Najlepšie slúchadlá na behanie: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie slúchadlá na beh a šport
Ak radi beháte a neviete si túto aktivitu predstaviť bez počúvania hudby, potom sa skôr či neskôr ocitnete pred otázkou – aké sú tie najlepšie slúchadlá na beh? Tie, ktoré používate teraz, môžu mať už zopár nedostatkov. S dobre padnúcimi slúchadlami, ktoré sú vytvorené pre potreby športujúcich ľudí a podmienky vonkajšieho prostredia, budete mať z behu ešte lepší pocit a zážitok.

Či už počas behu počúvate svoju obľúbenú rytmickú hudbu, alebo ste prepadli trendu podcastov a audiokníh, beh so slúchadlami v ušiach vie byť perfektným odreagovaním pre telo aj myseľ. Kvalitné slúchadlá na behanie, fitness či iný šport by mali v prvom rade perfektne sedieť, hneď za tým ponúkať vyššiu odolnosť voči vlhkosti a opotrebovaniu a v neposlednom rade by ich poprednou vlastnosťou mala byť aj solídna kvalita reprodukcie.

Aké vlastnosti a výbavu by mali mať športové slúchadlá na behanie? Aký typ slúchadiel bude pre vás najlepší? Sú lepšie drôtové alebo bezdrôtové slúchadlá? To najdôležitejšie nájdete v nasledujúcom sprievodcovi výberom. Ak vás dostupná ponuka s týmto zameraním ohromí svojou rozmanitosťou, neváhajte a vezmite si na pomoc testy a recenzie slúchadiel na beh a šport, kde nájdete informácie z prvej ruky. Medzi favoritmi nebudú chýbať modely od známych značiek, akými sú napríklad Beats by Dr. Dre, Shokz, Jabra, APPLE či Sony, ktoré sa dostali aj do nasledujúceho rebríčka.

Najlepšie slúchadlá na beh a šport podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Beats by Dr. Dre Powerbeats Pro

✔️ Prispôsobiteľné ergonomické držiaky
✔️ Úplne bezdrôtové
✔️ Výdrž na 9 hodín
✔️ Vyvážený zvuk s veľkým dynamickým rozsahom
📌 od 249 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Shokz OpenRun PRO

✔️ Bezdrôtové športové slúchadlá
✔️ Výdrž až 10 hodín
✔️ Inovatívna konštrukcia a technológie - bez vkladania do uší
✔️ Odolné prevedenie
📌 od 189 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Jabra Elite 7 Active

✔️ Spoľahlivo držia v ušiach
✔️ Vysoká odolnosť s certifikáciou IP57
✔️ Technológia potlačenia okolitého vzduchu
✔️ Výdrž 8 hodín na jedno nabitie, 30 hodín s nabíjacím púzdrom
📌 od 185 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4APPLE AirPods Pro

✔️ Aktívne potlačenie hluku
✔️ Dokonalý priestorový zvuk
✔️ Dynamické snímanie polohy hlavy
✔️ Hlasové ovládanie Siri
📌 od 290 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Sony WF-C500

✔️ Kompaktné rozmery, dobre padnúce
✔️ Rýchly prenos zvuku bez oneskorenia
✔️ Výborná kvalita zvuku
✔️ Výdrž 10 hodín na jedno nabitie, 20 hodín s nabíjacím púzdrom
📌 od 95 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6JBL Reflect Flow Pro
✔️ Adaptívne potlačenie hluku
✔️ Vynikajúca odolnosť IP68
✔️ Ovládanie aj hlasovým asistentom
✔️ Až 6 mikrofónov
📌 od 179 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7JBL Reflect Fit

✔️ Priama spätná väzba srdcovej frekvencie
✔️ Ergonomika bezpečného uchytenia
✔️ 10 hodinová výdrž batérie
✔️ Odolné voči potu
📌 od 100 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať športové slúchadla na beh

V širokej ponuke slúchadiel rôznych typov a určenia je čoraz ťažšie zorientovať sa. Či už dáte na skúsenosti svojich známych, alebo sa vyberiete cestou vlastného pátrania, aj pri úplne prvom laickom pátraní vám výber uľahčia samotní výrobcovia. Slúchadlá určené na športové aktivity totiž často sprevádzajú ilustračné obrázky usmiatych bežcov, ktorí sa tešia z novej výbavy. V popise samotných produktov nájdete označenia ako „športové“, „na behanie“, „na tréning“ či „vhodné aj na plávanie“. Na prvý pohľad sa síce nemusia líšiť od slúchadiel, ktoré používate bežne, avšak pohľad na bližšie parametre ukazuje isté vylepšenia a zmeny.

Základné otázky pred výberom

Tak, ako nebudete behať v nevhodných teniskách, ani pri slúchadlách by ste nemali siahať po prevedení, ktoré by vás neskôr obmedzovalo. Poďte si zodpovedať niekoľko jednoduchých otázok:

 • Aké slúchadlá vám pri nosení najmenej prekážajú?
 • Uprednostňujete stabilné káblové pripojenie alebo ste zástanca bezdrôtového prenosu?
 • Budete športovať v náročnejších externých podmienkach alebo vo fitku?
 • Potíte sa viac alebo menej?
 • Potrebujete slúchadla s funkciou potlačenia okolitého ruchu?

Typy slúchadiel na šport podľa konštrukcie

Slúchadlá do uší (štuple)

Aktuálne najpredávanejšie slúchadlá na beh a šport si všeobecne získali veľký zástup priaznivcov. Sú ľahké, nenáročné na uskladnenie a ak trafíte správny tvar, v uchu aj perfektne sedia. Obľúbené sú úplne bezdrôtové slúchadlá no aj slúchadlá prepojené navzájom káblovo, ktoré so smartfónom komunikujú bezdrôtovo. V prípade tohto riešenie je totiž menšia šanca, že vám jedno slúchadlo vypadne a stratíte ho.

Slúchadlá za uši

Tento typ slúchadiel sa síce vkladá do uší, no nie tak hlboko ako štuple. Súčasťou konštrukcie sú pohodlné klipy z mäkkého silikónu, ktoré sa nasúvajú za ušnice. Užívatelia si pochvaľujú pohodlné nosenie, nižšiu mieru vypadávania a ešte stále pomerne nízku hmotnosť. Vyrábajú sa ako úplne bezdrôtové alebo medzi sebou prepojené, pričom spojovací kábel (silikónový pás) vedie poza zátylok.

Náhlavné slúchadlá

Azda najtradičnejšiu predstavu o slúchadlách netreba zvlášť predstavovať. Dve okrúhle ušnice, ktoré sa prikladajú na uši spája prispôsobiteľný hlavový mosti. Treba počítať s väčšou hmotnosťou, posúvaním pri otrasoch a tiež faktom, že uši sa pri športovaní môžu pod ušnými vankúšikmi potiť. Uplatnenie nájdu pri menej dynamickom cvičení – napríklad pri posilňovaní.

Spôsob napájania – drôtové vs. bezdrôtové športové slúchadlá

Drôtové slúchadlá na šport

Lákajú nižšou cenou a stabilným prenosom zvuku. So smartfónom sú prepojené káblom a nie je potrebné dohliadať na to, či sa náhodou nevybíjajú. Avšak, práve kábel pri väčšine športových aktivít prekáža. Ak by ste chceli nechať telefón doma, musíte sa zaobísť aj bez obľúbenej hudby.

Bezdrôtové slúchadlá

Majú vlastný zdroj energie – vstavané akumulátory. Výdrž na jedno nabitie je preto jedným z hlavných parametrov, ktorému treba prikladať dôraz. Pri výbere starostlivo sledujte, ako je výdrž slúchadiel uvádzaná. Vysoké hodnoty (napríklad 36 hodín) môžu zahrňovať aj postupné dobíjanie v nabíjacom púzdre. Prémiové modely majú naviac veľmi dobrú odolnosť voči vode – a to až na úrovni IPX8. Nezľaknú sa náhlych prehánok, ani plávania. Bezdrôtové slúchadlá s telefónom alebo smart hodinkami komunikujú najčastejšie prostredníctvom Bluetooth technológie. Samotné športové slúchadlá môžu byť navzájom prepojené alebo ide o tzv. True Wireless slúchadlá – teda úplne bez kábla.

bežec

Hlavné parametre a vybavenosť

Okrem prevedenia je dôležité všímať si aj hlavné parametre zvuku a funkčnú vybavenosť športových slúchadiel.

 • Frekvenčný rozsah – Hovorí o tom, aké frekvencie zvuku dokážu slúchadla reprodukovať. Štandardom sa stal rozsah od 20 -20000 Hz.
 • Citlivosť – Býva vyjadrená v decibeloch (dB) a vyjadruje akustický tlak. Čím je citlivosť vyššia, tým sú slúchadlá schopnejšie dosiahnuť vyššiu hlasitosť pri nižšej spotrebe energie.
 • ANC / Active Noise Cancelling – Ide o technológiu, ktorá sa stará o aktívne potlačenie okolitého hluku. V tomto režime počujete iba zvuk zo slúchadiel, vonkajšie ruchy slúchadlá utlmia. Pri športovaní vonku je dobre zachovať istú obozretnosť a počuť prichádzajúce autá či bicykle. Vo fitku však môžete okolitý ruch strojov a urečnených „kolegov“ šikovno utlmiť.
 • Mikrofón – Obľúbený prvok výbavy umožňuje realizovať hovory kedykoľvek potrebujete.
 • Hlasový asistent – Výbava pokročilých, drahších modelov umožňuje hlasovými povelmi ovládať playlist s hudbou, nastavovať hlasitosť či prijímať hovory.

Odolnosť slúchadiel na šport a beh

Odolnosť je v prípade slúchadiel na beh, fitness či šport parametrom, ktorý ide výrazne do popredia. Nejde pritom len o konštrukčnú odolnosť, dôležitá je pridelená hodnota medzinárodnej normy IP, za ktorou nasledujú zvyčajne 2 hodnoty – prvé číslo vyjadruje stupeň ochrany pred pevnými časticami, druhé zase stupeň ochrany pred vodou.

Čím vyššie čísla, tým komplexnejšia a účinnejšia ochrana. V prípade športových slúchadiel je vhodné siahnuť po modeloch s IPX5, IPX6, IPX7 a IPX8. Slúchadlám s IPX5 by nemal prekážať pot ani ľahký dážď. So slúchadlami s IPX8 si už môžete zaplávať.

Ovládanie slúchadiel

Ovládacie prvky na slúchadlách slúžia na ich zapnutie/vypnutie, nastavenie hlasitosti či prijímanie hovorov.

Káblové športové slúchadlá mávajú ovládanie na kábli alebo samotnej konštrukcii slúchadiel. Bezdrôtové slúchadlá môžete ovládať malými tlačidlami priamo na slúchadlách alebo majú obľúbené dotykové ovládanie. Premianti v tejto kategórii sa pýšia hlasovým asistentom.

Dizajn športových slúchadiel

Už dávno sú preč časy, keď sme si za dom vybehli v starých teplákoch a niekoľkoročných teniskách. Dôraz na kvalitu, funkcie a dizajn športovej výbavy rastie so záujmom o samotný šport. Je preto celkom prirodzené, že budete prihliadať aj na dizajn športových slúchadiel. Ten je vo väčšine prípadov dynamický, športový, podporujúci funkčnosť. Môžete si na beh vybrať úplne nenápadné slúchadlá, no potešiť sa aj krásne fialovými alebo zlatistými štupľami. Ponuka je bohatá a má čo ponúknuť každému záujemcovi.

Ceny slúchadiel na beh

Hoci neodporúčame vyberať slúchadlá na beh či iný šport iba podľa ceny, je jasné, že aj tento faktor zohráva kľúčovú úlohu. Svoju investíciu zvažujte predovšetkým z pohľadu frekvencie používania a náročnosti športovej aktivity. Zaváži tiež kvalita reprodukcie zvuku a moderné doplnkové funkcie. Pozrite si 3 cenové relácie a ich základnú charakteristiku.

✅ Slúchadlá na behanie do 40 eur

Jednoduchšie športové slúchadlá na menej náročné používanie. Nemusia disponovať vysokou odolnosťou ani ochranou proti vode. Ich prednosťou však môže byť ľahkosť, pohodlnosť a zaujímavý športový dizajn, ktorý doplní vašu výbavu. Najlacnejšie sú káblové slúchadlá do uší a za uši (s klipom). O niečo väčšiu mieru voľnosti pri pohybe vám zabezpečia bezdrôtové slúchadlá prepojené káblom poza zátylok. Skontrolujte si výdrž batérií na jedno nabitie.

✅ Slúchadlá na behanie od 40 do 120 eur

Kategória, v ktorej nájdete kvalitné slúchadlá na beh s veľmi dobrým pomerom cena/kvalita. Vhodné aj na častejšie využitie a do náročnejších podmienok. Nájdete tu všetky typy slúchadiel, vylepšená je aj odolnosť voči vode a poškodeniu a nezaostáva ani to najdôležitejšie – kvalita zvuku.

✅ Slúchadlá na behanie od 120 eur

Hľadáte riešenie, ktoré nie je kompromisom v žiadnom smere? Potom sa zamerajte na ponuku prémiových slúchadiel, ktoré boli vytvorené pre aktívne športovanie. Poskytujú vysokú úroveň pohodlia, odolnosti a kvality zvuku.

Najlepšie značky športových slúchadiel

Niečo sme už naznačili v predchádzajúcom delení, ešte si však na záver v krátkosti predstavme výrobcov, ktorí majú s výrobou športových slúchadiel bohaté skúsenosti.

 • Beats by Dr. Dre – Slúchadlá, ktoré prevedením očaria aj náročných. Precízne vyhotovenie a top parametre v mnohých smeroch.
 • Shokz – Bezdrôtové športové slúchatká s futuristickým dizajnom využívajú pokrokové technológie. Inšpirované potrebami profesionálnych športovcov.
 • Jabra – Obľúbené, úplne bezdrôtové slúchadlá do uší. Dobrý pomer cena/výkon.
 • Apple – Bezdrôtové štuple Apple AirPods Pro prinášajú kvalitný zvuk a vysokú úroveň pohodlia. Výborné recenzie.
 • Sony – Široká ponuka športových slúchadiel a slúchadiel na beh. Rôzne konštrukcie aj ceny.
 • JBL – Športové slúchadlá JBL si svojimi kvalitami dokázali získať veľa priaznivcov. Lákadlom je priaznivá cena.
 • Bose – Ak hľadáte nadpriemernú kvalitu, pohodlie a špičkový zvuk, slúchadlá Bose môžu byť dobrou voľbou.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Beats by Dr. Dre Powerbeats Pro

✔️ Prispôsobiteľné ergonomické držiaky
✔️ Úplne bezdrôtové
✔️ Výdrž na 9 hodín
✔️ Vyvážený zvuk s veľkým dynamickým rozsahom
📌 od 249 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Shokz OpenRun PRO

✔️ Bezdrôtové športové slúchadlá
✔️ Výdrž až 10 hodín
✔️ Inovatívna konštrukcia a technológie - bez vkladania do uší
✔️ Odolné prevedenie
📌 od 189 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Jabra Elite 7 Active

✔️ Spoľahlivo držia v ušiach
✔️ Vysoká odolnosť s certifikáciou IP57
✔️ Technológia potlačenia okolitého vzduchu
✔️ Výdrž 8 hodín na jedno nabitie, 30 hodín s nabíjacím púzdrom
📌 od 185 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4APPLE AirPods Pro

✔️ Aktívne potlačenie hluku
✔️ Dokonalý priestorový zvuk
✔️ Dynamické snímanie polohy hlavy
✔️ Hlasové ovládanie Siri
📌 od 290 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Sony WF-C500

✔️ Kompaktné rozmery, dobre padnúce
✔️ Rýchly prenos zvuku bez oneskorenia
✔️ Výborná kvalita zvuku
✔️ Výdrž 10 hodín na jedno nabitie, 20 hodín s nabíjacím púzdrom
📌 od 95 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6JBL Reflect Flow Pro
✔️ Adaptívne potlačenie hluku
✔️ Vynikajúca odolnosť IP68
✔️ Ovládanie aj hlasovým asistentom
✔️ Až 6 mikrofónov
📌 od 179 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7JBL Reflect Fit

✔️ Priama spätná väzba srdcovej frekvencie
✔️ Ergonomika bezpečného uchytenia
✔️ 10 hodinová výdrž batérie
✔️ Odolné voči potu
📌 od 100 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Slúchadlá na iné účely? Odporúčame pozrieť: Najlepšie herné slúchadlá | Najlepšie bezdrôtové slúchadlá

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin