Najlepší Airbike: TOP 6 modelov podľa recenzií a testov

najlepšie airbiky
Hľadáte posilňovací stroj, ktorý precvičí rozsiahle partie tela, podporí vašu silu, kondíciu a súčasne spaľovanie kalórií? Že také multifunkčné “delo“ ešte nevymysleli? Potom by sme vám radi predstavili tipy na najlepšie Airbiky – vzduchové rotopédy, ktoré v sebe ukrývajú veľký potenciál.

Airbike, alebo vo voľnom preklade vzduchový rotopéd, ktorého poznávacím znamením je výrazný ventilátor integrovaný v prednom kolese, je jedným z najnovších a zároveň najobsadenejších strojov vo fitnesscentrách. Neskúseným sa na prvý pohľad môže ponášať na klasický rotopéd. Pri pohľade zblízka na tvarované pohyblivé držadlá si o ňom začnete myslieť, že pričuchol aj čosi k eliptickému trenažéru, ktorý je u nás známy ako orbitrek. V skutočnosti spája z oboch tradičných strojov to najlepšie a prináša so sebou inováciu, vďaka ktorej môžete na Airbiku zvyšovať svoju výkonnosť absolútne neobmedzene.

Tak, ako je tomu pri posilňovacích strojoch zvykom, základom spokojného používania je starostlivý výber. Musíte zohľadniť svoje očakávania, fyzické schopnosti a parametre a vybrať Airbike, ktorý bude čo najlepšie zodpovedať vašim požiadavkám. Odpovede nájdete v nasledujúcom sprievodcovi. Ponuka Airbikov ešte nie tak bohatá, ako je tomu pri iných typoch posilňovacích zariadení, už teraz sú však zrejmé priepastné rozdiely medzi základnými a prémiovými modelmi. Dostupné testy a recenzie Airbikov vás nasmerujú k dobrej voľbe. Medzi favoritmi nebudú chýbať známe značky, akými sú napríklad inSPORTline, HMS, Capital Sports či EVOPower.

Najlepšie Airbiky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1AirBike inSPORTline Pro

Náš víťaz
✔️ Robustný rám - pre klubové aj domáce využitie
✔️ Nosnosť až 160 kg
✔️ Horizontálne a vertikálne polohovateľné sedadlo
✔️ Transportné kolieska
✔️ Výborné recenzie
📌 od 1049 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2AirBike inSPORTline Beast

Makaj ako Atilla Végh!
✔️ Špičkový stroj pre náročných
✔️ Kvalitné robustné spracovanie
✔️ Nosnosť až 180 kg, bez obmedzenia výšky cvičiaceho
✔️ Komplet vybavený po konštrukčnej aj programovej stránke
📌 od 1599 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3AirBike inSPORTline Lite

Pomer cena / výkon
✔️ Obľúbený Airbike pre domáce použitie
✔️ Nosnosť do 135 kg
✔️ Sedadlo polohovateľné vertikálne i horizontálne
✔️ Atraktívna výbava za dobrú cenu
📌 od 669 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Capital Sports Strike Bike

Slušné recenzie
✔️ Overený kardio trenažér pre vysoko intenzívne tréningy
✔️ Výškovo a hĺbkovo nastaviteľné sedadlo pre každú veľkosť tela
✔️ Robustná konštrukcia rámu a kovové pedále
✔️ Nosnosť až 150 kg
📌 od 730 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Air Bike HMS MP6540

Ľudová voľba
✔️ Základný, jednoduchý Airbike
✔️ Nosnosť 100 kg
✔️ Vhodný na menšie až priemerné tempo
✔️ Vybavený displejom so základnými meraniami
📌 od 192 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Crossfit Air Bike EVOPower RENEGADE PRO

Profesionálne využitie
✔️ Nadimenzovaný pre intenzívne domáce alebo plne komerčné využitie
✔️ Osadený profesionálnymi ložiskami pre extra dlhú životnosť
✔️ Rám so silnej hrubostennej ocele pre enormné zaťaženie - do 130 kg
✔️ Komplet vybavený Airbike
📌 od 1250 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie

Čo je Airbike? Využitie, výhody a nevýhody

Začnime dobrou správou – Airbike dokáže zaujať začiatočníkov, pokročilých, profesionálnych športovcov, aj ľudí, ktorí potrebujú zlepšiť svoju kondíciu aktívnou rehabilitáciou. Pozrime sa preto bližšie na to, čo je Airbike, aké sú jeho prednosti a slabiny.

Crossfit Air Bike EVOPower RENEGADE PRO

Crossfit Air Bike EVOPower RENEGADE PRO

Čo je Airbike?

Airbike je posilňovací stroj, ktorý má v prednom kolese integrovaný “ventilátor” (môžeme ho poznať aj pod názvom ventilátorový rotopéd). Tento ventilátor však neslúži na to, aby vás počas tréningu ovieval (hoci od neho pri pohybe bočným smerom prúdi vzduch).

Na prednú rotujúcu časť Airbiku sú napojené pedále a špecificky tvarované držadlá (rukoväte). Koordinovaným pohybom nôh a rúk roztáčate predné koleso. Čím rýchlejšie sa koleso točí, tým vyšší odpor vám lopatkový oceľový ventilátor kladie. Čo to znamená?

Na rozdiel od rotopéda alebo eliptického trenažéra, Airbike nepotrebuje magnetický ani indukčný odporový systém a nemusíte tréning prerušiť, aby ste zvýšili záťaž. Postupne, od najpomalšieho tempa, kedy dokážete koleso roztočiť pomerne ľahko sa spolu s rastúcou vynaloženou silou zvyšuje aj odpor, ktorý Airbike prirodzene kladie. Nemá žiadny horný limit. Tým sú iba vaše fyzické schopnosti, ktoré sa s každým tréningom môžu zlepšovať.

Airbike: Využitie, výhody a nevýhody

Odpor Airbiku reaguje na vaše úsilie. Čím viac energie do cvičenia vložíte, tým je odpor stroja vyšší a váš tréning intenzívnejší. Pri cvičení na Airbiku nebudete pociťovať hranice stroja, iba tie svoje. Odpor stroja je nekonečný! Práve preto má Airbike tak širokú užívateľskú základňu. V pomalom tempe je vhodný na rehabilitáciu pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou, v strednom pre začiatočníkov, no rovnako tak jeho “monštruózny odpor” vyhľadávajú profesionálni športovci, ktorým pomáha prekonávať samých seba.

Pri tréningu na Airbiku pracujú veľké skupiny svalov – dolné končatiny, horné končatiny, svaly brucha, chrbta a hrudníka. Aktívne a efektívne precvičíte celé telo. Cvičením na Airbiku sa zvyšuje kondícia, formuje svalstvo a spaľujú kalórie. Cvičenie môže mať charakter kardia, posilňovania, tabaty aj vysokointenzívneho intervalového tréningu (HIIT).

Pri cvičení môžete meniť úchop. Držadlá Airbiku sa dajú uchopiť viacerými spôsobmi, vďaka čomu sa do cvičenia zakaždým zapoja iné svaly. Okrem toho, samotné rozpohybovanie kolesa môžete ponechať iba na prácu rúk a cvičiť bez nôh. Nohy uložíte na pevne fixované stupienky a trénujete iba hornú polovicu tela.

Airbike zabezpečuje tzv. low-impact cvičenie (beznárazové). Intenzívne pracujete na zlepšení kondície a spaľovania tukov bez rizika zaťaženia kĺbov. Beznárazové cvičenie je odporúčanou formou rehabilitácie po zraneniach a pri ochoreniach kĺbového aparátu.

Airbiky sú priestorovo výrazné stroje, ktoré sa v obývačke alebo spálni dajú iba ťažko zamaskovať. Vážia desiatky kilogramov (cca od 20 do 80 kg).

Lacné základné airbiky sú určené iba na občasné, menej intenzívne používanie. Ak chcete kvalitný airbike, ktorý je vyrobený z trvácnych komponentov, počítajte s investíciou od 700 eur a viac.

Ako vybrať Airbike

Po krátkom zoznámení je na rade praktická časť nášho sprievodcu. Ktoré parametre, funkcie a výbava airbikov si pred kúpou zaslúžia vašu pozornosť?

Veľkosť a stabilita

Kvalitný Airbike sa nehanbí za svoju robustnosť. Pôjde o stroj vyrobený s prevahou solídnych oceľových prvkov, ktorý už na prvý pohľad vyzerá dominantne.

Naopak – lacné Airbiky kombinujú mäkké kovy a plasty, čo hrá v neprospech ich stability. Pri nízkom tempe nedostatky nepostrehnete, pri narastajúciom tempe sa však zrazu ocitnete na stroji, ktorý sa pod vami trasie a ohrozuje vašu rovnováhu.

Ak si chcete cvičenie na Airbiku užívať bez obmedzení, investujte do mohutnejšej konštrukcie, ktorá bude verne stíhať vášmu zlepšujúcemu sa tempu.

Hmotnosť a nosnosť

So stabilitou a veľkosťou Airbiku prirodzene súvisí aj jeho hmotnosť. Môžete natrafiť na stroje s hmotnosťou cca 20 – 30 kg, ktoré disponujú nosnosťou do 100 až 120 kg, no prevažná časť ponuky sa tvári podstatne odolnejšie – stroje s hmotnosťou 50 – 80 kg, s nosnosťou do 150 až 180 kg.

📌 Náš tip: Ťažkým strojom nechýbajú odolné transportné kolieska s brzdou a praktické madlo na presun.

Ventilátor a pohon

Priemer a materiály použité na konštrukciu ventilátora majú veľký vplyv na vzduchový brzdový systém a plynulosť, s akou reaguje na zvyšujúcu sa intenzitu. Ventilátor sa uvádza do pohybu pedálmi.

Na prenos energie z nôh do ventilátora sa využíva reťazový alebo remeňový pohon.

 • Reťazový pohon sa považuje za hlučnejší, pri správnej údržbe však disponuje prekvapivou odolnosťou.
 • Remeňový pohon je obľúbenejší, a to predovšetkým pre tichý chod a minimálne nároky na údržbu.

📌 Náš tip: Vyskúšajte si tréning na Airbiku vo fitku. Ak vás bude “vánok” od ventilátora obťažovať, vyberajte z airbikov, ktoré majú priamo vo výbave veterné deflektory.

Pedále, rukoväte, sedadlo

Okrem konštrukcie venujte pozornosť prvkom, ktoré majú veľký vplyv na samotné cvičenie a pohodlie pri cvičení:

 • výškovo nastaviteľné, pohodlné sedadlo s mäkčením;
 • robustné prevedenie pedálov, ktorým nechýbajú istiace klipsne cez priehlavok;
 • rukoväte, ktorých prevedenie umožňuje horizontálny aj vertikálny úchop, opatrené vrstvou peny a protišmykovou úpravou;
 • a pevné nášľapné plochy na nohy, ktoré sa používajú, ak chcete izolovane precvičiť ruky a hornú časť tela.

Displej

Najlepšie Airbiky vám okrem nekonečného odporu ponúknu aj prehľadné informácie o tréningu a výkone.

Displej zobrazuje napríklad: čas, otáčky za minútu, rýchlosť, vzdialenosť, kalórie, výkon vo wattoch. Okrem toho ponúka na výber z niekoľkých tréningových programov (vrátane intervalových a možnosti nastavenia vlastných tréningov). Jeho súčasťou môže byť aj zabudovaný snímač tepovej frekvencie (zbiera údaje z hrudného pása).

 

Ceny Airbikov

Cena Airbiku poctivo odráža jeho prevedenie a kvalitu použitých materiálov. Pre rýchlu orientáciu sme vytvorili tri základné cenové relácie.

✅ Airbike do 400 eur

V cene do 400 eur nájdete jednoduché Airbiky pre menej intenzívne domáce používanie. Nejde o silné mašiny, preto počítajte s tým, že po čase nemusia stíhať vášmu progresu. Pre ľudí, ktorí si chcú udržovať kondíciu alebo vylepšiť svoju pohyblivosť po zranení však predstavujú zaujímavú alternatívu celotelového beznárazového tréningu. Nosnosť je zvyčajne nižšia – priemerne do 110 kg.

✅ Airbike od 400 do 1200 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie Airbiky pre domáce použitie. V cene od 1000 eur už dokonca aj stroje na klubové a profesionálne použitie. Kvalita materiálov a použitých komponentov rastie s cenou. Maximálne zaťaženie dosahuje až 160 kg. Vzduchový brzdný systém pracuje spoľahlivo a podporuje vás v rastúcom tempe. Výbava a miera polohovateľnosti sedadla je vyššia.

✅ Airbike od 1200 eur

Profesionálni športovci si na svoje prídu na namakaných profesionálnych mašinách. Tieto moderné robustné stroje vzbudzujú rešpekt a ponúkajú to najlepšie, predovšetkým neobmedzený odpor. Disponujú vysokou nosnosťou, stabilitou, prispôsobiteľnosťou. Výborné sú aj ich merače a programová výbava, ktorá vás podporí v rozmanitosti tréningov.

Najlepšie značky Airbikov

 • inSPORTline – Obľúbený výrobca a predajca športového a fitness vybavenia zaujme niekoľkými dobre hodnotenými vzduchovými rotopédmi v rôznych cenových reláciách – od základných po TOP stroje.
 • HMS – Od HMS nájdete na našom trhu najlacnejšie Airbiky. Ďalšie už patria do kategórie s dobrým pomerom cena/výkon, vhodné aj na pravidelné domáce tréningy.
 • Capital Sports – Za asistencie Airbikov od nemeckej značky Capital Sports máte šancu zlepšovať sa. Masívna konštrukcia s nosnosťou až do 150 kg.
 • Duvlan – Dobre vybavený Airbike od značky Duvlan disponuje nosnosťou do 160 kg a neobmedzeným rozsahom odporu vzduchu.
 • EVOPower – Špičkovo vybavené Airbiky vhodné na profesionálne crossfit a intenzívne tréningy.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1AirBike inSPORTline Pro

Náš víťaz
✔️ Robustný rám - pre klubové aj domáce využitie
✔️ Nosnosť až 160 kg
✔️ Horizontálne a vertikálne polohovateľné sedadlo
✔️ Transportné kolieska
✔️ Výborné recenzie
📌 od 1049 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2AirBike inSPORTline Beast

Makaj ako Atilla Végh!
✔️ Špičkový stroj pre náročných
✔️ Kvalitné robustné spracovanie
✔️ Nosnosť až 180 kg, bez obmedzenia výšky cvičiaceho
✔️ Komplet vybavený po konštrukčnej aj programovej stránke
📌 od 1599 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3AirBike inSPORTline Lite

Pomer cena / výkon
✔️ Obľúbený Airbike pre domáce použitie
✔️ Nosnosť do 135 kg
✔️ Sedadlo polohovateľné vertikálne i horizontálne
✔️ Atraktívna výbava za dobrú cenu
📌 od 669 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4Capital Sports Strike Bike

Slušné recenzie
✔️ Overený kardio trenažér pre vysoko intenzívne tréningy
✔️ Výškovo a hĺbkovo nastaviteľné sedadlo pre každú veľkosť tela
✔️ Robustná konštrukcia rámu a kovové pedále
✔️ Nosnosť až 150 kg
📌 od 730 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5Air Bike HMS MP6540

Ľudová voľba
✔️ Základný, jednoduchý Airbike
✔️ Nosnosť 100 kg
✔️ Vhodný na menšie až priemerné tempo
✔️ Vybavený displejom so základnými meraniami
📌 od 192 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
#6Crossfit Air Bike EVOPower RENEGADE PRO

Profesionálne využitie
✔️ Nadimenzovaný pre intenzívne domáce alebo plne komerčné využitie
✔️ Osadený profesionálnymi ložiskami pre extra dlhú životnosť
✔️ Rám so silnej hrubostennej ocele pre enormné zaťaženie - do 130 kg
✔️ Komplet vybavený Airbike
📌 od 1250 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin