Najlepšie umývačky riadu: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie umývačky riadu Aké vlastnosti a parametre majú najlepšie umývačky riadu? Umývačka riadu sa stala štandardom modernej kuchyne. Za posledné roky sa na trh dostali aj cenovo dostupné umývačky riadu, preto je ten správny čas premeniť váhanie na jasné rozhodnutie. Tento užitočný domáci spotrebič má viacero predností! Oceníte ho, ak vás v domácnosti žije viac, pri umývaní riadu strávite veľa času a miniete veľké množstvo vody. Taktiež, ak sa u vás často konajú stretnutia a oslavy alebo len tak jednoducho – ak nemáte radi umývanie riadu.

Pripravili sme rebríček s kvalitnými umývačkami riadu, z ktorých každá má potenciál zaujať a predovšetkým vykonať svoju prácu na jednotku. Vyberali sme spomedzi štandardných modelov šírky 60 cm, ale pre úsporu kuchynského miesta nájdete v našom rebríčku aj úzke umývačky riadu. Keďže vám chceme výber uľahčiť a zároveň predstaviť tie najlepšie modely, samozrejmosťou bude nielen nízka spotreba elektrickej energie (energetické triedy A+++, resp. A++) , ale aj šetrné zaobchádzanie s vodou, preto žiadna z nich neprekročí spotrebu vody 11 litrov na cyklus.

Viete, ako kúpiť umývačku riadu, ktorá pokryje vaše potreby a nároky? Dôležité je, koľko ľudí v domácnosti u vás žije, ako často varíte a koľko riadu sa u vás cez deň otočí. Kapacita vnútorného priestoru sa určuje počtom súprav riadu, ktoré je umývačka riadu na jedno umytie schopná umyť. Kvalitné umývačky riadu dokážu naraz umyť až 15 súprav riadu. Jedna súprava pritom obsahuje – hlboký tanier, plytký tanier, dezertný tanier, šálku, pohár a príbor. Je na vás, či sa vám do koncepcie kuchyne viac hodí vstavaná alebo voľne stojaca umývačka riadu. V nasledujúcom hodnotení nájdete oba typy.

Najlepšie umývačky riadu na trhu

 ProduktInfoHodnotenieCena (od) 
#1Produkt roku 2019
Bosch SMV46KX01E

Typ: vstavaná
Energetická trieda: A++
Kapacita: 13 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,92 kWh / 10 l vody
Hlučnosť: 46 dB
Rozmery: 59,8 x 55 x 81,5 cm
5 out of 5 stars (5 / 5)430 € Čítať recenzie
#2Pomer cena / kvalita - vstavaná
Bosch SMV25AX01E
Typ: vstavaná
Energetická trieda: A++
Kapacita: 12 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,9 kWh / 9,5 l vody
Hlučnosť: 48 dB
Rozmery: 59,8 x 55 x 81,5 cm
5 out of 5 stars (5 / 5)350 € Čítať recenzie
#3TOP kvalita
AEG Mastery FSB53927Z

Typ: vstavaná
Energetická trieda: A+++
Kapacita: 14 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,83 kWh / 10,5 l
Hlučnosť: 42 dB
Rozmery: 59,6 x 55 x 82 xm
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)620 € Čítať recenzie
#4Ďalšia na zváženie
Electrolux EEM48320L
Typ: vstavaná
Energetická trieda: A+++
Kapacita: 14 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,83 kWh / 10,5 l vody
Hlučnosť: 44 dB
Rozmery: 59,6 x 55 x 81,8 cm
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)485 € Čítať recenzie
#5Obľúbený model
Bosch SMS46GI05E
Typ: voľne stojaca
Energetická trieda: A++
Kapacita: 12 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,9 kWh / 9,5 l vody
Hlučnosť: 44 dB
Rozmery: 60 x 60 x 81,5 cm
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)400 € Čítať recenzie
#6Obľúbená slim vstavaná
GORENJE GV52010
Typ: vstavaná
Energetická trieda: A++
Kapacita: 9 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,9 kWh / 9 l vody
Hlučnosť: 49 dB
Rozmery: 55 x 44,8 x 81,5 cm
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)280 € Čítať recenzie
#7Cenový tip
BEKO DIN 26410

Typ: vstavaná
Energetická trieda: A+
Kapacita: 14 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 1,05 kWh / 11 l vody
Hlučnosť: 48 dB
Rozmery: 60 x 55 x 82 cm
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)235 € Čítať recenzie

Ako vybrať umývačku riadu

špinavý riad patrí do umývačky

špinavý riad patrí do umývačky

Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť umývačku riadu, prihliadajte hlavne na počet členov domácnosti a priestorové možnosti vo vašej kuchyne. Určite ste si všimli, že v našom rebríčku kraľujú umývačky riady značky Bosch. I napriek vyššej cene si získali priazeň veľkej skupiny spotrebiteľov, za čo im poskytujú maximálny komfort a úžitok, nízku spotrebu energie a vody a odolné vnútorné i vonkajšie prevedenie.

Rozhliadate sa po svojej prvej umývačke riadu, alebo by ste radi vymenili starší model? Na čo sa zamerať? Čo vám skutočne ušetrí čas aj energie?

Typ umývačky riadu

V závislosti od usporiadania vašej kuchyne je hneď na úvod dôležité pouvažovať, či máte priestor na voľne stojacu umývačku riadu, alebo vytvorené miesto na jej vstavanie. Tak či tak – do istej miery ste limitovaní voľným priestorom, či rozvodmi vody a odpadu.

Voľne stojace umývačky riadu

Môžete ich umiestniť všade tam, kde je na dosah elektrická zásuvka, prívod vody a odtok odpadu. Môže stáť voľne, nepotrebuje inštaláciu, niekedy je možné odňať jej hornú dosku a čiastočne ju “zabudovať” do linky – a to tak, že sa zmestí tesne pod kuchynskú dosku a stojí medzi dvomi kuchynskými skrinkami. Najčastejšie natrafíte na dva rozmery – v štandardnej 60 cm verzii a v 45 cm-ovej “slim” šírke.

Vstavané umývačku riadu

Ich hlavnou výhodou je to, že ich nie je vôbec vidno. Ukrývajú sa za dvierkami kuchynskej linky, ktorá tvorí ich prednú časť a preto nijakým spôsobom nerušia dizajn kuchyne, ani neprezradia, že pani domáca nerada umýva riad. Treba však dôkladne zvážiť každý jeden centimeter, rozvody a rátať s tým, že prípadná výmena môže byť po rokoch o niečo náročnejšia, a že väčší model sa do vašej kuchyne zrejme nezmestí.

Zvážte veľkosť umývačky riadu

Výber umývačky riadu ovplyvňuje hneď niekoľko kritérií:

 • Koľko členov má vaša domácnosť?
 • Ako často varíte?
 • Organizujú sa u vás doma často rodinné stretnutia?
 • Vlastníte veľa kuchynského riadu?

Určite ste si už všimli zaujímavý parameter – a to počet súprav riadu, ktoré sa na jeden cyklus do umývačky riadu zmestia. Jednu sadu riadu tvorí: veľký plytký a hlboký tanier, malý plytký tanier, šálka, pohár a príbor ( = riad pre jednu osobu). Výška umývačky riadu je zvyčajne 82 – 85 cm, hĺbka 54 – 62 cm. Na objem tohto kuchynského spotrebiču ma najvyšší dosah jeho šírka:

 • Ak je šírka umývačky riadu 45 cm – ide o úzky typ, ktorý pojme 8 – 10 sád riadu a je vhodný do menších domácností.
 • Umývačka riadu so šírkou 60 cm je vhodná do početnejších rodín a zmestí sa do nej 12 – 16 sád riadu.

Vnútorné usporiadanie umývačky riadu

Riešenie vnútorného priestoru poukazuje na to, ako efektívne dokážete využiť priestor umývačky riadu. Ideálne je zaplniť umývačku riadu čo najviac, aby ste šetrili ako vodou, tak aj elektrickou energiou. Moderné umývačky riadu sú vybavené rôznymi posuvnými nadstavcami, závesnými košmi, držiakmi na poháre, príborovými zásuvkami. Ich variabilnosť rozhoduje o tom, či do umývačky riadu zmestíte aj objemné hrnce, alebo či umývačka riadu zvládne naraz umyť väčšie množstvo sklených pohárov stabilne a bez poškodenia.

Pred kúpou umývačky riadu sa zaujímajte aj o počet a rozmiestnenie trysiek, chod ostrekovacieho ramena. Voda by sa mala dostať do všetkých častí rovnomerne aj vtedy, ak je umývačka riadu plne naložená.

Dôležitý energetický štítok

Štítok nalepený na umývačke riadu nesie tie najdôležitejšie údaje a hodnoty. Pamätajte, že v súčasnosti je elektrická energia drahšia ako voda, preto, ak sa rozhodujete medzi nízkou spotrebou vody a nízkou spotrebou elektrickej energie, dajte prednosť nízkym kilowatthodinám.

Energetický štítok umývačky riadu

 • Energetická trieda – Moderné umývačky riadu sa zvyčajne pohybujú v triedach A+ až A+++. Rozdiel medzi každou triedou je 25 %, teda umývačka riadu s A+++ vám v porovnaní s A++ za rok ušetrí 25% nákladov na energie.
 • Ročná spotreba elektriny + Ročná spotreba vody – Tieto hodnoty sú prerátané na 280 bežných umývacích cyklov za rok.
 • Počet súprav riadu – Pri umývačke riadu so šírkou 45 cm zmestíte zvyčajne 8 – 10 súprav riadu, pri 60 cm-ovej šírke 12 – 16 súprav riadu.
 • Hlučnosť – Vo všeobecnosti platí, že vstavané umývačky riadu sú o niečo tichšie ako voľne stojace. Isté percento hluku totiž pohlcuje obloženie. Ak však natrafíte na umývačku riadu s hlučnosťou nižšou ako 50 dB, vedzte, že ide o kvalitný model. Cyklus umývania vás nebude rušiť ani v noci.
 • Energetická trieda sušenia – V rámci intervalu od A po G určuje, ako bude riad ukončení cyklu presušený. Trieda A znamená úplne suchý riad.

📌 Otázka: Je umývačka riadu skutočne úspornejšia ako ručné umývanie riadu? Rozhodne áno. Bežný umývací cyklus umývačky riadu spotrebuje 10 – 14 litrov vody, kým pri ručnom umývaní je to 4 krát viac vody.

Programy v umývačke riadu

Dobrá umývačka riadu, rovnako ako kvalitná práčka, ponúka používateľom hneď niekoľko základných programov, ktoré sa líšia predovšetkým teplotou vody, dĺžkou umývania a dĺžkou trvania. Ponuka programov a funkcií je bohatá, ich názvy sa líšia od výrobcu k výrobcovi, pritom však popisujú veľmi podobnú činnosť, preto sa zameriame na všeobecné možnosti a ich presné pomenovanie už isto nájdete pri umývačkách riadu, ktoré prejdú do vášho užšieho výberu.

 • Štandardný program – najviac využívaný program, ktorý má optimálnu spotrebu, dĺžku umývania a predovšetkým spoľahlivý výsledok. Hodí sa pre bežne znečistený riad, ktorý je umývaný pri teplote 50 – 70 °C.
 • Intenzívny program – vhodný pre silne znečistený riad, mastný a so zaschnutými zvyškami jedla. Prebieha vo vyšších teplotách, od 75 °C vyššie.
 • Eko program – je ekologický predovšetkým z pohľadu spotreby elektriny. Riad je umývaný pri nižších teplotách do 50 °C, spotrebuje sa však o niečo viac vody.
 • Polovičný program – používa sa pri polovičnom zaplnení vnútorného priestoru.
 • Automatické programy – čoraz viac moderných umývačiek riadu je vybavených senzormi, ktoré dokážu vyhodnotiť množstvo riadu, aj jeho znečistenie a podľa toho nastaviť teplotu vody aj dĺžku umývania riadu
vyleštené riad z umývačky

vyleštené riad z umývačky

Funkcie umývačky riadu = vyšší komfort

Niektoré funkcie umývačiek riadu znejú priam neskutočne. Umývačka riadu dokáže po prvom opláchnutí zistiť rozloženie riadu, úroveň znečistenia, zaplnenie objemu a nastaví svoj chod tak, aby bol výsledok čo najlepší. Riady nemusíte predmáčať, ani oplachovať a ušetrí vám veľa práce aj drahocenného času. Okrem toho k zvýšenému komfortu prispieva aj:

Ochrana proti pretečeniu

⏩ Ide o tzv. vnútornú ochranu umývačku riadu pred nekontrolovateľne zvýšenou hladinou v jej priestore. Umývačka sa automaticky vypne a vodu odsaje (označovaná býva ako AutoSafe)

Vonkajšia ochrana umývačky

⏩ Predchádza úniku vody z prívodnej hadice. Ak k tomu dôjde, umývačka zastaví svoj chod, prívod vody vypne a vodu odčerpá (označovaná ako AquaStop)

Odložený štart

⏩ Umývačka riadu sa spustí v čase, kedy to vyhovuje vám – počas noci, keď ste v práci, …

Detská poistka

⏩ Uzamkýna nastavenia ovládacieho panelu a znemožňuje náhodnú zmenu teploty, programu, dĺžky umývania, resp. prerušenie umývacieho cyklu.

Signalizácia konca programu

⏩ Zvyčajne ide o akustický signál, ktorý sa ozve po dokončení cyklu. V niektorých prípadoch sa dvierka umývačky jemne pootvoria, aby mohla unikať prebytočná para a vlhkosť.

Indikátor nedostatku leštidla a soli

⏩ Optické upozornenie, že je niektorý z týchto prípravkov potrebné doplniť.

Antibakteriálna funkcia

⏩ Umývačka riadu za pomoci vysokej teploty vody, alebo rázom horúcej pary zničí až 99,9% baktérii na riade aj vo svojom priestore.

Nočný program

⏩ Práčka pri takomto programe pracuje tichšie, neprevýši hlučnosť 38 – 40 dB.

Mohlo by vás zaujímať: Najlepšie tablety do umývačky

Video

Ceny umývačiek riadu

Už dávno sú preč časy, keď sa umývačka riadu považovala za nadštandardné vybavenie kuchyne. Dnes sa už pri plánovaní a rekonštrukcii kuchyne vopred ráta s jej prítomnosťou a prispôsobuje sa tomu aj prívod a odvod vody. Ponuka umývačiek riadu je bohatá. Nielen na rozmanitosť modelov, ale aj schopnosti umývačky. Preto je na mieste otázka – čo čakať od lacnej umývačky riadu a akú funkčnosť vám poskytne drahý model?

✅ Umývačky riadu do 300 eur

Najlacnejšiu umývačku riadu kúpite už za menej ako dve stovky. Dokonca aj v rebríčkoch predajnosti nájdete niekoľko modelov v cene od 250 – 300 eur. Lacné umývačky riad umyjú, niektoré dokonca aj veľmi dobre presušia, no niektoré ich vlastnosti budú vecou kompromisu. Môžu mať vyššiu spotrebu vody, elektriny (energ. trieda A+), menšiu ponuku programov alebo neprimerane dlhé programy. Ak sa pustíte do pátrania po cenovo dostupnej umývačke riadu, sledujte aj jej hlučnosť. Ak presiahne hodnotu 55 dB, bude hlučnejšia, než by ste čakali a na tiché spustenie umývačky počas noci môžete zabudnúť.

✅ Umývačky riadu do 600 eur

V kategórii s cenou od 300 – 600 eur je radosť vyberať a nakupovať. Nájdete tu aktuálne najpredávanejšie umývačky riady s výborným pomerom cena/kvalita aj cena/výkon. K dispozícii sú rôzne rozmery, šikovne navrhnuté programy aj užitočné funkcie. Isto poteší aj možnosť flexibilného usporiadania vnútorného priestoru a nízka hlučnosť, cca do 48 dB, ktorá už neruší ani pri nočnom spustení.

✅ Umývačky riadu od 600 eur

Od kvalitnej umývačky riadu je na mieste očakávať vysokú životnosť a bezporuchovosť. Ak zablúdite medzi prémiové modely dostanete to najlepšie z technológií, čo aktuálne v umývačkách riadu môžete nájsť. V jednom “balíčku” s najnižšou spotrebou elektriny aj vody. Nie nadarmo, dominujú tu práve špičkovo vyladené spotrebiče od nemeckých značiek. Hlučnosť štandardne nedosahuje viac ako 42 dB.

Najlepšie značky umývačiek riadu

Aký by to bol sprievodca výberom bez zoznamu overených značiek? Tentokrát tu nájdete nielen výrobcov, ktorí získali popredné miesta v testoch umývačiek riadu, zároveň sme pridali aj značky s dobrým pomerom cena/výkon a vysokou predajnosťou.

 • Bosch – TOP kvalita a jednoznačný víťaz v predajnosti. Podľa porovnaní naprieč rôznymi značkami sa zdá, že nemecká značka Bosch nemá momentálne konkurenciu, ktorá by jej popularitu ohrozila. Bohatá ponuka umývačiek riadu ponúka cenovo dostupné aj špičkové modely. V recenziách vysoko hodnotené.
 • Whirpool – Zaujímavou alternatívou sú aj umývačky riadu Gorenje, ktoré prinášajú povestný 6.zmysel. Senzorové umývanie dokáže vyhodnotiť množstvo aj znečistenie riadu a na základe toho dokážu tieto praktické kuchynské spotrebiče efektívne prispôsobiť svoj chod.
 • Gorenje – Obľúbené a zároveň cenovo dostupnejšie umývačky riadu Gorenje si v konkurencii získali dobré meno najmä medzi vstavanými modelmi. Viaceré nich sú navrhnuté tak, aby ponúkali maximálne využitie vnútorného priestoru, možnosť skrátenia programov a dokonalé presušenie.
 • Electrolux – Táto značka sa pre mnohých stala synonymom kvalitných kuchynských spotrebičov, ktorým to spolu pekne ladí. Umývačky riadu Electrolux sú zaujímavou voľbou, ak hľadáte model v strednej cenovej kategórii s premyslenou konštrukciou a výkonnými sprchovacími ramenami.
 • Beko – Ak hľadáte šikovnú vstavanú sušičku v užších rozmeroch so šírkou do 45 cm, potom nepremeškajte ponuku značky Gorenje. Jej umývačky riadu sa radia k cenovo dostupnejším s dôrazom na praktickosť a jednoduché používanie.
 • Amica – Čosi podobné by sme mohli napísať aj o umývačkách riadu Amica. Populárna poľská značka si získala pozornosť svojimi dobre vybavenými umývačkami riadu s energetickou triedou A++, ktoré sa predávajú za priaznivú cenu. Všetko podstatné sa v nich ukrýva, ultramoderné technológie typické pre prémiové značky tu však nehľadajte.
 • Mora – Tradičná česká značka Mora do kuchyne jednoducho patrí. A možno aj preto nezmeškala príležitosť skonštruovať niekoľko základných umývačiek riadu s cenovkou do 300 eur.
 • Goddess – Hoci sa značka Goddess radí k pomerne neznámym v našich končinách, v niektorých kategóriách veľkých spotrebičov sa jej podarilo celkom zdarne zamiešať karty. Môže za to predovšetkým ľudová cena, ktorá osloví nenáročných spotrebiteľov.
 ProduktInfoHodnotenieCena (od) 
#1Produkt roku 2019
Bosch SMV46KX01E

Typ: vstavaná
Energetická trieda: A++
Kapacita: 13 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,92 kWh / 10 l vody
Hlučnosť: 46 dB
Rozmery: 59,8 x 55 x 81,5 cm
5 out of 5 stars (5 / 5)430 € Čítať recenzie
#2Pomer cena / kvalita - vstavaná
Bosch SMV25AX01E
Typ: vstavaná
Energetická trieda: A++
Kapacita: 12 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,9 kWh / 9,5 l vody
Hlučnosť: 48 dB
Rozmery: 59,8 x 55 x 81,5 cm
5 out of 5 stars (5 / 5)350 € Čítať recenzie
#3TOP kvalita
AEG Mastery FSB53927Z

Typ: vstavaná
Energetická trieda: A+++
Kapacita: 14 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,83 kWh / 10,5 l
Hlučnosť: 42 dB
Rozmery: 59,6 x 55 x 82 xm
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)620 € Čítať recenzie
#4Ďalšia na zváženie
Electrolux EEM48320L
Typ: vstavaná
Energetická trieda: A+++
Kapacita: 14 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,83 kWh / 10,5 l vody
Hlučnosť: 44 dB
Rozmery: 59,6 x 55 x 81,8 cm
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)485 € Čítať recenzie
#5Obľúbený model
Bosch SMS46GI05E
Typ: voľne stojaca
Energetická trieda: A++
Kapacita: 12 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,9 kWh / 9,5 l vody
Hlučnosť: 44 dB
Rozmery: 60 x 60 x 81,5 cm
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)400 € Čítať recenzie
#6Obľúbená slim vstavaná
GORENJE GV52010
Typ: vstavaná
Energetická trieda: A++
Kapacita: 9 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 0,9 kWh / 9 l vody
Hlučnosť: 49 dB
Rozmery: 55 x 44,8 x 81,5 cm
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)280 € Čítať recenzie
#7Cenový tip
BEKO DIN 26410

Typ: vstavaná
Energetická trieda: A+
Kapacita: 14 sád riadu
Spotreba na 1 cyklus: 1,05 kWh / 11 l vody
Hlučnosť: 48 dB
Rozmery: 60 x 55 x 82 cm
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)235 € Čítať recenzie

Recenzie TOP umývačiek riadu

# Bosch SMV46KX01E (od 430 €)

Najpopulárnejšia umývačka riadu podľa spotrebiteľov. Produkt roku 2019.

 Recenzia Bosch SMV46KX01E 

Vstavaná umývačka riadu Bosch SMV46KX01E je jedným z najpredávanejších a najlepšie hodnotených spotrebičov v danej kategórii na aktuálnom trhu.

Technológie a funkcie v nej obsiahnuté sú veľmi podobné, až rovnaké ako tie, ktoré sme spomenuli u predchádzajúcej umývačky riadu značky Bosch. S hlučnosťou 46 dB, spotrebou vody 9,5 litra/cyklus (s funkciou Eco iba 7,5 l), energetickou triedou A++ sa radí k najúspornejším a najkvalitnejším umývačkám riadu, navyše v priaznivej cenovej relácii.

Táto umývačka so štandardnou šírkou 60 cm poskytuje kapacitu na 13 súprav riadu a je určená pre potreby 4-6 člennej rodiny. Samozrejmosťou je 6 inteligentných automatických programov, ktoré prispôsobujú spotrebu vody, teplotu a dobu oplachovania množstvu vloženého riadu. Sú podporené preplachovacou technológiou ActiveWater pre úsporu energie a vody.

Tak ako u predchádzajúceho modelu, aj v tejto umývačke riadu nájdete funkciu VarioSpeed Plus, HygienePlus, praktickú zásuvku s ľahkým prístupom Vario Drawer na príbory a viaceré bezpečnostné systémy proti vytopeniu (AquaStop). Veľmi sa nám páči červený svetelný indikátor svietiaci na podlahu, ktorým umývačka signalizuje, že je zapnutá.

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – vstavané | Hlučnosť – 46 db | Počet programov – 6 | Účinnosť umývania – A | Účinnosť sušenia – A | Spotreba vody – 9,5 l (ECO 7,5 l) | Počet súprav riadu – 13 | Energetická trieda – A++

Čo sa nám páči

 • výborný pomer cena – kvalita
 • EcoSilence motor
 • úplná integrácia do kuchynskej linky – skrytý ovládací panel
 • inteligentné automatické programy (počet 6)
 • technológie pre ochranu skla
 • AquaStop – vysoká bezpečnosť chodu
 • červený indikátor na podlahe

Čo sa nám nepáči

 • priložený manuál nie je v slovenskom, ani v českom jazyku (dá sa získať po vyžiadaní)

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 430 €

Prejsť do obchodu

# AEG FFB83730PM (od 570 €)

Energeticky najúspornejšia umývačka riadu s veľkým vnútorným priestorom

 Recenzia AEG FFB83730PM 

Kapacita až na 15 súprav riadu, veľmi nízka hlučnosť (iba 40dB) a najlepšia energetická trieda A+++ – to sú základné údaje najlepšej voľne stojacej umývačky riadu AEG FFB83730PM.

Spotreba vody štandardného cyklu je o kúsok vyššia ako u ostatných umývačiek v našej recenzii (11 litrov), ale i tak je to menej ako množstvo vody, ktorú by ste spotrebovali pri dennom ručnom umývaní.

S touto umývačkou riadu sa môžete spoľahnúť na vždy čistý riad, jednoducho si poradí s odolnými nečistotami v hlbokých hrncoch i bežným znečistením krehkých pohárov a to dokonca naraz. Umožňuje jej to technológia ProZone – v dolnej časti používa vyššiu teplotu i tlak na účinné odmastenie a odstránenie nečistôt.

So systémom GlassCare sa nemusíte báť o krehké riady – gumené držiaky a hroty jemne a bezpečne uchytia sklené poháre. Dokonalú čistotu navyše zabezpečuje 8 prednastavených programov a satelitné sprchovacie rameno, vďaka ktorému sa dôkladne očistí každý centimeter. Úsporná technológia AirDry využíva cielenú distribúciu vzduchu pre vysoký účinok sušenia.

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – voľne stojace | Hlučnosť – 40 db | Počet programov – 8 | Účinnosť umývania – A | Účinnosť sušenia – A | Spotreba vody – 11 l | Počet súprav riadu – 15 | Energetická trieda – A+++

Čo sa nám páči

 • 10 rokov záruka na invertorový motor
 • energetická trieda A+++
 • kapacita na 15 súprav riadu
 • systém GlassCare a ProZone
 • sprchovacie rameno
 • prirodzené sušenie AirDry

Čo sa nám nepáči

 • o niečo vyššia spotreba vody ako u konkurencie
 • vyššia cena

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 570 €

Prejsť do obchodu

# Beko DIN 28423 (od 350 €)

Za rozumnú cenu môžete získať umývačku riadu, ktorá je nabitá funkciami.

 Recenzia Beko DIN 28423 

Plne integrovaná a vstavaná umývačka riadu Beko Din 28423 so šírkou 60 cm vás presvedčí o tom, že aj za nižšiu cenu môžete získať spoľahlivého kuchynského pomocníka s energetickou triedou A++.

Je určená pre viacpočetné rodiny – zmestí sa do nej až 14 súprav riadu, o ktoré sa postará jeden z 8 umývacích programov.

Táto umývačka automaticky zisťuje úroveň znečistenia riadu a prispôsobuje tomu svoj chod a spotrebu vody. Zároveň môžete využiť aj funkciu Fast+, s ktorou dokážete skrátiť trvanie programu. Špeciálne dolné rameno AquaIntense sa zase postará o veľké špinavé hrnce v dolnej časti umývačky. Nemusíte sa obávať šmúh a fľakov – s funkciou SteamGloss a Turbo sušením budú riady dokonalo suché a lesklé.

Kľúčové technické parametre: Spôsob umiestnenia – vstavané | Hlučnosť – 44 db | Počet programov – 9 | Účinnosť umývania – A | Účinnosť sušenia – A | Spotreba vody – 9,5 l | Počet súprav riadu – 14 | Energetická trieda – A++

Čo sa nám páči

 • pomer cena / výkon
 • invertorový motor s 10 ročnou zárukou
 • Aquaintense
 • parné umývanie
 • flexibilné vnútorné usporiadanie
 • LED signalizácia chodu na podlahe

Čo sa nám nepáči

 • nedostatočný návod na obsluhu

NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 350 €

Prejsť do obchodu
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej umývačky riadu. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepšiu umývačku riadu na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin