Najlepšie nafukovacie vírivky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Ako vybrať vírivku Chceli by ste si užívať príjemný domáci wellness? Potom by sme vám radi predstavili tipy na najlepšie nafukovacie vírivky, ktoré sprevádzajú pozitívne užívateľské hodnotenia a svojim užívateľom ponúkajú optimálny pomer cena/kvalita. Jedna kvalitná nafukovacia vírivka dokáže zabezpečiť komfort, oddych a príjemnú perličkovú masáž, o akej by sa vám v domácom prostredí ani nesnívalo!

Na rozdiel od pevných víriviek je takýto typ vírivky cenovo veľmi dostupný a pre nízku hmotnosť a jednoduchú manipuláciu ju môžete využiť doma, na terase, na záhrade, pri chate – kdekoľvek a kedykoľvek budete chcieť. Vírivku ľahko premiestnite z interiéru do exteriéru a aj naopak.

Predtým, ako sa nafukovaciu vírivku rozhodnete kúpiť, je dobré zorientovať sa v základných prevedeniach, materiáloch aj doplnkových funkciách. Krok za krokom vás prevedieme cez všetky náležitosti výberu. Strávili sme niekoľko hodín  porovnávaním produktov, ktoré by mohli byť aj vašou inšpiráciou. Prešli sme testy a recenzie recenzie víriviek a výsledkom je prehľadná tabuľka s modelmi, ktoré disponujú kvalitnou robustnou konštrukciou z odolných materiálov. Môžete ich poznať aj pod označením vírivé bazény, a teda v ich výbave nájdete výkonné čerpadlo, filtračný systém a ochranný kryt.

Najdôležitejšie je v tomto prípade vaše pohodlie. Takže, či sa chystáte do vírivky dvaja, štyria, šiesti – máme pre vás výber z rôznych možností podľa veľkosti, tvaru a samozrejme i ceny.

Najlepšie nafukovacie vírivky podľa nás a recenzií

 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Intex 28458 Pure Spa
Jet & Bubble Deluxe


 TOP produkt pre väčšinu domácností 
Objem: 795 l
Osôb: 4
Trysky: 120 + 4 masážne
Príkon: 2200 W
Ohrev: 1,5-2,5 °C/hod
Rozmery: 201 x 201 x 71 cm
⭐ 100 %800 € Čítať recenzie
#2Intex Pure Spa - Bubble Greywood Deluxe

 Najlepšia vírivka pre 4 osoby 
Objem: 795 l
Osôb: 4
Trysky: 140
Príkon: 2200 W
Ohrev: 1,5-2,5 °C/hod
Rozmery: ø 196 x 71 cm
⭐ 97 %540 € Čítať recenzie
#3Vírivý bazén
MSPA Tekapo C-TE041


 Obľúbená štvorcová vírivka pre 4 osoby 
Objem: 650 l
Osôb: 4
Trysky: 108
Príkon: 1500 W
Ohrev: 2 - 2,5°C/hod
Rozmery: 158 x 158 x 68 cm
⭐ 95 %430 € Čítať recenzie
#4Marimex Pure Spa Plus

 Pomer cena / kvalita 
Objem: 795 l
Osôb: 6
Trysky: 140
Príkon: 2200 W
Ohrev: 1,5-2,5 °C/hod
Rozmery: ø 196 x
71 cm
⭐ 93 %520 € Čítať recenzie
#5BESTWAY Lay-Z Spa
Whirpool Ibiza


 Vhodná alternativa k Intex a Marimex 
Objem: 778 l
Osôb: 4
Trysky: 96
Príkon: 2050 W
Ohrev: 1-1,5°C/hod
Rozmery: 180 x 180 x 66 cm
⭐ 90 %450 € Čítať recenzie
#6BELATRIX LUXURY 125 RATTAN

 Dobrá cena 
Objem: 600 l
Osôb: 4
Trysky: 130
Príkon: 1200 W
Ohrev: 1,5 °C/hod
Rozmery: 155 x 155 x 65 cm
⭐ 86 %375 € Čítať recenzie

Názory na odporúčané nafukovacie vírivky

 • Intex 28458 Pure Spa Jet & Bubble Deluxe – Tento model zaujme svojou univerzálnosťou. S vodnou kapacitou na 800 l a rozmermi bočných stien 201 x 201 cm ponúka priestor pre 4 osoby. Vylepšená účinnosť filtrácie aj cirkulácia vody. Ohrev až o 2,5 °C za hodinu. Dodávaná vrátane komplet príslušenstva spolu s termoizolačným krytom. Dlhodobo jedna z najpredávanejších víriviek.
 • Bazén vírivý nafukovací Intex Pure Spa – Bubble Greywood Deluxe – Nafukovacia vírivka s kapacitou 795 l vody je ideálnou rodinnou vírivkou za rozumnú cenu. Poskytuje dostatok priestoru až pre 4 osoby. Vyrobená je z vysoko kvalitného 3 vrstvového PVC. Jej súčasťou je systém HWT na zmäkčovanie vody, ktorý poskytuje dokonalú relaxáciu. Disponuje funkciou Wifi – môžete ju ovládať cez mobilný telefón.
 • Vírivý bazén MSPA Tekapo C-TE041 – Vyhľadávaná 4-miestna vírivka s kapacitou 650 l poteší majiteľov menších záhrad a terás. Aj napriek menším rozmerom poskytuje priestor na relaxáciu pre 4 osoby. Zaujať môže svojím rýchlym a účinnym ohrevom vody – až 2,5 °C za hodinu a 360-stupňovým systémom vzduchových trysiek, ktorý plní vírivú vaňu tisíckami vzduchových bubliniek. Súčasťou ovládacej jednotky je UV sterilizačná LED lampa.
 • Marimex Pure Spa Plus – Overená 4-miestna vírivka ohrúhleho tvaru s kapacitou na takmer 800 l vody je vyrobená z vysoko kvalitného laminovaného PVC materiálu. Jej súčasťou je unikátny systém na zmäkčovanie vody, vďaka ktorému je voda šetrnejšia k pokožke a zároveň sa predchádza vzniku vápenatých usadenín v hadiciach.
 • BESTWAY Lay-Z Spa – Whirpool Ibiza – Ďalší z radu samonafukovacích vírivých bazénov disponuje objemom vody takmer 780 l a je vhodný pre 4 dospelé osoby (+ 2 deti). Model je vyrobený z pevného trojvrstvového materiálu Tritech. Rýchla a jednoduchá montáž bez náradia.
 • Mobilná vírivka BELATRIX LUXURY 125 RATTAN – Táto nafukovacia vírivka láka predovšetkým svojou cenou. Už za približne 460 EUR si totiž môžete kúpiť vírivku s kapacitou na 600 l vody, určenú pre 4 osoby. Komorová štruktúra dodáva pevnosť, odolnosť a je tiež priestorovo úsporná. Jednoduchá na údržbu a pripravená aj na pravidelné používanie v sezóne! Praktickou súčasťou príslušenstva je integrovaný nafukovací termokryt.

Ako vybrať nafukovaciu vírivku?

Popularita nafukovacích víriviek stúpa z roka na rok. Ich cena klesá na prijateľné sumy, a tak z nedostupného luxusu, ktorý predstavovali zabudované pevné vírivky, stáva čoraz viac obľúbený domáci wellnes, v ktorom si príjemné chvíle relaxu môžete užívať prevažnú časť roka. Kvalitné nafukovacie vírivky dokonca v predajnosti vyhrávajú na nadzemnými bazénmi. Aké výhody ponúkajú? Čo všetko sa oplatí vedieť predtým, ako sa rozhodnete vírivku kúpiť?

Vírivka alebo bazén?

Ak vám to finančné, ale aj priestorové možnosti povolia, zrejme nebudete váhať a zaobstaráte si väčší bazén na záhradu a praktickú vírivku na terasu, ktorá bude vynikať najmä výbornými masážnymi funkciami. Nadzemné bazény veľmi dobre poslúžia rodinám s deťmi. Deti sa počas leta vyšantia do sýtosti a s väčšou ľahkosťou prekonáte letné horúčavy. Pár zamračených dní však spôsobí pokles teploty vody v bazéne, preto pravdepodobne časom pristúpite ku kúpe solárnych panelov alebo tepelných čerpadiel. V tejto chvíli vstupujú do hry vírivky.

Ich majitelia totiž uvádzajú, že ich aktívne dokážu využívať 7 – 9 mesiacov v roku. Vírivka dokáže ohrievať aj filtrovať vodu od nečistôt a vďaka vzduchovým tryskám vytvárať masážne prúdy. Síce treba zabudnúť na akékoľvek plavecké pokusy, keďže jej objem je menší ako u bazénov, jej používanie vám neprekazí ani horšie počasie. Práve naopak – v súkromí vlastnej terasy alebo zimnej záhrady si príjemný teplý perličkový kúpeľ užijete aj vtedy, ak je vonku sychravé jesenné počasie.

Výhody nafukovacej vírivky

 • Môžete ju využívať počas prevažnej časti roka.
 • Dobrá cenová dostupnosť.
 • Masáž a teplá voda uľavuje boľavým kĺbom a namáhaným svalom.
 • Inštaláciu zvládnete sami a to už už približne do 1 hodiny.
 • Je mobilná – kedykoľvek počas roka ju môžete podľa potreby premiestniť, stačí vypustiť vodu.
 • Nemusíte mať starosti so zazimovaním – vírivku stačí vypustiť, zbaliť a odložiť na suché miesto, kde nemrzne.

Kvalitná vírivka – Ako sa rýchlo zorientovať?

Pri výbere vírivky rozhodne pouvažujte o tom, kto bude vírivku používať, aké máte priestorové možnosti a aké sú nároky na jej funkčnosť a vybavenosť.

V najlepších vírivkách nájdete okrem vzdušných trysiek aj hydromasážne trysky s možnosťou regulácie, systém slanej vody – solinátor, bezpečnostný uzamykateľný kryt, funkciu samonafukovania, a i..

O kvalite materiálu a jeho životnosti sa z popisov a obrázkov nedozviete veľa, preto odporúčame, aby ste sa zamerali na skúsenosti používateľov pred vami. Overení výrobcovia najčastejšie siahajú po vystužených materiáloch, spevnených vzduchových komorách a špeciálnych PVC s dlhou odolnosťou a životnosťou.

Hoci je vírivka nafukovacia, neznamená to, že ju zničí jeden útok mačky. Bez toho, aby sa po svojom obvode tvarovo deformovala, dokáže zvládnuť až 1000 litrov napustenej vody (1 tona) + ľudí v nej.

Aké vlastnosti by mala mať vírivka pre dvoch, troch, štyroch či šiestich?

V nasledujúcom odseku sa vám pokúsime vysvetliť, prečo na trhu existujú ako tvarovo, tak aj veľkostne rozdielne vírivky.

Vírivky pre 2 osoby

Vírivky s objemom do 600 l sú určené pre jednotlivcov alebo dvojice. Kupujú ich ľudia, ktorí si potrpia na svojom súkromí, chcú vírivku umiestniť na väčší spevnený balkón alebo krytú terasu a okrem príjemného relaxu, môže byť účelom vírivky aj rehabilitácia svalov a kĺbov. Nemá význam investovať do 4-miestnej vírivky. Náklady na vodu, filtráciu a ohrev vody by sa zbytočne navýšili.

Vírivky pre 3 alebo 4 osoby

Vírivky s objemom 700 – 950 l predstavujú aktuálne najpredávanejšie modely, ktoré sú podľa tvaru a vnútorného členenia vhodné pre 4 ľudí, 3 ľudí alebo 2 dospelých a 2 deti. V tejto kategórii je medzi výrobcami najväčšia konkurencia, preto je možné, že natrafíte na 4-miestnu vírivku, ktorá je lacnejšia ako menšia vírivka pre dvoch. Sú výhodné vo viacerých oblastiach – rozumná veľkosť aj cena, optimálna spotreba energií, veľa dizajnov a prevedení v ponuke e-shopov.

Vírivky pre 6 osôb

Ako posledné ním zostali na predstavenie vírivky s objemom nad 950 l, ktoré sú určené do väčších rodín alebo prípade, že máte radi stretnutia s priateľmi a grilpárty. Zvyčajne ponúkajú komfort a pohodlie pre 6 ľudí. Treba im však na terase vyhradiť viac dostatočne spevneného miesta, a rovnako tak sa pripraviť aj na vyššiu cenu a vyššiu spotrebu elektrickej energie aj vody.

Ako umiestniť vírivku?

Ak sa čoraz častejšie pohrávate s myšlienkou, že vírivku na svojom dvore fakt chcete, dôkladne popremýšľajte o jej umiestnení. To má totiž hneď niekoľko pravidiel, ktoré vám v krátkosti priblížime:

 • Vírivka potrebuje hladký spevnený povrch, ktorý zvládne tiaž od 600 – 1200 kg podľa veľkosti vírivky (hmotnosť vírivky + hmotnosť vody + hmotnosť ľudí v nej). Najčastejšie sa vírivky stavajú na terasy. Ak sú dreveného základu, veľkú pozornosť venujte aj odizolovaniu vlhkosti a kvalitným nepremokavým plachtám. Ak si nie ste istí nosnosťou základu, pokúste sa nájsť stabilnejšie miesto.
 • Majte vopred premyslené vypúšťanie vody – s plne napustenou vírivkou sa totiž nesmie a ani nedá hýbať. Problémy nastávajú najmä vtedy, ak by ste vírivku umiestnili do interiéru, na krytú terasu, alebo nižšie pod okolitú úroveň. V takom prípade sa vybavte aj vodným čerpadlom alebo pumpou.
 • Vzhľadom k istej miere hlučnosti pri ohreve a filtrácii neumiestňujte vírivku pod okná izieb, v ktorých spíte. Rovnako tak ani pod stromy, z ktorých padajú listy a ďalšie nečistoty (mŕtvy hmyz, trus vtákov).

Materiál nafukovacej vírivky

To, z akého materiálu je nafukovacia vírivka vyrobená, priamo súvisí s jej životnosťou a odolnosťou voči vonkajším vplyvom. Kvalitné materiály a spevnená konštrukcia sa prirodzene premietnu aj do vyššej ceny. Aké materiály sa najčastejšie používajú?

 • Rhino Tech materiál – Označovaný aj ako „prémiové PVC“ sa skladá zo 6 rozličných vrstiev, ktoré mu zabezpečujú výborné mechanické vlastnosti a stálosť voči teplotným podmienkam (skladba: ochranná vrstva, PVC, výstuž, laminátová tkanina, výstuž, PVC). Ide o novú generáciu kompozitného materiálu, ktorý disponuje UV ochranou (materiál vplyvom slnečného žiarenia neskrehne a nepraská) a odoláva aj miernejším mrazom. Nafukovacia vírivka z Rhino Tech materiálu sa vyznačuje nadštandardnou odolnosťou, tvarovou aj farebnou stabilitou.
 • PVC laminát (alebo aj laminované PVC) – Dve odolné vrstvy PVC sú v strede doplnené o zosilnenú vystužovaciu laminátovú sieťovinu. Ide o niečo ťažší materiál, ktorý sa môže premietnuť aj do hmotnosti prázdnej vírivky, no rozhodne to nie je na škodu. O tom, či je súčasťou tohto materiálu aj UV ochrana, sa informujte o výrobcu. Nemusí byť totiž samozrejmosťou.

Čo je I-Beam štruktúra?

Často sa v popise súčasných nafukovacích víríviek stretnete s pojmom I-Beam štruktúra. Ide o patentovanú štruktúru, ktorá spevňuje a vystužuje vnútorný vzduchový priestor a predeľuje ho do niekoľkých vzduchových komôr. Vďaka tejto štruktúre môžete na okraji vírivky aj sedieť bez rizika, že by došlo k jej preliačeniu alebo zničeniu.

Ohrev vody a masážne funkcie

Na rozdiel od bežného kúpania v bazéne, sú vírivky obľúbené práve pre komfort navyše v podobe teplej vody a uvoľňujúcej masáže. Zaujímajte sa o rýchlosť ohrevu vody, ktorý by sa mal pohybovať v rozpätí od 1 – 2,5 °C za hodinu. Spolu s ním súvisí príkon ohrievania vody- od 1000 – 2200 W podľa objemu vírivky. To, ako často budete vodu ohrievať, sa pravdepodobne premietne aj do o niečo vyšších účtov za elektrinu, preto odporúčame, aby ste najmä počas teplých mesiacov využívali prirodzený ohrev vody slnkom a za pomoci solárnej plachty.

Pre masáž je dôležitá prítomnosť trysiek – s rastúcou veľkosťou vírivky, rastie aj počet trysiek. Zamerajte sa však nielen na počet, ale aj ich rozmiestnenie. V lacnejších vírivkách sa stretnete s klasickým bublinkovým kúpeľom, kým pri vyšších modeloch natrafíte na hydromasážne trysky, ktorých intenzitu je možné regulovať.

Filtrácia vody

Súčasťou víriviek je filtrácia v základnej cene. Ak viete správne používať bazénovú chémiu a pravidelne spustíte filtráciu, čistá voda bez zakalenia a nečistôt vám vydrží na jedno napustenie veľmi dlho. Objem väčších víriviek je cca 1000 l a aj z tohto dôvodu vsadili výrobcovia skôr na dostupnejšie kartušové filtrácie ako na drahšie pieskové, ktoré sú naplno využiteľné až pri väčších objemoch a cenu bežnej vírivky by o pár stoviek predražili.

Dôležitým údajom je rýchlosť filtrácie, teda koľko litrov vody filtrácia prefiltruje za hodinu. Čím výkonnejšie, tým lepšie. Základom kartušovej filtrácie je čerpadlo a filtračný valec (zo skladaného papiera), cez ktorý voda preteká a na ňom sa zachytávajú nečistoty. Valec je potrebné raz za čas vyčistiť a po istom čase, pri znížení účinnosti, aj vymeniť za nový.

Aké príslušenstvo očakávať vo výbave vírivky?

Ak natrafíte na jeden model vírivky, no veľmi rozdielne ceny, skontrolujte v popise, čo všetko je súčasťou príslušenstva. Niekedy sa totiž vírivky nemusia predávať v plnej výbave a sú isté prvky, ktoré musíte dokúpiť zvlášť, čo výslednú cenu ženie smerom nahor. Čo je štandardnou súčasťou výbavy?

 • Ovládací panel – slúži pre nastavenie teploty a intenzity masáže. Máva buď jednoduchšiu tlačidlovú podobu, alebo ide o dotykový displej. Základom je však výborná vodeodolnosť.
 • Podkladová plachta – izoluje dno a chráni nielen vírivku, ale aj podklad/podlahu pred vlhkosťou.
 • Krycia plachta – môže byť jednoduchá a tenká s obvodovým sťahovaním, ktorej úlohou je chrániť vodu pred znečistením, alebo spĺňa aj funkciu termoizolácie a je ju možné uzamknúť pred neželanou návštevou (zvieratá, deti, sused, …)
 • Opierky hlavy – sú nafukovacie a je ich možné osadiť kdekoľvek po obvode.
 • Taška/obal – slúži na uskladnenie a prípadnú prepravu zloženej vírivky.

Inštalácia a montáž vírivky: Za pár minút a svojpomocne

V dnešnej dobe nie je problém nájsť na internete inštruktážne video, ktoré vás prevedie krokmi inštalácie, spustenia, údržby a aj tým, ako vírivku mimo sezónu uskladniť. Či už ide o vírivky Intex, Marimex, Belatrix, nemusíte sa obávať, že by ste tento postup nezvládli. Väčšina víriviek je vybavených systémom samonafukovania, a tak vašou úlohou zostáva odsledovať správny tlak (manometer je súčasťou balenia alebo priamo zabudovaný do konštrukcie) a nájsť vhodné stabilné miesto. Vírivka váži približne 30 – 70 kg, preto pokiaľ je prázdna, je dodatočná manipulácia s ňou ešte možná.

Vplyv vírivky na zdravie: 4 dôvody, prečo chodiť do vírivky!

Pre domácu nafukovaciu vírivku sa budúci používatelia rozhodnú nielen preto, že poskytuje príjemnú celotelovú masáž a oddych po náročnom dni, dozvedeli sa totiž aj o jej zdravotných prínosoch, ktoré sa pri správnom používaní prejavia už po niekoľkých „sedeniach“:

Hydroterapia pre kĺby, chrbát, svaly

Vírivka vybavená hydromasážnym systémom je ako stvorená na vodoliečbu – hydroterapiu. Doprajte si ju vždy po ťažkom cvičení alebo fyzickej práci. Teplá voda v spojení s tlakom z dýz uvoľňuje svalové spazmy, prehreje kĺby a prekrvuje celý organizmus do hĺbky. Už 15 minútový pobyt vo vírivke zvýši okysličenie organizmu až o 10 %, čím sa urýchli aj samotná regenerácia poškodených tkanív. Masírovanie chrbtových, krížových a bedrových svalov slúži ako účinný prostriedok pre uchovanie zdravého chrbta bez bolestí.

Podpora pre metabolizmus a trávenie

Pravidelný pobyt vo vírivke zrýchľuje metabolizmus, povzbuzuje orgány brušnej dutiny, čo sa môže prejaviť aj na úbytku hmotnosti či lepšom trávení.

Pre pokojný spánok

Ak vás trápia problémy so spánkom, pomocou teplej vírivej vody navodíte v tele ten správny pocit uvoľnenia pre pokojný a ničím nerušený nočný odpočinok.

Zmierňuje účinky stresu a zlepšuje náladu

Bublinky, teplá voda a príjemné vírivé prúdy oceníte aj vtedy, ak na sebe už dlhšie obdobie pozorujete účinky stresu a napätia. Pobyt vo vírivke je prospešný aj pre ľudí bojujúcich s miernou depresiou a pochmúrnou náladou.

Ceny nafukovacích víriviek

Rozhodli ste sa, že tento rok investujete do svojej súkromnej domácej pohody? Popularita víriviek je každým rokom vyššia. Zvoľte si ideálnu veľkosť, výbavu a pozrite sa spolu s nami s akým rozpočtom orientačne počítať.

Vírivky do 400 €

Už aj v základnej cenovej kategórií nájdete zaujímavú ponuku výborne predávaných menších a stredne veľkých nafukovacích víriviek. Ide o vírivky s objemom približne do 750 l určené pre 2 až 4 osoby (2 dospelí + 2 deti). Zaujímajte sa o počet trysiek, samonafukovanie, kvalitu materiálu, no tiež sledujte aj užívateľské hodnotenia, aby ste sa vyhli lacným a menej kvalitným vírivkam s veľmi pomalým ohrevom vody alebo slabou kvalitou materiálov.

Vírivky od 400 do 800 €

V cene od 400 do 800 EUR sa nachádza prevaha stredne veľkých víriviek s objemom od 750 – do 950 l, ktoré už ponúkajú priestor pre 4 až 6 ľudí. Viaceré z nich patria medzi najpredávanejšie nafukovacie vírivky na trhu vôbec. Vírivé bazény môžu zaujať rôznym tvarom aj farebnosťou, takže je väčšia šanca, že natrafíte na model, ktorý presne zapadne do rohu vašej terasy. Spolu s cenou rastie ich výbava, kvalita bublinkovej masáže aj účinnosť filtrácie.

Vírivky od 800 €

Vyššia kvalita, nadštandardná výbava a aj viac priestoru pre relax (od 900 l a viac). Nafukovacie bazény v cene od 800 EUR zaujmú na prvý pohľad svojim dizajnovým prevedením. Ide o elegantné bazény, ktoré sa už vôbec neponášajú na klasické „nafukovačky“. Viaceré modely do výbavy dostali nielen vzduchové, ale aj hydromasážne trysky, solinátor alebo ozonizátor a tiež aj praktické prvky ako sú opierky hlavy, podsedáky, nafukovací alebo pevný termokryt, prakticky a funkčne spracovaný ovládací panel, a i. Ak uvažujete o vírivke s väčším objemom vody, venujte pozornosť aj vyššej rýchlosti ohrevu vody (ideálne, ak zvládne vodu zohriať o minimálne 1,5 – 2 °C za hodinu).

Najlepšie značky nafukovacích víriviek

Vírivky Intex

Aktuálne najobľúbenejšie vírivky, ktoré zoženiete za skutočne výhodnú cenu. Pre menšie nafukovacie vírivky je typický ohrúhly tvar v béžovej farbe. Vyššie modelové rady majú osemuholníkový tvar, väčší objem a ponúkajú bohatú výbavu.

Vírivky Marimex (MSpa)

Marimex, jeden z najväčších dodávateľov bazénovej a relaxačnej techniky a vybavenia, má vo svojej ponuke populárne nafukovacie vírivky MSpa a Pure Spa, ku ktorým nájdete množstvo spokojných online hodnotení.

Vírivky Bestway

Ďalší overený a vyhľadávaný výrobca s cenovo dostupnými nafukovacími vírivkami v rozmanitom prevedení aj farebnosti. Bohaté skúsenosti s produkciou kvalitných nadzemných bazénov Bestway. Výkonné filtrácie.

Vírivky Belatrix

Výrobca sa zameriava nielen na menšie a stredne veľké vírivky. Zaujať môže dekor víriviek, ktorý sa ponáša na ratan alebo drevený obklad, vďaka čomu prirodzene splynie s nábytkom a podlahou na terase.

Vírivky Netspa

Ak hľadáte špeciálne prevedenie v luxusnom dizajne, potom nepremeškajte ponuku zn. Netspa. Výborná ukážka, že aj prenosné vírivky dokážu zaujať svojím prevedením, dokonca aj náročnejších spotrebiteľov.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Kde kúpiť nafukovaciu vírivku? Kedy je najlepší čas na kúpu?

Nafukovacie vírivky sa dajú zohnať v mnohých kamenných predajniach (Hornbach, Mountfield), priamo v e-shopoch výrobcov, ale rovnako tak aj vo veľkých e-shopoch zameraných na bývanie, záhradný nábytok, či dokonca aj elektroniku. K dispozícii sú stovky rozličných prevedení, veľkostí, farieb aj tvarov.

Za posledné roky záujem o nafukovacie vírivky výrazne vzrástol. Pri sledovaní vývoja cien zistíte, že cena pozvoľne rastie smerom k letným mesiacom a následne, koncom jesene a cez zimu (mimo hlavnú sezónu), môžete vírivku kúpiť za zaujímavú výpredajovú cenu. Niektoré modely, ktoré sú na trhu už zopár rokov majú nižšiu cenu ako veľkostne podobné novinky. Je totiž predpoklad, že novší model dostal do výbavy odolnejšie materiály alebo vylepšenia súvisiace s vírivou funkciou, či hydromasážou.

Čo znamená, ak má vírivka solinátor?

Solinátor je zariadenie, ktoré slúži na úpravu vody vo vírivke alebo v bazéne. Pracuje so soľou, vodou a elektrickou energiou. Molekuly bazénovej soli (NaCl, chlór a sodík) sa rozštiepia a vzniká aktívny chlór, ale aj ozón a kyslík, ktoré priaznivo vplývajú na čistotu vody. Tieto zložky prirodzene chránia vodu pred riasami a baktériami. Voda je priezračnejšie, čistejšia a nespôsobuje podráždenie pokožky. Aktívne používanie solinátora dokáže znížiť spotrebu chlóru až o 70 %! Výborné riešenie do víriviek pre alergikov, deti alebo ľudí, ktorí sa snažia eliminovať používanie dráždivej chémie.

Je možné prevádzkovať nafukovaciu vírivku aj v zime?

Závisí od jej prevedenia a kvality použitých materiálov. Konštrukčne pevné „jacuzzi“ a už aj niektoré nafukovacie vírivky sú vhodné na celoročné používanie v exteriéri. Pátrajte po informácii, v akom teplotnom intervale vonkajšieho prostredia môže byť vírivka používaná. Vírivky, ktoré nie je možné prevádzkovať v mínusových teplotách, môžete na pár mesiacov presunúť do zimnej záhrady alebo na krytú vykurovanú terasu a i naďalej si užívať domáci relax.

Údržba nafukovacej vírivky: Na čo sa zamerať?

Údržba nafukovacej vírivky je v mnohých ohľadoch podobná údržbe vstavaného alebo nadzemného bazénu. Vyžaduje chemickú starostlivosť o vodu, pravidelné čistenie od mechanických nečistôt, čistenie stien a dna vírivky a rovnako tak aj starostlivosť venovanú filtračnému systému.

 • Jedným zo základných krokov je udržať pH vody v takej hodnote, aby vo vírivke nedošlo k premnoženiu rias, siníc a iných patogénnych mikroorganizmov. Argument , že teplá voda a vírenie vody ich zničí, neobstojí. S vhodnou bazénovou chémiou, ktorú treba dávkovať na konkrétne množstvo vody, sa dá pomerne rýchlo nájsť systém ako udržať vodu vo vírivke priezračne čistú a zdravotne nezávadnú.
 • Vo výbave vírivky by mala byť predovšetkým dostatočne výkonná a účinná filtrácia, ktorá odfiltruje všetky mechanické čistoty. Pravidelne kontrolujte, či papierová filtračná vložka kartušového filtra nie je zanesená.
 • Druhým krokom je zmerať hodnotu pH, ktorá by ste mali dostať do intervalu 7,0 – 7,4 (k tomu slúžia prípravky s označením pH plus a pH mínus).
 • Na dezinfekciu vody budete potrebovať chlórové tablety alebo tekutý chlórový prípravok. Hodnotu chlóru treba udržiavať v presnom rozmedzí, a to od 0,3 do 0,5 mg/l (na kontrolu sa používajú testery). Oplatí sa investovať do vírivky s ozonizátorom, ktorý zlepšuje kvalitu aj čistotu vody prirodzených spôsobom, a znižuje tak množstvo používanej chémie.
 • Ako ochranu pred hrubým mechanickým znečistením používajte kryciu plachtu, alebo dokonca aj pevný kryt na vírivku. Nielenže pomôže udržať teplú vodu dlhšie, zároveň zabráni aj neželanej nočnej návšteve vo vírivke.
 • Výhodou nafukovacej vírivky je jej bezproblémové zazimovanie. Skôr, ako z nej vypustíte vzduch, dôkladne očistite všetky steny vírivky od povlakov, vápenatých usadenín a ďalších nahromadených nečistôt (nepoužívajte žiadne ostré predmety ani tvrdé kartáče). Steny opláchnite, nechajte dôkladne preschnúť a až potom pristúpte k jej definitívnemu zbaleniu.

Vírivka a bezpečnosť: Je vhodná aj pre deti?

Kúpeľ vo vírivke je vhodný aj pre deti, samozrejme s ohľadom na ich vek, výšku vody a zdravotný stav. V žiadnom prípade nenechávajte deti vo vírivke bez dozoru a ani po dlhú dobu. Najmä menšie deti sú náchylnejšie na prehriatie v teplej vode a môže dôjsť k prudkému zvýšeniu srdcového tepu aj strate vedomia. Pre bezpečné používanie vírivky odporúčame pamätať aj na nasledujúce body:

 • Pre udržanie dobrej kvality vody vo vírivke sa pred pobytom v nej odporúča absolvovať krátku sprchu.
 • Ak trpíte infekčnou kožnou chorobou, do vírivky nevstupujte.
 • Pozor na požívanie alkoholu. V spojení s teplou vodou môže veľmi rýchlo stúpnuť do hlavy.
 • Ak ste tehotná žena alebo ak trpíte ochoreniami srdcovo-cievnej sústavy, používanie vírivky konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom.
 • V prípade, že sa v teplej vode začnete cítiť ospalo alebo malátne, vírivku okamžite opustite.
 • Dlhšie pôsobenie teplej vody môže pôsobiť na citlivý organizmus vyčerpávajúco. Majte preto po ruke fľašu s pitnou vodou.
 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Intex 28458 Pure Spa
Jet & Bubble Deluxe


 TOP produkt pre väčšinu domácností 
Objem: 795 l
Osôb: 4
Trysky: 120 + 4 masážne
Príkon: 2200 W
Ohrev: 1,5-2,5 °C/hod
Rozmery: 201 x 201 x 71 cm
⭐ 100 %800 € Čítať recenzie
#2Intex Pure Spa - Bubble Greywood Deluxe

 Najlepšia vírivka pre 4 osoby 
Objem: 795 l
Osôb: 4
Trysky: 140
Príkon: 2200 W
Ohrev: 1,5-2,5 °C/hod
Rozmery: ø 196 x 71 cm
⭐ 97 %540 € Čítať recenzie
#3Vírivý bazén
MSPA Tekapo C-TE041


 Obľúbená štvorcová vírivka pre 4 osoby 
Objem: 650 l
Osôb: 4
Trysky: 108
Príkon: 1500 W
Ohrev: 2 - 2,5°C/hod
Rozmery: 158 x 158 x 68 cm
⭐ 95 %430 € Čítať recenzie
#4Marimex Pure Spa Plus

 Pomer cena / kvalita 
Objem: 795 l
Osôb: 6
Trysky: 140
Príkon: 2200 W
Ohrev: 1,5-2,5 °C/hod
Rozmery: ø 196 x
71 cm
⭐ 93 %520 € Čítať recenzie
#5BESTWAY Lay-Z Spa
Whirpool Ibiza


 Vhodná alternativa k Intex a Marimex 
Objem: 778 l
Osôb: 4
Trysky: 96
Príkon: 2050 W
Ohrev: 1-1,5°C/hod
Rozmery: 180 x 180 x 66 cm
⭐ 90 %450 € Čítať recenzie
#6BELATRIX LUXURY 125 RATTAN

 Dobrá cena 
Objem: 600 l
Osôb: 4
Trysky: 130
Príkon: 1200 W
Ohrev: 1,5 °C/hod
Rozmery: 155 x 155 x 65 cm
⭐ 86 %375 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej nafukovacej vírivky. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších víriviek na trhu.
5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin