Najlepšie nástenné klimatizácie: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie nástenné klimatizácie
Aj vy bojujete s tohtoročnou letnou horúčavou? Je čas zadovážiť si klimatizáciu! S jej pomocou si z domáceho prostredia vytvoríte príjemné miesto, kde sa budete vždy radi vracať a teplota interiéru bude podľa vášho želania. Aké vlastnosti a parametre majú najlepšie nástenné klimatizácie? V nasledujúcom rebríčku nájdete tipy na produkty, ktoré vyvolali vlnu záujmu a svojimi kvalitami presvedčili už mnohých užívateľov pred vami. Inšpiráciou nám boli testy a recenzie nástenných klimatizácií, v ktorých sme našli favoritov od obľúbených značiek, akými sú LG, Toshiba, Samsung či Klarstein.

Mobilná alebo nástenná klimatizácia? Singlesplit alebo multisplit klimatizácia? S vonkajšou jednotkou alebo nástenná klimatizácia bez vonkajšej jednotky? Neviete si dať rady a ani ste sa doteraz s niektorými pojmami nestretli? Potom si nenechajte ujsť nášho sprievodcu výberom, v ktorom sme dali dohromady to najdôležitejšie o klimatizáciách. Získate tak ucelený obraz a rýchlejšie sa v bohatej ponuke klimatizácii zorientujete. Investícia do kvalitnej nástennej klimatizácie totiž nepatrí k zanedbateľným položkám a často o najvhodnejšom riešení rozhodujú detaily, akými sú napríklad umiestnenie klimatizácie, jej hlučnosť či doplnkové funkcie.

Najlepšie nástenné klimatizácie podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1LG Standard S S12EQ

✔️ Plocha miestnosti – 35 – 45 m2
✔️ Možnosť režimu chladenia aj kúrenia
✔️ Čistenie a ionizácia vzduchu, antibakteriálny filter
✔️ Veľmi nízka hladina hluku
✔️ Úsporný a efektívny chod - inventorová technológia
📌 od 780 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Samsung Wind Free Comfort

✔️ S výkonom 3,5 KW - zvláda chladenie aj vykurovanie, výborná kvalita
✔️ Účinný filter na čistenie vzduchu
✔️ Úsporný a efektívny chod - inventorová technológia
✔️ Overená značka, unikátny dizajn
✔️ WiFi modul - možnosť ovládať klimatizáciu na diaľku pomocou smartfónu alebo tabletu
📌 od 749 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3 Toshiba Seiya

✔️ Moderný štíhly a kompaktný dizajn
✔️ Hybrid Inverter technológia s plynulou reguláciou výkonu
✔️ Chladiaci aj vykurovací režim
✔️ Veľmi tichá prevádzka
✔️ Bohatá výbava: prachový filter, funkcia samočistenia, s možnosťou WIFI pripojenia, časovač, ekonomický mód
📌 od 828 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

✔️ Unikátna klimatizácia bez vonkajšej jednotky
✔️ Vysoko účinný systém čistenia vzduchu, kombinujúci elektrostatický a karbónový filter
✔️ Najtenšia (16 cm) a najtichšiu klimatizácia (27 - 38 dB) bez vonkajšej jednotky
✔️ Naviac funkcia odvlhčovania
📌 od 1290 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Klarstein Windwaker ACO8-Windwaker

✔️ Režim chladenia a vykurovania
✔️ Pomer cena / výkon
✔️ Prehľadný a zrozumiteľný návod
✔️ S diaľkovým ovládaním
✔️ Prispôsobenie toku vzduchu
📌 od 489 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Whirlpool SPIW 312L

✔️ Cenový tip
✔️ Chladiaci výkon 3,2 kW - do miestností o objeme 80-120 m3
✔️ Má funkciu chladenia, odvlhčovania a ohrevu
✔️ S diaľkovým ovládaním
📌 od 449 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať nástennú klimatizáciu

Klíma v našej krajine sa mení a okrem nevyspytateľných meteorologických javov so sebou prináša aj letá s tropickými teplotami. Horúce dni sú pre ľudí a zvieratá nadmernou záťažou a ak ich sprevádzajú aj noci s tropickými teplotami, negatívny účinok horúčav sa ešte viac umocňuje. Ak teplota v interiéri vystúpi na 26 °C a sprevádza ju vlhkosť vyššia ako 60 %, nikto z nás si neoddýchne ani medzi stenami bytu či domu. Vyskúšali ste už všetky tipy, ako ochladiť vzduch v interiéri, no výsledok nie je ideálny? Zoznámte sa bližšie s klimatizáciami do bytu či rodinného domu a zmeňte nedobrovoľné saunovanie na príjemný domáci oddych.

Klimatizácia do bytu / domu a jej úlohy

Aký je hlavný účel klimatizácie do bytu alebo domu? Či už máte zálusk na mobilnú alebo nástennú klimatizáciu, azda jediné, v čom nesmie sklamať je účinné ochladzovanie vzduchu a vytvorenie optimálnej klímy v interiéri.

Okrem očakávaného ochladzovania vzduchu si klimatizácie “vzali na plecia” ďalšie užitočné funkcie. Akonáhle prístroj recirkuluje vzduch, vzniká veľký predpoklad, že dokáže vzduch aj prečistiť. Viaceré klimatizácie preto dostali do výbavy účinné filtre, ktoré zachytávajú nielen prach, pele a alergény, taktiež pôsobia aj antibakteriálne a antiviroticky.

Ďalšou obľúbenou funkciou je ionizácia vzduchu. Niektoré lepšie vybavené klimatizácie zvládnu vetranie, disponujú funkciou ventilátora a počas chladných mesiacov zvládajú vykurovanie miestnosti, v ktorej sú nainštalované / umiestnené. A to je celkom zaujímavá plejáda úloh, na ktorú by sa už hodil diaľkový ovládač alebo aplikácia v telefóne, cez ktorú vykonáte všetky dôležité nastavenia. Aj toto všetko môže byť súčasťou vašej novej klimatizácie, ktorá bude mať na starosti kvalitu a teplotu vzduchu u vás doma hneď v niekoľkých úrovniach.

Nástenná alebo mobilná klimatizácia?

Máte záujem o mobilné riešenie, ktoré sa dá podľa potreby presúvať z miesta na miesto? Alebo ste si istí v tom, že potrebujete pevnú nástennú klimatizáciu s trvalým umiestnením? Bohatá ponuka na trhu uspokojí výberom každú skupinu, dôležité je zohľadniť všetky pre a proti danej konštrukcie.

Mobilná klimatizácia

Výhodou mobilnej klimatizácie je mimoriadne ľahká inštalácia, takmer žiadna. Zariadenie stačí položiť na zvolené miesto, zapojiť do elektrickej zásuvky a hadicu na odvádzanie tepla umiestniť smerom von z najbližšieho okna.

Netreba ju prepájať s vonkajšou jednotkou. Všetko dôležité je priamo súčasťou kompaktného zariadenia na kolieskach. Nevýhodou mobilnej klimatizácie je však vyššia hlučnosť, čo môže byť prekážkou najmä pri umiestnení v spálni alebo v detskej izbe.

Nástenná klimatizácia

Ako už napovedá samotný názov, nástenná klimatizácia predstavuje trvalé riešenie s pevným umiestnením v interiéri. Tento typ klimatizácie môže byť inštalovaný vyššie na stene (nástenná klimatizácia), v úrovni parapetu (parapetná klimatizácia) alebo na strope (stropná klimatizácia).

V drvivej väčšine prípadov sa nezaobídete bez odbornej montáže a precízneho prepojenia s vonkajšou jednotkou. Vonkajšia (kondenzačná) a vnútorná chladiaca jednotka sú vzájomne prepojené potrubím, čo znamená vŕtanie otvorov cez stenu.  Aj pri nástennej klimatizácii bez vonkajšej jednotky vznikajú v stene otvory na dve potrubia. Výsadou nástenných klimatizácií je však vyšší účinok, rýchlejšie dosahovanie nastavenej teploty a podstatne nižšia hlučnosť.

Kuchyňa s klimatizáciou

Typy nástenných klimatizácií – singlesplit, multisplit a nástenná klimatizácia bez vonkajšej jednotky

Ako funguje nástenná klimatizácia, ktorú tvorí vonkajšia a vnútorná jednotka? Dochádza k reálnej výmene vzduchu? Vzduch v interiéri sa v princípe nevymieňa za vzduch v exteriéri. Dochádza “iba” k premyslenej výmene energií, a tým sa teplota vzduchu upravuje na želanú hodnotu.

Základný princíp nájdeme vo fyzikálnej chémii: Ak sa kvapalina odparuje a mení na plyn, absorbuje do seba zároveň teplo.

Úlohou klimatizácie je premieňať tekutinu zvanú chladivo z kvapaliny na plyn a zase naspäť. Chladivo je navrhnuté tak, aby malo nízky bod varu. Už izbová teplota spôsobuje jeho zmenu na plyn. Pri zmene na plyn (ktorý zostáva v potrubí), sa však uvoľňuje energia chladiva a chladne potrubie vo výparníku. Ventilátor vo výparníku ženie vzduch cez studené potrubie a rozháňa smerom do interiéru studený vánok. Druhou úlohou klimatizácie je naspäť skvapalniť plynné chladivo, ktoré v sebe nesie odobraté teplo. Na to slúži kompresor, ktorý zvýši tlak plynného chladiva natoľko, aby následne došlo k jeho skvapalneniu v kondenzátore. Cez vonkajší kondenzátor prefukuje ventilátor vzduch, aby sa v jeho potrubí chladivo spätne ochladilo, odovzdalo teplo do exteriéru a v tekutom stave sa opäť vrátilo do výparníka.

(Zdroj: vtm.zive.cz

Z hľadiska konštrukcie natrafíte na trhu na klimatizácie s označeném singlesplit, multisplit a na nástenné klimatizácie bez vonkajšej jednotky. Kľúčové je slovíčko “split” (v preklade rozdeliť), ktoré hovorí o tom, že klimatizácia je rozdelená medzi vonkajšiu a vnútornú časť. Viac už v charakteristikách nižšie…

Singlesplit nástenná klimatizácia

Singlesplitovú (alebo skrátené iba splitovú) nástennú klimatizáciu tvorí jedna vonkajšia a jedna vnútorná jednotka, navzájom prepojené potrubím – podľa možnosti čo najkratšou cestou.

V princípe nevyžadujú komplikovanú inštaláciu, no zásahom do muriva sa nevyhnete. Ide o riešenie, kedy klimatizácia chladí vzduch v jednej miestnosti. Ak máte možnosť otvoriť dvere medzi dvoma izbami, môže pri vyššom výkone navodiť optimálnu teplotu aj v dvoch miestnostiach. Ide o lacnejšie riešenie, jednoduchšie na zrealizovanie.

Multisplit nástenná klimatizácia

Multisplit – alebo aj viacnásobné delenie. Jedna výkonná vonkajšia jednotka je prepojená s 2 – 5 vnútornými jednotkami a prináležiacim potrubím. Z hľadiska efektívnosti a inštalácie si už takéto komplexnejšie riešenie pre viacero miestností vyžaduje odborné posúdenie, aby celý projekt fungoval v každom bode.

Jednotlivé vnútorné jednotky pritom môžu mať rôznu podobu (nástenné, parapetné, stropné). Pre každú miestnosť máte k dispozícii samostatné ovládanie. Ide o vyššiu investíciu, ktorú vyhľadávajú skôr náročnejší kupujúci. Na vonkajšej fasáde je potom iba jediná centrálna jednotka.

Nástenná klimatizácia bez vonkajšej jednotky

Nedovolia vám susedia alebo pamiatkari inštaláciu vonkajšej jednotky na fasádu? Aj to je bežný prípad, a preto skôr, ako sa pustíte do kúpy pevnej klimatizácie, zistite si všetky podstatné detaily – najmä, ak žijete v historickej časti mesta. Nechcete mobilnú klimatizáciu? Zaujímavou alternatívou je nástenná klimatizácia bez vonkajšej jednotky (alebo monobloková klimatizácia).

Komplet celý mechanizmus (výparník, kompresor a kondenzátor) je v jednej vnútornej jednotke. Von smerujú iba dva vývody potrubia, ktoré sú na fasáde pomerne nenápadné a akceptovateľné, takže estetika budovy nie je narušená. Avšak – pripravte sa na vyššiu investíciu a väčšiu hlučnosť zariadenia, podobne ako je tomu pri mobilných klimatizáciéch. Rýchlosť chladenia vzduchu je však na veľmi dobrej úrovni.

Ako vybrať klimatizáciu podľa výkonu?

Od teoretickej časti prejdime teraz k tomu, čo patrí k jednému k najdôležitejších parametrov pri výbere nástennej klimatizácie.

Akým chladiacim výkonom by mala klimatizácia disponovať? Chladiaci výkon klimatizácie sa udáva v kW (kilowatthodiny) alebo v jednotkách BTU, pričom 1 kW je približne 3400 BTU / hod.

Pri základnej orientácii počítajte s výkonom 1 kW na 10 m2 plochy alebo 1 kW na 25 m3 objemu miestnosti. Najpredávanejšie nástenné klimatizácie ponúkajú výkon od 3 – 3,5 kW, čo zodpovedá ploche 30 – 35 m2, resp. objemu miestnosti okolo 75 – 80 m3.

Výkon klimatizácie by nemal byť poddimenzovaný ani naddimenzovaný. Nízky výkon znamená slabú účinnosť aj pri nepretržitom chode, vysoký výkon sa prejaví na zbytočne vyššej hlučnosti a spotrebe.

Okrem rozlohy (objemu) miestnosti však treba brať ohľad aj na ďalšie faktory. Tými sú najmä orientácia miestnosti podľa svetových strán, počet a veľkosť okien, izolácia stien a okien, počet ľudí a spotrebičov v miestnosti. Prakticky a jednoducho, čím je miestnosť viac náchylnejšia na prehrievanie (cez leto interiérové teploty nad 28 °C), tým sú nároky na výkon klimatizácie vyššie.

byt klimatizácia

Nástenná klimatizácia invertor alebo on/off?

Väčšina moderných klimatizácii je v súčasnosti vybavená invertorovou technológiou. Klimatizácie s on/off sa považujú za zastaralé a dopredávajú sa, nové modely sa už nevyrábajú.

V čom je rozdiel? Klimatizácia s invertorom neustále vyhodnocuje podmienky v danej miestnosti a tomu prispôsobuje svoj chod. Nepracuje na plný výkon po celú dobu chodu. Najskôr funguje klimatizácia na 100 %, po rýchlom dosiahnutí požadovanej teploty dokáže výkon znížiť až o 80 % a pracovať podstatne tichšie a s nízkymi nárokmi na spotrebu. Je tak vhodná do miestností, v ktorých sa vyskytujete niekoľko hodín po sebe.

Klasická on/off (zapnúť/vypnúť) klimatizácia sa zapne a pracuje nepretržite s výkonom na 100 % bez prihliadania na okolitú teplotu. Pracuje hlučnejšie, náklady na prevádzku bývajú vyššie – najmä ak klimatizáciu zabudnete pred odchodom vypnúť.

Nástenná klimatizácia s vykurovaním? Všímajte si tento údaj

V súvislosti s modernými nástennými klimatizáciami sa môžete stretnúť s tým, že ich súčasťou tepelné čerpadlo. Prakticky každá klimatizácia, ktorá má funkciu vykurovania, má tepelné čerpadlo. Kedy využiť klimatizáciu na vykurovanie? Vo všeobecnosti je zvykom používať tento spôsob skôr na prikurovanie v medziobdobiach počas roka, kedy ľudia trpia v chladných panelákoch bez zapnutého ústredného vykurovania.

No nemusí to však zostať len ako núdzový spôsob vykurovania. Pri kúrení klimatizáciou s tepelným čerpadlom môže byť úspora elektrickej energie až 70 % v porovnaní s bežným elektrickým ohrievačom! Práve preto sa tepelné čerpadlá využívajú ako zdroj tepla v nízkoenergetických domoch.

Všímajte si, v akých teplotách sa môže klimatizácia počas zimy prevádzkovať. Niektoré klimatizácie majú prevádzkový rozsah vykurovania do teploty -15 °C, lepšie modely majú zaručený vykurovací výkon, aj keď budú teploty vonku blízko -25°C.

spálňa klimatizácia

Ďalšie parametre a vlastnosti nástenných klimatizácií

O chladiacom výkone, typoch a prevedeniach nástenných klimatizácii sme si už to najdôležitejšie povedali, zostalo ešte “zopár detailov”, ktoré môžu rozhodnúť vašu voľbu.

 • Príkon spotrebiča – Pozor, nemýľte si v produktovom popise chladiaci výkon s príkonom klimatizácie. Obe môžu byť uvedené v kW. Príkon je energia, ktorú klimatizácia spotrebováva na svoj chod (kompresor, ventilátory, …). Príkon býva spravidla nižší ako chladiaci výkon. Ak tento údaj nenájdete v popise, zaujímajte o energetickú triedu, ktorá vám viac vypovie o tom, ako si daná klimatizácia so spotrebou stojí v porovnaní s konkurenciou.
 • Energetická trieda – Pri klimatizáciách nájdete minimálne jednu energetickú triedu, ak disponuje vykurovaním, tak budú tieto údaje dva. Čím lepšia energetická trieda, tým nižšie náklady na prevádzku nasledujúce roky. Klimatizácie nízkej triedy budú disponovať energetickým štítkom od A – G (lacné modely), klimatizácie strednej triedy majú na energetickom štítku A+ (vyhľadávané pre dobrý pomer cena/výkon), najlepšie nástenné klimatizácie patria vysokej triedy, čomu zodpovedajú kategórie A++ a A+++ (energeticky úsporné, perfektná výbava, viac funkcií na top úrovni). Ak máte záujem využívať klimatizáciu na vykurovanie, dajte si záležať na tom, aby v takomto režime patrila minimálne do A+.
 • Hlučnosť – Kvalitné splitové nástenné klimatizácie sú prekvapivo nehlučné. Aj do nášho rebríčka sa dostali modely s hlučnosťou pod 20 dB. Na hlučnosť prihliadajte najmä vtedy, ak bude klimatizácia v izbe, v ktorej spíte. Klimatizácie bez vonkajšieho chladenia a mobilné klimatizácie sú už podstatne hlučnejšie a môžu vyrušovať.
 • Dizajn – Univerzálne biele modely sú lacnejšie ako dizajnové kúsky, ktoré perfektne dotvoria interiér. Aj tu platí, že za dizajn si priplatíte niekoľko stoviek eur naviac.
 • Doplnkové funkcie – Filtrácia vzduchu, zvlhčovanie vzduchu, ionizácia vzduchu, ohrev vzduchu, časovač, režim samočistenia, režim vetrania, nočný režim, časovač.
 • Užitočná výbava – Sem patrí najmä diaľkový ovládač, ovládanie klimatizácie mobilom cez WiFi, nastaviteľné lamely.

Montáž a údržba nástennej klimatizácie

S montážou nástennej klimatizácie sa neunáhlite a nechajte si poradiť od skúsenejších. K obom jednotkám – ako vonkajšej, tak aj vnútornej – by mal byť zachovaný dobrý prístup. Je dôležité, aby vám montáž zrealizovala overená montážna firma. Dokáže si poradiť s požiadavkami výrobcu, aby bola zachovaná plná funkčnosť výrobku.

V ideálnom prípade by vám mohla poskytnúť budúci zazmluvnený servis. Pravidelná údržba klimatizácie by mala byť vykonávaná minimálne 1 – 2 krát mesačne. Je predpokladom je bezproblémovú a hygienickú prevádzku. Vykonáva sa najmä čistenie oboch zásobníkov, filtrov a kontrola prepojení a tesnení.

Ceny nástenných klimatizácií

Investíciu do nástennej klimatizácie odporúčame zvážiť zo všetkých aspektov – od chladiaceho výkonu, cez spotrebu, dizajn až po doplnkové funkcie. Ak by ste si klimatizáciu vyberali v e-shope, môžete sa stretnúť so základnou kategorizáciou do 3 tried – nízka, stredná a vysoká trieda, čomu prináležia aj cenové relácie.

✅ Nástenné klimatizácie do 600 eur

Klimatizácie nízkej triedy lákajú na pomerne dobrú cenovú dostupnosť, a aj preto sa radia medzi najpredávanejšie klimatizácie vôbec.

Pri výbere si starostlivo skontrolujte chladiaci výkon, hlučnosť a energetickú triedu. V prípade lacných klimatizácii totiž nepôjde vždy o najúspornejšie modely na trhu a ich energetická trieda bude od A po G. Ich súčasťou sú základné funkcie – kúrenie a čistenie vzduchu, v lepšom prípade aj ventilátor.

✅ Nástenné klimatizácie od 600 do 1200 eur

Nástenné klimatizácie patriace do strednej triedy predstavujú dobrý pomer ceny a kvality.

Sú energeticky úspernejšie (A+, A++), tichšie, dizajnovo modernejšie. Do výbavy dostali prepracovanejšie funkcie, ktoré majú pozitívny vplyv nielen na komfort chladenia (nastaviteľné klapky), ale aj na kvalitu vzduchu (väčší počet filtrov na čistenie vzduchu).

✅ Nástenné klimatizácie od 1200 eur

Ak hľadáte trvalé riešenie bez kompromisov, ktoré bude pracovať presne podľa vašich požiadaviek, potom sa zamerajte na klimatizácie patriace do vysokej triedy, ktoré patria k tomu najlepšiemu vo svojej značke.

Ich prednosťami je nízka spotreba (energetická trieda A++, A+++), hlučnosť pod 20 dB, prepracované technické detaily a špičkový dizajn. Ponúkajú komplet funkčnú výbavu – čistenie, zvlhčovanie, odvlhčovanie, ionizáciu, kúrenie, individuálne plánovanie, ovládanie mobilom na diaľku,…

Najlepšie značky nástenných klimatizácií

 • LG – Moderné, do detailov premyslené nástenné klimatizácie od LG sú dostupné v rôznych cenových reláciách. Prekvapujú zvýšenou účinnosťou a zníženou mierou hluku.
 • Samsung – Klimatizácie Samsung patria na našom trhu k dobre predávaným a plne vybaveným modelom. Jednou z predností klimatizácií z vyššej triedy je Tri-Care Filter zložený z troch vrstiev zachytávajúcich väčšie prachové častice a chlpy. Pohlcuje tiež jemný prach a redukuje výskyt vírusov, baktérií a alergénov.
 • Toshiba – Ponuka, ktorá osloví aj najnáročnejších. Zaujímavosťou je dizajnová vnútorná jednotka s inovatívnou textilnou povrchovou úpravou, ktorá umožňuje vytvoriť si vlastné motívy obalu klimatizácie. Zabudovaný WiFi modul, komunikácia s populárnymi hlasovými asistentami.
 • Daikin – S veľkou pravdepodobnosťou modelovo najbohatšia ponuka na našom trhu prináša klimatizácie cenovo dostupné, s dobrým pomerom cena/výkon aj klimatizácie s top parametrami a technológiami.
 • Whirpool – Záujem kupujúcich vzbudili najmä klimatizácie Whirpool s cenou od 400 – 700 eur.
 • Klarstein – Cenovo a dizajnovo atraktívne klimatizácie Klarstein síce nepatria k najdrahším na trhu, no prekvapujú úsporným chodom pri chladení aj vykurovaní.
 • Olimpia – Ak hľadáte kvalitnú nástennú jednotku bez vonkajšej jednotky, v ponuke značky Olimpia je niekoľko zaujímavých prístrojov.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1LG Standard S S12EQ

✔️ Plocha miestnosti – 35 – 45 m2
✔️ Možnosť režimu chladenia aj kúrenia
✔️ Čistenie a ionizácia vzduchu, antibakteriálny filter
✔️ Veľmi nízka hladina hluku
✔️ Úsporný a efektívny chod - inventorová technológia
📌 od 780 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Samsung Wind Free Comfort

✔️ S výkonom 3,5 KW - zvláda chladenie aj vykurovanie, výborná kvalita
✔️ Účinný filter na čistenie vzduchu
✔️ Úsporný a efektívny chod - inventorová technológia
✔️ Overená značka, unikátny dizajn
✔️ WiFi modul - možnosť ovládať klimatizáciu na diaľku pomocou smartfónu alebo tabletu
📌 od 749 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3 Toshiba Seiya

✔️ Moderný štíhly a kompaktný dizajn
✔️ Hybrid Inverter technológia s plynulou reguláciou výkonu
✔️ Chladiaci aj vykurovací režim
✔️ Veľmi tichá prevádzka
✔️ Bohatá výbava: prachový filter, funkcia samočistenia, s možnosťou WIFI pripojenia, časovač, ekonomický mód
📌 od 828 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

✔️ Unikátna klimatizácia bez vonkajšej jednotky
✔️ Vysoko účinný systém čistenia vzduchu, kombinujúci elektrostatický a karbónový filter
✔️ Najtenšia (16 cm) a najtichšiu klimatizácia (27 - 38 dB) bez vonkajšej jednotky
✔️ Naviac funkcia odvlhčovania
📌 od 1290 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Klarstein Windwaker ACO8-Windwaker

✔️ Režim chladenia a vykurovania
✔️ Pomer cena / výkon
✔️ Prehľadný a zrozumiteľný návod
✔️ S diaľkovým ovládaním
✔️ Prispôsobenie toku vzduchu
📌 od 489 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Whirlpool SPIW 312L

✔️ Cenový tip
✔️ Chladiaci výkon 3,2 kW - do miestností o objeme 80-120 m3
✔️ Má funkciu chladenia, odvlhčovania a ohrevu
✔️ S diaľkovým ovládaním
📌 od 449 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Zdroj fotiek: pexels.com | Autor fotiek: Max Vakhtbovych

5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin