Najlepšie leňošky: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie leňošky
Leňoška je neprehliadnuteľným kusom interiérového nábytku. Láka na príjemný oddych, vysoké pohodlie a to všetko v nadmieru estetickom prevedení. Ako vybrať najlepšiu leňošku? Ak máte pocit, že takéto súkromné miesto chýba vo vašej obývačke, pracovni či spálni, pozrite si nasledujúce tipy, ktoré si získali pozornosť kupujúcich.

Leňoška, šezlong (z francúzskeho chaise longue), ležadlo, diván – tieto rozličné názvy popisujú v základe rovnaký typ nábytku, na ktorom budete s nadšením leňošiť, čítať knihu, obľúbený magazín alebo počúvať hudbu. Nejde o žiadnu novinku, leňošky svoju najväčšiu éru slávy zaznamenali v 17. a 18. storočí, kde nesmeli chýbať v žiadnom kráľovskom či šľachtickom salóne. Výrazne krojenie operadiel, precízne detaily a drahé materiály z nich urobili skvosty, ktoré dodnes obdivujeme v múzeách. V súčasnosti na seba leňošky prevzali modernejšiu podobu – ako sa prirodzene dalo očakávať. V ponuke nájdete luxusné leňošky s dôrazom na eleganciu, no aj retro a vintage leňošky, či leňošky v jednoduchom minimalistickom štýle.

Áno, vzhľad leňošky je nepochybne jedným z dôležitých bodov výberu. Okrem toho je tu aj niekoľko ďalších, ktoré by nemali zostať bez povšimnutia. Je dobré vedieť o rôznych druhoch leňošiek z pohľadu konštrukcie, často používaných materiáloch a doplnkových možnostiach, ktoré kvalitné leňošky ponúkajú. Viete napríklad, že sa v nich môže ukrývať praktický úložný priestor? Alebo, že niektoré poľahky premeníte na posteľ pre hosťa? Ak chcete mať komplet ucelený obraz, neprehliadnite ani testy a recenzie leňošiek do bytu. V nich nájdete zaujímavé informácie o pocite z používania a kvalite prevedenia.

Najlepšie leňošky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Leňoška FALCO

✔️ Pre milovníkov škandinávskeho štýlu
✔️ Čalúnenie z jemného a elegantného velúru
✔️ Krásne farby
📌 od 480 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Štýlová Leňoška Elia

✔️ Kvalitné spracovanie
✔️ Nadčasový dizajn
✔️ Leňoška a lôžko v jednom
✔️ Nosnosť až 240 kg
📌 od 300 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Relaxačné Ležadlo Isabella

✔️ Výnimočne pohodlná
✔️ Krásne farebné verzie
✔️ Na oddych pohodlné krivky
📌 od 320 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Ležadlo s nastaviteľným čelom Camilla

✔️ Nadčasové prevedenie
✔️ Možnosť sklopenia čela - premena na posteľ
✔️ Nosnosť až 240 kg
📌 od 300 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Leňoška TAMIA 2 NEW

✔️ Pre milovníkov retro a vintage štýlu
✔️ Kvalitná poťahová textília
✔️ Precízne detaily
✔️ Úložný priestor pod sedacou časťou
📌 od 350 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Leňoška Max Winzer Norris Velor

✔️ Extra príjemný poťah
✔️ Nadčasové, elegantné prevedenie
✔️ Vysoká odolnosť
✔️ Nemecká kvalita
📌 od 750 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať leňošku do bytu

Čo je leňoška? Leňoška je zaužívané pomenovanie pre interiérové ležadlo s výrazným čalúnením (pena, pružiny, poťah) a stabilnou rámovou konštrukciou. Pri výbere leňošky je dôležité zohľadniť všetky kritériá, ktorým by ste venovali pozornosť pred kúpou sedačky – najmä veľkosť, štýl, pohodlie, nosnosť, kvalitu materiálov, nároky na údržbu. Často totiž môžete vidieť leňošku umiestnenú blízko hlavného gauča – tón v tóne alebo v kontraste. Vo väčšine prípadov je určená pre oddych jednotlivca, k dostaniu sú takisto priestorovo výraznejšie leňošky pre dvoch.

ako vybrať leňošku

Leňoška, polohovateľné kreslo alebo ušiak?

Skôr, ako sa začneme naplno venovať samotným leňoškám, poďte sa spolu s nami uistiť, či je leňoška tou pravou konštrukciou práve pre vás. Predpokladáme, že hľadáte súkromné pohodlné miesto na oddych, čítanie kníh, štrikovanie alebo počúvanie hudby a podcastov. Máte na výber z množstva riešení, ktoré by sme mohli rozdeliť do troch hlavných kategórií – ušiak, polohovateľné kreslo a leňoška.

 • Ušiak je pohodlné čalúnené kreslo s výraznou a vysokou opierkou chrbta. Nechýbajú mu ani opierky rúk a často sa predáva v jednom sete s taburetom pod nohy. V ušiaku sa sedí viac menej rovno, iba v sporadických prípadoch umožňuje mierny záklon smerom dozadu. Svoje miesto má v čitateľskom kútiku, pracovni, no obľúbili si ho aj čerstvé mamičky, ktoré sa do ušiaka pohodlne usadia spolu s bábätkom a uspávať ho alebo nakŕmiť. Ušiak je k dostaniu vo výrazných farbách a štýloch.
 • Polohovateľné kreslo poskytuje príjemný relax pri sledovaní televízie, čítaní kníh alebo počas poobednej siesty. Polohovanie nožnej a chrbtovej časti je jeho najväčšou devízou – zo sedu ste behom pár sekúnd v polohe ležmo. Ak sa k tomu pridajú aj integrované masážne funkcie (masážne polohovateľné kreslo), dokáže naviac poskytnúť vítanú úľavu boľavým svalom.
 • Leňoška je v princípe niečo medzi kreslom a váľandou. Môže mať rovnú základňu, ktorú dopĺňajú postranné opierky alebo sú časti za chrbtom a v oblasti nôh nastaviteľné do rôznych uhlov. Obľúbené sú tiež leňošky v typickej „S“ krivke – bez možnosti polohovania. Na leňoške sa leňoší a v zásade je telo viac v poloľahu a ľahu ako v sede.

Kde leňošku v byte umiestniť?

Leňoška patrí k dominantným kusom nábytku a iba málokedy zostáva prehliadnutá. Výborne vyzerá najmä v obývačke. Krásne sa vyníma pri knižnici, deliacej stene alebo v blízkosti veľkých terasových okien s výhľadom na záhradu. Jej rozmery nie sú zanedbateľné, preto treba vždy myslieť aj na to, z ktorej strany ju budete obchádzať.

Jednoduché rovné leňošky (bez krivky) si našli svoje miesto vo vstupných halách či väčších predsieňach. V pracovni zase dokáže vytvoriť harmonický kútik na krátky odpočinok medzi pracovnými povinnosťami.

Keďže je zámerom leňošky poskytnúť miesto na leňošenie (a krátky spánok), je dobré nájsť jej umiestnenie v pokojnej časti bytu či domu, kde nebudete rušení častými prechodmi zvyšných členov domácnosti.

Leňošky podľa interiérového štýlu

Máte pocit, že nenájdete leňošku, ktorá by sa hodila do vášho interiéru? Súčasná ponuka je obrovská a krásne reflektuje najobľúbenejšie štýly bývania.

K dostaniu sú noblesné leňošky so semišovým alebo lesklým zamatovým povrchom zdobené všívanými gombíkmi, ktoré zapadnú do rustikálneho aj eklekticky ladeného bývania. Takéto modely hľadajte po označením chesterfield leňošky.

Milovníci minimalizmu môžu vyberať z leňošiek v jednoduchých a čistých líniách, bez prehnaného zdobenia.

Krásne tiež vyzerajú leňošky na tradičný štýl, ktoré ozdobia interiér v retro, vintage či shabby chic štýle. Najmä, ak sú na zdobených drevených nožičkách majú ten správny šmrnc.

Ak bývate v industriálne ladenom interiéri, siahnite po leňoške v tmavých tónoch a ostrejších líniách. Z poťahových látok je výbornou voľbou koža, umelá koža alebo semišová koža.

leňoška do bytu

Základné druhy leňošiek podľa konštrukcie

Tak, ako sú rozmanité tvary pohoviek a kresiel, existujú aj rôzne tvary leňošiek, Kým na niektorých je najviac zaujímavé ich zakrivenie, u ďalších sú na prvotným ťahúňom pozornosť zaujímavé čelá a operadlá.

 • Leňoška bez bočných opierok – pevná: Leňoška tohto typu má najčastejšie konštrukciu tvarovanú do kriviek, ktoré by mali poskytovať telu pri ležaní tú správnu podporu. Nemá bočné opierky, čo zjednodušuje jej umiestnenie v priestore.
 • Leňoška bez bočných opierok – polohovateľná: Ide o vylepšenie predchádzajúceho typu, pri ktorom sa časť pod nohami dá polohovať do niekoľkých polôh. Na niektorých modeloch je polohovateľná aj chrbtová opierka a leňošku tak možno premeniť na dokonale vodorovné lôžko pre hosťa.
 • Leňoška s čelom a jedným operadlom: Okrem leňošiek „so siluetou“ sú veľmi obľúbené aj modely s rovnou sedacou časťou, s výrazným čelom a pozvoľna sa znižujúcou opierkou na jednej strane. Hľadať ju môžete pod názvom viktoriánska pohovka. Krásne sa vyníma pri stene.
 • Leňoška s čelom a dvoma operadlami pre ruky: Tento typ leňošky sa ponáša na kreslo s taburetom na vyloženie nôh, avšak s tým rozdielom, že sedacia časť je podstatne dlhšia a súvislá. V takejto leňoške sa veľmi pohodlne číta, keďže sa obe ruky dajú pohodlne oprieť o príjemné postranné operadlá.
 • Leňoška s dvoma čelami (bez operadiel): Tzv. obojstranná leňoška je azda najmenej vhodná na ležanie. Po oboch stranách má vyššie čelo, zvyčajne so zaobleným okrajom. Krásne sa vyníma vo väčšej predsieni alebo pod oknom v jedálni, spálni, v zimnej záhrade, … Označovaná býva aj ako recaimer.

Najčastejšie používané materiály

Leňošku tvorí rámová konštrukcia z kovu, z dreva alebo kombinácia dreva a kovu. Nasleduje penové alebo pružinové jadro obalené vrstvou mäkkej peny. Na celkovom vzhľade leňošky sa podieľa poťahový materiál. Zároveň predurčuje odolnosť voči oderu, inému mechanickému poškodeniu a nároky na údržbu. Našťastie, na kvalitné leňošky sa používajú materiály, ktoré zohľadňujú ich účel. Práve také, ako sú často prítomné aj na sedacích súpravách a kreslách.

 • Velúr / Semiš – Pre tento materiál je typickým poznávacím znakom zamatová jemnosť a mäkkosť. Prekvapuje však svojou odolnosťou a pomerne nízkymi nárokmi na údržbu.
 • Mikrovlákno – Predstavuje moderný typ poťahu so všetkými vlastnosťami, ktorý od poťahu požadujete. Je dostatočne odolné, dostupné v mnohých farbách a vzhľadoch. Vykazuje vysokú odolnosť a je vhodné aj do domácností s malými deťmi a zvieratami.
 • Tkanina – Látkové poťahy – od žakáru po ženilku – tvoria najväčšiu skupinu poťahov v rôznych cenách, farebnosti, vzoroch a kvalitách. Sú tkané rozličnými spôsobmi a v rôznej hrúbke, čo má vplyv na ich životnosť, stálofarebnosť, oteruvzdornosť a náchylnosť na poškodenie. Niektoré lacné látky majú sklony k žmolkovaniu, na iných sa zase celkom rýchlo zatrhávajú nitky.
 • Koža – Luxusný materiál, za ktorý si priplatíte. Nachádza sa na prémiových leňoškách vhodných do kancelárie alebo ambulancie. Samozrejme hodia sa aj do bytu, no je lepšie, ak kožená leňoška nie je vystavená rizikám v podobe pazúrov zvierat. Treba počítať s vyššími nárokmi na starostlivosť a menším farebným výberom.

Rozmery a nosnosť leňošiek

Leňoška má poskytnúť pohodlné miesto pre jednu osobu. Tomu zodpovedajú jej rozmery a nosnosť. Na dĺžku majú leňošky približne 160 – 180 cm, ich šírka je 70 – 90 cm. Nájdete samozrejme subtílnejšie leňošky do menších priestorov, no aj robustnejšie leňošky pre dvoch so šírkou 120 – 140 cm.

Ak máte v pláne z času na čas premeniť polohovaciu leňošku na lôžko pre prespanie, vyberajte leňošku so šírkou minimálne 80 cm a dĺžkou 180 cm, aby sa na nej dalo pohodlne prespať.

Štandardná nosnosť leňošiek je 110 – 150 kg. Zosilnené konštrukcie a veľké leňošky disponujú nosnosťou až 240 kg.

elegantná leňoška

Ceny leňošiek

Do cien leňošiek sa premieta niekoľko premenných – dizajn, použité materiály, robustnosť, veľkosť.

✅ Leňošky do 200 eur

Jednoduchšie leňošky pre jednu osobu. Z materiálov dominujú najmä umelá látka a rôzne tkané látky. Niektoré leňošky majú svoju vlastnú rámovú konštrukciu (bez rozkladania), iné sa ponášajú na predĺžený sedací vak a výborné uplatnenie tak majú v detských a študentských izbách.

✅ Leňošky od 200 do 400 eur

Široký výber rôznych veľkostí a tvarov. Aktuálne najpredávanejšie leňošky na trhu. Pomer cena / kvalita je už na veľmi dobrej úrovni. Nájdete tu elegantné leňošky s robustnými operadlami aj dizajnovo minimalistické ležadlá. Obľúbené sú modely s polohovaním, s úložným priestorom pod sedacou časťou či s možnosťou rozloženia na lôžko.

✅ Leňošky od 400 eur

Dizajnovo krásne kusy, ktoré ocenia nároční. Vyrobené z kvalitných materiálov s vysokou odolnosťou. V ponuke aj kvalitné leňošky pre dvoch. Veľkú pozornosť pútajú zamatové leňošky, leňošky z pravej kože a leňošky na štýl Chesterfield.

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Leňoška FALCO

✔️ Pre milovníkov škandinávskeho štýlu
✔️ Čalúnenie z jemného a elegantného velúru
✔️ Krásne farby
📌 od 480 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Štýlová Leňoška Elia

✔️ Kvalitné spracovanie
✔️ Nadčasový dizajn
✔️ Leňoška a lôžko v jednom
✔️ Nosnosť až 240 kg
📌 od 300 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Relaxačné Ležadlo Isabella

✔️ Výnimočne pohodlná
✔️ Krásne farebné verzie
✔️ Na oddych pohodlné krivky
📌 od 320 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Ležadlo s nastaviteľným čelom Camilla

✔️ Nadčasové prevedenie
✔️ Možnosť sklopenia čela - premena na posteľ
✔️ Nosnosť až 240 kg
📌 od 300 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Leňoška TAMIA 2 NEW

✔️ Pre milovníkov retro a vintage štýlu
✔️ Kvalitná poťahová textília
✔️ Precízne detaily
✔️ Úložný priestor pod sedacou časťou
📌 od 350 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Leňoška Max Winzer Norris Velor

✔️ Extra príjemný poťah
✔️ Nadčasové, elegantné prevedenie
✔️ Vysoká odolnosť
✔️ Nemecká kvalita
📌 od 750 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
4.9/5 - (26 votes)
0 Zdieľanie

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin