbližšie dni. Majú kratší dosah, od 30 – 50 metrov. Ich citlivosť, ani presnosť merania síce nie je ohurujúca, výsledky, ktoré poskytujú sú však rozhodne lepšie ako tie, ktoré získate z večernej predpovede počasia v televízii.

✅ Meteostanice do 70 €

Táto kategória je prešpikovaná skutočne kvalitnými a obľúbenými modelmi s výbornými recenziami. Majú bohatú výbavu a užitočné funkcie. Prítomný je barometer. Presnosť a citlivosť meraní je na lepšej úrovni. Ide o dizajnovo pútavé modely s kvalitnými displejmi, ktoré ponúkajú množstvo údajov. Dosah senzora je minimálne 60 metrov.

✅ Meteostanice od 70 €

Pre skutočných nadšencov sú na trhu poloprofesionálne až profesionálne meteostanice, ktoré neraz dosiahnu cenu niekoľkých stoviek eur. Dosah senzora je až 100 m. Využívajú nielen barometer, ale spracúvajú aj informácie z regionálnych meteostaníc alebo z vysielača MeteoTime. Vo výbave majú pokročilé senzory a dokážu predpovedať kvalitnú a presnú predpoveď počasia na niekoľko dní dopredu.

Najlepšie značky meteostaníc

Aká voľba nebude sklamaním? Stavte na značky, ktoré sa vývojom a výrobou meteostaníc seriózne zaoberajú a majú vo svojom portfóliu viac druhov v rozličných triedach. Od jedného výrobcu nájdete populárny základný model, ale aj meteostanice v strednej a vyššej triede. Dokážu zúročiť svoje skúsenosti, vytvárajú rôzne vybavené modely a snažia sa zaujať potenciálneho kupujúceho vo všetkých cenových reláciách. Rozhodne sa oplatí poobzerať sa v ponuke značiek EMOS, TFA – Dostmann, Technoline, Oregon-Scientific, Netatmo, Hama, ale tiež aj Huyndai a Sencor.

Ako umiestniť meteostanicu?

Zlé umiestnenie môže celú snahu o presné meranie zmariť. Ako postupovať?

 • Teplotné senzory nepatria na priame slnko, namerali by nereálnu teplotu. Ideálnym miestom je severná strana alebo tieň. Pozor aj na plochy, ktoré sa v lete prehrievajú a sála z nich teplo (betónové plochy, kovové brány). Teplotný senzor potrebuje navyše aj dostatočné prúdenie vzduchu.
 • Veterný senzor nesmie byť v závetrí, ani v priestore, kde by výsledky skutočného prúdenia vzduchu mohli byť skreslené. Umiestňuje sa do priestoru bez väčších prekážok, aspoň 1 – 2 metre nad zemou alebo na strechu.
 • Senzor na meranie spadnutých zrážok nesmie byť v priestore, ktorý je zhora krytý (strieška, strom), ani na mieste, kde hrozí riziko, že by hodnoty skreslila stekajúca voda (odkvap).

Recenzie TOP meteostaníc

# TFA 35.1129.01 (od 56 €)

Kvalitná meteostanica s prepracovaným displejom


 Recenzia TFA 35.1129.01  Meteostanica TFA 35.1129.01 vás na prvý pohľad zaujme svojím farebným displejom, ikonami a podsvietením. Keďže ide o nemeckú kvalitu, nesklamú vás ani namerané hodnoty. Základňa v bočných paneloch zobrazuje hlavné údaje o teplote a vlhkosti ako vonkajšieho, tak aj vnútorného prostredia.

Stredná časť displeja je venovaná grafickému zobrazeniu vonkajšieho počasia a hodnotám presného času (rádiový signál DFC), budíka a dátumu. Pre tento model je pre základňu na výber sieťové napájanie alebo batériové (3xAAA). Odporúčame napájanie cez adaptér, pri ktorom bude mať na výber až tri stupne jasu displeja. Displej je „energetický žrút“ a preto pri použití batérií je jas slabší a znižuje sa čitateľnosť displeja pri rôznych pozorovacích uhloch.

Zabudovaný elektronický barometer meria hodnotu atmosferického tlaku a tak po zozbieraní údajov dokáže predpovedať lokálne počasie na 12 hodín dopredu.

Rozsah merania vonkajšej teploty je v tomto modeli solídny – od -40°C až +60°C. Vonkajší bezdrôtový senzor môžete umiestniť až do vzdialenosti 60m od základne. Pozor však na priame celodenné slnko, mohutné prekážky a riziko zrážok. Snímač nie je vodotesný a ani nie je vybavený malým displejom.

Pri testovaní meteostaníc v nemeckom TestSieger.de získala v 04/2017 72 bodov zo 100 a teda hodnotenie ako dobrý produkt.

Kľúčové technické parametre: Napájanie – základňa: sieťový adaptér alebo 3 x 1,5 V AAA / vonkajší snímač: 2x 1,5 V AA | Rozsah merania vonk. teploty – -40°C až +60°C | Rozsah merania vlhkosti – 19-97 % | Dosah senzoru – 60 m | Vlastnosti – hodiny, budík, na vonkajšie aj vnútorné meranie

Video

Čo sa nám páči

 • kompletný prehľad
 • zaujímavý farebný displej s vysokým podsvietením – 3 stupne jasu
 • dosah vonkajšieho senzoru až 60 m
 • nemecká značka
 • sieťové aj batériové napájanie
 • pomer cena/výkon

Čo sa nám nepáči

 • sledovacie uhly displeja pri batériovom napájaní
 • ukazovateľ času by mohol byť väčší
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 56 €
Prejsť do obchodu

# Netatmo WTSNE0002 (od 153 €)

Tá najlepšia voľba pre náročných moderných spotrebiteľov


 Recenzia Netatmo WTSNE0002  Už na prvý pohľad je jasné, že meteostanica Netatmo WTSNE0002 bude iná. Nenájdete na nej žiadny displej. Patrí k aktuálne najmodernejším meteorologickým staniciam, ktoré poskytujú nielen vysoký štandard, ale aj presné výsledky. Spoločnosť Netatmo je úplným špecialistom na meracie a vyhodnocovacie prístroje sledujúce počasie a ovzdušie.

Iný názov tohto modelu je – Urban Weather Station. Skladá sa z interiérovej a exteriérovej meteostanice. Obe zbierajú údaje o prostredí s veľmi vysokou presnosťou a aktualizujú sa každých 5 minút. Komunikujú prostredníctvom Wi-Fi s iPhonom, iPadom alebo smartfónom na báze Androidu. Dáta máte pohromade k dispozícii v prehľadnej a bezplatnej aplikácii NetAtmo.

Je len na vás, kde si stanice umiestníte. Obmedzuje vás jedine dosah Wi-Fi vo vašej domácnosti. Vnútorná meteostanica sníma okrem základných údajov (teplota a vlhkosť) aj úroveň hluku a hodnotu CO2 v vzduší. Presne budete vedieť, kedy je potrebné vyvetrať.

Vonkajší modul sníma vlhkosť a teplotu. V aplikácii sú prijaté dáta na vysokej úrovni spracovávané a vyhodnocované. Navyše si táto kvalitná meteostanica vďaka zabudovanému barometrickému senzoru trúfa aj na predpoveď počasia až na 7 dní dopredu! Vo väčších mestách dokonca informuje aj o miere znečistenia ovzdušia.

Kľúčové technické parametre: Napájanie – interiérový modul: sieťový adaptér / exteriérový modul: 4x AA | Rozsah merania teploty – -40°C až +65°C | Rozsah merania vlhkosti – 0 – 100 % | Vlastnosti – barometer, meranie koncentrácie CO2, spojenie cez aplikáciu (iOS, Android), na vonkajšie aj vnútorné meranie

Čo sa nám páči

 • presné meranie hodnôt
 • moderné a funkčné zariadenie
 • meranie CO2
 • predpoveď počasia na 7 dní
 • namerané hodnoty vidíte cez aplikáciu aj mimo domu
 • nenápadný elegantný dizajn

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena
 • musí byť stále v dosahu Wi-Fi
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 153 €
Prejsť do obchodu

# Sencor SWS 280 (od 24 €)

Jedna z najpredávanejších spoľahlivých meteostaníc. Slušné hodnotenie spotrebiteľov


 Recenzia Sencor SWS 280  Prezreli sme si predajnosť meteostaníc a môžeme jednoznačne napísať, že značka Sencor vedie. Sú to väčšinou cenovo dostupné meteostanice, ktoré poskytujú celkom dobrú presnosť.

Do našich recenzií najlepších meteostaníc sa tak dostal model Sencor SWS 280, ktorý nielenže veľmi dobre vyzerá v interiéri, ale vám aj spoľahlivo poskytne všetky dôležité údaje pohromade. Na prvý pohľad vás zaujme pekný farebný displej s 5 animovanými ikonami stavu počasia.

Základnú stanicu môžete položiť alebo zavesiť na stenu, zvoliť ako zdroj 3 AA batérie alebo sieťový adaptér. Podľa hodnotení je jasnou voľbou napájanie do siete – práve vtedy je displej krásne čitateľný zo všetkých pozorovacích uhlov, čo sa pri batériovom napájaní nedá povedať, lebo vtedy displej šetrí energiu a zhasína.

Vonkajší bezdrôtový snímač môžete umiestniť do vzdialenosti 30 m od základne – pozor na prekážky a riziko zrážok. I na ňom nájdete malý displej so základnými hodnotami. Rozsah merania vonkajšej teploty je od -20°C až 50°C, pričom dolnú hranicu by sme určite radi videli na ešte nižšej hodnote.

Meteostanica je vybavená i rádiovo riadeným časom a budíkom. Na základe údajov z vonkajšieho čidla dokáže predpovedať počasie na 8 hodín dopredu a zároveň – pre váš lepší prehľad – v pamäti udržuje hodnoty teploty a vlhkosti za posledných 24 hodín.

Kľúčové technické parametre: Napájanie – základňa: 3x AA alebo sieťový adaptér / vonkajší snímač: 2x AAA | Rozsah merania teploty – -20°C až 50°C | Rozsah merania vlhkosti – 20-99 % | Dosah čidla – 30 m | Vlastnosti – hodiny, budík, na vonkajšie aj vnútorné meranie

Čo sa nám páči

 • dostatok dôležitých údajov
 • dobrý pomer cena / výkon
 • obľúbenosť u spotrebiteľov
 • pekné spracovanie a farebný displej
 • napájanie aj cez sieťový adaptér

Čo sa nám nepáči

 • pri batériovom napájaní nesvieti + horšia čitateľnosť
 • vonkajšie čidlo nie je vodotesné
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 24 €
Prejsť do obchodu

# Emos AOK-5018 (od 28 €)

Meteostanica vybavená množstvom zaujímavých funkcií


 Recenzia Emos AOK-5018  Ak sa pohrávate s myšlienkou kúpiť meteostanicu, ktorá vám poskytne veľa zaujímavých údajov, potom vsaďte na Emos AOK-5018. Okrem štandardných funkcií kvalitnej meteostanice v nej nájdete aj rádiovo riadené hodiny, 2 budíky, zobrazovanie fázy mesiaca a údaje o východe a západe slnka (tiež aj mesiaca), trendy vývoja teploty, vlhkosti a tlaku.

Patrí k výborne predávaným meteostaniciam a preto spotrebitelia objavili všetky jej plusy, ale aj mínusy. K plusom zaraďujeme rozumné rozmiestnenie ikon na displeji, množstvo funkcií, ktoré nenájdete ani v drahších modeloch a prekvapivo presné meranie dôležitých hodnôt. Interval merania vonkajšej teploty je široký – od -50°C až +70°C, s dosahom čidla na 30 metrov.

V balení nájdete jedno čidlo s externou drôtovou sondou (1m). K meteostanici je možné pripojiť až 3 bezdrôtové čidlá. Napájanie základne je na 2 tužkové batérie. Displej svieti na modro iba malú chvíľu po stlačení tlačidla. Z recenzií je zrejmé, že pri priamom pohľad je horšie čitateľný. Symboly sú lepšie rozoznateľné pri pohľade zboku.

Meteostanica zaznamenáva minimálne aj maximálne hodnoty, predvída trendy vývinu teploty, vlhkosti a tlaku a dokáže tak vytvárať predpoveď počasia. Navyše je vybavená teplotným alarmom, čo znamená, že pri prekročení stanovenej teploty vás na to zariadenie upozorní (využitie napr. pri umiestnení vonkajšieho snímača v skleníku).

Kľúčové technické parametre: Napájanie – základňa: 2x AA / vonkajší snímač: 2x AAA | Rozsah merania teploty – -50°C až +70°C | Rozsah merania vlhkosti – 20-90% | Dosah čidla – 30 m | Vlastnosti – hodiny, budík, vlhkomer, barometer, na vonkajšie aj vnútorné meranie, fázy mesiaca, východ a západ slnka/mesiaca

Čo sa nám páči

 • multifunkčná meteostanica
 • pomer cena / funkcie
 • presné meranie teploty aj vlhkosti
 • široký rozsah merania teploty
 • teplotný alarm
 • vonkajší snímač s malým displejom

Čo sa nám nepáči

 • horšia čitateľnosť displeja pri priamom kolmom pohľade
 • krátka doba podsvietenia
 • prepínacie tlačidlá sú zozadu – chce to cvik
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 28 €
Prejsť do obchodu
 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1ARNI 535 Arcus
[usr 5 text="true" tooltip="true"]58 € Čítať recenzie
#2TFA 35.1129.01
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]56 € Čítať recenzie
#3Netatmo WTSNE0002
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]153 € Čítať recenzie
#4Sencor SWS 280
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]24 € Čítať recenzie
#5Hyundai WS 2303
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]40 € Čítať recenzie
#6Emos AOK-5018
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]28 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej meteostanice. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšej meteostanice na trhu.
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin