Najlepšie bazénové vysávače: TOP produkty podľa recenzií a testov

čistenie bazéna vysávačomAký komfort a prínos ponúkajú aktuálne najlepšie bazénové vysávače? A kedy vôbec o tejto bazénovej výbave uvažovať? Investícia do bazéna, či už vstavaného alebo nadzemného, je zvyčajne veľmi dobre premyslenou kúpou. Okrem samotnej konštrukcie bazéna však musíte počítať aj s tým, že sa nezaobídete bez filtrácie a bazénovej chémie. S ich pomocou sa vám podarí udržiavať vodu v bazéne vo veľmi dobrom stave po dlhú dobu. Filtrácia ani chemické prípravky však nie sú všemocné a nedokážu si poradiť s ťažšími nečistotami, ktoré sa usadzujú na dne bazéna. Začnú sa rozkladať, vytvárať nepríjemný šmykľavý povlak a hygienická kvalita vody pôjde do stratena. Práve preto sú u majiteľov bazénov veľmi populárne a šikovné bazénové vysávače. Ako takéto zariadenie funguje? Ako bazénový vysávač zapojiť?

Prešli sme stovky recenzií bazénových vysávačov, odborné hodnotenia a testy, aby sme zostavili rebríček, kde si svoj tip nájde náročný zákazník, ktorý vlastní veľký luxusný bazén, ale aj majiteľ menšieho bazéna, ktorému skutočne záleží na dobrej kvalite vody. Okrem tipov na overené modely vám v sprievodcovi priblížime možnosti, rozdiely a základné vlastnosti a veríme, že vám tak uľahčíme rozhodovanie, aký bazénový vysávač kúpiť presne s ohľadom na prevedenie vášho bazéna.

Najlepšie bazénové vysávače podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Automatické bazénové vysávače
#1MAYTRONICS Dolphin E20

 Odporúča homeandsmart.de 
Rozmery bazéna: dĺžka do 12 m
Objem prefiltrovanej vody: 15 m3/hod.
Dĺžka kábla: 15 m
Počet motorov: 2 pohony
Prevádzková teplota: 18 - 32 °C
⭐ 100 %935 € Čítať recenzie
#2MAYTRONICS Dolphin E10

Rozmery bazéna: dĺžka do 8 m
Objem prefiltrovanej vody: 15 m3/hod.
Dĺžka kábla: 12 m
Počet motorov: 2 pohony
Prevádzková teplota: 18 - 32 °C
⭐ 96 %647 € Čítať recenzie
#3Dolphin S300i

Rozmery bazéna:dĺžka max. 12 m
Objem prefiltrovanej vody: 17 m3/hod.
Dĺžka kábla: 18 m
Počet motorov: -
Prevádzková teplota: 18 - 32 °C
⭐ 94 %1780 € Čítať recenzie
#4Dolphin SPRING

Rozmery bazéna: max 7 m dĺžky
Objem prefiltrovanej vody: 17 m3/hod.
Dĺžka kábla: 15 m
Počet motorov: 1 pohony
Prevádzková teplota: 18 až 32 °C
⭐ 90 %625 € Čítať recenzie
Poloautomatické bazénové vysávače
#1Marimex ProStar Vac Trendy

Odporúčaný prietok filtrácie: 3,8 - 5 m3/hod.
Dĺžka hadice: 9,6 m
Pre bazén s hĺbkou: 0,8 - 1, 8 m
⭐ 100 %82 € Čítať recenzie
#2Zodiac Kontiki 2

Odporúčaný prietok filtrácie: 5 - 7 m3/hod.
Dĺžka hadice: 8 m
Pre bazén s hĺbkou: - m
⭐ 95 %192 € Čítať recenzie
Ručné bazénové vysávače
#1Marimex Star Vac
Prevedenie: s napojením na filtráciu od 2 m3/hod
Teleskopická tyč: 1,5 m
Dĺžka hadice: 2 x 2,5 m
⭐ 100 %34 € Čítať recenzie
#2Marimex Star Vac AKU

 Najlepší pre nadzemné bazény 
Prevedenie: akumulátorové, vlastná filtrácia
Teleskopická tyč: 2,39 m
Dĺžka hadice: nemá
⭐ 94 %84 € Čítať recenzie

Ako vybrať bazénový vysávač

Prečo sa oplatí kúpiť bazénový vysávač? S kvalitným bazénovým vysávačom nemusíte mať starosti o čistotu vášho bazéna. Či už ide o nadzemný alebo zapustený bazén, je vystavený riziku znečistenia z rôznych zdrojov – pri kúpaní, pod vplyvom počasia alebo okolitého prostredia. Ťažšie mechanické nečistoty, ktoré nezachytí filtrácia, po čase padnú na dno – listy, vlasy, hmyz, štrk a piesok, … Výhodou bazénového vysávača je určite aj fakt, že sa dokáže dostať aj na ťažšie dostupné miesta, ktoré sa zanášajú. Voda v nich totiž neprúdi tak rýchlo, aby boli pri filtrácii silou prúdu odplavené a množia sa v nich zárodky rias a mikroorganizmov. Isto netreba pripomínať, že ak sa o vodu v bazéne nebudete starať dôkladne, už po pár dňoch si začne žiť svoj vlastný život.

Čistá voda v bazéne. Docielite ju napríklad aj vďaka kvalitným bazénovým vysávačom

Čistá voda v bazéne. Docielite ju napríklad aj vďaka kvalitným bazénovým vysávačom

Rozhodujú rozmery bazéna

V kategórii bazénové vysávače môžete natrafiť na lacné ručné bazénové vysávače za pár desiatok eur, no tiež aj na automatické a samostatné roboty za niekoľko tisíc eur. Ceny sú rozličné, podobne ako ceny bazénov a nároky spotrebiteľov. Ak ste majiteľom menšieho nadzemného bazéna, určite vás nebude obťažovať párminútové ručné vysávanie plôch bazéna. Ak je však váš bazén zapustený, v solídnych rozmeroch, ručné čistenie dna a stien bazén z praktického a časového hľadiska neprichádza do úvahy. A práve z tohto dôvodu nájdete v ponuke obchodov a e-shopov rôzne modely bazénových vysávačoch s rôznym stupňom automatizácie. Delia sa na ručné bazénové vysávače, poloautomatické bazénové vysávače a automatické vysávače. Aké sú hlavné rozdiely a na akom princípe fungujú?

Ako funguje ručný bazénový vysávač?

Ručný bazénový vysávač je veľmi obľúbený najmä u majiteľov menších nadzemných bazénov. Bazénový vysávač sa napája na pieskovú filtráciu (v niektorých prípadoch je možné napojiť ho aj na kartušovú filtráciu, neočákavajte však oslnivý výkon). O ťah a silu vysávania sa stará samotná filtrácia bazéna. Za pomoci teleskopickej tyče posúvate hlavicu vysávača po dne a stenách bazéna v rovnomerných pohyboch. Hrubé nečistoty sa môžu zachytávať v sieťke, zvyšné odchytí bazénová filtrácia. Zaujímavé sú aj ručné akumulátorové bazénové vysávače, kedy takéto zariadenie nápadne pripomína tyčový vysávač. Má vlastný zdroj energie (akumulátor), ktorý sa stará o odťah nečistôt a filtráciu vody.

Ako funguje poloautomatický vysávač?

Spolu s vyššou cenou narastá a užívateľský komfort. Poloautomatický bazénový vysávač síce naďalej napájate na pieskovú filtráciu bazéna, po dne sa už pohybuje sám a mení smer pri kontakte so stenou bazéna. Je pohyblivý, no nemá však vlastné čerpadlo ani filtre – využíva saciu silu filtrácie v bazéne. Po dne bazéna sa pohybuje náhodne a uvádza sa, že zvládne vyčistiť približne 80 % plochy, preto je potrebné, najmä v rohoch a okolo schodov, po ňom prácu zopakovať manuálne. Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na dosah hadice, ktorou budete prepájať vysávač a vstup do filtrácie, aby vysávač dosiahol do všetkých miest bazéna.

Ako funguje automatický bazénový vysávač?

Špičku v tomto segmente predstavujú roboty – pracujú samostatne, automaticky, jediné, čo musíte urobiť je vložiť vysávač do vody. Automatické bazénové vysávače fungujú nezávisle od filtrácie bazéna, majú vlastný motor, pohon kolies, vlastné čerpadlo, aj filtračný mechanizmus – filtračný vak, ktorý zachytáva všetky nečistoty. Sú programovateľné, dokážu si poradiť nielen s čistením dna, ale aj so stenami bazéna a hladinovou linkou. Významne znižujú používanie bazénovej chémie. Účinnosť a sací výkon je v ich prípade na vysokej úrovni. Ak sa rozhodujete, aký automatický vysávač kúpiť, zvažujte predovšetkým rozmery bazéna, prietok vody v m3/hod, programovú vybavenosť a celkový komfort pri používaní.

Aké parametre pri bazénových vysávačoch sledovať?

V nasledujúcom zozname nájdete najčastejšie sa vyskytujúce parametre pre jednotlivé druhy bazénových vysávačov, ktoré je vzhľadom k parametrom a vlastnostiam vášho bazéna dobré zvážiť.

Manuálne bazénové vysávače

 • Dĺžka teleskopickej tyče – Pri ručnom bazénovom vysávači musíte celé dno povysávať vlastným úsilím, preto sa zaujímajte o dĺžku teleskopickej tyče. Tá môže byť od 1,5 – 4,5 m.
 • Veľkosť čistiacej hlavice – v závislosti od jej rozmerov môžete usúdiť, ako rýchlo plochu dna očistíte a ako jednoducho (alebo aj komplikovane) sa s ňou dostanete do rohov.
 • Počet nadstavcov v základnej výbave – podobne ako pri klasickom bytovom podlahovom vysávači, aj vo výbave bazénového vysávača môžete natrafiť na praktické nadstavce a kefky rôznych tvarov.
 • Dĺžka hadice na pripojenie k bazénovému čerpadlu – Veľmi dôležitá hodnota, vyberajte najmä s ohľadom na rozmery bazéna.

Poloautomatické bazénové vysávače

 • Typ čerpadla a odporúčaný prietok čerpadla – Väčšinou natrafíte na poloautomatické bazénové vysávače, ktoré je potrebné napojiť na pieskovú filtráciu. Môžete však objaviť aj lacnejšie modely, ktoré sa dajú napojiť na kartušovú filtráciu. Ich sila a čistiace schopnosti však priamoúmerne závisia od výkonu filtrácie bazéna.
 • Regulátor prietoku – umožňuje nastaviť rôznu rýchlosť čistenia bazéna a spolu s tým sa mení aj podtlak pri zbieraní nečistôt.
 • Dĺžka hadice na pripojenie k bazénovému čerpadlu – Veľmi dôležitá hodnota, vyberajte najmä s ohľadom na rozmery bazéna.

Automatické bazénové vysávače

 • Určenie pre veľkosť bazéna – Sledujte, pre akú maximálnu plochu / rozmery je bazénový vysávač vhodný.
 • Výkon čerpadla – Hovorí o tom, aký objem vody v m3 prefiltruje vysávač za hodinu.
 • Prednastavené programy – V najlepších automatických bazénových vysávačoch sa stretnete s rôznymi programami: podľa základného tvaru bazéna (ovál, kruh, pravouhlý), voľba programu pre dno, dno + steny bazéna, hladinovú linku, atď.
 • Čas čistiacich programov – Máte možnosť zvoliť dĺžku vysávania nečistôt – od základného rýchleho čistenia, až po dôkladné, časovo dlhšie.
 • Diaľkové ovládanie – Z pohodlia lehátka pri bazéne nastavujete pohyb a smer chodu bazénového vysávača.
 • Dĺžka plávajúceho kábla – Tento parameter sledujte predovšetkým s ohľadom na rozmery a členitosť bazéna, aby vysávač bez problémov došiel aj do najvzdialenejšieho miesta.
 • Minimálna a maximálna pracovná teplota vody – Rozsah teploty vody, v ktorej môžete vysávač používať.
 • Počet hnacích motorov a pohon (na 2 alebo 4 kolesá)
 • Veľkosť filtračného koša a prístup k nemu
 • Systém pre pohodlné vytiahnutie vysávača z vody

Ceny bazénových vysávačov

Pre aké prevedenie sa rozhodnete? Nízka cena alebo vysoký komfort pri používaní a samostatný chod?

Bazénové vysávače do 50 €

Ide o cenovo dostupné ručné bazénové vysávače, ktoré odstraňujú nečistoty zo spodnej časti bazéna. Sú vhodné pre menšie nadzemné bazény. Ak nechcete šliapnuť vedľa, stavte na značky, ktoré sa výrobou a predajom nadzemných bazénov zaoberajú – napr. Marimex, Intex, Bestway, Hanscraft.

Bazénové vysávače od 50 do 300 €

Za niekoľko stoviek si už môžete zadovážiť poloautomatický vysávač, ktorý sa bude pohybovať po dne sám. Natrafíte na niekoľko rozmanitých typov – hlavica tvaru medúzy, obdĺžniková základňa. Za približne 100 – 300 € sú v ponuke obchodov aj zaujímavé akumulátorové ručné bazénové vysávače. Hoci ich prevedenie môže lákať, treba dať pozor na výdrž akumulátora a dobre zvážiť, či ste ochotní celú plochu dna čistiť manuálne, najmä, ak má váš bazén už väčšie rozmery.

Bazénové vysávače od 300 do 1000 €

V tomto cenovom intervale pravdepodobne natrafíte na najpredávanejšie automatické bazénové vysávače vhodné pre štandardné, stredne veľké rodinné bazény, vrátane zapustených. Pracujú spoľahlivo, samostatne a s výborným výsledkom. Tie najlepšie z nich si bez problémov poradia aj s čistením stien bazéna. Najbohatšiu ponuku v uvedenom rozpätí ponúka overená značka Zodiac.

✅Bazénové vysávače od 1000 € a viac

Ak hľadáte automatického robota pre veľký bazén, nebojte sa investovať do bazénových vysávačov s pokročilými technológiami. Dokážu sa zorientovať aj na členitom pôdoryse, očistia steny, schody bazéna aj hladinovú linku – a to všetko samostatne a dôkladne. S rastúcou cenou narastá nielen možnosť použitia do čoraz väčšieho bazéna (vysoký prietok vody), samozrejmosťou je výborná programovateľnosť, ovládanie pomocou diaľkového ovládača alebo cez aplikáciu v smartfóne, či tablete a viacero šikovných prvkov výbavy. Vďaka nim sa starostlivosť o čistotu a hygienu bazéna zminimalizuje. Dominuje značka Maytronics Dolphin a vyššie modely značky Zodiac.

Najlepšie značky bazénových vysávačov

V rámci tejto kategórie produktov je možné, že sa stretnete so značkami, ktoré vám na prvé počutie nebudú nič hovoriť. Ktoré značky žnú úspechy v testoch bazénových vysávačov? A ktoré sa tešia vysokej predajnosti a pozitívnym hodnoteniam od spotrebiteľov? Cenový rozsah je široký, zohľadňuje rozdiely v pokročilosti modelov a obsiahnutej technológii. Preto prinášame aj zoznam značiek, ktoré vývoju a výrobe bazénových vysávačov venovali patričnú pozornosť a ich produkty možno právom označiť ako kvalitné.

 • Zander (Mountfield) – Ide o predstaviteľa aktuálne najpredávanejšieho poloautomatického bazénového vysávača s výborným pomerom cena/prevedenie. Vhodný pre nadzemné aj zapustené bazény.
 • Zodiac – Na našom trhu má táto značka veľmi dobré meno, o čom svedčí nielen vysoká predajnosť, ale aj rozmanitá a extra bohatá ponuka vysávačov do bazéna. V jej ponuke nájdete kvalitné poloautomatické vysávače s medúzovitou hlavicou, hydraulickou turbínou a tiež aj perfektne spracované automatické roboty, vhodné do stredne veľkých až veľkých bazénov.
 • Marimex (Star Vac) – Obľúbený predajca nadzemných bazénov má vo svojej ponuke skoro dve desiatky cenovo dostupných ručných bazénových vysávačov, ktoré sa veľmi dobre predávajú.
 • Maytronics Dolphin – Prevedenie automatických bazénových vysávačov značky Dolphin uspokojí aj tých najnáročnejších spotrebiteľov. Vo svojej ponuke majú síce drahšie modely, po technologickej stránke patria k najmodernejším a ich čistiaci výsledok je perfektný.
 • Galeon – Ide o mimoriadne dobre predávané automatické robotické vysávače v predajniach Mountfield. Spotrebitelia oceňujú ich výborné čistiace schopnosti a samostatnosť.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako zapojiť bazénový vysávač?

Pri ručných a poloautomatických bazénových vysávačoch napájate zariadenie priamo do filtrácie bazéna pomocou prepojovacích hadíc. Plnoautomatické vysávače nepotrebujú prepojenie s filtráciou bazéna, vyžadujú však zdroj energie – zapojenie do elektrickej siete so štandardným napätím 200 – 230 V.

Čo je bazénový vysávač bez filtrácie?

Ak vyhľadávate toto spojenie, vedzte, že sa jedná o ručné alebo poloautomatické bazénové vysávače, ktoré nedisponujú vlastným filtračným mechanizmom. Na odstraňovanie nečistôt využívajú ťah bazénovej filtrácie.

Ako sa starať o vodu v bazéne počas letnej sezóny?

Možností máte hneď niekoľko a najlepšie je, ak ich budete kombinovať.

 • Základom je dostatočne silná filtrácia – pre menšie bazény vystačíte s kartušovou, väčšie bazény vyžadujú používanie silnejšej, pieskovej filtrácie. Dajte si záležať na pravidelnom spustení.
 • Nesmiete zabúdať ani na primerané používanie bazénovej chémie, vďaka ktorej bude voda hygienicky nezávadná, nebudú sa v nej množiť mikroorganizmy ani škodlivé zárodky.
 • V čo najväčšej možnej miere sa snažte chrániť vodnú plochu pred znečistením z okolitého prostredia. Ak bazén nepoužívate, zakrývajte ho plachtou – krycou alebo solárnou, resp. pevným bazénovým krytom, ak ide o zapustený bazén.
 • Ťažšie nečistoty, ale aj tie, ktoré nedokázala zachytiť filtrácia, klesajú smerom ku dnu, kde sa z nich vytvára neestetický a pre zdravie nebezpečný povlak. Investícia do kvalitného vysávača sa vám rozhodne oplatí.
 • Nenoste do bazéna nečistoty na svojom vlastnom tele – prach, piesok, tráva, pot. Solárna bazénová sprcha je skvelý spôsob, ako ekologicky a šetrne zo seba pred kúpaním v bazéne zmyť všetko špinavé.
 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Automatické bazénové vysávače
#1MAYTRONICS Dolphin E20

 Odporúča homeandsmart.de 
Rozmery bazéna: dĺžka do 12 m
Objem prefiltrovanej vody: 15 m3/hod.
Dĺžka kábla: 15 m
Počet motorov: 2 pohony
Prevádzková teplota: 18 - 32 °C
⭐ 100 %935 € Čítať recenzie
#2MAYTRONICS Dolphin E10

Rozmery bazéna: dĺžka do 8 m
Objem prefiltrovanej vody: 15 m3/hod.
Dĺžka kábla: 12 m
Počet motorov: 2 pohony
Prevádzková teplota: 18 - 32 °C
⭐ 96 %647 € Čítať recenzie
#3Dolphin S300i

Rozmery bazéna:dĺžka max. 12 m
Objem prefiltrovanej vody: 17 m3/hod.
Dĺžka kábla: 18 m
Počet motorov: -
Prevádzková teplota: 18 - 32 °C
⭐ 94 %1780 € Čítať recenzie
#4Dolphin SPRING

Rozmery bazéna: max 7 m dĺžky
Objem prefiltrovanej vody: 17 m3/hod.
Dĺžka kábla: 15 m
Počet motorov: 1 pohony
Prevádzková teplota: 18 až 32 °C
⭐ 90 %625 € Čítať recenzie
Poloautomatické bazénové vysávače
#1Marimex ProStar Vac Trendy

Odporúčaný prietok filtrácie: 3,8 - 5 m3/hod.
Dĺžka hadice: 9,6 m
Pre bazén s hĺbkou: 0,8 - 1, 8 m
⭐ 100 %82 € Čítať recenzie
#2Zodiac Kontiki 2

Odporúčaný prietok filtrácie: 5 - 7 m3/hod.
Dĺžka hadice: 8 m
Pre bazén s hĺbkou: - m
⭐ 95 %192 € Čítať recenzie
Ručné bazénové vysávače
#1Marimex Star Vac
Prevedenie: s napojením na filtráciu od 2 m3/hod
Teleskopická tyč: 1,5 m
Dĺžka hadice: 2 x 2,5 m
⭐ 100 %34 € Čítať recenzie
#2Marimex Star Vac AKU

 Najlepší pre nadzemné bazény 
Prevedenie: akumulátorové, vlastná filtrácia
Teleskopická tyč: 2,39 m
Dĺžka hadice: nemá
⭐ 94 %84 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového bazénového vysávača. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších bazénových vysávačov na trhu.

Môže vás tiež zaujímať:

Ako zazimovať bazén? Detailný postup krok za krokom

Ako vyčistiť bazén po zime a ako v lete udržovať?

Ako ohriať vodu v bazéne? 4 najlepšie spôsoby – ich výhody a nevýhody

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin