Najlepšie sušičky na bielizne (2020): TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Predstavujeme najlepšie sušičky bielizne, ktoré vás môžu osloviť svojimi parametrami, výbavou a komfortom, ktorý do starostlivosti o bielizeň prinášajú!

Najlepšíe sušičky bielizne

Mnohým sa môže zdať, že kúpa sušičky bielizne je zbytočná a vypraná bielizeň uschne aj na obyčajnom sušiaku na bielizeň. Sušičky však za posledné roky nabrali na nevídanej popularite. Niet sa tomu čo čudovať – bielizeň je rýchlo suchá, nekrčí sa a eliminuje sa aj vznik žmolkov. Navyše – aj pre alergikov je dobrá sušička bielizne neoceniteľným pomocníkom. Pripravili sme pre vás recenziu najlepších sušičiek bielizne pre rok 2020, ktoré predstavia ich základné vlastnosti a žiadané funkcie.

Súčasná ponuka na trhu je viac ako bohatá a konkurencia tlačí ceny smerom dolu. Aj tie najmodernejšie technológie sa dostávajú do cenovo prijateľných sušičiek. Najlepšie spomedzi recenzovaných sušičiek bielizne vyšla Beko DPY 8506 GXB1, ktorá sa stala produktom roka 2016, 2017, 2018 a v dTeste 10/2015 dostala hodnotenie 63%. O jej kvalitách vypovedá aj fakt, že ide o najpredávanejší produkt v tejto kategórií. Sušička má energetickú triedu A+++ a 16 programov sušenia.

Na päty jej však šliapu aj ďalšie kvalitné sušičky bielizne, od ktorých je na mieste očakávať vysokú životnosť a bohatú technologickú výbavu. Nechýbajú zvučné značky ako Samsung, AEG, LG, Siemens či Bosch. Ak sa v tejto kategórii potrebujete zorientovať, pripravili sme pre vás sprievodcu výberom, ktorý vám ukáže ako vybrať sušičku presne podľa potrieb svojej domácnosti.

Najlepšie sušičky bielizne na trhu podľa nás

 ProduktHodnotenieOrientačná cena 
#1Beko DPY 8506 GXB1
5 out of 5 stars (5 / 5)469 € Čítať recenzie
#2Bosch WTW87467CS
5 out of 5 stars (5 / 5)575 € Čítať recenzie
#3LG RC80EU2AV4D
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)589 € Čítať recenzie
#4AEG AbsoluteCare T8DBG48WC
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)539 € Čítať recenzie
#5Siemens WT47W540BY
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)759 € Čítať recenzie
#6Samsung DV90M6200CW
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)729 € Čítať recenzie

#1 Beko DPY 8506 GXB1

Jedna z najpredávanejších sušičiek bielizne na trhu, Produkt roku 2016, 2017 aj 2018. Model so skvelým pomerom ceny a výkonu

 VÍŤAZ   Recenzia Beko DPY 8506 GXB1 

Sušička Beko DPY 8506 GXB1 je najpredávanejšou sušičkou bielizne hlavne vďaka vysokej kvalite, výkonnosti a prijateľnej cene. Zoženiete ju už za cenu nižšiu ako 500 € a ide naozaj o rozumnú investíciu, pretože má energetickú triedu A+++. Ušetriť vám dokáže nielen energiu, ale aj čas a námahu, pretože väčšinu oblečenia nebudete musieť žehliť.

Sušička Beko má až 16 rôznych programov, takže si môžete zvoliť ten najvhodnejší pre danú bielizeň. Mamičky alebo alergici s citlivou pokožkou ocenia program BabyProtect, ktorý bielizeň sterilizuje. Užitočný je aj špeciálny program pre jednoduchšie žehlenie alebo automatický systém proti pokrčeniu. Chýbať samozrejme nemôže ani program pre extra rýchle sušenie bielizne, ktorý dokáže vysušiť cca 2 kg bielizne za 35 minút.

Dizajn sušičky Beko DPY 8506 GXB1 je pomerne strohý, ale nestráca na elegancii. Dvierka sú priehľadné, sklenené a dajú sa otvárať doprava alebo doľava. Zaujímavý je aj nerezový osvetlený bubon. Sušička vás dokonca upozorní aj na čistotu filtrov a kondenzátorov, takže budete vedieť, kedy je čas na výmenu. Ak premýšľate, akú sušičku bielizne kúpiť, Beko DPY 8506 GXB1 vás určite nesklame.

Čo sa nám páči

 • produkt roku 2016 a 2017
 • najšetrnejšia energetická trieda A+++
 • nízka hlučnosť
 • možnosť otvárať dvierka na obe strany
 • 16 rôznych programov
 • bielizeň nie je potrebné žehliť
 • kapacita 8 ks
 • možnosť odložiť sušenie až o 24 h

Čo sa nám nepáči

 • nutné čistiť filter aj kondenzátor
 • zvuková signalizácia ukončenia programu je tichá

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)Orientačná cena: od 469 €

Prejsť do obchodu

#2 Bosch WTW87467CS

Najlepšia sušička podľa nemeckých a českých testov, veľmi kvalitný model a finalista produkt roku 2017

 Recenzia Bosch WTW87467CS 

Ak chcete predovšetkým energeticky úspornú, ale kvalitnú a výkonnú sušičku prádla, Bosch WTW87467CS bude tou pravou. Zaraďuje sa do energetickej triedy A+++, takže extra úsporná k vašej peňaženke aj životnému prostrediu. Je skvelým tipom na kvalitnú, tichú a úspornú sušičku s množstvom programov sušenia.

V tejto cenovej kategórií je už samozrejmosťou bezúdržbové čistenie kondenzátora. Znečistený kondenzátor negatívne ovplyvňuje účinnosť sušenia aj spotrebu energie, pretože čas sušenia sa predlžuje. Špeciálny dizajn AntiVibration zasa znižuje hlučnosť tým, že zmierňuje vibrovanie a zároveň zlepšuje stabilitu.

Bosch WTW87467CS má špeciálny program na sušenie športového oblečenia, rýchly 40 minútový program aj časový teplý a studený režim. Systém AutoDry vám zase umožní usušiť bielizeň tak, ako potrebujete podľa toho, či ju chcete žehliť alebo hneď ukladať do skrine. Kapacita bubna je 7 kg a sušička má aj tepelné čerpadlo.

Čo sa nám páči

 • pomer ceny, výkonu a kvality
 • funkcie
 • jednoduché ovládanie
 • víťaz dTestu 9/2017 s hodnotením 68%
 • víťaz TestBereichte s hodnotením 9,1/10
 • nízka hlučnosť

Čo sa nám nepáči

 • chýba automatický odtok

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)Orientačná cena: od 575 €

Prejsť do obchodu

#3 LG RC80EU2AV4D

Jedna z najlepších sušičiek na bielizeň podľa recenzií. Skvelý pomer cena/výkon

 Recenzia LG RC80EU2AV4D 

Chcete investovať do kvalitnej sušičky bielizne? V tom prípade pre vás bude LG RC80EU2AV4D vynikajúcou voľbou. Cenou aj kvalitou konkuruje tým najlepším sušičkám na trhu.

LG RC80EU2AV4D patrí do energetickej triedy A+++ a vyniká hlavne hybridným spôsobom sušenia, pri ktorom sa dosahujú lepšie výsledky ako pri bežnom sušení. Môžete zvoliť, či chcete sušiť rýchlo (skrátenie o 24 % času) alebo úsporne (ušetríte 21 % energie). Do výbavy dostala tepelné čerpadlo aj invertorový motor. Sušička LG je šetrná k bielizni, životnému prostrediu aj k vašim peniazom vďaka úspore energie. K úspore energie prispieva aj ECO režim, ktorý využíva aj tepelné čerpadlo.

Sušička je vybavená okrem iného režimom na sušenie športového oblečenia, režimom na rýchle sušenie, šetrné sušenie na jemnú bielizeň aj nekrčivým režimom. Celkovo si môžete vybrať z 14 programov. Kondenzátor disponuje funkciou automatického čistenia, a tak vám odpadne aj táto nepríjemná povinnosť. Zariadenie je vybavené Wi-Fi a vďaka aplikácii Smart ThinQ si môžete sťahovať do sušičky najnovšie programy, spúšťať cykly a rýchlo diagnostikovať prípadné chyby.

Čo sa nám páči

 • automatické čistenie filtra a kondenzátora
 • 14 programov, vrátane režimu pre športové oblečenie
 • energetická trieda A+++
 • tichý chod
 • kapacita 8 kg
 • Wi-Fi + diagnostika závad

Čo sa nám nepáči

 • chýba automatické čistenie filtra

NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)Orientačná cena: 589 €

Prejsť do obchodu

#4 AEG AbsoluteCare T8DBG48WC

Výborne hdnotená aj predávaná v zahraničí

 Recenzia AEG AbsoluteCare T8DBG48WC 

Táto sušička bielizne vyniká jednou z najdôležitejších vlastností, ktoré sa od moderných sušičiek prádla očakávajú – je extra šetrná k vášmu oblečeniu. Disponuje účinnym sušiacim systémom, ktorého základom je tepelné čerpadlo. Sušenie tak prebieha už pri nízkych teplotách a dokáže ušetriť až 40 % výdavkov za energie. Navyše – nevystavuje odevy zbytočne vysokému teplu a chráni tak ich štruktúru.

Isto oceníte jej tichý chod, pri ktorom vás nebude rušiť hlukom ani vibráciami. Dôkladný filtračný systém zachytí aj jemné vlákna, a hoci si filter budete musieť čistiť samy, je na dosah a dá sa vyčistiť za krátky okamih.

AEG AbsoluteCare T8DBG48WC je výnimočná aj systémom AbsoluteCareTM, ktorý prispôsobuje smer aj rýchlosť otáčanie. Vďaka tomu môžete dať do sušičky aj bielizeň z citlivej tkaniny, ktorá sa má prať iba ručne. Začiatok sušenia je možné nastaviť na neskôr a nechýba ani režim, pri ktorom sa oblečenie nekrčí. Vysušené oblečenie si tak môžete rovno ukladať do skrine.

Čo sa nám páči

 • pomer cena / kvalita
 • extra šetrná k oblečeniu
 • reverzibilné dvierka
 • jednoduché čistenie filtračného systému
 • kapacita 8 kg

Čo sa nám nepáči

 • kratší prívodný kábel

NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)Orientačná cena: 539 €

Prejsť do obchodu

#5 Siemens WT47W540BY

Skvelá sušička bielizne od značky Siemens, víťaz dTestu 10/2015

 Recenzia Siemens WT47W540BY 

Siemens WT47W540BY sa síce zaraďuje k tým najkvalitnejším sušičkám, ale ak ju chcete mať doma, budete potrebovať cca 760€. Energetická trieda tejto sušičky je A++ a sušiť môžete až 9 kg bielizne. Do tejto recenzie sušičiek bielizne bola zaradená aj preto, že je víťaz dTestu 10/2015 so 68%.

Sušička bielizne Siemens WT47W540BY má tichý chod, takže vás pri procese sušenia nebude vyrušovať. Za tichý chod je čiastočne zodpovedný AntiVibration dizajn, ktorý zabezpečuje lepšiu stabilitu a menej vibrácií pri otáčaní bubna. Efektné je aj osvetlenie bubna a poteší j veľký LED displej.

Ak sa obávate častého čistenia kondenzátora, tento model vás naozaj poteší. Kondenzátor má totiž funkciu SoftCleaning a teda je bezúdržbový. Táto funkcia vám ušetrí námahu, čas a v konečnom dôsledku prospeje aj bielizni. Po každom sušení treba vyčistiť 2 filtre na žmolky.

Siemens WT47W540BY má niekoľko programov sušenia a nechýba ani extra rýchly 40 minútový režim, šetrný režim pre jemnú bielizeň, režim pre športové a outdoor oblečenie.

Čo sa nám páči

 • tichý chod
 • režim pre športové oblečenie
 • kapacita 9 kg
 • bezúdržbový kondenzátor

Čo sa nám nepáči

 • cena
 • zložitejšie čistenie filtra
 • dvierka je možné otvárať len na jednu stranu

NAŠE HODNOTENIE: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)Orientačná cena: 759 €

Prejsť do obchodu

#6 Samsung DV90M6200CW

Kvalitná sušička prádla Samsung s tepelným čerpadlom

 Recenzia Samsung DV90M6200CW 

Samsung DV90M6200CW je kondenzačná sušička bielizne s tepelným čerpadlom, ktorá patrí do energetickej kategórie A+++.

Vybavená je 14 programami sušenia a niekoľkými naozaj užitočnými funkciami. Ak si chcete zaobstarať sušičku s kapacitou 9 kg, budete potrebovať približne 730 €.

Bohužiaľ na rozdiel od iných modelov v tejto cenovej hladine Samsung DV90M6200CW nemá automatické čistenie filtra. Má ale funkciu Alarm Filtre Clean ktorá vás upozorní, že je potrebné filter vyčistiť. Okrem toho má aj funkciu Smart Check, vďaka ktorej môžete problémy diagnostikovať cez smartphone.

Vybrať si môžete špeciálne programy na sušenie športového a outdoor oblečenia, režim pre jednoduchšie žehlenie, rýchle alebo šetrné sušenie. Nádobka na vodu má samozrejme aj indikátor hladiny vody, aby ste vedeli, kedy je potrebné vodu vyliať. Sviežosť vášho oblečenia bude zabezpečená vďaka funkcií AirWash.

Čo sa nám páči

 • nízka hlučnosť
 • 14 rôznych programov
 • funkcia Smart Check
 • funkcia Alarm Filter Clean

Čo sa nám nepáči

 • chýba automatický odtok
 • chýba automatické čistenie filtra

NAŠE HODNOTENIE: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)Orientačná cena: 729 €

Prejsť do obchodu

Ako vybrať sušičku prádla / bielizne

Tradičný spôsob sušenia bielizne

Tradičný spôsob sušenia bielizne

Kvalitná sušička bielizne ponúka veľa možností a ešte viac zaujímavých funkcií. Bez problémov vo vybavenosti konkuruje najlepším práčkam – no samozrejme, že kým práčka dobre perie, sušička šetrne suší. Sušiak plný bielizne už jednoducho nie je v móde a ak ešte stále váhate, či sušičku prádla kúpiť, možno vás presvedčia tieto výhody:

 • Sušička šetrí váš čas – nemusíte bielizeň vešať na sušiak alebo šnúry von, veci z bubna iba vytiahnete a odložíte do skrine.
 • Sušením pri vysokých teplotách sa spoľahlivo zbavíte väčšiny alergénov.
 • Bielizeň je po vysušení krásne voňavá a nadýchaná, aj bez použitia aviváže.
 • Počas zimných mesiacov sa u vás doma nebude hromadiť neželaná vlhkosť, ktorá sa uvoľňuje pri bežnom sušení na sušiaku.
 • Vyťahovanie farieb slnkom pri sušení vonku je minulosťou. Rovnako tak znížite aj množstvo peľov na oblečení.
 • Nemusíte toľko prať. Niektoré kusy bielizne stačí osviežiť horúcim vzduchom alebo parou. A zápach z baru alebo cigariet je z košele a šiat rýchlo preč!
 • Aj tá najjemnejšia a najcitlivejšia bielizeň bude ochránená pred žmolkami a vyťahaním.

Už len pre ňu nájsť miesto však? Pozrime sa teraz spolu na to, ktoré faktory sú pri sušičke najviac rozhodujúce.

✅ 1. Veľkosť a spôsob umiestnenie sušičky

Štandardné rozmery sušičky sú 85 x 60 x 60 cm. Bez problémov však natrafíte aj na priestorovo úspornejšie, ktoré v kúpeľni alebo kuchyni zaberajú menej miesta. Vyberať môžete medzi voľne stojacimi alebo vstavanými sušičkami, s predným plnením, ale dokonca aj s plnením zhora. Najpredávanejšie sušičky sa však držia zlatej strednej cesty, ponúkajú kapacitu bubna 6 – 8 kg a také rozmery, aby mohli spolu s vhodnou práčkou vytvoriť v kúpeľni zostavu na výšku.

✅ 2. Typy sušičiek podľa technológie sušenia

Základom je poznať, že existujú sušičky ventilačné, ktorých je na našom trhu minimum a sušičky kondenzačné, ktoré môžu byť s vykurovacím telesom alebo tepelným čerpadlom. Rozdiely sú kľúčové hneď v niekoľkých faktoroch.

Ventilačné sušičky odvádzajú za pomoci ventilátora teplý vzduch / paru von z domu trubicou. Vyžadujú isté stavebné úpravy. V porovnaní so zvyšnými kategóriami, je lákavá najmä nižšia cena a spotreba energie, odrádzajú nutné stavebné úpravy a pravidelné údržba a kontrola trubice.

Kondenzačné sušičky nepotrebujú vývod z interiéru. Tepelné čerpadlo alebo vykurovacie teleso zohrieva vzduch, ním sa suší mokrá bielizeň a vlhkosť sa naviaže do vzduchu. Horúci nasýtený vzduch sa následne schladí mimo bubna v tele sušičky. Vlhkosť potom odtečie do odpadu alebo zbernej kondenzačnej nádoby. Delia sa na:

 • Kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom – patria v súčasnosti medzi najvyhľadávanejšie modely. Tepelné čerpadlo nielen ohrieva vzduch, ktorým sa suší mokrá bielizeň, dokonca využíva aj zostatkové teplo, ktoré vzniká pri následnom ochladení vlhkého vzduchu. Zrecyklujú teplo, a preto majú veľmi nízku spotrebu energie. Najčastejšie patria do energetickej triedy A+++. Nevýhodou je vyššia nákupná cena.
 • Kondenzačné sušičky s vykurovacím telesom – fungujú na podobnom princípe, ale teplý vlhký vzduch úplne schladia, vlhkosť skondenzujú a začnú zohrievať “nový vzduch”. Nevyužívajú zostatkové teplo, spotreba energie je takmer 2 až 3-násobne vyššia, ako je tomu u kondenzačných. Vďaka vykurovaciemu telesu však sušia veľmi rýchlo a nezaplatíte za ne tak veľa, ako za modely s tepelným čerpadlom.

Otázka: Tepelné čerpadlo alebo vykurovacie teleso?

Každé prevedenie má svoje výhody a spokojných spotrebiteľov. Ak sa chystáte sušičku využívať pravidelne, napríklad každý druhý deň, nebojte sa investovať do drahšej sušičky s tepelným čerpadlom. Táto suma sa vám rýchlo vráti na ušetrených energiách. Ak však chcete sušiť iba občas a príležistostne vystačíte aj s lacnejšou a energeticky o niečo náročnejšou sušičkou s vykurovacím telesom. Spočítajte koľkokrát za týždeň periete a či máte dostatok priestoru na bežn sušenie. Tieto odpovede vám značne pomôžu.

Aké výhody ponúka práčka so sušičkou?

Ďalšou možnosťou je kúpa jedného spotrebiču 2v1 – práčky so sušičkou. Posledné obdobie ide o mimoriadne vyhľadávaný druh spotrebiča, ktorý predovšetkým šetrí miesto v malej kúpeľni, plnohodnotne perie a následne dokáže aj sušiť. Príťažlivý je aj priaznivou cenou. Nevýhodou je však zdĺhavosť celého procesu (najskôr periete a potom sušíte) a fakt, že kapacita bubna pri sušení klesá o tretinu až polovicu. Ak je kapacita bubna pri praní 9 kg, pri sušení to môže byť iba 4,5 kg alebo 6 kg. Jednu várku prania tak musíte rozdeliť na dva krát. Navyše, treba rátať s tým, že ak sa pokazí nejaká funkcia, nebude sa dať ani prať, ani sušiť.

✅ 3. Ktoré parametre je pri výbere sušičky dôležité sledovať?

Odporúčame, aby ste sa pri výbere sušičky orientovali najmä na jej prevedenie, technológiu sušenia a údaje uvedené na energetickom štítku. Tam nájdete všetko dôležité:

Ukážkový energetický štítok sušičky prádla

Ukážkový energetický štítok sušičky prádla

 • Energetická trieda a ročná spotreba elektriny – ak je to možné, snažte sa vybrať sušičku s čo najlepšou energetickou triedou. Rozdiel medzi A a A+++ by bol za roky používania na vašom účte za elektrinu skutočne výrazný. Ročná spotreba elektriny na štítku je prepočítaná na 160 cyklov bežného využitia bubna pri naplnení bavlnenou bielizňou. Ľahko si tak vyrátate, koľko vás bude v prepočte stáť jeden cyklus.
 • Kapacita bubna – uvádza, koľko kilogramov mokrej bielizne môžete do bubna na jeden cyklus vložiť.
 • Účinnosť sušenia – interval od A po G vyjadruje, aká je miera presušenia bielizne na konci cyklu (A znamená úplne suché). Hovorí o tom, ako dobre sušička skutočne suší.
 • Hlučnosť – uvádzaná v decibeloch (dB). Za prijateľnú komfortnú hlučnosť sušičky, ktorá neobťažuje ani susedov v byte pod vami, sa považuje hodnota 65 dB a nižšie.
 • Dĺžka trvania cyklu – vyjadrená v minútach pre štandardný program, plný bubon a bavlnenú bielizeň.

✅ 4. Funkcie, ktoré sa oplatí vyhliadnuť

Senzor vlhkosti – Vďaka prítomnému senzoru dokáže sušička zhodnotiť úroveň vlhkosti v bielizni a prispôsobiť tomu svoj chod. Dokonca môžete rozhodnúť, na akú úroveň chcete mať prádlo presušené.

Množstevná automatika – Vyhodnocuje naplnenosť bubna sušičky a dokáže sama nastaviť vhodný čas aj teplotu, čím značne šetrí energie.

Automatické čistenie – Sušičku je potrebné z času na čas vyčistiť, inak sa predlžuje sušiaci cyklus. Na kondenzátore sa totiž zachytávajú drobné nečistoty a žmolky. Ak je sušička vybavené technológiou automatického čistenia, máte o starosť menej. Kondenzátor je pravidelne preplachovaný a nezanáša sa.

Detská poistka – Zablokovanie ovládacieho panela na nastavených hodnotách.

Odložený štart / Časovač – Máte možnosť nastaviť čas, kedy začne sušička svoj cyklus, aby ste bielizeň vybrali z bubna tesne po dosušení, krásne nadýchanú a ešte mierne teplú.

Autodiagnostika – Funkcia, ktorá patrí do kategórie Smart. Vďaka prepojeniu na telefón alebo tablet presne viete, čo je príčinou chyby a prečo sušička nefunguje tak, ako doposiaľ. Najmodernejšie sušičky je možné dokonca na diaľku aj ovládať a sledovať ich chod.

Parná funkcia (“Bez žehlenia”) – Ide o funkciu z výbavy najvyšších modelov. Cez vysušenú bielizeň sa preženie horúca para, ktorá vyhladí záhyby a pokrčenie. Výsledkom je oblečenie pripravené rovno na nosenie, bez potreby žehliť.

Funkcia “Refresh” – Slúži na osvieženie suchého oblečenia. Rýchlo a za pár minút sa zbavíte cigaretového dymu z oblečenia. Žiadne pranie predtým navyše.

Prvky ovládania a manipulácie – Je len na vás, či sa rozhodnete pre mechanické tlačidlové ovládanie, alebo dáte prednosť čoraz viac používanému dotykovému displeju. Sledujte tiež aj smer otvárania dvierok, aby ste mali pre sušičku dosť priestoru na jednoduché nakladanie (existuje aj reverzibilné otváranie). Vítaným bonusom je možnosť umiestniť madlo podľa potreby. Najmä, ak je sušička inštalovaná na práčke. Vtedy je lepšie, ak je madlo v spodnej časti dvierok.

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej sušičky bielizne. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšej sušičky bielizne na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie