Najlepšie motorové píly: TOP 5+3 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie motorové píly Prinášame tipy na najlepšie motorové píly (benzínové a elektrické), ktoré vás môžu osloviť pomerom cena/výkon. Vyberajte najmä podľa frekvencie a spôsobu použitia. Ako na to?

⭐⭐⭐⭐⭐

Pravidelne pracujete s drevom, ktoré potrebujete upraviť na požadovanú dĺžku? Staráte sa o zásoby dreva na vykurovaciu sezónu alebo je spracovanie dreva vašou záľubou/živobytím? Ak ste odpovedali áno, potom je pre vás motorová píla vítaným spoločníkom, vďaka ktorému sa aj doteraz náročná práca v teréne či na záhrade stane jednoduchšou. Či už hľadáte svoju prvú pílu na pohon, alebo potrebujete nástupcu pre dosluhujúcu reťazovú pílu, podľa prísnych kritérií sme vybrali kvalitné motorové píly, kde si svojho favorita nájdete na každý druh využitia.

V segmente motorových píl sú obrovské cenové rozdiely. Môžete natrafiť na lacné modely s cenou nižšou ako 100 EUR, no nechýbajú ani profi modely s cenovkou, ktorá hravo pokorí desaťnásobok tejto základnej ceny. Ako vybrať motorovú pílu podľa svojich potrieb a charakteru činnosti? Aj o tom budú nasledujúce kapitoly nášho sprievodcu výberom. Už za pár minút zistíte, v akej výbave, type motora aj cene sa vám oplatí rozhliadnuť.

Výbava a sila motorových píl sa totiž líšia podľa spôsobu ich použitia. Motorovú pílu nikto z nás nekupuje na jednu sezónu, preto si starostlivo prezrite aj testy a recenzie motorových píl, vďaka ktorým si vytvoríte obraz o ich reálnom používaní a zvládaní chodu aj pri vyššej záťaži.

Najlepšie motorové píly na trhu (benzínové + elektrické)

 ProduktInfoHodnotenie 
#1DOLMAR PS-420 SC

 Nemecká kvalita 
✔️ Systém beznástrojového napínania reťaze
✔️ Mimoriadne ľahký štart
✔️ Tlmenie vibrácií pomocou oceľových pružín
✔️ Trojdielna odstredivá spojka s posilňovacím účinkom
📌 od 324€
Typ: benzínová | Výkon: 2200 W | Dĺžka lišty: 38 cm | Hmotnosť: 4,9 kg
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Stihl MS 180

 Na palivové drevo i záhradu 
✔️ Osvedčená motorová píla
✔️ Znížené množstvo emisií
✔️ Vhodná na stínanie stromov do priemeru 30 cm
✔️ Antivibračný systém
📌 od 249 €
Typ: benzínová | Výkon: 1400 W | Dĺžka lišty: 30 cm | Hmotnosť: 4,1 kg
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3HECHT 951

 Na palivové drevo i záhradu 
✔️ S kvalitnou lištou a reťazou Oregon s dĺžkou 40 cm
✔️ Zvláda aj častejšie používanie
✔️ Vhodná aj pre rezanie hrubších kmeňov
✔️ Jednoduché štartovanie
📌 od 200 €
Typ: benzínová | Výkon: 2240 W | Dĺžka lišty: 39 cm | Hmotnosť: 5,4 kg
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Stihl MS 461

 Profi použitie 
✔️ Nízkovibračná píla s vysokým výkonom
✔️ Na práce v lesníctve a poľnohospodárstve
✔️ Vynikajúci pomer výkonu a hmotnosti
✔️ Vhodná na ťažbu silných stromov
📌 od 849 €
Typ: benzínová | Výkon: 4400/6000 W | Dĺžka lišty: 45 cm | Hmotnosť: 6,7 kg
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5HECHT 50

 Univerzálne použitie 
✔️ Výkonný motor zvládne aj náročnejšiu prácu
✔️ Kvalitná konštrukcia s kovovými časťami
✔️ Automatické mazanie lišty a reťaze
✔️ 40 cm lišta a primer
📌 od 115 €
Typ: benzínová | Výkon: 2160 W | Dĺžka lišty: 40 cm | Hmotnosť: 6 kg
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Narex EPR 35-25 HS

 Výkonná elektrická 
✔️ Vysoko výkonný kompaktný motor 2 500 W
✔️ Automatické mazanie reťaze
✔️ Rýchla výmena a napínanie reťaze bez použitia nástrojov
✔️ Tepelne prúdová ochrana proti preťaženiu motora
📌 od 172 €
Typ: elektrická | Výkon: 2500 W | Dĺžka lišty: 35 cm | Hmotnosť: 4,5 kg
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Makita UC3541A

 Najpredávanejšia elektrická píla 
✔️ Výborné uživatelské recenzie
✔️ Vylepšená konštrukcia s ergonomickou rukoväťou
✔️ Vhodná pre bežné záhradnícke údržby, formovanie dreva či pre rezanie palivového dreva
✔️ Ochranné kryty oboch rúk a aktívna brzda reťaze
📌 od 107 €
Typ: elektrická | Výkon: 1800 W | Dĺžka lišty: 35 cm | Hmotnosť: 4,4 kg
⭐ 94 % Čítať recenzie
#8Riwall RECS 2040

 Cenový tip 
✔️ Výborný pomer CENA / KVALITA
✔️ Ideálny stroj pre bežné práce okolo domu a záhrady
✔️ Motor si poradí s väčšinou bežných prác
✔️ Účinná brzda zastaví reťaz už počas 0,12 s
📌 od 107 €
Typ: elektrická | Výkon: 2000 W | Dĺžka lišty: 40 cm | Hmotnosť: 4,6 kg
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať motorovú pílu

Reťazová motorová píla patrí k základnému vybaveniu domáceho majstra, ktorý pravidelne pracuje s drevom a chce sa odbremeniť od častokrát úmorného pílenia ručnou pílou. Nájsť optimálne výkonnú motorovú pílu môže byť pre menej skúsených užívateľov náročnou výzvou, no veríme, že nasledujúce zaujímavé informácie vás nasmerujú k tej najlepšej voľbe.

Pozornosť budeme venovať základným technickým informáciám, účelu použitia, najlepším značkám, aj rozdeleniu motorových píl podľa ceny. Praktickú stránku doplní aj základný postup, ako sa o motorovú pílu starať, aby vám dlhé roky poslúžila bez rizika poškodenia.

Ako funguje motorová píla

Základ motorovej reťazovej píly tvorí motor, reťaz, vodiaca lišta, spojka, rukoväť, spínacie a bezpečnostné prvky. Rezanie dreva vykonáva reťaz, ktorá je roztáčaná motorom. Reťaz sa pohybuje sa po vodiacich drážkach reťazovej lišty a hrotmi zubových článkov sa zarezáva do dreva.

Základné otázky

Ešte predtým, ako prejdeme k základnému deleniu motorových píl, skúste si zodpovedať nasledujúce otázky, aby ste mali jasnú predstavu na akú prácu a ako často budete tento nástroj používať.

 • Bude motorová píla používaná v domácom alebo pracovnom prostredí? (hobby vs. profesionálny model)
 • Budete ju potrebovať každý deň / párkrát mesačne / iba na prípravu dreva pred vykurovacou sezónou? (zohľadniť celkovú odolnosť, výkon, hmotnosť)
 • Plánujete prácu poblíž domu alebo potrebujete ísť ďalej do terénu? (elektrický vs. benzínový model)
 • Spracovávate prevažne mäkké alebo tvrdé drevo? Pílite hrubšie kmene alebo ide chcete motorovou pílou orezávať konáre stromov? (výkon motora a dĺžka lišty)
 • Chcete kúpiť motorovú pílu s jednoduchou údržbou alebo vám neprekáža ani pravidelné servisovanie? (elektrický vs. benzínový model)

ako vybrať motorovú pílu

Základné delenie motorových píl

Podobne, ako pri väčšine nástrojov, ktoré využijete na prácu v záhrade či dielni, aj pri motorových pílach je základné delenie podľa druhu motora / pohonu:

 • Benzínové motorové píly
 • Elektrické motorové píly
 • Akumulátorové píly

⏩ Benzínové motorové píly – rozdelenie, charakteristika a spôsob použitia

Benzínové motorové píly patria k najobľúbenejším aj najpredávanejším modelom. Podľa vybavenosti zvládajú náročnú prácu okolo domu, v záhrade aj v lese. Ich prednosťou je vysoká mobilita a široký výber, v rámci ktorého sa benzínové reťazové píly delia na ďalšie 3 podkategórie. Prinášame ich stručnú charakteristiku:

Hobby benzínové píly

Sú vhodné na občasné rezanie palivového dreva s menším priemerom a na orezávanie stromov a kríkov. Dĺžka lišty je približne 30 – 37 cm, zdvihový objem sa pohybuje na hodnote 30 – 50 cm³. Veľkú pozornosť venujte značke a predajcovi. Ak sa rozhodnete pre akciovú pílu zo supermarketu a navyše od výrobcu, o ktorom som dovtedy nepočuli, je možné, že viacero vnútorných komponentov, ktoré by mali byť z kovu alebo zliatiny, bude v takýchto lacných motorových pílach z plastu. Životnosť a odolnosť je teda otázna a hoci vám zrejme pri reklamácii peniaze vrátia, meniť pílu každý polrok nepoteší žiadneho užívateľa.

Poloprofesionálne benzínové píly

U našich českých susedov sú známe aj pod názvom ako tzv. „farmárske píly“. Tvoria prechod medzi hobby a profi prevedením a dá sa od nich očakávať veľmi dobrá húževnatosť aj výkon. Zvládajú častejšie používanie, pokoria väčšie hromady dreva, nezľaknú sa ani pílenia stromov. Disponujú lištou o dĺžke približne 45 cm, ich zdvihový objem je 50 – 70 cm³. Ponúkajú kvalitné dielenské spracovanie, vyššiu odolnosť aj komfort. Vo výbave majú pokročilý systém odpruženia, technológie zjednodušujúce štart, výborne rozloženú hmotnosť a ochranu pred vibráciami.

Profesionálne benzínové píly

Špičkové pracovné nástroje, ktoré zvládnu aj niekoľkohodinový chod, v náročných podmienkach a každý deň v roku. Vhodné pre drevorubačov a pilčíkov. Niektoré modely zvládajú aj rezanie liateho betónu, obrubníkov a dlaždíc. Dĺžka lišty môže dosiahnuť až 50 cm a zdvihový objem atakuje až 120 cm³. Najvyššia kvalita spracovania ženie aj ich cenu smerom hore, preto si dajte záležať na výbere skutočne kvalitnej motorovej píly, ktorú sprevádzajú pozitívne užívateľské recenzie aj odborné hodnotenia.

⏩ Elektrické motorové píly – charakteristika a spôsob použitia

Po benzínových motoroch sú na rade elektromotory. Vďaka elektromotoru je hmotnosť motorovej píly nižšia, menej hlučná, nezaťažuje prostredie splodinami navyše. Navyše – nevyžaduje údržbu ako benzínový motor. Výkonom sa však benzínovým modelom nedokáže dorovnať a horšie je na tom aj s mobilitou. Pri práci s drevom musíte dávať pozor na elektrický kábel, čo je aj na použitie vo vzdialenejšej záhrade alebo ovocnom sade veľmi nepraktické. O dlhom pílení tvrdého dreva sa nedá ani uvažovať.

Kde teda elektrickú motorovú pílu využiť? Hodí sa na dokončovacie práce v okolí domu, pri realizácii krovov, altánkov, terás alebo prístreškov pre autá. Teda tak, aby ste mali na dosah elektrickú zásuvku a ruky vám neunavila ťažká benzínová píla.

⏩ Akumulátorové motorové píly – charakteristika a spôsob použitia

Výhody oboch prechádzajúcich typov sa snažili výrobcovia spojiť do akumulátorovej motorovej píly – ľahkosť, nenáročnosť na údržbu a zároveň žiadne obmedzovanie káblom. Museli však pristúpiť na množstvo kompromisov a výsledkom sú píly, ktoré sa síce jednoducho obsluhujú, nie sú ani príliš ťažké, no do výbavy dostali iba lištu o dĺžke približne 30 cm. Nabitý akumulátor poskytuje chod na 30 – 35 minút, preto je dobré mať v zálohe aspoň 2 akumulátory, aby ste v práci mohli pokračovať aspoň hodinu.

Akumulátorové motorové píly najlepšie vyžijete na orezávanie konárov v sade a nenáročné hobby práce s drevom. Zaujímavým lákadlom môže byť ich jednoručná obsluha.

3 najdôležitejšie parametre pri výbere motorovej píly

Stojíte pred kúpou motorovej píly a pozeráte na základné parametre? Odporúčame, aby ste vopred zvážili, aký výkon od píly požadujete a neprehliadli ani hmotnosť, ktorá dokáže ovplyvniť vašu spokojnosť s manipuláciou.

Dĺžka lišty

Dĺžku lišty, ktorá tvorí základ pre obeh reťaze, voľte podľa predpokladaného rezaného materiálu. Elektrické reťazové píly majú lištu dlhú od 30 – 40 cm, reťazové majú na výber z viacerých možností – od 30 – 50 cm.

Výkon

S dĺžkou lišty veľmi úzko súvisí aj výkon motorovej píly. Kombinácia “slabý motor – dlhá lišta” nefunguje. K dlhej lište treba aj patrične silný a výkonný motor, ktorý si poradí aj s vyšším trením a predíde zasekávaniu. Výkon slabších píl začína na hodnote 700 W, u drahších profesionálnych modelov už výkon dosahuje až 4000 W. Práve kvôli tomu, že dlhá lišta potrebuje výkonný motor, sú elektrické a akumulátorové píly v dĺžke lišty limitované.

Hmotnosť

Hmotnosť píly rozhoduje o tom, ako dlho vydržíte s pílou pracovať. Nízkou hmotnosťou lákajú najmä elektrické a po nich v tesnom závese akumulátorové modely. Profi “benziňáky” môžu presiahnuť aj hmotnosť 15 kg. Väčšina najpopulárnejších motorových píl pre bežné domáce použitie váži 4 – 8 kg.

Prvky komfortnej a bezpečnostnej výbavy

 • Systém tlmenia vibrácii (alebo aj odpruženie rukoväte) – Má za úlohu tlmiť vibrácie od motora prenášané do rukoväte. Vďaka tomu vydržíte bez únavy pracovať dlhšie.
 • Ochranný kryt ruky – Slúži ako základné mechanická ochrana pred odletujúcimi kusmi dreva.
 • Zachytávač reťaze – V prípade pretrhnutia reťaze je reťaz automaticky a bezpečne navinutá dovnútra píly.
 • Bezpečnostná brzda – Akonáhle pustíte hlavný spínač, chod píly sa úplne zastaví. Reťaz nezostane v chode zotrvačnosťou. Môžete ju takmer okamžite bezpečne odložiť.
 • STOP – núdzové tlačidlo – V prípade núdze behom sekundy zastavuje chod motora aj reťaze.
 • Zariadenie na bočné napínanie reťaze + Rýchlonapínanie reťaze – Praktické funkcie, ktoré umožňujú reťaz nastaviť bez použitia náradia (nastavovacie koliesko na boku píly).
 • Oceľová zubová opierka – Bezpečnostný prvok, ktorý funguje ako stabilizátor. Zúbkami sa píla zahryzne do rezu a pri narazení na tvrdé miesto sa píla nevyšmykne hore.
 • Automatické mazanie reťaze – Súčasťou píly môže byť nádobka s olejom (musí sa z času na čas naplniť), ktorá sa postará o automatické premazanie reťaze.

motorové píly drevo

Ceny motorových píl

Väčšina z nás očakáva, že motorová píla zvládne niekoľko sezón bez väčších problémov. V prípade tohto nástroja je azda najdôležitejšie zohľadniť jeho budúce vyťaženie, aby ste zbytočne nekupovali drahý stroj na jednoduché činnosti a naopak – ani sa netrápili s lacnou hračkou na objemných kusoch dreva. Ako sa zorientovať podľa ceny a dostať za svoje peniaze najlepšie prevedenie?

✅ Motorové píly do 100 €

V základnej cenovej kategórii nájdete najmä prevahu elektrických motorových píl a niekoľko základných benzínových s výkonom cca 2000 – 2500 W, s dĺžkou lišty od 30 – 40 cm. Nejde o žiadne extra výkonné stroje, na bežnú prácu okolo domu však ponúkajú celkom solídne využitie. Zamerajte sa na overené značky, ktoré vyrábajú motorové píly naprieč rôznymi cenami. Od neznámych a podozrivo lacných nástrojov radšej ruky preč.

✅ Motorové píly do 500 €

Produktovo najbohatšia kategória, v ktorej nájdete množstvo najpredávanejších motorových píl. O hlavné slovo sa začínajú hlásiť benzínové modely stredného až vyššieho výkonu a viacero šikovných elektrických aj akumulátorových modelov. Do výbavy pribúda nielen výkonnejší motor, ale aj užitočné prvky pre bezpečnosť a komfort obsluhy. Veľmi dobrý pomer cena/výkon.

✅ Motorové píly od 500 €

Ak hľadáte pílu na časté používanie, ktorej úlohou bude pokoriť tvrdšie drevo s väčším priemerom, pripravte sa na vyššiu investíciu. Profesionálne motorové píly disponujú výkonom od 3000 – 4000 W, dlhšou lištou, perfektne vyladeným motorom a pokročilými prvkami výbavy aj ergonómie.

Najlepšie značky motorových píl

Akých favoritov priniesli testy motorových píl? Ktoré značky vedú u spotrebiteľov? Ak pátrate po overených modeloch, inšpirujte sa v ponuke nasledujúcich značiek. Svojich favoritov na kvalitnú motorovú pílu tu nájde ako náročný, tak aj občasný užívateľ.

 • Stihl – Nemecká značka Stihl je synonymom kvality a priekopníkom v oblasti motorových píl. Z ich produkcie vzišla prvá píla, ktorú zvládol obsluhovať jeden človek už v roku 1950. Predstavuje nadštandard a pravidelne získava výborné hodnotenia v odborných testoch motorových píl, napr. v Heimwerker Praxis, Selbst ist der Mann, Kettensägen,…
 • Dolmar – Značka pôvodom z Hamburgu má na našom trhu najbohatšie zastúpenie v tomto segmente produktov. Z viac ako 100 rôznych druhov sa prevažná väčšina zaraďuje k vyššej strednej triede v cene od 100 – 500 €. Vhodné aj pre častejšie používanie
 • Husqvarna – Tradičná švédska značka uspokojí požiadavky prevažne náročných spotrebiteľov. Ide o motorové píly vyššej kvality, ktorých cena nepatrí k najnižším.
 • Riwall – Pod značkou Riwall sa na našom trhu úspešne predáva rozmanitá výbava do záhrady či dielne v primeranej cene. Aj keď sú komponenty pôvodom z Číny, samotné zostavenie nástrojov prebieha v ČR, preto sa o prípadný servis netreba obávať.
 • Hecht – Česká značka Hecht predáva svoje píly, krovinorezy, vyžínače a ďalšie záhradné náčinie už vo viac ako 30 krajinách. Prináša zaujímavé modely pre bežné domáce použitie s dobrým pomerom cena/kvalita.
 • Fieldmann – Ďalšia česká značka, ktorá má vo svojom portfóliu cenovo dostupné benzínové píly (do 100 €).
 • AL-KO – Stredná trieda benzínových motorových píl od overeného nemeckého výrobcu (cena cca 150 – 200 €).

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako sa starať o motorovú pílu?

Pravidelnú starostlivosť si vyžadujú predovšetkým benzínové reťazové píly. Rýchlo sa zanášajú pilinami aj motorovým olejom. Ak chcete, aby vám takáto píla vydržala čo najdlhšie, venujte pár minút údržbe po každom pílení. Úlohou servisu tak zostane iba nastaviť karburátor a skontrolovať motor.

 1. Odmontujte kryt a odpojte vodiacu lištu s reťazou. Zo všetkých dostupných miest odstráňte všetky nečistoty, piliny aj olej.
 2. Okrem reťaze sa musí v čistote udržiavať aj vzduchový filter, ktorý treba z času na čas vyfúkať vzduchovým kompresorom, umyť vo vode so saponátom a nechať dokonale preschnúť. Dajte však pozor, aby sa nečistoty nedostali do karburátora. Pozornosť venujte aj sviečkam – aby boli schopné hodiť iskru, nesmú byť zanesené olejom.
 3. Z výfuku je potrebné vybrať zachytávač iskier a odstrániť všetky spaliny a sadze. Môže to ísť ťažko, preto si pomôžte užšou kefkou.
 4. Skontrolujte stav záberového kolieska. Ak je opotrebované, nevyhnete sa výmene.
 5. Nezabúdajte na nabrúsenie reťaze. Reťaz musí byť natoľko ostrá, aby sa sama zarezávala do dreva. Ak sa pri rezaní totiž snažíte silou zatlačiť otupenú pílu do dreva, ste iba kúsok od predčasného opotrebovania lišty aj motora.

Je dĺžka záruky motorovej píly ukazovateľom jej kvality?

Pravdou je, že viacerí výrobcovia lákajú 5 – 6 ročnou predĺženou zárukou. Tento argument by však nemal byť jediným dôvodom, prečo sa pre danú motorovú pílu rozhodnete. Odporúčame prečítať si podmienky predĺženej záruky, ktoré nie sú vždy nastavené v prospech spotrebiteľa. V jednotlivých bodoch sa môžete dozvedieť, že pre uplatnenie nadštandardne dlhej záruky musíte každý rok absolvovať servisnú prehliadku, ktorú si zaplatíte. Ak sa v piatom či šiestom roku vyskytne porucha, môžete odísť s dlhým nosom, pretože sa dozviete, že vada je spôsobená bežným opotrebovaním, na ktoré sa už záruka nevzťahuje.

 ProduktInfoHodnotenie 
#1DOLMAR PS-420 SC

 Nemecká kvalita 
✔️ Systém beznástrojového napínania reťaze
✔️ Mimoriadne ľahký štart
✔️ Tlmenie vibrácií pomocou oceľových pružín
✔️ Trojdielna odstredivá spojka s posilňovacím účinkom
📌 od 324€
Typ: benzínová | Výkon: 2200 W | Dĺžka lišty: 38 cm | Hmotnosť: 4,9 kg
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Stihl MS 180

 Na palivové drevo i záhradu 
✔️ Osvedčená motorová píla
✔️ Znížené množstvo emisií
✔️ Vhodná na stínanie stromov do priemeru 30 cm
✔️ Antivibračný systém
📌 od 249 €
Typ: benzínová | Výkon: 1400 W | Dĺžka lišty: 30 cm | Hmotnosť: 4,1 kg
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3HECHT 951

 Na palivové drevo i záhradu 
✔️ S kvalitnou lištou a reťazou Oregon s dĺžkou 40 cm
✔️ Zvláda aj častejšie používanie
✔️ Vhodná aj pre rezanie hrubších kmeňov
✔️ Jednoduché štartovanie
📌 od 200 €
Typ: benzínová | Výkon: 2240 W | Dĺžka lišty: 39 cm | Hmotnosť: 5,4 kg
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Stihl MS 461

 Profi použitie 
✔️ Nízkovibračná píla s vysokým výkonom
✔️ Na práce v lesníctve a poľnohospodárstve
✔️ Vynikajúci pomer výkonu a hmotnosti
✔️ Vhodná na ťažbu silných stromov
📌 od 849 €
Typ: benzínová | Výkon: 4400/6000 W | Dĺžka lišty: 45 cm | Hmotnosť: 6,7 kg
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5HECHT 50

 Univerzálne použitie 
✔️ Výkonný motor zvládne aj náročnejšiu prácu
✔️ Kvalitná konštrukcia s kovovými časťami
✔️ Automatické mazanie lišty a reťaze
✔️ 40 cm lišta a primer
📌 od 115 €
Typ: benzínová | Výkon: 2160 W | Dĺžka lišty: 40 cm | Hmotnosť: 6 kg
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Narex EPR 35-25 HS

 Výkonná elektrická 
✔️ Vysoko výkonný kompaktný motor 2 500 W
✔️ Automatické mazanie reťaze
✔️ Rýchla výmena a napínanie reťaze bez použitia nástrojov
✔️ Tepelne prúdová ochrana proti preťaženiu motora
📌 od 172 €
Typ: elektrická | Výkon: 2500 W | Dĺžka lišty: 35 cm | Hmotnosť: 4,5 kg
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Makita UC3541A

 Najpredávanejšia elektrická píla 
✔️ Výborné uživatelské recenzie
✔️ Vylepšená konštrukcia s ergonomickou rukoväťou
✔️ Vhodná pre bežné záhradnícke údržby, formovanie dreva či pre rezanie palivového dreva
✔️ Ochranné kryty oboch rúk a aktívna brzda reťaze
📌 od 107 €
Typ: elektrická | Výkon: 1800 W | Dĺžka lišty: 35 cm | Hmotnosť: 4,4 kg
⭐ 94 % Čítať recenzie
#8Riwall RECS 2040

 Cenový tip 
✔️ Výborný pomer CENA / KVALITA
✔️ Ideálny stroj pre bežné práce okolo domu a záhrady
✔️ Motor si poradí s väčšinou bežných prác
✔️ Účinná brzda zastaví reťaz už počas 0,12 s
📌 od 107 €
Typ: elektrická | Výkon: 2000 W | Dĺžka lišty: 40 cm | Hmotnosť: 4,6 kg
⭐ 92 % Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej motorovej píly. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepšiu motorovú pílu na trhu.

Zišla by sa nová výbava do dielne či záhrady? Potom pozrite aj:

⭐⭐⭐⭐⭐

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin