Najlepšie odvlhčovače vzduchu: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie odvlhčovače vzduchu
Snažíte sa dostať pod kontrolu zvýšenú vlhkosť v interiéri, no vaša snaha je zatiaľ márna? Zíde sa pomoc výkonného odvlhčovača vzduchu. Aké parametre a funkcie majú najlepšie odvlhčovače vzduchu? Inšpiráciou môžu byť napríklad aj nasledujúce modely, ktoré sprevádzajú pozitívne užívateľské hodnotenia. Výsledkom ich činnosti je efektívne znižovanie vlhkosti a lepšie podmienky na bývanie.

Za zvýšenou vlhkosťou vzduchu môže byť niekoľko vážnych dôvodov – zle tesniace alebo naopak príliš tesniace okná, vzlínavosť vody do stien, zatekanie steny pre poškodenú izoláciu strechy, poškodené kotvenie okna, vznik tepelných mostov či prasknutá vodovodná trubka. Odstránenie chyby zvyčajne vyžaduje väčšiu finančnú investíciu. Nemusia to byť len samotné nedostatky nehnuteľnosti. Počas vykurovacieho obdobia sa menej otvárajú okná a vzduch v interiéri tak môže byť nadmerne presušený alebo naopak vlhký. Vlhkosť vzduchu zvýšená nad 55 % je predpokladom pre vlhnutie stien, vznik mokrých fľakov, rozšírenie nebezpečnej plesne, množenie baktérií a roztočov. Ako si rýchlo poradiť? Čo robiť, ak ide o miestnosť s obmedzeným vetraním (kúpeľňa, šatník, pivnica)? Nadmernú vlhkosť vám pomôže dostať pod kontrolu kvalitný odvlhčovač vzduchu. Nie je síce všemocný a nedokáže presušiť zatečenú stenu, s jeho pomocou však získate istý časový náskok a znížite riziká, ktoré s nadmerne vlhkým vzduchom súvisia.

Ponuka odvlhčovačov vzduchu obrovská. Patria sem stovky produktov v cene od niekoľko eur, až po drahé, niekoľkotisícové prístroje. V nasledujúcom sprievodcovi nájdete delenia a rady, ako vybrať odvlhčovač vzduchu, aby čo najlepšie pokryl potreby vášho interiéru. Okrem toho si vezmite na pomoc aj dostupné testy a recenzie odvlhčovačov vzduchu. Sú v nich obsiahnuté nielen prvé dojmy, ale aj cenné skúsenosti z reálneho používania. Viacero dobre hodnotených produktov pre domáce použitie sme našli v ponuke značiek Klarstein, Electrolux, Clean Air a BIET.

Najlepšie odvlhčovače vzduchu podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Klarstein AeroDry 10

Náš víťaz
✔️ Až do 10 litrov vody za jeden deň
✔️ Ideálny do miestností s plochou do 25 m²
✔️ Integrovaný filtračný systém – čistí vzduch
✔️ Pokročilé možnosti nastavenia režimov a kontroly
📌 od 219 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2BIET DG10L

Skvelé recenzie
✔️ Až do 10 litrov vody za jeden deň
✔️ Odporúčaná veľkosť miestnosti 10 – 12 m²
✔️ Filter na zachytenie prachových častíc a filter na pach
✔️ Extra jednoduchý na používanie, zrozumiteľný a dobre vybavený
📌 od 149 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3 Electrolux EXD20DN4W

Výkonný odvlhčovač
✔️ Kapacita odvlhčovania 20 l / 24 h
✔️ Vhodný do miestností s plochou až 37 m²
✔️ Spokojné recenzie, dobrá kvalita spracovania
✔️ Vybavený časovačom a funkciou proti zamrznutiu
📌 od 189 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Clean Air Optima CA-703

Odvlhčovač a čistička 2v1
✔️ Odvlhčí a vyčistí vzduch v miestnostiach s plochou do 20 m²
✔️ Nízka hlučnosť
✔️ Vybavený ionizátorom
✔️ Jednoduchý na používanie, zaujímavé možnosti nastavenia
📌 od 122 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Concept Perfect Air OV1100

Cena/výkon
✔️ Vhodný do menších miestností
✔️ Automatické vypnutie po naplnené nádobky
✔️ Kompaktné rozmery, tichá prevádzka
✔️ Režim sušenia bielizne
📌 od 53 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6CERESIT STOP VLHKOSTI AERO 360

Lacné riešenie
✔️ 360° cirkulácia vzduchu
✔️ Pohlcuje vlhkosť a neutralizuje pachy
✔️ Vhodný do miestností do 20 m²
📌 od 13 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať odvlhčovač vzduchu

Viete o tom, že v interiéri trávime počas jesenných a zimných mesiacov neuveriteľných 80 – 90 % času? To znamená, že prevažnú časť dňa dýchame interiérový vzduch. Ak je vlhkosť vzduchu vyššia ako 55 %, dochádza k rýchlemu rastu plesní, rozmnožovaniu baktérií a roztočov. Prvé ložiská s plesňou pritom môžu byť ukryté v šatníkoch a za veľkými skriňami. Pri dlhodobom vystavení spôsobujú vážne zdravotné problémy, najmä bolesti hlavy a chronickú únavu, časté infekcie dýchacích ciest až postupné rozvinutie alergií, ekzémov a astmy.

Ako sa prejavuje zvýšená vlhkosť v dome? Všimnúť si môžete nadmerné rosenie okien a okenných rámov z vnútornej strany, mokré mapy na stenách, plesne v rohoch, zatuchnutý pach, odutie drevených parkiet, či tmavnutie dreveného (najmä slabšie ošetreného) nábytku a regálov “od nôh”.

V niektorých priestoroch sa nadmernej vlhkosti nedá vyhnúť. V kúpeľni bez okna máte napríklad tri možnosti – buď vypustiť vlhkosť cez otvorené dvere do zvyšného interiéru, inštalovať nástenný axiálny ventilátor alebo si zaobstarať účinný domáci odvlhčovač vzduchu.

vlhkosť

Na čo sa zamerať pri výbere odvlhčovača vzduchu?

Výber v tomto prípade nie je úplne jednoduchý a pre budúcu vlastnú spokojnosť treba zohľadniť viacero premenných. V bohatej ponuke sú totiž odvlhčovače s rozdielnymi parametrami a určením.

Ak prehliadnete čo i len jeden kľúčový údaj, sklamaním sa potom môže stať aj model s výbornými recenziami. A to všetko len preto, lebo je používaný napríklad vo väčšom priestore, kde jeho výkon už nepostačuje, alebo ste prehliadli o niečo vyššiu hlučnosť, ktoré je v obývanom interiéri rušivá. Čomu treba venovať pozornosť? Zaujímajte sa predovšetkým o:

 • vzduchový výkon a odvlhčovaciu kapacitu;
 • objem miestnosti, kde chcete znížiť vlhkosť vzduchu;
 • spotrebu energie a efektívnosť odvlhčovača, aby ste mali približný odhad o nákladoch na používanie;
 • kapacitu nádoby na vodu, keďže vodu bude treba vylievať manuálne;
 • hlučnosť zariadenia – najmä, ak ho chcete používať v spálni;
 • rozmery pre prípadné presúvanie;
 • doplnkové funkcie a výbavu, ktoré zefektívnia chod a vylepšia kvalitu vzduchu (naviac napríklad funkcia čistenia, ionizovania vzduchu).

Typy odvlhčovačov vzduchu

V základnom princípe odvlhčovač vzduchu zachytáva z prostredia vlhkosť, ktorú vo svojej konštrukcii mení na vodu a zbiera ju do nádržky. Najčastejšie sa môžete stretnúť s odvlhčovačmi kondenzačnými, adsorpčnými a absorpčnými.

 • Kondenzačné odvlhčovače vzduchu – Výborné výsledky vykazujú v priestoroch s izbovou teplotou a vyššou vlhkosťou. Vzduch prechádzajúci cez zariadenie je skondenzovaný (schladený) a mení sa na kvapalinu. Pre domáce použitie fungujú na bázi Peltierovho článku, vďaka ktorému sú prístroje relatívne ľahké a a ich chod je tichý. Nenachádza sa v nich kompresor ani chladiace plyny. V studených priestoroch je ich efektivita nižšia.
 • Adsorpčné odvlhčovače vzduchu – Teplotné obmedzenie kondenzácie eliminujú adsorpčné odvlhčovače, ktoré na zachytávanie vzdušnej vlhkosti využívajú látky s hygroskopickými vlastnosťami (teda so schopnosťou viazať v sebe vodu). Zariadenie pracujúce na tomto princípe vykazuje dobré výsledky aj v chladných priestoroch, napríklad garáži alebo pivnici.
 • Absorpčné odvlhčovače vzduchu – Ide o základné jednorazové riešenie, ktoré nevyžaduje žiadny zdroj elektrickej energie. Tablety alebo gély do seba absorbujú vlhkosť, ktorá steká do spodnej zachytávacej nádobky. Následne sa dokupujú náhradné “náplne” alebo priamo celé odvlhčovače. Pri dlhších problémoch s vlhkosťou sa ich používanie značne predražuje, aj keď niektoré stoja na začiatku iba niekoľko eur. Vhodné skôr do malých priestorov (WC, paneláková kúpeľňa).

Odvlhčovací výkon – v l/24 h

Odvlhčovací výkon hovorí o tom, koľko vlhkosti v litroch dokáže odvlhčovač zo vzduchu za 24 hodín “odstrániť”, alebo pre lepšiu predstavu – “vyžmýkať”. Môžete ho nájsť aj pod názvom odvlhčovacia kapacita alebo rýchlosť odvlhčovania.

Na trhu sú odvlhčovače, ktoré disponujú odvlhčovacím výkonom sotva 0,2 l / 24 h, ale tiež aj zariadenia s veľkou kapacitou, určené pre profesionálne použitie a vysušovanie zamokrených priestorov – s odvlhčovacou kapacitou vyššou ako 40 l / 24 hod.

Je pomerne náročné odhadnúť, aký odvlhčovací výkon zvoliť, keďže aj samotná úroveň vlhkosti a veľkosť priestorov je individuálna. Priemerne sú odvlhčovače s výkonom 5 – 10 l / 24 hod vhodné do miestností s rozlohou do 25 m2. Ak ide o väčší priestor (napríklad garáž), zvoľte odvlhčovač s výkonom od 15 l / 24 hod. Naopak, pre odbúranie vlhkosti v malom WC vystačíte aj so základným modelom, ktorý dokáže zo vzduchu vysať približne 0,3 – 0,5 l / 24 hod.

Na čo nezabudnúť? S rastúcim odvlhčovacím výkonom zvyčajne rastie aj veľkosť samotného prístroja (najmä kapacita vnútornej nádržky na vodu). Ak je aj nádržka menšia, bude ju zase treba častejšie vylievať.

Vzduchový výkon – v m3/h

Vzduchový výkon, alebo inak prietok vzduchu odvlhčovačom, vyjadruje, koľko kubíkov vzduchu (m3) ventilátor preženie cez odvlhčovač za jednu hodinu. V niektorých popisoch sa uvádza aj ako odporúčaná veľkosť miestnosti.

Cirkulácia vzduchu musí byť v tomto prípade dostatočne efektívna. Na to, aby sa dostavili reálne výsledky, by mal byť vzduchový výkon minimálne dvoj-, ideálne až trojnásobne väčší, ako je objem miestnosti.

Objem miestnosti v m3 vypočítate tak, že vynásobíte dĺžku × šírku × výšku miestnosti v metroch. Pre miestnosť s objemom 40 m3 by ste potom mali zvoliť odvlhčovač so vzduchovým výkonom cca 120 m3/h.

Objem nádržky na vodu

S predchádzajúcimi parametrami pomerne úzko súvisí aj objem nádržky, do ktorej skondenzovaná alebo adsorbovaná voda steká.

Čím má odvlhčovač vyšší odvlhčovací a vzduchový výkon, tým sa považuje za silnejší prístroj, za ktorým môžu zostávať litre zachytenej vody. Pre bežné domáce použitie sú obľúbené modely s kapacitou nádržky 1,5 – 7 l.

Menšia nádržka znamená menšie rozmery odvlhčovača, a teda aj menšie nároky na priestor a jednoduchšie premiestňovanie. Zároveň je však chod častejšie prerušovaný pre pravidelné vylievanie. Dobrou správou je, že väčšina moderných odvlhčovačov už disponuje funkciou automatického vypnutia, akonáhle je hladina vody v nádržke na maximálnej hranici, preto nehrozí, že by sa voda z nádržky začala nebezpečne prelievať.

Väčšie a výkonnejšie odvlhčovače síce zaberajú viac miesta, no bez obsluhy a vyliatia objemnej nádržky môžu byť v prevádzke aj niekoľko dní. V spojení s pokročilými možnosťami nastavenia (časovač, rýchlosť odvlhčovania, funkcia čističky vzduchu / ionizátora) potom pracujú relatívne samostatne, s vašou občasnou kontrolou.

zvýšená vlhkosť vzduchu

Spotreba energie a efektívnosť odvlhčovača

Nie je ničím nezvyčajným, ak pri porovnaní dvoch veľkostne a vizuálne podobných odvlhčovačov uvidíte rozdielny príkon. Ako to už pri spotrebičoch býva zvykom, príkon sa premieta do ich výkonu. V prípade odvlhčovačov sa však musíte na budúce prevádzkové náklady pozerať komplexnejšie.

Vyberte si napríklad 2 modely, ktoré najviac zaujali vašu pozornosť. Spoločným “menovateľom” môže byť veľkosť daného priestoru (napríklad pre priestory do 20 m2). Porovnajte ich odvlhčovací výkon (litre vody / 24 h) a spotrebu elektrickej energie za deň chodu (Watty / 24 h). Získate tak bližšiu predstavu o tom, ako efektívny je chod odvlhčovača.

Pre názornejší príklad:

 • Odvlhčovač č. 1 > odvlhčovací výkon 12 l / 24 h, príkon 300 W (za 24 h prevádzky spotrebuje 7200 W)
 • Odvlhčovač č.2 > odvlhčovací výkon 0,5 l / 24 h, príkon 75 W (za 24 h prevádzky spotrebuje 1800 W)

Odvlhčovač č.1 dostane zo vzduchu už za jednu hodinu cca 0,5 l vody, pričom spotrebuje približne 300 W. Odvlhčovač č.2 musí pracovať až 24 hodín, aby zo vzduchu dostal 0,5 l vody, pričom spotrebuje 6-násobne viac energie (1800 W).

Porovnanie je iba orientačné a výsledná spotreba a efektivita sa môžu líšiť. Názorne však ukazuje, že nízky príkon neznamená automaticky aj reálne šetrenie na prevádzke. Ak máte v pláne odvlhčovač používať častejšie, oplatí sa zamerať na modely s vyšším odvlhčovacím výkonom, ktoré pracujú podstatne rýchlejšie a riešia problémy interiéru efektívne.

Hlučnosť odvlhčovača vzduchu

Kedy sa hlučnosť stáva parametrom, ktorý by ste nemali prehliadnuť? Najmä v situácii, kedy chcete odvlhčovač používať v bežne obývaných miestnostiach – v obývačke, kuchyni, spálni či detskej izbe. V garáži, pivnici, či kúpeľni zrejme oželiete aj výraznejší “bzukot”.

S hlučnosťou sú moderné odvlhčovače na pomerne tolerovateľných hodnotách – cca od 25 – 45 dB. S rastúcim výkonom je vyššia aj hlučnosť. Ak však prístroj disponuje možnosťou nastavenia výkonu, zvyčajne klesne aj hlučnosť. Preto môžete za asistencie časovača nastaviť o niečo hlučnejší časovač na aktívnejšiu činnosť v čase vašej neprítomnosti a počas pobytu v priestore zase výkon (a spolu s ním aj hlučnosť) dočasne znížiť.

Veľkosť – rozmery a hmotnosť

Od malých kompaktných odvlhčovačov do malých priestorov, až po veľké prístroje osadené na robustných kolieskach, ktoré efektívne odvlhčia aj priestor s vytopenými stenami. Medzi odvlhčovačmi sú naprieč celou ponukou priepastné rozdiely v mnohých parametroch, nevynímajúc rozmery a hmotnosť.

Odvlhčovač na bežné domáce použitie s výkonom 10 l / 24 hod má rozmery cca 35 × 20 × 50 cm. Váži približne 10 kg. Ešte stále ho pomerne jednoducho prenesiete z jednej izby do druhej. S rastúcim výkonom sa zväčšuje aj nádržka na vodu, čomu zodpovedajú väčšie rozmery aj hmotnosť. Pri manipulácii sa tak zídu odolné kolieska vybavené brzdou a madlo na ťahanie.

Funkcie a výbava odvlhčovačov vzduchu

Odvlhčovače vzduchu majú za úlohu rýchlo riešiť problémy so zvýšenou vlhkosťou v interiéri. Keďže sa s týmto problémom potýkajú z rôznych dôvodov mnohé domácnosti, dostali sa na trh zaujímavo vybavené prístroje, ktoré lákajú aj ďalšími užitočnými funkciami a výbavou naviac.

 • Displej – Zobrazuje základné údaje o zvolenom výkonovom a rýchlostnom stupni, súčasnej vlhkosti aj cieľovej hodnote vlhkosti. Pri pohľade na displej tak máte okamžitý prehľad o chode.
 • Výkonové stupne – Na výber máte niekoľko výkonových stupňov. Čím vyšší výkon, tým rýchlejšie odvlhčovanie, no zároveň rastie aj spotreba a hlučnosť prístroja. Možnosť prepnúť na nižší výkonový stupeň oceníte, ak ste práve v miestnosti a nechcete, aby vás odvlhčovač rušil.
 • Automatické vypnutie – Prístroj sa automaticky vypne, akonáhle je naplnená kapacita nádržky na vodu, alebo dosiahnuté cieľové zníženie vlhkosti.
 • Programovateľný časovač – Umožňuje nastaviť chod časovača napríklad až na týždeň vopred. Do chodu sa potom spúšťa v určitých časových oknách (napríklad, keď nie ste doma).
 • Senzor vlhkosti (automatický vlhkostat) – Detekuje úroveň vlhkosti vo vzduchu. Keď je vlhkosť zvýšená, uvedie sa prístroj automaticky do chodu. Pracuje nevyhnutný čas, šetrí energie a udržuje optimálnu vlhkosť.
 • Filtre na čistenie vzduchu – Alebo aj odvlhčovač a čistička vzduchu 2v1. Druhy použitých filtrov sa líšia v závislosti od modelu. Najčastejšie ide o základný prachový a pachový filter. K dispozícii sú aj odvlhčovače s kvalitnou HEPA filtráciou.
 • Ionizátor – Vzduch prechádzajúci cez odvlhčovač je nielen zbavený nadmernej vlhkosti, zároveň je obohatený o záporné ióny, ktoré rýchlejšie viažu jemné prachové častice a tie klesajú k podlahe. Vzduch je čistejší a ponáša sa na vzduch v prírode.
 • UV lampa – Vzduch je prechodom cez odvlhčovač “ožiarený” UV žiarením, čo pomáha likvidovať vírusy, baktérie a ďalšie patogény.
 • Funkcia Anti-Freeze – Ochrana pred zamrznutím. Nevyhnutná súčasť výbavy pre odvlhčovač, ktorý chcete umiestňovať na chladné miesta.
 • Funkcia sušenia bielizne – Intenzívne prúdenie vzduchu cez lamely pomáha presušiť bielizeň v expresne rýchlom čase a zároveň nenechá vo vzduchu zostatkovú vlhkosť sušenia. Kvalitné odvlhčovače vzduchu majú vo výbave natáčavé lamely (= rôzne vzduchové prúdy, nie iba jeden smer).

Ceny odvlhčovačov vzduchu

Koľko zaplatíte za kvalitný odvlhčovač vzduchu? Pre rýchlejšiu orientáciu vo výbave a schopnostiach sme produkty rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

✅ Odvlhčovače vzduchu do 100 eur

Absorpčné (tabletové) odvlhčovače zoženiete už za niekoľko eur. Najdrahšou investíciou je kúpa “obalu”, neskôr už dokupujete iba náhradné náplne. Ročné “prevádzkovanie” však vyjde pomerne draho, bez ohľadu na to, ako lacné sú náhradné tablety. Odvlhčovací výkon je nízky. Napriek tomu sú však obľúbeným riešením na krátkodobé odvlhčovanie menších priestorov cez zimu. Nájdete tu aj niekoľko kompaktných elektrických odvlhčovačov vzduchu, rovnako tak vhodných skôr do kúpeľne, šatníka, či WC. Pracujú potichu, ich odvlhčovací výkon je maximálne 2-3 litre.

✅ Odvlhčovače vzduchu od 100 do 400 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie odvlhčovače vzduchu s dobrým pomerom cena / výkon. Ich využitie, schopnosti a funkcie priamoúmerne rastú spolu s cenou. Ide o modely vhodné na odvlhčovanie priemerne veľkých obytných miestností. Odporúčame sledovať parametre ako odvlhčovací výkon a spotrebu energie za deň prevádzky. Dôležitá je totiž efektívnosť chodu.

✅ Odvlhčovače vzduchu od 400 eur

Poloprofesionálne a profesionálne odvlhčovače vzduchu na stavbu, ktoré disponujú vysokým odvlhčovacím výkonom, sa od predchádzajúcej kategórie líšia vzhľadom, veľkosťou aj technológiou odvlhčovania. Ide o hlučnejšie prístroje, keďže sú však používané na vysušovanie novostavieb a havarijných stavov, predpokladá sa, že ich hlučnosti nebudete vystavení.

Najlepšie značky odvlhčovačov vzduchu

 • Klarstein – Vyhľadávaná ponuka odvlhčovačov vzduchu pre domácnosť. Zaujímavý pomer cena/kvalita, moderný dizajn a jednoduché používanie.
 • BIET – Slovenský výrobca a distribútor odvlhčovačov a čističiek vzduchu zaujal cenovou dostupnosťou a dobrou výbavou. V ponuke niekoľko dobre hodnotených modelov pre menšie priestory – sklady, šatníky, kúpeľne.
 • Clean Air Optima – Ak hľadáte odvlhčovač vzduchu s čističkou, pozrite si modely od značky Clean Air Optima, ktoré spájajú niekoľko praktických a užitočných funkcií v jednom prístroji.
 • Concept – Spokojné recenzie si pri základnom domácom používaní vyslúžili aj dizajnovo vkusne spracované odvlhčovače vzduchu – určené nielen pre menšie priestory, ale aj na odvlhčenie a prečistenie vzduchu v bežných obytných priestoroch.
 • Ceresit – Obľúbený zástupca absorpčných pohlcovačov vlhkosti. Predajnosť, veľmi dobré recenzie.
 • Electrolux – Ďalšie výkonné a dobre hodnotené odvlhčovače, vhodné aj do domácich priestorov s rozlohou do 44 m2.
 • Rohnson – Obľúbené odvlhčovače, ktorých prevedením a parametrami zaujmú aj náročných. Široký výber s rôznym odvlhčovacím výkonom.
 • Trotec – Zástupca priemyselných a profesionálnych odvlhčovačov. Top parametre aj rýchlosť odvlhčovania.
 • Remko – Precízne spracovanie, nemecká kvalita, profesionálny výkon. Vysoká cena.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Klarstein AeroDry 10

Náš víťaz
✔️ Až do 10 litrov vody za jeden deň
✔️ Ideálny do miestností s plochou do 25 m²
✔️ Integrovaný filtračný systém – čistí vzduch
✔️ Pokročilé možnosti nastavenia režimov a kontroly
📌 od 219 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2BIET DG10L

Skvelé recenzie
✔️ Až do 10 litrov vody za jeden deň
✔️ Odporúčaná veľkosť miestnosti 10 – 12 m²
✔️ Filter na zachytenie prachových častíc a filter na pach
✔️ Extra jednoduchý na používanie, zrozumiteľný a dobre vybavený
📌 od 149 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3 Electrolux EXD20DN4W

Výkonný odvlhčovač
✔️ Kapacita odvlhčovania 20 l / 24 h
✔️ Vhodný do miestností s plochou až 37 m²
✔️ Spokojné recenzie, dobrá kvalita spracovania
✔️ Vybavený časovačom a funkciou proti zamrznutiu
📌 od 189 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Clean Air Optima CA-703

Odvlhčovač a čistička 2v1
✔️ Odvlhčí a vyčistí vzduch v miestnostiach s plochou do 20 m²
✔️ Nízka hlučnosť
✔️ Vybavený ionizátorom
✔️ Jednoduchý na používanie, zaujímavé možnosti nastavenia
📌 od 122 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Concept Perfect Air OV1100

Cena/výkon
✔️ Vhodný do menších miestností
✔️ Automatické vypnutie po naplnené nádobky
✔️ Kompaktné rozmery, tichá prevádzka
✔️ Režim sušenia bielizne
📌 od 53 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6CERESIT STOP VLHKOSTI AERO 360

Lacné riešenie
✔️ 360° cirkulácia vzduchu
✔️ Pohlcuje vlhkosť a neutralizuje pachy
✔️ Vhodný do miestností do 20 m²
📌 od 13 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin