Najlepšie vysokotlakové čističe (wapky): TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie vysokotlakové čističe Opäť nastal čas ísť so svojím autom do autoumývarne? Špáry na dlažbe sú plné neporiadku a aj obklad na múriku už nevyzerá pekne? Máme jedno zaujímavé riešenie – vysokotlakový čistič. Akými vlastnosťami zaujmú najlepšie vysokotlakové čističe?

Už dávno je minulosťou, že takéto zariadenie patrí iba do výbavy profesionálnych upratovacích firiem. Vysokotlakové čističe (známe aj ako wapky) sa za posledné roky dostali svojou cenou bližšie k širokej skupine bežných spotrebiteľov, a rovnako ako sa od susedov ozýva zvuk kosačky, počujete pravidelne aj vyšší hvízdavý zvuk a šumenie vody. Rozdiely medzi jednotlivými modelmi sú však obrovské! Preto sme sa podujali predstaviť vám funkcie, vlastnosti a predovšetkým rozmanité využitie vysokotlakových čističov. Dá sa kúpiť vysokotlakový čistič, ktorý bude plne vyhovovať vašim požiadavkám? Od dobrej „WAPky“ by ste mohli očakávať očistenie auta, motorky a bicyklov, umytie dlažby, terasy, bazénov, záhradného nábytku, odstránenie vrstiev prachu a nečistôt z fasády. Využitie môže byť skutočne rozmanité, jedinou podmienkou je zorientovať sa v širokej ponuke. To najdôležitejšie sa dozviete v praktickom sprievodcovi.

Do rebríčka sa dostali populárne a veľmi dobre predávané modely. Viaceré z nich uspeli v zahraničných testoch a budúcemu majiteľovi ponúknu veľa možností, ako si uľahčiť práce okolo domu. V našom rebríčku dominuje značka Kärcher, ktorá sa hrdí dlhou tradíciou a skúsenosťami.

Najlepšie vysokotlakové čističe podľa nás a recenzií

 ProduktInfoHodnotenieCena (od) 
#1Kärcher K 5 Premium
Smart Control

Max prietok: 500 l/h
Max tlak: 145 bar
Dĺžka kábla: 5 m
Dĺžka hadice: 10 m
Príkon: 2100 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"]360 € Čítať recenzie
#2Riwall REPW 150 SET
Max prietok: 468 l/h
Max tlak: 150 bar
Dĺžka kábla: 5 m
Dĺžka hadice: 5 m
Príkon: 2000 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"]145 € Čítať recenzie
#3Michelin MPX25EHDSP
Max prietok: 500 l/h
Max tlak: 170 bar
Dĺžka kábla: - m
Dĺžka hadice: 8 m
Príkon: - W
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]200 € Čítať recenzie
#4Riwall REPW 120 SET
Max prietok: 432 l/h
Max tlak: 120 bar
Dĺžka kábla: 5 m
Dĺžka hadice: 5 m
Príkon: 1500 W
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]80 € Čítať recenzie
#5Kärcher K 7 Premium
Smart Control Car & Home

Max prietok: 600 l/h
Max tlak: 180 bar
Dĺžka kábla: - m
Dĺžka hadice: 10 m
Príkon: 3000 W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]550 € Čítať recenzie
#6Kärcher K3 Power
Control Car and Home

Max prietok: 380 l/h
Max tlak: 120 bar
Dĺžka kábla: 5 m
Dĺžka hadice: 7 m
Príkon: 1600 W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]170 € Čítať recenzie

Ako vybrať vysokotlakový čistič (wapku)?

Hneď na úvod sa zaradíme do jasnej kategórie. Ideme vyberať vysokotlakový čistič určený pre hobby domáce použitie. To znamená, že by mal bez problémov zvládnuť údržbu okolia domu.

Nepotrebujete drahý profesionálny stroj s benzínovým motorom, ktorý zvláda niekoľko hodinové čistenie veľkých plôch každý deň. Ideálny pomocník pre dom, dvor a vaše dopravné prostriedky je kompaktný, odolný, dobre ovládateľný, avšak s dobrým výkonom a spoľahlivým výsledkom.

Skôr ako sa rozhodnete kúpiť vysokotlakový čistič, skúste si zodpovedať nasledovné otázky:

 • Na aké povrchy chcem vysokotlakový čistič používať? Aké nečistoty ním chcem odstraňovať?
 • Stačí mi základné vybavenie alebo mám záujem o bohatšie príslušenstvo, resp. o dokúpenie prvkov podľa vlastnej potreby?
 • Aké parametre sú pre mňa dôležité? Hmotnosť, odolnosť, výkon, dosah, mobilita, cena?

Pamätajte, že dobrý a kvalitný vysokotlakový čistič by vám mal vašu prácu uľahčovať, skracovať a robiť ju ekologickejšou. Nechcete stráviť dve hodiny s prskajúcimi tryskami, vypadávajúcimi prvkami, s hadicou, ktorá sa točí úplne opačným smerom, ako potrebujete a ešte k tomu i s väčším množstvom vody na sebe ako na chodníku.

Verte nám, vieme o čom píšeme. Je ľahké podľahnúť nízkej cene akciového modelu, reklama však v tomto prípade láka k nevýhodnému nákupu.

Ako funguje vysokotlakový čistič a čo všetko dokáže?

Vysokotlakový čistič, „wapka“ alebo aj tlaková umývačka – synonymá pre zariadenie vybavené motorom a čerpadlom, ktoré funguje na princípe čistenia povrchov pod vysokým tlakom vody. Ten je približne 20-50 krát vyšší ako tlak vody z vodovodného kohútika, resp.z bežnej záhradnej hadice.

Za pomoci vysokotlakovej pištole a trysiek dokážete usmerniť tvar a silu prúdenia vody. Zacielite presne na miesta, ktoré potrebujete očistiť. A že je tých možností využitia veľa, o tom vás nebudeme ani presviedčať.

Mnoho ľudí si vysokotlakový čistič kúpi predovšetkým pre rýchle a praktické (a v časovom horizonte aj úsporné) umývanie auta. Stačí im základná výbava. Postupne zistia, že wapkou možno očistiť špáry v dlažbe, obklady na múroch, fasády, vyčistiť terasy, balkóny a záhradný nábytok, uvoľniť upchaté odkvapy, ale aj vyčistiť potrubie.

To všetko však záleží od výkonu a odolnosti vysokotlakového čističa a tiež aj od jeho vybavenia. Vopred by ste si mali premyslieť, čo sa chystáte umývať a koľko chcete do tohto stroja investovať.

Pozrime sa bližšie na to, na aké parametre a vlastnosti sa pri výbere vysokotlakového čističa zamerať.

Dôležité čerpadlo

Od čerpadla sa odvíjajú všetky dôležité vlastnosti kvalitného vysokotlakového čističa. Čím je tlak čerpadla vyšší, tým je umývanie jednoduchšie a zvládne pokoriť aj náročné výzvy a záťaž. Prietok čerpadla hovorí o množstve pretečených litrov vody za hodinu, teda súvisí s rýchlosťou práce.

Materiál čerpadla

V ľahkých a lacných vysokotlakových čističoch býva najčastejšie čerpadlo vyrobené z odolných plastov. Parametre ako tlak a prietok budú patriť k tým nižším a aj využite vysokotlakového čističa možno obmedziť na 1 krát týždenne a iba základné činnosti okolo domu. Životnosť takýchto čerpadiel pri pravidelnom používaní nepresahuje viac ako 3 roky.

Čerpadlá z hliníkových zliatín patria ku strednej triede, zvládnu očistiť väčšie plochy a pre využitie okolo domu v bežných hobby vysokotlakových čističoch úplne postačujú.

Ak natrafíte na mosadzné čerpadlo, možno už čistič považovať za poloprofesionálny, až profesionálny stroj. Takéto čerpadlo dokáže vytvárať vysoký tlak aj prietok vody, má široké využitie na veľkých plochách a vyznačuje sa veľmi dobrou životnosťou. Jedinou nevýhodou je vyššia hmotnosť a aj cena čističa.

Tlak

 • Základné modely pracujú s nižším tlakom, približne 100 bar. Používajú sa na spláchnutie „nenáročného“ neporiadku na autách a záhradnom nábytku. Nesťahujú mastnotu ani vrstvy machu.
 • Vysokotlakové čističe s tlakom 120-160 bar svoje využitie rozširujú aj na čistenie terás, bazénov, zámockej dlažby.
 • Tlak vyšší ako 160 bar je charakteristický pre polo- až profesionálne stroje. Výborne zvládajú vyčistiť vrstvy blata, mastnotu v garážach i rokmi “zájdenú špinu”.

Prietok vody

To koľko vody prejde čerpadlo za hodinu určuje rýchlosť vašej práce. Menšie čerpadlá ponúkajú prietok 300-400 l/h. To postačuje na umytie menších plôch až stredne veľkých plôch. Väčšie a kvalitnejšie čerpadlá zvládajú prietok viac ako 400 l/h. Tými najlepšími pretečie za hodinu 600-650 litrov vody. Dôležité však je, aby im to umožňoval tlak vody vo vašom potrubí.

Ako zistiť množstvo vody, ktoré pretečie vaším potrubím za hodinu? Jednoduchým testom – naplno pusťte vodovodný kohútik a po minúte zistíte, koľko litrov vody natieklo do suda. Takto získate prehľad o maximálnom prietoku za minútu, stačí ho iba vynásobiť krát 60 a máte počet litrov za hodinu.

Nasávanie vody

Štandardne sa na vysokotlakový čistič napája záhradná hadica a čerpadlo potom spracováva vodu z vodovodu. Majte na pamäti, že ak je tlak vody vo vodovodnom potrubí slabý, alebo nejakých príčin kolísavý, ani tá najlepšia wapka nebude vedieť naplno ukázať svoju silu.

Niektoré čerpadlá sú samonasávacie – okrem bežného napojenia na vodovod, dokážu nasávať vodu z externých zdrojov (napr. sud). Ide o praktické riešenie, najmä ak nemáte poblíž dlhú hadicu alebo vodovodný kohútik. Vodu dokonca môžete i zohriať (ak to povoľuje vysokotlakový čistič) a urýchliť tak čistenie. Vybavte sa však aspoň dostatočne dlhými elektrickými predlžovačkami. Nejaký zdroj energie budete potrebovať.

Výkon motora

Pri kúpe wapky sa väčšina spotrebiteľov zameria na tlak a prietok vody. No akékoľvek kvalitné čerpadlo by nedosahovalo svoje hodnoty bez primerane silného motora. Na to, aby čerpadlo udávaný tlak dosiahlo, musí byť motorom dostatočne poháňané. Preto platí priama úmera – čím je vyšší tlak, tým rastie aj príkon motora.

Prečo je dobré regulovať tlak prúdu vody?

Predovšetkým pre ochranu rôznych povrchov. Prúd vody pod vysokým tlakom dokáže pri zacielení prevŕtať aj dieru do melóna. Preto sa veľmi obľúbenými stali modely s reguláciou tlaku a sily prúdu vody. Ak nemáte skúsenosti s daným povrchom (napr. náter na plote, povrch bazénu, kvalita laku na aute), zvoľte nižší tlak a postupne pridávajte.

umývanie auta

Základné príslušenstvo

Najdôležitejšími prvkami, ktoré sú súčasťou základnej výbavy, je vysokotlaková pištoľ, nadstavce s tryskami (pre plošný a rotačný prúd vody), vysokotlaková hadica, nádržka na čistiaci prostriedok.

Takéto vybavenie postačuje pre základnú údržbu auta, umývanie záhradného nábytku, bežné čistenie chodníkov.

Ďalšie príslušenstvo

Ak chcete naplno využívať silu vášho nového vysokotlakového čističa, pravdepodobne budete po čase potrebovať rozšíriť jeho vybavenie. Značkoví výrobcovia ponúkajú okrem servisu a náhradných dielov aj viacero užitočných hlavíc, predĺžení, redukcií a nadstavcov, s ktorými zvládnete umývanie auta alebo okolia domu ešte rýchlejšie.

Veľmi populárny je plošný čistič alebo inak aj čistič na dlažbu (terasu), rotačná kartáčová hlavica, ktorá výborne čistí strechu auta a prístreškov, užšia kefa na umývanie diskov a kolies, nadstavec pre napeňovanie saponátu, navíjací bubon pre vysokotlakovú hadicu, …

Zvyknú sa dokupovať zvlášť podľa potreby alebo sú súčasťou cenovo výhodných edícií/setov. Spýtajte sa svojich známych, čo sa im najviac osvedčilo a čo aj skutočne využili.

Hmotnosť vs. mobilita

V závislosti od materiálového prevedenia motoru a čerpadla rastie aj hmotnosť vysokotlakového čističa. Lacné ľahké wapky nemajú ani transportné kolieska, lebo ich hmotnosť je približne 4-5 kg a je jednoduchšie ich preniesť v ruke, ako ťahať za sebou. Čistič s indukčnými motorom a mosadzným čerpadlo už poľahky presiahne viac ako 15 kg. V takom prípade sú pre dobrú mobilitu kolieska na mieste a celá konštrukcia by mala byť premyslená tak, aby pri parkovaní mal čistič zaručenú dobrú stabilitu.

Spotreba vody

Umývanie bežnou záhradnou hadicou nie je natoľko účinné ako umývanie vysotlakovým čističom. Umývate dlhšie, miniete viac vody a aj celé okolie domu dlhšie schne. Pri používaní vysokotlakového čističa trvá práca kratšie, výsledok je lepší a spotreba vody oveľa nižšia.

Umývanie so saponátom

Väčšina vysokotlakových čističov ponúka možnosť čistenia so špeciálnym saponátom, ktoré zlepšuje celkový výsledok. Mal by to byť čistiaci prostriedok odporúčaný/distribuovaný priamo výrobcom. Nespôsobuje zanesenie častí stroja a je ekologicky odbúrateľný – teda nezávadný pre životné prostredie.

Bezpečné používanie

Vysokotlakový čistič nie je detská vodná pištoľ. Patrí do rúk zodpovedných osôb. Preto nikdy nemierte prúdom vody pod tlakom na človeka alebo zviera, riskujete poranenie pokožky alebo zasiahnutie očí. Dávajte tiež veľký pozor, aby ste nezasiahli zariadenie pod elektrickým napätím. Pred prvým spustením sa starostlivo oboznámte s návodom na obsluhu a pravidlami bezpečného používania.

ako vyčistiť terasu

Ceny vysokotlakových čističov

Cena je v prípade vysokotlakových čističov ukazovateľom ich výkonu, sily, ale aj univerzálnosti. Vystačíte so základným lacnejším modelom, alebo u vás na dvore nájdete využitie pre drahšie delo, ktoré vzbudí aj pozornosť susedov? Tu sú základné rozdiely.

✅ Vysokotlakové čističe do 100 eur

V cene do 100 eur nájdete niekoľko desiatok základných wapiek, ktoré sa tešia celkovej obľúbenosti. Hoci neoslnia všetkými parametrami, umývanie pod tlakom zvládajú. Ako dobre, záleží od značky. Sú vhodné predovšetkým na príležitostné používanie. Ak nepatríte k náročným spotrebiteľom, isto im odpustíte kratšiu hadicu, kratší kábel alebo o niečo komplikovanejšiu výmenu nástavcov.

✅ Vysokotlakové čističe do 300 eur

Cena od 100 – 300 eur ukrýva aktuálne najpredávanejšie vysokotlakové čističe pre domáce použitie. Zvládajú umyť auto, dlažbu, múriky, terasu, odkvapy. Pracujú rýchlo, obsluha je jednoduchá a ani pri výmene nástavcov nekladú veľký odpor. V ideálnom prípade máte jednu multifunkčnú univerzálnu trysku a prúd vody vyberáte jednoduchým pootočením na hlavici. Výber je široký, a tak konkurencia zvučných značiek možno trochu zamotá hlavu. Do nášho výberu sa v tejto cene dostali tie najlepšie z nich, nenechajte si ich ujsť!

✅ Vysokotlakové čističe od 300 eur

Posledná cenová kategória je na početnosť a rozmanitosť najbohatšia. V cene od 300 – 700 eur figurujú výkonné vysokotlakové čističe s bohatou výbavou a zvýšenou odolnosťou aj pri pravidelnej záťaži. Nenechajú vás v štichu ani pri dlhom upratovaní. Pracujú bez kompromisov. Od ceny 700 eur smerom k tisíckam už nájdete poloprofesionálne a profesionálne stroje určené na náročné používanie okolo prevádzok, úradov, priemyselných budov alebo v dielňach.

Najlepšie značky vysokotlakových čističov

Radi si vyberáte medzi najlepšími? V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré majú na svojom konte kvalitné vysokotlakové čističe v rozmanitej výbave.

 • Kärcher – Jednotka na trhu ponúka viac ako 2 stovky rozmanitých modelov s určením pre záhradu a okolie domu, no tiež aj široký výber profesionálnych zástupcov. Nemecká kvalita, o ktorej hovorí množstvo spokojných recenzií.
 • Riwall – Česká značka Riwall sa špecializuje na záhradné náradie a pomôcky. Hoci majú v ponuke zopár vysokotlakových čističov, cenou a prevedením sa stali solídnymi „rivalmi“ aj zvučnejších značiek. Dlhodobo TOP produkty v predajnosti.
 • Bosch – Ďalší nemecký zástupca sa rozhodne nenechá v konkurencii zahanbiť. Prevažnú časť ponuky tvoria kvalitné wapky pre bežné použitie okolo domu, nájdete tu aj niekoľko robustných a odolných čističov pre záťažové používanie.
 • Parkside (Lidl) – Kým u nás nebol Lidl eshop, mnohí ľudia netrpezlivo čakali, kým sa v reklamnom letáku opäť objaví lákadlo v podobe čističa značky Parkside. K jeho prednostiam patrí dobrý výkon, vysoký prietok vody a priaznivá cena. Jediné mínus, že aj v eshope sa vždy po doskladnení rýchlo vypredáva.
 • Makita – Japonský výrobca náradia pre domácich majstrov aj profesionálov zaujme modelmi, v ktorých sa ukrýva odolné čerpadlo a motor.
 • Nilfisk – Viete o tom, že WAPka je len jedna? Tento názov zľudovel, po tom, čo na trh prišli čističe výrobcu vysokotlakovej techniky Wap Reinigungssysteme GmbH. Jeho zástupcom sa od roku 2004 stala spoločnosť Nilfisk, ktorá ponúka široký výber kvalitných strojov naprieč všetkými cenovými kategóriami.

TOP vysokotlakové čističe

# Kärcher K 5 Premium Full Control Plus (od 340 €)

Jeden z najlepšie hodnotených vysokotlakových čističov. Úspešný v testoch


 Recenzia Kärcher K 5 Premium Full Control Plus  Vysokotlakový čistič Kärcher K 5 Premium Full Control Plus presvedčí o svojich kvalitách i náročných spotrebiteľov. Je ideálnym všestranným pomocníkom na prácu okolo domu, čistenie áut, motoriek a bicyklov.

Značka Kärcher patrí k profesionálom v tejto oblasti, svoj vývoj a technológie neustále posúva a to ako smerom ku kvalite výsledku, tak aj k pohodliu spotrebiteľa.

Medzi jeho najväčšie prednosti patrí jednoduché používanie a výborné regulovateľné parametre. Čo to znamená? Jadro tvorí výkonný elektromotor chladený vodou. Prístroj je vybavený unikátnou pištoľou Full Control s LCD displejom, na ktorej jednoducho regulujete tlak a chránite povrchy pred zničením (max. tlak 145 bar, max. prietok 500l/h).

V základnej výbave je iba jedna multifunkčná tryska – MultiJet 3v1 a na počudovanie bohate stačí. Dokáže vysielať plochý alebo rotačný prúd vody, poprípade i nanášať čistiaci prostriedok. Nemusíte sa zapodievať výmenou nadstavcov.

Spotrebiteľom sa páči aj flexibilná vysokotlaková hadica o dĺžke 8 m, ktorá sa dá navinúť na bubon. Samozrejmosťou je praktický držiak, teleskopická rukoväť, parkovacia pozícia a komu by sa málilo, môže si dokúpiť šikovné kompatibilné doplnky, pre ešte lepšie využitie.

V edícii K 5 nájdete niekoľko ďalších modelov – majú spoločné technické parametre, no rozdielne vybavenie:

 • Základný čistič K5 je lacnejší, má štandardnú pištoľ a vymeniteľné nadstavce, vysokotlaková hadica nemá priestor na navinutie. Cena 300 €.
 • Pri K5 Full Control Plus (bez premium) – veľmi dobre vybavený. Chýba mu iba navíjanie hadice.
 • Nechýbajú ani modely s bohatým príslušenstvom – sety, ktoré majú v názve Home.

Test vysokotlakových čističov: výborné hodnotenia v nemeckých testoch – HeimwerkerPraxis 94/100 (10/2017), GuterRat (známka 1 – 07/2017), 3. miesto 06/2017 TestMagazin

Kľúčové technické parametre: Tlak – 20-145 bar | Prietok – 500 l/h | Max. teplota vody – 40°C | Príkon – 2100 W | Plošný výkon – 40 m2/h | Hmotnosť – 13,1 kg | Dĺžka vysokotlakovej hadice 8 m

Čo sa nám páči

 • profesionálny výkon
 • Full Control Plus – nastavenie tlaku na LCD displeji
 • MultiJet 3v1 – všetko dôležité v jednej tryske
 • jednoduché používanie
 • výborná odolnosť a životnosť
 • 8-metrová vysokotlaková hadica

Čo sa nám nepáči

 • ďalšie zaujímavé príslušenstvo sa dokupuje zvlášť. Vtedy sa oplatí kúpiť vyšší model zo série
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 340 €
Prejsť do obchodu

# Riwall REPW 150 SET (od 145 €)

Spoľahlivý vysokotlakový čistič pre menej náročných spotrebiteľov. Pomer cena/výkon


 Recenzia Riwall REPW 150 SET  Ak neviete, akú wapku kúpiť, inšpirujte sa voľbou veľkej skupiny ľudí pred vami. Tí sa rozhodli pre Riwall REPW 150 SET, ktorý sa pre ich priazeň a hodnotenia stal i Produktom roku 2019.

Ide o výborne vybavený a silný vysokotlakový čistič, ktorý dokáže pri čistení vytvoriť tlak vody až 150 bar pri prietoku 468 l/h. Čerpadlo je samonasávacie, čo znamená, že sa nemusíte obmedzovať na vodovodný kohútik, ale postačí i sud s vodou, umiestnený kdekoľvek na pozemku.

Už v základnej cene obdržíte široké príslušenstvo – 2 rozličné trysky, kartáč na čistenie nábytku a áut a plošný rotačný čistič, s ktorým umyjete dlažby a terasy. Vysokotlaková hadica meria 5 metrov, no v balení je tiež i jej 8-metrové predĺženie, takže bez toho, aby ste čistič presunuli, dokážete vyčistiť objekty na ploche s polomerom až 13 metrov.

Zaujímavosťou v tejto cenovej kategórii je isto praktický navíjací bubon na hadicu (ide o prvok drahších modelov).

Kľúčové technické parametre: Tlak – max. 150 bar | Prietok – 468 l/h | Max. teplota vody – 40°C | Príkon – 2000 W | Plošný výkon – – | Hmotnosť – 9,8 kg | Dĺžka vysokotlakovej hadice 5 m + 8m

Čo sa nám páči

 • samonasávacie kovové čerpadlo
 • vysoký tlak + vysoký prietok vody
 • výborný pomer cena/výkon
 • široké príslušenstvo
 • 5+8m dlhá vysokotlaková hladica
 • Produkt roku 2017
 • v niektorých e-shopoch 4 roky záruka
 • polovičná cena oproti konkurečnej K5 od Karcheru

Čo sa nám nepáči

 • nejasnosti v návode na použitie
 • o niečo hlučnejšia
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 145 €
Prejsť do obchodu

# Riwall REPW 120 SET (od 80 €)

Priaznivá cena. Jeden z najpredávanejších základných modelov.


 Recenzia Riwall REPW 120 SET  Ak hľadáte spoľahlivú tlakovú umývačku na občasné použitie, dobrou voľbou bude Riwall REPW 120 SET. Za priaznivú cenu získate zariadenie, ktoré sa jednoducho ovláda, podáva dostatočný výkon a má niekoľko prvkov, ktoré stoja za vašu pozornosť.

Páči sa nám jeho celkom solídna doplnková výbava. Základom je tlaková pištoľ s rýchlospojkou, nástavec s otočnou nastaviteľnou tryskou aj nástavec s rotačnou turbo tryskou. Spotrebiteľskú prívetivosť dopĺňa rýchla manipulácia jednoduchá obsluha a priehľadný vodný filter, ktorý zabráni vniknutiu nečistôt do čerpadla

Hravo si poradí s bežnou údržbou okolo domu, šetrí váš čas i energie. Názory spokojných zákazníkov môžeme zhrnúť na – veľmi dobré recenzie, využiteľné a hlavne fungujúce príslušenstvo, viac ako lákavá cena,…

Kľúčové technické parametre: Tlak – max. 120 bar | Prietok – 432 l/h | Max. teplota vody – 40°C | Príkon – 1500 W | Plošný výkon – – | Hmotnosť – 6,3 kg | AutoStop – áno | Dĺžka vysokotlakovej hadice 5

Čo sa nám páči

 • dobré využitie okolo domu využitie
 • vysoká predajnosť
 • šikovné príslušenstvo
 • kompaktný
 • v rámci cenovej kategórie aj výkonný

Čo sa nám nepáči

 • kratšia hadica – 5 m
 • bez hadice na prívod vody
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 80 €
Prejsť do obchodu

# Kärcher K 7 Premium Full Control Plus Home (od 600 €)

Vysokotlakový čistič pre domáce použitie s profesionálnymi parametrami


 Recenzia Kärcher K 7 Premium Full Control Plus Home  Ak chcete najvyššiu kvalitu plnú najmodernejších technológii, potom investujte do výkonného vysokotlakového čističa Kärcher K 7 Premium Full Control Plus Home. Čo dokáže?

Pracuje s regulovateľným tlakom od 20-180 bar, dosahuje maximálny prietok až 600 l/h, má výborný plošný výkon a pre ešte lepšie výsledky môžete na čistenie využívať vodu teplú do 60°C (disponuje funkciou nasávania). Podľa týchto parametrov ju možno zaradiť k profesionálnym zariadeniam.

Z názvu sú veľmi dôležité slovíčka “Full Control Plus”. Znamenajú, že vďaka inovatívnej pištoli s LCD displejom máte kontrolu nad tlakom, ktorý regulujete tlačidlami +/- podľa typu povrchu. Plusom je patentovaný pracovný nadstavec Multi Jet 3v1 – nemusíte uskladňovať niekoľko typov trysiek, v jednom nadstavci je tryska na plošný, rotačný prúd i tryska na distribuovanie čistiaceho prostriedku.

Veľkým bonusom je aj praktickosť tejto wapky. Prácu ste prerušili? Sama sa vypne. Pištoľ s nástavcom sa dá prakticky odložiť do tela čističa. Poteší aj nadpriemerne dlhá flexibilná vysokotlaková hadica – až 10 m a hadicový bubon, do ktorého sa navíja.

K tomuto kvalitnému vysokotlakvému čističu z najvyššej rady je dostupné veľmi užitočné príslušenstvo – plošný čistič, čistič kameňa, obkladov a fasád, rotačná kefa, napeňovacia tryska. Prakticky žiadna špina (ani tá dlhé roky usadená) mu nedokáže vzdorovať.

Test vysokotlakových čističov: víťaz testu Haus und Garten 04/2017 – známka 1,2, TestMagazin 06/2017 – 1.miesto zo 7, 95,5%

Kľúčové technické parametre: Tlak – 20-180 bar | Prietok – 600 l/h | Max. teplota vody – 60°C | Príkon – 3000 W | Plošný výkon – 60 m2/h | Hmotnosť – 17,6 kg | Dĺžka vysokotlakovej hadice 10 m

Čo sa nám páči

 • najvyšší model značky Kärcher
 • regulovateľný čistiaci tlak – maximálna ochrana pre rôzne povrchy
 • vysoký prietok vody
 • extra dlhá vysokotlaková hadica – 10 m
 • jednoduchá obsluha
 • Multi Jet 3v1 -žiadna výmena nadstavcov
 • pracuje i s teplou vodou

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena
 • vyššia hmotnosť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 600 €
Prejsť do obchodu

# Kärcher K 3 FULL CONTROL (od 130 €)

Najpredávanejší vysokotlakový čistič. Univerzálne využitie


 Recenzia Kärcher K 3 FULL CONTROL Za posledné obdobie je medzi zákazníkmi veľmi obľúbený vysokotlakový čistič Kärcher K 3 FULL CONTROL, a preto nesmie chýbať ani v našom výbere.

Spája v sebe kvalitu a výkon značky Karcher, odolné prevedenie, jednoduchú obsluhu a veľmi priaznivú cenu. Na rozdiel od vyšších (a aj drahších) modelov od tohto výrobcu, nemá unikátnu pištoľ s LCD displejom alebo jednu multifunkčnú trysku. Ide o klasickú, spoľahlivú a účinnú wapku, ktorej trysky musíte vymieňať podľa potreby.

Vďaka pracovnému nadstavcu Vario Power jednoduchým otáčaním regulujete tlak vody, Ten môže dosahovať hodnoty od 20-120 bar. Prietok vody je v danej cenovej kategórii primeraný – 380 l/h. Nádržka na čistiaci prostriedok za zasúva do spodnej časti čističa a čistiaci prostriedok sa z nej hadičkou nasáva. Toto riešenie sa nám veľmi pozdáva. Nemusíte totiž strácať čas dopĺňaním malých externých nádob, ktoré sa pripevňujú na pištoľ.

Model je skladný a ľahký, stabilne parkuje a jednoducho sa presúva.

Kľúčové technické parametre: Tlak – 20-120 bar | Prietok – 380 l/h | Max. teplota vody – 40°C | Príkon – 1600 W | Plošný výkon – 25 m2/h | Hmotnosť – 5,8 kg | Dĺžka vysokotlakovej hadice 6 m

Čo sa nám páči

 • pomer cena/kvalita
 • jednoducho regulovateľný tlak
 • integrovaná nádržka na čistiaci prípravok
 • nízka hmotnosť + dobrá mobilita
 • jemný vodný filter
 • dostatočný výkon na bežné použitie okolo domu

Čo sa nám nepáči

 • kratšia vysokotlaková hadica
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 130 €
Prejsť do obchodu

# Kärcher K 2 Compact (od 130 €)

Lacný značkový vysokotlakový čistič


 Recenzia Kärcher K 2 Compact  Pre všetkých, ktorí nechcú investovať do drahých strojov, odporúčame cenový tip Kärcher K 2 Compact. Patrí k nižšej, základnej rade produktov Kärcher. Na rozdiel od akciových neznačkových wapiek z letákov obchodných reťazcov, máte so značkou Kärcher k dispozícii servis, dostupnosť náhradných dielov i ďalšie rozširujúce príslušenstvo.

Tento čistič funguje presne tak, ako má – je skvelým pomocníkom pri umývaní auta, bicyklov, záhradného nábytku, chodníkov, dokonca aj fasády domu. Nečakajte však od neho, že si poradí s hrubými nánosmi zaschnutého blata, alebo že dokonale vyčistí všetky štrbiny v dlažbe. Nie je taký silný ako vysokotlakové čističe na pozíciách vyššie, no pre bežnú údržbu jeho základné hodnoty úplne postačujú.

Pracuje s tlakom jednej úrovne – 110 bar. Prietok vody je optimálnych 360 l/h. Navyše je flexibilný a s hmotnosťou 4 kg veľmi dobre prenosný a uskladniteľný.

Kľúčové technické parametre: Tlak – 110 bar | Prietok – 360 l/h | Max. teplota vody – 40°C | Príkon – 1400 W | Plošný výkon – 20m2/h | Hmotnosť – 4 kg | Dĺžka vysokotlakovej hadice 4 m

Čo sa nám páči

 • nízka cena – dobrá dostupnosť
 • základný model v dobrej kvalite spracovania
 • dostupnosť náhradných dielov a doplnkovej výbavy
 • ideálny na bežnú údržbu auta a záhradného nábytku
 • kompaktné rozmery + nízka hmotnosť
 • spoľahlivý vodný filter chráni čerpadlo

Čo sa nám nepáči

 • kratšia vysokotlaková hadica – 4 m
 • nižší tlak
 • nemá kolieska – prenáša sa v ruke
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 130 €
Prejsť do obchodu
 ProduktInfoHodnotenieCena (od) 
#1Kärcher K 5 Premium
Smart Control

Max prietok: 500 l/h
Max tlak: 145 bar
Dĺžka kábla: 5 m
Dĺžka hadice: 10 m
Príkon: 2100 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"]360 € Čítať recenzie
#2Riwall REPW 150 SET
Max prietok: 468 l/h
Max tlak: 150 bar
Dĺžka kábla: 5 m
Dĺžka hadice: 5 m
Príkon: 2000 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"]145 € Čítať recenzie
#3Michelin MPX25EHDSP
Max prietok: 500 l/h
Max tlak: 170 bar
Dĺžka kábla: - m
Dĺžka hadice: 8 m
Príkon: - W
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]200 € Čítať recenzie
#4Riwall REPW 120 SET
Max prietok: 432 l/h
Max tlak: 120 bar
Dĺžka kábla: 5 m
Dĺžka hadice: 5 m
Príkon: 1500 W
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]80 € Čítať recenzie
#5Kärcher K 7 Premium
Smart Control Car & Home

Max prietok: 600 l/h
Max tlak: 180 bar
Dĺžka kábla: - m
Dĺžka hadice: 10 m
Príkon: 3000 W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]550 € Čítať recenzie
#6Kärcher K3 Power
Control Car and Home

Max prietok: 380 l/h
Max tlak: 120 bar
Dĺžka kábla: 5 m
Dĺžka hadice: 7 m
Príkon: 1600 W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]170 € Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin