Najlepšie záhradné hojdačky: TOP 8 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie záhradné hojdačkyPohodlná záhradná hojdačka prirodzene dotvára idylku domáceho prostredia. Čas strávený leňošením, príjemným pohupovaním počas letných dní v dobrej spoločnosti je tým správnym relaxom, ktorý si zaslúži každý jeden z nás. Rozhliadate sa teraz po novej hojdačke a neviete, akú vybrať? Predajcovia sa predháňajú v akčných ponukách a nízkych cenách, no nie vždy lacno znamená aj dobre, a v prípade hojdačky to platí mnohonásobne. Nekupujete predsa hojdačku na jedno leto! Preto vám priblížime, aké možnosti ponúkajú najlepšie záhradné hojdačky a ako čo najvýhodnejšie nakúpiť.

Už na prvý pohľad sa líšia tvarom, veľkosťou, dizajnom, použitým materiálom a doplnkami. Niektoré varianty je dokonca možné rozložiť na lôžko. Vás, ako budúceho používateľa, by mala zaujímať predovšetkým nosnosť, stabilita a počet miest. Netreba zanedbať ani údržbu a spôsob zazimovania/uskladnenia. Prešli sme hodnotenia, testy a recenzie záhradných hojdačiek, dali sme dohromady niekoľko zaujímavých tipov a veríme, že sa vám s naším manuálom podarí vybrať záhradnú hojdačku, s ktorou budete spokojní dlhé roky.

Najlepšie záhradné hojdačky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1ROJAPLAST VEGAS LUX

Materiál konštrukcie: drevo
Nosnosť: 3 x 100 kg
Hmotnosť: 63 kg
Rozložiteľná na lôžko: áno
Celkové rozmery: 231 x 126 x 177 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]340 € Čítať recenzie
#2HAPPY GREEN ratanová
CAPRI


Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 260 kg
Hmotnosť: 30 kg
Rozložiteľná na lôžko: -
Celkové rozmery: 193 x 117 x 173 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]190 € Čítať recenzie
#3NABBI LILLY

 Produkt roku 2018 
Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 300 kg
Hmotnosť: 41 kg
Rozložiteľná na lôžko: áno
Celkové rozmery: 230 x 120 x 164 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]192 € Čítať recenzie
#4NABBI Ines

Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 300 kg
Hmotnosť: 41 kg
Rozložiteľná na lôžko: nie
Celkové rozmery: 215 x 170 x 130 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]240 € Čítať recenzie
#5ROJAPLAST HOLLYWOOD

Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 3 x 80 kg
Hmotnosť: 37 kg
Rozložiteľná na lôžko: áno
Celkové rozmery: 196 x 123 x 179 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]170 € Čítať recenzie
#6Happy Green Tara

Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 240 kg
Hmotnosť: 33 kg
Rozložiteľná na lôžko: nie
Celkové rozmery: 181 x 127 x 157 cm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]155 € Čítať recenzie
#7ROJAPLAST
Závesné kreslo BOGOTA


Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 150 kg
Hmotnosť: 30 kg
Rozložiteľná na lôžko: nie
Celkové rozmery: 98 x 98 x 203 cm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]280 € Čítať recenzie
#8Happy Green STRIPY II

 Produkt roku 2019 
Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 220 kg
Hmotnosť: 22 kg
Rozložiteľná na lôžko: nie
Celkové rozmery: 170 x 110 x 153 cm
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]65 € Čítať recenzie

Ako vybrať záhradnú hojdačku

Prešli ste ponuky a recenzie záhradných hojdačiek, no neviete sa rozhodnúť? Ako spoznať hojdačku, ktorá vydrží bezo zmeny pár rokov a bude pre všetkých bezpečná? Ponuka na trhu je viac ako široká, začína na dvojmiestnej sume, no v niektorých prípadoch presiahne až 1000 €. Ak hľadáte hojdačku s čo najlepším pomerom cena/kvalita, potom si nenechajte ujsť nasledujúce riadky.

Hneď na úvod si prejdime základné otázky:

  • Koľko miesta môžete na záhrade pre hojdačku vyčleniť?
  • Hľadáte hojdačku s vlastným rámom, alebo už máte na záhrade konštrukciu po starej hojdačke?
  • Koľkých ľudí naraz by hojdačka mala uniesť?
  • Aký materiál sa najlepšie k celkovému štýlu vašej záhrady a domu?

Drevená alebo kovová záhradná hojdačka?

Materiál, ktorý na hojdačke prevažuje, rozhoduje o jej hmotnosti, údržbe, životnosti a celkovom vzhľade. Nosným materiálom je ten, ktorý je použitý na konštrukciu. Rozlišujeme:

Kovové záhradné hojdačky

⏩ Patria k cenovo dostupnejším, bez nárokov na údržbu. Povrchový náter totiž zabezpečuje antikorózne vlastnosti. Pozor na príliš ľahké konštrukcie, ktoré síce do vienka dostali lákavo nízku cenu, ich stabilita nebude ohurujúca. Kov je zvyčajne v matných alebo lesklých šedých a antracitových tónoch, preto sa výborne hodí k moderným domom.

Drevené záhradné hojdačky

⏩ Predstavujú klasiku, ktorá poteší snáď každé oko. Sú stabilné, majú vyššiu hmotnosť aj nosnosť (niekedy až 400 kg) a poteší vás aj to, že sú opraviteľné. Krásne dotvárajú ten pravý vidiecky štýl a hodia sa drevenému záhradnému nábytku alebo dreveným oknám na dome. Sú o niečo drahšie ako kovové hojdačky a z času na čas vyžadujú starostlivosť v podobne namorenia, impregnácie alebo špeciálnych náterov, ktoré predlžujú ich životnosť a obnovujú farby. Drevo potom nevysychá a je chránené pred napadnutím škodcami.

Akým spôsobom je urobený výplet sedadla a operadla?

Možností je niekoľko – môžete sa stretnúť so zaoblenými drevenými latkami (akoby rošt) alebo kovovými tyčami, vysokoodolnou polyesterovou textíliou, ktorá je napnutá na obvodový rám sedacej a chrbtovej časti a čoraz žiadanejší je moderný ratan – či už v prírodnom prevedení alebo umelý ratan, ktorý je občas na nerozoznanie od originálu.

Nosnosť a veľkosť záhradnej hojdačky

Ak sme pri hojdačkách treba rozlíšiť o aký druh ide. Iné nároky budete mať na hojdačku pre deti, do inej cenovej kategórie sa dostanete vtedy, ak hľadáte dizajnové závesné hojdacie kreslo.

Zamerajme sa preto teraz predovšetkým na záhradné hojdačky, ktoré sa ponášajú na “lavičku” a ponúkajú miesto na hojdanie minimálne pre 2 – 3 dospelé osoby. Nosnosť rodinnej hojdačky by mala byť minimálne 240 kg, ak rátate s tým, že sa na nej budú naraz hojdať dvaja dospelí a dve, či tri deti. Spolu s nosnosťou by mala nárasť aj celková váha a odolnosť konštrukcie, ktorú nepreváži prvý silnejší vietor, alebo – ktorá sa neprevráti spolu s vami. Kvalitnú záhradnú hojdačku spoznáte tak, že má pre vašu bezpečnosť zaoblené hrany a dokážete ju stabilne postaviť aj na trávnatej ploche, ktorá nie je dokonale rovná.

Pohodlie pri hojdaní

Prevedenie sedacej plochy

⏩ Okrem predchádzajúcich faktorov je dôležité zamerať sa aj na veľkosť sedacej plochy a jej pohodlnosť. Nie je príjemné sedieť na tvrdých drevených latkách. Pre vyšší komfort má väčšina hojdačiek už v základnej výbave polstrované podsedáky alebo aj polstrovanú chrbtovú časť, ideálne v takej úprave, ktorá je vodoodpudivá, preto nemusíte po každom daždi dlho čakať na to, kým “mini matrace” preschnú.

Strieška na hojdačke

⏩ Veľmi obľúbenou je praktická strieška, ktorá slúži ako ochrana pred priamym svetlom. Pri tých najlepších záhradných hojdačkách je možné jej sklon pohodlne meniť a jednoducho ju v novej polohe zaaretovať. Navyše, môže byť použitá tkanina vybavená UV ochranou.

Hojdačka / Lôžko

⏩ Novinkou posledných rokov je možnosť rozložiť hojdajúcu sa “lavičku” na lôžko, napr. s rozmermi 180 x 100 cm, a vychutnávať si nočnú oblohu počas teplých letných nocí. Samozrejmosťou sa stali aj držiaky na nápoje a viaceré praktické odkladacie priestory. Luxusné hojdačky za takmer 1000 € ponúkajú aj vlastné súkromie, zabezpečené elegantnými závesmi a moskytiérou.

Nezabudnite na bezpečnosť

  • Kam umiestniť hojdačku? Hojdačka potrebuje stabilné, podľa možnosti spevnené miesto s dostatkom priestoru pred ňou aj za ňou, aby nedošlo ku kolízii s okolitými predmetmi, stromami, či stenami.
  • Na hojdačke by nemali byť prítomné žiadne ostré hrany, vyčnievajúce skrutky, medzery medzi latkami by mali byť široké tak, aby sa v nich nezasekla malá ruka dieťaťa, resp. aby ju vôbec do medzery ani nebolo možné vopchať.
  • K niektorým hojdačkám je možné dokúpiť bezpečnostnú zarážku, ktorá istí menšie deti, iné je zase možné zaaretovať jedným pohybom tak, aby sa nehojdali, čo oceníte najmä vtedy, ak sa v jej okolí hrajú menšie deti, ktoré by mohla udrieť.

Prečo kúpiť záhradnú hojdačku cez internet?

Odpoveď je jednoduchá – pretože je to veľmi praktické. Hoci nemáte možnosť hojdačku vyskúšať priamo, nechýbajú desiatky recenzií od spokojných spotrebiteľov, vďaka ktorým si dokážete vytvoriť obraz. Balenie záhradnej hojdačky totiž nie je najmenšie a ak nemáte k dispozícii veľké kombi alebo prívesný vozík, budete platiť aj za dopravu z kamennej predajne, ktorá je zvyčajne viacnásobne vyššia ako pár eur, ktoré zaplatíte zazmluvnenému kuriérovi pri nákupe cez e-shop. V ideálnom prípade však nezaplatíte nič a môžete si dať hojdačku doručiť hoci aj na chatu.

hojdačka

Cena záhradných hojdačiek

Záhradné hojdačky do 100 €

Neočakávajte žiadne zázraky. Pôjde o kovové záhradné hojdačky s nižšou nosnosťou (cca 150 kg) aj menšou stabilitou. Môže sa stať, že ich zvalí silný vietor. Hodia sa predovšetkým na malú terasu do závetria alebo na chalupu, na ktorú prídete cez jar a leto pár krát. Pamätajte však, že neznesú častú záťaž a ani hojdanie nemá ten správny švih. Ich životnosť je vzhľadom k nízkej cene kratšia.

Záhradné hojdačky od 100 – 250 €

V tomto cenovom rozpätí nájdete aktuálne najpredávanejšie kovové záhradné hojdačky. Výber je skutočne široký a pravdepodobne natrafíte na presne taký dizajn, ktorá vám bude vyhovovať. Základná konštrukcia týchto hojdačiek je zvyčajne zosilnená, čomu zodpovedá aj vyššia nosnosť – cca 200 – 250 kg. Mäkké opierky sú potiahnuté nepremokavou polyesterovou textíliou. Strieška je solídne veľká a s nastaviteľným sklonom. Samozrejmosťou niektorých modelov je možnosť zložiť opierku a následne vznikne pohodlné lôžko. Za túto cenu tiež zoženiete aj závesné kreslá – či už v tvare “vajíčka”/koša alebo komfortného hojdajúceho sa lehátka.

Záhradné hojdačky od 250 €

S vyššou cenou sa dostávame aj ku kategórií, kde isto objavíte najkvalitnejšie drevené záhradné hojdačky. Nielenže výborne vyzerajú, pri hojdaní máte istotu stability a bezpečia. Sú prirodzene ťažšie, a preto si môžu dovoliť odniesť aj viac osôb. Ich nosnosť je 300 – 400 kg. Okrem toho tu objavíte aj luxusné kovové záhradné hojdačky s viacerými doplnkami v precíznom spracovaní.

Najlepšie značky záhradných hojdačiek

Ktoré značky záhradných hojdačiek vedú v predajnosti a patria medzi obľúbené?

Hojdačky Happy Green

⭐ Predstavuje zástupcu, ktorý má vo svojej ponuke hojdačky v priaznivej cene a so neutrálnym vzhľadom, ktorý bez problémov zapadne do mnohých záhrad. Viacero modelov patrí medzi TOP 20 najpredávanejších na našom trhu.

Hojdačky Rojaplast

⭐ Ide o značku, ktorá má na našom trhu najbohatšie zastúpenie záhradných hojdačiek z rôznych materiálov aj v rozmanitých tvaroch. Okrem toho sa špecializuje aj na predaj záhradného nábytku, lehátok, ale tiež i altánkov, slnečníkov.

Hojdačky Duvlan

⭐ Značka patrí medzi popredných výrobcov fitness zariadení v Česku aj na Slovensku. V jej záujme je nielen zdravšie telo, ale aj oddýchnuté telo. Preto sa do ponuky tejto značky dostali aj mimoriadne obľúbené a už na pohľad kvalitné záhradné hojdačky.

Hojdačky V-Garden

⭐ Táto česká obchodná a výrobná spoločnosť má vo svojej ponuke záhradné zostavy, nábytok, hojdačky aj lehátka. Tak, aby ste si na svoju záhradu vedeli všetko zadovážiť v jednom dizajne ako kompletnú sadu.

Hojdačky Nabbi

⭐ Internetový obchod Nabbi ponúka vyhľadávané hojdačky pre perfektný relax, oddych aj zábavu. K výborne predávaným patria záhradné kovové hojdačky typu lavička aj závesné hojdacie kreslá. Modely sú po dizajnovej stránke zvládnuté perfektne a potešia každé oko s estetickým cítením.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Z akého dreva by mala byť drevená hojdačka?

Drevo použité na hojdačke by malo byť predovšetkým dostatočne tvrdé a z pohľadu do budúcnosti, v prípade potreby, aj nahraditeľné. Na výrobu sa používa drevo z ihličnanov ako je borovica alebo smrek – typické pre lacnejšie drevené hojdačky. Na drahších nájdete dubové drevo alebo tropické dreviny (Shorea).

Sú rozkladacie záhradné hojdačky kvalitné?

Na hojdačkách je možné okrem sedenia aj ležať – to ste už určite postrehli. Lavicu je možné rozložiť na lôžko jednoduchým sklopením. Obávate sa, ako na tom bude ťažisko hojdačky? Nespadnete pri prvom malom pohybe do strany? Bezpečné stredové upevnenie a dôkladné osové aj stredové vyváženie sa postará o to, že stabilita hojdačky nebude narušená. Preto sa nemusíte obávať, že by kvalita hojdačky bola nejakým spôsobom znížená.

Aká je hojdačka pre 2 osoby?

Na trhu nájdete aj niekoľko zaujímavo spracovaných hojdačiek, medzi nimi aj hojdačky pre dvoch. Miesto lavice sú dve oddelené sedacie časti, pričom každá osoba sa môže hojdať svojím tempom. Je možné polohovať opierku chrbta, aj opierku v časti pod nohami, preto sa razom zmením na extra pohodlné hojdajúce sa lehátko. Kvalita konštrukcie však musí byť zosilnená, aby si poradila aj s dvomi protichodnými pohybmi. Preto sa pripravte na to, že takýto nadštandard stojí viac.

Pre príjemné chvíľe relaxu na záhrade by vás tiež mohli zaujímať:

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1ROJAPLAST VEGAS LUX

Materiál konštrukcie: drevo
Nosnosť: 3 x 100 kg
Hmotnosť: 63 kg
Rozložiteľná na lôžko: áno
Celkové rozmery: 231 x 126 x 177 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]340 € Čítať recenzie
#2HAPPY GREEN ratanová
CAPRI


Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 260 kg
Hmotnosť: 30 kg
Rozložiteľná na lôžko: -
Celkové rozmery: 193 x 117 x 173 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]190 € Čítať recenzie
#3NABBI LILLY

 Produkt roku 2018 
Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 300 kg
Hmotnosť: 41 kg
Rozložiteľná na lôžko: áno
Celkové rozmery: 230 x 120 x 164 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]192 € Čítať recenzie
#4NABBI Ines

Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 300 kg
Hmotnosť: 41 kg
Rozložiteľná na lôžko: nie
Celkové rozmery: 215 x 170 x 130 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]240 € Čítať recenzie
#5ROJAPLAST HOLLYWOOD

Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 3 x 80 kg
Hmotnosť: 37 kg
Rozložiteľná na lôžko: áno
Celkové rozmery: 196 x 123 x 179 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]170 € Čítať recenzie
#6Happy Green Tara

Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 240 kg
Hmotnosť: 33 kg
Rozložiteľná na lôžko: nie
Celkové rozmery: 181 x 127 x 157 cm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]155 € Čítať recenzie
#7ROJAPLAST
Závesné kreslo BOGOTA


Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 150 kg
Hmotnosť: 30 kg
Rozložiteľná na lôžko: nie
Celkové rozmery: 98 x 98 x 203 cm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]280 € Čítať recenzie
#8Happy Green STRIPY II

 Produkt roku 2019 
Materiál konštrukcie: kov
Nosnosť: 220 kg
Hmotnosť: 22 kg
Rozložiteľná na lôžko: nie
Celkové rozmery: 170 x 110 x 153 cm
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]65 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej záhradnej hojdačky. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších záhradných hojdačiek z dostupnej ponuky na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin