Najlepšie americké chladničky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie americké chladničky

Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie americké chladničky? Poďme si predstaviť americké chladničky, ktoré vás zaujmú výnimočným dizajnom, nadštandardným vnútorným objemom a zaujímavými funkciami, vďaka ktorým sa stanú mimoriadnou dominantou modernej kuchyne.

O Američanoch je známe, že jedlo majú radi a chladničky, na ktoré je zvyknutá väčšina našincov, by pre ich štýl nakupovania a varenia boli jednoznačne malé. Veľké dvojkrídlové side-by-side chladničky rozdelené do chladiacich a mraziacich sektorov potešia všetkých spotrebiteľov, ktorí na takúto chladničku majú priestor, vedia ju zaplniť a plnohodnotne využívať. Americké chladničky v sebe zvyčajne ukrývajú aj zaujímavý bonus – výrobník ľadu, chladených nápojov alebo minibar/vinotéku.

Skutočne ponúkajú americké chladničky vyšší štandard? Okrem rebríčka so zaujímavými modelmi sme pripravili aj sprievodcu, kde sa dozviete viac o dôležitých parametroch amerických chladničiek a výhodách, ktoré ponúkajú v porovnaní s bežnými chladničkami. Keďže ide o vyššiu investíciu, na vytvorenie celkového pohľadu si prezrite aj dostupné testy a recenzie amerických chladničiek, kde nájdete dojmy z reálneho používania.

Najlepšie americké chladničky podľa nás a recenzií

 ProduktInfoHodnotenie 
#1LG GMX844MCKV
✔️ LG invertorový lineárny kompresor - tichý a s dlhou životnosťou
✔️ Bohatý vnútorný priestor
✔️ Technológia pre dlhšiu sviežosť
✔️ Udržiavanie rovnomernej teploty
✔️ Jedinečný filtračný systém
📌 od 1709 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2SAMSUNG RF23R62E3SR
✔️ Veľký vnútorný priestor
✔️ Technológie pre optimálnu teplotu a vlhkosť
✔️ Elegantný nadčasový dizajn
✔️ So zabudovaným výrobníkom ľadu
✔️ Povrch chladničky odolný voči odtlačkom
📌 od 1919 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3SAMSUNG RS66A8100SL
✔️ Štedrý priestor na chladenie aj mrazenie
✔️ Na výber je 5 režimov chodu
✔️ Optimalizuje teplotu a vlhkosť, bráni miešaniu pachov potravín
✔️ Digitálny invertorový kompresor
✔️ Veľa užitočných funkcií a technológií
📌 od 939 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Hisense RF540N4WF1
✔️ Total NoFrost zabraňuje hromadeniu ľadu a námrazy
✔️ Tichý invertorový kompresor
✔️ Rovnomerná distribúcia studeného vzduchu
✔️ Nadčasový dizajn, integrovaná rukoväť
✔️ Spokojné hodnotenia
📌 od 984 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Gorenje NRM8182MX
✔️ Udržiavanie rovnomernej teploty
✔️ Kvalitné osvetlenie pre dokonalý prehľad
✔️ Invertorový kompresor s dlhou životnosťou a tichou prevádzkou
✔️ Interiér navrhnutý pre uskladnenie veľkého množstva potravín
✔️ Veľká zásuvka pre ovocie a zeleninu
📌 od 829 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Whirlpool WQ9 B2L
✔️ S možnosťou nastavenia mrazenia pre jednotlivé priehradky (3 úrovne)
✔️ Veľké boxy na zeleninu a ovocie
✔️ Technológia No Frost
✔️ Funkcia super chladenie a super mrazenie
✔️ Vysoko elegantný dizajn
📌 od 1990 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať americkú chladničku

Pri návrhoch novej kuchyne sa budúci majitelia rozhodujú o veľkosti mnohých spotrebičov a spôsobe ich prevedenia. Máme k dispozícii viac ako štvormiestne varné dosky, objemné rúry, elektrické stolné grily a nesmieme zabudnúť ani na podstatnú súčasť každej kuchyne – chladničku. Tentokrát však nevystačíme s priemerom a nebudeme musieť uvažovať nad ideálnym pomerom chladiacej a mraziacej časti.

Pravda je taká, že americké chladničky na našom trhu sa výrobcovia snažia prispôsobiť aj našim podmienkam. Hľadáme komfortnú chladničku s mrazničkou, ktorá disponuje veľkým objemom, je nenáročná na údržbu ako zvonka tak i zvnútra, potraviny dokáže čo najdlhšie udržiavať čerstvé, nezruinuje náš finančný rozpočet a esteticky dobre zapadne do našej kuchyne. Nová kuchyňa, ale tiež i rekonštrukcia staršej zhltne veľa peňazí, preto sú na našom trhu najpredávanejšie americké chladničky v cenovom rozpätí 700 – 1200 €. Na dolnej hranici sa tak približujú ku kvalitnej kombinovanej chladničke a tak máte možno váhate, do akého prevedenia chladničky investovať.

Základné otázky pred kúpou americkej chladničky

 • Aký priestor potrebuje americká chladnička? V priemere možno pri voľne stojacich amerických chladničkách hovoriť o týchto rozmeroch: šírka 90 – 95 cm, hĺbka 70 – 75 cm, výška 170 -180 cm. Pri rozvrhovaní priestoru ešte rátajte s tým, že minimálne 50 cm budete potrebovať len na otvorenie dvierok.
 • Koľko členov má vaša domácnosť? Výrobcovia a odborníci sa zhodli na tom, že na jedného človeka by malo pripadnúť 60 – 70 l z objemu chladničky a aspoň 25 – 30 l z objemu mrazničky. Americké chladničky s veľkou kapacitou tak hravo pokryjú aj potreby 6 – 7 člennej rodiny.
 • Radi varíte? Nemusí vás byť doma veľa, aby ste túžili po americkej chladničke Tento typ chladničky ponúka výborný komfort, luxusný moderný dizajn, bezúdržbovosť a preto patrí aj do kuchýň ľudí, ktorí nakupujú potraviny vo veľkom. Muži napríklad radi využívajú chladiacu časť pre uskladnenie chladených nápojov, súčasťou niektorých modelov je efektná vinotéka.
 • Potrebujete ušetriť miesto a mať všetko po ruke? Hoci je to menší paradox, práve americká chladnička so solídne veľkou mraziacou časťou je riešením v prípade, ak nemáte v kuchyni miesto pre chladničku a mrazničku zvlášť a aj vtedy, ak objemy klasickej kombinovanej chladničky nepostačujú.

V nasledujúcich odsekoch nájdete pohromade, všetko to, čo by vás ako budúceho spokojného majiteľa mohlo zaujímať.

kuchyňa s americkou chladničkou

Členenie a objemy amerických chladničiek

Na samotný vzhľad a pohodlie pri používaní na najväčší vplyv rozčlenenie chladničky. Rozlišujú sa:

 • Klasické dvojdverové chladničky, tzv. Side-By-Side – jedny dvere sú vľavo, druhé vpravo, pričom za tými užšími sa skrýva mraziaca časť, v ktorej môže byť integrovaný výrobník ľadu. Patria k cenovo dostupným typom.
 • Štvordverové chladničky – nie sú širšie ako dvojdverové, dvere sú však ešte predelené a horná časť je vyhradená pre chladenie, dolná zase pre mrazenie. Výhodou je veľmi jednoduché vkladanie a vyberanie potravín.
 • Dvojdverové chladničky so zásuvkami – v hornej časti sa za ľavými aj pravými dvierkami ukrýva chladiaca časť. Široký priestor umožňuje vložiť aj veľké podnosy, torty, hrnce. V spodnej časti sú objemné mraziace zásuvky. Nevýhodou je však vyššia cena.

S akými objemami rátať? Čistý vnútorný objem americkej chladničky sa pohybuje na hodnote 550 – 650 l. Z toho približne dve tretiny patria chladiacej časti (350 – 400 l) a zvyšok (150 – 220 l) je určený na mrazenie. Pri dvojdverových chladničkách Samsung so zásuvkami sa môžete stretnúť s o niečo menším objemom mraziacej časti. Ich súčasťou je totiž zásuvka s objemom 40 – 50 l, ktorá dokáže chladiť alebo mraziť podľa vašich potrieb.

V chladiacej časti nájdete police z tvrdeného skla, rôzne priehradky, zásuvky na ovocie a zeleninu, nulovú zónu, veľký odkladací priestor v dverách. Rozčlenenie mrazničky závisí od jej umiestnenia – zväčša ide o boxy, výsuvné priehradky, koše alebo police.

Energetická trieda a spotreba

Americké chladničky sú objemné spotrebiče s celodenným chodom, preto starostlivo vyberajte naúspornejšiu triedu. Na spotrebu má vplyv aj vonkajší výrobník ľadu, ktorý nie je tak dokonale izolovaný, ako zvyšok dverí na mraziacej časti. Preto, ak si myslíte, že výrobník ľadu nebudete často využívať, ožeľte tento pútavý doplnok a stavte na model s jednoliatymi dverami.

Najdrahšie americké chladničky na našom trhu majú energetickú triedu A. O niečo lacnejšie, no ešte stále výborne vybavené a moderné modely spĺňajú podmienky na energetickú triedu B, C a D. Veľká časť amerických chladničiek však patrí do menej „lákavých“ tried – E a F. Vyššia energetická náročnosť je prirodzene zapríčinená väčšími rozmermi týchto chladničiek.

Dva chladiace okruhy

Každá dobrá americká chladnička musí nevyhnutne disponovať možnosťou nezávislého nastavenia rozdielnych teplôt pre chladenie aj mrazenie. Bonusom je, ak máte možnosť vypnúť jeden okruh, napr. prázdnu nevyužívanú mraziacu časť, a výrazne tak ušetriť na energiách. Toto v súčasnosti dokáže už jeden pokročilý inovatívny kompresor.

Prítomnosť dvoch kompresorov teda síce nie je nutnosťou, určite je však výhodou. Pracujú nezávisle od seba, v prípade poruchy jedného, môže druhý fungovať bez problémov.

Americká chladnička a hlučnosť

Uvádzané hodnoty hlučnosti nie sú na hodnote, ktorou by výrazne prekročili klasickú úzku kombinovanú chladničku. Najlepšie kombinované chladničky sú relatívne tiché spotrebiče s hlučnosťou 34 – 37 dB. Americké chladničky sa zvyčajne pohybujú v intervale 36 – 45 dB.

Motor a kompresor musia „utiahnuť“ väčší objem, preto je toto zvýšenie prijateľné. Navyše moderné digitálne invertorové technológie sú na takej pokročilej úrovni, že mierne zvýšený zvuk budete počuť iba v prípade, ak do vnútra naraz vložíte väčšie množstvo potravín bežnej okolitej teploty.

Funkcie, technológie a zaujímavé bonusy

Americká chladnička v ničom nezaostáva za aktuálnymi trendami a potrebami spotrebiteľov, preto je prešpikovaná vymoženosťami, ktoré vás isto potešia. V jednej chladničke sa nemusia vyskytovať všetky pokope. Niektoré z nich sú špecifikáciou a odlišnosťou konkrétnej značky. Iné sú zase súčasťou základnej výbavy, ktorá zaručuje dlhú trvanlivosť a čerstvosť pre uskladnené potraviny.

 • Beznámrazová technológia NoFrost – vďaka nej je chod moderných chladničiek prakticky bezúdržbový, chladnička/mraznička dokáže regulovať svoju teplotu tak, aby sa námraza nevytvárala.
 • Rovnomerné prúdenie studeného vzduchu – prúdiace otvory vo vnútri chladničky sú rozvrhnuté tak, aby sa studený vzduch dostával do všetkých miest rovnako (má napr. názov MultiAir Flow).
 • Nulová zóna (ZeroZone) – polica alebo zásuvka s nulovou teplotou, ktorá chráni potraviny s kratšou trvanlivosťou (čerstvé mäso, ryby).
 • Dotykový displej – zobrazuje aktuálne teploty, poprípade i čas a dátum, jeho súčasťou sú viacere optické indikátory chodu spotrebiča.
 • Odvádzanie vlhkosti z potravín
 • Super chladenie/mrazenie – funkcie, ktoré využijete pri vložení väčšieho množstva potravín do chladničky
 • Antibakteriálna ochrana a tesnenie dvier
 • Dezodorizér – odstraňovač zápachu
 • Ionizátor vzduchu – zlepšuje kvalitu uzavretého prostredia a predlžuje čerstvosť potravín
 • Aktívne modré svetlo – udržuje procesy prebiehajúce v potravinách v chode. Ovocie a zelenina nezostáva v úplnej tme, nestráca na chuti, farebnosti, predčasne nehnije.
 • Diagnostika problémov – pokročilé americké chladničky pre náročných umožňujú prípadnú chybu ľahko diagnostikovať za pomoci aplikácie v smartfóne. Telefón priložíte k chladničke a zobrazí sa chybové hlásenie.
 • Výrobník ľadu a nápojový automat – do zásobníka na vnútornej strane dverí nalejete vodu, voda sa zamrazí a vy máte po nejakom čase k dispozícii ľadové kocky do nápoja. V niektorých prípadoch zase vložíte dnu nápoj a bez otvorenia chladničky si z vonkajšej strany dávkujete napríklad chladenú limonádu.
 • Vinotéka – súčasťou chladničky môže byť aj časť s presklenými dvierkami a podsvieteným priestorom na uskladnenie fľašiek vína. Tento zaujímavý estetický a aj funkčný prvok však uberá z objemu niektorej hlavnej časti, zvyčajne mrazničke.

Krátka sumarizácia – parametre amerických chladničiek

Keďže sme sa už všetkým dôležitým vlastnostiam venovali, na záver si ešte zhrňme ideálne parametre, aby ste na jednom mieste mali stručný prehľad o tom, čo o tohto typu spotrebiču očakávať. Uvedené hodnoty sú priemerné, všeobecné, v ponuke e-shopov nájdete aj modely, ktoré z týchto údajov môžu vymykať.

 • Energetická trieda – ideálom je energetická trieda A, najčastejšie natrafíte na triedy B, C, D.
 • Rozmery (Š x H x V) – napríklad 90 x 70 x 170/180 cm
 • Hmotnosť – 100 – 150 kg
 • Vnútorný objem – 550 – 650 l
 • Klimatická trieda – teplota prostredia, v ktorom môže byť chladnička umiestnená. Najlepšie, ak je SN – T (od +10°C do 43°C)
 • Akumulačná doba – doba, počas ktorej potraviny v mrazáku odolávajú rozmrazovaniu pri výpadku prúdu. Zvyčajne 10 – 22 hodín.
 • Mraziaca kapacita – množstvo potravín v kg, ktorého dokáže zmraziť za 24 hodín. Najčastejšie 6 – 12 kg / 24 hod.
 • Hlučnosť – 36 – 45 dB

Ceny amerických chladničiek

Pri amerických chladničkách počítajte s vyššou cenou – platíte za objem, vnútorný priestor a moderné technológie a funkcie, ktoré sa starajú o rovnomerné chladenie/mrazenie. Koľko stojí kvalitná americká chladnička a aký komfort ponúka?

✅ Americké chladničky do 800 eur

Americké chladničky v tejto cenovej relácii patria k veľkostne menším, no stále sú však väčšie ako „klasické“ chladničky. Možno za svoju investíciu nedostanete najvyššie technológie, ktorými ohurujú prémiové modely, nemala by im však chýbať beznámrazová technológia, technológia rýchleho chladenia a rýchleho mrazenia, či dôraz na rovnomernú cirkuláciu vzduchu. Výrobník ľadu hľadajte u drahších modelov. Nezabudnite si všímať energetickú triedu a recenzie spotrebiteľov.

✅ Americké chladničky od 800 do 1500 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie americké chladničky s veľmi dobrým pomerom cena/kvalita aj cena/výkon. Na výber máte z mnohých modelov v rozmanitých riešeniach a vnútornom členení. Bonusom k moderným technológiám, ktoré sa starajú o spoľahlivé chladenie a mrazenie, je tichý chod, úspornejšia prevádzka a digitálny invertorový motor. Pri výbere americkej chladničky musíte posúdiť mnoho rôznych parametrov a výbavy, a práve tu sa bude zdať, že je jedna lepšia ako druhá.

✅ Americké chladničky od 1500 eur

Radi vyberáte medzi najlepšími? Na americké chladničky v tejto cenovej kategórii už môžete mať prirodzene vyššie nároky. Ponúkajú najmodernejšie technológie, tichý chod, štedro riešený vnútorný priestor, teplotne oddelené zóny, výrobník ľadu či smart ovládanie. Lákadlom je ich nadčasový elegantný dizajn.

Obľúbené značky amerických chladničiek

 • Samsung – Americké chladničky od značky Samsung zaujmú kvalitou, funkciami aj dizajnom. Dostupné v rôznych cenách a vybavenosti. Vyššie modely s 20-ročnou zárukou na kompresor.
 • Gorenje – Ak hľadáte cenovo dostupnú americkú chladničku, v ponuke značky Gorenje nájdete hneď niekoľko zaujímavých modelov na zváženie. Efektívne riešený vnútorný priestor.
 • LG – Kombinované chladničky amerického typu od LG presvedčia objemom, funkciami a modernými dizajnom, ktorý z nich robí neprehliadnuteľné kuchynské solitéry.
 • Hisense – Ponuka amerických chladničiek Hisense patrí k jedným najširších na našom trhu. Od cenovo dostupných po prémiovo vybavené modely pre náročných.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1LG GMX844MCKV
✔️ LG invertorový lineárny kompresor - tichý a s dlhou životnosťou
✔️ Bohatý vnútorný priestor
✔️ Technológia pre dlhšiu sviežosť
✔️ Udržiavanie rovnomernej teploty
✔️ Jedinečný filtračný systém
📌 od 1709 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2SAMSUNG RF23R62E3SR
✔️ Veľký vnútorný priestor
✔️ Technológie pre optimálnu teplotu a vlhkosť
✔️ Elegantný nadčasový dizajn
✔️ So zabudovaným výrobníkom ľadu
✔️ Povrch chladničky odolný voči odtlačkom
📌 od 1919 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3SAMSUNG RS66A8100SL
✔️ Štedrý priestor na chladenie aj mrazenie
✔️ Na výber je 5 režimov chodu
✔️ Optimalizuje teplotu a vlhkosť, bráni miešaniu pachov potravín
✔️ Digitálny invertorový kompresor
✔️ Veľa užitočných funkcií a technológií
📌 od 939 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Hisense RF540N4WF1
✔️ Total NoFrost zabraňuje hromadeniu ľadu a námrazy
✔️ Tichý invertorový kompresor
✔️ Rovnomerná distribúcia studeného vzduchu
✔️ Nadčasový dizajn, integrovaná rukoväť
✔️ Spokojné hodnotenia
📌 od 984 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Gorenje NRM8182MX
✔️ Udržiavanie rovnomernej teploty
✔️ Kvalitné osvetlenie pre dokonalý prehľad
✔️ Invertorový kompresor s dlhou životnosťou a tichou prevádzkou
✔️ Interiér navrhnutý pre uskladnenie veľkého množstva potravín
✔️ Veľká zásuvka pre ovocie a zeleninu
📌 od 829 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Whirlpool WQ9 B2L
✔️ S možnosťou nastavenia mrazenia pre jednotlivé priehradky (3 úrovne)
✔️ Veľké boxy na zeleninu a ovocie
✔️ Technológia No Frost
✔️ Funkcia super chladenie a super mrazenie
✔️ Vysoko elegantný dizajn
📌 od 1990 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin