Najlepšie vysávače lístia: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie vysávače a fukary listia Farebné lístie má svoje čaro, ale iba dovtedy, kým vám nezasype celý dvor. Niekoľkotýždňové jesenné obdobie tak môže preveriť vašu vytrvalosť, ale môže to byť aj inak. Skúste tentokrát odložiť hrable bokom a ušetriť dlane od mozoľov. Veľkú časť ťažkej práce za vás odvedie výkonný vysávač lístia. Ako nenaletieť výhodnej cene v obchodných domoch a vybrať si skutočne ten najlepší vysávač lístia?

Kúpa takéhoto stroja vyžaduje, aby ste poznali viac ako len cenu a základné funkcie. Prevedieme vás tými najdôležitejšími otázkami, ktoré by ste ako budúci majitelia užitočného záhradného pomocníka mali vedieť:

 • Výber 6 najlepších vysávačov a fukárov lístia pre rok 2020
 • Aké druhy vysávačov lístia sú na trhu?
 • Podľa akých kritérií vyberať vysávač/fukár lístia?
 • Vaše otázky a dobré rady na záver

Najlepšie vysávače a fukáry lístia roku 2020 podľa nás a recenzií

 ProduktProduktHodnotenieCena 
#1MAKITA DUB363ZV

Typ: akumulátorový
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: - kg

[usr 5 text="true" tooltip="true" size="20"]290 € Čítať recenzie
#2Stiga SBL 327 V

Typ: benzínový
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 5 kg

[usr 4.9 text="true" tooltip="true" size="20"]180 € Čítať recenzie
#3Black & Decker GW3030

Typ: elektrický
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 4,8 kg

[usr 4.8 text="true" tooltip="true" size="20"]95 € Čítať recenzie
#4Bosch ALS 25

Typ: elektrický
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 3,2/4,4 kg

[usr 4.8 text="true" tooltip="true" size="20"]72 € Čítať recenzie
#5Riwall REBV 3000 e

Typ: elektrický
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 3,3 kg

[usr 4.6 text="true" tooltip="true" size="20"]35 € Čítať recenzie
#6Fieldmann FZF 4010 E

Typ: elektrický
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 3,5 kg

[usr 4.4 text="true" tooltip="true" size="20"]33 € Čítať recenzie

Ako vybrať vysávač / fukár lístia

Aké druhy vysávačov lístia sú na trhu?

To najzákladnejšie delenie je podľa ich hlavnej funkcie:

Fukáre lístia

Dokážu nafúkať lístie na jednu kopu a zvyšok upratovania je už na vás. Zaujať by vás mohli najmä vtedy, ak máte pohromade niekoľko veľkých listnatých stromov. Nenachodíte sa a všetko lístie stačí už iba odvoziť na kompost.

Vysávače lístia

Sú obľúbenou variantou pre menšie záhrady s okrasnými kermi a stromami. Pravdepodobne sa vám nebude chcieť chodiť so zapnutým vysávačom po celom ovocnom sade. Kvalitné verzie si poradia aj s menšími odpadkami, konárikmi a vďaka regulácii výkonu, sa nemusíte obávať ani toho, že povysávajú mulčovaciu kôru zo záhonov.

2v1, 3v1 – vysávač, fukár, drvič

Najobľúbenejším je však kombinovaný univerzálny stroj 2v1 – vysávač a fukár lístia v jednom. Na výber máte buď jednu duálnu trysku, ktorá v prvom režime lístie pred sebou fúka a po prepnutí do druhého režimu lístie zhrnuté na kope povysáva, alebo dve vymeniteľné trubice s rôznymi priemermi aj tvarmi. Veľkým bonusom je tretia funkcia – automatické drvenie povysávaného lístia, aby sa čo najviac využila kapacita zberného vaku.

ako vybrať vysávač na lístie

Podľa typu pohonu sa vysávače/fukáre lístia delia na:

Benzínové vysávače na lístie

Benzínové vysávače lístia sú dobrou voľbou pre majiteľov veľkých záhrad a ovocných sadov. Alebo aj vtedy, ak sa chcete po pozemku pohybovať bez obmedzenia. Sú cenovo drahšie, náročnejšie na údržbu (benzín, oleje, filtre, …) a urobia okolo seba trochu viac hluku ako elektrické. Patria však k veľmi kvalitným strojom, ktoré vám pri správnej starostlivosti poslúžia dlhé roky. Minimálny výkon „benziňáka“ by mal byť okolo 750 W ( 1 HP ).

Elektrické vysávače na lístie

Elektrické vysávače lístia využívajú energiu z elektrickej siete. Minimálny príkon by sa mal pohybovať na hodnote 2000W a viac. Vysoká hodnota príkonu však nezaručuje dobrý výsledok. V tomto prípade zohráva veľkú úlohu aj priemer trubíc a ich ergonómia – vytvorenie rýchleho prúdu vzduchu (vetra) smerom von, i sací výkon na vťahovanie smerom dnu. Nezabúdajte, že po celú dobu bude vaším verným spoločníkom aj elektrický kábel. Zvážte rozmery vašej záhrady a zadovážte si dostatok predlžovacích káblov.

Akumulátorové vysávače na lístie

Ľahké a nehlučné akumulátorové vysávače na lístie s dobíjateľnou batériou majú najlepšie využitie na malých okrasných záhradách, no musíte pristúpiť na kompromis. Síce sa môžete hýbať bez obmedzení, ale iba po dobu výdrže batérie (cca 30-45 minút).

Mám vybrať vysávač / fukár lístia podľa rozlohy pozemku?

Prvý a najdôležitejší krok na zváženie – veľkosť vašej záhrady a množstvo listnatých stromov a kríkov (zarátajte aj tie, ktoré k vám padajú od susedov).

Ak máte rodinný dom s okrasnou záhradou, vystačíte s cenovo nenáročným elektrickým alebo AKU vysávačom lístia. Nemusíte riešiť dopĺňanie pohonných hmôt a pravidelnú údržbu stroja.

Ak potrebujete vyčistiť ovocný sad alebo máte na pozemku niekoľko majestnátnych solitérov, kde by vám pri pohybe predlžovací kábel nestačil (či prácu zdržoval), potom voľte benzínový model.

Výkon

Kvalitný benzínový vysávač lístia by mal mať výkon motora približne 750-900 W, elektrický by mal pracovať s príkonom minimálne 2000-2300 W a lepší AKU vysávač/fukár bude mať dĺžku chodu približne 30-40 minút.

Regulácia výkonu

Ak nechcete kopu lístia vo finále pred sebou znova rozfúknuť alebo, ak chcete opatrne vyzbierať lístie zo záhonov prikrytých mulčovacou kôrou, budete potrebovať reguláciu výkonu. Ide o základný prvok každého dobrého fukára/vysávača. Na benzínovom stroji stačí regulovať plyn, pri elektrických hľadajte plynulú elektronickú reguláciu.

Prevedenie fúkacích/sacích trubíc

Pri lacnejších elektrických vysávačoch lístia nájdete najčastejšie jednu dvojkomorovú (duálnu) trubicu. Užšou časťou fúka vzduch vo vysokej rýchlosti. Časťou so širším priemerom (ideálne aspoň 15 cm) zase vysáva lístie do zberného vaku.

Dve rozdielne trubice sú typické pre drahšie elektrické, ale najmä benzínové stroje. Výrobcovia pri benzínových modeloch predpokladajú, že budete chcieť pracovať dlhšie, tak nechcú spotrebiteľov zaťažovať vyššou hmotnosťou duálnej trubice. Netreba totiž zabudnúť, že súčasťou stroja je aj benzínová nádrž, a tá tiež niečo váži.

Rýchlosť prúdenia vzduchu

Minimálna rýchlosť prúdenia vzduchu pre fúkanie lístia by mala byť 200-250 km/h. Čím vyššia, tým lepšie.

Prietokový objem vzduchu/sací výkon

Sací výkon je závislý od uspôsobenia a tvaru sacej trubice a výkona samotného motora. Pamätajte, že vysoký výkon motora ešte negarantuje dobrý sací výkon. Preto vždy hľadajte informáciu o tom, koľko metrov kubických (alebo litrov) dokáže vysávač lístia „vysať“ za minútu. Minimálna hodnota je 7 m³/min (420 m³/h).

Použité materiály

Nie je plast ako plast, a ak nechcete, aby váš vysávač lístia zničil prvý kúsok dreva, bude aj váš vysávač lístia potrebovať dostatočne pevné a odolné materiály.

Objem vaku

Objem vaku, do ktorého sa zberá lístie, sa pohybuje v intervale 45-50 litrov. Vysávače, ktoré zvládajú aj drvenie a sekanie listov, dokážu tieto vaky naplniť veľmi efektívne. Pozor však – s plniacim sa zberným vakom narastá aj váha, ktorú v ruke ponesiete.

Ergonómia a hmotnosť

Keďže s týmto strojom strávite počas sezóny určite niekoľko hodín, je dobré vedieť, či je pre jednoduchú manipuláciu trubica vysávača lístia opatrená kolieskami, či je vo výbave nosný popruh a pre lepšie rozloženie hmotnosti i to, ako sú navrhnuté držadlá.

Video

Ceny vysávačov lístia

Aj keď sa vysávač lístia považuje za sezónne záhradné vybavenie, pokiaľ hľadáte uľahčenie práce potrebujete výkonný stroj s dobrou ergonómiou a odolnosťou voči zanášaniu. Na svoj rozpočet sa môžete pozerať aj z pohľadu rozlohy pozemku. Na veľký ovocný sad jednoducho s lacným vysávačom na lístie nevystačíte.

✅ Vysávače lístia do 60 eur

Dobrá správa pre majiteľov menších okrasných záhrad! Ak vám nebude prekážať ťahať za sebou elektrický kábel, môžete sa smelo rozhliadnuť aj v ponuke základných elektrických vysávačov na lístie. Najčastejšie v sebe spájajú funkciu sania, fúkania a v lepšom prípade aj drvenia. Vybavené bývajú jednou duálnou trubicou a priamo na stroji prepínate medzi režimami. Môžu byť o niečo ťažšie, preto dostávajú do výbavy aj kolieska. Viac ako inokedy venujte pozornosť recenziám a užívateľským hodnoteniam. S ich pomocou ľahko odfiltrujete “pokus” od schopného pomocníka.

✅ Vysávače lístia do 150 eur

V cene od 60 do 150 eur sa dajú nájsť aktuálne najpredávanejšie vysávače lístia, ktoré už uspokoja požiadavky väčšiny používateľov. Ich výkon a prevedenie je postačujúce pre stredne veľké okrasné záhrady alebo menšie ovocné sady. Pracujú húževnato, no tiež s ohľadom na dobrú ergonómiu a optimálne vyváženie. K elektrickým sa pridávajú aj benzínové vysávače lístia, ktoré vás už nebudú limitovať v pohybe po záhrade.

✅ Vysávače lístia od 150 eur

Majitelia veľkých záhrad a ovocných sadov potrebujú výkonného pomocníka, ktorý sa nezľakne len tak hocijakej výzvy a dokáže zvládať aj záťaž po dobu dlhšieho chodu. V cene od 150 eur už vedú takmer výhradne benzínové vysávače lístia doplnené o niekoľko akumulátorových modelov, ktoré na rozdiel od “benzíňakov” ponúkajú tichší chod a nižšiu hmotnosť. Nad plastom vyhrávajú kovové komponenty.

Najlepšie značky vysávačov lístia

V ponuke ktorých výrobcov nájdete dobre hodnotené vysávače lístia?

 • Black & Decker – Americký výrobca elektrického náradia má vo svojej ponuke niekoľko veľmi dobre skonštruovaných vysávačov na lístie s lákavým pomerom cena/výkon. Sú výborne predávané, nielen u nás, ale aj v zahraničí.
 • Güde – Nemecká značka Güde je dodávateľom a výrobcom špičkových strojov pre remeselníkov, domácich majstrov aj záhradkárov. Ponuka je rozmanitá – nájdete tu základné modely v cene do 60 eur, ale aj špičkové stroje za stovky eur.
 • Bosch – Ďalší nemecký výrobca, ktorý ponúka zaujímavý výber kvalitných akumulátorových vysávačov na lístie.
 • Makita – Japonská značka Makita je známa svojou precíznosťou a inováciami. O vysávačoch lístia tejto značky si môžete prečítať desiatky spokojných recenzií.
 • Hecht – Česká značka záhradného a dielenského vybavenia ponúka našincom optimálny pomer cena/výkon. Prevedenie sacej trubice vyzerá solídne. Benzínové modely patria k cenovo dostupnejším.
 • Stiga – Tradičná švédska značka neostala nič dĺžná svojej dobrej povesti ani pri produkcii vysávačov na lístie. Do pozornosti dávame najmä akumulátorové a benzínové verzie.
 • Gardena – Nemecké vysávače lístia Gardena zaujmú rýchlymi reakciami, optimálnym výkonom a jednoduchosťou používania.
 • Riwall – Cenovo dostupné elektrické vysávače lístia vhodné na rýchle upratovanie okolo domu a na dvore.
 • Fieldmann – Už pomerne dobre známa česká značka si získala pozornosť až natoľko, že jej produkty patria pre dobrú cenovú dostupnosť medzi najpredávanejšie.
hrabanie lístia

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Môžem s vysávačom lístia pozbierať aj tenké konáre a odpadky?

Kvalitné vysávače lístia, ktoré majú ventilátor s kovovými britvami si poradia aj s takouto výzvou. No nie je to ich hlavná úloha a ani sa neodporúča vysávať a drviť iný typ odpadu. Ak je ventilátor plastový, radšej to neskúšajte. Kamienky, štrk a kúsky dreva sú omnoho ťažšie ako listy, preto by ani pri najvyššom výkone stroja nemalo dochádzať k ich vysatiu. Vysávač lístia nepoužívajte pri stavebných úpravách, napríklad na vysatie polystyrénu, piesku a iných prašných materiálov – riskujete zanesenie motora.

Na druhej strane, ak prepnete do režimu fúkania, môžete očistiť škáry v dlažbe, vyfúkať neporiadok a chlpy zvieracích miláčikov spod múra. Ale to iba za predpokladu, že vám nebude prekážať zvýšená prašnosť.

Ak by vám vysávanie lístia mali znepríjemňovať suché popadané konáriky stromov v sade, investujte radšej do silného fukára – dúchadla. Ten nahrnie všetko na kopu a vy potom môžete tento BIOodpad skompostovať alebo spracovať v záhradnom drviči.

Zvládne takýto stroj povysávať aj mokré lístie?

Vysávanie mokrého lístia môže spôsobiť upchanie sacej trubice i ventilátora. Nie je to vada konkrétneho modelu, skôr charakteristická vlastnosť takmer každého vysávača lístia. I v návodoch sa niekoľkokrát opakuje, že by ste mali vysávať iba presušené lístie, ktoré sa nelepí do sacej trubice, ani na nože a lopatky turbíny, či drviča. Nielenže dôjde k upchatiu častí a zníženiu výkona stroja, v krajnom prípade aj k jeho vážnemu poškodeniu.

Je lepšie kúpiť vysávač / fukár lístia s jednou alebo dvomi sacími trubicami?

V prvom rade – záleží od vašich požiadaviek. Stroj s jednou duálnou trubicou býva lacnejší, odpadáva starosť s výmenou trubíc a z jedného režimu do druhého prepnete jedným pohybom. No má o niečo vyššiu váhu a ergonómia tvaru trubíc je kompromisným riešením. Pre vyššiu hmotnosť sú takéto modely vybavené kolieskami v dolnej časti trubice. Ak máte veľký pozemok a odpratávanie lístia zaberie viac času, odporúčame model s dvomi trubicami. Dve odlišné trubice znamenajú nižšiu hmotnosť stroja a lepšie využitie výkonu motoru.

TIP REDAKCIE:
Gardena ErgoJet 3000 má dve trubice s unikátnym ClickFit systémom, výborný výkon, nadpriemernú rýchlosť fúkania a odolné kovové obežné koleso na účinné drvenie.

Z akého materiálu by mal byť kvalitný vysávač lístia?

Ak sa rozhodnete pre renomovanú značku, prevedenie a spracovanie materiálov by malo mať zodpovedajúcu kvalitu. Veľmi odolný je tvrdený ABS plast. Ten by mal byť použitý na tele stroja i na ventilátore (ak nie je kovový).

Dá sa vysávač lístia používať aj na niečo iné?

Áno dá, po jesennej sezóne nemusíte prístroj rovno odložiť do garáže. Mnoho ľudí ho používa aj na odfúkanie tenkej vrstvy snehu z chodníkov a príjazdových ciest, dokonca aj na ranné „oprášenie“ snehu z auta.

Zaniesli sa vám odkvapové rúry a žľaby popadaným lístím? Riešenie je jednoduché – budete potrebovať iba rebrík a jeden ľahký výkonný fukár (+ navyše jedného ochotného človeka, ktorý ten rebrík dolu podrží).

„Nepotrebujem vysávač lístia, veď mám kosačku!“

Áno, s množstvom opadaných listov (dokonca aj mokrých) si hravo poradí aj výkonná benzínová kosačka so zberným košom, ktorá listy zozbiera a poseká. Ako často však ešte cez jesenné mesiace kosíte trávu? Ak chcete mať vo svojej záhrade čisto, určite sa vám bude žiadať zozbierať lístie aj častejšie ako 1 krát za 2 týždne. S kosačkou sa do závetria domu a do zákutí, na záhony a skalky, či okolo jazierka nedostanete tak detailne, ako s dobrým vysávačom lístia.

Recenzie TOP vysávačov lístia

#1 MAKITA DUB363ZV (od 290 €)

Najlepší akumulátorový vysávač na lístie


 Recenzia MAKITA DUB363ZV  Pre všetkých tých, ktorí sa nechcú nechať obmedzovať elektrickým káblom, sa do recenzií najlepších vysávačov lístia dostal kvalitný akumulátorový model MAKITA DUB363ZV. Vo výbave má plynule nastaviteľnú rýchlosť vzduchu s tempomatom (udržiavanie zvolenej rýchlosti) a XPT (technológia eXtreme Protection), vďaka ktorej premyslené konštrukčné detaily zaručujú najlepšiu odolnosť proti prachu a vode na trhu.
Rýchlo štartuje, reguláciu rýchlosti vzduchu máte po ruke a tak môžete jednoducho ovládať silu vzduchového prúdenia.
Stroj je v prevedení 3v1 – fukár, vysávač aj drvič. Pomôže vám nielen pri odpratávaní lístia, ale aj suchej trávy či iného menšieho neporiadku. Ako akumulátorový fukár má v sebe dobrú silu – dokáže vytvoriť prúd vzduchu s rýchlosťou 194 km/h.. Ako praktický vysávač a drvič lístia efektívne redukuje lístie a podrvené ho zbiera do 50 litrového zberného vaku.

Kľúčové technické parametre: Typ motora – akumulátorový |Funkcie – fúkanie, vysávanie, drvenie | Príkon – – | Regulácia výkonu – áno |Sací výkon – 13,4 m³/min| Rýchlosť vzduchu – 194 km/h | Zberný vak – 50 l | Popruh – áno | Kolieska – nie | Hmotnosť – –

Čo sa nám páči

 • výborný pomer cena/kvalita
 • ľahké štartovanie
 • výhody akumulátorového prevedenia – mobilný, no pritom tichší ako benzínový model
 • spoľahlivý výrobca
 • tichší ako konkurencia

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 290 €
Prejsť do obchodu

#2 Stiga SBL 327 V (od 180 €)

Vysoká kvalita od overenej značky


 Recenzia Stiga SBL 327 V  Ak hľadáte kompletné riešenie, ako sa zbaviť suchého lístia z vášho pozemku (aj rozľahlejšieho) potom silný vysávač lístia Stiga SBL 327 V nesklame ani tých najnáročnejších z vás.

Výkonný benzínový fukár a vysávač 2v1 dokáže pred sebou urobiť poriadny vietor. Sacia trubica je komfortne široká a vysaje i veľké lístie. Uspokojí všetky domáce záhradnícke potreby bez obmedzovania v pohybe.

Tento kompaktný fukár na listy je poháňaný motorom o objeme 27 cm3. K jeho prednostiam patrí veľmi dobre vyváženie a pružinový systém, ktorý oddeľuje motor od rukoväti, čím sa znižujú vibrácie prenášané do rukoväte.

Kľúčové technické parametre: Typ motora – benzínový |Funkcie – fúkanie, vysávanie | Príkon – 900 W | Regulácia výkonu – áno |Sací výkon – 810 m³/h | Rýchlosť vzduchu – 260 km/h | Zberný vak – 45 l | Popruh – áno | Kolieska – nie | Hmotnosť – 4,8 kg

Čo sa nám páči

 • kvalitné prevedenie
 • vysoká účinnosť a bezproblémový chod
 • rýchle štartovanie
 • neobmedzuje v pohybe (benzínový)

Čo sa nám nepáči

 • hlučnejší
 • vhodnejší skôr pre mužov
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 180 €
Prejsť do obchodu

#3 Black-Decker GW3030 (od 95 €)

Kvalitný elektrický vysávač lístia


 Recenzia Black-Decker GW3030  Ak uvažujete, aký vysávač lístia kúpiť a nechcete sa sklamať (a zároveň ste ochotní priplatiť si za kvalitu), potom vám odporúčame zamerať svoju pozornosť na Black & Decker GW3030. Ten sa v nemeckom eGarden stal víťazom testu vysávačov lístia a v TestMagazine mu patrilo 2.miesto zo 7 (10/2015, 91,1%).

Ide o výkonný záhradný vysávač, ktorý si výborne poradí aj s veľkým lístím, napr. orechovým. Má dve trubice. Rýchlosť vzduchu prúdiaceho z fúkacej trubice dokáže dosiahnuť rýchlosť až 418 km/h!

Sacia trubica má premyslený tvar a dostatočnú šírku na to, aby nezľakla ani veľkého objemu lístia. Má o 30% vyšší sací výkon ako predchodca tohto modelu a neupcháva sa. Samozrejmosťou je účinné drvenie lístia do zberného vaku s objemom 50 l. Veľkým plusom je kovová vrtuľa ventilátora, ktorá redukuje odpad v pomere 16:1.

Spokojní spotrebitelia si pochvaľujú jeho prevedenie aj funkčnosť. Robí presne to, čo sľubuje výrobca. Keďže je to však silný stroj, patrí predovšetkým do rúk mužom.

Kľúčové technické parametre: Typ motora – elektromotor |Funkcie – fúkanie, vysávanie, drvenie | Príkon – 3000 W | Regulácia výkonu – áno |Sací výkon – 14 m³/min| Rýchlosť vzduchu – 418 km/h | Zberný vak – 50 l | Popruh – áno | Kolieska – nie | Hmotnosť – 3,7/4,8 kg

Čo sa nám páči

 • <kvalitný stroj, ktorý zdolá aj orechové lístie
 • 2 trubice – sacia a fúkacia
 • kovová vrtuľa drviča
 • dobré spracovanie dielov
 • veľmi dobrý čistiaci výkon
 • redukcia odpadu pri drvení 16:1
 • víťaz TESTBild-u (09/2016)

Čo sa nám nepáči

 • pri uskladnení zaberá viac miesta
 • vyššia hlučnosť
 • vhodný skôr pre mužov
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 95 €
Prejsť do obchodu

#4 BOSCH ALS 25 (od 72 €)

Výborný pomer cena / výkon. Jeden z najpredávanejších vysávačov lístia


 Recenzia BOSCH ALS 25  V strednej cenovej kategórii vás môže milo prekvapiť kvalitný BOSCH ALS 25. Má dve trubice – úzku na fúkanie s maximálnou rýchlosťou vzduchu až 300 km/h a širšiu na vysávanie, ktorá má veľmi dobrú ergonómiu a len tak ľahko sa neupchá. Navyše so sacím výkonom až do 800 m³/h.

Oba režimy sa vám zapáčia. Ako fukár je stroj veľmi ľahký – iba 3,2 kg. Ako vysávač lístia zase svojou účinnosťou vyniká vo svojej cenovej kategórii a prevyšuje ostatné modely. Suché listy podrví v pomere 10:1, a tak ich skutočne veľa sprace do zberného vaku s objemom 45 l.

Nemá kolieska, nepotrebuje ich. No za to do výbavy dostal ergonomické nastaviteľné držadlá, mäkký polstrovaný popruh a v niektorých e-shopoch grátis i pracovné rukavice a veľkú tašku na podrvené lístie.

Kľúčové technické parametre: Typ motora – elektromotor |Funkcie – fúkanie, vysávanie, drvenie | Príkon – 2500 W | Regulácia výkonu – áno |Sací výkon – 800 m³/hod | Rýchlosť vzduchu – 300 km/h | Zberný vak – 45 l | Popruh – áno | Kolieska – nie | Hmotnosť – 3,2/4,4 kg

Čo sa nám páči

 • funkcia vysávania je výborná
 • univerzálny spoľahlivý stroj
 • extra nízka hmotnosť v režime fúkania
 • jednoduchá manipulácia
 • veľa spokojných majiteľov
 • drvenie lístia v pomere 10:1

Čo sa nám nepáči

 • nemá kolieska
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 72 €
Prejsť do obchodu

#5 Riwall REBV 3000 e (od 35 €)

Extra silný 3000 W motor + transportné kolieska


 Riwall REBV 3000 e  Za menej ako 40€ si môžete do záhrady zadovážiť pomocníka, ktorého máte po ruke vždy, keď sa na vašom dvore objaví nová záplava jesenných listov. Elektrický Riwall REBV 3000 e je stroj so silným elektromotorom (3000 W) s dvomi hlavnými funkciami – fúkanie a vysávanie do zberného vaku a veľmi dobrými základnými parametrami (sací výkon 13,5 m³/min a rýchlosť prúdenia vzduchu 270 km/h).

Oceňujeme najmä jeho teleskopickú dvojkomorovú trubicu, ktorá sa dobre prispôsobuje výške používateľa. Stačí jeden jednoduchý pohyb a z fúkania je vysávanie. Stroj váži iba 3,3 kg, no s plniacim sa zberným vakom (objem 45 l) narastá aj hmotnosť, ktorú držíte v ruke. Preto je trubica opatrená kolieskami a vo výbave nájdete popruh na rameno.

Ak ste nižšej postavy, možno sa zberný kôš pri plnení začne ťahať po zemi. No tento menší nedostatok dobre vyvažuje dostupnosť a účelnosť stroja a tiež i jednoduchá manipulácia.

Kľúčové technické parametre: Typ motora – elektromotor |Funkcie – fúkanie, vysávanie | Príkon – 3000 W| Regulácia výkonu – – |Sací výkon – 13,5 m³/min| Rýchlosť vzduchu – 270 km/h | Zberný vak – 45 l | Popruh – áno | Kolieska – áno | Hmotnosť – 3,3 kg

Čo sa nám páči

 • dobrý stroj, ktorý spĺňa svoj účel
 • nastaviteľná výška trubice
 • 2v1 – fúkanie, vysávanie
 • jednoduché ovládanie a vyprázdňovanie
 • výborný aj ako fukár

Čo sa nám nepáči

 • nemá možnosť zmeny rýchlosti sania resp.fúkania
 • vysávanie veľkých listov je slabšie
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 35 €
Prejsť do obchodu

#6 Fieldmann FZF 4010 E (od 33 €)

Overená kvalita za dobrú cenu. Výborne predávaný


 Recenzia Fieldmann FZF 4010 E  Vysávač lístia Fieldmann FZF 4010 E je správnou voľbou, ak hľadáte lacný, no pritom výkonný základný model. Práve vďaka výkonu 2600 W si dokáže poradiť s množstvom opadaného lístia, najlepšie však, ak je suché. Mokré sa mu príliš nepozdáva.

Pri najvyššej intenzite fúkania dokáže vytvoriť rýchlosť prúdiaceho vzduchu smerom von až na hodnote 250 km/h. Keďže má iba jednu trubicu, režim sania/fúkania sa prepína jednou pákou. Pri vysávaní dosiahne maximálny sací výkon s veľmi dobrou hodnotou – 10,7 m³/ min.

Praktická regulácia výkonu umožňuje zozbierať lístie aj zo záhonov pokrytých mulčovacou kôrou a zabrániť rozfúkaniu lístia na hromade.

Stroj má i tretiu funkciu, ktorá poteší nejedného záhradkára – automatické drvenie pozbieraného lístia a ukladanie do zberného vaku s objemom 45 litrov. Má nízku hmotnosť – teda sa s ním jednoducho manipuluje. V dolnej časti trubice je menšie oporné koliesko pre uľahčenie posunu a súčasťou výbavy je aj ramenný popruh.

Kľúčové technické parametre: Typ motora – elektromotor |Funkcie – fúkanie, vysávanie, drvenie | Príkon – 2600 W| Regulácia výkonu – áno |Sací výkon – 10,7 m³/min| Rýchlosť vzduchu – 250 km/h | Zberný vak – 45 l | Popruh – áno | Kolieska – áno | Hmotnosť – 3,5kg

Čo sa nám páči

 • pomer cena / kvalita
 • ideálny na bežné použitie okolo domu
 • drvenie lístia v pomere 10:1
 • regulácia výkonu
 • jednoduché ovládanie
 • nízka hmotnosť

Čo sa nám nepáči

 • malé koliesko
 • popruh je kratší, iba na jedno plece (lepšie by bolo, ak by mohol dať cez plece)
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.4 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 33 €
Prejsť do obchodu
 ProduktProduktHodnotenieCena 
#1MAKITA DUB363ZV

Typ: akumulátorový
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: - kg

[usr 5 text="true" tooltip="true" size="20"]290 € Čítať recenzie
#2Stiga SBL 327 V

Typ: benzínový
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 5 kg

[usr 4.9 text="true" tooltip="true" size="20"]180 € Čítať recenzie
#3Black & Decker GW3030

Typ: elektrický
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 4,8 kg

[usr 4.8 text="true" tooltip="true" size="20"]95 € Čítať recenzie
#4Bosch ALS 25

Typ: elektrický
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 3,2/4,4 kg

[usr 4.8 text="true" tooltip="true" size="20"]72 € Čítať recenzie
#5Riwall REBV 3000 e

Typ: elektrický
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 3,3 kg

[usr 4.6 text="true" tooltip="true" size="20"]35 € Čítať recenzie
#6Fieldmann FZF 4010 E

Typ: elektrický
Funkcie: fúkanie, drvenie, vysávanie
Hmotnosť: 3,5 kg

[usr 4.4 text="true" tooltip="true" size="20"]33 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového vysávača lístia. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšieho fukáru lístia na trhu.
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin