Najlepšie prietokové batérie s ohrevom vody: TOP 6 podľa recenzií a testov

najlepšie prietokové batérie s ohrevom

Zaistiť teplú vodu bez dlhého čakania je s nasledujúcim riešením prekvapivo jednoduché a rýchle. Ako vybrať najlepšiu prietokovú batériu s ohrevom vody? Pozrite si nasledujúce tipy, ktoré sprevádza užívateľský záujem a spokojné recenzie.

Batéria na ohrev vody nie je štandardnou súčasťou domovov. Za to klasické batérie áno a na viacerých miestach. Najviac vyhľadávané sú batérie drezové, batérie umývadlové, sprchové a vaňové. K dostaniu sú tisíce rozmanitých modelov, ktoré sa líšia ako vzhľadom, typom montáže, prevedením, tak aj spôsobom ovládania. V rámci nich je kategória, ktorej budeme veľkú pozornosť venovať v nasledujúcich riadkoch – prietokové batérie s ohrevom. Ako už napovedá samotný názov, ide o vodovodné batérie, v ktorých sa pretekajúca voda okamžite ohrieva. Nemusíte už zvlášť riešiť ohrievač vody inštalovaný po drezom, ani čakať, kým sa cez potrubie do batérie dostane voda z hlavného bojlera. Batérie s okamžitým ohrevom vody využijete nielen domácnosti, ale aj v letnej kuchynke, garáži, v dielni či na chate.

Povieme si viac o tom, aké sú výhody používania tohto typu ohrevu, na ktoré parametre a výbavu sa zamerať a ako náročná je inštalácia vodovodnej batérie s priamym ohrevom. Zastavíme sa aj pri cenách a obľúbených značkách. Odporúčame zamerať sa na recenzie prietokových vodovodných batérií s ohrevom, kde nájdete cenné informácie o používaní z prvej ruky.

Najlepšie prietokové batérie s ohrevom vody podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Homelife Digiterm SDR-10C-3

Najobľúbenejšia voľba
✔️ Páková nástenná drezová batéria
✔️ Vhodná na chatu, do garáže, ale aj do kuchyne, kúpeľne alebo do záhradného domčeka
✔️ Regulácia teploty vody od vlažnej po horúcu (max 60 °C)
✔️ Perlátor pre úsporu vody
✔️ Jednoduchá inštalácia
📌 od 59 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Homelife INOX DIGITAL SDR-18DC-3H

✔️ Páková stojančeková drezová batéria
✔️ Teplá voda okamžite jednoduchým otočením páčky
✔️ Regulácia teploty vody od vlažnej po horúcu (max 60 °C)
✔️ Perlátor na úsporu vody
✔️ Spodný prívod vody
📌 od 74 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Homelife Digiterm SDR-11C-3

✔️ Páková nástenná drezová batéria
✔️ Úspora času, energie a vody
✔️ Jednoduchá inštalácia - prívod zo steny
✔️ Teplá voda pripravená za menej ako 10 sekúnd
✔️ Regulácia teploty vody
📌 od 49 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Verk 15397

✔️ Ohrieva vodu až na 60 ° C
✔️ Teplota dosiahnutá už za 5 - 10 sekúnd
✔️ Priaznivá cena
✔️ Jednoduché uvedenie do prevádzky
📌 od 47 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5ISO 2928

✔️ Extra rýchle nahriatie - na 60 °C za 3 sekundy
✔️ Jasný LCD displej s ukazovateľom teploty
✔️ Jednoduchá inštalácia
✔️ Vybavené spoľahlivým tesnením
📌 od 36 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Grohe Red s výpusťou chróm 30083001

✔️ Alternatíva - páková stojančeková drezová batéria s výpusťou
✔️ K dispozícii zdroj vriacej vody s teplotou 100 °C bez čakania
✔️ Vhodná na prípravu čaju alebo kávy, ale taktiež na plnenie hrncov a prípravu pokrmov
✔️ Materiály s dlhou životnosťou
✔️ S dôrazom na bezpečnú prevádzku
📌 od 988 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať prietokovú vodovodnú batériu s ohrevom vody?

Potrebujete teplú vodu na mieste, kde nemáte bojler ani rozvody teplej vody? Žiadny problém, ani obmedzenia. Prietokové vodovodné batérie s okamžitým ohrevom vody zabezpečia teplú vodu už v priebehu niekoľkých sekúnd. Šetria čas, energie a v neposlednom rade tiež vodu. S jednoduchou inštaláciou a možnosťou regulácie teploty vody od studenej po teplú sa tak stávajú praktickým riešením na mnohých miestach.

kuchyňa drez batéria

Čo je prietoková batéria s ohrevom vody? Ako funguje?

Ide o vodovodnú batériu s inštaláciou na stenu alebo do drezu (najčastejšie pákovú), ktorá je skonštruovaná tak, aby dokázala okamžite ohrievať vodu – a to priamo pri prietoku vody cez útroby batérie. Jednoduchým podvihnutím páky a pootočením do strán nastavíte teplotu vody, akú práve potrebujete. Hodnotu nastavenej teploty vidíte na stupnici alebo prehľadnom displeji.

K ohrevu vodovodná batéria potrebuje nielen napojenie na rozvod studenej vody, ale aj pripojenie do elektrickej siete. Tento typ batérii na svoj chod teda spotrebúva elektrickú energiu a pri výbere by ste si mali všímať hodnotu príkonu. Príkon predurčuje rýchlosť ohrevu (vyšší príkon = rýchlejšie dosiahnutá teplota) a finančné nároky na ohrev vody. Dobrou správou je, že žiadna teplá voda nezostane chladnúť v zásobníku ani vo vodovodnom potrubí.

Vodovodná batéria tohto typu využije energiu na zohriatie takého množstva vody, ako práve potrebujete – s minimálnymi až žiadnymi stratami. Ak je to 0,5 litra do fľaše, bude to presne 0,5 litra, ak potrebujete 3 litre do hrnca, dostanete 3 litre teplej vody. Používanie prietokovej vodovodnej batérie s ohrevom tak významne prispieva k šetreniu energií, času aj vody. Ak máte napríklad kuchyňu na opačnej strane ako hlavný bojler, často musíte „vypustiť“ desiatky litrov vody, kým do drezu dotečie teplá voda. Zvyšok teplej vody vychladne bez úžitku v potrubí. A treba uznať, že to vôbec neznie ako ekonomicky úsporné používanie teplej vody…

Kde využiť prietokovú vodovodnú batériu s ohrevom vody?

Takže, už vieme, ako prietoková vodovodná batéria s ohrevom vody funguje. Kde má najlepšie využitie? Jej prínos si pochvaľujú majitelia starších nehnuteľností, kde je často rozvod teplej vody riešený nešťastne a teplá voda musí potrubím prekonávať dlhú trasu od bojlera k výstupnej batérii. Takto máte teplú vodu v dreze či umývadle za pár sekúnd a bez zbytočného plytvania.

Batéria s ohrevom vody sa tiež zíde na miestach, kde bojler či iný zdroj teplej vody nie je vôbec prítomný. Svoje využitie tak nájde v letnej kuchynke, v dielni, v garáži, na chate, v karavane, v mobilnom domčeku aj v pivnici.

Výhody tohto riešenia

 • Nepotrebujete hlavný zdroj teplej vody.
 • Teplá voda ide z vodovodnej batérie v priebehu 3 – 10 sekúnd.
 • Inštalácia je pomerne jednoduchá – napojenie vodovodnej batérie na potrubie + zapojenie do elektrickej siete (cez zásuvku)
 • Možnosť regulácie teploty vody od vlažnej až po horúcu.
 • Niektoré batérie sú vybavené LED displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu teplotu vody.
 • Voda nechladne v zásobníku ani v potrubí. Dáte si zohriať iba množstvo vody, aké potrebujete.

Výkon a rýchlosť ohrevu

Prietokové batérie s ohrevom vody potrebujú na svoj plnohodnotný chod zdroj energie. Tým je najčastejšie elektrická energia, ktorá rozžhavuje vnútornú výhrevnú špirálu. V popise preto nájdete údaje o výkone v kilowattoch a nárokoch na typ napájania (t.j. napätie vo voltoch).

Prvotný pohľad na príkon tohto vybavenia môže vyvolať mierny rešpekt pred spotrebou. Priemerne ide totiž o hodnotu 1,1 – 4,2 kW (napätie 230 V), no na trhu nájdete tiež modely s príkonom 6,5 kW (napätie 400 V). Čím vyšší príkon, tým je batéria s ohrevom výkonnejšia a vodu ohreje rýchlejšie, respektíve cez ňu pretečie väčšie množstvo vody v požadovanej teplote. Je na vás zvážiť, ako plánujete teplú vodu používať a ako dlho bude batéria v prevádzke. Na bežné umývanie riadu sú vhodné modely s príkonom do 3 – 3,5 kW, ktoré dokážu distribuovať vodu maximálne s teplotou 50 – 60 °C.

Pre budúce pohodlné používanie je dôležitým údajom prietok teplej vody, no v popisoch produktov pomerne často absentuje. Hovorí o tom, koľko teplej vody dokáže prietoková batéria zohriať za minútu pri danej teplote a ústim vypustiť. Tieto hodnoty závisia od kvality batérie a jej výkonnosti. Napríklad – prietok vody je pri 60 °C priemerne 1 l/ min, pri 40 °C orientačne 1,8 – 2 l/ min.

vodovodná batéria kuchyňa

Nároky na inštaláciu

Potrebujete batériu s inštaláciou na prívod vody zo steny alebo spod drezu? Či je to „obyčajná“ batéria, alebo batéria s ohrevom vody, jedným z dôležitých kritérií výberu je spôsob, akým je riešený prívod studenej vody. Následne sa potom viete zaradiť do správnej kategórie produktov.

Všímajte si požadované priemery otvorov a potrubí, odporúčaný rozsah tlaku v potrubí. Zapojenie do elektrickej siete sa deje dvoma spôsobmi – buď sa musí vyriešiť samostatný elektrický prívod, alebo batériu po nainštalovaní na miesto veľmi jednoducho zapojíte do elektrickej zásuvky, ako štandardný spotrebič. V takom prípade sa zaujímajte aj o dĺžku prívodného kábla. Nebýva však nijak nadštandardná – iba 110 – 120 cm.

Prevedenie, dizajn a výbava prietokových batérií s ohrevom vody

Na lacnejších batériách s integrovaným prietokovým ohrevom nájdete kombináciu plastu a kovu, drahšie sú nerezové alebo kombinované s kvalitnou keramikou. Vzhľad batérií tohto typu je vo všeobecnosti zvládnutý veľmi dobre a zodpovedá súčasným nárokom na dizajn, dokonca ho v niektorých prípadoch aj prevyšuje.

 • Batérie majú praktické pákové ovládanie, kedy pootočením páky do strán nastavujete vhodnú teplotu vody.
 • Obľúbená je rotácia páky batérie do strán (napríklad v rozsahu 120°C), aby ste pohodlne mohli opláchnuť každú časť umývadla či drezu.
 • Niektoré vodovodné batérie nemajú rameno rotačné, no je ohybné a dá sa flexibilne nastaviť, kde ho potrebujete.
 • Do výbavy prietokových batérií s ohrevom patrí integrovaný displej, ktorý číselne zobrazuje aktuálne dosiahnutú teplotu vody.
 • Najlepšie prietokové batérie s ohrevom vody sú skonštruované s viacerými bezpečnostnými prvkami. Napríklad pri teplote 50 °C sa rýchlosť ohrevu spomaľuje, pri dosiahnutí teploty 90 °C sa dokonca ohrev automaticky vypne, aby nedošlo k prehriatiu a poškodeniu.
 • Súčasťou môže byť praktický a úsporný perlátor, ktorý vodu prevzdušňuje, vďaka čomu má vplyv na celkovú spotrebu vody.

Ceny prietokových batérií s ohrevom

Dostávame sa k dôležitej otázke výberu – k cene. Hoci neodporúčame vyberať prietokovú batériu s ohrevom vody iba podľa ceny, je zrejmé jasné, že tento faktor bude zohrávať kľúčovú úlohu. Na koľko vás vyjde kvalitná prietoková batéria s elektrickým ohrevom vody? Tu sú tri cenové relácie a ich všeobecná charakteristika

✅ Prietokové batérie s ohrevom do 50 eur

Základné prietokové ohrievacie batérie disponujúce nižším výkonom. Rýchlosť nahrievania môže byť o čosi pomalšia, naďalej však v sekundách. Ich prínos oceníte na menej frekventované používanie na miestach, kde ste doteraz teplú vodu ani nemali alebo bolo jej využívanie energeticky veľmi neefektívne.

✅ Prietokové batérie s ohrevom od 50 do 100 eur

V tejto cenovej relácii nájdete viaceré aktuálne najpredávanejšie prietokové batérie s ohrevom vody. Ponúkajú veľmi dobrý pomer cena/využiteľnosť, vhodné sú aj na umývanie riadu. Kvalita skonštruovania a samotných materiálov je na veľmi dobrej úrovni, rovnako tak aj rýchlosť ohrevu a prietoková rýchlosť.

✅ Prietokové batérie s ohrevom od 100 eur

Ah hľadáte dizajnovo výborne spracovanú vodovodnú batériu vyrobenú z kvalitných materiálov a dlhou životnosťou, poobzerajte sa v tejto cenovej relácii. Pribúdajú modely s vlastným, niekoľkolitrovým poddrezovým (podumývadlovým) zásobníkom na vodu, ktoré sú v distribúcii teplej vody výkonnejšie, a to aj napriek tomu, že spotrebúvajú menej elektrickej energie.

Najlepšie značky prietokových batérií s ohrevom

 • Homelife – Obľúbená a cenovo výhodná ponuka vodovodných batérií s ohrevom – na chatu, do garáže, ale aj do kuchyne, kúpeľne alebo do záhradného domčeka. Na spodný prívod vody aj na prívod vody zo steny.
 • Verk – Jednoduchšie a cenovo dostupné vodovodné prietokové batérie s ohrevom. Nenáročná inštalácia a pohodlné používanie podľa potreby.
 • Grohe – Prémiové riešenie pre náročných užívateľov. Top materiály, krásny dizajn, výborný výkon a dlhá životnosť.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Homelife Digiterm SDR-10C-3

Najobľúbenejšia voľba
✔️ Páková nástenná drezová batéria
✔️ Vhodná na chatu, do garáže, ale aj do kuchyne, kúpeľne alebo do záhradného domčeka
✔️ Regulácia teploty vody od vlažnej po horúcu (max 60 °C)
✔️ Perlátor pre úsporu vody
✔️ Jednoduchá inštalácia
📌 od 59 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Homelife INOX DIGITAL SDR-18DC-3H

✔️ Páková stojančeková drezová batéria
✔️ Teplá voda okamžite jednoduchým otočením páčky
✔️ Regulácia teploty vody od vlažnej po horúcu (max 60 °C)
✔️ Perlátor na úsporu vody
✔️ Spodný prívod vody
📌 od 74 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Homelife Digiterm SDR-11C-3

✔️ Páková nástenná drezová batéria
✔️ Úspora času, energie a vody
✔️ Jednoduchá inštalácia - prívod zo steny
✔️ Teplá voda pripravená za menej ako 10 sekúnd
✔️ Regulácia teploty vody
📌 od 49 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Verk 15397

✔️ Ohrieva vodu až na 60 ° C
✔️ Teplota dosiahnutá už za 5 - 10 sekúnd
✔️ Priaznivá cena
✔️ Jednoduché uvedenie do prevádzky
📌 od 47 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5ISO 2928

✔️ Extra rýchle nahriatie - na 60 °C za 3 sekundy
✔️ Jasný LCD displej s ukazovateľom teploty
✔️ Jednoduchá inštalácia
✔️ Vybavené spoľahlivým tesnením
📌 od 36 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Grohe Red s výpusťou chróm 30083001

✔️ Alternatíva - páková stojančeková drezová batéria s výpusťou
✔️ K dispozícii zdroj vriacej vody s teplotou 100 °C bez čakania
✔️ Vhodná na prípravu čaju alebo kávy, ale taktiež na plnenie hrncov a prípravu pokrmov
✔️ Materiály s dlhou životnosťou
✔️ S dôrazom na bezpečnú prevádzku
📌 od 988 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin