Najlepšie rybárske prúty: TOP 8 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie rybárske prútyObjavili ste v sebe vášeň k rybárčeniu? Stačí niekoľko hodín s požičanými prútmi a po prvých úlovkoch v hlave vzkrsne myšlienka, že by stálo za to z času na čas sa vybrať so svojou vlastnou výbavou na rekreačný rybolov. Čo k nemu nevyhnutne potrebujete? Áno, je to rybársky prút, udica. Prinášame tipy na najlepšie rybárske prúty naprieč rôznymi kategóriami.

Nasledujúci výber sa môže stať dobrým odrazovým mostíkom pre začínajúcich rybárov. Výbava nováčika nemusí byť prehnane drahá, ale zároveň ani podozrivo lacná. Ak chcete mať z rybárčenia radosť, potrebujete mať istotu, že sa na svoj rybársky prút môžete spoľahnúť a zároveň bude vyhovovať technike zvoleného lovu. Osloví vás lov na ťažko, plávaná, prívlač alebo muškarenie? V nasledujúcom sprievodcovi si postupne priblížime najobľúbenejšie metódy rybolovu na našich jazerách a riekach. Ak chcete v týchto “vodách” plávať aj bez veľkých skúsenosti, nepodceňte základnú prípravu.

Ďalej budeme venovať pozornosť základným typom rybárskych prútov. Každý typ má svoje špecifické prevedenie, a teda najlepšie ukáže svoj potenciál pri konkrétnom druhu lovených rýb. Je lepší delený alebo teleskopický rybársky prút? Ktoré dôležité technické, materiálové a konštrukčné vlastnosti udíc sledovať? Aj keď by si každá téma zaslúžila svoj vlastný priestor, pokúsime sa vytvoriť prehľad, s ktorým zvládnete vybrať rybársky prút podľa svojich potrieb. Do pozornosti dávame aj testy a recenzie rybárskych prútov, v ktorých nájdete cenné informácie od skúsených užívateľov.

Najlepšie rybárske prúty podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Delphin ARMADA CARP BlackWay 3,6 m 3 lb

Najlepší prút na kapry
✔️ Tenký kaprársky prút
✔️ Výborne vyvážená kompozícia prvkov
✔️ Pomer cena / kvalita
✔️ 3 diely, 6 očiek, dĺžka 3,6 metra, hmotnosť 380 g, záťaž 3 lb
📌 od 54 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Daiwa Ninja X Carp
12 ft 3,6 m 3 lb


Alternatíva na kapry
✔️ So schopnosťou nahadzovania na veľké vzdialenosti
✔️ So silnou progresívnou akciou
✔️ Skvele absorbuje silné výpady
✔️ 2 diely, dĺžka 3,6 metra, záťaž 85 g
📌 od 68 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3SPORTEX Black Pearl GT-3
2,4 m 20 g


Najlepší prút na prívlač
✔️ Moderný elegantný dizajn, rýchlosť, sila a citlivosť
✔️ Výborné vrhacie vlastnosti a ďaleké hody
✔️ Vysoká nemecká kvalita
✔️ 2 diely, 8 očiek, dĺžka 2,4 metra, hmotnosť 156 g, záťaž 20 g
📌 od 125 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Mivardi Predator
Tele 5 m


Alternatíva na prívlač a plávanú
✔️ Zosilnený, no pritom jednoduchý na manipuláciu
✔️ Znesie aj výpady veľkých šťúk a podobne ťažkých dravcov
✔️ Teleskopický, celková dĺžka 5 m, záťaž 40 - 80 g
📌 od 55 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5WFT Big Cat Bank
Cat 2,7 m 200


Najlepší rybársky prút na sumce
✔️ Uspôsobený špeciálne na lov sumcov
✔️ Robustné očká, ergonomická rukoväť z tvrdej gumy
✔️ 2 diely, dĺžka 2,7 m, záťaž 200 - 1000 g
📌 od 135 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Delphin Walhala 3 m

Alternatíva na sumce
✔️ Navrhnutý na chytanie ťažkých rýb - sumce aj morské ryby
✔️ Umiestnenie očiek výborne dovoľuje vyššie zaťaženie
✔️ Spojenie dielov je opatrené extra karbónom
✔️ 2 diely, dĺžka 3 m, 11 očiek, záťaž do 950 g
📌 od 100 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7 Delphin River Trophy
Feeder 3 m 160 g


Najlepší prút na feeder
✔️ Extra heavy feederový prút
✔️ Dodávaný s tromi rôznymi špičkami
✔️ Opatrený štíhlym uhlíkovým blankom
✔️ 3 diely, 5+5 očiek, dĺžka 3 metre, hmotnosť 202 g, záťaž do 160 g
📌 od 66 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie
#8WFT - Prút Never Crack
Fjordspin 2,1 m 200–600 g


Najlepší prút na more
✔️ Prút vhodný pre rybolov na hĺbkach i zároveň pre troling
✔️ Titánový skrutkovací držiak aj pre naozaj veľké navijáky
✔️ Robustná, ale citlivá špica
✔️ 2 diely, 5+5 očiek, dĺžka 2,1 metre, záťaž od 200 - 600 g
📌 od 58 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať rybársky prút

Na čo myslieť pri výbere rybárskej udice? V prvom rade zvážte, akému štýlu rybárskeho lovu sa chcete venovať. V druhom kroku reálne odhadnite svoje doterajšie skúsenosti, očakávania a v neposlednom rade aj čas, ktorý môžete voľnočasovému rybárčeniu venovať. Príprava na rybolov vyžaduje nemalé úsilie, množstvo rybárskeho náčinia, no odmenou je pocit, ktorý si treba zažiť na vlastnej koži!

V súvislosti s rybárskymi prútmi sa spomína nielen ich určenie, ale materiál, dĺžka, záťaž, počet očiek či hmotnosť udice. Zaujímať vás tiež môže ich konštrukčné prevedenie a miesto, ktoré zaberú pri preprave či uskladnení. Dobrou voľbou je zvoliť si prút z ponuky overených výrobcov, kde máte istotu, že na ich výrobu boli použité tie najvhodnejšie materiály. Niekoľko z nich spolu s opisom ponuky nájdete aj v nasledujúcom sprievodcovi.

ako vybrať rybárske prúty

Základné metódy lovu

Ryby sa dajú chytiť rôznymi technikami, čomu treba prispôsobiť rybársky prút, návnadu aj ďalšiu nevyhnutnú výbavu. Tu je 5 najčastejších metód lovu, ktoré môžete praktizovať na slovenských jazerách a riekach.

 • Lov na ťažko alebo “Položená” – Pri veternom počasí alebo v menej pokojných vodách sa používa metóda, pri ktorej sa návnada za pomoci záťaže kladie na dno. Cez vlasec sa potom prenáša záber do udice.
 • Prívlač – Metóda spočíva vo vedení nahodenej nástrahy tak, aby vo vode napodobňovala pohyb malej zranenej rybky. Na prívlač sa lovia predovšetkým dravé ryby, ktoré prirodzene plávajú v horských potokoch, alebo sa za nimi treba od brehu kúsok prebrodiť.
 • Plávaná – Táto technika patrí z hľadiska výbavy k najjednoduchším. Za pomoci plaváka je návnada umiestnená v konkrétnej hĺbke – v centre pozornosti rýb. Záber signalizuje pohyb špičky plávaka po hladine. Pri nočnom rybolove je špička plaváka vybavená aj svetlom. Metóda obľúbená v relatívne pokojných vodách.
 • Muškarenie – Pri muškarení sa rybám predkladá veľké lákadlo. Mušky alebo nymfy. Zaťaženie mušky je priamo jej súčasťou, aby bola iba mierne pod hladinou. Hovorí sa, že ide o kráľovský spôsob lovu, pretože od rybára vyžaduje znalosti o pohybe a správaní rýb. Výborne zaberajú najmä pstruhovité ryby.
 • Lov na feeder – Podstata lovu vychádza z vytvorenia jedného kŕmneho miesta (feed – kŕmiť), na ktoré naučíte ryby prichádzať. Potom sa na toto miesto snažíte čo najpresnejšie nahadzovať a návnadu spustiť do hĺbky, kde je bežne dostupné krmivo – teda na dno. Samozrejme, s krmivom to netreba preháňať, inak začne vo vode zahnívať a ryby sa mu začnú oblúkom vyhýbať.

Typy rybárskych prútov

V nasledujúcom delení si iba v krátkosti priblížime najpredávanejšie rybárske prúty rozdelené podľa kategórií. Tie už podľa názvu hovoria o tom, na aký druh rýb je prút vhodný, respektíve, na akú techniku rybolovu sa najlepšie hodí. Skúsení rybári by dokázali o každom type rozprávať dlhé hodiny. Ak takého vo svojom okolí máte, starostlivo a so záujmom načúvajte.

Kaprové prúty

Kaprové (alebo aj kaprárske) prúty sa vyrábajú ako teleskopické aj delené, s dĺžkou od 3 do 4,5 metra. Ak sa chystáte loviť blízko brehu, vystačíte s kratším prútom, pri lovení ďalej od brehu už prirodzene siahajte po dlhších udiciach, pričom si sledujte tzv. transportnú dĺžku, aby ste mohli so sebou prút prenášať nielen v aute, ale aj na bicykli alebo v ruke. Keďže kapry môžu narásť aj do úctyhodných veľkostí, ide zvyčajne o prúty pevné a odolné, na ktorých výrobu sa používajú uhlíkové vlákna.

Sumcové prúty

Tento typ prútov si poradí aj s takými predátormi, akými sú stokilové sumce. Je stavaný na vysokú záťaž, čomu zodpovedá aj jeho robustnejšie prevedenie. Vyrábajú sa v rôznych dĺžkach, v závislosti od miesta lovu. Typickým poznávacím znakom aj vysoká vrhacia záťaž – až do 1000 g. Zvyčajne sa používajú pri love na ťažko (záťaž na dne jazera či mŕtveho ramena rieky).

Muškárske prúty

Muškárske prúty sú určené na lov s umelou muškou. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby ste muškársku šnúru s návnadou mohli nasmerovať presne tak ďaleko, ako potrebujete. Keďže si pri rybolove aj parádne zašviháte, prút by mal disponovať nízkou hmotnosťou, dobrým švihom a zároveň dobrou ohybnosťou, aby ste si poradili aj s väčším úlovkom. Na návnady v podobe mušky alebo nymfy sa dajú oklamať pstruhy, lipne, jalce aj hlavátky.

Plaváčkové prúty

Tzv. prúty na plávanú, alebo aj plaváčkové prúty sú určené na lov s plavákom, pomocou ktorého regulujete, v akej hĺbke bude umiestnená nástraha. Zväčša ide o prúty, ktorých konštrukcia je jemná a ľahká. Ide o prúty s nižšou vrhacou záťažou, maximálne do 25 – 30 gramov, vhodné na lov menších až stredne veľkých rýb. Patria sem aj obľúbené match prúty, ktoré poskytujú kvalitnú akciu a dynamiku aj pri love rybích obrov.

Prívlačové prúty

Prúty na prívlač sa vyrábajú v dĺžke od 1,8 do 3,3 m, s vrhacou záťažou až do 250 g. Poznávacím znakom je veľký počet očiek, ktoré rovnomerne rozkladajú hmotnosť po celej dĺžke prútu. Väčšina prútov tohto typu je vyrábaná z uhlíkových vlákien. Kategória ponúka rozmanité konštrukcie. Kým jedny sú vhodné na menšie ryby, s ďalšími si môžete trúfnuť aj na lov sumcov.

Feederové prúty

Na čoraz populárnejšiu techniku rybolovu sa treba aj adekvátne vybaviť. Feeder prúty sú ľahké a štíhle, vyrábané ako dvojdielne alebo trojdielne, v dĺžke od 3 do 4,5 metra. Typickým znakom je ohybná vymeniteľná špička s rôznou tvrdosťou a veľkým množstvom očiek po celej dĺžke prútu.

aké udice používať

Teleskopický alebo delený rybársky prút?

Možno už viete, na aké ryby máte zálusk, aj ste si vyskúšali niektoré techniky lovu, na rad prichádza zvážiť, akú konštrukciu rybárskeho prútu zvoliť. V základe máte na výber teleskopické prúty a prúty, ktoré sa pri transporte dajú rozdeliť na 2 až 4 diely.

 • Teleskopické rybárske prúty sú vhodné pre rybárov, ktorí s rybolovom začínajú, majú na chytanie rýb menej času, alebo k ich základným požiadavkám patrí rýchlosť a mobilita. Ako už naznačuje samotný názov, jednotlivé časti prútu sa vysúvajú a zasúvajú do seba. Prút môžete pomerne rýchlo zložiť aj do kompaktnej metrovej dĺžky. Pri častom používaní však dochádza k rýchlejšiemu opotrebovaniu teleskopického mechanizmu, preto sa odporúčajú najmä na príležitostné rybárčenie.
 • Delené rybárske prúty sú voľbou skúsených rybárov. Tvoria ich 2 až 4 diely, pričom platí, že čím menej dielov udica má, tým lepšie vlastnosti dokáže ponúknuť. Práve vtedy totiž dokáže potešiť svojou ohybnosťou a silou. Pamätajte však, že viac spojok medzi dielmi priamoúmerne zvyšuje aj riziko, že niektorá z nich zlyhá a praskne. Ak vám nebude prekážať väčšia transportná dĺžka, zamerajte sa na kvalitné dvojdielne rybárske prúty.

Materiály rybárskych prútov

Od použitého materiálu rybárskeho prútu sa odvíjajú jeho schopnosti, sila, životnosť aj údržba. Niektoré materiály sa radia k cenovo dostupnej klasike, ďalšie už patria k vyššej lige a lákajú rybárov, ktorí rybolovu prepadli vo veľkom.

 • Sklolaminátové prúty – Spájajú v sebe dobrú výdrž s optimálnou kvalitou. Sú jednoduché na údržbu.
 • Bambusové prúty – Ide o dlhé, ľahké a výnimočne ohybné prúty, ktoré svoje kvality ukazujú pri love menších rýb.
 • Grafitové prúty – Ich výsadou je tuhosť a odolnosť, poradia si aj 20-kilovými rybami. Myslite však na to, že sú vodivé a v búrkach sa nesmú používať.
 • Lepené a štiepané prúty – Typický materiál pre muškárske prúty. K prednostiam patrí ohybnosť a poddajnosť. Rýchlo sa dokážu vrátiť do pôvodnej polohy.

Ktoré parametre sledovať?

Dĺžka rybárskeho prútu

Neexistuje jedna univerzálna dĺžka rybárskeho prútu, ktorá by sa hodila na každé podmienky. Ako prvé zvážte miesto, z ktorého budete loviť. Ak máte pred sebou väčšiu vodnú plochu, isto sa neuspokojíte s nahodením na krátku vzdialenosť, ale bude vás lákať obsiahnuť okolo seba väčší záber. Pri rybolove v menšom potoku alebo na brehu rieky sa zase naopak nemusíte oháňať dlhým prútom. Môžete si užívať pokojný relax aj s kratšou udicou.

📌 Vo všeobecnosti sa za najkratšie považujú prúty na plávanú a prívlač – cca do 2 metrov. Prúty na sumce sa držia v strednom pásme – 2,5 až 3 m. Kaprové prúty sú najdlhšie – môžu dosiahnuť aj viac ako 4 metre.

Hmotnosť

Čím ste pri rybolove aktívnejší, o to ľahším prútom by ste mali nahadzovať. Nízka hmotnosť (cca do 200 g) je typická pre udice na prívlač, muškárske aj feeder prúty. Pri love na väčšie druhy rýb narastá nielen odolnosť, ale aj celková robustnosť a hmotnosť rybárskeho prútu. Kaprové a sumcové sú iba málokedy ľahšie ako 300 g.

Záťaž

Je to práve záťaž, ktorá hovorí o tom, aká maximálne ťažká môže byť návnada (krmítko, olovko). Udáva sa v gramoch. Rybárske prúty na menšie ryby vykazujú najlepšie vlastnosti pri záťaži do 30 g, na kvalitné udice na sumcov a rybích obrov môžete použiť záťaž aj do 1000 g.

Pri prútoch od anglických výrobcov sa môžete stretnúť s hodnotou, ktorá je označená v librách (lb, hmotnostná jednotka). Netreba si ju však mýliť s vrhacou záťažou. Udáva zaťaženie, pri ktorom sa rybársky prút ohne do pravého uhla (alebo inak známe aj ako testovacia krivka prútu). Na zistenie, akú maximálnu záťaž môžete použiť, je potrebných zopár krátkych výpočtov.

📌 Hodnotu v librách preveďte na gramy (1 lb = 453,6 g) a toto číslo potom vydeľte číslom 16. Napríklad máte rybársky prút s testovacou krivkou 2 lb: (2 × 453,6):16 = 56,7 g. Maximálna záťaž by nemala byť ťažšia ako 57 g. Ideálnu záťaž vypočítate tak, že maximálnu hodnotu vynásobíte koeficientom 0,8. Teda v tomto ukážkovom prípade je ideálna záťaž 45 g.

Počet očiek

Očká, hoci na pohľad nenápadné, majú jednu z najdôležitejších úloh. Očká na prúte vedú vlasec od navijaka po špičku prútu. Ich počet úzko súvisí s účelom lovu. Na jednom prúte môže byť 6 – 12 očiek, priemerne sa držia na hodnote 7 – 9. Mali by byť vyrobené z materiálu, ktorý vlasec pri ťahaní ochladzuje, aby nedošlo k jeho pretrhnutiu. Ak sa chystáte loviť v bahenných vodách, dajte si záležať na dôkladnom čistení každého očka. Rýchlo sa zanášajú a pôsobením bahna sa znehodnocujú.

ako vybrať udicu

Ceny rybárskych prútov

Všetci veľmi dobre vieme, že rybárčenie nepatrí k najlacnejším záľubám a napríklad taký kvalitný rybársky prút na kapry a sumce už čosi z rodinného rozpočtu ukrojí. Neulakomte sa na najlacnejšiu výbavu. Už po niekoľkých rybačkách vám nemusí vyhovovať a tak či tak dáte na rady skúsenejších.

✅ Rybárske prúty do 40 eur

V základnej cenovej kategórii nájdete prevahu kaprových prútov a prútov na prívlač a feeder. Lacné rybárske prúty nemusia byť vždy sklamaním. Sú vhodné pre ľudí, ktorí ešte nevedia, či je rybárčenie pre nich to pravé, no z času na čas si chcú zaloviť na súkromnom jazere u kamaráta.

✅ Rybárske prúty do 100 eur

V cene od 40 – 100 eur nájdete aktuálne najpredávanejšie rybárske prúty naprieč všetkými kategóriami. Máloktorý rybár vystačí iba s jedným prútom, preto ak sa chystáte svoju výbavu rozširovať, vyberajte overené produkty s veľmi dobrým pomerom cena / výkon.

✅ Rybárske prúty od 100 eur

Nájdete tu obrovský výber a stovky rozmanitých rybárskych prútov, ktoré potešia predovšetkým náročných rybárov. Výborná kvalita materiálov, špičkové prevedenie a najznámejší výrobcovia.

Najlepšie značky rybárskych prútov

Zablúdili ste do veľkého e-shopu z rybárskymi potrebami a tam zrazu desiatky na pohľad podobných, no pritom rozdielnych udíc! Nielenže si musíte vybrať vhodný prút na danú techniku rybolovu, čaká vás aj voľba výrobcu. Na trhu nájdete tisícky modelov rybárskych prútov. Spomedzi nich vyberáme značky, ktoré sprevádzajú pozitívne užívateľské recenzie a v testoch rybárskych prútov patria k najlepšie hodnoteným.

 • Delphin – Slovenský výrobca rybárskych potrieb presne vie, čo Slovák – rybár potrebuje. Ich základnou stratégiou je dať zákazníkom kvalitné produkty za prijateľné ceny. Ak chcete prút, ktorý perfektne funguje v slovenských vodách, v ponuke zn. Delphin nájdete hneď niekoľko favoritov.
 • Mivardi – Česká značka Mivardi patrí k najväčším dodávateľom rybárskych potrieb v regióne strednej Európy. Výnimočná je prémiová kolekcia M-CARP, zameraná na kaprárinu a všetko čo, k lovu kaprov potrebuje. Výhodou je veľmi dobrá dostupnosť náhradných dielov aj rýchle vyriešenie prípadnej opravy.
 • WFT – Ak patríte k priaznivcom lovu na sumcov či dokonca morského rybolovu, nahliadnite do ponuky výrobcu World Fishing Tackle (WFT), v ktorého portfóliu sa nachádzajú prúty, s ktorými pokoríte aj rybích obrov.
 • Sportex – Stovky rozmanitých produktov a jedna z TOP predajností na našom trhu. Nemecká značka Sportex si za vyše 70 históriu svojej existencie vybudovala veľmi dobré meno a už doslova generácie priaznivcov. V jej ponuke si na svoje prídu aj nároční rybári. Pripravte sa na prevahu vyšších cien.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Delphin ARMADA CARP BlackWay 3,6 m 3 lb

Najlepší prút na kapry
✔️ Tenký kaprársky prút
✔️ Výborne vyvážená kompozícia prvkov
✔️ Pomer cena / kvalita
✔️ 3 diely, 6 očiek, dĺžka 3,6 metra, hmotnosť 380 g, záťaž 3 lb
📌 od 54 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Daiwa Ninja X Carp
12 ft 3,6 m 3 lb


Alternatíva na kapry
✔️ So schopnosťou nahadzovania na veľké vzdialenosti
✔️ So silnou progresívnou akciou
✔️ Skvele absorbuje silné výpady
✔️ 2 diely, dĺžka 3,6 metra, záťaž 85 g
📌 od 68 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3SPORTEX Black Pearl GT-3
2,4 m 20 g


Najlepší prút na prívlač
✔️ Moderný elegantný dizajn, rýchlosť, sila a citlivosť
✔️ Výborné vrhacie vlastnosti a ďaleké hody
✔️ Vysoká nemecká kvalita
✔️ 2 diely, 8 očiek, dĺžka 2,4 metra, hmotnosť 156 g, záťaž 20 g
📌 od 125 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Mivardi Predator
Tele 5 m


Alternatíva na prívlač a plávanú
✔️ Zosilnený, no pritom jednoduchý na manipuláciu
✔️ Znesie aj výpady veľkých šťúk a podobne ťažkých dravcov
✔️ Teleskopický, celková dĺžka 5 m, záťaž 40 - 80 g
📌 od 55 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5WFT Big Cat Bank
Cat 2,7 m 200


Najlepší rybársky prút na sumce
✔️ Uspôsobený špeciálne na lov sumcov
✔️ Robustné očká, ergonomická rukoväť z tvrdej gumy
✔️ 2 diely, dĺžka 2,7 m, záťaž 200 - 1000 g
📌 od 135 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Delphin Walhala 3 m

Alternatíva na sumce
✔️ Navrhnutý na chytanie ťažkých rýb - sumce aj morské ryby
✔️ Umiestnenie očiek výborne dovoľuje vyššie zaťaženie
✔️ Spojenie dielov je opatrené extra karbónom
✔️ 2 diely, dĺžka 3 m, 11 očiek, záťaž do 950 g
📌 od 100 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#7 Delphin River Trophy
Feeder 3 m 160 g


Najlepší prút na feeder
✔️ Extra heavy feederový prút
✔️ Dodávaný s tromi rôznymi špičkami
✔️ Opatrený štíhlym uhlíkovým blankom
✔️ 3 diely, 5+5 očiek, dĺžka 3 metre, hmotnosť 202 g, záťaž do 160 g
📌 od 66 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie
#8WFT - Prút Never Crack
Fjordspin 2,1 m 200–600 g


Najlepší prút na more
✔️ Prút vhodný pre rybolov na hĺbkach i zároveň pre troling
✔️ Titánový skrutkovací držiak aj pre naozaj veľké navijáky
✔️ Robustná, ale citlivá špica
✔️ 2 diely, 5+5 očiek, dĺžka 2,1 metre, záťaž od 200 - 600 g
📌 od 58 €
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin