Najlepšie sety práčky a sušičky: TOP 6 zostáv podľa recenzií a testov

Aké vlastnosti a parametre by mal mať najlepší set práčky a sušičky, ktorý vás pri reálnom používaní nesklame?

⭐⭐⭐⭐⭐

najlepšie sety práčky a sušičkyVybrali sme vypátrať najlepšie sety práčky a sušičky, ktoré môžu budúcich spotrebiteľov osloviť výborným pomerom cena/výkon. Obe kategórie spotrebičov – práčky aj sušičky bielizne – majú na našom trhu obrovské zastúpenie rozmanitých modelov naprieč rôznymi cenovými kategóriami, výbavou aj technológiami. Kedy sa oplatí kúpiť set práčka a sušička, aké výhody sa s ním spájajú a na čo sa pri výbere zamerať?

Bez práčky sa väčšina moderných domácnosti prakticky nezaobíde. Sušičky bielizne sa k tejto výbave celkom šikovne pridali a spoločnými silami sa starajú o dokonalú čistotu a šetrnú starostlivosť pre našu bielizeň. Sušičku si pochvaľujú najmä rodiny, kde sa perie častejšie. Ak máte malé deti alebo patríte k alergikom, moderné parné programy zbavia bielizeň prachu, baktérií aj nebezpečných alergénov. Sušenie bielizne vonku pre nich zvyčajne znamená zvýšené riziko alergických prejavov a zároveň – opakované sušenie bielizne vo vnútri môže najmä počas zimných mesiacov zvyšovať vlhkosť vzduchu nad zdravú úroveň a prispieť k vzniku plesní.

Okrem všeobecných rád, sme pripravili aj rebríček, ktorý zohľadňuje dostupné testy a recenzie setov práčky a sušičky. Nájdete tu TOP kvalitu, zaujímavý pomer cena/výkon aj ľudovú voľbu, ktorá nezaťaží domáci rozpočet.

Najlepšie sety práčky a sušičky na trhu

 ProduktParametre – PráčkaHodnotenieCena (od) 
#1AEG ProSteam L7FBE68SC
+ AEG AbsoluteCare T8DBE48SC Práčka 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 51 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 66 dB
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1159 € Čítať recenzie
#2SAMSUNG WW90T634DLH/S7
+ SAMSUNG DV90T6240LH/S7


 Práčka 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 9 kg
Hlučnosť: 53 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 9 kg
Hlučnosť: 63 dB
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1350 € Čítať recenzie
#3LG F4WT409AIDD
+ LG RC91V9AV2W


 Práčka 
Energetická trieda: A+++ (-30 %)
Kapacita bubna: 9 kg
Hlučnosť: 52 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A+++ (-10 %)
Kapacita bubna: 9 kg
Hlučnosť: 62 dB
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1300 € Čítať recenzie
#4ELECTROLUX EW6F328WC
+ ELECTROLUX EW8H358SC


 Práčka 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 50 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 66 dB
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]990 € Čítať recenzie
#5CANDY CS 1482DE/1-S
+ CANDY CSO H8A3TE-S


 Práčka 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 61 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 69 dB
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]755 € Čítať recenzie
#6PHILCO PL 1062 Chiva
+ PHILCO PD 7 Chiva


 Cenový tip 

 Práčka 
Energetická trieda: A++
Kapacita bubna: 6 kg
Hlučnosť: 58 dB

 Sušička 
Energetická trieda: B
Kapacita bubna: 7 kg
Hlučnosť: 65 dB
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]440 € Čítať recenzie

Ako vybrať set práčky a sušičky

Ako ste sa dopracovali k myšlienke zaobstarať si kvalitný set práčky a sušičky? Väčšina kupujúcich túto možnosť zvažuje vo chvíli, keď sa rozhoduje pre kúpu novej práčky. Ak máte priestor pre sušičku, môže vám takéto riešenie ušetriť istý obnos peňazí aj čas, ktorý by ste inak strávili pri hľadaní dvoch spotrebičov zvlášť.

Aké výhody a nevýhody má kúpa práčky a sušičky od rovnakej značky?

 • Oba spotrebiče sú vyhotovené ako rozmerovo kompatibilné. Odpadá starosť s hľadaním rovnakej hĺbky aj šírky.
 • Majú veľmi podobný dizajn. Ich vizuál poteší každého spotrebiteľa, ktorý si dáva záležať na estetike a detailoch.
 • Set práčky a sušičky je zvyčajne navrhnutý tak, aby si navzájom kapacitne vyhovovali. Ak doperiete, môžete celý obsah práčky presunúť rovno do sušičky. Rovnako tak je zosúladená aj energetická trieda. Najčastejšie majú rovnakú energetickú triedu, aby ani jeden zo spotrebičov nenavyšoval vaše náklady na energie.
 • Často sa stretnete s veľmi podobným ovládaním, rovnako rozvrhnutými panelmi aj detailami na bubnoch.
 • Takýto set je priemerne o 10-15 % lacnejší, ako keby ste oba spotrebiče kupovali zvlášť.
 • O set rovnakej značky sa v prípade poruchy postará jeden autorizovaný servis.

A aké sme našli nevýhody?

 • Naraz kupujete 2 spotrebiče = vyššia prvotná investícia.

ako vybrať set práčky a sušičky

Práčka so sušičkou 2v1 alebo set práčka + sušička?

Ak vám to priestorové a finančné možnosti dovoľujú, neváhajte a stavte na set. Práčka so sušičkou ako spotrebič 2v1 predstavuje skôr okrajové riešenie, na občasné sušenie. Hoci ušetrí miesto, samotné intenzívne využívanie spotrebiča tohto typu má svoje úskalia.

Vyššia spotreba energie aj vyššia spotreba vody sú hlavnými negatívami. Sušiť totiž môžete až po tom, ako vyperiete a režim sušenia sa na úvod musí postarať o dokonalé presušenie útrob spotrebiča, čo znamená prirodzene aj náklady na energiu navyše. Koncept spotrebiča 2v1 treba vnímať predovšetkým ako pokus o kompromis, pri ktorom sa nedá pri praní ani sušení dosiahnuť úplne dokonalých výsledkov vo všetkých smeroch.

Netreba zabúdať ani na vyššie riziko poruchy, ktorá vám na istú dobu znemožní prať aj sušiť. V práčke so sušičkou 2v1 sa nachádza viac technológií aj elektroniky a samotný spotrebič je častejšie vyťažený (ak v ňom priamo po praní aj sušíte). Navyše, kapacita bubna nie je v oboch režimoch rovnaká (napr. pri praní môžete do bubna vložiť 7 kg, pri sušení už iba 4 kg).

Ako set práčky a sušičky umiestniť?

O spôsobe a možnostiach umiestnenia by ste mali mať predstavu už pred samotnou kúpou. Sety majú najčastejšie štandardné rozmery, preto počítajte so šírkou 60 cm a hĺbkou približne 55 – 60 cm. Pozor dajte na vypuklosť dvierok. Niekedy je totiž hĺbka navýšená o pár cm práve kvôli prevedeniu dvierok, no do popisu sa tento údaj nedostane. Ak máte na kúpeľni dvere široké 60 cm, môže si ľahko spôsobiť nemalé problémy. Kam set práčky a sušičky umiestniť?

Práčka a sušička vedľa seba

Najjednoduchšie riešenie, ak nemusíte počítať s každým centimetrom! Sušičku uložíte vedľa práčky a bielizeň iba prekladáte z bubna do bubna. Šikovný majster môže nad spotrebičmi vyrobiť peknú odkladaciu policu alebo skrinku na uteráky a pracie prostriedky. Ak musíte zavolať opravára, spotrebič stačí iba odtiahnuť od steny.

Práčka a sušička nad sebou

Vyhľadávaný spôsob, ktorý umožňuje efektívne využívať priestor nad práčkou. Výška takejto kombinácie je približne 165 – 175 cm v závislosti od prevedenia práčky aj sušičky. Ak sa rozhodnete pre set, nemusíte sa obávať o kompatibilitu a stabilitu spotrebičov.

Ceny setov práčky a sušičky

Na set práčky so sušičkou si treba pripraviť približne rovnakú sumu, ako na oba spotrebiče zvlášť. Sledujte akciové ponuky, pri ktorých sa cena setu môže znížiť o 20 – 25 %. O tom, či to bude 800 EUR, 1200 EUR alebo podstatne vyššia suma, rozhodujú najmä vaše nároky na kapacitu, funkcie, úspornosť chodu a šetrnosť k bielizni. Nemenej významným faktorom je aj meno značky.

✅ Sety práčky a sušičky do 800 EUR – ľudová voľba

V cene do 800 € nájdete základné sety, ktoré neohúria náročnejších spotrebiteľov. Energetická trieda je približne A+, práčka a sušička disponujú menšou programovou aj technologickou výbavou. Oba spotrebiče však zvládajú ako pranie, tak aj sušenie.

Základné zostavy od značiek Candy, Beko, Amica.

✅ Sety práčky a sušičky do 1200 EUR – pomer cena / výkon

Podstatne lepšie sú na tom zostavy v cene od 800 – 1200 €, kde nájdete viacero najpredávanejších setov práčka + sušička. Majú lepšiu energetickú triedu, a rovnako tak aj účinnosť prania aj sušenia. Presvedčiť vás môže bohatšia programová výbava, tichý chod a veľmi pekný, moderný dizajn.

Patria sem najmä modely strednej triedy od značiek Samsung, Bosch, Gorenje, Whirlpool, Hoover.

✅ Sety práčky a sušičky od 1200 EUR – TOP kvalita

Ak uvažujete v dlhodobom horizonte a chcete investovať do spotrebičov, ktoré vynikajú ako po technologickej, tak aj materiálovej a parametrickej stránke, vyjde vás ako práčka, tak aj sušička minimálne 600 €. Ponuka setov v tejto cenovej relácii je najrozmanitejšia a je ukážkovou “skriňou” renomovaných značiek. Ide o vysoko úsporné zostavy, ktoré poskytujú perfektnú starostlivosť pre vašu bielizeň

Nájdete tu špičkové sety značiek AEG, LG, Samsung, Miele.

Najlepšie značky setov práčky a sušičky

Ak hľadáte kvalitu, ktorá vyniká svojimi pracími a sušiacimi schopnosťami, vyberte sa medzi odborné testy práčok a sušičiek. Boli našou inšpiráciou, rovnako ako hodnotenia spotrebiteľov. V ponuke ktorých výrobcov nájdete to, čo hľadáte?

 • AEG – Nemecký elektrotechnický koncern má na svojom konte viacero inovácií, medzi nimi aj nový koncept tepelného čerpadla pre sušičky. Zostavy patria k tým kvalitnejším a uspokoja aj náročných spotrebiteľov. Aktuálne najpredávanejšie sety práčky a sušičky na našom trhu.
 • Samsung – Nadčasový dizajn, najlepšie energetické triedy, znížená hlučnosť. Juhokoréjskej značke Samsung sa medzi európskou elitou darí veľmi dobre získavať priazeň spotrebiteľov.
 • LG – Najvyššie oceňovaná značka domácich spotrebičov za posledné roky. Veľmi dobrý výber v rôznych cenových hladinách.
 • Beko – Ak si nepotrpíte na drahú značku a hľadáte dobrý pomer cena/kvalita, prezrite si ponuku značka Beko. Energetická trieda A, kapacita na 7-8 kg bielizne a cena do 1100 €.
 • Bosch – Jedna z najvyhľadávanejších nemeckých značiek stavia na modernosť, precíznosť a výborný užívateľský komfort. Populárne sú najmä zostavy zn. Bosch. v cene od 800 – 1000 €.
 • Electrolux – So značkou Electrolux sa spájajú najmä výborné zahraničné hodnotenia súvisiace s kvalitou čistoty vypranej bielizne. Práčky ani sušičky bielizne od tejto značky nesklamú.
 • Miele – Verní zákazníci značky Miele sa orientujú predovšetkým na kvalitu a vysokú technologickú precíznosť. Pravidelne získava prestížne medzinárodné ocenenia. Na kúpu setu Miele si treba pripraviť vyššiu sumu.
 • Amica – Veľmi dobrá cenová dostupnosť, užitočné programy a kapacity bubnov až na 8-9 kg.
 • Candy – Sety práčky a sušičky v cene do 800 € oslovia nenáročných spotrebiteľov, ktorí nehľadajú veľké množstvo programov.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Čím spojiť práčku a sušičkou nad sebou?

Stretnete sa s dvomi možnosťami. Sušičku môžete priamo položiť na práčku, bez medzikusu, alebo medzi práčku a sušičku vložíte medzikus. Z pohľadu niektorých užívateľov ide iba o predražený kus plastu, avšak má svoje opodstatnenie. Celá zostava je stabilnejšia, čo sa pretaví aj do vášho lepšieho pocitu bezpečnosti.

Môžete zvoliť pevný medzikus alebo výsuvný medzikus, z ktorého sa po skončení programu sušenia môže stať odkladací priestor, kde bielizeň rovno vyložíte a vytriedite.

Starostlivo skontrolujte odporúčania od výrobcu o možnosti uložiť spotrebiče aj bez medzikusu. Ak nie sú dostupné, neváhajte kontaktovať servisnú podporu. V diskusných fórach sme totiž našli aj názory, že zle vyvážená práčka (a jej vibrácie pri odstreďovaní) môže ohroziť stabilitu a bezpečné umiestnenie sušičky.

Odporúča sa práčku umiestniť hore alebo dolu?

Z praktických dôvodov je lepšie práčku umiestniť dolu, pod sušičku bielizne. Práčka je zvyčajne ťažšia a po napustení vodou oťažieva ešte viac. Okrem toho je vo väčšine kúpeľní prívod a odvod vody riešený tak, aby vyhovoval práčke umiestnenej na podlahe. Túto dilemu môže rozlúsknuť aj výsuvný medzikus, ktorý slúži predovšetkým na ukladanie suchej bielizne, ktorú si postupne vyberáte zo sušičky uloženej hore.

Existujú aj sety práčky a sušičky vo variante SLIM?

Ak sa pustíte do pátrania, natrafíte aj na sety, ktoré nesú prívlastok SLIM alebo úzke. Ide o hĺbku práčky cca 45 cm (spolu s dvierkami do 48 cm), na ktorú sa dáva medzikus. Medzikus umožňuje položenie sušičky až do hĺbky 54 cm. Ak teda doma máte úzku práčku, ktorá spoľahlivo funguje, je možnosť nájsť kompatibilnú sušičku a vyskladať si tak dodatočne svoju vlastnú zostavu.

 ProduktParametre – PráčkaHodnotenieCena (od) 
#1AEG ProSteam L7FBE68SC
+ AEG AbsoluteCare T8DBE48SC Práčka 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 51 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 66 dB
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1159 € Čítať recenzie
#2SAMSUNG WW90T634DLH/S7
+ SAMSUNG DV90T6240LH/S7


 Práčka 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 9 kg
Hlučnosť: 53 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 9 kg
Hlučnosť: 63 dB
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1350 € Čítať recenzie
#3LG F4WT409AIDD
+ LG RC91V9AV2W


 Práčka 
Energetická trieda: A+++ (-30 %)
Kapacita bubna: 9 kg
Hlučnosť: 52 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A+++ (-10 %)
Kapacita bubna: 9 kg
Hlučnosť: 62 dB
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1300 € Čítať recenzie
#4ELECTROLUX EW6F328WC
+ ELECTROLUX EW8H358SC


 Práčka 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 50 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 66 dB
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]990 € Čítať recenzie
#5CANDY CS 1482DE/1-S
+ CANDY CSO H8A3TE-S


 Práčka 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 61 dB

 Sušička 
Energetická trieda: A+++
Kapacita bubna: 8 kg
Hlučnosť: 69 dB
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]755 € Čítať recenzie
#6PHILCO PL 1062 Chiva
+ PHILCO PD 7 Chiva


 Cenový tip 

 Práčka 
Energetická trieda: A++
Kapacita bubna: 6 kg
Hlučnosť: 58 dB

 Sušička 
Energetická trieda: B
Kapacita bubna: 7 kg
Hlučnosť: 65 dB
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]440 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového setu práčka + sušička. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepší set práčka a sušička z dostupnej ponuky na trhu.

⭐⭐⭐⭐⭐

Chcete sa zorientovať v parametroch a vlastnostiach práčok aj sušičiek bielizne?

Potom odporúčame našich sprievodcov

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin